AJAX-TRAINER RINUS MICHELS: „AAN DIE PLOEG KRIJGEN WE DE HANDEN VOL" DE SP0RTT0T0 „Laat Ajax buiten normale werktijd spelen" Reactie van Ajacieden was over het algemeen „gunstig Overeenstemming Ajax en Spartak over speeldata Westra blijft manager bij SC Cambuur Secretaris AC Milan teleurgesteld Scheidsrechters voor duels van Ajax Nederlandse tennisfinale Hoe ze in de halve finales kwamen GEORG KESSLER ZIET MOGELIJKHEDEN VOOR AJAX VIERWINDEN BLIJFT LEIDER BIJ DCE Larsen heeft aan remise voldoende Steeds weer terug Sterren Imre Rietveld uitgeschakeld Verbond van Nederlandse Ondernemingen: ZONDAG 13 EN DONDERDAG 24 APRIL Beste kans „Goed getroffen" „Niet te vroeg juichen" ZATERDAG 22 MAART 1969 Signalement van Spartak Trnava De selectie, waaruit de ploeg van Spartak Trnava voor de wedstrijd tegen Ajax wordt samengesteld. Ach terste rij v.l.n.r.: Hagara, Kozinka, Brunovsky, Jarabek, Kuna, Zlocha, Geryk en Adamec. Voorste rij: Far- kas, Martinkovic, Dobias, Hrusecky, Svec, Fandl en Kabat. BRUSSEL Bruno Bassolacqua, se cretaris van de Italiaanse club AC Mi lan, toonde zich na afloop van de lo ting voor de halve finales van het toer nooi om de Europese beker bijzonder teleurgesteld. „Ik had gehoopt", aldus de bedroefd kijkende Italiaan, „dat Manchester United en AC Milan el kaar pas in de finale zouden ontmoe ten. Aan voorspellingen waag ik mij in deze omstandigheden niet. Alleen kan ik wel zeggen dat het zowel voor de Britten als voor ons bijzonder moei lijk gaat worden." Sir Matt Busby ont hield zich van commentaar. „De zaken liggen er nu eenmaal. Je hebt het maar te accepteren. Voorlopig vind ik de da ta waarop zal worden gespeeld belang rijker om over te praten. Overigens hebben we al bijna overeenstemming bereikt. Voorlopig is het zo gesteld, dat de eerste wedstrijd op 23 april in Mi laan wordt gespeeld en de return op de dertigste. Een eventuele beslissings wedstrijd kan dan op 7 mei plaatsvin den". wm. Scheidsrechter Finney, die het eerste duel tussen Ajax en Sparta Trnava leidt. BRUSSEL Na afloop van de lo ting zijn in Brussel de namen bekend gemaakt van de scheidsrechters die de wedstrijden voor de halve finales van de toernooien om de Europese bekers zullen leiden. De Engelsman Finney arbitreert de ontmoeting Ajax-Spartak. Voor de wedstrijd Spartak-Ajax is de leiding in handen van de Oostenrijker Marschall. Fin ney is voor Nederland geen onbekende. De Brit floot onder meer op 29 septem ber 1967 de wedstrijd Ajax-Real Ma drid voor de Europa Cup. Hij was voorts rechtspreker bij de interland Nederland-België op 17 april 1966. Marschall leidde nog niet eerder een wedstrijd van Ajax. Wel was hij scheidsrechter bij het Europa Cup duel (achtste finale bekerwinnaars) Tor pedo Moskou-Spartak Trnava op 25 no vember van het vorige jaar in Tasj- kent De Nederlander Aalbrecht was toen arbiter bij de tweede wedstrijd tussei beide ploegen op 30 november in Tijccho-Slowakije. BRUSSEL De reis gaat naar Tsjecho-Slowakije, naar Trnava. een klein. 50.000 inwoners tellend provinciestadje, 60 km ten noordoosten van Bratislava. Daar. aan de voet van de indrukwekkende Karpaten, in het centrum van Slo wakije, in een stadion dat aan nauwelijks 30.000 mensen een plaats biedt, wacht Ajax een moeilijke tegenstander. Want de praeses van de Amsterdamse lands kampioen, Jaap van Praag, mocht dan een zucht van verlichting slagen toen de ontmoeting Ajax-Spartak Trnava uit het Brusselse biervat te voorschijn kwam. de opmerking van Rinus Michels: „Daar krijgt Ajax de handen vol aan", zegt genoeg over de kwaliteiten, die de Ajax-coach de Slowaken (alleen doelman Geryk is een Tsjech) toekent. En Michels kan het weten. Vorige week was hij in Athene om Spartak te zien voetballen tegen AEK. De Amsterdamse ex-in ternational kwam in de Griekse hoofdstad vooral onder de indruk van de ho mogeniteit van de ploeg. „Geen grote uitblinkers", aldus de Ajax-trainer, „maar wel een ploeg, die juist door dat teamverband een voortreffelijke partij voetbal kan spelen". Hoe heeft Spartak Trnava de Euro pese top bereikt? De ploeg werd in 1925 als Rapid Trnava ten doop gehou den. Pas tijdens de tweede wereldoor log werd de naam gewijzigd in Spar tak en vanaf dat moment begonnen ook de successen te komen. De club promoveerde in 1945 voor het eerst naar de hoogste klasse, maar vertoef de daarin niet lang. Spartak kwam echter steeds weer terug. In de jaren vijftig voorgoed. Toch was het team geen hoogvlieger. Eerder een goede middenmoter. Pas toen oefenmeester Anton' Malatinsky zich met de ploeg ging bemóélen, kwamen de eerste gro te triomfen ii nationaal verband. Ma latinsky smeedde zijn elftal tot een bij zonder hecht geheel, dat voor „grote" ploegen als Slovan Bratislava en Du- kla Praag een steeds moeilijker te bestrijden tegenstander werd. Nie mand die zich er in Tsjecho-Slowakije dan ook over verwonderde, dat Spar tak in 1967 de nationale beker verover de en kort daarop de in Midden-Euro pa hoog gewaardeerde Mitropa-Cup won. Het team was definitief doorge stoten naar internationale klasse. In het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars mocht Spartak dan in de tweede ronde door het mach tige Torpedo-Moskou worden gewipt, het gaf de ploeg tenslotte toch ruim schoots de gelegenheid voor het eerst in zijn bestaan een geslaagde greep te doen naar het nationale kampioen schap. Feest in Trnava. Feest in Tsje cho-Slowakije. Want men gunde dat „kleine" ploegje ook wel eens een ti tel. De voetbalfans keken wat verte derd op het elftal van coach Jan Huc- ko (37) die intussen Malatinsky was komen opvolgen, neer. Dat veranderde echter toen Spartak zowaar opnieuw in de finale van het Mitropa Cup-toer nooi kwam (waarin het overigens ver loor van Rode Ster Belgrado) en in het Europese toernooi voor landskam pioenen met vliegende vaandels en slaande trom de halve finales binnen wandelde. Toen begreep men ook in Tsjecho-Slowakije dat Spartak Trnava op weg was een Europese topploeg te worden. Is de landskampioen van Tsjecho- Slowakije dan zonder grote individua listen zover gekomen? Is het alleen maar het ploegverband dat Spartak in het centrum van de belangstelling van de Europese voetballiefhebbers plaatste? Toch niet helemaal. Jan Hucko heeft wel degelijk een paar uit zonderlijk goede spelers tot zijn be schikking. Daar is allereerst Josef Adamec. De strateeg van de ploeg, die zich zo'n dertig keer in het shirt van de nationale ploeg mocht hullen. In de wedstrijden tegen AEK was Adamec licht geblesseerd. Hij kon zich daarom niet zo uitleven als in de an dere Europa Cup-wedstrijden toen eerst Steaua Rosso uit Roemenië (13 en 40) en vervolgens het Finse Reipas Lahti (91, 71) met de schutterskwaliteiten van de door Ada mec gedirigeerde voorhoede kennis maakte. Overigens speelden daarin ook Adamec's medevoorwaartsen, de international Kabat. de „killer" Schwetz en rechtsbuiten Martinko- vitsj een grote rol. De grote kracht van Spartak ligt behalve bij Adamec ook bij de op het middenveld spelende internationals Hruschetsky en Kuna. CANNES Twee Nederlandse speel sters hebben zich geplaatst voor de eindstrijd dames-enkelspel van het in ternationale tennistoernooi te Cannes. In de halve finales versloeg Marijke Schaar de Britse Jill Cooper met 6-4, 6-1. Betty Stöve schakelde met 6-3, 10- 8 de Frangaise Odile de Roubin uit. In het heren-enkelspel bereikten de West duitser Karl Meiier, die de Fransman Pierre Loizeau (3-6, 7-5, 6-0) versloeg, en de Hongaarse Szabolsz Baranyi, die de Westduitser Jürgen Fassbender (6- 4, 6-3) uitschakelde, de eindstrijd. Samen met Adamec kan deze in Tsje cho-Slowakije beroemde tandem een formidabele kracht ontwikkelen op het middenveld, de plaats waar volgens de moderne voetbalstrategie zo vaak een wedstrijd wordt gewonnen. De achterhoede lijkt minder sterk, maar onder aanvoering van organisator Ma- jernik, international Dobiasch (rechts achter) en de betrouwbare doelman Geryk, kan deze linie uitgroeien tot een ook voor de vaardige Ajax-voor- hoede moeilijk neembare veste. Rinus Michels had wel degelijk gelijk toen hij zei: „Aan die ploeg krijgen wij de handen vol". DEN HAAG Ajax en tegenstander Spartak Trnava bereikten de halve fi nales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen op de vol gende wijze: AJAX: Eerste ronde: Ajax - FC Nürnberg (W.Dld.) 1-1; FC Nürnberg - Ajax 0-4 Tweede ronde (achtste finales): Ajax - Fenerbahce (Turk) 2-0; Fenrbahce - Ajax 0-2. Kwart-finales: Ajax - Benfica (Port) 1-3; Benfica-Ajax 1-3; beslissingswed strijd in Parijs: Ajax - Benfica 3-0; na verlenging. SPARTAK TRNAVA: Eerste ronde: Steauna Rosso (Roem) - Spartak Trnava (Tsj.Sl.) 3-1; Spartak Trnava - Steaua Rosso 4-0. Tweede ronde: Spartak Trnava - Reipas Lahti (Finl.) 9-1; Reipas Lahti - Spartak Trnava 1-7. Kwartfinales: Spartak Trnava - AEK Athene (Griek) 2-1; AEK Athene - Spartak Trnava 1-1. DEN HAAG De cijfers van sport- toto 31 van het afgelopen weekeinde luidden: Aantal deelnemers: 819 372; bruto-inleg 1.773.974 gulden; totaal prij- zenbedrag: 800.838 gulden. Eerste prijs: 240.161 gulden 17 deel nemers ontvangen ieder ongeveer 14.127 gulden. Tweede prijs: 160.10? gulden 462 deelnemers ontvangen ieder ongeveer 346 gulden. Derde prijs: 240.161 gulden 5.438 deelnemers ontvangen ieder ongeveer 44 gulden. Vierde prijs: 160.107 gulden 300 deelnemers ontvangen ieder ongeveer 533 gulden. LONDEN Imre Nielsen-Rietveld is gisteren uitgeschakeld voor de strijd in de All England Championships bad minton. De men een Deen gehuwde Ne derlandse werd met 11-7 en 11-1 ver slagen door de Japanse Hiroe Yuki. Ajax-trainer Rinus Michels (links) en de manager van Spartak Trnava tonen de loten, die bepaalden dat hun ploegen tegen elkaar spelen. DEN HAAG Het „Verbond van Nederlandse Ondernemingen" heeft gisteren een telegram gestuurd aan de heer J. van Praag, voorzitter van Ajax, in Brussel. Het luidde: „Hebben zo juist het resultaat van de loting voor de halve finales van de Europa Cup vernomen en wensen u en uw team van harte succes bij de komende ont moetingen met Spartak. Willen echter namens vele bedrijven in Nederland een dringend beroep op u doen te be vorderen, dat deze wedstrijden en met name die in Tsj.-Slowakije, buiten de normale werktijden worden gespeeld en dat ook bij de bepaling van plaats en tijd van een eventuele beslissingswed strijd rekening wordt gehouden met de wenselijkheid het juiste evenwicht tus sen recreatie en de eisen van onze eco nomie te bewaren. Nogmaals alle suc ces toegewenst. Sturen afschrift van dit telegram aan de KNVB". AMSTERDAM Ajax heeft de loting van de tegenstander in de halve finales van de Europa Cup thuis aan de radio beleefd. De reactie van de spelers was „gunstig" hoewel er een zekere terughoudendheid bestond door de onbekend heid met de kwaliteiten van Spartak Trnava. Over het algemeen achtte men de andere ploegen zo niet sterker dan toch in ieder geval moeilijker te bestrijden. Alleen Wim Suurbier en achteraf ook Mul ler had liever een andere tegenstander gehad. Milan, want zei Suurbier: „De Italianen lijken mij mentaal zwakker en maken weinig doelpunten, terwijl Spartak nogal gemakkelijk scoort Inge Danielson, de maker van vier doelpunten in drie wedstrijden tegen Benfica, meent dat Ajax uitgerekend te gen Spartak de beste kans heeft. „Manchester United en Milan zijn mis schien geen betere ploegen, maar wel tegenstanders waarvoor je eerder bang kunt zijn. Het nadeel van spelen tegen Spartak is dat de ploeg volledig onbe kend is, dat je dus voor verrassingen kunt komen te staan. Maar hoe dan ook, ik ben bepaald niet ongelukkig met deze ploeg als tegenstander". Henk Groot: „Wat moet je zeggen. Van de andere mogelijke tegenstanders wist je praktisch alles, van Spartak weet men, en wij dus ook, heel weinig. Er blijft te veel te raden over. Je kunt natuurlijk wel zeggen: Michels kan die ploeg een paar keer gaan zien spe len, hij heeft hen trouwens al gezien, maar daardoor kan iemand natuurlijk nooit volledig op de hoogte komen van de mogelijkheden en de capaciteiten van een ploeg. Ontevreden ben ik zeker niet, maar in de halve finaUs komen geen zwakke ploegen. De vier clubs die de halve finales hebben bereikt zijn min of meer gelijkwaardig, gemakkelij ke wedstrijden zijn er nu niet meer bij, voor niemand". Barry Hulshoff: „Ik kan niet anders zeggen dan dat wij het redelijk goed hebben getroffen. Als men aan mij de keuze van de tegenstander zou hebben gelaten, zou ik geen van de drie hebben gewenst. Iedere ploeg die wij hadden kunnen treffen is namelijk goed, maar ik geloof toch dat Spartak een ietsje zwakker is dan de andere twee. Tot nu toe hebben wij de meeste wed strijden eerst thuis gespeeld en dat is aldoor nog gelukt. Ik dacht dat het wel weer zou gaan en dat eerst een thuis wedstrijd voor ons iets beter was dan eerst een uitwedstrijd". Aanvoerder Gert Bals hield zich in zijn oordeel op de vlakte: „Ik ken de ze tegenstander niet. Dat is jammer. Want juist dat onbekende maakt Spar tak tot een gevaarlijke tegenstander. Bovendien hebben deze knapen zich een reputatie verworven, die iedere te genstander op zijn hoede doet zijn". Bals was er ook van overtuigd dat trai ner Rinus Michels de komende dagen ongetwijfeld veel meer zal vertellen over de Tsjechen dan hij tot nu toe had gedaan. Bepaald optimistisch schoot Bennie Muller uit: „We moeten de finale kun nen halen", was zijn eerste recatie. Maar even later realiseerde de kleine Am sterdammer zich: „Eigenlijk zijn het allemaal sterke ploegen en wat doet het er dan toe tegen wie je moet spelen. Op papier hebben we nu de zwaxste ge kregen maar wie weet hoe het straks uitpakt met die gasten". Hij bracht nog weer even na en kwam toen tot de ver rassende uitspraak: „Ik had nog liever Milaan gehad..." Dat laatste oordeel stond recht tegen over de mening van Tonnie Pronk. Na de beslissingswedstrijd tegen Benfica in Parijs had de geblokte verdediger wel gezegd dat hij het liefst tegen Mi laan zou spelen maar „dat was bluf van me". Pronk, nu oprecht, zei rond uit: „Dat Milaan had ik in de laatste plaats gewild". Met Spartak is de han delaar in sportartikelen tevreden. „Maar laten we ze niet onderschatten, niet te vroeg juichen, die Tsjechen hebben ook zes tot zeven internationals en dan moet het wel een goede ploeg zijn. Naar mijn mening wordt het een open strijd". Verdediger Wim Suurbier was het niet met de meeste van eijn collega's eens. „Ik had veel liever Milaan gehad. Milaan maakt niet veel goals en die Tsjechen wel. Denk maar aan de wed strijd tegen die Finnen, toen maakten ze negen doelpunten. En dan kun je wel zeggen dat het een zwakke tegenstan der was maar je moet die goaltjes toch maar kunnen maken. Bovendien heeft Michels me verteld dat Spartak ook een goede verdediging heeft. Het is dus een goede eenheid. Neen, nogmaals lie ver had ik Milaan gehad. Die Italianen lijken me niet opgewassen tegen een knauw, naar mijn idee zijn ze mentaal zwakker, vlugger aangeslagen". INGE DANIELSSON beste kans WIM SUURBIER lievr AC Milan Sjaak Swart was het helemaal niet eens met zijn collega-sigaren-winkelier. „Die wedstrijd tegen de Finnen kun je vergelijken met als wij tegen Rapiditas spelen. Zoveel doelpunten in zo'n ont moeting heeft voor mij geen enkele waarde". Swart zei gelukkig te zijn met het resultaat van de loting. „Mi laan en Manchester slachten elkaar af. Je kunt natuurlijk niets met zekerheid zeggen maar ik vind onze kansen op de finale heel groot. Ik ben bepaald opti mistisch, Spartak is in de Europa Cup in feite ook maar een nieuweling". Klaas Nuninga: „Ik moet voor alles zeggen dat ik dolblij ben dat het niet AC Milan is geworden. Dat was de ploeg waar ik het meest bang voor was. Daarom vind ik het een tamelijk gunstige loting. Ik geloof dat wij een redelijke kans hebben, vooral omdat wij de ploeg getroffen hebben met de minste ervaring in grote Europese toer nooien. Eerst thuis spelen schept een verplichting. Je moet je, als het ware. waar maken. Als er geen doelpunten komen ga je gejaagd voetballen. Om doelpunten te maken, heb je een beet je geluk nodig en daar hoop ik nu maar op, dan zal het wel lukken". Ajax' tweede trainer, Cor Brom: „In een eerste reactie moet ik zeggen dat wij de meest gunstige loting hebben ge troffen, maar de tegenstander is voor ons te onbekend om er gerust op te kun nen zijn. Voor Milan en Manchester United echter zou je toch ongeruster zijn. Rinus Michels heeft Spartak zien spelen en hij vond het een goede ploeg, geen onmiskenbare topper, hoewel zij vooral op het middenveld bijzonder sterk spelen. De drie ploegen, die wij hadden kunnen treffen, zijn niet met el kaar te vergelijken. Ieder speelt een heel ander soort spel en na wat ik heb opgemaakt uit de verhalen van Mi chels heb ik begrepen dat Spartak mis schien wel het beste voetbal van de drie speelt, maar het is volgens hem ook een ploeg waar wij voetbal tegen kunnen spelen en dat tref je wel eens anders. Daarom geloof ik dat wij niet ontevreden mogen zijn". BRUSSEL De vertegenwoordigers van Ajax en Spartak Trnava hebben over eenstemming bereikt over de data voor de wedstrijd tussen beide clubs voor de halve finales van 't toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen. Ze willen de ontmoeting Ajax-Spartak zondag 13 april in de avonduren spelen. Voor de wedstrijd in Trnava is donderdag 24 april gereserveerd. Aangezien de Tsjechen niet over een lichtinstallatie beschikken zou het treffen om vier uur in de middag moeten aanvangen. Indien noodzakelijk zullen de ploegen elkaar op dins dag 29 of woensdag 30 april voor de derde maal ontmoeten. De KNVB en de Tsjechische voetbal bond moeten de overeenkomst tussen de beide clubs nog goedkeuren. Secre taris-penningmeester H. A. Burgwal, net terug uit Brussel, wilde niet voor uitlopen op de beslissing die de bond in dezen zal nemen. „Welke andere data je ook voor de ontmoetingen van Ajax neemt", luidde zijn commentaar, „altijd zal Ajax wel een competitie wedstrijd moeten missen. Verder kan ik er op dit moment geen zinnig woord over zeggen. We hebben in ieder geval nog tot 4 april de tijd om tot een defi nitieve oplossing te komen. Indien Ajax inderdaad op zondag 13 april Spartak voor de eerste maal zal ontmoeten houdt dat", aldus de heer Burgwal,, niet automatisch in dat de wedstrijd niet rechtstreeks per televisie kan worden uitgezonden. De ene topper inplaats van de ande re. Dat gaat gebeuren als de KNVB Ajax toestemming geeft tegen Spartak Trnava te spelen op zondag 13 april. Op het competitie-programma van die dag prijkt namelijk de ontmoeting Ajax - FC Twente. „Een belangrijke wedstrijd", aldus competitieleider Thijs Jansen. „Na de uitslagen van zondag is Ajax met een achterstand van vier punten per slot van rekening ook weer kanshebber bij de nationale titelstrijd". Verschuiven van deze ont moeting zal moeilijkheden met zich meebrengen. Ajax moet namelijk ook nog de thuiswedstrijd tegen GVAV in halen. „Ik kan er momenteel nog niets zinnigs van zeggen", aldus de heer Jan sen, „eerst moet ik de beweegredenen weten, waarom besloten is de eerste wedstrijd op een zondag vast te stel len. Daarna zullen we verder zien". AMSTERDAM „Oh, ah". In de eerste reactie van bondscoach Georg Kessler op de loting voor de halve fina les van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen klonk dui delijk een ondertoon door van instem ming met de uitslag: Ajax - Spartak Trnava en AC Milan - Manchester Uni ted. Kessler, die de rechtstreekse radio uitzending niet had gehoord, omdat hij vergaderde in het sportcentrum van de KNVB te Zeist, stelde zich in zijn ge sproken woord echter gereserveerd op. „Ik kan niet zggen of het nu gunstig voor Ajax is of niet. Ik ken uiteraard het Tsjechische voetbal goed, maar ik ken die Tsjechische ploeg niet. Ik heb ze nooit gezien. Daarom kan ik er niet over oordelen. Op het eerste oog lijken me er wel perspectieven in te zitten. Maar ja, wie doordringen tot de laat ste vier, dat moeten ploegen zijn van enorm grote sterkte, van grote kwali teit. Ik geloof, dat het onjuist zou zijn om te stellen: Ajax speelt nu tegen de zwakste van de andere drie. Ook al om dat ik het Tsjechische voetbal goed ken", aldus de heer Kessler. Manager Guus Brox van Feijenoord vond de loting zeer gunstig voor de Amsterdammers: „Ik geloof dat ze niet de moeilijkste getrokken hebben. Milan en Manchester United, wat wil je. Het had misschien nog gunstiger kunnen zijn als ze eerst uit hadden kunnen spelen. Ik acht het tenminste een voor deel als je eerst uit kunt spelen". Ook dit jaar zal het internationaal Brinta-damtoernooi, dat van 24 juni tot en met 5 juli in Hoogezand wordt ge houden, weer sterk bezet zijn. Behalve drie sterke Russische dammers de namen zullen medio mei door de dara- bond van de Sovjet-Unie worden opge geven en de jonge Nederlanders Ton Sybrands en Harm Wiersma, zul len in de eregroep ook meespelen: de Fransman Hisard, de Zwitser Kuyken, de Amerikaan Smith en de uit Senegel afkomstige Baba Sy. De groep zal nog worden gecompleteerd met twee bui tenlanders en een sterke Nederlandse dammer. EDERVEEN Er werd deze week in het Groene-Kruisgebouw weer fel gestreden om de punten in de onder linge competitie van Damclub DCE. G. v. Heerdt won zijn partij tegen G. VlastuLn, v. Heerdt nam halverwege de partij één schijf voorsprong maar door een goede zet van Vlastuin kwam hij één schijf achter. Toch wist v. Heerdt door een betere positie de par tij te winnen. D. v. Heerdt en T. Middelman gaven elkaar ook niets toe. v. Heerdt had goede winstkansen maar hiervan pro fiteerde hij niet, waardoor de partij in remise eindigde. W. Veldhuizen en G. M. Hazeleger speelden ook een prach tige partij die eveneens in een remise eindigde. St. Vierwinden, die niet speel de, blijft leider in het klassement. De overige uitslagen waren: T. Hevel - J. Treels 20; W. v. d. Ko ning - G. J. v.d. Dikkenberg 0-2; J. d. Koning - T. Hevel 2-0. LEEUWARDEN Sietze Westra blijft manager bij SC Cambuur. De bemiddelingspogingen van de Vrien denclub Cambuur hebben succes ge had. Vrijdag werd besloten het con tract met de manager, die met on middellijke ingang was ontslagen, te bestendigen tot 30 juni 1970. Tegelij kertijd werd bepaald, dat het contract drie maanden voor het einde van het seizoen stilzwijgend kan worden ver lengd. De verzoening tussen manager Wes tra en het stichtingsbestuur kwam vrij dag tot stand ten huize van mr. D. Beekhuis, die als gemachtigde optrad van het stichtingsbestuur van SC Cam buur. Namens de heer S. Westra werd het gerezen geschil benaderd door mr. A. J. van den Oudenalder. In deze vergadering, waarbij ook aanwezig waren de heer P. H. J. Am- merlaan, voorzitter van de Vrienden club Cambuur en bestuurslid F. B. Havinga plus de voorzitter en de vice- voorzitter van het stichtingsbestuur, de heren A. J. A. Prange en S. P. van Dijk, werd gesteld, dat men voor alles streefde naar een oplossing in de „managerskwestie". Onder voorzitter schap van de heer Havinga heeft men die oplossing gevonden, waarbij men als voornaamste oorzaak van de moei lijkheden een gebrek aan communica tie zag tussen bestuur en manager. Na de bespreking van vrijdagmiddag meent men, dat de basis is gelegd voor een betere samenwerking tussen de beide leidinggevende organen van de stichting, waardoor niets meer het aanblijven van de heer Westra in s&e weg staat. EERSEL De zevende partij van de tweekamp tussen Larsen en Tal is vrijdag in Eersel afgebroken na 41 zetten. Indien de ontmoeting in remi se eindigt - voorlopige analyses wij zen daarop - heeft Larsen de 4'/« pnt. bereikt en de match gewonnen. Grootmeester Kavalek breidde in de Agio-tweekamp zijn voorsprong tegen Hans Ree uit. In een Siciliaanse partij was zijn koningsaanval beslissend. De stand is thans 6V«-lV«. In beide mat ches volgt zondagmiddag de laatste ontmoeting.

De Vallei | 1969 | | pagina 7