„Zaak Westphal" drukte stempel op jaarvergadering BOM BARSTTE IN DE K.N.A.U. Verdeeldheid in bestuur Jo Vranken won Ster van Zwolle Nederland tegen West-Duitsland ARSENAL VERLOOR FINALE VAN SWINDON TOWN Zweed winnaar Hammergren „Motocross onbedreigd der Azen" Uitslagen amateurs in eerste klasse Nederland verloor van Denemarken Margaret Court verloor verrassend DE GRAAUWE HENGST Elfstedenronde voor Duyndam Finale plaatsen voor tafeltennisteam Marijke Schaar in Beaulieu in finale verslagen Slechts 27 renners haalden finish SENSATIE IN LEAGUE-CUP Felle strijd in Sint Anthonis „Chantage" Emotioneel Tafeltennis Corry Vreekenremise het Nederlandse paard dat zegt met een onvervalste Franse tongval. 10.95 11.45 Voorronden WK handbal Waar je ook kijkt overal gaan steeds meer mensen over op Roxy 25. U blijft toch niet achter? Verlenging De MOTOR-, RACE- en CROSSKLEDING werd geleverd door (Fa. Okmann) DE VAKMAN Uitvallers Driemaal Zijspannen De uitslagen MAANDAG 17 MAART 1969 AMSTERDAM De „zaak Westphal", die in het laatste kwartaal van 1968 de gemoederen in de Nederlandse sportwereld danig in beweging bracht en voor de Koninklijke Nederlandse atletiek Unie in cfecember zelfs tot een buitengewone algemene ledenvergadering leidde, heeft ook zaterdag duidelijk zijn stempel gedrukt op de jaarlijkse algemene vergadering van de KNAU. Op de vergadering van december had het atletiekparlement zich met grote meer derheid uitgesproken voor een motie, waarin het unie-bestuur en de nationale technische commissie verzocht werd zijn mandaten ter beschikking te stellen. zijn diepe wonden geslagen. De tijd heelt vele wonden en dat gaat ook in dit ge val op". Deze uitspraak ontlokte een van de gedelegeerden de vraag of het dan geen tijd was nu vast hechtingen aan te brengen. Het voorstel Utrecht vónd geen meerderheid in de vergade ring. Volledige steun krfeeg wel de sug gestie om de Vereniging van Vrienden van de KNAU te vragen zich nog eens ovèr de „zaak Westphal" te buigen. Ook de atleten, die zich in december solidair verklaarden met hun trainer Wil Westphal en weigerden in vertegen woordigende ploegen uit te komen kwa men nog aan het woord. Hun woord voerder, Sjouke Tel, ondervond heel wat meer sympathie dan Fred van Herpen, die in december op weinig elegante wij ze als spreekbuis optrad. „Wij zijn als rebellen door de NTC discriminerend behandeld. Dat is een van onze grieven. Wij beseffen dat volledige rehabilitatie van Westphal onmogelijk is. Wij willen echter een gesprek". Van de jaarlijkse onderscheidingen ging de KNAU-beker voor het tweede achtereenvolgende jaar naar Maria Gommers, ditmaal voor haar bronzen medaille op de 800 meter in Mexico, ter wijl Ed de Noorlander de Herman van Leeuwenbeker voor de beste herenpres tatie kreeg uitgereikt. Jeugdrecord- houdster speerwerpen Astrid Landero- loo (Beek) ontving de Fanny Blankers- Koen plaquette en Jos Hermens (Nij megen) werd voor zijn jeugdrecord op de 3000 meter onderscheiden met de Herman v. Leeuwen-beker. De Thomp son- en Pim Mulier-beker gingen res pectievelijk naar de districten Gronin gen/Drente (organisatie Nederlandse kampioenschappen) en Zuid (grootste ledenwinst). De heren Glas en Rinkel werden tot erelid van de KNAU benoemd. Toen voorzitter Frans Jutte zaterdag in zijn openingswoord opmerkte: „De conflictsituatie, die eind vorig jaar ont stond, heeft verdeeldheid veroorzaakt in de unie, men staat wantrouwend en agressief tegenover elkaar", zal hij niet hebben kunnen bevroeden, dat die agres siviteit en verdeeldheid enkele uren la ter zo duidelijk in het bestuur zo uiting zouden komen. Nadat hij zelf 'via een «nkele kandidaatstelling herkozen was als voorzitter en de heer J. Oskam, eveneens als enig kandidaat, tot secre taris was benoemd, barstte de bom. De vergadering verkoos de scheidende se cretaris Koster met 43 tegen 39 stem men boven de zittende functionaris Breumelhoff als penningmeester en dat was voor drie bestuursleden: vice-voor zitter Dijkstra, die overigens toen was herkozen, NTC-voorzitter Van der Hey- den en commissaris Lemmens, aanlei ding om hun functies ter beschikking te stellen. Deze mededeling leidde in de verga dering tot emotionele uitlatingen als: „chantage" en „de vergadering wordt met de rug tegen de muur gezet". Het geen na het bevestigende antwoord van voorzitter Jutte op een vraag van één van de afgevaardigden vóór de bestuurs verkiezing: „Is er een basis voor sa menwerking in het bestuur met de nieu we kandidaten", niet zo verwonderlijk was. Een beroep van de heer Koomen op zijn mede-bestuursleden om vooral geen consequenties aan de verkiezing van de heer Koster te verbinden („Het i* geen persoonlijke zaak. De vergade ring is volkomen vrij om te kiezen. Hierdoor ontstaat een vaccuüm in de KNAU"), had geen resultaat. Omdat de vergadering tevoren een voorstel om het bestuur tot elf leden uit te breiden had aanvaard, zullen de gedelegeerden, die de heren Koomen en Kappenburg resp. herkozen en benoemden als be stuurslid, binnen enkele weken schrif telijk nog vier bestuursleden moeten kiezen Reglementair was dit staande de vergadering niet mogelijk. Datzelfde gold voor de verkiezing van de twee „nieuwe" leden van de natio naal technische commissie, die van vijf op zeven personen wordt gebracht. In de NTC is Jo Moerman, die in de „kwestie Westphal" een grote rol speel de, na een ruim dertigjarig „dienstver band" voor het laatste jaar secretaris, terwijl de heren Grewer en Salarl wer den herkozen. De Rotterdammer Meeuws zal 't scheidende NTC-lid Rin kel opvolgen. Uiteraard zal men door het bedanken van de heer Van der Hey- den („het wegsturen van Breumelhoff kost de KNAU heel veel geld") ook moe ten om zien naar een nieuwe NTC-voor- zitter, die evenals de NTC-secretaris qualitate qua zitting heeft in het hoofd bestuur. Zeer waarschijnlijk zal de KNAU aan het einde van dit jaar in een buitenge wone vergadering bijeenkomen. Men zal dan plannen en aanbevelingen van de structuurcommissie, die in decem ber na de „affaire Westphal" werd in gesteld, bespreken om tot een KNAU nieuwe stijl te komen. De KNAU zal in het komende seizoen, evenals de Internationale Amateur At letiek Federatie dat in Mexico al tijdens de Olympische Spelen deed, haar medi sche commissie het recht geven tijdens wedstrijden deelnemers te controleren op het gebruik van doping. Vrijwel tegen het slot van de verga dering men was toen al bijna zeven uur bijeen kwam op verzoek van dis trict Utrecht ook de „zaak Westphal" nog ter sprake. De Utrechtse afgevaar digden verzochten het bestuur op korte termijn contact op te nemen met de heer Westphal om tot een verzoening tussen de KNAÜ en hem te komen. Voorzitter Jutte sprak de vergade ring daarop nogal emotioneel toe: „Er ESBJERG Het Nederlandse ta- feltennisteam heeft de wedstrijd uit de tweede groep van de Europese ta- feltenniscompetitie van Denemarken verloren. De Deense ploeg won zater dag in Esbjerg met 43. De gedetailleerde uitslagen waren: Claus Petersen (Den.)-Nico van Slobbe (Ned.) 21—12, 21—17; Niels Ramberg (Den.)-Bert van der Helm (Ned.) 1121, 2112, 2220; Brita Rasmussen (Den.) -Aukje Wynia 21—16, 9—21, 15—21; Ramberg/Freddy Hansen-Van Slobbe/ Van der Helm 1821, 1621; Ram berg/Brita Rasmussen-Van der Helm/ Aukje Wynia 13—21, 21—15, 8—21; Pe- tersen-Vander Helm 2112. 1721, 2119; Ramberg-Van Slobbe 2118, 22—20. B.ARRANQUILLA De Australische Margaret Court heeft in de halve fina les van het internationale tennistoer nooi in Barranquilla verrassend van de Amerikaanse Peaches Bartkowicz ver loren, 3-6 2-6. De ander halve finale partij leverde een overwinning op voor de Amerikaanse Julie Heldmann. Zij versloeg de Britse Virgina Wade met 6-3 3-6 8-3. Bij de heren bereikten Jan Kodes (Tsj.) en Ilie Nastase (Roemenië) de finale. De uitslagen van zaterdag waren: Dames-enkelspel, halve finales: Julie Heldmann (VS) - Virginia Wade (GB) 6-3, 3-6, 6-3; Peaches Bartkowicz (VS)- Margaret Court (Aus.) 6-3, 6-2. Heren-enkelspel, halve finales: Jan Kodes (Tsj) - Jairo Velasco (Columbia) 6-0, 6-2, 6-2; Ilie Nastase (Roemenië) - Mark Cox (GB) 7-5, 6-0, 5-7, 5-7, 6-4. Dames-dubbelspel, finale: Margaret Court'Judy Tegart (Aus) - Karen Krant- zcke/Kerry Melville (Aus) 6-2, 6-2. Herendubbel, halve finales: Koch/ Mandarino (Braz) - Dent/Alexander (Aus) 6-3, 7-5, 6-4. BELGRADO De Nederlandse Corry Vreeken speelde zaterdag in de 7e ronde van het internationale schaaktoernooi van Belgrado remise tegen de Hon gaarse Bilek. Zij deelt nu met 3,5 punt de 8e plaats. Eerste is de Roemeense Alexandria met vijf punten en een hangpartij. Tijdens de jaarvergadering van de KNAU reikte voorzitter Frans Jutte de erebeker uit aan Maria Gommers. ADVERTENTIE vieux etalon vieux brandy per hele liter ZWOLLE De Limburger Jo Vran ken heeft zaterdag de klassieke weg wedstrijd voor amateurs, de Ster van Zwolle, gewonnen. Hij legde de 150 ki lometer af in 3 uur 52 minuten en 49 seconden. De negende Ster van Zwolle is een afvalwedstrijd geworden. Slechts 27 sterken uit het veld van 170 man, dat aan de start verscheen, voltooiden de zware koers. Onder herhaalde, ijskoude regenbuien viel het peloton al snel in stukken en na vijftien kilometer, te Wij- he, lagen er al grote gaten tussen de vier delen van het peloton. De grote man van de wedstrijd was, naast de 20-jarige Jo Vranken, dé ijzer- sterke Fries Piet Hoekstra uit Dokkum, die vijftig kilometer voor de verlossende eindstreep in Zwolle alleen vluchtte en een voorsprong van meer dan 1 minuut nam op het steeds verder afbrokkelen de veld. Na schermutselingen aan de lopende band waarbij de jeugdige eerste-jaars amateur Arie Hassink uit Neede en Ti- no Tabak uit Amstelveen zich weerden, plaatste Piet Hoekstra na 100 kilometer een felle demarrage. In hoog tempo bouwde de Dokkumer een voorsprong op, maar de kronkelige dijk van Has selt naar Genemuiden, waar de alles verkillende wind vrij spel had, slonk de voorsprong van Hoekstra, die geen me ter in de luwte van een groepje kon rij den. In Kampen was het voorbij met de heerschappij van Hoekstra, die door een sterke volggroep van vijf renners Slueper, Pennings, Spetgens, Vran ken en Westrus werd achterhaald. Hoe goed Hoekstra de inspanningen van zijn opvallende solo had doorstaan, bleek in de boeiende eindsprint, waarin hij alleen Jo Vranken moest alleen voor gaan. BRUGGE Leo Duyndam heeft zon dag de Belgische elfstedenronde voor beroepswielrenners gewonnen. De Westlandse coureur sloeg zijn slag in de beslissende fase van de wedstrijd toen uit het veld van 169 renners een kopgroep was ontstaan van 22 man, die alle moeite hadden moeten doen om de vele vluchtpogingen ongedaan te maken. Zo was Roger de Vlaeminck er vandoor gegaan aan de voet v. d. Kemmelberg, terwjji Crepel, L^mbrechts en De Bie wegsprongen in de afdaling. Een po ging van Boucquet werd verijdeld door een bandbreuk. En toen Duyndam aan zijn solo begon, nam de kopgroep juist even tijd om te bekomen van de ge slaagde jacht op Noel van Tieghem. Duyndam kreeg een voorsprong van veertig seconden. En hij bleef buiten be reik, hoewel vrij snel een jachtgroep van elf man sterk achter hem aan ging. Nadat Duyndam met ruim ver schil als eerste over de streep was ge gaan, versloeg de Brit Wright de Belg Eric de Vlaeminck in de spurt voor de tweede plaats. EBSJERG -r- Aansluitend op de lan- denwedstrijd Denemarken - Nederland heeft de Nederlandse tafeltennisploeg zondag deelgenomen aan een interna tionaal toernooi in Ebsjerg. In het he ren-dubbelspel bereikten Van Slobbe en Van der Helm de finale. Zij verloren daarin met 21-15, 16-21, 12-21 van Pe- dersen/Luthje. Aukje Wijnia, die in de halve finale van het enkelspel werd uit geschakeld door de latere winnares Brit- ta Rasmussen (15-21. 12-21.) drong sa men met de Duitse jeugdspeelster Mo nica Kneip door tot de eindstrijd van het dames-dub&elspel. De Deense meisjes Britto Rasmussen en Gunnel Hendriksen wonnen de titel met 22-20, 22-20. In het heren-enkelspel werden zowel Van Slob be' als Van der Helm uitgeschakeld in de derde ronde. Van Slobbe verloor met 11-21, 17-21 van de latere winnaar Klaus Pedersen, Van der Helm verloor met 17-21, 17-21 van Lauersen. UITSLAG: 1. Jo Vranken (Linne) de 150 km in 3.52.49, 2. Piet Hoekstra (Dokkum) z.t., 3. Louis Westrus (Amsterdam) z.t., 4. Marcel Pennings (Nieuw-Vennep) z.t., 5. Jan Spetgens (Someren) z.t., 6. Frits Slueper (Ter Winselen) z.t., 7. Hans Verbeek (Poeldijk) op 45 seconden, 8. Harry Jansen (Westzaan) z.t., 9. Stef van der Burg (Berkel) z.t., 10. Tino Ta bak (Amstelveen) z.t. BEAULIEU Marijke Schaar-Jgnsen heeft in het internationale tennistoer nooi in het Zuidfranse Beaulieu de fi nale bereikt, waarin ze evenwel werd verslagen door de Belgische Ingrid Loeys. De setstanden waren 6-2 en 6-0. Marijke Schaar-Jansen bereikte de fi nale via een overwinnig in drie sets op de Hongaarse Edith Polgar: 6-1, 5-7, 9-7. De Italiaan Merlo, die 21 jaar geleden het toernooi van Beaulieu ook op zijn naam bracht, won de eindstrijd in het heren-enkelspel van de Fransman Mon- treaud in twee sets: 6-2, 6-2. BAZEL Het Nederlands zaalhand balteam (heren) zal in de kwalificatie wedstrijden voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap zaalhandbal dat in 1970 in Frankrijk wordt gehouden, uitkomen tegen West- Duitsland. De internationale handbalfederatie, (IHF) heeft zaterdag tijdens haar verga dering te Bazel, naast West Duitsland- Nederland de volgende kwalificatiewed strijden vastgesteld: Zuid-Slavië-Spanje, Rusland-Finland, Zweden-Portugal, Noorwegen-België, IJsland-Oostenrijk, Oost>-Duitsland-Israël, Polen-Marokko, Hongarije-Bulgarije en Zwitserland- Luxemburg. De eerste van de 2 wed strijden tussen de landen moet in het weekeinde van 14/15 nov. 1969 worden gespeeld, de tweede ontmoeting volgt twee weken later. Automatisch geplaatst voor de eindronde werden de eerste drie van het vorige toernooi, namelijk Tsje- cho-Slowakije, Denemarken en Roeme nië, het organiserende land Frankrijk en verder Japan, Canada en de Verenigde Staten. De IHF bepaalde dat in de even jaren een wereldkampioenschapstoernooi voor herenploegen zal worden georganiseerd en in de oneven jaren een toernooi voor dames-teams. Zou .geen land zich kandidaat stellen voor "de organisatie van het w.k.-toernooi voor dames in 1969 dan zal het volgende toernooi voor de dames in 1971 worden gehouden. Definitief werd besloten het oor spronkelijk voorziene wereldkampioen schap veldhandbal voor herenploegen, dat dit jaar in West-Duitsland werd ge houden, van het programma af te voe ren wegens te geringe belangstelling. ADVERTENTIE LONDENDe strijd om de League Cup, het negen jaar jonge broertje van het toernooi om de FA-Cup, heeft zich ontwikkeld tot een echt bekertoernooi. Voor de eindstrijd van zaterdag op het gras van Wembley waren 100.000 toe schouwers de hekken binnengestroomd en zü zagen een van de meest sensa tionele overwinningen van een kansloos geachte ploeg. Swindon Town, op de tweede plaats in de derde divisie, ver sloeg het favoriete Arsenal (vierde in de eerste divisie) met 3-1 na verlenging. Het was voor de tweede keer in de geschiedenis van de League-Cup, waaraan slechts de 92 ploegen uit de Engelse league kunnen deelnemen, dat een vereniging uit de derde divisie de beker, die door prinses Margaret werd overhandigd, won. Twee jaar geleden begon Queens Park Rangers' zijn op mars naar de eerste divisie met de League Cup te winnen. Het was boven dien de tweede keer in successie, dat Arsenal de eindstrijd van het toernooi verloor. Vorig jaar werd Leeds United winnaar met 1-0. Arsenal, dat al in 16 jaar geen opval lende triomf meer heeft behaald, liep tien minuten voor rust een achterstand op door een doelpunt van Roger Smart en pas drie minuten voor het einde kon Bobby Gould, voor wie Arsenal zo'n 775.000 gulden heeft neergeteld, zijn ploeg op gelijke hoogte brengen met Swindon Town. In de verlenging maak te de weergaloze vleugelspeler Don Ro gers, die een marktwaarde van tegen ADVERTENTIE De Leder- en Suède-Specialist Koitinginnelaan 40 - Tel. 12096 - Apeldoorn Ruim vijfentwintigduizend motocrossliefhebbcrs hadden dc koude noord oosten wind en de gladde wegen getrotseerd om naar het Peeldorp St. Antho nis te komen en getuige te zijn van zo niet het grootste, dan toch zeker één van de grootste motocross-evenementen van het jaar. „De Cross der Azen". Zij zullen daar geen spijt van hebben gehad, want zij zijn getuige geweest van een enerverende strijd in alle klassen. Dat Nederland internationaal een woord je meespreekt heeft deze cross wel duidelijk bewezen. Frans Sigmans. onze topman uit Bakel. mag er dan niet in geslaagd zijn voor de derde maal in suc cessie de zege te behalen, zijn rijden getuigde van bijzonder grote klasse. Slechts in de in ongenaakbare vorm zijnde Zweedse kopman van de Husqvarna-fa- brieken Christ Hammergren. moest hij zijn meerdere erkennen. In een adem met Franske moet Pierre Karsmakers genoemd worden. De enige Nederlandse full-prof motocrosser vormde met de twee vorengenoemde coureurs een klas se apart. Hij eindigde als derde. Met een na zijn ziekte goed terug gekomen Jan Keizer als zesde en Gerrit Wolsink als achtste sloeg Nederland een uit stekend figuur. Al direct in de eerste manche ver baasde Hammergren vriend en vijand door zijn gedurfd en uitstekend rijden. Aanvankelijk had Pierre Karsmakers de kop, gevolgd door Sigmans en de Belgische wereldkampioen Joël Robert, maar de Zweed werkte zich in de tweede ronde al voorbij de Belg en in de vierde ronde langs Sigmans. In de voorlaatste ronde verdreef hij ook nog de verbeten vechtende Kars makers van de eerste plaats. In de vierde ronde verdwenen Frits Selling, Harry Driessen en de Engels man John Banks door pech van het strijdtoneel. In de zesde ronde verdwe nen ook Jo Lammers en Robert naar de pits. In de tweede manche liet de Zweed geen enkele twijfel aan zijn grote klas se bestaan. Na een slow-start verover de hij in de zesde ronde de kop opi die niet meer af te staan, ondanks ver woede aanvallen van Karsmakers en Sigmans en de Zweed Johannesen. De start van deze tweede manche verliep nogal rommelig. Robert kon zijn mo tor niet op gang krijgen. De wedstrijd leiding vond het nodig om deze „trek pleister" volop de tijd te geven om' te repareren. De nervositeit bij de overi gen, door het lange wachten nog geste gen, was oorzaak van een valse start. Bij de tweede start bleef een nog niet gereed zijnde Sigmans staan. Eerst toen het gehele veld uit het gezicht was verdwenen, vertrok de Nederland se kampióen. Hij begon een verwoede achtervolging en al in de vijfde ronde lag hij in derde positie achter de Zwe den Hammergren en Johannesen. De Zweden hielden zich tegen het Bakelse geweld staande. Robert moest opnieuw de strijd staken, evenals de Zweedse oud-wereldkampioen Torsten Hallman. Jo Lammers kwam zelfs niet meer aan de start. In de derde manche was het de Brit Dave Bickers, die aanvankelijk de kop nam, maar ook hij moest tenslotte bui gen voor de Zweed, die de kop opnieuw nam en ook de derde manche op zijn naam bracht. De Brit zakte naar het middenveld terug en opnieuw vormden Sigmans en Karsmakers de enige be dreiging voor zover er van bedreiging gesproken kan worden. Robert bewees in deze manche toch zijn klasse. Hij eindigde als vijfde. Maar het rijden van de Belg was toch teleurstellend. Mét een enorme sprong kwam Broer Dirkx bij de zijspannen in de laatste ronde van de tweede manche over de heuvel naar de finish rijden. Met een voorsprong van een halve minuut op Jan ter Tije ging hij als trotse win naar over de meet. Ook de eerste manche was voor de kastelein uit Valkenswaard. In beide was niet Jan ter Tije zijn felste bela ger, maar de Belg Leon Liekens. In die eerste manche was het slot zeer dramatisch voor de Belgen, evenals in de tweede. Aanvankelijk namen de Belgen in de eerste manche de kop. De fel jagende Broer Dirkx kwam in de derde ronde echter, als eerste door. In de negende ronde brak een veer in zijn achterwiel en vlogen enkele spaken er uit. Dat was voor de Belg de kans om toe te slaan. Vijftig meter voor de fi nish had Liekens nog de leiding. Toen sloeg zijn motor af en Broer Dirkx, op een slingerende motor, en Ten Tije klopten in deze volgorde de Belg op de eindstreep. In de tweede manche nam Broer Dirkx vanaf de eerste ronde de kop, met Liekens in zijn slipstream. In de laatste ronde, bij een te gewaagde aan val op de leider, sloeg de Belg over de kop, waarbij zijn bakkenist, niet ern stig, werd gewond. Ten Tije schoof hierdoor op naar de tweede plaats. Zwaargewicht Broer Dirkx en zijn veel slankere bakkenis Joop Brouwers na men stralend de kransen in ontvangst. Het rijden van de Engelsman Trelea- ven en de Zweed Boskvist was erg te leurstellend. In een voorwedstrijd voor 50 cc se nioren oveF één manche toonde André Gebben uit Rouveen zich heer en mees ter. Op korte afstand eindigde Wim van de Brink uit Harskamp, lid van de Apeldoornse motorclub V.V.R. als tweede. Zijn clubgenoot Jan Hol ein digde als zesde. Het rijden van Gerrit Lenderink uit Zelhem viel wat tegen. Hij bereikte slechts een negende plaats. 50 cc senioren: 1. Andre Gebben, Rouveen op Zün- dapp; 2. Wim van de Brink, Harskamp op Crosta; 3. Sally van Peer, Biltho- ven op Boele; 4. Jan Beukhof, Benne- kom op Rondo-Sachs; 5. Jannes Ho- man, Bakkeveen op Crosta; 6. Jan Hol Harskamp op Crosta; 7. H. Damme, Schiedam op Nova; 8. Cor Veldkamp, Hellendoorn op Rono Sachs; 9. Gerrit Lenderink, Zelhem op Kreidler 10. Jan Nijhuis, Rotterdam op Kreidler. 500 cc Internationaal Eerste manche: 1. Christ Hammer gren, Zweden op Husqvarna; 2. Pier re Karsmakers, Ned. op CZ; 3. Frans Sigmans, Ned. op Husqvarna; 4. Jo- hannesson, Zweden op Husqvarna; 5. Torsten Hallman, Zweden op Husqvar na; 6. Dave Bickers. G.-Br. op CZ; 7. Jan Keizer, Ned. op Husqvarna; 8. Henk Knuiman, Ned. op CZ; 9. Wiebe Plótz, Ned. op Husqvarna; 10. Jan Roessink, Ned. op Husqvarna. Tweede manche: 1. Christ Hammer gren; 2. Johanneson; 3. Sigmans; 4. Karsmakers; 5. Dave Bickers; 6. Juuk van Veldhoven, Belg. op Husqvarna; 7. John Banks, G-Br. op BSA; 8. Ger rit Wolsink, Ned. op Husqvarna; 9. Jeff Smith, G-Br. op BSA; 10. Jan Kei zer. Derde manche: 1. Hammergren; 2. Sigmans; 3. Banks; 4. Karsmakers; 5. Joël Robert, Belg. op CZ; 6. Jan Roes sink; 7. Jan Keizer; 8. Wolsink; 9. Van Veldhoven; 10. Torsten Hallman. Einduitslag 1. Christ Hammergren 75 pnt; 2. Frans Sigmans 70 pnt; 3. Pierre Kars makers 68 pnt; 4. Johansson 62 pnt; 5. Dave Bickers 56 pnt; 6. Jan Keizer 54 pnt; 7. Van Veldhoven 52 pnt; 8. Gerrit Wolsink 49 pnt. Zijspannen: Eerste manche: 1. Broer Dirkx - Joop Brouwers, Ned. op AJS; 2.' Jan ten Tije - Theo ten Tije, Ned. op EML; 3. Leon Liekens - Pierre van Hoof, Belg. op Triumph; 4. Ben Snijder Jan van Boeschoten, Ned.- op Hese- lund; 5. Bennie Braakhekke - Henk Kleinbrink, Ned. op Hemeyla; 6. Knut Roskvist - Krister Polsson, Zweden op Mowark. Tweede manche: 1. Broer Dirkx; 2. Jan ten Tije; 3. Ben Snijder; 4. Dave Treleaven - Chris Warren, G-Br. op Norton; 5. Bennie Braakhekke. Einduitslag enl. Broer Dirkx 50 pnt; 2. Jan ten Tije 47 pnt; 3. Ben Snijder 46 pnt; 4. Bennie Braakhekke 42 pnt; 5. John Turner - John Smit, G-Br. op WASP 37 pnt; 6 Dick Gijsbertsen - Sam Haal- boom, Ned. op BMW 37 pnt; 7. Leon Liekens 23 pnt. 1.000.000 gulden heeft en voor wie tal rijke managers al hebben aangeklopt bij Swindon Town, twee doelpunten. De League Cup werd gewonnen door Aston Villa, Norwich City, Birmingham, Leicester, Chelsea, West Bromwich Al bion. Queens Park Rangers, Leeds Uni ted en Swindon Town. De Engelse bond schreef tot nu toe de winnaar van de League-Cup in voor het toernooi om de jaarbeursstedenbeker, maar van dit recht zal Swindon Town geen gebruik kunnen maken, omdat de Football As sociation een beperkende bepaling in dit opzicht heeft. Alleen clubs uit de eerste divisie komen voor inschrijving in aan merking, lager spelende clubs worden niet goed genoeg geacht om Engeland op het continent te vertegenwoordigen. Eerste klasse A SDWDCG 2—0 StormvogelsAlkmaarsche Boys 20 ZW—OVVO afg. HRC—JOS afg. BVCAFC 2—1 De SpartaanZilvermeeuwen 50 AFC 36 8 5 3 21 36—23 OWO 15 6 7 2 19 27—17 DCG 16 5 7 4 17 17—21 JOS 15 6 4 5 16 15—15 ZVV 15 6 4 5 16 17—17 BVC 16 6 4 6 16 17—21 De Spartaan 16 6 3 7 15 27—20 SDW 16 4 7 5 15 18—17 HRC 15 4 6 5 14 16—21 Stormvogels 16 3 8 5 14 19—28 Zilv.meeuwen 16 3 7 6 13 1422 Alkm. Boys 16 3 6 7 12 19—20 Eerste klasse B CVV—LFC 5—1 OvermaasOLympia 10 De MusschenPapendrecht 20 UVSRoodenburg 00 GoudaNeptunia 11 Unitas—EBOH 1—1 De Musechen 16 13 1 2 27 32—12 UVS 16 8 5 3 '21 29—15 Neptunus 16 7 4 5 18 22—20 CW 16 6 5 5 17 30—28 Papendrecht 16 6 4 6 16 2424 Gouda 16 4 7 5 15 22—22 Overmaas 16 5 5 6 15 1616 Unitas 16 5 3 8 13 17—17 Olympia 16 5 3 8 13 17—21 Roodenburg 16 4 5 7 13 1014 EBOH 16 5 3 8 13 14—30 LFC 16 4 3 9 11 16—30 Eerste klasse C AlcidesSneek afg. NoordsterDrachten 12 MuntendamVelocitas afg. ZwaagwesteindeNeptunia afg. LeeuwardenSpel. Assen afg. EmmenGermanicus afg. Drachten 17 10 3 4 23 34—22 Alcides 16 7 5 4 19 23—19 Spel. Assen 15 8 2 5 18 21—17 Sneek 16 7 4 5 18 26—21 Germanicus 14 6 5 3 17 25—20 Velocitas 15 6 5 4 17 25—16 Leeuwarden 17 7 3 7 17 2524 Emmen 15 7 2 6 16 20—13 Muntendam 16 5 3 8 13 2335 Neptunia 14 3 4 7 10 18—28 Zwaagw.einde 14 2 5 7 9 16—27 Noordster 15 3 1 11 7 2034 Eerste klasse D VostaQuick '20 afg. Spel. EnschedeBe Quick afg. De TreffersHengelo 12 Victoria BoysESCA afg. AZCIJheden afg. DOS '19Rietvogels afg. SC Enschede 16 14 1 1 29 47—12 De Treffers 17 10 2 5 22 37—23 Rheden l 15 7 4 4 18 2520 Hengelo 16 7 4 5 18 32—31 Be Quick Z. 14 7 2 5 16 3032 Quick 20 15 6 3 6 15 19—22 DOS 19 15 5 5 5 15 14—17 Rietvogels 14 5 3 6 13 23—23 Victoria Boys 15 4 3 8 11 2530 VOSTA 15 4 2 9 10 20—30 AZC 15 3 3 9 9 20—34 ESCA/VC 15 2 2 11 6 16—34 Eerste klasse E VlissingenUNA 11 TOP—DESK 2—1 RKCMiddelburg l1 Helmond—RKVVU 0—3 TSCConcordia SVD 20 Veerse BoysBrabantia 11 DESK - 18 8 7 3 23 21—14 Middelburg 18 9 5 4 23 2919 TSC 17 6 8 3 20 14— 9 Sparta '25 16 7 5 4 19 2516 TOP 18 7 5 6 19 2121 Conc. SVD 17 6 6 5 18 2619 Helmond 17 7 4 6 18 2725 Brabantia 18 5 6 7 16 17—27 Vlissingen 16 5 5 6 15 2325 RKC 17 3 9 5 15 17—23 Veerse Boys 17 4 6 7 14 3028 RK WU 17 5 2 10 12 20—29 UNA 18 3 6 9 12 20—35 Eerste klasse F RIOS '31SVN 1—0 Wilhelmina '08—Roermond afg. CaesarMinor 41 Spel. IreneHeer afg. Voerendaal—KVC Oranje7 11 Voerendaal 17 9 3 5 21 2618 SC Irene 15 9 1 5 19 23—19 KVC Oranje 16 5 8 3 18 17—17 Almania 16 5 7 4 17 20—14 Heer 16 5 7 4 17 22—25 RIOS '31 16 6 5 5 17 19—22 Roermond 15 5 6 4 16 19—15 MKC 16 6 4 6 16 2221 Wilhölmin; 08 15 6 3 6 15 23—21 SVN 16 5 4 7 14 20—22 Caesar 16 3 5 8 11 22—25 Minor 16 2 9 9 17—31

De Vallei | 1969 | | pagina 8