Eindelijk de titel voor RK Unitas! Candia '66 ten onder tegen VVY Nieuwe ereklasser Irene werd gestopt door STV-Climax: 5-5 Veenendaal klom op naar tweede plaats Weekend vol verlies voor Salamanders DVSA miste wat geluk: 1-1 Panters nog steeds ongeslagen leidster VZC VIJFMAAL OP ERESCHAVOT Amateurvoetbal in cijfers Uitslagen r. en t.c. „Amersfoort" Matti de Koning eerste in Gooi- en Eemlandcompetitie Oranje-Wit had met drie invallers geen kans Na spannend duel contra SVMM ortnieuws Sterk besluit van de competitie Bikkelhard Fortitudo werd teruggewezen.- 0-2 Koelbloedig Wild VOLLEYBAL Genadeloos Valleibad bij kringwedstrijden met 312 deelnemers was bomvol Gespannen Meer kwaliteit Hockey Wielrennen Pagina 11 MAANDAG 24 MAART 1969 VEENENDAAL Na een uitermate spannend duel heeft R.K. Unitas zon dag het kampioenschap in de 3de klasse B van de afdeling Utrecht veroverd. Een 1-0 zege op concurrent SVMM uit Maarn was voldoende voor de punten- winst, die Unitas onbereikbaar maakte voor de gasten uit Maarn. Ondanks de lage temperatuur en de harde wind waren er bijzonder veel toeschouwers naar het sportpark „Panhuis" gekomen om getuige te zijn van de voorlaatste wed strijd van de competitie. Qua voetbal is het overigens een zeer matige wedstrijd geworden, waarin de teams het elkaar bijzonder lastig hebben gemaakt. Nerveus en in de slotfase ook wat geprikkeld door de zwakke leiding van scheidsrechter De Bruyn ging Unitas op de overwinning en het kampioenschap af. Vooral de tweeling Van Kruistum was het die de eer voor Unitas veilig stelde, maar ook aanvoerder Van Ojik en de 36-jarige veteraan Cees Drost hadden een groot aandeel in de kleine zege op SVMM. Al na enkele minuten werd het dui delijk dat Unitas, wilde het deze wed strijd tot een goed einde brengen, stevig zou moeten aanpakken. In geen enkel opzicht deed SVMM onder voor de thuisclub en er ontstond een gespan nen sfeer. Een gevaarlijk moment brak aan toen in de 12de minuut middenvoor Klinge alleen op het doel van keeper Piet Brekelmans afstormde. Zijn schot ging echter ver naast. Nauwelijks een minuut later kreeg Unitas 'n hoekschop te nemen en tot tweemaal toe danste de bal op de lat van het Maarnse doel. Er was precies een half uur gespeeld toen debutant Weye scoorde. Zijn doel punt werd echter afgekeurd wegens buitenspel, maar het was duidelijk dat Unitas het erg moeilijk had. Toch bleef het tot aan de rust een doelpuntloze strijd. Direct na de hervatting pakte Unitas wat feller aan. De bal werd wat snel ler gespeeld en na een uitstekende aan vallen scoorde de naar voren gekomen Siem van Kruistum met een fraaie kop bal (1-0). SVMM, dat zich door het verdedigen van de tweede plaats op de ranglijst wil verzekeren van promotie naar de tweede klasse, bleef stug volhouden om tenminste een gelijkspel te behalen. Lange tijd heeft het er ook naar uitge zien dat de gasten zouden gaan scoren. Vooral in de slotfase moest Unitas sterk verdedigen om de 1-0 voorsprong te behouden en mede dank zij Bert van Kruistum en Cees Drost lukte dat. Kort voor het einde maakte Klinge met een prachtig doelpunt aanspraken op een puntenverdeling, maar opnieuw was buitenspel geconstateerd. Enkele minuten later floot arbiter De Bruyn voor de laatste maal en 3e klasse I) - West 1 Zeist—Hol land 2-0; DonarUltrajectum 0-0; DEV Amsvorde 0-0; VVY—Candia '66 2-1; VictoriaCDN 3-1; BaarnVrienden schaar 0-1. ütanri VVY 17-28 DEV 17-16 Holland 16-26 Zeist 16-15 Vriendensch. 17-22 Candia '66 17-13 CDN 17-21 Ultrajectum 16- 8 Amsvorde 17-17 Donar 17- 8 Victoria 17-17 Baarn 16- 4 4e klasse H - West 1 De Meern JSV 1-3; Fortitudo—Veenendaal 0-2; KDSZwaluwen Vooruit 1-1; Utrecht Saestum 1-1; EMS—SVF 2-0; Sticht- se BoysVreeswijk 2-2. Stand Stichtse B. 17-26 Saestum 17-17 Veenendaal 16-20 Zw. Vooruit 16-15 Fortitudo 17-20 Utrecht 16-15 JSV 15-19 vreeswijk 17-14 SVF 17-18 EMS 17-10 De Meern 17-17 KDS 16- 7 AFDELING UTRECHT le klasse A KampongSoesterberg 0-1; BDCMidlandia 2-1; Veense Boys Minerva 1-0. Stand EMM 14-21 Scherpenzeel 14-13 Minerva 13-19 Veense Boys 13-12 Hoogland 13-15 Soesterberg 13-11 Midlandia 12-14 Amf. Boys 12- 9 BDC 14-14 Roda '46 14- 3 Kampong 12-13 le klasse B Utr. Boys - W. b. Duur stede, scheidsr. n.o.; RK Stormvogels Voorwaarts 0-2; SCH—PVC 2-0; DVSA Brederodes 1-1; DWSV—MSV '19 1-1. Stand Voorwaarts 15-22 PVC 15-14 Brederodes 14-20 DWSV 14-10 DVSA 15-19 W.b.Duurst. 11- 8 MSV '19 12-17 RK Stormv. 14- 7 Utr. Boys 13-14 Patria 13- 5 SVH 14-14 2e klasse B DSO (U.)—Oranje-Wit 4—1. Stand Maarssen Barneveld DSO (U.) Rivierwyk. DVSU 13-18 VSK 13-12 13-17 Olympia '25 13-12 13-17 Maluku M. 12- 8 12-14 Oranje-Wit 11- 7 12-13 Meeuwen 12- 6 Se klasse B RK Unitas-SVMM 1-0; DorestadBilthoven 2-0. Stand RK Unitas 13-23 Dorestad 12-13 (kampioen) Bilthoven 13-10 SVMM 12-15 HDS 12- 7 RUC 12-14 't Goy 12- 3 Ares 12-13 RK Unitas was eindelijk kampioen. Onmiddellijk stroomde de supporters- schare van de nieuwe kampioenen het veld op en gingen enkele spelers op de schouders van hun bewonderaars. Ondanks z'n blijdschap bleef trainer Ami Zuppelli bijzonder nuchter, toen hem na afloop werd gevraagd naar z'n mening over de prestatie van Uni tas. „Er zat dit seizoen duidelijk meer kwaliteit in de ploeg en we hebben, daar kom ik eerlijk vooruit, ook wat meer geluk gehad. Vooral aan het be gin van deze competitie is er hard ge werkt, ook op de training. Later is dat wat verslapt, maar er bleef voldoende kracht over om ten slotte het kampioenschap te bereiken". In de kleedkamer werd reeds druk gesproken over het kampioensfeest en voorzitter Mario Zupelli nam vele ge lukwensen in ontvangst. 'if -fr RHENEN Candia '66 heeft giste ren de punten in IJsselstein moeten la ten, hoewel het er aanvankelijk beslist naar uitzag dat VVY met een punten verdeling genoegen zou moeten nemen. Het duel eindigde in een 2-1 stand. Candia trapte af met de bijzonder sterke wind tegen. WY nam onmiddel lijk het initiatief en kwam door on voldoende wegwerken van Pierre van Baal al bijna direct aan de leiding. De bal ging echter naast. De Rhenenaren vonden pas na tien minuten hun ritme en passeerden toen eindelijk de middenlijn. Na een kwartier kreeg de linksbui ten van VVY te veel vrijheid. Hij schoot de bal hoog voor doelman Kok, die onder het leer doorsloeg, waarna C. v. d. Hooge kon scoren (1-0). In de vierentwintigse minuut kreeg de weer opgestelde Jan van de Pol een kans. Hij kopte in, maar er zat te wei nig stootkracht achter, zodat er geen gevaar bestond voor de thuisclub. Door te weinig zelfvertrouwen en pa niek in de achterhoede kon VVY nog voor rust de stand opvoeren tot 2-0 door een treffer van W. Vermeulen. Na de thee bleef het offensief van Candia uit. In de 55ste minuut zagen de Candianen zich zelfs bijna voor een nog grotere achterstand geplaatst, maar Rini Nellestijn bracht op de doellijn redding. Het was dezelfde speler, die er zeven minuten later voor zorgde dat Candia het eerste tegenpunt kon laten aantekenen. Hij scoorde fraai uit een vrije trap. Candia probeerde alles om gelijk te komen. Geurt van Veenendaal schoot nog een keer tegen de lat, maar het bleef bij 2-1. Scheidsrechter Jansen floot deze wed strijd voortreffelijk. De cornerverhou ding was 4-4. VEENENDAAL Ren- en Toerclub „Amersfoort" heeft dit weekend de za terdagmiddagcompetitie in Amers foort voortgezet. Aanvankelijk zou de vereniging een rit in Scherpenzeel ver rijden. maar dat bleek onverwacht niet mogelijk. De uitslagen in de diverse klassen waren als volgt: Amateurs: 1. Jan Vlastuin; 2. Aart- Jan Schurink; 3. Sandbrink; 4. Zoons; 5. Vervleet; 6. G. Brouwer; 7. G. van 't Klooster; 8. M. Blom; 9. Herman Hummel (Veenendaal) en 10. C. Boo- gaart (Veenendaal). Nieuwelingen: 1. W. Pater; 2. Van Dompseler; 3. Wagens veld; 4. Cozijn- sen; 5. W. van Ede; 6. R. de Beer; 7. J. Zwaagman en 8. H. Hendriksen (Rhenen). A-adsp.: 1. J. Ossendrijver en 2. G. Vink. B-adsp.: 1. B. van de Lustgraaf; 2. H. Bandenbroek en C. Berjhof. Het kampioensteam van RK Uni tas. V.l.n.r.: L. Drost, Luis Dela- fuente, Henny Meulenbroek, J. Hoes- sen, Cees Drost, A. van Ojik, Piet Bre kelmans, A. van Kruistum, W. Ro- mijn, S. van Kruistum en Jaap Mol- mans. Daarnaast trainer Ami Zuppelli en de grensrechter van de Veenenda lers. VEENENDAAL Het is STV-Cli max gelukt om in de laatste wedstrijd van de competitie '68-'69 het reeds naar de ere-klasse gepromoveerde Ire ne uit Tilburg een geiyk spel af te dwingen. Al was deze wedstrijd dan alleen nog van belang voor de statis tieken, de Tilburgers hebben de pun ten niet cadeau gegeven, omdat v. Unen en Weyenberg er zichtbaar prijs op stelden om de eerste plaats die zy samen op de topscorersiy'st innemen te behouden. Eerstgenoemde is dij uitstekend gelukt. Hij bleef ongesla gen, maar Weyenberg moest zowel in Vermeer als in een deze middag subliem spelende Vos z'n meerdere erkennen. Vooral het spel van laatstgenoemde was in deze wedstrijd hartverwar mend. Hij wist ook v. Lieshout een nederlaag te bezorgen en de sterk spelende v. Unen had. vooral in de eerste game, de nodige moeite met de Veenendaler. Van Wely bouwde in de eerste game CULEMBORG Een keihard werkend Veenendaal heeft gisteren in de vier de klasse H-West voor een verrassing ge/.orgd door in Culemborg het sterke Fortitudo altijd een „krachtige" tegenstander van de Veenendalers een 0-2 nederlaag toe te brengen. De pupillen van oefenmeester Zeiler hebben zich tot het uiterste gegeven in dit duel om de tweede plaats van de ranglijst, die nu door dit resultaat is opgeëist door Veenendaal. In de tweede helft droegen de persoonlijke duels tussen de spelers een zo bik kelhard karakter, dat Gijs Heikamp en de linksback van Fortitudo naar de kleedkamers moesten worden gestuurd. Op het zware veld ging Fortitudo ontstuimig in de aanval. De achterhoe de van Veenendaal, bijgestaan door de hard werkende middenvelders, hield echter koelbloedig stand. Na 10 minuten nam Veenendaal het offensief over en er volgde een periode van uiterst sterk Veenendaals spel. Men combineerde verrassend snel en via de wings schie pen de gasten zich prachtige kansen. Jan Sukkel deze middag de beste man van het veld had echter aan vankelijk geen geluk, want hij miste 2 droomkansen. Tien minuten voor rust moest Co van Barneveld het veld wegens een blessure verlaten en werd vervangen door Derk- sen, de man die lange tijd op non-actief heeft gestaan. De rechtsbuiten startte als een bolide, want reeds na enkele minuten bezorgde hij Veenendaal een voorsprong. Hij passeerde drie oppo nenten en loste een keihard schot, waarop de Fortitudo-goalie kansloos was (0-1). Met alle middelen trachtte Fortitudo in de tweede helft de gelijkmaker te forceren. Wild en (te) fanatiek raasden de gastheren op het doel van Blanke- spoor af, maar de defensie van Vee nendaal verkeerde in goede vorm. Na een tijdje kwam de thuisclub zelfs niet veel verder dan het door Veenendaal sterk bezette middenveld en de strijd werd daardoor nog harder. In de 70e minuut leidde dat tot een ferme botsing tussen Heikamp en zijn directe tegenstander en het gevolg was dat beide spelers het veld moesten ver laten. Fortitudo bleef aandringen, maar Vee nendaal waarschuwde de thuisclub VEENENDAAL Voor de elftal len van de Veenendaalse hockeyver- eniging Salamanders is het weer een zeer negatief weekend geworden. Geen enkel team kwam tot winst in zijn com petitiewedstrijd. Opvallend is vooral de 6-1 nederlaag die heren 2 in Ede leed na een van Veenendaalse zijde zeer teleurstellende match. Het damesteam van Salamanders heeft het in de thuiswedstrijd tegen Doetin- chem niet kunnen bolwerken. Het was aanvankelijk een vrijwel gelijkopgaan- de strijd met fraaie kansen voor beide ploegen, maar langzamerhand begon Doetinchem aan een overwicht te bou wen, dat resulteerde in een doelpunt. Deze treffer bleek voldoende voor de overwinning. Ook heren 1 is weer met een neder laag geconfronteerd. Op het Panhuis complex bonden de Veenendalers de strijd aan met Doetinchem, dat nog een goede kans heeft op de titel in deze afdeling. Moeiteloos liepen de Doetin- chemmers in de eerste helft over Sala manders heen, daar de Veenendalers met slechts negen man speelden. Driemaal moest de Salamanders-goa lie in de eerste helft zwichten voor de aanvallers van de gasten. Na rust versterkte Salamanders zijn team met enkele junioren, maar dat kon niet ver hinderen, dat Doetinchem de gasten- ploeg zette Salamanders constant onder zware druk nogmaal scoorde (0-4), waardoor het de koplopers blijft bela gen. Zaterdagmiddag verloren de meisjes met 0-4 van Oosterbeek. De tegenstan ders van de jongens kwamen niet op dagen. steeds door middel van levnsgevaarlijke tegenstoten via Sukkel en Derksen. Het werd in de slotfase een zenuwslopend duel, maar Cees Henzen de rechts back van de Zeiler-ploeg bracht ver lichting. Derksen die met een pass werd bediend door Stef Rebergen, gaf de bal op rechts door naar de ver opgerukte Cees Henzen. Henzen voltooide zijn of fensieve actie prachtig, want hij om speelde de Fortitudo-defensie en ook de doelman van de gastheren (0-2). Door deze zege heeft Veenendaal nog een kans op de titel in deze afdeling, vooral wanneer Stichtse Boys, waarte gen Veenendaal nog eenmaal moet aan treden, een misstapje begaat. AMERSFOORT Zondagmorgen werd de laatste rit gehouden van de Gooi- en Eemlandercompetitie in Soest. Deze competitie wordt georganiseerd door de samenwerkende wielervereni gingen Ren- en Toerclub „Amers foort", de Pedaalridders uit Amers foort. Tempo uit Soest en de Adelaar uit Hilversum. Ondanks het feit dat de bekende Scherpenzeelse amateur Matti de Ko ning de vorige dag nog had meege daan aan de ronde van Zuid-Holland, waarin hij een fraaie vierde plaats wist te veroveren, won hij zondagmor gen de competitierit van de amateurs en werd daardoor tevens winnaar van het algemeen klassement. De uitslagen van de 4e rit waren als volgt: amateurs: 1. M. de Koning, 2. A. J. Schurink; 3. J. W. de Lange; 4. F. Hulskes; 5. H. Jeemar; 6. R. Hees; 7. J. v. d. Beek; 8. T. Valken burg; 9. M. de Vries; 10. G. de Jong; 11 J. Sandbrink en 12. J. Boor. Nieuwelingen: 1. H. de Boer; 2. J. Schipper; 3. W. Pater; 4. P. v. d. Kent; 5. H. v. d. Hoef; 6. A. Brons; 7 W. v. Eede; 8. C. Bokma; 9 M Wa gens veld; 10. R. de Beer; 11. R. Vink en 12. K. Keuker. A-adspiranten: 1. H. Hees; 2. J. Os sendrijver; 3. J. T. Langkreijer; 4. D. v. d. Burpoel; 5. P. Geeserick; 6. W. v. d. Kant; 7. A. Pouw; 8. H. Pouw en 9. K. Nieuwenweg. B-adspiranten: 1. G. Vink; 2. H. Groenenwegen; 3. C. v. d. Heuvel; 4. J. Admiraal; 5. P. v. d. Lustgraaf; 6. H. Badenbroek; 7. C. Berkhof; 8. B. v d. Broek; 9. B. v. Empelen; 10. Stoes; 11. H. Jansen en 12. A. Kaptein. Een beeld uit het overvolle Vallei- bad tijdens de race op de 100 me ter vlinderslag meisjes. tegen Weyenberg, die door een griepje niet in zijn beste vorm stak, een com fortabele voorsprong op. Hij drukte echter niet voldoende door en zijn steeds vaster wordende opponent liep punt voor punt in om met 19-21 te ze gevieren. In de 2e game gaf v. Wely v. Weyenberg geen enkele kans en won met 21-6. In de beslissende game waren de rollen echter omgedraaid en zegevierde de Irene-speler met 8-21. Vermeer, die zelf een moeilijk te vangen serve heeft, had op zijn beurt geen antwoord op de effectvolle ser- veerballen van v. Lieshout. Hij gaf zijn tegenstander hierdoor te hoge bal len en deze maakte hier dankbaar ge bruik van (LI21 en 172*1). Vos gaf v. Unen uitstekend partij maar laatst genoemde was toch zonder meer de de betere speler en won met 1821 van 15-21. Een 3-0 achterstand dus voor STV-Climax dat in het dubbel-spel uit stekend terugkwam (21-14, 19-21 en 21-15). Hierna wist Vermeer de uitstekende verdediging van Weyenberg te ontre gelen en won met 21-12 en 21-19. Van Wely wist v. Unen in de eerste game zijn tempo op te leggen, maar moest in het verdere verloop van de partij steeds meer achteruit, wat hem de overwinning kostte <21-16, 16-21 en 14- 21). In een uitstekende partij bezorg de Vos hierna v. Lieshout een neder laag. Beide spelers wonnen een game met 21-15 en de beslissende derde maar nu zakte Vos niet, zo als anders zo vaak gebeurt, op het beslissende moment terug, maar besliste met en kele onverwachte tegenaanvallen de match in zijn voordeel (23-21). In de ontmoeting tussen Vermeer en v. Unen wilde beide spelers geen stap van de tafel wijken. Hierdoor werd het een zeer snelle wedstrijd, waarin de betere back-hand van de Tilburger uiteindelijk de doorslag gaf AMERONGEN In een niet onspor tieve maar uiterst harde wedstrijd speelde DVSA zondag op De Burgwal met 1-1 gelijk tegen het leidende Bre derodes. Met deze uitslag mocht de ploeg uit Vianen bijzonder content zijn. want vanaf de aftrap speelde DVSA een leidende rol in dit duel. Aanval op aanval rolde op het doel van Brederodes af en het was aan de uitstekende doelman te danken, dat er niet snel een doelpunt viel. Bij een on verwachte uitval zag Brederodes na een kwartier kans om de DVSA-doel- man kansloos te passeren en kwamen de Amerongers wat onverdiend op een 1-0 achterstand. Wat de DVSA-aanval ook probeerde, de versterkte achter hoede van Brederodes hield voor rust met veel geluk stand. Na de rust ging het tempo een grote rol spelen. In het begin was het een gelijk opgaande strijd tot na een kwartier J. Veenhof de bal op het hoofd nam en prachtig scoorde (1-1). DVSA ging verbeten door, maar telkens weer strandde de aanval op het met man en macht verdedigende Bre derodes. De kans op een Amerongse overwinning was onmiskenbaar aanwe zig, doch vrouwe Fortuna hielp de thuisclub niet. (15-21 en 18-21). Irene was dus al zeker van een pun tenverdeling en leek met nog 2 par tijen voor de boeg zeker van de over winning. Het pakte echter anders uit. want Vos bleek deze middag in top vorm te zijn. De strijd tussen hem en Weyenberg ging tussen twee in hoofd zaak verdedigende spelers, die echter geen van beiden schroomden om on verwacht de aanval te hanteren. Wey enberg liet zich vaker verrassen dan Vos die hierdoor aan het langste eind trok (18-21-21-14 en 21-15). In de slot- partij leek v. Wely geen schijn van kans te hebben tegen v. Lieshout. Hij kwam in de eerste game zelfs met 20-8 achter maar herstelde zich hier na uitstekend. Door negen maal ach tereen te scoren, kwam v. Lieshout zelfs nog in gevaar, maar hierna mis te jr.- Wely een vrij gemakkelijke kans. In de twee volgende games ontwik kelde zich een spectaculaire strijd, waarin de Irene-speler te veel risico's nam. Een zeer vechtlustige v. Wely won uiteindelijk met 21-14 en 21-12 en bezorgde hierdoor /.ijn team nog een onverwacht gelijk spel. Voor de Hoofdklasse is de competitie nu afge lopen. Zowel het 2de team als het 3de speelt vanavond de laatste wedstrijd tegen respectievelijk Oldra uit Arn hem en DNW uit Grave. UTRECHT Het Elster Oranje- Wit, dat in ernstig degradatiegevaar verkeert in de tweede klasse B van de afdeling Utrecht, heeft gisteren in Utrecht bij DSO twee belangrijke pun ten verloren. Oranje-Wit kwam uit met drie invallers tegen deze sterke formatie en kon het niet bolwerken. Met 41 gingen de Elstenaren ten onder in de Domstad. De 17-jarige G. Drost verving de vaste goalie van de Elstenaren, ter wijl ook vervangers moesten aantre den voor J. Haisch en C. Drost. Al na acht minuten keek Oranje-Wit tegen een 20 achterstand aan, door dat de Elster verdediging tot twee maal toe totaal misgreep. Langzamer hand ontworstelden de gasten zich aan de greep van de thuisclub en schiepen zich enkele goede kansen. Na een half uur schoot J. Terschegget, invaller voor C. Drost, de stand uit een corner naar 21. Dat was tevens de rust stand. In de tweede helft was Oranje-Wit wat sterker, maar de gehavende ploeg kon het kleine overwicht niet in doel punten uitdrukken. In de 56e minuut vergrootten de gastheren hun voor sprong tot 31 en toen zij twintig mi nuten voor het einde via een straf schop op 41 kwamen (wederom door misverstanden in de Elster defensie) verdween de tegenstand van Oranje- Wit. Onzeker speelden de gasten de wed strijd uit en zij hadden geluk dat de nederlaag niet groter uitviel. VEENENDAAL Zaterdagmiddag waren de dames van Panters meeste res in eigen huis tegen het Zwolse VZK. De Zwolse dames konden het Panters destijds in de thuiswedstrijd nog moeilijk maken en zelfs een set winnen, maar ditmaal speelde Panters een solide partij volleybal en won de strijd met 3-0. Panters blijft hierdoor nog steeds ongeslagen leidster in de overgangsklas se. In de eerste set was er van Zwolse tegenstand weinig sprake. Weliswaar duurde het vrij lang voordat de aan val van Panters indruk maakte, maar daarna kwam VZK er niet meer aan te pas. Panters liep achter elkaar weg naar 8-3. VZK werd totaal in de verdediging gedrongen en Panters bleef maar door beuken met keiharde aanvallen. De Veenendaalsen wonnen de set dan ook ruim met 15-3 en stonden op 1-0. In de tweede set het bekende beeld van een wat ongeïnspireerdd Panters. In de verdediging werden enkele fou ten gemaakt, die duidelijk voortvloei den uit ongeconcentreerd spel. Na de standen 2-2 en 4-2 stoomde Panters echter zeer snel door naar 9-3 en VZK scheen ook in deze set roemloos ten on der te gaan. Maar de diverse fouten in de Panters-verdediging deden de nodige punten naar VZK gaan en de Zwolse dames konden hierdoor verrassend dicht bij Panters komen (12-10). Panters schrok even op, zette een grootscheepse aanvalsactie op en sloeg de set achter elkaar uit met 15-10 (2-0). In de derde set liet Panters VZK niet meer zo ver komen. Weer waren daar de krachtige aanvallen van vooral de excellerende Wil Schoemaker, die gena deloos inknalde. De gastvrouwen liepen weer weg naar 5-0. Dank zij goed aan- valswerk van Ditty Hiensch en Iet de Gooyer was er voor VZK weinig eer te behalen. De set-ups van de hard wer kende Margriet van Otterlo en Timy Hiensch werden alle tot onhoudbare aanvallen omgebouwd en VZK werd gedoemd te figureren. Meedogenloos bleef Panters doorhameren en won zeer ruim met 15-3 deze laatste set, waar door de wedstrijd met 3-0 werd gewon nen. Door deze uitslag blijft de dames formatie van Panters ongeslagen de overgangsklasse aanvoeren. Het tweede damesteam trad thuis aan tegen het Urechtse SW 3. Men won om beurten een set in een aardige wed strijd die gelijk eindigde (2-2). Heren 3 won in Woerden met 1-3 van Valbovol 6, terwijl heren 4 met 3-0 ten onder ging tegen het hooggeplaatste Unitas 3 te Doorn. De jongensjeugdploeg tenslot te won gemakkelijk (3-0) van Smash uit Breukelen. VEENENDAAL Zaterdagavond werden in het Valleibad onder buitenge woon grote belangstelling voor de tweede maal kringwedstrijden georganiseerd door de Kring Midden-Nederland van de KNZB. Er werden 16 onderdelen afgewerkt door meisjes en jongens onder de 16 jaar. In totaal kwamen 312 deelnemers aan de start in ruim honderd series. Tot ver rassing van velen zag de VZC-formatie kans om in een sterk milieu driemaal de eerste plaats te bezetten en tweemaal de tweede. Wim Reman, Henk Siepel en de zusjes Winnie en Linda Faber zorgden voor dit fraaie VZC-succes. Het werd een zeer geslaagd zweinevenenient met veel spannende races. Vijftien verenigingen uit de Kring Midden-Nederland waren present met een jeugdgroep: AZ en PC uit Amers foort, Flevo - Nijkerk, 'het Gooi (Naar- den), De Haaien, IIZC uit Hilversum, Den Hommel uit Utrecht, de ZC Naar- den. De Robben uit Hilversum, Sedna uit Amersfoort, UZSC uit Utrecht, VZC (Veenendaal), De Vest uit Naarden, Wils kracht uit Utrecht, ZC Zeist en Zwem- lust uit Utrecht. Er stonden in totaal 16 nummers op het programma. Niet minder dan 20 officials waren door de Kring gestuurd om deze wedstrijd het nodige karakter te geven. Het bad puil de bijna uit door de grote toeloop van het Veenendaalse publiek en het grote areaal meegereisde supporters van de verenigingen. De grote reeks races werd alleen onderbroken door de prijsuitrei kingen namens de sportstichting Vee nendaal. Winnie Faber finishte in de eerste race als eerste op de 50 meter schoolslag voor meisjes onder tien jaar (47.0 sec.). Ans van Dam van Zeist werd tweede in 49,9 sec. Bij de jongens op dit on derdeel 'n onverwacht VZC-succes. Een verbeten Henk Siepel zwom zich gewel dig naar de 2e plaats in 50.3 sec. Zijn nog wat gebrekkige keertechniek kost te hem de eerste plaats, die nu werd behaald door Ronnie v. d. Giessen van AZ en PC. Op de lange (100 meter) afstanden kwamen wel steeds VZC-deelnemers aan de start, maar op enkele uitzonde ringen na is men nog niet toe aan ere plaatsen op deze nummers. De 100 me ter vrije slag onder de 12 jaar werd J*- vs*- s* 'Si 5- ""«M» - bij de meisjes een prooi voor de sterke Hansje Bunschoten van Naarden in 1.09.5 en bij de jongens was het Dick Nieuwenhuizen van De Robben die won in 1.15.2 min., terwijl Wijtze de Boer van Naarden als tweede aantikte in 1.16.0 minuten. Anke van Beek van de Robben werd de onbetwiste winnares op de 100 me ter vlinderslag voor meisjes onder 14 jaar in de tijd van 1.19.6 min., tweede werd José Dakkus van HZC in 1.24.7 min. voor VZC zwommen op dit num mer Gerrie v. d. Pest en Ineke v. d. Bosch die resp. 1.51.1 en 1.36.1 lieten noteren. Bij de jongens op dit onderdeel was er weer een VZC-succes weggelegd. De sterke, boomlange Wim Keman won heel duidelijk in 1.18.2 min. Tweede werd Hans van Viegen van UZSC in 1.26.7 min. De 100 meter schoolslag werd bij de meisjes gewonnen door Warja Veen stra van UZSC in 1.27.8 min., en twee de werd Jolanda v. d. Broek (Den Hommel) in 1.28.9 min. Bij de jongens won André Agterberg van Wilskracht in 1.24.2 min. Lex den Drijver van VZC noteerde 1.29.9 min. op dit nummer. De 50 meter vrije slag voor meisjes onder tien jaar was voor VZC. Winnie Faber won in 39.5 sec. en haar zusje Linda werd tweede in dezelfde tijd. De fel vechtende Wilma Boelhouwer van HZC, die verleden week nog de zusjes Faber had geklopt in Hilversum, werd nu derde in 40.0 sec. Bij de jon gens werd Ronnie v. d. Giessen van AZ en PC nummer één in 37.6 sec. Op de 100 meter rugslag voor meisjes onder 12 jaar een felle strijd. Niet Hansje Bunschoten van Naarden won, maar Anke Schras van De Robben in 1.22.1 min. Het Naardense meisje werd nu tweede in 1.23.6. Wijtse de Boer van Naarden won bij de jongens in 1.205 mni., terwijl zijn clubgenoot Roy de Boer tweede werd in 1.25.4 min. De 100 meter schoolslag onder 14 jaar werd bij de meisjes een prooi voor Joke Piek van AZ en PC in 1.34.5 min. Voor VZC zwommen Betty Kroes (1.41.6) en Els Lazet (1.43.0 min.). Gerhard Wen- tink van Naarden won dit nummer bij de jongens. De 100 meter rugslag voor meisjes onder 16 jaar werd gewonnen door Lot- ty ten Veen van de Robben in 1.17.5 min. Tweede werd Jeanne Hunders- marek, eveneens van De Robben in .119.9 min. Bij de jongens was het Lex van Loon van UZSC die zegevierde met een tijd van 1.15.7 min., terwijl Pieter Oudt van Wilskracht tweede werd Omstreeks negen uur in de avond kwam er een eind aan de zwemseries, waarin VZC met drie eerste plaatsen en tweemaal een tweede prijs zeer sterk voor de dag kwam.

De Vallei | 1969 | | pagina 11