Proef met plasticzakken gaat laatste weken in Reinigingsdienst in Rhenen wordt doorgelicht „V erkeerssituatie in Molenstraat niet wijzigen" Druk bezochte receptie 50-jarig ABC-Opheusden Familiereünie in Eist werd Ti groot succes Uitvoering Caecilia geslaagd Hotel „De Grebbeberg" na verbouwing sfeervoller Internationaal werkkamp in Eist Resultaten zijn tot nu toe niet onbevredigend Belt u dan even a.u.b. 10550 vr,3o'3:; 11079 Meubelshow in Eist trok veel belangstelling Route Palmpaas- optocht bekend Doorstromin^s- fonds wordt opgesoupeerd Verkoop grond aan Technische Dienstkring Rayonwedstri j d EHBO-ploegen in Langbroek Invoering plasticzakken? Feestavond van korfballers was succes B. en W. adviseren gemeenteraad Raad beslist morgenavond Bingoseizoen van Musketiers beëindigd G. Drost nam initiatief Volgend jaar herhaling BEJAARDEN NEMEN AFSCHEID VAN DOMINEE DE BIE SCHIETUITSLAGEN BIJEENKOMST NVV -HadI MAANDAG 24 MAART 1969 VEENENDAAL De dienst openbare werken van de gemeente is tot nu toe niet ontevreden over de resultaten welke behaald worden met het experiment plasticzakken voor huisvuil". Zoals bekend is wordt de proef genomen in twee rijen flats aan de Boompjesgoed. Tot 31 maart worden aan de bewoners plas ticzakken uitgereikt met het verzoek deze volgens de voorgeschreven methode in de aanwezige vuilnisemmers te bevestigen, waarna alléén de zak aan de weg moet worden gelegd voor het personeel van de vuilnisophaaldienst. Per woon- eenheid zijn in totaal acht zakken uitgereikt voor iedere week twee plus een stencil waarop de gebruiksaanwijzing. SCHERPENZEEL Vrijdag en za terdagavond gaf de Scherpenzeelse mu ziekvereniging „Caecilia" weer haar jaarlijkse winter-uitvoering in „Filale- thes" De uitvoering, die altijd een der hoogste punten in het Scherpenzeelse verenigingsleven is. was het dit jaar zeker. De avond werd geopend door de ere voorzitter mr. C. P. Hoytema van Ko nijnenburg. Het muziek-programma werd door mevrouw Landman-Aarsen beide avonden geannonceerd. Beide avonden was de zaal zeer goed bezet. Nadat de ere-voorzitter allen een zeer hartelijk welkom had toegeroepen bracht hij bijzonder hulde aan de heer J. Renes. die de grote donateur-werver van Caecilia is. De heer C. Wolswinkel werd gehul digd voor het feit, dat hij totaal 25 ja ren lid was van de vereniging. Hij kreeg een blijvend aandenken en zijn vrouw de gebruikelijke bloemen. Aan het begin van het programma werd heit toekomstige jeugdkorps van Ceacilia voorgesteld. Het was, gezien de korte tijd van bestaan, nog niet in staat om op te treden. Het eerste op treden werd verzorgd door het tam boer- en trompetterkorps, onder leiding van de heer H. Schipper. Hierna werd het verdere muzikale programma uit gevoerd, onder leiding van de dirigent de heer J. Weyers uit Hilversum. Na de pauze voerde de toneelvereni ging ATS de klucht „Mag ik u Voor stellen" op. ATS liet zich ook nu weer van haar beste zijde zien. Het toneelstuk werd geregisseerd door mevrouw I. Valkenburg-Oins. De aan wezigen onder wie beide wethouders, hebben ook dit jaar weer van de tradi tionele Caecilia-uitvoering genoten. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Zaterd. v. I6.30-I7.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 SCHERPENZEEL Dinsdagmiddag is in Filalethes weer de maandelijkse bejaardenmiddag van de Ned. Herv. Kerk. Ook de bejaarden van Renswou- de zijn ditmaal uitgenodigd. Tevens zal men afscheid nemen van de consulent, ds. de Bie, uit Ederveen, die na Pasen Ederveen gaat verlaten. Het program ma na de pauze blijft een verrassing voor de aanwezigen. Gebleken is (dat laten de fotobeelden ook zien) dat deze praktische wenken niet geheel opgevolgd worden. Zo is het de bedoeling dat alleen volle zak ken aan de weg gezet worden (het gaat er niet om twee keer per week een por tie voor de vuilnisauto in voorraad te hebben), waardoor de efficiëntie gepeild kan worden. In één zak gaat namelijk veel meer dan in één vuilnisemmer. Voorts is het erg gemakkelijk wan neer de volle zakken worden afgesloten met de bijgeleverde strip. Op die ma nier wordt voorkomen dat uit openlig gende zakken vuilnis op straat terecht komt. Ook wordt erop gewezen dat het niet nodig is om ten tijde van de proef vuilnisemmers aan de weg te zetten ELST Vrijdag en zaterdag j.l. stond jeugdherberg De Eikelkamp in het teken van een grootscheepse mcu- belvcrkoop, die de firma Ditewig uit Eist daar had georganiseerd. In de twee grote ontspanningszalen waren een groot aantal bankstellen, eethoeken en slaapkamermeubelen van uiteenlopende stijlen tentoongesteld. De cash and carry methode had veel succes. De verkoop van de meubelen, die bedoeld was voor gezinnen met een smalle beurs, was boven verwachting, omdat er voor alle artikelen een be langrijke prijsverlaging vaststond. Voor deze show bestond grote belangstelling. VEENENDAAL Traditiegetrouw organiseert De Instuif ook dit jaar weer een palmpaasoptocht en wel op za terdag 29 maart. De route voor het centrum is: Verza melen bij de Palmengrift tussen de 2 flats in. Boompjesgoed tussen de flats door, brug over, Brouwersstraat, le weg rechts Schrijverspark, rechts langs vijver, Gilles van Schoonbekestraat, Valleistraat, verlaat, Zwaaiplein, Hoog straat, Hoofdstraat, Markt, J.G. Sand- brinkstraat, bij „de Instuif" einde. De optocht wordt voorafgegaan door de Scheepjeswolharmonie. De route voor Zuid is: Verzamelen Rembrandtpark, middelste plein tussen flats, Ferd. Bolstraat, Gerard Terborch- straat, Gerard de Lairessestraat, Aart de Gelderstraat, Mr. Heemskerkstraat, mr. dr. Schokkingstraat, Klaas Kater straat, Slotemaker de Bruïneplein. De optocht wordt voorafgegaan door Caecilia. LEERSUM Gebruik makend van een artikel in de doorstromingsveror dening gaat de gemeente Leersum er toe over om het saldo van ruim tien mille, dat dit fonds thans nog rijk is te verdelen over de aanvragers, die zich in de tweede bouwstroom voor doen. Het gemeentebestuur van Leersum heeft van de minister bericht ontvan gen dat voor het jaar 1969 geen rijks bijdragen meer te verwachten is. Dit betekent tevens, dat het fonds even min met een gemeentelijke bijdrage kan worden versterkt. Hoeveel het aantal doorstromingsgevallen binnen het kader van de tweede bouwstroom zal bedragen is thans nog riiet te over zien. Verwacht wordt wel, dat op ba sis van de huidige regeling de maxi mum tegemoetkoming van duizend gulden zou moeten worden toegekend. De pot van het doorstromingsfonds bedraagt echter maar f 10.503,32 en ls bij lange na niet voldoende om alle aanvragers het maximum bedrag van duizend gulden uit te keren. Daarom zal het totale bedrag aan de hand van een verdeelsleutel gelijkelijk onder de aanvragers worden verdeeld. (evenmin afgedankte weekendtassen), want daardoor wordt het beoogde effect teniet gedaan. Belangrijk ook is het invullen van het enquêteformulier. Hierop kan men de bevindingen invullen. De uitkomsten zijn van belang voor de beoordeling in totaal. Alleen met de volledige mede werking van de burgerij kan deze proef slagen. KESTEREN Zoals wellicht be kend, ligt het in de bedoeling zo spoe dig mogelijk te komen tot de bouw van een nieuw kantoorgebouw voor de Technische Dienstkring „Kesteren" op het terrein, waarop de vorige openbare lagere school in Kesteren heeft ge staan. Het pand zal worden gebouwd in opdracht van de Technische Dienst kring „Kesteren", die tevens eigenares zal worden. Burgemeester en wethou ders stellen de gemeenteraad voor het benodigde perceel grond in de Hoofd straat te Kesteren (groot 1500 vierkan te meter) voor f 32,- per vierkante me ter aan genoemde Technische Dienst te verkopen. ELST Het wedstrijdteam van de E.H.B.O. afd. Eist zal zaterdag 29 maart deelnemen aan een rayonwed strijd, die in het Verenigingsgebouw in Langbroek plaatsvindt. E.H.B.O. ploegen uit Langbroek, Maarn, Leersum, Amerongen, Rhenen, Veenendaal en Eist zullen aan de wed strijden deelnemen. Het winnende team zal uitkomen op de districtswed strijden, waarvan plaats en datum na der bekend worden gemaakt. Was dit in het verleden niet altijd het geval, thans is vastgesteld dat in het vervolg bij officiële wedstrijden steeds Lotus-patiënten als „slachtoffer" zullen fungeren. RHENEN Vrijdagmiddag heropen de Rhenen's burgemeester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosen thal het verbouwde en gemoderniseer de hotel „De Grebbeberg" (R. Volmer). Hij deed dit met een hartelijke en enthousiaste toespraak. Hotel „De Grebbeberg" bestond tevens 45 jaar, zodat het voor de familie Volmer een dubbele feestdag betekende. De verbouwing bestond uit het ver wezenlijken van een doorbraak, waar door een grotere ruimtewerking is ont staan en waarmee bereikt is dat de zaak aan sfeer heeft gewonnen. Hotel „De Grebbeberg" werd 21 maart 1924 opgericht door de heer en mevrouw G. A. van Noort. De weduwe van de stichter, thans tachtig jaar, woonde de opening in goede gezond heid bij. Velen gaven blijken van belangstel ling, zoals de WV's van Rhenen en Arnhem, horeca-af delingen, midden standsorganisaties, zakenrelaties en RHENEN Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad medege deeld voorlopig niet te voelen voor uitbesteding van het ophalen van vuilnis. Uit een voorlopig ingesteld onderzoek Ls gebleken, dat bij een efficiënt werken de reinigingsdienst de kosten daarvan, op grond van elders verkregen ervarin gen, lager zullen liggen dan die bij uitbesteding. Bovendien zijn B. en W. van mening, dat de dienstverlening in eigen beheer beter is gewaarborgd dan bij uit besteding. vele vrienden en bekenden. De heer Volmer was diep onder de indruk van de vele bloemstukken en de talrijke geschenken, die hij op de ge denkwaardige dag mocht ontvangen. Naast hotel „De Grebbe" behoort hotel „De Grebbeberg" tot de oudste van Rhenen. KESTEREN Vrijdagavond organi seerde de korfbalafdeling van de sport vereniging „Kesteren" een feestavond, waarvoor bijzonder veel belangstelling bestond. Eerst trad een koortje op, dat was.gevormd uit een aantal pupillen van de korfbalvereniging, onder leiding van de heer J. de Kleuver. Vervolgens voerde de toneelvereniging „Castra" het toneelstuk „Poespas" op, hetgeen erg in de smaak viel. Tot slot werd van de gelegenheid tot dansen veel ge bruik gemaakt. Door de grote belang stelling die voor de avond bestond, wordt op 18 april a.s. de feestavond nogmaals gehouden. Het programma zal gelijk zijn aan dat van de afgelopen feestavond, en eveneens gehouden wor den in de zaal van de heer G. M. van Verseveld. Voor de muzikale omlijsting zullen de „Carly's" uit Zetten weer zorgen. De opbrengst zal ten goede komen aan de kas van de sportvereniging „Kesteren". Burgemeester Bosch ridder van Ro senthal feliciteert de heer Volmer met de verbetering van zijnhotel. Rechts wethouder mr. J. Deen, die de burge meester vergezelde. SCHERPENZEEL Door de leden van de Scherpenzeelse Schietvereniging werden deze week op de binnen-baan de volgende resultaten geschoten: T. van Rustenhoven 95, A. ter Burg 92, M. Berendsen 91, G. Geskes 90, W. v. Leu- veren 87, J. Koudijs 86. K. Schepel 86, P. Engelenburg 86, A. C. v. Dusschoten 85, J. Koot 83, M. v. Eem 81, A. v. Garderen 80, H. Pater 79, H. v. Ginkel 79, J. v. Eist 76 en J. La Bastide 74. SCHERPENZEEL De bestuurders- bond van het NVV te Scherpenzeel houdt op vrijdagavond 28 maart een ontwikkelings avond voor haar leden. De heer F. Hippe zal om 8 uur in Ho tel Boszicht spreken over het de laatste tijd veel besproken onderwerp „Met de Vakbeweging meewerken aan ont wikkelingshulp". RHENEN In de gemeenteraadsvergadering van morgenavond komt een schrijven van de Rhenense Middenstands Centrale aan de orde, waarin wordt gevraagd de verkeerssituatie in de Molenstraat onder ogen te willen zien. Voor deze straat geldt momenteel eenrichtingverkeer in de richting van het Fred. v.d. Paltshof met voor beide zijden van de straat een parkeerverbod, In nauw over leg met de winkeliers in de Molenstraat werd door de RMC-bestuurders be sloten de gemeenteraad te verzoeken een andere maatregel voor deze smalle straat in te voeren. In de plaats van het parkeerverbod voor beide zijden van de straat wordt gevraagd om een stopverbod geldend voor de westzijde van de straat. Burgemeester en wethouders delen de raad mede, dat zij met de verkeers- commissie over het algemeen tevreden zijn met de bestaande verkeerssituatie in de Molenstraat. Opheffing van het parkeerverbod en instelling van een eenzijdig stopverbod zou er volgens B. en W. op neerko men, dat aan de oostzijde van de Mo lenstraat voortdurend geparkeerd kan worden, hetgeen de vrije doorgang van het verkeer meer zal belemmeren, dan thans het geval is met het voor beide zijden geldend parkeerverbod. De verkeerscommissie heeft nog over wogen of het wenselijk zou zijn het parkeerverbod aan de oostzijde te handhaven en aan de westzijde een stopverbod in te stellen. Eventueel zou dit stopverbod om de andere dag links of rechts van de weg kunnen gelden. B. en W. verwachten echter weinig heil van een dergelijk stopverbod. Zij vinden het ook praktisch onmogelijk 'n parkeerverbod en een stopverbod op een dergelijke manier te combineren. Op grond hiervan stelt het college de raad voor de situatie te laten zoals de ze thans is en op het verzoek van de ELST De laatste Bingo-dansant- avond van dit seizoen, die de ontspan ningscommissie op veelvuldig verzoek zaterdagavond heeft georganiseerd in het clubhuis hotel ..De Stuyvenberg, te wederom een enorm succes gewordeii. De muzikale begeleiding bleek vangf het begin van dit seizoen in goede han den van The River Trio, dat bestaat uit de gebroeders Bouman uit Eist en mejuffrouw Mary Valk uit Rhenen. Het repertoire dat zij brachten viel zo in de smaak van de aanwezigen, dat de dansvloer geen moment onbezet bleef. Naast het Bingo-spel werd tevens een verloting gehouden, waarvan de op brengst ten goede komt aan het jeugd werk van de vereniging. Aangezien de Bingo-avonden steeds meer aftrek vin den, is nu reeds vastgesteld, dat in sep tember met een nieuwe serie Bingo- dansantavonden wordt gestart. RMC afwijzend te beschikken. De heer A. J. Bovenschen, voorzitter van de middenstandscentrale, wilde gisteravond geen commentaar leve ren. „Laat de gemeenteraad eerst maar in alle rust een beslissing nemen", zei hy. Het was de voorzitter van de RMC bekend, dat bijvoorbeeld in het naburige Wageningen voor smal le straten al jaren geleden dezelfde op lossing is gekozen als die welke 1» voorgesteld voor de Molenstraat. ELST Tweede Paasdag wordt in jeugdherberg De Eikelkamp een aan tal studenten, uit verschillende landen, verwacht, die deel zullen uitmaken van een internationaal werkkamp. Door de stichting Internationale Werkkampen, Rapenburg 6 te Leiden worden deze groepen samengesteld en de bedoeling hiervan is, dat de jonge lui een beter internationaal contact met elkaar zullen krijgen. Op dit ni veau zullen zij in teamverband in ve lerlei vorm belangeloos hulp hieden aan diverse sociale instellingen, zoals jeugd herbergen, inrichtingen voor gehandi capten enz. De heer Holirook, beheerder van De Eikelkamp zegt: „Er valt hier voor de jongelui heel wat op te knappen, zoals bijv. schilderwerk, tuinieren e.d. De groep, die in Eist komt werken, arri veert op tweede Paasdag en blijft dan de hele week om de nodige karweitjes op te knappen. Uit welke landen de studenten pre cies komen, zou ik momenteel niet kun nen zeggen". Na Pasen zal het drukker worden in het kamp. Dan komt er weer, evenals voorgaande jaren, bezoek van vereni gingen en scholen, die er enige studie- of vakantiedagen komen doorbrengen. Voorts zal in het kadèr van het 4Ö-jarig bestaan van de Ned. Jeugdherberg Cen trale, op 9, 10 en 11 augustus a.s. een grote trekkersronde met allerhande daarbij horende festiviteiten in Eist plaatsvinden. RENSWOUDE De show van fiet sen, bromfietsen en woningtextiel, die tijdens het afgelopen weekeinde in ge bouw Rehoboth te Renswoude werd ge houden heeft veel publiek getrokken. De tentoonstelling werd gehouden door de plaatselijke middenstanders Voort- huyzen en Overeem. OPHEUSDEN Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Alge mene Bedrijfsgroepen Centrale, afdeling Opheusden, vond vrijdagavond in café Broekhuizen een receptie plaats. Dat de jubilerende Opheusdense af deling in de afgelopen halve eeuw haar sporen ruimschoots heeft verdiend, bleek uit het grote aantal belangstellenden, dat het bestuur kwam geluk wensen. Er werden waarderende woorden gesproken, die veelal gepaard gingen met de nodige stoffelijke blijken van waardering. Onder de aanwe zigen bevond zich o.a. burgemeester D. J. Pott van Kesteren. Op de foto is de burgemeester in gesprek met het bestuur van de jubilerende afdeling. Toch willen burgemeester en wet houders de dienst doorlichten om te we ten te komen of deze dienst ook inder daad efficiënt werkt. Teneinde dit na te gaan lijkt een onderzoek door het bu reau van de Vereniging van Nederland se Gemeenten onvermijdelijk. Hoewel B. en W. er zich van bewust zijn, dat de aan het onderzoek verbonden kosten niet gering zullen zijn, stellen zij dui delijk. dat de realisering van de uit komsten van dit onderzoek wellicht aanzienlijke besparing met zich mee kunnen brengen. Een aantal punten die sterk naar vo ren komen zijn de laatste tijd: a. het gebruik van plastic zakken neemt sterk toe. Invoering daarvan be tekent een aanmerkelijke arbeidsbe sparing. b. bij gebruik van plastic zakken zal het normale aanbod van huisvuil welis waar stijgen, maar de aanbieding van grof vuil zal volgens B. en W. teruglo pen. Aangezien de ophaaldienst van grof vuil bijzonder kostbaar is, betekent ook dit een besparing. c. bij gebruik van luchtdicht afsluit bare plastic zakken kan worden over wogen het vuil éénmaal per week op te halen in plaats van tweemaal. Dit zou een wel heel forse besparing ge ven. De doorlichting van de reinigings dienst zal f 8000,- gaan kosten. ELST In hotel De Stuyvenberg werd afgelopen zaterdag een indrukwekkende familie-reünie gehouden, waarvan de aanwezigen afstammelingen waren van de familie Drost in Eist, die bestond uit aes broers en vier zusters. Zeker zestig perso nen, die elkaar voor het merendeel niet eens kenden, maakten hernieuwd kennis met hun reeds lang vergeten neven en nichten en hun echtgenoten, die naar alle windstreken in Nederland waren uitgevlogen. Het weerzien had voor velen een die pe ontroering tot gevolg. De 63-jarige heer G. Drost uit Zeist, de initiatiefne mer en organisator van deze reünie, had er een hele kluif aan alle telgen, d.w.z. al zijn neven en nichten bij el kaar te trommelen. De nakomelingen van die neven en nichten niet meegere kend, bleken er nog ruim vijftig overal in Nederland te wonen. Door verschil lende omstandigheden konden zij echter de reünie niet allemaal bijwonen. Wellicht is het interessant te weten, dat de moeder van de organisator de in oktober 1968 overleden oudste in woonster van Eist was, die de formida bele leeftijd van 99 jaar heeft bereikt. De heer Drost die de reünie organi seerde, vertelde: „Ik ben invalide en omdat ik nog erg actief ben, wil ik toch van alles en nog wat ondernemen. Zo doende ben ik dan ook op het idee ge komen, al mijn familieleden bij elkaar te brengen, hetgeen meer succes had dan ik had diurven hopen. Wel heeft het mij een zee van tijd gekost om ach ter die vele adressen te komen. Tijdens de bijeenkomst in hotel „De Stuyvenberg" ging het er gezellig en ontspannen toe. Er was een uitgebreide koffietafel en opmerkingen zoals „wie ben jij ook al weer" en „nou Mien van tante zus en oom zo", je weet wel, die. enz." waren niet van de lucht! Ter opluistering vertoonde de heer J. van Kooten, amateur filmer, filmopna men uit het vroegere Eist; de jongste opnamen dateerden uit 1956. Zo zag men ook Goosen van Piggelen, in de buurt van zijn huis. en nog vele andere bekenden, die reeds dood of inmiddels erg oud geworden zijn. Het familiefeest was zo geslaagd, dat de heer Drost nu al voornemens is vol gend jaar opnieuw een reünie te orga niseren, maar dan niet alleen met zijn neven en nichten, doch ook met hun kinderen. „Ik verwacht er dan ongeveer vierhonderd", zei hij trots.

De Vallei | 1969 | | pagina 3