Eddy Merckx won na magistrale solo voor derde maal Milaan-San Remo ,Voorlopigen' schoten zeven keer raak Larsen heeft nog één remise nodig MVV zegt Schlangen zijn ontslag aan Zweden versloeg Tsjecho-Slowakije Weinig badmintonsucces in All England Championships Prognose betaald voetbal Olympia's Tour is rond Belg voor niemand te houden AC Milan verloor voor Italiaanse beker Ier Adair leidt Nederland-Luxemb. Harde straffen in Italiaans voetbal LEEDS UNITED UITGESCHAKELD Anderlecht gewipt voor de beker Loting Europacup op radio en tv NRU niet samen met Belgen naar Tour Rusland heeft titel binnen bereik Verkerk won 3000 m Volewijckers niet in Federatie betaalde voetbalorganisaties Henk van Meeteren naar Beerschot Manchester United won met 8-1 Betty Stöve plaatste zich in derde ronde Trainer Croon weg bij HVC Ans Schut benoemd tot sportvrouw van het jaar 1968 Meesterlijk Wijzigingen Voortdurende strijd Weer Uitslag Zwemwedstrijden in Assen WK IJSHOCKEY Fabuleuze reddingen Nog meer Finse amateurs spelen twee oefenwedstrijden Jaarbeursstedenbeker DONDERDAG 20 MAART 1969 SAN REMO De Belgische professional-wielrenner Eddy Merckx heeft gis teren voor de derde maal in zijn sportcarrière de wegwedstrijd Milaan-San Remo gewonnen. Hij liet zijn grote rivalen duidelijk achter zich. Merckx staat al enkele jaren aan de top van de internationale wielerwereld. 'n Triomf van de Belg is normaal. ,Er is', zei Jacques Anquetil onlangs, „maar één man, die Merckx kan overtreffen en dat is Merckx zélf". De 23-jarige zoon van een groente- en fruithandelaar uit een Brusselse voorstad, die in Milaan- San Remo voor de tweede keer in één week (zondag werd hij gehuldigd als winnaar van Parijs-Nice) de vruchten van zijn onvergelijkbaar talent plukte, heeft zichzelf verbeterd. Drie jaar geleden won Merckx Mi laan-San Remo op de beroemde Via Roma in de hoofdstad van de Italiaan se bloemenrivièra na een sprint met tien concurrenten. Twee jaar geleden was hij drie man te snel af in de sprint en deze keer ging hij in de zes tigste uitgave van de grote Italiaanse ronde opnieuw als eerste over de eind streep. Zijn voorsprong op de elite van de internationale wielerwereld bedroeg twaalf seconden. Niet echter het verschil van twaalf seconden onderstreepte de grootheid van Merckx, maar de manier waarop dat verschil tot stand is gekomen. Zeven kilometer voor de finish van de wedstrijd over 288 kilometer lag een kopgroep je van zes man duidelijk afgescheiden van het veld. Het be stond uit twee Belgen, Leman en Van Sweevelt, twee Italianen, Dancelli en Guerra en twee Nederlanders, Janssen en Dolman. Eddy Merckx, vermoeid maar ge lukkig, na afloop van Milaan San-Remo. ZEIST Het voorlopige Nederland se voetbalelftal heeft zich gistermiddag fin Zeist heerlijk kunnen uitleven tegen Elinkwijk. De Utrechtse eerste-divisie- 'club gaf de Oranje-kandidaten wel pit tig partij, maar het persoonlijk con tact werd zoveel mogelijk vermeden. Het Nederlandse team maakte van die vrijheid dankbaar gebruik: het won met 7-1. Begonnen werd met Van Beveren in het doel, Suurbier, Rijnders, Eijken- broek en Van Duivenbode in de achtstf vier, Groot en Muller als schakelspe lers terwijl in de voorhoede het Twent se trio Pahlplatz, Van Dijk en Hou- waart op links werd geflankeerd door Rensenbrink. Na rust ruimde Van Duivenbode het veld voor Drost, maar toen Rensenbrink licht geblesseerd raakte, kwam Van Duivenbode weer terug. Janssen kwam na rust voor Henk Groot in de plaats en Eijkenbroek liet zich door Van Ha- negem vervangen. Elinkwijk begon uitstekend, want na goed werk van Teunissen en Van der Linden was Van Beveren al na twee minuten kansloos tegen een strak schaf van Van der Merkt. Uit een hoekschop kreeg Houwaart gelegenheid doelman Leliveld te om spelen en gelijk te maken. Zonder tot groots spel te komen voerden Rensen brink, na een fraaie sole van Van Dij* EERSEL De oud-wereldkam pioen schaken, de Rus Tal, heeft in Eersel de zesde matchpartij voor het kandidatentoernooi om het wereld kampioenschap tegen grootmeester Larsen verloren. De Deen leidt nu met A2 en zal vrijwel zeker deze ge weldige tweekamp op zijn naam bren gen. Als hij uit de resterende twee ont moetingen namelijk een half punt scoort, is de zege een feit. De Agio-tweekamp Kavalek-Ree is beslist ten gunste van de Tsjech. Gis teren werd de achtste partij gespeeld. Ree stelde de Bird-opening aan de or de en deed er goede zaken mee. Hij won een pion bij veelbelovende stand, doch liet zich min of meer van de tech nische rechte weg afduwen. Toen werd de affaire moeilijk hanteerbaar en liep remise. De stand is nu 5V»5Vt voor Kavalek. Vandaag wordt niet gespeeld. ROME AC Milan heeft woensdag avond de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Italiaanse voetbalbeker tegen Torino met 01 verloren. Op 2 april volgt de return in Milaan. De overige uitslagen van de kwartfinalewedstrijden waren: BresciaRoma 10; CagliariJuven- tus 10 en FoggirNapoli 20. en Pahlplatz de score tot 4-1 op. In de tweede helft benutte Houwaart een pass van Van Dijk en bood hij zelf Pahlplatz de gelegenheid om er in buitenspelpositie 6-1 van te maken. Pahlplatz richtte nog eens op de paal en na goed werk van Houwaart werd het door Van Dijk tenslotte 7-1. Bondscoach Kessler, wilde na afloop geen commentaar geven op de gelever de prestaties. DEN HAAG De Ierse scheidsrech ter Adair leidt de voetbalwedstrijd Ne derland-Luxemburg voor de voorron den van het wereldkampioenschap op woensdag 26 maart in het Stadion Feljenoord te Rotterdam. Adair zal worden geassisteerd door zijn landgenoten Lawther en McMullan. AMSTERDAM Olympia's Toer 1969 is rond. Na wat moeilijkheden met de etappeplaatsen in Zuid-Limburg is de organisatie-commissie erin ge slaagd om vaste steunpunten te vinden. Van 16 tot 22 mei zullen ruim honderd amateurs (ploegen van zes man) in dit jaarlijkse amateurevenement elkaar bestrijden. Men hoopt, dat daarbij dit maal een grote afvaardiging uit het buitenland zal zijn. Er zijn onderhande lingen met tal van landen, die echter nog niet tot definitieve resultaten heb ben geleid. De Toer start op 16 mei in Amster dam voor een rit over 158 kilometer naar Breda. Op 17 mei rijdt de kara vaan dwars door Brabant van Breda naar Bladel over 163 kilometer om de volgende dag naar een andere wieler- streek bij uitstek Zuid-Limburg te vertrekken. Op 18 mei nl. is er een etappe Bladel - Elsloo over 160 kilome ter en op 19 mei een „bergrit" van Elsloo naar Geleen over 150 kilometer. Dinsdag 20 mei verlaat de karavaan Zuid-Limburg en rijdt van Geleen naar het Peeldorp Oploo, een afstand van 155 kilometer. Diezelfde dag wordt daar een ploegentijdrit over 21 kilome ter gehouden. Ook de etappe op 21 mei is in twee delen gesplitst: eerst een nor male rit over 161 kilometer van Oploo naar Nijverdal en vervolgens een indi viduele tijdrit over 10 kilometer in de ze plaats. Tenslotte keert de Toer op 22 mei terug naar Amsterdam. Die laatste rit is 187 kilometer lang, voor welke afstand de KNWU dispensatie heeft verleend. Want eigenlijk mogen amateurs in etappe-koersen per dag niet meer dan 160 kilometer afleggen. ROME Alberto Barbe, voorzitter van de strafcommissie van de Italiaan se voetbalbond, heeft snel en hard ge reageerd op de onregelmatigheden, die zondag plaatshadden bij de ontmoeting PalermoNapels (23). Palermo moet zijn volgende twee thuiswedstrijden op neutraal terreir. spelen en daarnaast is de uitslag van PalermoNapels ge wijzigd in 02. De voorzitter van Na pels, Ferlano, die door opruiende op merkingen voor het begin van de wed strijd de stemming tot het kookpunt had gevoerd, mag tot 19 september 1969 geen enkele functie in het Italiaanse voetbal uitoefenen. Op de laatste helling voor San Remo zette Merckx de aanval alleen in. Twee groten, Poulidor en Adorni, pro beerden zijn wiel te houden, maar de ze Merckx was voor niemand te hou den. Alleen overtuigde hij het gat naar de vluchters, alleen ging hij door eer ook de anderen uit het peloton neerstreken op de ontgoochelde vluch telingen. Niemand kon hem meer ach terhalen in zijn meesterlijke solo. Aan de geweldige apotheose-Merckx was een onophoudelijke strijd vooraf gegaan. Achter de Belg ging een vrij wel compact peloton over de streep, maar niet omdat de groep „gewan deld" heeft, juist doordat de talrijke groten in het veld elkaar in de gevech ten in evenwicht hielden en doordat ontsnappingen, die door de een werden gestimuleerd door de andere weer wer den teniet gedaan. Milaan - San Remo kende geen rust- perléde. De strijd' barstte al in de vroege middaguren los, waarna een kopgroep van dertien man geleidelijk uitgroeide tot een eerste peloton met een vijftigtal renners. Huysmans, in 't Ven en Chappe behoorden tot de groep van dertien, die eerst werd achter haald door een tweemaal zo sterke macht met sterren als Merckx, Van Looy, Leman, Bitossi, Van Sweevelt, Gimondi, Basso, Motta, Adorni, Sercu en Goodefroot. Nog acht renners slo ten zich aan bij deze groep en bij dit achttal waren onder andere Van Vlier- berghe, Janssen, Wolfshohl en Hoban. Het eerste peloton was te sterk. De strijdlust verflauwde even en na zestig kilometer was alles weer bij elkaar. Maar onmiddellijk sloeg de vlam weer in het veld. Neri, Dancelli, Lievore, Guerraten Timmerman ontsnapten en zij werden even later achterhaald door Van Looy, Leman, Van Sweevelt en Vercelli. Het werklustige negental nam een voorsprong, die al snel uitgroeide tot minuten en een tegenactie uitlokte van uitsluitend Italianen. Het was ten slotte geen Italiaan gelukt de wed strijd te winnen na 1953, toen Petrucci eerste werd. Tien man gingen op jacht: Gimondi, Bitossi, Vianelli, Ga- lazzini, Fezzardi, De Pra, Boifava, Co lombo, Grassi en Re. Halverwege de strijd, op de Col du Turchino (532 me ter), lagen de tien Italianen ruim vijf minuten achter op de kopgroep en het peloton moest op dat punt zeven minu ten goed maken. Het verschil verdween geleidelijk langs de zonnige kust, waar een harde wind zowel jagers aL gejaagden extra snelheid gaf. Gimondi en Bitossi leken de tweede groep vleugels te geven, de grotere klasse van Merckx, Janssen, ROTTERDAM Het bestuur van de Maastrichtse voetbalclub MVV heeft besloten trainer Jung Schlangen zijn ontslag aan te zeggen. De reden van het besluit ligt voor de hand: MVV verkeert in ernstige degradatiezorgen. Als opvolger voor Schlangen wordt genoemd ir. R. Hammers. Deze in Aken wonende trainer was in de pe riode 1955 tot 1957 reeds oefenmeester van het Maastrichtse team. Tegen het einde van het seizoen '59/'60 keerde Hammers terug en redde MVV van degradatie. Hij werd vervolgens weer ontslagen met een tegoe d van ruim een jaar salaris. Manager Dreimuller wilde niet op de zaken vooruitlopen. „Zolang de be sprekingen met een nieuwe trainer want er zijn nog meer gegadigden niet rond zijn, denk ik er niet oVer om Schlangen te ontslaan. Wij willen Hammers een contract aanbieden tot het einde van dit seizoen en niet lan ger." „Volgend jaar komt er bij MW be slist een full-time trainer en niet een die beslommeringen heeft met slagerij of iets dergelijks." een Poulidor en Adorni zorgde in het pelo ton voor nog meer snelheid. Vijftig kilometer voor San Remo werd de groep van Gimondi en Bitossi ingelopen. Aan de kop van het veld waren nog slechts vier man overgeble ven, want Dancelli, Van Sweevelt, Le man en Guerra hadden Van Looy, Lie vore, Timmerman, Nerri en Vercelli gelost. Met nog dertig kilometer voor de wielen maakten Janssen en Dolman uit het peloton een geslaagde sprong naar het eerste viertal, dat bij de laat ste helling, de beslissing van de Poggio, op zeven kilometer van San Remo, nog 20 seconden voorsprong had op het voortijlende veld. Op dat moment zette Merckx zijn aanval in. Poulidor en Adorni volgden hem als een schaduw, maar moesten Merckx alleen verder laten gaan. „Doordat Poulidor in een bocht remde, raakten wij Merckx kwijt", zei Adorni. „Deze Merckx was gewoonweg niet bij te houden", vertelde Poulidor. Merckx, die net als Coppi Milaan - San Remo drie keer heeft gewonnen (Bartali was vier keer eerste en Gi- rardengo zes keer), vond zelf: „Ik heb mijn aanval op het goede ogenblik in gezet. Ik voelde mij erg sterk en daar om had ik mij als eerste doel gesteld een massale eindsprint, die alti. ge vaarlijk is, te voorkomen. Op dat mo ment, dat ik wegsprong had ik echt niet verwacht alleen aan te komen". De uitslag luidde: 1. Merckx (Bel), de 288 kilometer in 6.37.56; 2. Roger de Vlaeminck (Bel) op 12 seconden; 3. Basso (It) z.t.; 4. Zandegu (It) z.t.; 5. Goodefroot (Bel) z.t.; 6. Pijnen (Ned) z.t.; 7. Janssen (Ned) z.t.; 8. Van Co- ningsloo (Bel) z.t.; 9. Leman (Bel) z.t.; 10. Sercu (Bel) z.t.; 11. Sgarboz- za (It) 12. Van Schil (Bel); 13. Taiaz- zo (It); 14. Miloni (It); 15. Bellone (Fr); 26. Dolman (Ned); 33. Wagt- mans (Ned.); 53. Poulidor (Fr.) allen dezelfde tijd als De Vlaeminck; op 32 seconden: 61. Gimondi (It); 65. Den Hartog (Ned) op 3 minuten en 6 se conden; 111. en laatste Van Vlier- berghe (Bel). Er kwamen 173 renners aan de start, 62 stapten onderweg af. BOEDAPEST Bekerhouder Leeds United is in Boedapest door Ujpest Dosza, uitgeschakeld in de kwartfina les van het voetbaltoernooi om de jaarbeursstedenbeker. De Engelsen, die de eerste wedstrijd op eigen terrein al met 0-1 hadden ver loren, moesten ook in de return de sterkte van de Hongaarse ploeg erken nen. Door doelpunten van Solimosi (strafschop) en Bene, beide na rust tot stand gekomen, werd het 2-0 voor Ujpest. Rangers won In de eerste wedstrijd voor de kwartfinales won verder Glasgow Ran gers op eigen terrein met 4-1 van Atle- tico Bilbao. BRUSSEL In de zestiende finales van het toernooi om de Belgische voet balbeker zijn twee sterke ploegen uit geschakeld. Anderlecht verloor bij FC Brugge met 21 en de koploper in de Belgi sche competitie, Standard Luik, leed bij La Gantoise een nederlaag van 1—0. In het radioprogramma „Van twaalf tot twee" van de K.R.O. is morgen middag tussen twaalf uur en half één via Hilversum 2 een rechtstreekse re portage uit Brussel te horen van de loting voor de halve finale om de Europacup. De reportage, die wordt verzorgd door Theo Koomen, zal ver moedelijk worden besloten met com mentaar van Ajax en de andere bij de loting betrokken voetbalclubs. De N.T.S. wil in de rubriek Scala van morgenavond (Ned. 1, 19.30 uur) beelden van de loting laten zien. In Rome zijn opnamen gemaakt voor de film ,,The Games", die de marathon als onderwerp heeft en waarin Charles Aznavour de hoofdrol vertolkt. Vijfendertigduizend plastic toeschouwers vulden voor deze op namen het olympisch stadion van Rome. ASSEN In het nieuwe overdekte 25 meterbad „De Timp" te Assen zijn woensdagavond nationale zwemwed strijden gehouden. De voornaamste uitslagen waren: da mes 100 meter vrije slag onder 16 jr.: 1. Sia Telkamp (De Kikker) 1.06,4. 100 meter rugslag: 1. Coby Butter (Zwemlust) 1.11.9; 2. Coby Sikkens (GZPC) 1.12.7; 3. Els Droog (De Kik ker) 1.14.3. 100 meter vlinderslag: 1. Truus Koot (GDZ) 1.10.4; 2. Hella Rentema (GZPC) 1.15.8. 100 meter schoolslag: 1. Klenie Bimolt (GZPC) 1.21.6; 2. Anneke Haarsma (DZPC) 1.22.1. Heren 100 meter vrije slag: 1. Elt Drenth (Zwemlust) 56,4; 2. Harry Dok ter (ZZPC) 58.6. 100 meter schoolslag: 1. Hans Spij kerman (BZZ) 1.11.7; 2. Addy Nijhuis (ZCE) 1.13.7. 100 meter rugslag: 1. Herman Dee- kens (Jonas) 1.06.5; 2. Wim de Boer (De Reest) 1.06.7. HILVERSUM Ook dit jaar zal le Nederlandse Radio Unie (NRU) dage lijks reportages verzorgen van de Ron de van Frankrijk, die eind juni in Rou- baix van strt gaat. In tegenstelling tot vorige jaren zal de NRU echter dit keer niet samenwerken met de Belgische ra dio en televisie (BRT). Over en weer meenden de Belgen en de Nederlanders van elkaar, dat zij op de reportages een te nationaal accent leggen. De beide om roepen hebben daarom besloten nu aparte reportageploegen naar de Tour de France te sturen. STOCKHOLM Tienduizend sup porters bejubelden woensdagavond in het Johanneshovstadion te Stockholm de triomf van de Zweedse ijshockeyers over het nog ongeslagen Tsjecho-Slo wakije (2-0). Rusland, dat zelf met 6-1 van het zwakke Finland won, heeft nu nog nauwelijks meer moeilijkheden te duchten op de weg naar de wereldtitel. De Zweden begonnen furieus. Bij de Tsjechen lieten Jiri Holik en Pospichil zich al snel verleiden tot ongeoorloof de acties en werden tijdelijk naar de strafbank verwezen. Onmiddellijk buit ten de Scandinaviërs de numerieke meerderheid uit. Björn Palmqvist bracht in de derde minuut de temperatuur bij de krijsende Zweedse aanhangers op de tribunes op het kookpunt met een fraaie treffer (1-0). Deze slag kwamen de Tsjechen niet meer te boven. Zweden speelde minutenlang power-play maar de Tsjechische doelman Dzurila wierp zich telkens 'met groot bravoure in db baan van de vele schoten. In de 20e en 32e minuut verijdelde hij „zekere" tref fers toen Nilsson bij doorbraken zeker vijf meter voorsprong had op zijn Tsje chische achtervolgers. Het tweede doel punt viel pas twee minuten voor het slot toen Nilsson opnieuw in vrije posi tie voor Dzurila verscheen. Ditmaal faalde hij niet <2-0). De Zweedse doelman Holmqvist ver richte welhaast fabuleuze reddingen. Tussen de 52e en 56e minuut weerstond hij een waar spervuur van schoten. Eenmaal raakte de puck de paal. Van de 29 wedstrijden tussen beide landen eindigden er hiermee dertien in een overwinning voor Zweden. Twaalf ont moetingen leverden winst op voor de Tsjechen en viermaal was de eindstand gelijk. Tijdens de winterspelen in Gre noble hield Zweden Tsjecho-Slowakije op 2-2. Er waren 7847 toeschouwers. De stand is Rusland 4 4 0 0 Tsjecho-Slowakije 4 3 0 1 Zweden 4 3 0 1 Canada 3 10 2 Verenigde Staten 3 0 0 3 Finland 4 0 0 4 8 34- 6 21-10 6 18- 9 1 7-14 0 7-33 0 9-24 LONDEN Lily ter Metz, de jong ste van de twee badmintonzusjes, heeft in de openingsronde van de All Eng land Championships te Londen voor een grote verrassing gezorgd. Ze won met 11-7, 11-7 van de Engelse Gillian Perrin, die een maand geleden in Haarlem de open Nederladnse titel op haar naam heeft gebracht. Met subtiele dropshots ontregelde het Haarlemse meisje het aanvalsspel van de Engelse, die in het begin van de tweede game uitgleed, toen zij er één probeerde te halen. In de resteren de slagenwisselingen ging Gillian Per rin hinkend haar onafwendbare uit schakeling tegemoet. In de tweede ron de werd Lily ter Metz zelf uitgescha keld door de Deense Pernille Mol- gaard Hansen. Mirette de Nooyer, die in de eerste ronde vrij was, werd ge wipt door mej. Ang. Lily ter Metz' oudere zusje Margo trof het in de eerste ronde slecht. Zij moest uitkomen tegen Imre Nielsen- Rietveld en verloor met 4-11, 3-11. Imre Nielsen-Rietvel, die tegen woordig voor Zweden uitkomt, bereikte de derde ronde na een zege met twee maal 11-0 op de Engelse Magaret Box- all. Voor vier Nederlandse deelnemers bleven deze kampioenschappen beperkt tot een confrontatie. De Engelse me vrouw Nielsen won rïiet 11-3, 11-2 van Felice de Nooyer, Joke van Beusekom EREDIVISIE DOS—ADO 2 EERSTE DIVISIE VeendamElinkwijk1 RCHHeracles2 DFCVitesse3 TWEEDE DIVISIE SC DrenteEDO1 NOADDe Baronie1 ZFCHeerenveen3 BUNDESLIGA HannoverHamburger SV2 FC NürnbergEintr. Fr3 BorussiaEintr. Braunschweig3 Werder BremenStuttgart1 Kaiserslautern- München '602 FC KölnMSV Duisburg3 Alle wedstrijden komen voor op de sporttoto van komende zondag. verloor met 11-3, 6-11, 2-11 van Sue Whetnall, Ruud van Ginneken werd met 15-0, 15-6 uitgeschakeld door Paul Whetnall en Leidelmeyer boog met 9-15 5-15 voor de Japanner Kojima. Van de Nederlandse heren drongen Ridder en Huub van Ginneken door tot de tweede ronde. Ridder won met 15-9, 18-14 van de Belg Van Meerbeek en Huub van Ginneken versloeg de Brit Arthur (15-9, 15-8). HARSTAD Kees Verkerk heeft woensdag in de Noorse plaats Harstad tijdens internationale schaatswedstrij den de 3000 meter gewonnen in 4 minu ten en 30,3 seconden. Magne Thomassen (Noorwegen) werd op deze afstand twee de in 4.30,4. Jan Bols kwarniet verder dan de vijfde plaats (4.32,9). De Zweed Goeran Claesson won de sprint in 41 seconden voor Thomassen (41,6). Verkerk en Schenk deelden met de Fin Koskinen de derde plaats in 42,0 seconden. AMSTERDAM De Volewijckers zal niet toetreden tot de federatie van betaalde voetbalorganisaties. Het be stuur van de Amsterdamse eerste- divisieclub heeft dit besluit genomen, omdat het niet akkoord gaat met de overeengekomen stemverhouding van vier voor ere-divisieclubs, drie voor eerste-divisieclubs en twee voor twee de-divisieclubs. „In werkgeversorganisaties hoor je geen rangen en standen te hebben aldus de heer Idzerda, penningmeester van De Volewijckers. „De belangen van alle betaalde verenigingen lopen parallel. Alleen een stemmenverhou ding van 1-1-1 lijkt ons een strikt rechtvaardige zaak". De kans lijkt groot dat nog meer clubs het voorbeeld van De Volewij ckers zullen volgen. HANNOVER De Nederlandse voet baller Henk van Meteren, die bij de Duitse club Arminia Hannover onder contract staat, gaat in het'volgende sei zoen in België voor AC Beerschot spe len. De 25-jarige Van Meteren, die laatstelijk in Nederland voor ZFC uit kwam, staat met 16 doelpunten hoog op de topscorerslijst van de regionalliga Nord, waarin Arminia Hannover een leidende positie inneemt. MANCHESTER In een wedstrijd voor de eerste divisie van de Engelse league heeft Manchester United, hou der van de Europa Cup voor landskam pioenen, woensdagavond met 8-1 ge wonnen van Queen's Park Rangers. Voor Manchester United, dat evenals Ajax de halve finales van de strijd om de Europese beker bereikte, scoorde Willie Morgan drie keer, George Best twee keer, Nobby Stiles, Brian Kidd en John Aston zorgden voor een doelpunt. DEN HAAG Het Finse amateur voetbalelftal zal als voorbereiding op de vriendschappelijke interland op 2 april tegen Nederland, op 25 maart in De venter tegen Go Ahead en op 27 maart in Den Haag tegen ADO oefenwedstrij den spelen. Indien Ajax en zijn volgende tegen stander in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen overeen komen op 2 april tegen elkaar te spe len, wordt Nederland-Finland naar 1 april verschoven. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Zwart Wit '28 te Rotterdam. CANNES Betty Stöve heeft de der de ronde bereikt van het international# tennistoernooi te Cannes. De Rotter damse speelster won met 75, 36, 63 van de Australische Margret Starr. AMERSFOORT Het contract tus sen de Amersfoortse voetbalclub HVC en trainer Hans Croon is door het be stuur van de vereniging opgezegd. Croon heeft vijf jaar bij HVC gewerkt. APELDOORN Tijdens de op 28 maart a.s., des avonds om half acht in de raadzaal, te houden jaarvergadering van de Sportraad Apeldoorn zal Ans Schut worden gehuldigd als Apeldoorns sportvrouwe van het jaar 1968. Tij dens een onlangs gehouden vergade ring van vertegenwoordigers van de Sportraad en sportjournalisten werd eenstemmig besloten Ans Schut deze e^r opnieuw te beurt te laten vallen.

De Vallei | 1969 | | pagina 17