REGERING BENADERD OM DEEL TE NEMEN IN NIEUWE ONDERNEMING Nog drie afdelingen bij Kon. Veenendaalse worden door sluiting bedreigd Bazaar trok veel publiek Stuivemle kunstmest oorzaak van aanrijding Baad van Barneveld donderdag bijeen Optreden harmonie was basis van geslaagd feest Majoretten stalen show PERSONEEL SCHEEPJES WOL GENOOT VAN UITVOERING Start Sterren Veiling Kesleren Overleg met industrieën over plaatsing werknemers „Op leven en dood Een gewonde Bus vloog dwars door schrikhek Uitvoering van „Caecilia" A. Kloos komt in Amerongen Dit voorjaar al reconstructie Scherpenzeehv eg VEENENDAAL - /Va afsto ting van de ivitgoedsector door de Koninklijke Vee- nendaalsche Stoomspinnerij en Weverij zullen in het ka der van de sanering ook de afdelingen Tufting„Vee rt endaal Rubberen Inter Union worden afgestoten. Alhoewel op het ogenblik pogingen worden onderno men om de drie afdelingen in een nieuwe IV.V. onder te brengen dreigt bij een mo gelijke sluiting ontslag voor .100 personenwaardoor het totaal aantal ontslagen bij de K.V.S.W. 600 zou bedra- gen. Dit werd zaterdagochtend bekend gemaakt tijdens een bijeenkomst van de georga niseerde werknemers bij de K.V.S.Wdie plaatsvond in gebouw Eltheto. Districtsbestuurder H. W Hannink van De Een drachtzei in een uur du rende toespraakdat er een redelijke kans bestaatdat de onderhandelingen over de nieuwe IV.V. een gunstig resultaat zullen hebben. Regeling Fonds VEILINGEN B. en W. Barneveld delen mee MAANDAG 17 MAART 1969 Voor deelneming in de nieuwe N.V. vinden op het ogenblik besprekingen plaats met twee belangrijke kandida ten. Wie de kandidaten zijn werd niet meegedeeld. Ook na lang aandringen was men daartoe niet bereid. „Dat zou alleen de onderhandelingen maar na delig kunnen beïnvloeden", was het oordeel van de heer J. Havinga van „Unitas". Ook de rijksoverheid is verzocht ELST De door de Ned. Herv. Kerkkrans georganiseerde bazaar, die vrydag- avond. zaterdagmiddag en -avond plaatsvond in de garage van Expeditiebedrijf Van Lienden te Eist. is een enorm succes geworden. Vanaf de opening was de belangstelling overweldigend. Zaterdagmiddag vooral genoot de bazaar de aan dacht van talrijke jeugdige bezoekers. 55 ELST De Nederlandse Christen Vrouwenbond organiseert op 18 maart een ledenvergadering in het gebouw Pniël te Eist. De heer Van Zutphen uit Vreeswijk zal deze avond als spreker optreden met het onderwerp „Op leven en dood". deel te nemen in de nieuw te vormen vennootschap. De minister van Econo mische Zaken heeft dit verzoek afge wezen, maar was daarentegen wel be reid een lening van f750.000,te ver strekken tegen de normale rente. K.V.S.W. maar ook de vakbonden zijn tegen deze beslissing in beroep ge gaan. „Dc kans dat de regering als nog op de genomen beslissing terug komt achten wij gering", aldus de heer Hannink, die er op wees, dat het juist de bedoeling was geweest om geld te krijgen zonder een rentelast. „Als vakbonden hebben wij de minis ter aangetoond, dat bij een eventuele mislukking van de pogingen om een nieuwe NV te vormen van de 600 ont slagen arbeidskrachten er enkele hon derden geruime tijd werkeloos zullen blijven. Dit zal een belangrijk bedrag aan werkloosheidsgelden vergen van het ministerie van sociale zaken. Onzes inziens zou dit bedrag wel eens aan merkelijk hoger kunnen liggen dan het gevraagde van f 750.000,- aan het mi nisterie van economische zaken", merk-' te de districtsbestuurder van „De Een dracht" op. Nog deze week zal bekend worden of de twee huidige kandidaten tot deel neming in de nieuwe NV zullen beslui ten. Morgen vindt overleg plaats tussen Staflex, KVSM, de raad van commis sarissen en de vakbonden om een inven tarisatie op te maken van de levens kansen van de drie afdelingen. Specu laties over het wel of niet slagen van de onderhandeling zijn niet mogelijk, omdat niet bekend is welke de kandi daten zijn. De directie van de KVSW is akkoord gegaan met een eis van de vakbonden dat de 300 ontslagen tengevolge van het afstoten van de witgoedsector voor 15 april moeten zijn aangezegd. „Wij hebben ons misnoegen kenbaar ge maakt over de grote onduidelijkheid, die de directie de laatste weken heeft betracht. Ons geduld raakt op. Wij wil len niet, dat het personeel nog langer op sleeptouw wordt gehouden", aldus de heer H. W. Hannink die hiermee een ELST Vrijdagmiddag omstreeks 5.15 uur vond, ter hoogte van jeugd herberg De Eikelkamp te Eist, een gecompliceerde aanrijding plaats, waar bij drie auto's betrokken waren. De landbouwer W. v. L. uk Eist die met een tractor bezig was zijn land. rechts van de Veenendaalseweg, met kunstmest te bestrooien hield totaal geen rekening met de windrichting en zo gebeurde het, dat dichte stofwol ken het uitzicht op een gedeelte van de Veenendaalseweg ernstig belem merden. Juist op dat moment naderde een Opel Rekord, bestuurd door de heer E. V. uit Ederveen (23 jr.), die, volko men verrast, niets anders wist te doen dan krachtig remmen. Enkele ogen blikken later volgde met grote snel heid een Opel Kadett, waarvan de be stuurder in paniek raakte en zijn wa gen de berm instuurde. Hierbij werd de eerste auto aan de achter- en zij kant geramd. Terwijl de heer E. V. aan de ach terzijde van zijn auto stond om de schade op te nemen, kwam een derde auto, een Peugot, aangeraasd, die in volle vaart op de Opel Rekord vloog. De heer E. V. liep ernstig letsel op, dat bestaat uit verbrijzelde benen, een gebroken rechterschouder en een snijwond over het gehele gelaat. Hij is in levensgevaarlijke toestand naar het stads- er. Academisch Ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Persoonlijke ongelukken waren er verder niet. maar de schade van de drie voertuigen is aanzienlijk. Tegen de landbouwer W. v. L. is inmiddels proces-verbaal opgemaakt. van de weinige felle uitspraken tijdens de bijeenkomst deed. De afgelopen week zijn de onderhan delingen over een afvloeiingsregeling gevoerd. Pas enkele dagen na het be gin van de onderhandelingen kreeg de directie van de KVSW het mandaat van „big boss" Staflex Int. Ltd. om in overleg met de vakbonden een af vloeiingsregeling te bepalen. Vrijdag werd hierover volledige over eenstemming bereikt. Een ontwerp-af- vloeiingsregeling van de vakbonden werd op enkele wijzigingen na aanvaard. Eerder was echter een af vloeiingsregeling van de directie als basis voor verdere onderhandeling door de vakbonden van de hand gewezen. Het merendeel van de eisen die door de vakbonden bij de directie van de KVSW op tafel zijn gelegd met betrek king tot de afvloeiing van circa 300 man personeel het juiste aantal is nog steeds niet bekend is ingewil ligd. De regeling omvat niet alleen de mensen die op straat komen maar geldt ook vopf hen, die na reorgani satie van het bedrijf voor interne over plaatsing in aanmerking komen. Verder is er een financiële regeling uit de bus gekomen die zoals bleek uit de bijeenkomst van zaterdagmorgen veler verwachtingen heeft overtroffen. Om te beginnen zullen alle werkne mers geboren voor 1910 een aanvulling tot honderd procent van het netto loon inclusief komende loonsverhogingen krijgen tot het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd en wel op ba sis van dagdienstlonen. Zij die ontslag krijgen hebben vervolgens een keuze uit drie mogelijkheden te weten: a. een uitkering ineens gebaseerd op leeftijd en aantal dienstjaren (voor sommigen kan dit oplopen tot een be drag van een paar duizend gulden); b. een aanvulling op de wettelijke re geling: c. een aanvulling op het loon dat bij een nieuwe werkgever wordt genoten. De duur van de aanvullingsperiode is gesteld op dertig maanden. Betrok kenen worden in de mogelijkheid ge steld binnen twee jaar na het einde van de opzegtermijn op een eenmaal gedane keuze ten aanzien van a, b en c terug te komen. De reeds uitgekeer de bedragen worden dan in mindering gebracht op de nieuw gemaakte keuze. De reorganisatiemaatregelen zullen zo spoedig mogelijk in overleg met een in te stellen werkgroep „interne reorga nisatie" aan de betrokkenen kenbaar worden gemaakt, doch uiterlijk op 15 april. Zij die bereid zijn te vertrekken op de door de directie aangegeven datum zullen voor iedere weekmaand dienst verband na 15 april als extra toeslag een kwart week-maand loon ontvangen. De KVSW-directie zal verder een be drag van f 150.000,- storten in een ga rantiefonds dat zal worden beheerd door de werkgroep „interne reorganisatie". Uitkeringen uit dit fonds kunnen wor den gedaan aan zogenaamde moeilijke gevallen die op hun merites ter beoor deling aan de werkgroep zullen worden voorgelegd. Na vijf jaar worden de eventueel overgebleven gelden overgemaakt aan de drie erkende vakorganisaties in de textielindustrie ten bate van hun scho- lings-en vormingswerk. De verdeling van deze pot gebeurt op basis veertig procent voor „de Eendracht", veertig procent voor „Unitas" en twintig pro cent voor „St. Lambertus". Ten aanzien van de interne overplaat sing na reorganisatie van het bedrijf zijn vakbonden en directie tot overeen komsten gekomen met betrekking tot lonen, promotiekansen, ploegentoesla- gen, e.d. Nog uitgebreider zijn de re gelingen voor de werknemers die ont slag aangezegd krijgen wat betreft de sociale begeleiding. In dit verband kondigde de heer J. C. Havinga aan. dat de vakorganisaties in overleg zuilen treden met de leiding van de Veenendaalse industrieën. Na gegaan zal worden In hoeverre plaat selijke bedrijven opgaven kunnen ver strekken hoeveel werknemers op korte of langere termijn geplaatst kunnen worden. Daarbij zal van de zijde van de vakbonden er op worden aangedron gen naast een bepaald quantum jonge afgevloeide KVSW-produktie-arbeiders een naar verhouding redelijk aantal ouderen en beambten te plaatsen. Over leg hierover zal nog deze week plaats vinden. Voor de gastarbeiders zal vol gende week een speciale voorlichtings bijeenkomst worden belegd met ge bruikmaking van een tolk. Wat betreft de juridische zekerheid dat de overeenkomsten die thans tus- Een overzicht van Eltheto tij dens de vergadering van geor- ganiseerden. sen vakbonden en directie zijn bereikt ook zullen worden nagekomen werd nog meegedeeld, dat alleen een faillisement van het bedrijf de overeenkomsten kan doorkruisen. Deze mogelijkheid kan naar de districtsbestuurders verzeker den buitengesloten worden. Het wordt echter niet onmogelijk ge acht, dat ook in de topleiding van het bedrijf koppen zullen vallen. Omtrent de toekomstverwachtingen voor de KVSW als geheel werd gesteld dat veel zal afhangen van het overleg dat morgen zal plaats vinden met een drietal nog onbekende exponenten ten aanzien van de overneming van Veenen- daal Rubber, de afdeling tufting en In- ter Union. Voorshands moet de mogelijkheid niet uitgesloten worden geacht dat men hierover niet tot overeenstemming kan komen. In dat geval betekent het dat de 300 KVSW-werknemers, die ont slagen zullen worden als gevolg van het afstoten van de witgoedsector nog eens met driehonderd zal toenemen. Coop. Veilingsvereniging „Geldermalsen en Omstreken" G.A. Noteringen van vrijdag 14 maart 1969 Appelen. Goudrenet K 40-68, EI 65/75 92-95, 75/85 95-103. 85/95 90-96, EII 65/ 75 79-85. 75/85 83-89. 85/95 76-88. Jonathan K 15-32 EII 60/65 22-34, 65/70 29-44, 70/75 34-54, 75/80 39-57. Winston EI 55/60 30-34, 60/65 48-57, 65/70 69-80. 70/75 84-93, 75/80 85-96, 80/85 95. Golden Delicious K 20-40, EI 65/70 46, 70/75 53-55 75/80 57-59, 80/85 54-55, EII 60/65 24-38, 65/70 32-46, 70/75 35-52, 75/80 39-54, 80/85 42-52. L. Calville 17-38, EI 60/70 39-43, 70/80 53-62, 80/90 50-51, EII 60/70 25-37, 70/80 39-54, 80/85 42-52. Laxtons Superb K 20-33, EI 65/70 56, 70/75 80, 75/80 83, 80/85 71, EII 60/65 34-40, 65/70 46-56, 70/75 73-77, 75/80 60- 78, 80/85 60-66. Peren. Conférence EI 55/60 32, 60/70 43. Brederode II 16-41, EI 60/70 38-43, 70/ 80, 50-51, EII 60/70 35-36, 70/80 43-44. St. Remy II 10-12, EI 60/70 28, 70/80 31, EII 60/70 19-23, 70/80 25-26. G. Wildeman EI 50/60 56. Er waren vele aantrekkelijke attrac ties, zoals een sjoelbak, een schiettent, een grabbelton, een verkoopstand en nog veel meer. Bovendien waren vele prijzen beschikbaar. Ook werd een gro te verloting gehouden met prijzen zoals vloerkleedjes, tafelkleden en kussens, die door de dames van de krans „Wees een zegen", waren vervaardigd. De hoofdprijs bestond uit een fraaie zelfge maakte sprei. De baten van deze bazaar zijn be stemd voor het orgel, dat geplaatst zal worden in de Ned. Herv. Kerk te Eist. Over enkele dagen zal de totale op brengst bekend worden gemaakt. DE KLOMP Zaterdagavond vloog een Volkswagen-busje bestuurd door de Soedanees S. A. R. uit Hilversum door een schrikhek tegenover hotel De Klomp. De bestuurder alsmede de overige vier inzittenden eveneens Soedanezen werden licht gewond. Zoals uit het verhoor van de Edese politie bleek was de bestuurder van het busje het spoor bijster geraakt door de slechte weersomstandigheden. Na dwars door een schrikhek te zijn gereden kwam de auto op het braak liggende terrein tegenover hotel De Klomp tot stilstand. Alle vijf inzitten den moesten ter behandeling in het Streekziekenhuis te Bennekom worden opgenomen. BARNEVELD De gemeenteraad van Barneveld komt op donderdag, 20 maart des namiddags half acht in het gemeentehuis b(jeen. De agenda luidt als volgt: Mededelingen; Notulen van de ver gadering van 13 februari 1969; Ingeko men stukken; Aankoop van grond met opstallen van de heer J. v. d. Beek te Barneveld; Aankoop van grond met op stallen van de heer B. v. d. Beek te Barneveld; Aankoop van grond met op stallen van de heer H. Plaggenhoef te Barneveld; Aankoop van grond van de heer E. J. Klomp te Kootwijkerbroek; Aankoop van grond voor de omlegging van de provinciale weg nr. 4 te Stroe; Aankoop van grond van de heer A. van Uffelen te Stroe; Aankoop van grond van de Vereniging tot Stichting en In standhouding van Scholen met de Bij bel te Kootwijk en Kootwijkerbroek; Aankoop van een beekperceel te Koot- VEENENDAAL In een volledig bezet Verenigingsgebouw heeft een groot deel van het personeel der Scheepjeswolfabrieken te Veenendaal j.l. vrijdag avond haar jaarlijkse feestavond bijgewoond, die mede door het optreden van het harmonie-orkest van deze fabrieken een succes is geworden. Met veel en thousiasme musiceerden de leden van het orkest onder de inspirerende leiding van hun dirigent de heer H. W. A. C. Warnas, waardoor sommige program mapunten tot evenzovele hoogtepunten uitgroeiden. Het begin was al direct overrompe lend. Terwijl het orkest het eerste ge deelte van de Imperialmars inzette, marcheerden de drumband en de char mante majorettenmeisjes de zaal bin nen. Deze laatstgenoemden stalen de show volledig. Wat de meisjes in hun kleurrijke pakjes de talrijke aanwezigen presenteerden, begeleid door de drum band, was in één woord perfect. Hun bewegingen waren van een dermate grote souplesse en afwerking dat hier van een enorm optreden kan worden gesproken. Wat zou dit programmaonderdeel nog veel meer uit de verf kunnen komen, wanneer men in Veenendaal een prach tige sporthal zou bezitten, waarin de figuurpatronen van de majoretten ge varieerder en grootser van opzet zou den kunnen excelleren, in het licht van de schijnwerpers, met het orkest op een mobiel podium, omringd door honder den op de tribunes.... Een toekomst droom? We zouden lilever zeggen: een noodzaak!! Na deze perfecte en charmante start begon het Ilarmonie-orkest haar eigen lijke uitvoering met „Night Flight" een mars van Arthur Ney. Het werd met veel enthousiasme gebracht al was de inzet niet geheel vlekkeloos. De keus van het tweede nummer (een fantasie over gedeelten uit de „Parelvissers", van Bizet) konden we niet zo waarde ren. De lcgato-delen stellen zeer hoge eisen aan een orkest als dit, wil men die op de juiste manier brengen. Voor de opbouw van een evenwichtig programma was dit nummer misschien onmisbaar, maar iets minder hoog grij pen was wel verstandiger geweest. De muzikale herinneringen aan de onver getelijke Johann Strauss kwamen er veel beter uit en „deden" het goed bij het publiek. Deze muziek biedt dan ook de mogelijkheid tot ongecompliceerd musiceren. Over de selectie uit Ja Zus ter - Nee zuster, kunnen we kort zijn. Het begin en eind was besl maar de meeste delen zijn ten enen male onge schikt voor een harmonie-orkest. Juist het soepele en wervelende karakter van de musical-muziek misten we volkomen, hetgeen ook geen wonder is. De muziek is er eenvoudig niet voor geschreven, om op een dergelijke wijze gebracht te worden. Veel beter en zeer verfrissend was de uitvoering van Spanish Eyes, een modern ritmisch werkje van B. Kramp- fert in een voortreffelijk arrangement van W. Hautvast. Het leek me dat dit soort muziek het orkest en zijn dirigent veel meer ligt. Juist in deze tijd mag het orkest zich best wat toeleggen op deze ritmisch „lekkere" stukken (een mooie basis voor een taptoe). Dit geldt eveneens voor Dixieland Revel, het een na laatste nummer. Het slot A. Banda werd niet zo'n mee- zingsucces als vorig jaar, maar de toe gevoegde zang van de majoretten (waarom het totaal misplaatste „Glory, Glory Halleluja"??) bleek een plezierig slot van dit toch wel grotendeels ge slaagde optreden. Mochten we nogal kritisch geschreven hebben, over de he le linie beleefden we een veel muzika ler concerteren van de Scheepjeswol- harmonie dan voorheen. Het orkest zit beslist „in de lift". Na de pauze werd het programma op luchtige en voortreffelijke wijze voort gezet met medewerking van radio- en tv sterren. Ab Hofstede veroverde als SCHERPENZEEL Op vrijdag 21 maart en zaterdag 22 maart geeft de Scherpenzeelse muziekvereniging „Cae- cilia" haar jaarlijkse winteruitvoering. Voor de pauze zal het programma door de vereniging worden verzorgd. Het tamboer- en trompetterkorps, on der leiding van de heer K. Smit, zal het programma openen. Hierna speelt het orkest onder leiding van de heer J. Weyers een zeer gevariërd muziek programma. Na de pauze komt de Scherpenzeelse toneelvereniging ATS op de planken met een klucht in drie bedrijven van Jay Tobies met als titel „Mag ik u voorstellen". De regie is in handen van mevrouw I. Valkenburg- Tins. De avond wordt gehouden in ge bouw „Filaletres". Boer Voorthuizen de zaal, Yvonne en Yvette bleken aardige meisjes (maar ook niet méér), terwijl The Three Jac quets met hun kwasi-slome maar dol dwaze optreden iedereen voor zich in namen. Las Estreillas konden met hun accordeonspel de zaal tot uitbundig ge zang brengen tot groot genoegen van de jeugd en (niet alle) ouderen. De verde re muzikale begeleiding lag in handen van het trio Ben Smits. Het personeel van de „Scheepjeswol" heeft terecht ge noten van vier uur amusement waarin men van klassiek tot populair, elck wat wils te bieden had. Wij althans voeren er wel bij. Jan Hessels Mulder. AMERONGEN Na veel voorberei dende werkzaamheden is het de be- stuurdersbond van het NVV te Ameron gen gelukt om de heer A. Kloos in Ame rongen te krijgen. Hij zal op donder dag, 27 maart in het Dorpshuis aan het Dorpshuisplein te Amerongen een cause rie houden over de actuele problemen. KESTEREN De prijzen van de aan. gevoerde produkten bij de veiling te Res teren waren als volgt Goudrenette I 65-75 83-89; U 65-75 81-82 I 75-85 91-98; H 75-85 86 I 85-95 89-95; II 85-95 83 Golden Delicious II 60-65 32-37; II 65-70 38-46: II 70-75 '48-51; II 75-80 46-50; II 80-85 48-49. Jonathan II 60-65 25-31; II 65-70 28-36; II 70-75 34-42; H 75-80 32-38 Laxtons Superb. II 60-65 43; II 65-70 64-67; II 70-75 68-74; II 75-80 71. Lombartscalville I 60-70 43; II 60-65 36-37; I 70-80 57 II 65-70 45; I 80-90 50 II 70-75 52-53; II 75-80 56. II 55-65 23-36; II 65-75 52-5 Conférence I 55-60 32; I 60-70 41. Brederodes I 60-70 39; II 60-70 29 I 70-80 45; II 70-80 36. St. Remy II 60-70 25-27. Winterjannen II 55-65 30-31. Prijzen genoteerd in centen per kg. tenzij anders is vermeld. wijkerbroek van het Waterschap van de Barneveldse Beek; Ruiling van grond met de heer B. Oelderik te Bar neveld; Ruiling van grond in het In dustrieplan Harselaar met de heer H. Westeneng te Barneveld en de heer K. Eikelenboom te Voorthuizen; Verkoop van grond aan de heer R. van den Top te Barneveld; Verkoop van grond aan de heer L. Bronkhorst en de heer H. Bettink te Garderen; Verkoop van grond aan de heer A. J. Schouten te Terschuur; Verkoop van grond aan de heer A. Soer te Voorthuizen; Verkoop van het voormalig pompgebouwtje te Stroe aan de NV Prov. Geldersche Electriciteits-Mij te Arnhem; Verkoop van grond aön de heer J. Zeggelaar te Barneveld; Verkoop van grond aan de heer D. Beens te Barneveld; Verkoop van grond aan de heer W. den Dunnen te Nijkerk en de heer H. Schuiteman te Garderen; Verkoop van gemeentewo- ningen; Aanvraag ingevolge artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 voor de NH school te Garderen; Aanvraag ingevolge artikel 72 van de Lager-onder wijswet 1920 voor de N.H. school te Terschuur; Aanvraag ingevolge artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 voor de Prinses Margrietschool te Bar neveld; Verhaal van kosten krachtens zaakwaarneming gemaakt; Onbewoon baarverklaring van de woning Stations weg 77 te Barneveld; Garanderen van de betaling van rente en aflossing van door een derde te verstrekken geldle ning voor de bouw van een eigen wo ning; Vaststelling „Verordening opslag gas-, huisbrand- en stookolie"; Wijzi ging beheersverordening voor het grondbedrijf; Wijziging „Bezoldigings verordening 1967" en vaststelling „Be zoldigingsverordening 1969"; Wijzi ging „Kledingreglement gemeente-per soneel"; Herziening „Studietoelagever- ordening"; Krediet voor verbetering laatste gedeelte Valkseweg; Krediet bouwrijp maken complex „Industrieter rein Valkseweg"; Wijzigingen van de gemeente-begroting voor 1968 en van de begroting van het grondbedrijf voor 1968; Wijzigingen van de gemeente-be groting voor 1969 en van de begroting van het grondbedrijf voor 1969. BARNEVELD Naar aanleiding van een vraag van de heer Noorlan- der (CH) over de zeer slechte toe stand van de Scherpenzeelseweg heb ben B. en W. nu schriftelijk geant woord. In de allereerste plaats mer ken zij op, dat in het algemeen en met name door bestuurders van voertuigen uit deze omgeving, te hard wordt ge reden. De meeste ongelukken zijn hiervan dan ook het gevolg. De weg is bij temperaturen om het vriespunt en nat wegdek gauw glad, hetgeen een eigenschap is van alle klinkerwegen. Hierop wordt geatten deerd door de geplaatste borden „slip gevaar". Deze maatregel heft de ge varen niet op evenals het bord „ge vaarlijke bocht", maar dienen als een tijdelijke maatregel, vooruitlopend op een definitieve verbetering. B. en W. zijn het met de heer Noor- lander eens, dat de toestand van het wegdek van de Scherpenzeelseweg ge vaarlijk is voor het verkeer. Zodra de financiering van het door de raad be schikbaar gestelde krediet is afgeko men kan worden begonnen met de ge plande deklaag vanaf de grens met de gemeente Scherpenzeel tot halverwe ge tussen de Postweg en de Rens- woudseweg. Verwacht kan worden, dat deze fi nanciering nog dit voorjaar gereali seerd zal worden. Het ligt niet in de bedoeling het resterende deel tot de Watermolen van een deklaag te voor zien. Tengevolge van de West-Veluwe- route met de aanleg waarvan binnen af zienbare tijd een begin zal worden ge maakt, wordt dit gedeelte in tweeën ge sneden krijgen deze delen een zeer lo kaal karakter; ingrijpende maatregelen daarvoor achten B. en W. niet nodig.

De Vallei | 1969 | | pagina 3