VERWIKKELINGEN BIJ KVSW NADEREN NIEUWE FASE Jac. Bottenheim wil zijn recht op afdeling Tufting laten gelden Promotie naar Utrecht van Leersums pastoor op l nippertje afgelast Conflict vermeden VVD-LEDEN SPRAKEN VERTROUWEN UIT IN DE RAADSFRACTIE KERKDIENSTEN Verzoek Macro om vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting Erehaag voor korfbalster Liever fruit dan snoep als traktatie Fout adres Veiling Resteren L. M. Bonnike: „Lijkt mij niet waarschij n I ij k" Slager J. Vis in de prijzen VALLEI? Belt u dan «ven a.u.b. KARDINAAL KWAM OP BESLISSING TERUG Instuifjeugd at 30 kilo nassi Bromfietser frontaal tegen personenauto VOOR CROSS OP 15 MEI Loterij prijzen Huisvesting gemeen tebode is dringend aan verl>etering toe „GROOT SCHANDAAL" ZONDAGSDIENSTEN 10550 AANDRANG PAROCHIE Leiding kleuterschool VRIJDAG 21 MAART 1969 VEENENDAAL/BARNEVELD De heer Jac. Bottenheim. directeur van Everwcar Vantona in Barneveld. zal zijn rechten laten gelden op de af deling Tufting van de Kon. Veenen- daalsche Stoomspinnerij en Weverij. Ruim anderhalf jaar geleden heeft de heer Bottenheim de directie van de K.V.S.W. ten gevolge van een interne ruzie moeten verlaten. In een overeenkomst, dte by z(jn ver trek werd opgemaakt, werd bepaald, dat b(j een eventuele verkoop of liqui datie van de afdeling Tufting binnen vtJf jaar de inventaris (machines) eerst zal moeten worden aangeboden aan het bedrijf in Barneveld. De ontwikkelingen Mj de K.V.S.W. hebben de heer Botten heim doen besluiten inderdaad van dit recht gebruik te maken. In hoeverre de beslissing van de heer Bottenheim van invloed r.al z(jn op het wel of niet door gaan van de plannen om de drie afde lingen Veenendaal Rubber. Tufting en Inter Union onder te brengen in een nieuwe N.V., Is nog niet te overzien. Gevreesd wordt, dat dit de onderhan delingen hierover, die op het ogenblik in een eindfase schijnen te verkeren, nadelig zal beïnvloeden. De heer L. M. Bonnike, directeur van de K.V.S.W., kan zich moeilijk voor stellen. dat zijn vroegere mede-direc teur, de heer Jac. Bottenheim, onder de ze omstandigheden zijn recht zal laten gelden: „De werkgelegenheid in Vee nendaal zou hierdoor opnieuw ernstig in gevaar komen. De heer Bottenheim heeft in het verleden herhaaldelijk op gemerkt, dat Veenendaal, en met name de werkgelegenheid in Veenendaal, hem zeer na aan het hart liggen. Dat hij daar nu plotseling anders over is gaan denken lijkt mij onwaarschijnlijk", al dus de directeur van de K.V.S.W., uit wiens ^voorden valt op te maken, dat men niet verwacht, dat het zo'n vaart zei lopen. Districtsbestuurder H. W. Hawink RHENEN Slager J. Vis uit Rhe nen. die gisteren deelnam met een grote inzending slachtvee aan de in Eist (OB) gehouden pa as veetentoon stelling behaalde daar een aantal der de prijzen, alsmede een ereprijs. VEENENDAAL ARTSEN Zaterdag, 22 maart: dokter G. Annot, Kerkewijk 56, tel. 10198. Zondag, 23 maart: dokter G. J. Ver schoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 12529. APOTHEEK Zuldersma, Hoofdstraat 53. tel. 12123. WIJKVERPLEGING Weekenddienst heeft zr. Post, Grote Pekke 392, tel. 12573. SCHERPENZEEL ARTS Weekenddienst heeft dokter jhr. H. Bac ker, Stationsweg 6 te Woudenberg, tel. 03498-1330. AMERONGEN, LEERSUM en ELST ARTS De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van den Burg uit Leersum en Van Om meren uit Eist worden het weekend waargenomen door dokter W. A. Ossen- dorp, Holleweg 1 te Amerongen, tel. 03434-1698 WIJKVERPLEGING Zr. P. Mosterd, mr. Bosweg 9, tel. 03434-1423 (tot zaterdag 12 u.) en zr. A. Schreuders. Kon. Wilhelminaweg 65, tel. 03434-176 (tot^maandag 8 uur). RENSWOUDE. EDERVEEN en DE KLOMP ARTS Weekenddienst heeft dokter J, H. Ra demakers, Hoofdweg 50 te Ederveen, tel. 08387-201. DIERENARTS Weekenddienst heeft dokter Nutma, Hoofdweg 49a Ederveen, tel. 08388-2557. RHENEN ARTS Zaterdag: dokter B. Stegeman, Heren straat 69. tel. 2315. Zondag: dokter Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577. APOTHEEK Voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apotheek in Wage- ningen. RESTEREN ARTS Weekenddienst heeft dokter Van de Veen in Lienden, tel. 03443-220. WIJKVERPLEGING Weekenddienst heeft zr. S. Westerhof te Kesteren, tel. 08886-210. OPHEUSDEN ARTS Weekenddienst heeft dokter Tromp te Dodewaard, tel. 08885-213. WIJKVERPLEGING Weekenddienst heeft zr. E. de Winter te Opheusden. tel. 08887-210. VEENENDAAL. RHENEN TANDARTSEN Voor spoedgevallen bellen 08385-12945. van „De Eendracht" (N.V.V.) voert de zelfde uitlatingen van de heer Botten heim aan als de heer Bonnike. ..Als Bottenheim werkelijk z(jn recht zal la ten gelden, nu de redding van de drie afdelingen mogelijk nabij is. noem ik dat een groot schandaal", is de mening van de vakbondsbestuurder. De heer Bottenheim toonde zich van ochtend bijzonder beledigd, dat men suggereert, dat hij de werkgelegenheid in Veenendaal in moeilijkheden zal brengen. „Wij willen ons recht laten gelden, waarbij tevens zal worden ge tracht de werkgelegenheid niet in ge vaar te brengen aldus de heer Botten heim. ADVERTENTIE voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- -11 (I7Q 19.30 uur II UI 51 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaelseweg 159 mm*u LEERSUM De pastoor van de St. Andriesparochie. de 46-jarige r.-k. gees telijke H. Andriessen overigens een toevallige combinatie van namen die aan het begin van deze week door de aartsbisschop van UtTecht. kardinaal Al trink, in Utrecht was benoemd tot pastoor van de C hristus-Koningkerk op het zogenaamde Kanaleneiland, blijft ondanks al eerder in andere bladen gefluister de andersluidende berichten voorlopig toch in Ueersum. De benoeming is na melijk op het allerlaatste nippertje, toe alles eigenlijk al in kannen en kniiken melijk op het allerlaatste nippertje, toen alles eigenlijk al in kannen en kruiken op zijn beslissing terugkomen, maar ge zien de aandrang die op pastoor Veeger in Utrecht werd uitgeoefend, wilde hij de zaaj< niet op de spits drijven toen op het laatste moment bleek dat de Utrechtse pastoor wilde blijven zitten waar hij zat. Bleef toen nog de kwestie van de be noeming van pastoor Andriessen in Utrecht, een zaak die voor deze gold als een zekere promotie. Die is dus, voorlopig althans, van de baan De kardinaal heeft echter pastoor Andries sen toegezegd, dat zodra er in Utrecht een goede plaats vacant komt, hij daar voor in aanmerking zal komen. Pastoor Andriessen heeft zich daar bij neergelegd. „Ik had alles al zo'n beetje voor elkaar voor mijn vertrek, verklaarde pastoor Andriessen ons don derdagmiddag". Er zijn natuurlijk talloze brieven en kaartjes verstuurd aan mensen en instellingen die van mijn vertrek op de hoogte moesten worden gesteld En dat waren er nog al wat, omdat de katholieke groepering in Leersum en Amerongen juist de laatste jaren een elangrijke plaats in de gemeenschap is gaan innemen. Nu moet ik iedereen weer berichten dat de zaak niet doorgaat". Pastoor Andriessen. die in 1964 in Leersum een kerk bouwde, heeft daar Pastoor Andriessen. die na het be kend worden van het herroepen van de benoeming begrijpelijkerwijze nogal ontstemd was om het maar heel zacht uit te drukken, heeft woensdagavond over deze op het eerste gezicht wat onpret tige affaire een uitvoerig onderhoud met kardinaal Alfrink in Utrecht gehad. Naar aanleiding daarvan, aldus pastoor An driessen. ben ik de zaak wat anders gaan bezien omdat ik mij nu bij de ter elfder ure genomen eslissing wel kan neerleggen Het was in eerste instantie de bedoe ling dat de pastoor in Utrecht, in wiens plaats pastoor Andriessen zou komen, pastoor Veeger, naar Groenlo zou gaan. Pastoor Veeger heeft zich daar aanvan kelijk accöord mee verklaard, maar is ter elfder ure op zijn besluit terugge komen. Om persoonlijke redenen, zo vernamen wij, maar kennelijk is van de zijde van de parochianen van de Christus-Koningskerk toch wel een ze kere druk op pastoor Veeger uitge oefend om te lijven. De kardinaal wilde aanvankelijk niet VEENENDAAL Achttien jeugdle den van korfbalvereniging SKF, spor tief uitgedost en gewapend met geel- hlauwe bogen, vormden gistermiddag bij het raadhuis in Veenendaal een ere haag, toen daar mej. Janny Schoeman in het huwelijk trad met de heer Hille- brand Boorsma uit Ede. Janny Schoeman, een bekende korf- balster en één van de „mensen van het eerste uur van de Veenendaalse club, heeft lange tijd deel uitgemaakt van het bestuur en ook een tijdlang een functie gehad in de adspirantencommis- sie van SKF. Momenteel komt zij nog uit in de „ve- teranenploeg" van SKF en houdt zich met 'name bezig met de adspiranten. Haar echtgenoot is inkoper van tabak bij Panter Sigarenfabrieken nv in Veenendaal. Trots verliet het paar het raadhuis, verrast en bijzonder gevleid door de spontane activiteiten van de jonge SKF- ers. RHENEN Tijdens dc jaarlijkse algemene ledenvergadering van de afdeling Rhenen van de V.V.D. werd van bestuurszijde meegedeeld, dat niettegenstaande verhuizingen en het overlijden van verschillende leden van de afdeling, er een geregelde toeneming is van het ledenaantal. In de bestuurssamenstelling kwam geen wijziging, daar de penningmeester voor de komende periode werd herkozen. Bij monde van de heer Jansen, frac tievoorzitter, werd een toelichting en een achtergrondbeschouwing gegeven van de afgelopen gemeenteraadsverga deringen. die zo zeer in de publieke be langstelling hebben gestaan. Volgens de heer Jansen wordt er zo vaak gezegd, dat er samenwerking moet zijn tussen een college van B. en W. en de gemeenteraad. Hier kon de liberaal volledig achter staan. Hij merkte daarbij echter op dat genoem de uitlatingen zo dikwijls worden ge bruikt door personen, die aan een sa menwerking, en dat is natuurlijk hun goed recht, in het verleden voorbij zijn gegaan. De tijd zal leren hoe hun standpunt in 1970 zal blijken te zijn. De VVD-er memoreerde verder dat OS hun goedkeuring aan een grond- transactie in Achterberg hadden ont houden. Op het genomen raadsbesluit had hij nl. protest aangetekend bij de Gedeputeerde Staten van Utrecht. De ze mededeling werd met grote instem ming bij de afdelingsvergadering van de VVD ontvangen. Ook bracht de heer Jansen de ver wikkelingen rond de Bantuinschool .en zijn vragen over het Instructiebad ter sprake, waarbij de achtergronden zeer uitvoerig werden besproken. Ook deelde hij daarbij mee. dat de gemeenteraads fractie van de VVD in Rhenen. uit de bevolking, ongevraagd zeer veel posi tieve reacties mocht ontvangen, zelfs van personen, waarvan dit in het ge heel niet verwacht werd. Dit geeft de fractie mede de steun om op de inge slagen weg door te gaan. waarbij de RHENEN Tijdens de gisteravond in de instuif „Bella Vista" gehouden nassi-avond verorberden de 55 deelne mers maar liefst 30 kg nassi. De stem ming zat er bijzonder goed in, dat zou men althans van de prima eetlust kun nen afleiden. Het daarop volgende bingospel werd gewonnen door Loes de Leeuw, Pe ters en Slotboom. fractie er van overtuigd is, dat het nog veel weerstanden zal ontmoeten, doch deze beslist niet uit de weg te zullen gaan. De vergadering van de afd. Rhenen van de VVD spfak zich uit, volledig achter de heren Jansen en Van der Spoel te staan. Hen werd dank gebracht voor hun opstelling in de gemeenteraad. De vergadering was er van overtuigd, dat alles wat door de fractie in de ge meenteraad naar voren werd gebracht, zeer zorgvuldig aan een voorstudie was onderworpen en op een correcte wijze aan de orde was gesteld. ELST De heer B. v. O. uit Eist (gemeende Amerongen) heeft woens dagavond omstreeks half acht een ern stige kniefractuur opgelopen toen hij in Eist met zijn bromfiets frontaal in hotsing kwam met een auto. De bromfietser kwam van de Fran- seweg en wilde de Veenendaalseweg oprijden, waar aan beide zijden van de weg auto's stonden geparkeerd. Hij wilde zijn voertuig hier tussendoor ma noeuvreren. maar gaf geen voorrang aan een auto die uit tegenovergestelde richting kwam en dezelfde voornemens had. De personenauto, en één dei- gepar keerde wagens werden beschadigd, ter wijl Van O. met een kniefractuur naar het ziekenhuis in Wageningen moest worden overgebracht KESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Kesteren zijn als volgt: Goudreinette: I 65-75:85-93, II 65-75: 78-83; I 75-85:97-108, II 75-85:89-93; I 85-95:97-104, II 85-95:88-92. Golden Delicious: I 60-65. II 60-65: 34-43; I 65-70:47, II 65-70:41-46; I 70-75: 63, II 70-75:43-57; I 75-80:66, II 75-80: 44-62; I 80-85:54, II 80-85:47-55 Jonathan: II 60-65:21-28. II 65-70:24- 36. II 70-75:36-40, II 75-80:38. Laxton's Superb: II 60-65:39-41. II 65-70:51-62. II 70-75:63-78, II 75-80:68- 80, II 80-85:77. Lombartscalville: I 60-70:40-41. II 60- 70:35-36; I 70-80:54-56, II 70-80:42-43; I 80-90: 53-54, II 80-90:40-44. Winston: I 60-65:48, I 60-70:64. I 65- 70:68-75, I 70-75:78-80, I 75-80:84. Conference: II 55-60:31. II 60-70:42. Brederodes: 1 60-70:39, I 70-80: 46-47. Beurre AI. Lucas: II 65-75:30, II 75-85 :26 Winter jannen: I 50-60:28-34. Prijzen genoteerd in centen per kg. SCHERPENZEEL Donderdag avond hield de openb. kleuterschool aan de Beukenlaan een zeer druk bezochte ouderavond. Men kon zien dat de ou dercommissie en de leidsters niet op veel bezoek hadden gerekend, want er moesten verschillende stoelen wor den aangereikt. Dit zal de leidsters en de oudercommissie er wel toe Inspire ren om vaker een dergelijke avond te beleggen. De presidente van de oudercommis- sie mevr. De Smidt sprak een bijzon der woord van welkom aan de loco burgemeester de heer J. v. d. Ham en de wethouder P. de Jonge. Ook was belangstelling van de ouders. Tevens ze bijzonder verheugd over de grote verwelkomde zij de inleiders van die avond, de heren P. v. Vollenhoven en J. H. Valkenburg. De hoofdleidster mej. De Man gaf hierna een uiteen zetting hoe men dit jaar met de kleu terschool Koninginnedag gaat vieren. Men wilde voor de kleuters een soort bazar organiseren. Zij deed een be roep op de ouders om medewerking. Hoe alles precies zal gaan blijft nog een verrassing. Ook wees ze de ouders op het schoolfonds. Ook vroeg ze als een kind jarig is in plaats van snoep iets hartigs of fruit mee te geven. Hierna kreeg de heer Van Vollen- hove het woord over het onderwerp: Hoe wordt de kleuterschool gefinan cierd. Hij vertelde dat het kleuteron derwijs de gemeente in 1961 f 20, per kleuter heeft gekost. Dit bedrag wordt voor '69 geraamd op f 17.000.—. Per kind betekent dit een bedrag van f 85,—. Hierna kreeg de heer J. H. Valken burg voorzitter van de vereniging voor openbaar onderwijs het woord over het onderwerp: Wat is de taak van de oudercommissie. Hij zag als taak van de oudercommissie gerechtvaardigde wensen van de hoofdleidster bij het gemeentebestuur extra te ondersteu nen. "Ook kan de commissie werken om een goede verstandhouding te krij gen tussen de ouders en het personeel. Na de uitvoerige uiteenzetting van de heer Valkenburg werden door de hoofdleidster nog een aantal vragen beantwoord. de leiding van een groep katholieke» die gaandeweg een elangrijker deel van de bevolking is gaan uitmaken. Aan vankelijk woonden er in Amerongen en Leersum maar weinig katholieken tus sen de bijna geheel protestantse ge meenschap. Zij kerkten in een kapelle tje in Amerongen. Maar tegelijk met de uitbreiding van beide plaatsen groei de ook de katholieke bevolking. „Wij tellen nu ruim vierhonderd katholiek gedoopten en men kan stellen dat daar van zeker zo'n 250 tot 300 personen, in de zomermaanden zelfs meer dan 350, van de katholieke kerk gebruik maken" Met de andere kerkelijke groeperingen hebben we een bijzonder prettig con tact, aldus pastoor Andriessen, die het idee heeft, dat de katholieken en hijzelf ook volledig door de andere christelijke kerkelijke gemeenten geaccepteerd zijn. „Dat met name de protestanten van deze gang van zaken bij mijn uitge stelde benoeming weinig begrijpen kan ik me best voorstellen", aldus de pas toor. Bij hen wordt een dominee be roepen, een andere procedure dan MJ ons. waar de benoemingen van boven af geschieden. Aan de andere kant ge tuigt dit geval to ah wel van een zekere verandering van het systeem. Er is een groeiende inspraak van de parochianen, gemeenteleden zo men wil, in het benoemingsbeleid. Deze zaak is er een duidelijk voorbeeld van. „Ik ben echter blij dat we alles, ondanks de vele ongemakken die er voor mij aan waren verbonden, toch op een prettige wijze hebben kunnen regelen. Dat ik tengevolge daarvan wat langer op mijn „promotie" moet wachten heb ik wel over voor de goede gang van zaken, zo besloot pastoor Andriessen rijn ver haal. Er verandert dus in Leersum voor lopig nog niets. Pastoor Andriessen blijft zitten waar hij zit. In Leersum en Amerongen zal daar overigens nie mand rouwig om zijn. RHENEN De motor- en autoclub Rhenen en omstreken (Macro), die jaarlijks op Hemelvaartsdag de grote motocross op de Grebbeberg organi seert, heeft zich in een adres tot de gemeenteraad gericht met het verzoek om gedeeltelijke of gehele vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting. Burgemeester en wethouders advise ren de raad dit verzoek opzij te leggen. De uitvoering van de verordeningen van de gemeenteraad zijn volgens arti kel 209 aan burgemeester en wethou ders opgedragen. De raad is volgens B. en W. mitsdien niet bevoegd op het verzoek van de Macro een beslissing te nemen. Het vooTstel luidt dan ook om de Macro in dat verzoek niet-ont- vankelijk te verklaren. Toelichtend merken B. en W. voorts nog op. dat de verordening bovendien geen ontheffingsmogelijkheid kent. Dit houdt in dat crosswedstrijden als hier aan de orde gesteld onderhevig zijn aan de gewraakte belasting. Een eventuele vrijstelling zou dan pas kunnen worden gegeven wanneer de raad zou besluiten tot wijziging van de verordening op dit punt. „Wij zijn voorshands echter niet voornemens," aldus B. en W., „u ter zake een voorstel te doen, nu de rege ring heeft verklaard binnenkort te ko men met een wetsontwerp tot afschaf fing van de vermakelijkheidsbelasting. Wijziging van de verordening zou in verband met de daarop te verkrijgen koninklijke ïoedkeuring voor het eerst vrijstelling van vermakelijkheidsbelas ting voor de Macro kunnen scheppen voor de in 1970 te houden motocross. Voor de op 15 mei a.s. te houden cross heeft wijziging van de verorde ning thans geen zin meer. Wij zullen nauwlettend de door de regering in de zen te nemen stappen volgen en zo no dig u de nodige voorstellen doen. Daartoe zullen wij reeds thans een onderzoek instellen naar de gevolgde gedragslijn in andere gemeenten, waar eveneens een motocross wordt gehouden", aldus burgemeester en wethouders. ELST Alle prijzen van de verlo ting, die de Ned. Herv. Kerkkrans ..Wees een zegen" enkele weken gele den ten bate van het Orgelfonds in Eist heeft gehouden, zijn nog niet af gehaald. De artikelen die zijn gevallen op de lotnummers 1557, 853. 1953 en 1195 kunnen nog worden afgehaald bij mevrouw Van Lienden, Rijksstraatweg 103 in Eist, VEENENDAAL Ned. Herv. kerk Oude kerk: 9.30 uur ds. Vroegindewey; 17.00 uur ds. Terlouw. Julianakerk: 9.30 uur ds. Jongerden; 17.00 uur ds. Van Assenbergh. Vredeskerk: 9.00 uur en 10.30 uur ds. v. d. Krift; 17.00 uur ds. Vroeginde wey. Sionskerk: 9.30 uur ds. Wisgerhof; 17.00 uur ds. Jongerden. Poortkerk: 10.30 uur ds. Van Assen bergh; 18.30 utir ds. Vroegindewey. Bejaardencentrum: 9.00 uur ds. Ter louw. Veeneind: 15 00 uur ds. Vroegindewey. Dijkstraat: 14.45 uur ds. Van de Haar uit Achterberg. Herv. Gemeente „Sola Fide": 10.30 uur ds. Nijeboer en 18.00 uur ds. Vijze laar. Geref. kerk Ver. geb. Eikenlaan: 6.00 uur ds. IJtsma en 16.30 uur ds. Overduin. Petrakerk: 9.30 uur ds. Overduin en 17.00 uur ds. IJtsma. Geref. Poortkerk (vrijgemaakt): 9.00 uur en 16.30 uur ds. Pool. Chr. Geref. kerk Bethelkerk: 9.30 uur en 17.00 uur ds. Van Smeden van Amersfoort. Pnielkerk: 9.30 uur en 17.00 uur ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur en 18.30 uur ds. F. Mallan. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 uur Lees- dienst; 17.00 uur ds. D. Hakkenberg uit Dordrecht. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mevr. T. Scholten-van Iterson. R.-K. Kerk Salvatorkerkzaterdag 18.45 uur en zondag 9.00 uur en 11.00 uur H. Mis. Willibrorduskerk: 10.00 uur H. Mis. Leger des Hells: 10.00 uur Heiligings samenkomst en 19.30 uur Verlossings samenkomst. Woensdag, 26 niaart Veeneind: 19.30 uur ds. Middelkoop uit Zwolle. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 10.30 uur ds. J. C. de Bie uit Ederveen; 6.30 uur ds. G. Broere uit 't Harde. Geref. Kerk 10 uur ds. K. A. Schip pers uit Amersfoort; 6.30 uur kandi daat J. P. Bos uit Harderwijk. Vrüe Evangelische Gemeente: 10.30 uur ds. H. E. v. d. Bij uit Heerde. Geref. Gemeente Synodaal 10 uur en 6.30 uur de heer B. Roest. Ger. Gemeenten in Nederland 10 u. en 6.30 uur leesdienst. Vrijzinnig Herv. Gemeente geen dienst. R.-K. Kerk 9.30 uur H. Mis die wordt opgedragen in het verenigings gebouw aan de Molenweg. AMERONGEN N.H. Kerk. 10.00 u. ds. J. van Noort. 18.30 u. ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10.00 u. Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. Mulder uit Gorkum, 17.00 u. ds. Hoorweg. Ned. Prot. Bond. 10.30 u. ds. W. J. Overdiep uit Utrecht. OVERBERG N.H. Kerk: 10.00 u. ds. G. Kaastra, 18.30 u ds. J. van Noort. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 li. leesdierist. ELST N.H. Kerk: 10.00 en 18.00 u. ds. Van Malestein. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. L. van de Peut; 18.30 uur ds. A. Terlouw. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. De Fijter uit Ede. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. De Bie. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 uur ds. Aangeenbrug Oud Geref. Gem.: 9.30 en 19.00 uur Leesdienst. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: Opnieuw geen opgave ontvangen Geref. Kerk: 10.00 uur ds. Hoorweg. 17.00 uur ds. Mulder uit Gorinchem. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. Viegen uit Amerongen; 18.3Q uur ds. J. Bos uit Lunteren. Woensdag 26 maart 19.30 uur ds. S. de Jong uit Houten. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Syn.: 10.00 en 18.30 uur Leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: io.'oö en 18.30 uur ds. M. van Beek. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk: 9.00 uur ds. G. Willemsen u£t Doornspijk; 10.30 uur ds. De Vriea uit Driebergen; 18.30 uur ds. N. Koo reman. Bergschool: 9.00 uur ds. De Vries uit Driebergen. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. J. Melse uit Bennekom; 17.00 uur ds. A. Griffioen uit Doorn. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 uur Leesdienst Dinsdag, 25 maart 10.00 uur Leesdienst. 19.00 uur ds. Van de Poel uit Ede, Geref. Gem. Syn.: 10.00 en 17.30 uur Leesdienst. Dinsdag, 25 maart 19.30 uur ds. Chr. van Dam uit Wer kendam. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 uur Leesdienst. Dinsdag, 25 maart 19.30 uur ds. J. de Groot uit Rijssen. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. A. Veratraaten uit Ede. RHENEN „De huisvesting van de gemeentebode en zijn gezin laat reeds .jarenlang te wensen over". Tot dir conclusie komen burgemeester en wethouders van Rhenen in een nota aan de raad, waarin zij een verbou- winstcredlet vragen van bijna f 25.000. f25.000.-. Vele mogelijkheden hebben B. en W. blijkens hun rapport al onder ogen gezien om de huisvesting van de heer Bonnema en zijn gezin te verbeteren. Uitgangspunt is daarbij steeds ge weest, dat de functie van de bode met zich meebrengt dat hij zo dicht moge lijk bij het gemeentehuis dient te wo nen en daardoor op de meest eenvou dige wijze toezicht kan houden op pu bliek en schoonmaaksters. Daarbij werd zeker niet over het hoofd gezien dat de gemeentebode ook elders gehuisvest kan worden, doch daaraan zou een groot gevaar kleven, namelijk een geheel andere werkver deling tussen de beide gemeenteboden zonder dat dit uit een oogpunt van de hoeveelheid te verrichten werk nood zakelijk is te noemen. Overwogen is nog het pand Nieuwe Veenendaalseweg 13 met de daarnaast staande garage of het plaatsen van een prefabwoning in de omgeving van de Waal buurt de voorkeur verdient boven de verbouwing en uitbreiding van de huidige gemeentebodewoning. De aan beide verbouwingen verbon den kosten lopen volgens B. en W. nauwelijks uiteen. Alle van belang zijnde factoren overwegend hebben B. en W. de keus laten vallen op verbou wing van de huidige woning. Daarbij zullen wanneer de ge meenteraad zijn instemming betuig! enkele kleine ruimten van he' dienstgebouw naast het gemeentehui (oude politiebureau) in de uitbreidin worden betrokken, waardoor een vol waardige thuisvesting wordt verkrr gen. Uit de stukken blijkt dat de com missie openbare werken zich met het plan van het college kan verenigen.

De Vallei | 1969 | | pagina 5