P.v.d.A. werkt hard aan haar herstel „FABELTJESKRANT'BEKROOND Bezoekers in de Vliegtuig valt op wijk van stad; 142 doden Nieuw gevecht aan Oessoeri CHINEZEN EN RUSSEN WEER SLAAGS ZEEHONDENJACHT IN CANADA AAN BANDEN Ambtenaar na knoeierij ontslagen Watersnood in Portugal kabelbaan BEKENTENIS MOORD OP GROOT MOEDER Overvallen man kreeg hartaanval Nederlander won Euromode- concours gevangen Kroestsjef naar stembus Chirurgen stalen ogen Utoch ook? Overstromingen in Brazilië Reeks activiteiten in afgelopen dagen Wastafel verstopt. Is er nog Fifax?Nee! Haal het even bij de drogist. Wie koopt een Parijse bus Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. KVP-beraad in najaar over samenwerking Luchtramp in Venezuela Mevrouw tilde 225 kilo "Voel es hoe glad geweldige snelscheercrême, die Bartex!" Waar je ook kijkt steeds meer mensen stappen over op Roxy 25. MAANDAG 17 MAART 1969 UTRECHT De Partij van de Arbeid wil haar geschonden uiterlijk zo snel mogelijk herstellen. Dat bewijzen haar activiteiten in de afgelopen dagen Nieuw Links besloot zaterdag in Utrecht zich niet op te heffen, maar zich wel te voegen in het normale werk van de partij. Een „gedreven" partijvoorzitter dr. Vondeling kreeg na zijn toespraak voor Nieuw Links een ovationeel applaus. Zowel de gewestelijke bestuurders als Nieuw Links spraken hun vertrouwen in het nieuwe bestuur uit. Slechts zeer weinig gewestelijke bestuurders voelen voor een buitengewoon congres om het Haagse congres te „corrigeren". De gewestelijke bestuurders zullen alle afdelingen (negenhonderd) bezoeken om nieuwe injecties te geven. Ook Democratisch Appèl blijft bestaan. Het vertrouwen van de groep in dr. Vondeling is na dit weekeinde aanzienlijk geslonken. DEN HAAG De 29-jarige werkloze metselaar A. J. D. K. heeft gisteren te genover de Haagse politie bekend zijn grootmoeder Johanna Kabbedik-Giese- kom (79) te hebben doodgeslagen. Een bijlslag was voor de oude vrouw al fa taal geweest. Het was hem te doen om de ongeveer 350 gulden van zijn grootmoeders aow- uitkering. Het slachtoffer droeg het geld altijd in een zak onder haar jurk. De metselaar woonde bij de grootmoe der in. ADVERTENTIE ZEIST B. en W. van Zeist hebben een ambtenaar van de dienst Bouw en woningtoezicht met ingang van 1 maart ontslagen. De man is jaren lang betrokken ge weest bij malversaties met bouwteke ningen en met het geven van bouwver gunningen. Zes andere ambtenaren van Bouw en woningtoezicht die bij de malver saties waren betrokken, zijn discipli nair gestraft. Twee andere ambtenaren die ontslag namen toen de malversaties aan het licht kwamen, zullen strafrechtelijk worden vervolgd. BOXTEL De toestand van de 61- jarige Sjef van Logten uit Gemonde, een van de twee broers die donderdag avond het slachtoffer werden van een gewapende roofoverval in Boxtel, is verslechterd. De heer Van Logten die door een van de overvallers in een been werd ge schoten, heeft nu door angst en emo ties een zware hartaanval gekregen. De twee daders werden vrijdag al gepakt. Hun buit bedroeg ongeveer duizend gulden. PARIJS De laatste van de ver maarde ouderwetse Parijse autobus sen, die er nog rondrijden, zullen tegen het eind van dit jaar worden verkocht. Zij zijn in de jaren '30 ge bouwd. Er zijn er thans nog 40 (van de oorspronkelijke 270) over, zij doen het best en zijn 3600 frank (720 dol lar) per stuk waard. Zij worden voornamelijk opgekocht door verenigingen, mensen die aan publiciteit doen, sportclubs en stu denten die zeggen dat ze er mee om de wereld willen rijden. HELSINKI De 21-jarige Arnhemse academieleerling Martein van der Jagt heeft zaterdagavond in Helsinki het grote Euromodeconcours gewonnen. Hij werd daarmee een gouden medaille en f 5000,- rijker. In de studio van de Fin se televisie waar de creaties uit de ne gen deelnemende landen werden ge showd werd Martein van der Jagt om stuwd door mannequins en werden hem door modehuizen contracten aangebo den. Martein van der Jagt behaalde de Europese titel mode-ontwerper met één punt voorsprong op Zweden, de 3e plaats was voor Griekenland, gevolgd door Joego-Slavië, Finland, west-Duits land, Engeland, Ierland en Noorwegen. De Euromode-ontwerpwedstrijd wordt sinds twee jaar georganiseerd door gro te weekbladen uit verschillende Euro pese landen. In elk land vinden natio nale voorronden plaats waarvan de win naar zijn land op het internationale con cours mag vertegenwoordigen. De Ne derlandse voorronde was op 19 februa- rie in het Amsterdamse Hiltonhotel. Martein van der Jagt liet toen vier vrouwelijke kandidaten achter zich, leerlingen van de academies voor beel- derde kunsten in Arnhem, Breda en Groningen. De gewestelijke bestuurders hebben zaterdag nauwelijks meer over de cir culaire van Van der Louw en over zijn uitlatingen voor de televisie gesproken. Zij vonden zijn verweer in Hoogvliet op dat punt afdoende. De gedachte van een buitengewoon congres, zoals door dr. W. Drees bepleit, kreeg zeer weinig steun. Dr. Vondeling had vrijdagnacht na de vergadering van het partijbestuur al la ten weten dat hij aan zo'n congres „he lemaal geen behoefte had". Hij lichtte dat standpunt zaterdag toe: „Er is wel aangedrongen op een bui tengewoon congres, maar dan voor po litieke zaken, geen congres voor het ne men van revanche. Ik ben niet voor een buitengewoon congres op korte termijn, omdat dat toch weer een demonstratief karakter zou krijgen." IVOREN TOREN Dr. Vondeling en de gewestelijke be stuurders maakten er geen geheim van dat zij niet erg tevreden waren met de opstelling van dr. S. L. Mansholt en dr. W. Drees. Dr. Vondeling: „Deze voor aanstaande partijgenoten praten vanuit hun ivoren toren, hoewel ik erken dat het een ieder vrij staat om bezorgd te zijn." Voor een nieuwe partij voelde nie mand. De geesten aanvaarden Nieuw Links als mentaliteit, maar dan moet de stroming zich wel sportief gedragen en niet als groep naar buiten optreden. Nieuw Links koos de wijste partij. „Ik zal niet meer dansen", grapte vice- voorzitter A. van der Louw zaterdag-1 middag in een stampvolle zaal vol Nieuw-Linksers. Vrijwel allen waren bereid om de strijdbaarheid in dienst van de partij te stellen en de georgani seerde oppositie te staken. „Alleen op die manier komt er een stuk lucht in de partij. Daardoor krijgt het partijbestuur de gelegenheid een eigen beleid te voeren. We moeten oolf zien dat we de communicatiestoornis sen opheffen met de partijgenoten die ons niet begrijpen", zei Van der Louw. Laurens ten Cate: „Het gaat om het krijgen van macht. Dan moet je ook naar getalletjes kijken". Oud-bestuurdlid mevrouw Lopes Dias „We gaan ons meer dan voorheen rich ten op de horizontale contacten". Drs. Marcel van Dam zei dat Nieuw Links van nu af elke irritatie moet vermijden. NIEUW LINKS Tal van gewestelijke bestuurders spoedden zich na hun eigen vergade ring naar die van Nieuw Links. Daar hoorden ze dr. Vondeling zeggen: „Alle leden van de PvdA zijn vrij om zelf te bepalen wat zij willen. Ik kan mij voorstellen dat Nieuw Links niet zonder meer wil verdwijnen. De soli dariteit van de groep is echter niet be langrijk. Het gaat om de solidariteit met de mensen die het moeilijk heb ben. Wij hebben pas de macht wan neer wij de massa bij het hart pakken." Later zei dr. Vondeling desgevraagd dat hij niet inzag waarom de naam Nieuw Links eigenlijk nog langer moet worden gehandhaafd. „Als een naam afslijt kan hij beter uit de circulatie worden genomen." „HEILLOZE WEG" Democratisch Appèl heeft nu al kri tiek op het beleid van dr. Vondeling. De woordvoerder H. Pors: „Ik ben be reid Vondeling een kans te geven, maar niet om het onverzoenlijke te verzoe nen. Dat probeert hij. Maar dat is de heilloze weg opgegaan van de conces sie en het compromis." „Zaterdag aanstaande komt ons co mité bijeen om zich over de situatie te beraden. Ook staat nog een tweede sa menkomst met de adhesiebetuigers op het programma. Wij gaan voorlopig door, omdat we vinden dat Nieuw Links uit de partij moet." „Wij zouden onszelf graag willen op heffen, maar dan zullen uit het grote midden initiatieven moeten komen. Dat is nodig, want Nieuw Links is nu in opmars naar de Tweede-Kamerfrac tie". ADVERTENTIE „Arme landen vrijlaten in besteding van financiële hulp" DEN HAAG Nederland moet de landen die financiële (ontwikkelings)- hulp ervan krijgen, meer vrij laten in de besteding van die gelden. Die conclusie staat in een rapport over ontwikkelingshulp, dat de Tweede Kamer is aangeboden. De Nederlandse hulp is veel te veel aan voorwaarden gebonden. Het steun ontvangende land moet Nederlandse ondernemingen in schakelen bij die hulp. Maar een on derzoek in Pakistan heeft uitgemaakt dat Nederlandse leveranciers met hun prijzen 51 procent boven de laagste in ternationale inschrijvingsprijs lagen. Daardoor is de waarde van de hulp ge daald. Het rapport is samengesteld onder leiding van de Tilburgse hoogleraar dr. L. H. Janssen. BOLS WARD De gereformeerde kerk in Bolsward is als eerste gerefor meerde kerk in Friesland overgegaan tot het benoemen van vrouwelijke ambtsdragers. Er is zowel een vrouwe lijke ouderling, mej. J. Eerdmans, als een vrouwelijk diaken, mej. S. Hee- res, benoemd. ARNHEM In het najaar zal de KVP een bijzondere partijraad houden om een standpunt in te nemen over samenwerking met CHU en ARP bij de verkiezingen in 1971. Het standpunt hierover zal worden gebaseerd op het kernprogramma van de KVP en op de voorstellen van de groep van Achttien. De partijraad heeft hiertoe zaterdag in Arnhem besloten. Met algemene stemmen werd een re solutie van het partijbestuur aangeno men. Drs. W. K. N. Schmelzer, de frac tievoorzitter van de KVP in de Tweede Kamer, zei als antwoord op een vraag geen enkele aanleiding te hebben om er aan te twijfelen of de regeringspar tijen en dus ook de ARP loyaal zullen meewerken aan debelastingplannen van minister Witteveèn (financiën). De plannen moeten echter nog nader wor den uitgewerkt. Het gaat hierbij om de omvang van de belastingcorrectie en om de verde ling ervan over de jaren 1970 en 1971. Drs. Schmelzer had geen enkele aan leiding om nu te speculeren over even tuele gevolgen van enig meningsver schil. Hij moest toegeven dat D'66 de grote concurrent blijft voor zijn partij. „Door een magnifieke presentatie, gebaseerd op een kritische instelling tegenover al les wat bestaat spreekt ze de jongeren aan." De heer Schmelzer wil daarentegen alleen meedoen met het oefenen van kritiek, als deze eerst is getoetst. De KVP moet, zo zei hij, niet terugvallen op pragmatisme, maar zoeken naar een fundamenteel antwoord op fundamente le vragen. AMSTERDAM Producer Thijs Chanowski en tekstschrijver Leen Valkenier (r.) hebben zaterdag in Amsterdam voor hun creatie ,,De Fabeltjeskrant" uit handen van Tom (Dorus) Manders de ,,Tele- vizïerring" in ontvangst genomen. C.H.J.O. wil half jaar voor verkiezingen uitwisseling van partij-programma's DRACHTEN De jongerenorganisa tie van de CHU. de CHJO, wil dat de grote politieke partijen een half jaar voor de verkiezingen hun politieke pro gramma's met prioriteitenschema's en de mensen die dit programma moeten uitvoeren, uitwisselen. Dat is neergelegd in een resolutie die de CHJO zaterdag op een bijeen komst m Drachten heeft aangenomen. Door het vergelijken van de program ma's zou men zijn voorkeur voor een bepaalde partner kunnen uitspreken. MARACAIBO Een Venezolaans lijntoestel op weg van Maracaibo naar Miami, is zondag neergestort in een buitenwijk van van Maracaibo, waarbij alle 76 inzittenden van het vliegtuig en minstens 66 personen op de grond zijn omgekomen, aldus heeft de politie bekendgemaakt. MüRREN Een uit vele nationali teiten bestaande groep van 76 bezoe kers heeft zaterdagnacht en zaterdag morgen vele uren opgesloten gezeten in een wagen van een kabelverbinding op 100 meter boven het Berner Ober land. Pas om 4 uur zondagmorgen konden de laatste leden van het gezelschap, dat deel had genomen aan een verga dering van de wereldpostunie, worden bevrijd. De gedeleerden en hun vrouwen wa ren aan boord gegaan voor de tocht van de 2670 meter hoge berg De Birk, naar Mürren, ongeveer 1000 meter la ger, toen de wagen eensklaps halver wege stilstond, nadat men vier minu ten van de acht onderweg was ge weest. Het gezelschap was niet bang en amuseerde zich geweldig en er werd druk en lustig gezongen. Degenen die op de berg waren geble ven omdat de wagen vol was, werden door helikopters naar Mürren ge bracht. De wagen was tot stilstand geko men doordat de automatische rem ging vastzitten, hetgeen het gevolg zou zijn geweest van een lege water tank die vol had moeten zijn. Het ver haal, dat het incident was veroorzaakt doordat de passagiers in het (betrek kelijke) heelal aan het dansen en hos sen waren gegaan, is niet waar. „Daar was waarachtig geen ruimte voor, het ding zat vol mensen", zei een van de Canadese passagiers na afloop. Volgens de Amerikaanse ambassade in Caracas, waren 47 van de passa giers Amerikanen, de rest Venezolanen en Columbianen. De Douglas DC-9 van de Venezolaan se luchtvaartmaatschappij VIASA, stortte neer enkele minuten nadat hij was opgestegen van het Grano de Oro MOSKOU/PEKING Russische en Chinese troepen hebben zaterdag opnieuw stryd geleverd in het omstreden grensgebied in het verre oosten. De Russen zeg gen dat daarhij „doden en gewonden" zyn gevallen, zonder erbij te vermelden hoeveel en aan welke kant. Peking spreekt van een „bloedig incident". De twee landen beschuldigen elkaar ervan te zijn begonnen, en waarschuwen voor „ernstige consequenties". Het gevecht speelde zich af op en by hetzelfde eiland in de rivier de Oessoeri. waar op 2 maart volgens Moskou 31 Russische grenswachten werden gedood. Het eiland, door de Russen Damanski en door de Chinezen Sjen Pao genoemd, wordt door beide landen opgeëist. Van welingelichte zijde te Moskou is vernomen, ddt het gevecht ruim vijf uur heeft geduurd en dat het aantal Chinezen dat eraan deelnam de sterk- LIVERPOOL —Een meisje onder eer» auto geraakt, gilde om hulp. Mevrouw Betty Doherty, (35) een vro me stevige Ierse, worstelde haar 200 pond door de menigte, mompel de „God geef me kracht" en gaf een enorme ruk aan de auto. „Tot mijn verbazing kwam de rechter- voorkant van de auto van de grond", verklaarde ze later. „Toen riep ik dat iemand het kind moest grij pen". „Een vrouw, ik weet nog steeds niet wie, kroop onder de auto om het kind te redden". „Ze had lef, want als ik niet meer had gekund, had ze er gemakkelijk ge weest kunnen zijn. Maar op de eer» of andere manier kon ik de auto zo'n drie minuten omhoog houden tot het kind er onder uit was". De kleine vierjarige Carmel Graham is nu gezond en wel thuis na vier weken in het ziekenhuis te hebben gelegen met verwondingen aan het hoofd. Vauxhall Motors verklaarde later dat mevr. Doherty zo'n kleine 225 kilo heeft opgetild. i tijden van nood en onder grote panning is iemand tot veel grotere trachtsinspanningen in staat dan normaal" aldus het commentaar van een Londense arts, „maar dit geval is verbazingwekkend". te van een bataljon te boven ging. Men houdt er rekening mee, dat het aantal slachtoffers groter is dan dat op 2 maart. In een nota ean de Chi nese regering zegt de Sovjet-Unie, dat een groep gewapende Chinese militai ren vrijdag al een poging had gedaan tot Damanski door te dringen. Zater dag had een grote Chinese eenheid, vanaf de oever gesteund door artille rie- en mortiervuur, Russische grens wachten aangevallen, die het eiland verdedigden. Daarbij waren doden en gewonden gevallen. De „provocateurs" waren tenslotte van het eiland verdreven. De Russische regering onderstreept dat zij geen militaire botsingen aan de grens zoekt, integendeel alles doet om die te vermijden. „Alle propagandabe- weringen van Peking over de vijandig heid van de Sovjet-Unie en haar com munistische partij tegen het Chinese volk, jegens de volksrepubliek China, zijn absoluut ongegrond", aldus Mos kou. De Chinese ambassade in Moskou heeft geweigerd de prolestnota, door een Chinese zegsman als „provocatie en laster" bestempeld, in ontvangst te nemen. In de loop van de dag volgde een officiële Chinese verklaring, waar in de Russische troepen ervan worden beschuldigd met steun van pantserwa gens en tanks het eiland te zijn bin nengedrongen en het vuur te hebben geopend op Chinese grenswachten. De zen waren „uit zelfverdediging ge dwongen terug te schieten." In een aan de Russische ambassade in Peking overhandigde nota, wordt ge- eist dat de Sovjet-Unie onmiddellijk „alle gewapende provocaties" tegen China staakt. De Chinese regering be houdt zich het recht voor meër eisen te stellen. De R»issen hadden het aantal pant serwagens, tanks en andere militaire eenheden aan de grens voortdurend opgevoerd. Na de botsing van 2 maart, hadden ze geen acht geslagen op her haalde Chinese waarschuwingen en wa ren ze militaire versterkingen blijven aanvoeren om „Chinees gebied te be zetten en door te gaan met hun gewa pende provocaties". De invallers had den zaterdag niet alleen het eiland aangevallen maar ook „de waterwe gen ten westen van het eiland geschon den" en zo een nieuw bloedig incident veroorzaakt, aldus de verklaring van Peking. Volgens het Joegoslavische partij blad Borba zullen de Russen waar schijnlijk van het grensconflict profite ren om een grotere integratie van de leden van het Pact van Warschau door te voeren. MOSKOU Nikita Kroestsjef, de vpor- malige Russische regerings- en par tijleider, die in oktober 1964 aan de kant werd gezet, is zondag weer eens in het openbaar verschenen. Dat was toen hij in Moskou zijn stem uit bracht bij de verkiezingen voor de bijna 50.000 plaatselijke raden in de Sovjet-Unie. Met zijn vrouw arriveer de de 75-jarige per auto van zijn bui tenhuis Itfj het stemlokaal. Leden van de veiligheidsdienst hielden de journalisten die hem stonden op te wachter», op een afstand. Kroest sjef verklaarde dat hij zich goed voel de en veel las. „Ik wandel wat, ook kijk ik soms naar films. Wat kan ik anders doen ik ben per slot gepen sioneerd". Toen men hem zijn me ning vroeg over de crisis tussen Mos kou en Peking zei hij, het te betreu ren dat de zaken zo'n omvang heb ben genomen. Aan de verkiezingen nemen 147 miljoen mensen in de gehele Sovjet-Unie deel. Het ging om ruim twee miljoen ze tels. De huidige leiders, zoals partij chef Breznjef en premier Kosygin, brachten hun stem uit in de Sovjet ambassade in Boedapest, waar zij zondag aankwamen voor de aange kondigde conferentie van de landen van het Warschau-Pact. vliegveld voor het -laatste stuk van de vlucht Caracas-Miami. Een aantal hui zen, waarop het toestel neerkwam, raakte in brand. Het vliegtuig had 70 passagiers en een bemanning van 6 koppen aan boord. De gezagvoerder van de verongeluk te Douglas van de VIASA was een zeer ervaren vlieger, Emiliano Sabelli Mal- donado. Het vliegveld van Maracaibo deelt mee, dat het weer ten tijde van het ongeluk goed en het zicht uitste kend was geweest. Tot nu toe heeft de politie tien lijken van passagiers (of bemanningsleden) van de machine gevonden, maar met identificatie kon nog geen begin wor den gemaakt. Een getuige vertelde de politie, dat het toestel last had met een van de motoren, waardoor het niet snel ge noeg kon stijgen. ADVERTENTIE MEXICÓ Het is gebleken dat enJ- ge aan het grote stadsziekenhuis ver bonden chirurgen ogen van gestorvenen hebben verwijderd en verkocht. De overheid heeft geen namen bekendge maakt. Het betreft hier tenminste vier paar ogen, die in de afgelopen zeven maan den zijn verwijderd om te worden ver kocht aan klinieken, voornamelijk in de hoofdstad, om te worden onderzocht of door verkocht. Het bleek dat men de oogholte na de verwijdering van het oog vulde met glas en dan de oogleden vastnaaide, waarna de lijken naar de begrafenison dernemer gingen. De zaak kwam uit toen een moeder het lichaam van haar dochter, die per ongeluk was doodgeschoten, aan het ziekenhuis kwam ophalen. Volgens de politie waren de ogen van het meisje binnen twee uur na haar dood verwij derd. ADVERTENTIE OTTAWA De Canadese regering heeft zaterdagavond de onmiddellijke sluiting bevolen van de jacht op zeehonden en robben in een deel van de golf van St. Laurens en in de Straat van Northumberland. Het gaat hier om een gebied, liggend tussen point Escuminac, Kaap St.-Laurens en Kaap Breton. In de overige stukken van de Golf van St.-Laurens mag men bljj- ven jagen op deze dieren. In een in Ottawa uitgegeven com muniqué wordt gezegd, dat de Cana- deze regering besloten heeft de jacht in het genoemde gebied te verbieden, omdat zij vreest dat de zeehonden daar zullen uitsterven en vanwege de slechte toestand van de ijsvelden waardoor vele pasgeboren zeehonden verdronken zijn en de intensieve jacht door een groot aantal jagers. De jacht op de zeehonden in dit gebied en spe ciaal op de jonge dieren, die op vrij dag 7 maart geopend werd, heeft dus maar vijf dagen geduurd. De slechte toestand van het ijs heeft de Canade se minister van Visserij er overigens al eerder toe genoopt de jacht op zee honden in alle Canadese wateren vier OPORTO Minstens 80 gezinnen zijn zondagavond uit hun huizen lang de ri vier de Douro geëvacueerd, terwijl het water van de ergste overstromingen die Portugal sinds 60 jaar heeft gekend langzaam naar Oporto oprukt. Voortdurende regenval van de laatste vier dagen hebben de Douro in de om geving van Oporto buiten haar oevers doen treden. De stad Lever, ongeveer 10 km van Oporto, is volledig van de buitenwereld afgesloten.. De evacué's woonden op de rivieroever ten oosten van de stad. 60 km ten westen van Oporto staat het water van de rivier meer dan tien meter boven het normale peil. Overstromingen in landbouwgebieden ten noorden van Oporto bij de Spaanse grens hebben bomen ontworteld, vee meegesleurd en veel kleine bruggen weggeslagen. Er is geen melding ge maakt van slachtoffers. ADVERTENTIE dagen in de afgelopen week te verbie den. Voor de gebieden waar het verbod niet ge\df, blijft de officiële sluitings datum voor de jacht 25 maart. Men schat dat er tot nu toe 35.000 jonge zeehonden zijn gedood. MEVR. KING PREEKTE IN ST. PAULS LONDEN Mevrouw Coretta King, de weduwe van de vermoorde Ameri kaanse negerleider ds. Martin Luther King, heeft gepreekt in de Londense kathedraal van Sint Paul, de eerste maal dat een vrouw werd uitgenodigd dit op een gewone dienst in de grootste Anglicaanse kerk van Londen te doen. Naderhand zei mevrouw King tot journalisten, dat de bekentenis van James Earl Ray, die haar man ver moord heeft, er niet toe mag leiden dat de zaak gesloten wordt. Ray had „te vlot" bekend, zei ze. Er waren meer mensen voor de misdaad verant woordelijk, en het onderzoek naar en het opsporen van die mensen moet worden voortgezet. Dominee King had, zei zijn weduwe, vaak met haar over de dood gepraat. Vaak hoorde men geruchten over een ophanden zijnde aanslag. „Ik ben blij dat, toen het verschrikkelijke gebeur de, dit niet plaatsvond in Selma, in Alabama, een bijzonder militant ge bied. Martin had daarheen zullen gaan, als hij met zijn werk in Memphis (waar Ray hem doodschoot) gereed was". RIO DE JANEIRO Volgens het blad Jornal Do Brasil hebben teminste 100 mensen het leven verloren bij de zware overstromingen in de noordooste lijke provincie Alagoes, en bedraagt 't aantal vermisten tientallen. In totaal zijn in dat gebied ruim 5000 huizen vernield door het water. De overstromingen zijn het gevolg van de hevige regenval van de laatste dagen. Verbindingen met het rampgebied zijn gebrekkig.

De Vallei | 1969 | | pagina 5