Hulde voor persoon en werk van gemeentesecretaris Baars Baten zomeravondvoetbal gaan ook naar bejaarden Strijd in schoolvoetbal- toernooi is ontbrand koe/ doordacht anno mmn verrassend vurig POLAK'S FRUTAL WORKS N.V. Post gekoppeld aan Patrick Sercu 11 teams in Veteranentoernooi (levoel voor humor LEEGGEBOKST FIAT-AGENT „HUMAAN EN OPEN MENS" Hoofd ambtenaar in beste zin des woords EEN FLINKE WERKKRACHT Wat men ver haalt... In ons GRONDSTOFFENMAGAZIJN bestaat een vacature voor Concurrentie MAO: SOVJET-A-WAPENS ZIJN PAPIEREN TIJGER Rivaliteit Garage De Rhoter DINSDAG 18 MAART 1969 Gemeentesecretaris Jan Baars (61) staat bekend als een man met een groot gevoel voor hu mor. Dat demonstreerde hij gis teren weer eens. Enkele uitspra ken van hem: „Ik hou er niet van chef te spelen. Mijn collega's zien dat misschien anders dan ik, maar dat zijn dan ook heel andere fi guren „Juffrouw Van Lienden heeft me vandaag een zoen be loofd, maar die heb ik nog steeds niet gekregen „Meneer Boskaljon, we heb ben elkaar wel eens in de ha ren gezeten. Dat ging niet zo gemakkelijk, want bij mij zou je misgrijpen." „Toen er een nieuwe burge meester moest komen zeiden we: „Als het geen goeie is, bre ken we 'm z'n nek (Van een onzer verslaggevers) LIENDEN „We werken nu al een maand of twintig samen, maar ik heb nog geen fout bij je kunnen ontdek ken", zei Liendens burgemeester J. C. Iloftijzer gistermorgen tot gemeente secretaris J. Baars toen deze tijdens een bijzondere gemeenteraadsvergade ring werd gehuldigd vanwege zijn 40- jarig jubileum als ambtenaar van de gemeente Lienden. De burgemeester zei dat om te onderstrepen dat alle hulde die de secretaris tijdens deze bijeenkomst ten deel viel, hem zonder meer toekwam. 55 Er was veel waardering voor de per soon en het werk van de heer Baars, die nog twee jaar voor de boeg heeft voor hij met pensioen gaat. „De ge meente is veel dank verschuldigd voor je inzet, je dienstijver en je gezellige natuur. We brengen gaarne een ere saluut..." En dat gebeurde dan ook. Onder an dere in de vorm van verschillende ge schenken, waaronder de serie boek werken over de Tweede Wereldoorlog van dr. L. de Jong. Namens de ge meenteraad bood de heer Van Meerten al vast het eerste deel aan. De burgemeester kon heel wat geno digden welkom heten. Behalve de ge meenteraadsleden gaven ook vele col lega's van de heer Baars uit omliggen de gemeente acte de présence. De heer Hoftyzer karakteriseerde de jubilaris In zijn toespraak als een „hoofd-amb- tenaar in de beste zin des woords, die wel eens zucht, maar dat nooit lang doet". De functie van secretaris is lang geen sinecure, zo stelde de burge meester vast. „Oude schrijvers hebben zich wel eens laatdunkend over de ambtenaar uitgelaten", aldus de heer Hoftijzer die evenwel constateerde dat er nu in dat opzicht heel wat verbeterd is. Hij noemde George Simenon, de auteur van inspecteur Maigret, die steeds een goed beeld geeft van de ambtenaar. De bijbel spreekt van de stadsschrij- ver van Efeze, die er in slaagt een woedende menigte tot bedaren te bren gen. De burgemeester haalde dit aan om aan te tonen dat de gemeentesecre taris op velerlei wijze kan dienen. „Een gemeentesecretaris buldert op de secretarie, fluistert in de raad en zwijgt thuis...", zo karakterisserde hij aan de hand van een ander citaat. Wat dat zwijgen betreft, daarvoor had de heer Baars volgens de burge meester een zesde zintuig. „Hij was steeds een nieuwsbron voor de pers, maar wist ook precies wanneer hij een pleister op zijn mond moest plak ken..." De burgemeester bood tenslotte een vaantje aan, overhandigde mevrouw Baars een bloemstukje en deed de ju bilaris als persoonlijk -geschenk nog een boekenbon cadeau. „In een kleine gemeente is een se cretarie dubbel belangrijk", aldus de heer Van Meerten, die het woord voer de namens de gemeenteraad. Hij wees op de bereidheid van de heer Baars de raadsleden steeds met raad en daad bij te staan. De secretaris offer de er steeds weer vrije tijd voor op om de raadsleden te informeren en de heer Van Meerten verzekerde hem nu dat men daar veel prijs op stelde, „ook al kwamen ze niet allemaal..." „We bewonderen u in stilte, want geen raadslid kan alle voorschriften en wettelijke bepalingen beheersen, zo als u dat kunt". Tenslotte overhandigde hij het boek van dr. De Jong met de toezegging, dat de andere delen, zo gauw ze ver schenen zijn, zullen volgen. Wethouder E. van Blijderveen zei dankbare herinneringen te bewaren aan de periode dat Lienden door het vertrek van de heer Vos geen burge meester had. De heer Van Blijderveen trad toen op als loco-burgemeester. Hij was dankbaar voor de vele hulp, die hij toen had gekregen. Het was hem achteraf wel meegevallen, „maar eerst zag ik er echt tegen op. Ik dacht dat het een maand zou zijn, maar het werden er acht..." Waarnemend secretaris P. Boskal jon liet in zijn toespraak weten waar dering voor zijn chef te hebben. „U bent onze chef, maar u speelt niet de baas". De heer Boskaljon werkt al 22 jaar met de heer Baars samen en hij sprak dan ook uit ervaring toen hij opmerkte dat de secretaris „het juiste gevoel heeft voor democratische waarde". „We vinden een humaan en open mens in u". Namens het personeel van de secretarie overhandigde hij een koffer. „Ik had wel het vermoeden dat ik geprezen zou worden, maar niet dat het zo overmatig zou gebeuren", zo begon de jubilaris zijn woord van dank. Hij richtte zich even speciaal tot de burgemeester. „Toen burgemeester Vos weg was, dachten we als we maar niet zo'n jong broekie krijgen, die veel noten op zijn zang heeft en weinig in z'n kersepit. Toen we u een keer ge sproken hadden wisten we al dat we met u goed zaten. We kregen een bur gemeester met een enorme stuw kracht..." Over zijn eigen karakter merkte hij op: „Ik kan nu eenmaal niet comman deren. Dat is inherent aan mfjn karak ter. Ik ben geen chef in de verhouding chef-ondergeschikte". Nadat hij bedankt had voor de ge schenken, werden hij, zijn echtgenote en zijn drie kinderen van vele zijden gecomplimenteerd. Aan het eind van de bijeenkomst werd namens de collega's het woord ge voerd door mr. W. H. C. Derksema, ge meentesecretaris van Tiel, die de jubi laris beschreef als een man met grote vakkennis, die bovendien veel liefde voor zijn vak had. Oud-burgemeester J. G. R. Vos zei in zijn Leindense pe riode veel van het inzicht van de heer Baars te hebben geprofiteerd en bracht ROTTERDAM Volkomen leegge- bokst waren zowel de winnaar bij de bokswedstrijden voor amateurs in Rot terdam Eversteijn uit Rotterdam als zijn tegenstander Verspaget uit Helmond. De Rotterdammer imponeerde vooral door zijn gave techniek, Verspaget door zijn moed. Het goede gevecht eindigde in een puntenoverwinnig voor Ever steijn. De uitslagen waren als volgt: Hofman, Driebergen, verliest door opgave in de eerste ronde van J. de Wit, Zaanstreek; J. Bruijskens, Rotterdam, verliest op punten van Rutsen, Utrecht; G. van der Werf, Rotterdam, onbeslist tegen M. Rodgers, Zaanstreek; Hopman, Driebergen, wint door interventie in de eerste ronde van Van Elzen, Gemert; C. Eversteijn, Rotterdam, wint op pun ten van F. Verspaget, Helmond. PFw perfumes flavours worldwide Voor een groot gedeelte bestaan de werkzaamheden uit het per heftruck vervoeren van de grondstoffen naar de verschillende afdelingen. Ervaring met het bedienen van een heftruck strekt dan ook tot aanbeveling. Wij kunnen U bieden 0 goede beloning pensioenvoorziening extra toelage voor kleding 0 daarnaast verstrekking van werkkleding en schoenen f reiskostenvergoeding. Indien u meer dan 10 km van het bedrijf woont 0 vaste dagdienst (geen ploegendienst) Indien U belangstelling hebt voor een VASTE WERKKRING, belt U dan eens op, of komt U eens langs. Wij zijn graag bereid U inlichtingen te verstrekken (tel. 03490 - 13141). Nijverheidsweg 7 Amersfoort ook zijn belangstelling voor kerkelijke zaken naar voren. De heer J. van der Lee sprak een woord van waardering namens de Ned. Hervormde Kerkvoog dij van Lienden en de heer C. P. Bos uit Lienden deed dit namens de burge rij. Het laatste woord was aan de heer Baars die dank bracht voor de hem be wezen hulde. BERLIJN Peter Post zal in de zes daagse van Berlijn, die van 27 tot 2 april wordt gehouden, een koppel vormen met de Belgische oud-wereldkampioen op de sprint, Patrick Sercu. Er zijn der tien combinaties gecontracteerd. Het complete veld is: Post-Sercu (Ned./Belg.), Schulze-Olden- burg (W.-Dld.), Kemper-Gilmore (W.- Dld./Austr.), Beghetto-Porter (It./GB.), Ritter-Verschueren (Den./Belg), Deloof- Daler (Belg./Tsj. SI.), Lykke-Eugen (Den.), Van Lancker-Mourioux (Fr.), Bugdahl-Renz (W.-Dld.), Fritz-Benne- witz (W.-Dld.), Streng-Rancati (W.-Dld.' It.), Glemser-Wilde (W.-Dld.) en Pu- AMERONGEN Het bestuur van voetbalvereniging DVSA verzoekt de leden zaterdagmorgen om acht uur op de Burgwal present te zijn. De sleuf voor de aardgasleiding naar het Ame- rongse zwembad, waardoor ook het DVSA-clubhuis van aardgas kan wor den voorzien, moet dan verder wor den uitgegraven. De nieuwe kantine van de Amerong- se club kan dan op korte termijn aan zienlijk beter ^worden verwarmd. LONDEN Mike Newman ziet zijn verloofde Marilyn Honey elk week einde. Dat kost wel enige moeite, want zij wonen op 5600 km van elkaar. Newman (28) werkt bij de boekings afdeling van Trans World Airlines op het vliegveld Kennedy te New York en de 20 jaar oude miss Honey is stewardess bij de maatschappij te Heathrow Airport Londen. Vrijdagavonds pakt Newman een Boeing naar Londen voor de vlucht van zeseneenhalf uur en zondags vliegt hij terug. Hun verkering begon een jaar geleden en sinds Kerstmis is hij vrijwel ieder weekeinde de Atlantische Oce aan overgestoken. Toen hij gisteravond in New York te rugkeerde had hij dit jaar 22 Atlan tische oversteken gemaakt een af stand van 123.000 km. „Het is een geluk dat ik in de lucht vaart zit, anders zou ik het niet kun nen betalen". Het paar wil in mei gaan trouwen en zich dan in New York vestigen. AMSTERDAM De Amsterdamse beeldhouwer Jacques Jutte, die vrij dagmiddag door commissaris P. L. Landman en vier rechercheurs werd aangehouden op verdenking van in braak in het stadhuis, is eergisteren vrijgelaten. De beeldhouwer die volgens de poli tie een dossier gestolen heeft over zijn conflicten met de gemeente, ontkent dit. VEENENDAAL Up een bijeenkomst in hotel „La Montagne", die wa» be legd door de Commissie Veteranenvoetbal bestaande uit de heren A. Mid delhoven (voorzitter), C. G. van Hall (secretaris) en J. Slotboom (penning meester) zijn gisteravond de laatste bijzonderheden bekendgemaakt van het Veteranentoernooi 1969, dal op 2 mei a.s. van start gaat op het Panhuis complex. Van de elf deelnemende clubs waren tien delegaties aanwezig. Alleen VRC liet op deze vergadering verstek gaan. De heer Van Hall kon op deze bijeenkomst de mededeling doen, dat met de secretaris van de zomeravondcompetitie overeen was gekomen om ook de re cette van deze competitiewedstrijden af te staan aan de commissie, die daar door ongetwijfeld een hoger bedrag zal kunnen verzamelen ten bate van de uitgaansdag van de Veenendaalse bejaarden. De zomeravondcompetitie start n.l. vrijwel gelijktijdig met het Veteranen toernooi en uit het oogpunt van con currentie is deze regeling getroffen. Deze afspraak is gemaakt ondanks het feit, dat de teams van de zomeravond competitie geen gebruik maken van het Panhuis-complex, doch wel op dezelfde dagen als de oldtimers binnen de lij nen komen. De elf deelnemende verenigingen zijn in twee groepen ondergebracht, een poule van 5 en een poule van zes teams. In poule 1 komen uit GWV, SKF, VSW, RK Unltas, Veenendaal en Stenman, terwijl in poule 2 zijn onder gebracht de formaties van DOVO (ti telverdediger), Boxal, VRC, NSVS en voor de eerste maal het Ederveense Advendo. De wisselbekers van voorgaande ja ren komen nu definitief in het bezit van de winnende ploegen, die daar mee bovendien beslag leggen op nieu we prijzen. Het gemeentebestuur van Veenendaal heeft namelijk vier nieu we bekers beschikbaar gesteld, ter wijl burgemeester P. Bode een wissel beker heeft toegezegd voor de ploeg, die zich het sportiefste heeft getoond in het veteranentoernooi. In de vergadering werd nog opge merkt dat de mogelijkheid bestaat, dat VSW in verband met de huidi ge moeilijkheden met een elftal aantreedt dat is gecombineerd met ve teranen van Hollantor. van het veteranentoernooi is vastge steld op 50 cent, een bedrag dat ook de spelers zelf betalen. Aan het eind van de vergadering van gisteravond deelde de heer Mid delhoven nog mede dat hij dit jaar zijn 60e verjaardag hoopt te vieren en derhalve graag wil plaatsmaken voor een nieuwe praeses, maar geen der aanwezigen zag hiervan de noodzaak in. HONGKONG Radio-Peking heeft maandag het Russische kernwapenar senaal als „een papieren tijger" beti teld. Volgens China spannen Amerika en Rusland samen in het uitoefenen van nucleaire dreiging tegen het Chine se volk en de rest van de wereld. De samenwerking tussen de twee landen vormt daar een nieuw voorbeeld van, aldus de radio, commentaar leverend op Nixons besluit tot instelling van een „Sentinel"systeem als bescherming te gen een een aanval van de Sovjet-Unie of China met kernwapens. Het was de „laatste wanhoopsstrijd" van de Ame rikanen en de Russen. „De 700 miljoen Chinezen, gewapend met Mao's gedach ten" zullen zich nooit schrik laten aan jagen, zo werd omgeroepen. Veenendaals eerste burger reikte de prijzen uit van het toernooi, dat elk jaar weer een flinke belangstelling trekt en waarin de vroegere „cracks" een ongekende rivaliteit aan de dag leggen, maar ook het In grediënt hu mor niet vergeten. Er gaan stemmen op om na het toernooi een sterke veteranenselectie een wedstrijd te laten spelen tegen een elftal van scheidsrechters, maar hier over zijn nog geen bijzonderheden be kend. De toegangsprijs voor wedstrijden VEENENDAAL Het grote voetbalfeest voor de Veenendaalse schooljeugd is weer begonnen. Maandagavond werden op de velden van De Salamander en het Sportpark „Panhuis" de eerste wedstrijden gespeeld. Ondanks een koude wind waren er bijzonder veel kinderen die hun klasgenootjes kwamen aanmoedigen met toeters, spandoeken en wilde kreten. Stampvoetend liepen vaders langs de lijn, terwijl moeders, diep in de kraag van hun jas gedoken af en toe verschrikt toekeken wanneer zoonlief over de grasmat tuimelde. En evenals in voorgaande Jaren renden de verschillende schoolmeesters nerveus langs de lijn om hun elftal te begeleiden. Op de eerste wedstrijdavond kwamen maar liefst 12 elftallen in actie om de eer van hun school te verdedigen. De „cupwinnaars" van vorig jaar, het elftal van de Groen van Prinstererschool, kreeg tot veler verrassing een neder laag te verwerken. De „groentjes" ver loren met 32 van de Kon. Juliana- school. De grootste zege ging echter naar de CNS I, die met maar liefst 100 won van de Engelenburgschool. Niet minder dan vijf teams zagen geen kans om te scoren en natuurlijk was naar hun mening de speeltijd van 2x15 mi nuten veel te kort. In elk geval werd er met een enorme overgave en geest drift gespeeld. De resultaten van de eerste wedstrijden Poule A: 12; Kon. SalvatorschoolCNS JulianaschoolGroen III Prinstererschool 32, Engelenburg- school—CNS 1 0—10. Poule B: Juliana v. Stolbergschool CNS II 21, Pr. Wilhelminaschool Patrimoniumschool 00, Rehoboth- schoolRijk v. Gaasbeekschool: 00. De standen zijn daardoor: Poule A: CNS 1 1—2 (10-0 Kon. Juliana 1—2 3—2 CNS III 1—2 2—1 Groen v. Prinsterer 10 12 Salvator 1—0 2—3 Engelenburg 10 010) Poule B: Juliana van Stolberg 12 (21) Prinses WUhelmina 1—1 (0—0) Patrimonium 11 (00) Rehoboth 1—1 (0—0) Rijk v. Gaasb1—1 (0-0) CNS II 1—0 (1—2) De vitale Fiat 850 is 'n uitgekiende auto. Met belde benen, nou ja, met vier wielen stevig op de grond! In de eerste plaats natuurlijk letterlijk: de wegligging is fan tastisch. Maar dat mag ook wel, de tempe ramentvolle 37 pk motor is goed voor 'n top van 125 km per uur... En dót in deze (prijs)klasse! Voel maar hoe lekker dat op trekt. Hoe u met 'n lichte druk op 't gas pedaal èxtra kracht mobiliseert om vlug en veilig in te halen. Da's typische Fiat vurig heid. Doordacht is ook het interieur. Royaal komfort voor vier, met flinke bagageruimte. Welvoorzien van accessoires en puntjegaaf afgewerkt. Geen wonder dat de 850 Fiat s meest verkochte wagen isl Hij is ruim, hij is sterk. En zuinig met benzine, belasting en beurten. Kompleet 'n auto naar uw hart. Wanneer gaat u 'n proefrit maken? Als u nog méér Fiat-850 rijplezier wilt, nóg meer kracht en temperament, kies dan de Fiat 850-Special! Dan krijgt u voor zo'n 450,méér 10 pk's meer èn 10 km per uur meer èn 'n tweetraps carburateur èn schijfremmen vóór èn speciale vering èn bredere sportvelgen èn 'n speciaal veiligheidsdashboard èn speciale stoelen èn 'n sportstuur èn kaartenbakje èn sierstrips opzij en en Oef! Fiat 850, f 4200,- incl. BTW 1 4704,-* 37 pk -125 km/u, laken Fiat 850 special, f 4650,- incl. BTW f 5208,-* 47 pk -135 km/u. laken Af Born EdeAutomobielbedrijf Bierhof N.V. Verl. Maanderweg 97 - Tel. 08380-14551 Veenendaalj# Jansen en Zoon Nieuweweg 188-190 Tel. 08385-12536 Rhenen Fred. v. d. Paltzhof 2 - Tel. 08376-2000 WageningenGarage De Rhoter Prof. Van Uvenweg I95 - 09370-420' i

De Vallei | 1969 | | pagina 15