MRINfl Nederlanders kijken weinig naar Duitse televisie Russische film van „De zachtmoedige" Het conflict Nigeria- Biafra in „Brandpunt „Koning Klant" over moderne voeding Conny Vink gaste in „Pick-Up" Unieke voorstelling in „Studentenhaver" Fanfan la Tulipe hoofdfilm op t.v. Gelders programma van de RONO en TELEVISIEPROGRAMMA'S Smidje Verholen en de knap-mutator KNSM tegen overval Overeen stemming bod op aandelen Deli Drukkerij Dividend AKU vier gulden Hoger resultaat Nat. Grondbezit Hoger dividend van A.B.N. PILOOT STORM TEKKO TAKS VANAVOND TELEVISIE MORGEN =1 T.V. LANGENBERG VANAVOND MORGEN Pagina 2 MAANDAG 24 MAART 1969 UiEKA WOLF AT/. EKN VLtCiJTVBRHAAl Mr. Thomson kwam binnen met een donkerrode azalea, zo groot dat hij er bijna niet de deur mee door kon. „Van Fred", zei hij. Ze lachte even. En daarna keek ze hem weer gespannen aan. Zijn grijze ogen ach ter de brilleglazen zagen er opgewekt uit. „Alstublieft, begint u gauw. Als ik alles weet, heb ik pas rust". „Eerst moet ik me verontschuldi gen. Uw vlucht uit miss Garrits huis was onnodig. Ik had namelijk met de Yard afgesproken dat ik op zou bel len om een bezoek van twee inspec teurs aan te kondigen. De plaats Do ver was echter steeds in gesprek. Die middag had ik een belangrijke conferentie als juridisch adviseur van een vennootschap. Mijn secretaresse had opdracht het te blijven proberen en miss Garrit als enige door te ver binden. Zij heeft niet volgehouden. En na de conferentie, toen ik zelf belde, was de generaal met u al ver dwenen. Ik had ook niet op een gene raal gerekend om de politie-afzetting mee te doorbreken". „Het hindert niet. Ik lig hier best", zei ze. „Gaat u alstublieft verder". „Ik heb met Turnbridge Hill ge sproken, zoals toegezegd. Al gauw heb ik de kaarten bij hem op tafel gelegd, ik bedoel, gezegd dat ik in de eerste plaats uit naam van u kwam. Hij vermoedde trouwens zo iets. Wat die advocaat in de gevange nis allemaal aan u verteld heeft over wantrouwen van Hill ten opzichte van u was volkomen onjuist, zoals aan het begin van het gesprek onmiddel lijk bleek. Hill was overtuigd van uw onschuld. Als u zelf contact met hem had gezocht, zou u gehoord hebben dat hij dit hardnekkig tegen Scot land Yard heeft volgehouden en als maar naar bewijzen van uw onschuld heeft gezocht". „Die ellendeling", zei ze driftig. „Wie?" „Die gevangenisadvocaat. Hoe kwam hij zo onmogelijk?" „Verkeerde voorlichting", zei Thom son. „Door de Yard en door de arts, die u behandeld heeft. De laatste verkeer de in de mening dat u de moord op de tekenaar begaan had. Hij leidde dat af uit uw geestelijke structuur". „Nou, daar moet je zo'n man voor wezen", onderbrak Carina minach tend. „Hij leed aan het euvel dat bepaal de diagnoses moesten kloppen", ging Thomson verder. „Hij is aan een proefschrift bezig, getiteld „Het aan tonen van een misdadige aanleg met behulp van..." Ik heb het op mijn kantoor genoteerd staan. Ach, zo'n lange chemische verbinding, een nieuw soort geneesmiddel. De formu le ervan begint met „5, 7-ddchloor- 8-...", meen ik. Als het u interesseert, zal ik deze voor u overschrijven". Carina schudde haar hoofd. „Als ik die dokter ooit nog eens zie, sla ik hem een bloedneus of iets dergelijks. En dan mag u me verdedigen, wan neer ik voor moest komen wegens letsel, toegebracht met voorbedach ten rade". Thomson grinnikte. „Uw incasse ringsvermogen is in ieder geval heel bijzonder", zei hij. „Die dichloor met die cijfers was dus dat middel waarmee hij me na dat de tekenaar vermoord is, heeft volgestopt", constateerde Carina. „En mag dat zomaar?" „Het moet een erkend geneesmid del zijn, dat nog niet lang bestaat en weinig wordt gebruikt, omdat de bij verschijnselen die het opwekt, niet plezierig zijn". „Dat heb ik gemerkt", zei ze droog. „Er komt een rechtszaak, dat staat vast. U zult gehoord worden. Maar dit punt dat u zoëven noemde, zal in combinatie met de behandeling die de bewuste arts u heeft opgedrongen, zeker aan de orde komen. Vooral om dat u getuige bent, zal men er niet te diep op ingaan, denk ik. De pers zal over u en uw behandeling in het sanatorium wel gretig uitweiden. Ik hoop dat dit die arts een paar slape loze nachten kost". „Dat is verfijnder dan een bloed neus", zei Carina die overeind was gekomen en nu in bed zat. „Blijft u toch liggen", zei mr. Thom son enigszins bezorgd. „Ik mag u niet opwinden". „Alsof ik rust heb, voordat ik alles weet wat er te weten valt". Op dat ogenblik keek de agent om de hoek van de deur. „Er is telefoon voor mr. Thomson". „Ik kom dadelijk bij u terug". De advocaat was er inderdaad bin nen vijf minuten weer. „Het sluitstuk is er, gefeliciteerd", zei hij. Carina keek hem stomverbaasd aan. „De moordenaar zit achter slot en grendel, wat een rust", zuchtte hij. „En met hem is de organisatie, die wonderlijk genoeg nog slechts uit twee personen bestond, opgerold. De politie bewaking van het ziekenhuis is opge heven. Er lag een heel kordon omheen. Dat hebben we u maar niet verteld. Alleen de agent in de gang en die bij de portiersloge blijven om u voorlo pig nog een beetje tegen journalistieke belangstelling te beschermen". „Ik had het een veiliger gpvoel ge vonden als ik het wel geweten had, van dat kordon", zei ze. „We wilden u niet weer zo'n ge vangen idee geven", verdedigde hij zich. „En bovendien hadden we u willen suggereren dat dit alles, waar voor ik zoëven ben opgebeld, al ach ter de rug was". „Daarin bent u niet geslaagdgaf Carina ten antwoord, rustig achter over liggend met de handen onder haar hoofd. „Nu voel ik me pas op gelucht, hè, hè". Ze strekte haar benen uit. „Au, mijn voet". „Hebt u er nog veel last van?" „Voor het geheel staat twee maan den, heeft de chirurg gezegd, maar volgende week moet ik er al wat op staan. De hersenschudding kost vier weken. Hoofdpijn heb ik bijna niet meer. Gaat u toch door. Ik heb het recht alles te horen". „Natuurlijk",haastte hij zich te zeggen, „natuurlijk". „Begint u dan met het begin?" vroeg ze. „U bent met opzet aan het einde begonnen. Heb ik dat goed be grepen?" Mr. Thomson glimlachte even en poetste toen zijn brilleglazen op. Daar na haalde hij diep adem. Ze zag op eens dat hij vermoeid was. Hij had trekken in zijn gezicht, die er eerder niet geweest waren. Misschien was hij 's nachts opgebleven om tijd te maken voor haar kwestie, dacht ze. Ze mocht hem wel dankbaar zijn. „Degene die u overvallen heeft in het kantoor van Turnbridge Hill, de man met de verminkte pinknagel, heeft toen ook op u geschoten. Miss Garrits veronderstellingen in dezen waren juist. U begrijpt dat ik van zelfsprekend ook weet wat tussen u en haar besproken is". Carina knikte. „Tot ieders verwondering", ging mr. Thomson verder, „was deze man eveneens de moordenaar van de te kenaar en de leider van de bende, die geen bende was. Het is namelijk niet gewoon, zoals een ieder wel weet, dat een leider van een dergelijke or ganisatie, zoals wij vermoedden dat er bestond, zelf de vuile werkjes op knapt. Misschien voelde hij zich zo in het nauw gedreven, dat hij nie mand meer vertrouwde. De zoge naamde gehuurde moordenaar, over wie ik het een paar dagen geleden had, heb ik verzonnen om u gerust te stellen. Het was het eerste wat me te binnen viel want u werd te ziek geacht om de waarheid al te horen. En nu is deze moordenaar dus inder daad opgepakt. (Wordt vervolgd) 4076. Ferdydik voelde zich reeds zover hersteld van de geheimzinnige vlekziekte dat hij als vanzelfspre kend zijn taak aan boord van het ruimtevaartuig weer opnam. Toen dan opeens een zwak signaal op de ultra-ontvanger doorkwam, was hij er als de kip pen bij om de boodschap te ontcijferen. Even zat hij verbouwereerd te kijken, omdat hij er geen touw aan vast kon knopen, maar toen herkende hij op eens de code van Valeron, de thuishaven van zijn collega's in de schotels. Piloot Storm kwam belang stellend bij hem staan om mee te luisteren. Het was een geheimzinnige boodschap, waaruit wel viel op te maken, dat er iets niet in orde was op Sol II, de eeuwig bewolkte planeet. De signalen bleken afkomstig te zijn van het zogenaamde Zonnewiel, de grootste der kunstmatige Valeron satellieten. Dit met enorme spiegels uitgeruste ruimtestation ving het zonlicht op en bundelde het in een geweldige energie- straal, die naar de planeet werd gericht. Behalve het Zonnewiel cirkelden er meer „stations" om Valeron maar die deden alleen dienst als bewakings depots. 20. „Zo! En nu wij!" opende Sir Patrick het gesprek, zodra zij eenmaal op de grote weg gekomen waren. „Die eigenwijze paspoortmaniakken zien zelfs kans om een wisseling van gedachte tussen twee goede vrien den onmogelijk te maken. Wat zou je er van zeggen, knaap, om een paar weken bij mij te komen logeren en eens een goede Engelse jachtpartij mee te maken? Je treft het bijzonder, want ik heb juist vandaag nog twee goede vrienden te gast, die ook beiden de edele jachtsport beoefenen en die ik dan ook meteen kan uitnodigen. Nu? Wat zeg je ervan?" Intussen scheurde de snelle wagen met grote snelheid door het schitteren de Engelse landschap met zijn oude muurtjes en zacht glooiende hellingen. Tekko, die hiervan volop genoot schrok op door de onverwachte uitnodiging van zijn vriend, want daar had hij niet op gerekend. „Oh eh... dat kan niet Sir Patrick!" stotterde Tekko, die zijn vriend niet voor het hoofd wilde stoten, door botweg te weigeren. „Ik ben slechts voor een uurtje van huis gegaan en ik weet niet eens of ik het gas wel onder de melk heb uitgedaan" „Onzin! Kletskoek! Vrouwenpraat" besliste de edele Courage, die van geen tegenwerping wilde weten. „Die melk is toch al overgekookt. Jij blijft, knaap!" Dinsdag kan de Nederlandse televi siekijker om 20.50 uur kennis maken met een produktie van Lenfiim uit Le ningrad, getiteld „De zachtmoedige", een voor televisie vervaardigde film naar een verhaal van Fjodor Mlcha- jowitsj Dostojewski. Dostojewski, die zich in zijn werken bezig hield met de veelal verborgen mogelijkheden van de menselijke na tuur. Bij zijn verkenningen van die menselijke natuur ging hij dikwijls tot uitersten van wat men goed en kwaad noemt. Ook in „De zachtmoedige" is dat het geval. Het is de geschiedenis van een man, die na vergeefse pogingen tot zelfrechtvaardiging een verklaring gaat zoeken voor zijn wangedrag, dat zo'n noodlottig gevolg heeft gehad. Deze hoofdpersoon, die hier voor zijn denkbeeldige rechters staat, is een woekeraar, een over het algemeen zwijgzaam individu met een slechte reputatie. Hij is erin geslaagd een jonge vrouw in te palmen en tot een huwelijk te bewegen. De houding die hij tegenover haar aanneemt, brengt deze vrouw echter tot wanhoop, zodat zij een poging doet hem te vermoor den. Kort nadien berooft zij zichzelf van het leven, iets dat de man had kunnen voorkomen. Door het in zich zelf wakker roepen van herinneringen wordt hij met onweerstaanbare kracht aldus Dostojewski in zijn inleiding gedreven naar de waarheid, die hem uiteindelijk naar hart en ziel moet verheffen. „De zachtmoedige" is in wezen een monoloog. In Nederland kreeg het vooral bekendheid door de talrijke so lovoordrachten die Charlotte Kohier ervan heeft gegeven. De NCRV stelt de kijkers thans in de gelegenheid „De zachtmoedige" te zien en te horen als televisiespel, ver tolkt door een gezelschap van voor aanstaande Russische acteurs en ac trices, in de oorspronkelijke taal. Als het woord „Biafra" valt, is men allereerst geneigd te denken aan hon ger en bombardementen. Pas in de tweede plaats beseft men, dat het hier in wezen gaat om het conflict tussen een federale regering, die volledig ge looft in de staatkundige eenheid van Nigerië en een volk, de Ibo's, dat zijn geloof in de veiligheid en de geborgen heid binnen een staatsverband heeft verloren. De KRO-televisie heeft zich over de problemen aan beide kanten geïnfor meerd en filmploegen gestuurd naar zowel Nigerië als Biafra. Het resultaat van hun werk wordt vanavond via Ne derland 1 in een „Brandpunt Special" (20.45 21.20 uur) uitgezonden. Voor deze Brandpunt Special ver trokken woensdag 5 maart Aad van den Heuvel. Willebrord Frequin en William Vogler naar Nigerië en Biafra. Het team is inmiddels vrijdagavond, weer in Nederland teruggekeerd. Vara's consumentenrubriek Koning Klant houdt zich 'vanavond 20.4521 uur bezig met de vraag of men te genwoordig wel gezond genoeg eet. Het is een feit dat steeds meer men sen veel te dik en ongezond worden door te veel en te vet eten. In Koning Klant wordt nagegaan wat de modernste inzichten zijn over de samenhang tussen de gezondheid en de hoeveelheid vet die wordt ge bruikt. ff HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.16 Radiojournaal. 18.30 Stereo: Music in the air, musical, uit gevoerd door Promenade-orkest; Klein Radiokoor; AVRO's Kinderkoor en solis ten. 19.15 Stereo: Lichte muziek. 19.30 Nws. RVU: 19.35 Zestien Volkshoge scholen één; antwoord op deze tijd door mr. O. V. L. Guermonprez. NRU: 20.05 Stereo: Scala internationaal: internatio nale kunstkroniek. Bond Zonder Naam: 22.20 In hart en nieren, lezing. NRU: 22.30 Nws. AVRO: Radiojournaal. NRU: 22.55 Stereo: Metro's Midnight Music: gevar. muziekprogr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Stereo: Meisjeskoor met instru mentaal sextet (opn.). 18.19 Uitzending van het GPV. Spreker: de heer B. S. van der Bijl, seer. v. h. NEV. 18.30 Nws en weerpraatje. 18.46 Actualiteiten. 19.05 Literavond: radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel. 19.20 NCRV-Vo- caal ensemble en orgel: oude, klassie ke en semi-klassieke gewijde muziek. 19.50 Promenade Orkest en zangsolist: Amus. muz. 20.15 Stereo: Lichte gram. muz. 20.25 Op de man af, praatje. 20.30 Stereo: Oude gewijde muz. (gr.). 21.40 De toekomst van een 90-jarige: gesprek ter gelegenheid van het 90-jarig be staan van de AR-Partij. 22.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 22.20 Avond overdenking. 22.30 Nws. 22.40 Tekens bij de tijd: cultureel programma. 23.55- 24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjes krant. 19.00 Journaal. KRO: 19.07 In kleur: De Waauw-Show. NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 In kleur: Politie New York, TV-feuilleton. 20.45 Brand punt Special: Nigerië en Biafra. 21.20 In Kleur: De Drie Sterren-Show: Gla dys Knight and the Pips. 22.00 „2000": een programma over kleding in de toe komst. NTS: 22.20 Journaal. 22.25-22.55 Teleac: Nieuw systeem voor omzetbe lasting BTW (les 14 herh.). 23.00- 23.30 Teleac: Export (les 16 herh.). NEDERLAND II NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjes krant. 19.00 Journaal. 19.03 Scala: infor matief progr. VARA: 19.30 Coronation Street, TV-feuilleton. NTS: 20.00 Jour naal. VARA: 20.20 Achter het Nieuws. 20.45 Koning Klant: consumentenrubr.: 21.00 Fanfan la Tulipe, speelfilm, (alle leeftijden). NTS: 22.40 In kleur: We reldkampioenschap IJshockey: Zweden Rusland. 23.10-23.15 Journaal. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Li. gr.muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Li. gr.muz. (8.30-8.33 De Groenteman) 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Een nacht tot 6 uur nul, klankb. 9.35 Water standen. 9.40 Muz. uit de Middeleeuwen en Ren. (opn). AVRO: 10.00 Voor de kl. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). 11.00- 11.02 Nws). 11.30 Stereo: Pianorecital: 1„ en mod. muz. 11.55 Beursber. 12.00 Stereo: Kl. en mod. kam.muz. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.. Overheids- voprl. 12.29 Uitzending voor de land bouw. AVRO: 12.39 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Rad.journ. NRU: 13.30 Spie gel van België: Muz. en nws van onze zuiderburen. 14.00 De lichte muze be licht: De operette (opn). AVRO: 15.00 Wijs (XII): Joodse wijsheden met Is raëlische en Jiddisje wijsjes. 15.05 Ste reo: Viool, cello en piano: mod. muz. 15.40 Weerklank uit het verleden: stemmingsbeeld rondom een muz. on derwerp. 16.00 Nws. 16.02 Brazilians li. muz. uit Latijns-Amerika. 16.30 Kunst kroniek. 17.00 Stereo: Big Band Beat: Nederlandse televisiekijkers, die ook het Duitse televisieprogramma kunnen ontvangen, keken in de week van 5 tot en met 11 januari jl. ongeveer zes maal zoveel naar Nederlandse als naar Duitse programma's. Dit resul taat stemt goeddeels overeen met een eerder verricht onderzoek naar de be langstelling voor Duitse programma's. Aldus blijkt uit een rapport van de Af deling Studie en Onderzoek, dat geba seerd werd op het „Continu Program ma Onderzoek", in opdracht van NRU/ NTS uitgevoerd door Intomart. Op dit moment kunnen de Duitse tv-bezitters thuis worden gevolgd. De gemiddelde kijkdichtheid voor het Ne derlandse programma bij personen die wel en die niet Duitsland kunnen ont vangen liep weinig uiteen, namelijk 32 tegenover 36 procent. De gemiddel de kijkdichtheid voor het Duitse pro gramma was 5 procent bij de Duits- land-ontvangers en uiteraard vrijwel nihil bij de mensen die de Duitse zen ders niet kunnen ontvangen. De totale kijkdichtheid van beide groepen was dus vrijwel gelijk: 37 en 36 procent. Om een oud misverstand te voorko men: een gemiddelde kijkdichtheid van 5 procent voor de Duitse zenders betekent niet, dat slechts 5 procent van degenen die Duitsland kunnen ont vangen ooit op de Duitse zenders af stemt. Het ligt voor de hand, dat een 1197. Buurman Knolle werd de volgende ochtend enig leven gewaar in de woning van smidje Ver holen en besloot eens polshoogte te gaan nemen „Als Verholen weerom is, mot-ie meteen de mest vork maar 'es in orde maken," dacht Knolle er hij nam dat nuttige werktuigje over de schouder mee. Resoluut stapte hij de smidse binnen, waa. hij smidje Verholen aantrof..., zijn eigen vriend Verholen, die er blozend en kerngezond uitzag. „En hoe is het nou met die zenuwstrengen boven in je kop? wilde boer Knolle weten. "Die zul len wel goed iorv ord» zijn," lachte de smid. „Maar veel groter aantal van hen af en toe Duitsland inschakelt. Alleen, zij doen dit gemiddeld met niet meer dan 5 procent tegelijk. De vrijwel gelijke to tale kijkdichtheid van de wel- en de niet-Duitsland ontvangers betekent, dat de (geringe) kijktijd die aan de Duit se zenders wordt besteed, voor het grootste deel ten koste ging van de belangstelling voor het Nederlandse programma. Relatief veel wordt naar Duitsland gekeken op momenten, dat de Neder landse zenders niet in de lucht zijn. Dit gold bijvoorbeeld voor een speel film op zondagmiddag via Duitsland I (16.45-18.20 uur), die een kijkdichtheid had van 17 procent, en voor „Die Sportschau" op zondag (18.20-19.00 uur), die door resp. 14 en 11 procent van de personen die Duitsland kunnen ontvangen werden gevolgd. Ook „Bo nanza" op zondagmiddag (17.25-18.15 uur via Duitslad 2) had een relatief grote belangstelling: 13 procent. In de gevallen waarin het Duitse programma duidelijk als concurrerend moest worden beschouwd, waren het alleen films en enkele amusements programma's, die tot een voorkeur bij de kijkers hebben geleid. In die ge vallen kwam de kijkdichtheid echter nimmer boven de 15 procent. Tenslotte bleek uit een publieksana lyse, dat het vooral de jongeren waren die een relatief grote voorkeur voor het Duitse programma aan de dag leg den. vertel mij nou 'es even, Knolle. Jij bent toch een goeie vriend van me, hè? Jij kent me toch? Nou neeft hier wekenlang een dubbelganger van me ge zeten, een misdadiger uit Nicolagonië. Had jij nou acht niet in de gaten, dat IK het niet was?"— ,Nou breekt mien de zundagse klomp...?" mom melde boer Knolle en hij sloeg bijna achterover van verbazing. „We vonden in het dorp allemaal Jat je wat vreemd deed, want je herkende plotse ling niemand meer.Daarom dachten we, dat je verkeerdigheid had an die zenuwstrengen bovenin de kop,"—„Maak je over die zenuwstrengen maar geen zorg, Knolle", lachte de smid. „Misschien kom je er al wel héél gauw achter wat zich hier in de smidse allemaal heeft afgespeeld. En geef die mestvork maar hier. Die maak ik wel even voor je."— Intussen reed er een onopvallende auto over de weg van Gravendrecht naar Rijkhuyzen. De auto werd bestuurd dor Theodora X-03 Dubbel- snuf. Ze keek strak voor zich en zei niets, want naast haar zat de onverstoorbare mr. dr. Pierre Boelanzée, de kleine minister-predident. Morgen om 19.32 uur ontvangt Ted de Braak weer een aantal gasten In de Pick Up Club. Eén van de be langrijkste is ditmaal Connj Vink. Zij immers staat de laatste tijd bij zonder in de belangstelling. Haar twee de plaats op het Nationale Songfesti val en haar gedeelde tweede plaats op een festival in Roemenië zijn hier aan bepaald niet vreemd. Een ge volg van een en ander is ook een Conny Vink-show, die als alles vol gens plan verloopt, door de NCRV midden april in kleur op het scherm zal worden gebracht. Verder in deze uitzending o.m. de Noordhollandse con ferencier Kees Stet, de Happy Holland Minstrels, een groepje van zes dames en drie heren met een Hollands reper toire en de Saint Louis Set uit Amster dam, die in één van de „Rodeo's" di rect achter de Medleys eindigden en mede daaraan hun eerste plaat heb ben te danken, die nu in „Piek Up" zal worden gelanceerd. Dit programma kan zoals steeds in kleur worden ontvangen. mod. muz. 17.25 Jazz Spectrum. 17.55 Med. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het lev. woor. 7.15 Op het eerste gehoor: li. muz. me. nws en act. 8.00 Nws. 8.11 Geestelijke liederen (opn). 8.30 Nws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymn. voor de huisvr). 9.35 Schoolradio. 10.00 Kanttekeningen bij het lijdensverhaal naar Mattheus, lez. 10.15 Stereo: Semi- kl. operafragmenten (gr.). 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Med. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gev. pr. (12.22 Wij van het land. 12.26 Med. t.b.v land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 13.00 Raden maar...quiz). 14.00 Concilie postbus. 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzi cato: muz. middagmagazine (16.00-16.02 Nws). 16.30 Verheug u, begenadigde, godsd. lez. Overheidsvoorl.17.00 Nws uit de Ned. Antillen. Spreker: Henk Dennert. KRO: 17.10 Voor de kind. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nws). 11.00 Nws. 11.03 Li. gev. pl.pr. (12.00 Nws) 1300 Nws 13.03 Ekspres: gev. pl.pr. (1.00 Nws). 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai: li. pl.pr. 16.00 Nws. 1603-1800 Mix: li. pl.pr. (17.00-17.02 Nws). DUITSLAND I (Regionaal progr. NDR: 18.00 Wenn die Musik nicht war': TV-serie. 18.30 Kleur: Zandmannetje. 18.40 Act. en sport. 19.26 Kleur: Gefahrlichter All- tag: TV-serie. 19.59 Programma-overz. WDR: 18.00 Kleur: Seid Ihr alle da?: voor de kleuters. 18.04 Kleur: Freizeit auf dem Wasser: TV-serie; aanslui tend: Programma-overz. 18.25 Kleur: Eintrittskarte: Lyrik der Welt: TV-serie. 18.40 Journaal met: Goedenavond. 19.20 Kleur: Super-Max, der Meisterspion: TV-film). 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Act. 21.00 Kleur: Portret van een filmproducent. 21.50 Kleur: Santorin: reportage. 22.30 Journaal, commentaar en weerbericht. 22.50 Zweifel an der Sprache: TV-portret. DUITSLAND II 18.05 Act. en muziek. 18.40 Kleur: Walt Disneys bunte Welt: natuurfilm. 19.10 Kleur: Königlich Bayerisches Amtsge- richt: TV-film .19.45 Nws., act. en weer bericht. 20.15 Kleur: Moskauer Spazier- gange: filmreportage. Aansl.: Nieuws 21.00 Der Fall Cicero: Amerikaanse speelfilm. 22.45 Nws. en weerbericht. 22.55 Kleur: Eurovise: Wereldkampioen schap IJshockey. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herh. van gis teravond). 10.20 De sterren-show. 11.15 Gesundheitsmag. Praxis. 12.00-1330 Act. kr., int. persoverz. en Monitor. 16.35 Journ. 16.40 Voor de kind.: Der König der Rennbahn: paardenfilm. 17.05 Voor de kind.: Betty's Beat Box- Haus: amusementspr. 17.55-18.00 Journ. DUITSLAND II 17.30 Nw$. en weerber. 17.35 Schlff ahoi!: TV-film (herh.). Ter afwisseling van de keuze uit het repertoire van Nederlandse studenten cabarets zendt de NTS dinsdag van 21.40 tot 22.05 uur in het programma „Studentenhaver" op Nederland 2 fragmenten uit een unieke voorstelling van het Regional College of Art te Bradford uit. Onder de titel „Looking forward to 1922" brengen studenten van deze kunstacademie documentair theater, dat enerzijds is gebaseerd op de Hot- Gospel-beweging in Bradford, ander zijds op de vroege oorlogsjaren in deze streek. Beide gegevens waren onderwerpen voor zogenaamde projectstudies van de studenten met als resultaat een sterk geëngageerd spel. Dat Bradford, het hart van het industriële Yorkshire, de wieg is van het Engelse socialisme, bepaalt mede de sfeer van dit studen tentoneel. De regie van dit door Coos Mulder samengestelde programma berust bij Vincent Monnikendam. II II De hoofdfilm die de Vara-televisie vanavond op het scherm brengt, is ge titeld „Fanfan la Tulipe", met in de hoofdrol de zeer betreurde, te jong ge storven acteur Gérard Philipe. „Fan fan la Tulipe" is een film van regis seur Christian-Jacque, naar een sce nario van René Wheeler, René Fallet en Henri Jeanson. Fanfan is een char mante schurk met een hart van goud, welk hart vooral klopt voor de mooie zigeunerin Adeline (Gina Lollobrigida). Zij heeft Fanfan de hand gelezen en voorspeld dat hij zal trouwen met de dochter van de koning. Daarmee be gint voor de jonge vagebond een reeks adembenemende avonturen, die, het zou Fanfan la Tulipe niet zijn, ten slotte toch goed aflopen. In het Gelders programma van de RONO van morgen 25 maart besteedt Martien Haffmans uit Ede weer aan dacht aan het natuurleven van de Ve- luwe. Tevens kan men in het pro gramma een aflevering van de jeugd rubriek „Neet massen moar joeksen" beluisteren, die is bestemd voor de jonge luisteraars en waarin korte ge sprekken en veel muziek zijn opgeno men. De samenstellers zijn Arie Rib- bers en Bert Witteveen. In het programma van vrijdag 28 maart is opgenomen de rubriek: „Van huis en hof", die wordt samengesteld door Elisabeth Schoonenberg. In het muziekprogramma „Zo moar der tus sendeur", zingt de heer B. Engelbarts uit 's Heerenberg een aantal door hem zelf geschreven liedjes in de streek taal. Het betreft hier een opname, die exclusief voor de RONO is opgeno men. De heer Engelbarts is vooral plaatselijk bekend geworden door zijn carnavalsliedjes. Verder be staat het vrijdagprogramma o.a. uit drie korte reportages over de Veluwe, het Gelders Rivierengebied en Ooste lijk Gelderland. AMSTERDAM De Koninklijke Ne derlandsche Stoomboot-Maatschappij heeft voor verdere beveiligingen tegen overvallen twee stichtingen opgericht. De ene gaat de preferente aandelen beheren en de daaraan verbonden rechten uitoefenen, de andere neemt de gewone stukken in administratie. De aandelen en certificaten, die thans al op het Damrak zijn, blijven evenwel de enige stukken, die op de Amsterdamse effectenbeurs worden genoteerd. De KNSM blijft echter be reid voorstellen in studie te nemen die de haar toevertrouwde belangen kun nen dienen. Tevens is de maatschappij van plan het maatschappelijk kapitaal te gaan verhogen „teneinde de voorwaarden te scheppen eventuele toekomstige ont wikkelingen te kunnen inpassen in de statutaire mogelijkheden". Binnenkort wordt voor deze statutenwijziging een buitengewone aandeelhoudersvergade ring gehouden. De KNSM heeft plannen voor nieuwe schepen, aldus het bestuur in de jaar vergadering. Daarvoor is geen beroep nodig op de kapitaalmarkt. De Nieuwe Rijnvaart Maatschappij, een deelneming van de KNSM, heeft nogal te kampen met de concurrentie van de Spoorwegen en het vrachtver voer. De maatschappij probeert de ha vens aan de Rijn ervoor te interesse ren hun goederen zonder oponthoud met containers naar Rotterdam te la ten vervoeren. Teleurstellend was de gang van la ken in 1968 bij de Tor-lijn, een deelne ming van 25 pet. De kostenstijging is uit de hand gelopen en er is niet op tijd bijgestuurd. Op grond van tussen tijdse berichten heeft de directie van de KNSM het vertrouwen, dat de Tor- lijn dit jaar renderend zal zijn. BUSSUM Perscombinatie NV en directie en commissarissen van de NV Delidrukkerij en Boekhandel delen mede, dat volledige overeenstemming is bereikt over een namens Perscom binatie NV door W. Willems en Cie. (commissionair in effecten te Amster dam) uit te brengen bod van 105 pet in contanten op de aandelen der NV Deli Drukkerij en Boekhandel, welke nog bij het publiek uitstaan. Perscombinatie bezit reeds een aan zienlijk deel van het kapitaal. In een binnenkort te publiceren bericht zal dit bod worden toegelicht! Uit de overneming zullen geen ontslagen van personeel voortvloeien. Het ligt in de bedoeling, dat na de overneming het bedrijf wordt voortgezet. Aandelen De li Drukkerij deden donderdag ter beur ze 101 gl. ARNHEM De raad van bestuui van Algemene Kunstzijde Unie N.V. (AKU) te Arnhem deelt mee, dat in de vergadering van de raad van commis sarissen is besloten aan de vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het jaar 1968 op de gewone aan delen een slotdividend uit te keren van f 2,80 per aandeel. Tezamen met het reeds gedeclareerde interimdividend wordt het dividend over 1968 f 4,- per aandeel (v.j. f 3,60). De algemene vergadering van aan deelhouders zal plaatsvinden op woens dag 28 mei te Amsterdam. DEN HAAG De winst- en verlies rekening van Nationaal Grondbezit NV over 1968 wijst een voordelig saldo aan van f 10,3 min. (v.j. f 8,3 min.) Tot dit hoger resultaat hebben zowel de eigen werkzaamheden van de moe dermaatschappij als de activiteiten van de dochterondernemingen bijge dragen. Van dit saldo wordt f 1,0 min. bestemd voor dotatie voorziening on roerende goederen, f 4,1 min. voor be lastingen, f 1,8 min. voor vrije reser ves, f 419.000 voor bijzondere doelein den, f 384.000 voor tantièmes en f 2,5 min. voor dividend. Besloten is voor te stellen over het door aandeelhouders op hun aandelen verplicht gestort be drag ad f 300 per aandeel een divi dend uit te keren van 40 pet., waarvan 33 1/3 pet. in contanten en 6 2/3 pet. als stockdividend ten laste van de fis cale agioreserve. Hiervan is reeds per 2 januari een interimdividend van 13'/» pet. (f 40.50 per aandeel) betaal baar gesteld. De uitkering per oprich- tersbewijs zal bedragen f 351,28. Vooruitlopende op het in mei 1969 verschijnend jaarverslag deelt de raad van bestuur omtrent de vermogenspo sitie van de vennootschap het volgen de mee: het geplaatste aandelenkapi taal, waarop 30 pet. verplicht gestort, bedroeg per ultimo 1967 f 17,8 min. «n per ultimo 1968 f 19,9 min. De vrije reserves van het concern beliepen per ultimo 1967 f 15,1 min. en per ultimo 1968 f 20,0 min. AMSTERDAM In de vergadering van de raad van commissarissen van de Algemene Bank Nederland NV is besloten aan de op 25 april te houden jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over 1968 op de gewone aandelen een divi denc' uil te keren van f 16 per aande< van f 100. Tot de verhoging van het divider (vorig jaar f 15 per aandeel van f 100 is besloten op grond van de gunstig resultaten van het afgelopen boekjaa Voorts zal worden voorgesteld te br noemen tot commissaris de heren ir P. M. van Doormaal en mr. G. vai 't Huil en tot commissaris te herbe noemen mr. H. G. van Everdingen.

De Vallei | 1969 | | pagina 2