Blokkeer niet opgewassen tegen Spartak Zetor: 0-3 Transpirerende Voeten Voetbal in het buitenland Merckx bewees weet z'n meesterschap met zege in Parijs-Nice officier-vlieger Helikopter redde scheidsrechter Ajax oefende en zegevierde met 2-0 Wereldbeker voor Karl Schranz Bols succesvol in Noorwegen Invitatietoernooi eindigde onbeslist Beneden peil Belachelijke situatie Engeland Duitsland België Italië Frankrijk Portugal Pagina 9 MAANDAG 17 MAART 1969 PALERMO Scheidsrechter Sbardella, die onlangs het Euro pa Cup-duel tussen Ajax en Ben fica in Lissabon leidde, is zondag per politie-helikopter ontkomen aan wraakacties van de suppor ters van Palermo. Nadat de thuis club met 32 had verloren van FC Napels, stormden meer dan vijfduizend verhitte supporters het veld op, omdat men van mening was dat het winnende doelpunt van de gasten in buitenspelpositie ge scoord zou zijn. De scheidsrechter en de grensrechters zochten hun toevlucht in de kleedkamers. Toen ook daar een verder verblijf te ris kant werd geacht, kwam een po- litiehelikopter te hulp, die midden op het voetbalveld landde en het haastig toeschietende arbitrale trio, van wie één van de grensrechters een fles tegen het hoofd had gekre gen, aan boord nam. De suppor ters kwamen juist te laat om het opstijgen te verhinderen. Ze koel den hun woede met het stukgooien van ruiten en het omvertrekken van heiningen. Het elftal van FC Napels werd later op de avond per. politie-auto, waarvan de ramen door een traliewerk waren be schermd, naar het vliegveld ge bracht. Bij de incidenten in Paler mo werden vier politie-agenten en vijf toeschouwers zodanig gewond, dat zij in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. AMSTERDAM Op Stuy en Suuren- donk na, die zaterdag met het tweede hadden gespeeld, zijn in de oefenwed strijd tegen de TSV 1860 München door Ajax-trainer Rinus Michels alle moge lijkheden voor de halve finales van de Europa Cup geprobeerd. Van de twee door Michels samengestelde verdedi gingen voldeed de formatie Suurbier - Pronk - Vasovic - Hulshoff na rust be ter dan die van de eerste helft, toen Swart - Pronk - Hulshoff - Van Dui ven bode het defensieblok vormden. Na rust waren Johan Cruyff, die na 27 minuten van een fout van „ausputzer" Reich had geprofiteerd om met een han dig tikje de veelbesproken Zuidslavische doelman Radenkovic schaakmat te zet ten, Van Duivenbode en Groot uit de ploeg gelaten. De vuurlinie, die aan vankelijk uit Cruyff - Danielsson - Nu- ninga - Keizer bestond, opereerde toen met Swart - Danielsson - Mühren en Keizer terwijl Nuninga in de „twee" op de plaats van Groot stond. In deze formatie marcheerde Ajax uitstekend, al kon men uiteraard Cruyff niet doen vergeten. Maar ook zonder deze stervoetballer bewerkstelligde Ajax een langdurige veldmeerderheid, die in een fraai doelpunt van Keizer zonder twijfel weer de ster van het veld re sulteerde. Al met al was het een ver diende zege van de thuisclub tegen een ploeg, die ondanks het feit dat zij bin nen 24 uur tweemaal in het veld kwam, een goede indruk bij de 6.000 toeschou wers achterliet. MONT SAINTE ANNE (Canada) De Oostenrijker Karl Schranz is opvol ger van Jean-Claude Killy in de strijd om de wereldbeker. Killy won de beker vorig jaar en Schranz is na zijn over winning van zaterdag in de reuzenslalom in Mont Sainte Anne in Canada zeker van de eerst eplaats in het klassement voor 1969. Schranz maakte een tijd van 3 minu ten 29.27 seconden, na hem finishten Dumeng Giovanoli (Zwi.) met 3.30.88 •n Jakob Tischhauser (Zwi.) met 3.31.62. Kiki Cutter (VS) won de slalom bij de dames met een totaal van 69.80 seconden over de twee afdalingen, In- grid Lafforque (Fra.) werd tweede met een achterstand van eenhonderdste se conde. Na de eerste race leidde de Oostenrijkse Gertrud Gabl, maar zij kwam in de tweede race ten val en staakte de strijd. VOORBURG Blokkeer is tegen de enige zware taak per jaar, waarvoor het wordt gesteld, niet opgewassen gebleken. In de Voorburgse sporthal „De Vlie- germolen" heeft de Nederlandse volleybalkampioen zaterdag op pijnlijke wijze ervaren de spanning van die enkele belangrijke wedstrijd per seizoen niet meer te kunnen verwerken: in de eerste ontmoeting uit de kwart-finales van de strijd om de Europa Cup waren de nerveuze Hagenaars kansloos tegen bekerhouder Spartak Zetor Brno: 8-15, 7-15, 13-15. Coach Henk Hogerwaard was over de wijze waarop werd verloren („dat we kansloos waren wist ik, maar zo, nee") meer teleurgesteld dan de meeste van de vierduizend toeschouwers. „Je blijft sukkelen", was zijn bittere commentaar, „ik heb de talenten, maar wanneer kunnen ze het waarmaken. Een keer per jaar en dan is het belang te groot voor hen. Zij speelden slechter dan normaal, slechter dan vorige jaren ook". v Blokkeer bleef zaterdag tegen Spar tak inderdaad beneden het peil waar mee het in de drie voorgaande Europa Cup-jaren successen oogstte. In de eer ste en tweede set stapelden de zeven voudige landskampioenen fout op fout, de aanval kwam zelden door het hoge blok van de Tsjechen en slechts spora disch werd Spartak's enige zwakte, de bezetting van het middenveld, bewust benut. Slechts een speler heeft zich de hele wedstrijd aan de malaise weten te onttrekken, Frank Constandse. de 22- jarige spectaculaire aanvaller. Con standse smashte in de eerste set acht keer en even zovele malen waren de Tsjechische verdedigers kansloos. In de tweede en derde set groeide Frank Constandse ook verdedigend naar een vorm, die hem op dezelfde hoogte bracht als Vladimir Petlak, een van de sterkste spelers van het Olympisch toernooi in Mexico Stad. Naast Constandse bereikte alleen Jac ques de Vink een voor hem aanvaard baar peil. De Vink, die tussen de eer ste en tweede set een injectie kreeg om de pijn in zijn schouder te vermin deren, was echter op belangrijke mo menten te slordig om de Tsjechen te verontrusten. Beneden zijn vorm bleef ook Joop Tinkhof, de 30-jarige routinier en spil waar de ploeg om draait, Geëmo tioneerd haalde boekhouder Tinkhof zijn schouders op: „Wat wil je? Ik werk nu al weken over, bijna iedere avond en heb nauwelijks tijd om te trainen. Ik zit meer met mijn gedachten bij bode- ALTA Jan Bols heeft zaterdag in de Noordnoorse plaats Alta, bij inter nationale schaatswedstrijden de 3.000 meter gewonnen. Hij maakte een tijd van 4 minuten 26,5 seconden. Verkerk werd tweede met 4.30,9. De belangrijkste uitslagen waren: Sprintersklasse: 500 meter: 1. Erhard KeUer (W.Dld.) 40,7 sec.; 2. Eriksen (No.) 41.4; 3. Herjuane (No.) 41.4. 1000 meter: 1. Eriksen 1 min. 23,5 sec.; 2. Keiler 1.26,5; 3. Herjuane 1.27,5. Allround-klasse: 500 meter: 1. Thomas sen (No.) 40,9 sec.; 2. Fornass (No.) 40,9; 3. Groenvold (No.) 41,0; 3. Claes- son (Zwe.) 41,1; 7. Verkerk (Ned.) 41,7; 8. Schenk (Ned.) 41,8; 9. Bols 42,0. 3000 meier: 1. Bols 4 min. 28,5 sec.; 2. Verkerk 4.30,9; 3. Thomassen 4.31,8. Op de tweede dag won de Zweed Go ran Claesson de 1500 meter in 2 minu ten en 7.4 seconden. De Noor Dag For- nëss werd tweede in 2.08,4 en Jan Bols profiteerde van de gunstige omstandig heden door ook een goede tijd te laten afdrukken. Met 2.09.1 werd hij derde. Kees Verkerk eindigde als negende met 2.13,2. Dezelfde tijd werd afgedrukt voor Ard Schenk. Jan Bols won later op de dag de 5000 meter in 7 minuten en 41,9 seconden, waardoor hij tevens eerste werd in het eindklassement. De Noor Per Willy Guttormsen bezette op de 5 km met 7.42,4 de tweede plaats en de Fin Koskinen eindigde als derde: 7.43.4. De twee andere Nederlanders, Kees Verkerk en Ard Schenk, noteerden op de 5000 meter resp. 7.45,8 (vijfde) en 8.04.0 (tiende). Het eindklassement: 1. Bols (Ned.) 175.640 pnt.; 2. Thomas sen (Noorw.) 176.327; 3. Koskinen (Fin.) 176.437; 6. Verkerk (Ned.) 177.830; 11. Schenk (Ned.) 181.200. ADVERTENTIE houden dan bij volleybal en dat kan nu eenmaal niet". Bij Blokkeer is nog veel meer dat „nu eenmaal niet kan". Spartak, dat al bijna zes jaar dezelfde basisspelers heeft, traint vier keer in de week, speelt zaterdag en zondag dan nog eens voor de competitie en bovendien krij gen alle spelers vrij van hun werk, wan neer dat moet. Geldzorgen zijn onbe kend, wekenlang kan de ploeg erop uit trekken. „Vrijdag heb ik urenlang ge beld om een zaal te vinden om in te trainen. Uiteindelijk kwamen we in Oegstgeest terecht. Dat is een belache lijke situatie voor een topploeg. Het is onmogelijk te doen wat noodzakelijk is om verder te komen", lichtte Hooger- waard toe. Hij zei het echter niet veront schuldigend, want ook hij wist, dat Blokkeer, afgezien van een groot deel van de derde set, slechter speelde dan vier jaar terug, bij het eerste optreden in de strijd om de Europa Cup toen de situatie zo mogelijk nog ongunstiger was. De basisopstellingen waren: Blok keer Frank Constandse; Jurrien Koo ien; Joop Tinkhof; Jaques de Vink; Henk Schreuders en Hans Kranenburg. Spartak Zetor: Osvald Fliasinger; Vla dimir Petlak, Peter Schenk, Pavel Schenk, Milan Reznicek, en Drahomir Koudelka. Het scoreverloop was als volgt: eerste set: 0-3, 1-5, 3-5, 3-10, 5-14, 8-14, 8-15. Tweede set: 0-5, 3-5, 4-9, 4-12, 7-12, 7-15; Derde set: 2-1, 6-3, 6-7, 8-7, 9-9, 9-11, 10-12, 13-12, 13-15. Het verdedigingsblok van Blok keer, gevormd door links Hans Kranenburg en rechts Frank Con standse, weerde deze smash van Peter Schenk van Spartak goed af. ADVERTENTIE XurmmmeaeemJ POEDER EN CRÈME BIJAPOTHEKER EN DROGIST 3:'- LONDEN. Mancherster United, houder van de Europese voetbalbeker voor landskampioenen en dit jaar met Ajax, Spartak en AC Milan halve fina list in de Europa Cup I, is in de En gelse league nog slechts in degradatie gevaar. De Mancunians, bezig aan hun slechtste seizoen na de oorlog, verloren in Londen met 2-3 van Chel sea en hebben op de ranglijst slechts vjjf ploegen onder zich. Van dit vijftal is Queens Park Rangers met vijftien punten uit 34 wedstrijden reddeloos, maar de anderen: Coventry (20 uit 30), Leicester City (20 uit 29), Not tingham Forest (22 uit 31) en Stoke Sity (24 uit 31) zien de roodhemden van Busby (25 uit 30) nog steeds op een In- haalbare afstand. In de kopgroep van de league kwam lijstaanvoerder Leeds United door ter reinafkeuring niet binnen de lijnen. Liverpool werkte iets van zijn achter stand weg. Liverpool versloeg Sunder land met 2-0, ondanks het formidabel verweer van doelman Jim Montgome ry, die zich kandidaat voor het Engel se elftal weet, Montgomery was kans loos op schoten van Ian St. John en Alun Evans. Queens Park Rangers leek op weg naar een sensationele ver rassing tegen Manchester City. Te genover de „aftredende" landskam pioen had de kansloze nummer laatst bij de rust een voorsprong van 1-0. In de tweede helft stapte de City over al le moeilijkheden heen, 3-1. Chelsea maakte zaterdag op Stam ford Bridge de beste recette van het seizoen tegen het zowel in uit- als thuiswedstrijden nog steeds bijzonder in trek zijnde Manchester United. Ruim 60.000 toeschouwers zagen dat Manchester United de schok van het razendsnelle openingsdoelpunt van Da ve Webb niet te boven is gekomen. Ian Hutchinson en Bobby Tambling maakten de andere doelpunten voor Chelsea, Steve James en Denis Law (strafschop) scoorden tegen. De stand in de kopgroep van de eerste divisie is: 1. Leeds United 33-54; 2. Liverpool 32-48; 3. Everton 31-44; 4. Arsenal 30-42; 5. Chelsea 34-40. In de Schotse league herstelde Cel tic zich uiterst moeizaam van de ne derlaag tegen AC Milan. Op eigen veld werd met 1-0 gewonnen van Par- tick Thitle door een doelpunt van John Hughes. Runner-up Glasgow Rangers, dat nog twee punten achter stand heeft, deed het indrukwekken der, 6-0 tegen Clyde. Middenvoor Colin Stein maakte de helft van de doelpun ten, maar werd in de laatste minuut van de wedstrijd van het veld ge stuurd na een incident met linksachter Eddie Mulheron van Clyde. Colin Stein heeft eerder dit seizoen al een schor sing van vier weken „opgeknapt" na dat hij in de wedstrijd tegen Kilmar nock uit het veld werd gestuurd. Burnley - West Bromwich Albion 2-2; Chelsea - Manchester United 3-2; Everton - Newcastle United afg.; Leeds United - Nottingham Forest afg.; Manchester City - Queens Park Rangers 3-1; Sheffield-Wed. - Totten ham Hotspur afg.; Wolverhampton - Southampton 0-0; Leicester City - Sto ke City 0-0; Sunderland - Liverpool 0-2. Het topduel in de Bundesliga. VFB Stuttgart - Bayern München, dat in het Neckar-stadion voor een record- bezetting van 74.710 toeschouwers zorg de, heeft de spanning aan de top van de ranglijst weer volledig terugge bracht. Stuttgart won de strijd met 3-0 en heeft nu nog slechts een punt achterstand op de Beiers. Door deze nederlaag zijn behalve Stuttgart ook München 1860, Borussia Mönchen Gladbach, Eintracht Braunschweig en Hamburger SV weer titelkandidaat ge worden. Aan de staart van de ranglijst werd de toestand voor Max Merkels FC Nürnberg weer zorgelijker. De Neu- renbergers verloren in het Olympia- stadion van Hertha BSC met 2-0 dat zich door deze zege weer veel „bevrij der" zal voelen. Met Hertha sprong ook Köln omhoog door winst bij Ein tracht Frankfurt. Stuttgart heeft dit seizoen op eigen veld nog niet verloren en Bayern Mün chen heeft de kracht van de Zwaben op eigen veld ondervonden. De neder laag van 0-3, de grootste in dit seizoen, ontstond door doelpunten van Menne, Larsson en Haug. Opvallend was dat doelman Sepp Maier van Bayern dui delijk in kwaliteit werd overtroffen door Gerd Heinze van Stuttgart. Eintracht Frankfurt werd al in de beginfase van de strijd verrast door een doelpunt van Rühl, die in de 27e minuut FC Köln zelfs een vorsprong minuut FC Köln zelfs een voorsprong voor tijd maakte Hölzenheim het te gendoelpunt. Heinz van Haaren, eens een van de kandidaten van Georg Kessler, heeft zijn grote vorm in de Bundesliga weer teruggevonden. Van Haaren, die vori ge week woensdag zijn eerste liga- doelpunt voor Schalke maakte tegen Borussia Dortmund, scoorde zaterdag opnieuw in de wedstrijd tegen Kickers Offenbach (3-0) en was ook verder de meest waardevolle speler voor de ploeg uit Gelsenkirchen, die onder lei ding van trainer Rudi Guttendorf op geklommen is tot een „gezeten" mid denmoter. Hertha BSC - 1 FC Nürnberg 2-0; Schalke '04 - Kickers Offehbach 3-0; MSV Duisburg - Bor. Dortmund 2-0; Hamburger SV - Bor. Mönchen Glad bach afg.; Eintr. Braunschweig - Wer- der Bremen afg.; 1860 München - Han nover '96 2-1; VFB Stuttgart - Bayern München 3-0; Alemannia Aachen - 1. FC Kaiserslautern 1-0; Eintr. Frank furt - 1. FC Köln 1-2. Standaard Luik - FC Luik 5-0; Bee ringen - Racing White 2-0; Waregem - Anderlecht 1-2; Gent - Liers SK 0-0; Beveren Waas - Charleroi 3-1; Meche- len - FC Brugge 1-1; Daring - Sint Truiden 1-2; Union Sint Gilles - Beer schot 0-0. Na 22 wedstrijden luidt de stand aan de kop 1. Standaard Luik 35 punten; 2. FC Brugg 29; 3. Anderlecht 28; 4. Charleroi 27; 5. Lirs SK 27. Bologna - Atalanta Bergamo 1-0; Cagliari - AC Roma 0-0; Internaziona- Ie v. Milan-Pisa 4-0; Juventus - AC Torino 0-0; Lanrossi - AC Milan 1-1; Palermo - Napoli 2-3; Sampdoria - Fiorentina 1-1; Verona - Varese 1-1. Na 22 competitiewedstrijden luidt de stand: 1. Fiorentina 32 punten; 2. en 3. AC Milan en Cagliari 31; 4. Interna- zionale Milan en Juventus 26. St. Etienne - Marseille 1-0; Ajaccio - Valenciennes 1-1; Bordeaux - Rennes 3-2; Red Star - Nimes 0-2; Monaco - Rouan 1-1; Sedan - Straatsburg 1-1; Nantes - Lyon 2-1; Metz - Bastia 2-0; Sochaux - Nice 3-0. Stand: 1. St. Etienne 38 pnt.; 2. Bor deaux 35; 3. Rouan 27. Leixoes - Sanjoanense 3-0; Varzim- Vitoria Setubal 1-1; Atletico - Braga 1-2; Sporting - Belenenses 3-2; Guima- raes - Benfica 2-0; CUF - Porto 0-1; Academica Cimbra - Tornar 4-0. De kop van de ranglijst alle ver enigingen hebben 22 wedstrijden ge speeld, behalve Benfica en Sanjoanen se (21) is: 1. FC Porto 33 pnt; 2. Guimaraes 31 pnt.; 3. Benfica 30 pnt.; 4. Vitoria Setubal 28 pnt.; 5. CUF 25 pnt ANTWERPEN Een Invltatie-bil- jarttoernooi tussen een viertal Neder- dera en Belgen is zaterdag in Antwer pen onbeslist geëindigd. Zowel de Neder landse als de Belgische vertegenwoordi gers wannen twee partijen. De uitslagen waren Driebanden De Ruyter (Ned.) 60 49 10 1,222 Ceulemans (Belg.) 56 49 6 1,120 7/2 Wijnen (Ned.) 300 9 129 33,333 Schrauwen (Belg.) 118 9 60 13,111 Bandstoten Dielis (Belg.) 200 19 56 10,526 Scholte (Ned.) 113 19 44 5,947 47/2 De Jonghe (Belg.) 300 11 46 27,272 Lucas (Ned.) 147 11 76 13,363 NICE Op de Col de la Turbie, hoog boven oen zich voor de lente opnw kend Nice, heeft Eddy Merckx opnieuw zijn meesterschap bewezen. In de tijd rit immers, die Parijs-Nice zondagmiddag besloot, voerde de Belg voor de zoveelste keer in zijn carrière een dergelijk staaltje hogeschoolrijden op, dat Raymond Poulidor na afloop van de eerste belangrijke etappekoers van het seizoen, alleen maar kon zeggen: Merckx is formidabel. Merckx is de groot ste". Niemand van de 87 renners, die de „Koers naar de Zon" uitreden, zal die uitspraak durven betwisten. In het begin van de week al heerste Merckx. ondanks een geblesseerde linkerenkel, ondanks een opkomend griepje en on danks het feit dat hij rechtstreeks van de Ronde van de Levant kwam (die hij ook al won) met ijzeren hand. Hij toch was, toen bleek dat zijn ploeggenoten daartoe niet in staat wa ren, bij de hand als Jan Janssen, Jac ques Anquetil en vooral Gilbert Bello- ne en Raymond Poulidor tot de aan val overgingen. Steeds was het de meester zelf, die de rebellen moest te rughalen. Niets, maar dan ook hele maal niets kreeg Merckx cadeau. Zelfs op de laatste twee dagen, toen zijn eindtriomf al bijna zeker was, poogde men hem nog uit de witte trui te rijden. Maar zowel zaterdag toen Jos van der Vleuten, die een stuk be ter schijnt te rijden dan vorig jaar, een fraaie solo besloot met een even zo fraaie zege als zondag toen Poulidor in de laatste van de vele tijd ritten, die deze wedstrijd telde, een aanval waagde gaf „de zwarte van Tervuren" zijn tegenstanders geen schijn van kans. Zo gebrand was Merckx op de zege (in 1967 verloor hij de witte trui door een ietwat vreemde manoeuvre van zijn ploeggenoot Tom Simpson en in 1968 moest hij toen hij alweer aan de top van het klassement stond, wegens een dikke knie opgeven), dat hij al na 4800 van de 9600 te rijden meters in de tijdrit, acht seconden voorsprong had op de ook als een meteoor van start gegane Raymond Poulidor. Toen ook, op de steile helling van de Col de la Turbie, tussen de luid om „Pou-Pou" schreeuwende toeschouwers, wist de bonkige Fransman dat er opnieuw een tweede plaats voor hem was wegge legd. Nadat eerst Jacques Anquetil, die overigens ook nu nog een voortreffe lijk coureur is getuige zijn derde plaats in de algemene eindrangschikking, hem zo vaak van de hoogste eer had afgehouden, lijkt dan nu de tijd aan gebroken, dat Eddy Merckx geregeld voor hem zal eindigen. Jan Janssen, steeds hoog geplaatst op de ranglijst, liet het in de lastige tijdrit ietwat afweten. Spaarde de Ne derlander zich voor de woensdag te rij den openingsklassieker Milaan - San Remo? Janssen heeft aan het begin van dit seizoen al aangekondigd te trachten „primavera" te willen winnen en gezien zijn deze week gedemon streerde vorm lijkt die kans zeker aan wezig. Hij zal dan echter vooral moe ten afrekenen met de Italiaan Dino Zandegu, die op de zonovergoten Pro menade des Anglais bij de finish van het eerste gedeelte van de laatste etap pe, weer eens liet zien welk een bege nadigd wegsprinter hij is. Hij won af getekend en al waren er protesten om dat de Italiaan van zijn lijn zou zijn afgeweken, de jury bracht geen wijzi ging in de klassering. Van de Neder landers tenslotte viel, behalve het rij den van Janssen, ook dat van René Pijnen en Jos van der Vleuten op. Pij nen, bleef ongemerkt bijna, aldoor vrij hoog in het klassement staan en Van der Vleuten, liet door zijn etappe-over winning en ook door zijn verdere rij den in dienst van zijn nieuwe werkge ver Willem 2 zien, dat hij weer „terug" is. Het algemeen eindklassement luidt: 1. Merckx (Belg) 31.56,57; 2. Pouli dor (Fr) 31.57,48; 3. Anquetil (Fr) 31.59,13; 4. Van Springel (Belg) 32.00,37; 5. Delisle (Fr) 32.01,24; 6. Janssen (Ned) 32.01,48; 7. Bellone (Fr) 32.01.54; 8. Wolfshohl (Wdld) 32.02,01; 9. Pingeon (Fr) 32.03,01; 10. Vasseur (Fr) 32.03,14; 11. Gimondi (It) 32.02,30; 21. Pijnen (Ned) 32.06,50 22. Wagt- mans (Ned) 32.07,05; 24. Den Hartog (Ned) 32.10,18; 26. Van der Vleuten (Ned) 32.11,54; 28. Steevens (Ned) 32.12,51; 33. Zoontjes (Ned.) 32.14.16; 38. Schepers (Ned) 32.16,49; 43. Dol man (Ned) 32.21,13; 69. Ottenbros (Ned.) 32.38,33. Het Schotse amateurelftal, dat in de voorronden van het toernooi om de Europese beker voor amateur-lan denteams met Nederland en Wales in één groep is ingedeeld, heeft zaterdag de (vriendschappelijke) uitwedstrijd te gen Ierland met 2-1 gewonnen. De toekomstige officier-vlieger ven de Koninklijke luchtmacht heeft de keuze tussen een beroeps- en een reserve-verbintenis. Da beroeps-officier-vlieger ontvangt zowel zijn militaire als ook zijn wetenschappelijke vorming aan de Koninklijke militaire academie te Breda. De reserve-officier-vlleger begint zijn opleiding op de vliegbasis Gilze-Rijen. Afhankelijk van persoonlijke aanleg en de per- soneelssituatie, wordt hij bestemd voor helt- coptervlieger of vlieger op straalvliegtuigen. Na het met succes doorlopen hebben van de vlieger-opleiding wordt het groot militair vliegbrevet uitgereikt. Ook kan de adspirant reserve-officier-vlieger opgeleid worden voor Pipercub-vlieger (korter dienstverband waar aan het klein militairvliegbrevet is verbonden). Toelatingseisen: Medisch en psychologisch geschikt. Vooropleiding: gymnasium-, hbs-, atheneum- of hts-diploma. Leeftijd voor be roeps-officier-vlieger 17 t/m 21 Jaar, voor reserve-officier-vlieger 18 t/m 26 jaar. In be paalde gevallen kan voor een opleiding tot reserve-officier-vlieger worden volstaan met een diploma Mulo-B of een getuigschrift mts. Bent u geïnteresseerd in dit dynamische be roep, zend dan nevenstaande informatiestrook In en u ontvangt alle Inlichtingen. Da opleiding voor beroeps-offlcler-vllagar begint op 1 september, voor reserve-officier vlieger op 28 april en 1 september.

De Vallei | 1969 | | pagina 9