Veenendaals dagblad Schildwacht-systeem onderhandelingsob j eet Buiten Rahamin als held in Roolvink wil zti beslissing over bouw-eao uitstellen Ajax in halve finale tegen Spartak Trnava KANS OP GROTERE URANIUM FABRIEK Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Minister Laird (VS) meent: Ondernemers willen inflatie bestrijden Meisje dood in douchecel EGYPTE BLIJFT AGRESSIEF Vrouw wilde echtgenoot vergiftigen Schiitz vraagt verbod N.P.D. Senator Kennedy in de aanval UITBREIDING BUSSTAKING MOGELIJK JAMIN Beianrdenwacht in Groningen springt ni op wantrouwen pindarotsjes ZONNIG EN SCHRAAL MAARTWEER a- Wereld van morgen Minister Bakker: Hele girodienst geuit in toekomst luuir Arnhem VREEMD KAMERDEBAT NIET PLEZIERIG BEZWAREN TEGEN EGKS-LENING VOOR VEROLME 200 gram van 105 voor 95 niet te geloven voor die prijst Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.). 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w„ 4,15 p. m„ 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad ,,De Vallei opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. VRIJDAG 21 MAART I969 - 43e JAARGANG no. 68 WASHINGTON De Amerikaanse minister van Defensie Meivin Laird heeft gezegd, dat het anti-rakettensysteem „Schildwacht" als onderwerp van aonderhandelingen kan gelden, bij eventuele besprekingen met de Sovjet-Unie over mogelijke beperkingen van de bewapening. Maar hij zei dat men evenmin kon verwachten, dat de Kussen zouden toe stemmen om hun anti-rakettensysteem te beknotten, als de Amerikanen zou den besluiten hun eigen systeem op te geven voordat de onderhandelingen begonnen. Laird zei dit tijdens een bijeenkomst van de commissie voor de strijdkrachten van de Amerikaanse Senaat. Hij zei dat naar zijn mening het „schildwacht- project" op geen enkele wijze besprekingen met de Russen zouden verhinderen. Laird zei, dat hij geen inlichtingen kon geven over de mogelijkheden voor besprekingen op het punt van de ont wapening, maar hij zei dat de kwestie behandeld wordt op een niveau bene den dsrt van de president. Telkens opnieuw noemde Laird het Amerikaanse anti-rakettensysteem een bouwwerk, dat op de vrede was ge- DEN HAAG Het lijkt het Ver hond van Nederlandse Ondernemingen van het grootste belang dat op korte termijn, via het halfjaarlijkse rapport van de SER en een goed overleg tus sen overheid en bedrijfsleven, naar middelen wordt gezocht om een voort gaande inflatie te verijdelen. Niet al leen door symptoombestrijding maar vooral door het beïnvloeden van al die factoren die het kostenpeil omhoog drijven. In een beschouwing over het cen traal plan 1969 zegt het VNO in zijn orgaan „De Nederlandse Onderneming o.m. dat het grootste actuele probleem wordt gevormd door de vergroting van het beslag dat overheid en sociale verzekeringssector leggen op het na tionale inkomen. Deze laatste ver schuiving is er z.i. in belangrijke ma te verantwoordelijk voor dat het met de doelstelling prijsstabiliteit (een der vijf centrale doelstellingen van so ciaal-economisch beleid in ons land - red.) radicaal fout zit. Het centraal planbureau schat de gemiddelde stijging van de prijzen van de particuliere consumptie op 5 procent in 1969. Al zou het mogelijk zijn dat deze stijging niet wordt over schreden, of dat de uiteindelijke stij ging zelfs iets geringer zou ziin (on zekerheden: nieuwe kostenstijgingen tegenover bewuste correcties en wer king van de concurrentie), dan nog zou de ontwikkeling alarmerend moe ten worden genoemd. Juist omdat de prijsontwikkeling een belemmering vormt voor een goed uitgebalanceerd economisch beleid in al zijn elemen ten. Het is niet alleen de sociale over weging voor de „vergeten groepen", maar ook de noodzaak om via een evenwichtig beleid weer tot evenwich tige expansie te komen die voor de naaste toekomst aan het bedwangen van de spiraal de hoogste prioriteit op legt. \|eu kan met betrekking tot de voortdurend aangewende mid delen en pogingen tot het redden van de laatste mooie landschappen en onvervangbare dieren, nogal eens horen, dat dit de taak van re geringen en Ver. Naties is. ,,Hoe kan men met een paar ton een strijd beginnen, die miljarden kost?" Er is op geantwoord, dat de voortdurende krachtsinspanning er hopelijk toe leidt, dat meer en meer regeringen en mensen de ogen wor den geopend voor de ontzaglijke be dreiging van de natuur over schier de ganse aarde en dat zij zich niet blind staren op de twijfelachtige verovering der ruimte buiten de dampkring. Gesteund door diepere achtergrond gaat ook het W e - r e l d Natuur Fonds Ne derland rustig zijn gang. Dit keer schrijft het in 't orgaan Pan da" over de belangrijkste projecten in 1968. Het WNF steunde in dat jaar 84 internationale plannen met een bedrag van plm. f3.300.000 en wel in Europa (Zwitserland. Oos tenrijk, Spanje, Engeland) in Afri ka, Azië (Pakistan, Indonesië), Noord-Amerika (Texas en Mexico). Zuid-Amerika (Equador. Peru), terwijl voorts de unieke Galapagos- eilanden in de Stille Oceaan in de hulp werden betrokken. Het redden van bedreigde of reeds op uitster ven staande figuren der grote fau na, wadr ook op de aardbol, blijft als eerste punt op de lange agenda, óók voor 1969, want dan zal voor honderd urgent projecten meer dan vier miljoen gulden nodig zijn.' In feite is er natuurlijk behoefte aan een veelvoud van dit bedrag en daarom zet ik er het postgirono. nog maar eens bij: WNF. post bus 7, Zeist, giro 44466. 21-3-1969, A. B. WIGMAN. i richt. En hij zei dat de Russen hierdoor meer belangstelling zouden krijgen in een overeenkomst betreffende de ont wapening. Toen gevraagd werd door senator Stephen Young, of de plannen voor het anti-rakettensysteem niet twee of drie jaar konden worden opgeschort in verband met het feit, dat de V.S. ieder jaar 2,6 miljard dollaar uitgeeft aan de oorlog in Viëtnam antwoordde de on derminister van Defensie, David Pack ard. dat besloten was dat gegeven de verbeteringen in de Russische raketten en de groei van het Chinese kernwa pen „niet langer gewacht kon worden". BESCHERMING Laird gaf toe dat het schildwachtsys teem de Verenigde Staten niet tegen een krachtdadige Russische aanval kan beschermen, maar hij zei dat het een algemene bescherming zou betekenen tegen een lichte Chinese aanval en te gen raketlanceringen die „bij ongeluk" gebeuren. Laird zei dat de voornaamste bete kenis van het schildwachtsysteem was, dat het de Amerikaanse mogelijkheid om terug te slaan zou behoeden en op deze wijze de vijand ervan zou weer houden om een oorlog te beginnen. Generaal Earle Wheeler, de voorzit ter van het comité van chefs van sta ven werd gevraagd waarom de stafchefs nu bereid waren in te stemmen met het anti-raketsysteem, terwijl ze in 1967 eenstemmig van mening waren dat een veel krachtiger systeem dat 20 mil jard dollar moest kosten zou worden opgericht. Wheeler zei dat dc wijzigingen in de Russische capaciteit de chefs hadden overtuigd van de noodzaak van meer be scherming tegen de aanvalsraketten van de luchtmacht. Wheeler noemde de groeiende Russi sche bewapening ..belangrijk en vrij dreigend", vooral het voortdurend ge bruik van de grote SS-9-raket. Minister Laird zei. dat de Russische produktie van rakettendragende onder zeeërs zeven per jaar was en dat dit tot 12 per jaar zou kunnen worden uitgebreid. Tegen 1975 zullen de Russen een gro tere onderzeeërsvloot hebben dan de 41 Polaris-duikboten van de Verenigde Sta ten, zei Laird. DE STEEG De 18-jarige Elisabeth Drijver te De Steeg was woensdag avond gaan douchen, terwijl zij alleen thuis was. Toen haar ouders om één uur terugkeerden, zagen zij water stro men vanonder de deur van de douche cel uit. Na het forceren van de deur, vonden zij hun dochter, liggend op de vloer. Een ijlings gewaarschuwde arts kon slechts de dood constateren. Naar de oorzaak wordt nog gezocht, maar de dood van het meisje is ver moedelijk te wijten aan aanwezigheid van koolmonoxyde, die geen uitweg vond doordat het ventilatierooster ge sloten was. GRONINGEN Dc „Nationale stichting bcjaardenwacht". die eind de ze maand in Groningen in samenwer king met de Groningse melkhandel van start wilde gaan met een actie, waarbij de melkhandel controle zou uitoefenen op alleenwonende bejaar den. heeft haar plannen in rook zien opgaan. Op een bijeenkomst die de stichting donderdagavond in Groningen had be legd met diverse organisaties, die zich in Groningen bewegen op het gebied van de bejaardenzorg, bleek er van de zijde van de Groningse organisaties zo veel wantrouwen te bestaan, dat de voorzitter van de Groningse melkhan delaren. de heer J. van Ringen, mee deelde niet met de stichting in zee te kunnen gaan. Vooral bij de financiële kant van de zaak werden vele vraag tekens geplaatst. Men was van me ning dat jaarlijks via de donaties van de bejaarden zelf tienduizenden gul dens zouden binnevloeien. Op de vraag wat er met het geld zou gebeuren kwam geen afdoende antwoord. Voorts werd de directeur van de stichting, de heer J. van Ketten, verweten onder diverse valse voorwendsels contact te hebben gezocht met de Groningse or ganisaties. Het commentaar van de zijde van de stichting over de gang van zaken (halverwege de avond liep iedereen weg) was: „Onze boeken wor den elk jaar gecontroleerd" door het centraal archief van het stichtingswe zen. Wij zijn echter nu niet gemach tigd opening van oorzaken te geven. Dit kunnen wij pas volgende week vrijdag doen als wij op 'n persconfe rentie in Haarlem het voltallige stich tingsbestuur zullen voorstellen. CAIRO Egypte zal de huidige druk op de Israëlische positieis bij het Suez-kanaal voortzetten, als onderdeel van de nieuwe fase in de Arabische strijd om de herovering van de door Israël bezette gebieden, aldus heeft de hoofdredacteur van „Al Ahram" he den in zijn wekelijks politiek overzicht geschreven. Muhammed Hassanein Heikal, een vertrouweling van president Nasser, schrijft dat de opvoering van de artil lerieduels over het Suez-Kanaal, de dagelijkse schietpartijen over de Jor- daan en „de intensivering van het ge wapende volksverzet in de door Israël bezette gebieden" bewijzen zijn van een nieuwe Arabische stellingname te genover Israël. Heikal die de opvattingen van Nas ser pleegt weer te geven, vervolgt dat het feit dat de Arabieren de wapen stilstand hebben aanvaard, niet bete kent dat zij hebben afgezien van „con frontatie met de vijand". ARNHEM De gehele girodienst zal te zijner tijd in Arnhem worden samengetrokken. Dat zei minister drs. J. A. Bakker gistermiddag bij de opening van het zestig miljoen kostende nieuwe girokantoor in Arn hem. Nu heeft de giro nog een be langrijke vestiging in Den Haag. „De bundeling van alle giroacti viteiten op één plaats is voor de dienst altijd voordelig geweest", zo releveerde de minister. „Alle afde lingen in Arnhem betekent opnieuw profijt." Naar de mening van drs. Bakker, is de giro een door en door gezond bedrijf, dat volledig is toegerust voor de twee miljoen rekeninghou ders die er waarschijnlijk in decem ber van dit jaar al zullen zijn. De minister voorzag da* 't dienstenpak ket van de giro nog zal worden uit gebreid. „Het werk van de girodienst be valt goed", zo stelde de bewindsman vast. „Bij de begrotingsbehandeling in de Kamer is er met geen woord over de giro gerept. Dat is een goed teken." „Dank zij de computer zijn er geen wachtlijsten meer", zo stipte de minister nog aan. „De service is sinds de invoering ervan in '65 sterk opgevoerd". Kabinet vreest gevolgen voor andere cao*s DEN HAAG Minister Roolvink (Sociale Zaken en Volksgezondheid) is in de knel gekomen met de c.a.o. voor de bouwvakken. Hy is niet in staat om voor 24 maart de uiterste datum waarop h(J een be slissing moet nemen over het loonakkoord tot een besluit te komen. H(j heeft daarom werkgevers en werknemers in de bouw gevraagd hem te ver zoeken om uitstel „teneinde de overheid de gelegenheid te geven zich alsnog breed te oriënteren". Hij kan zelf niet tot uitstel beslissen. OT.DEBROEK De rijkspolitie tc Oldebroek heeft de 27-jarige mevrouw J. S. B. uit Oldebroek gearresteerd op verdenking van poging tot moord op haar 28-jarige echtgenoot Dries S. Dc vrouw die contacten met een an dere man onderhield, heeft een gedeel telijke bekentenis afgelegd. Dries S., een stille, wat teruggetrok ken fabrieksarbeider, ligt al sinds no vember van het vorige jaar met een ernstige thalliumvergifU'rine >n het aca demisch ziekenhuis te Utrecht. Al direct rezen verdenkingen tegen de vrouw, maar politie en justitie wer den van haar verklaringen niets wijzer. Allerlei geruchten deden de ronde. De laatste tijd werden de aanwijzingen zo sterk, dat besloten werd de vrouw aan te houden. De officier van justitie te Zwolle, mr. P. .1. Stigter. heeft ver klaard dat de zaak nu in beginsel rond is. In het broodtrommeltje dat Dries altijd mee naar zijn werk nam, zijn sporen van thallium gevonden. De man woonde met zijn vrouw in bij zijn ou ders tussen Wezep en Oldebroek. k Exterieur van het nteuwe gebouw van de Postcheque en Girodienst in Arnhem. Het bord ..hoger dan 3.70 m" is hier wel op z'n plaats, het gebouw is nl. ruim 80 meter hoog De minister heeft gisteren het rapport van de bouwvakpatroons gekregen voor een event, doorberekening van de loon kosten in 1970. Hij sprak gisteren eerst met de bouwvakpatroons en later met de voorzitters van de vakcentrales, de heren A. Kloos, P. J. M. Mertens en J. van Eibergen. De laatsten hebben gisteravond con tact gehad met de werkgevers in de bouwerij| met als gevolg het besluit, dat beide pariijen vanochtend eerst afzon derlijk en1 daarna tezamen het verzoek van de minister zullen bespreken. Het ligt in de verwachting dat ze het inwilli gen. Het is vreemd, dat de heer Roolvink gisteravond niet sprak met de voorzit ters van de bouwbonden, maar met die van de vakcentrales. Dit is waarschijn lijk het gevolg van het telegram, dat zij de minister deze week hebben gestuurd en waarin ze hebben gezegd achter de bonden te staan. Waarschijnlijk is hun gevraagd wat de gevolgen aan het loonfront zouden kunnen zijn wanneer een onderdeel van de c.a.o. zou worden afgekeurd. De stijging van de loonkosten in de bouw met ongeveer tien procent in 1970 ligt het kabinet zwaar op de maag. Zulks temeer omdat in het Centraal Economisch Plan ernstig is gewaar schuwd voor een nieuwe loon- en prijs- spiraal in 1970. In meerjarige contracten die al zijn afgesloten, is een gemiddelde stijging van de loonkosten in 1970 met zes tot zeven procent opgenomen. De c.a.o. voor de bouwvakken steekt hier dus bo venuit. Het kabinet is bang dat dit con tract een voorbeeld zal zijn voor de nieuwe c.a.o.'s, die voor het volgend jaar moeten worden afgesloten. In politieke kringen is intussen al wel besproken welke politieke gevolgen 'n eventuele ingreep in deze c.a.o. zal heb ben. Het staat wel vast dat er een de bat in de Tweede Kamer over zal wor den gehouden. De fractievoorzitters van de vier re geringspartijen hebben hierover deze week al gepraat. De situatie zou voor al voor de anti-revolutionairen moeilijk kunnen zijn, omdat hun partijgenoot Roolvink de eerst verantwoordelijke mi nister is. De hele fractie zou gaan delen in de kritiek op het kabinetsbesluit, die onge twijfeld komt. Fractievoorzitter mr. B. W. Biesheuvel krijgt dan de moeilijke taak om zijn kiezers duidelijk te ma ken dat de anti's het vervelende besluit van het kabinet wel moeten steunen, al was het alleen maar om de econo mie in de hand te houden. Uiteraard is het evenmin als voor de regering voor de drie andere re geringspartijen plezierig om een even tuele ingreep in de bouw-c.a.o. te bil lijken. In politieke kringen is echter al wel opgemerkt dat, als het kabinet ooit in het loonbeleid zou willen ingrijpen, het nu het meest geschikte ogenblik hiervoor is. BRUSSEL De EGKS-lening van 25 miljoen gulden, die is toegekend voor de bouw van een nieuw groot droogdok voor Verolme te Rotterdam, is donderdag aanleiding geweest tot kritiek in het raadgevend comité van de EGKS, waarin vertegenwoordigers van producenten, verbruikers en werk nemers zitting hebben. Verscheidene leden meenden dat de lening wordt verleend in strijd met de bepalingen, dat de beschikbare EGKS- fondsen voor investeringen in de kolen- en staalindustrie moeten worden ge bruikt, zo meldt „Belga" uit Luxem burg. JERUZALEM Mordechai Rhamim, die in februari bij een Arabische aan val op een El-Al vliegtuig één van de aanvallers doodde, is op borgtocht van 1.000.000 Zwitserse franken vrijge laten. Gisteren werd hij als een held in Jeruzalem ontvangen. (Zie ook elders in dit blad) BRUSSEL Ajax speelt in de halve finale van de strijd om de Europa Cup voor landenteams tegen Spartak Trnava. waarbij het de eerste wedstrijd thuis speelt. Daaruit volgt automatisch, dat in de andere halve finale beker houder Manchester United en AC Milan elkaar ontmoeten, waarbij laatstge noemde vereniging eerst thuis speelt. Ajax' trainer Rinus Michels, die met voorzitter Van Praag, KNVB-secretaris Burgwal en dr. Tetzner (namens het Olympisch Stadion) de loting bijwoon de. had betrekkelijk weinig commen taar. „Een sterke ploeg," aldus Michels, „waarover ik overigens betrekkelijk weinig weet". De loting voor de Europa Cup voor hekerwinnaars had als resultaat: FC Kölrif-Barcclona en Dunfermline-Slovan Bratislava. WEST-BERLIJN De Westberlijnse burgemeester, Klaus Schütz, heeft de drie westelijke geallieerden de Ver. Staten, Frankrijk en Engeland offi cieel verzocht, de uiterst rechtse Natio nale Democratische Partij in West-Ber- lijn te verbieden. De burgemeester heeft dit verzoek ge daan in een schrijven aan de Ameri kaanse, Franse en Engelse comman dant van West-Berlijn, naar aanleiding van een eerder deze week genomen besluit van de Westberlijnse Senaat, te trachten de partij verboden te krij gen. De Senaat verzocht de Westelijke geallieerden, die verantwoordelijk zijn voor West-Berlijn, vorig jaar oktober een einde te maken aan de activiteit van de NDP. Maar de NDP die door haar tegenstanders als neo-nazistisch wordt gebrandmerkt hief toen uit eigen beweging de afdeling West-Ber lijn ep. Het nieuwe verzoek van Schütz wordt door waarnemers gezien, als te zijn in gediend in verband met recente verkla ringen van NPD-zijde, dat de NPD van plan is tot nieuwe activiteit in West-Berlijn over te gaan. WASHINGTON De Amerikaanse senator Edward Kennedy heeft in een toespraak in New York te kennen ge geven, dat hij vindt dat de regering Nixon niet snel genoeg handelt in de kwestie-Vietnam. Slechts vier dagen geleden zei Ken nedy, dat Nixon de gelegenheid moest worden gegeven om vredesvoorstellen te formuleren. Maar nu heeft Kennedy het standpunt ingenomen, dat het bijna te laat begint te worden. Senator Edward M. Kennedy heeft ook voorgesteld het communistisch Chi na toe te laten tot de Verenigde Na ties als vertegenwoordiger van het vas teland van China zowel in de algemene vergadering als de Veiligheidsraad. De Verenigde Staten zouden hieraan moeten meewerken, aldus Kennedy, door hun verzet tegen de toelating van China tot de Verenigde Naties op te ge ven. Kennedy pleitte voor herziening van het Amerikaanse beleid ten opzichte van Peking. Er moest volgens hem een eind komen aan het huidige beleid, dat China militair omsingeld en diploma tiek geïsoleerd houdt. ADVERTENTIE KINDERTAARTEN Eén van onze specialiteiten vanaf 7.per stuk. Het kvvaliteitshuls MAISON KRAMER Telefoon 12365 DEN HAAG De kans bestaat dat Nederland meer gaat doen aan het verrijken van uranium volgens de ul tracentrifuge methode dan tot nu toe was gedacht. Tot voor een week is steeds sprake geweest van een driehonderd-tons fa briek in Engeland (180 miljoen gulden) en van een 25-tons fabriek in Neder land, die het karakter van een proeffa briek zal hebben. Deskundigen onder zoeken nu of de omvang van deze fa brieken kan worden herzien. Minister De Block (economische za ken) zei dit gisteren in een gesprek met de vaste commissie voor kernener gie en buitenlandse zaken uit de Twee de Kamer. In totaal zal voor exploitatie van de centrifugefabriek en de verrijkingscen trale (vestigingsplaats Almelo) onge veer 200 man nodig zijn. Het is dc be doeling dat het bedrijf op 1 juli 1971 gaat draaien. Er komt een houdstermaatschappij die voor 51 procent in beide installaties zal deelnemen. Voor het Engelse pro ject zal Engeland zelf de resterende 49 procent verschaffen. Voor het pro ject in Nederland zullen ons land en West-Duitsland tezamen (elk een ge lijk deel) het restant financieren. Het Nederlandse aandeel in de in vesteringen van de fabrieken zal 51 miljoen gulden (w.v. de Staat 36 mil joen gulden) vergen. Naast de houd stermaatschappij zal een eerste toele- verings-organisatie worden opgericht. In Duitsland komt het administratieve hoofdkwartier. De technische staven zullen voorlopig in Engeland en Ne derland blijven. In Nederland zullen Philips, Werk spoor. Shell en Staatsmijnen samen met de Staat in de Nederlandse proef fabriek deelnemen. Op korte termijn wordt daartoe een naamloze vennoot schap (UC Nederland) gesticht. In hel bestuur komt ook het Reactor Centrum Nederland. UTRECHT De drie bij de vakcen trales aangesloten bonden van ver voerpersoneel houden zaterdagmid dag in Koudum een grote demonstra tieve vergadering voor het stakend buspersoneel en collega's van anderi bedrijven die met hen sympathiseren Tot de sprekers behoort de vice-voor zitter van het NVV, de heer A. d< Boon. Voor zover vanochtend was te over zien, was de staking bij de beide Frie se bedrijven nog algemeen. De vervoersbonden hebben zich in middels voorbereid op een staking bi vijf andere bedrijven, die dinsdag za beginnen als de betrokken onderne mingen niet reageren op het ultima turn dat maandagmiddag afloopt. Ir de nacht van maandag op dinsdap worden personeelsvergaderingen ge houden in Axel. Echt, Marum er Eygelshoven. De drie vervoersbonder hebben inmiddels ook circulaires la ten drukken, die morgen in Marum er Terneuzen zullen worden verspreid on der de bevolking. Daarin wordt begrip gevraagd voor de houding van het bus- personeel, „ook al zou een werkstaking bij u wellicht ongemakken veroorza ken. Zie elders in dit blad: „Drie staken de buschauffeurs ontslagen". ADVERTENTIE morgen DEN HAAG William R. Tyler, tot juni Amerikaans ambassadeur in Den Haag wordt waarschijnlijk hoogleraar. J (Van onze weerkundige medewerker) i [Fke vooruitzichten voor het week ly einde wijzen op aanhoudend [zonnig en droog weer. Een maxi- |mum boven Scandinavië van meer tdan 1040 millibar blijft domineren. Tussen dit gebied en een depressie iten westen van de Golf van Biscaje iduurt een oostelijke stroming voort. Uit deze richting stroomt nog steeds koude lucht aan, waar fin 's nachts licht vriest en het kwik jook morgen overdag niet boven |7 a 8 graden zal komen. Zondag is een kleine aarzelende stijging in de Itemperatuur mogelijk. Vanmorgen om acht uur is op de tKleine Wielen bij Leeuwarden nog [geschaatst. Zo laat in het jaar was dat nog niet eerder mogelijk ge dweest. [Morgen: Zon op: 6.39 onder: 18.56 Maan op: 7.46 onder:

De Vallei | 1969 | | pagina 1