Bedrijfsleven „vreest" Trnava-Ajax KNVB kan rechtstreekse reportage niet verbieden „Twente heeft me weer in de belangstelling gebracht" Ajax vond 2 april te vroeg Strijd om kaarten voor Spartak-Ajax reeds ontbrand Eén debutant in hockeyteam Koersen Hilversum Feijenoord wil onderhoud KNVB VAN DIJK ENIGE VERTEGENWOORDIGER VAN GELDERLAND Merkel stapt op PROCESVERBAAL VOOR SUPPORTER Jonge voetballer overleden FAILLISSEMENT ZWOLSE BOYS AANGEVRAAGD Vraag naar kaarten 30 BADMINTONPLOEG WON VAN IERLAND Lichte verbetering in toestand van John Nefkens Rusland versloeg Zweden met 3-2 Ronde van Algerije Marijke Schaar won AANVOERDER EYKENBROEK: Belangrijk aandeel Geen punt van belang Strijd tussen twee sportschoenenfabrieken wellicht naar einde Leven anders Sterker DOELMAN PIET SCHRIJVERS: Noodlot Geen bezwaar Bedrijfsleven mmoen Vakbond Wel radio 'Sterkste elftal 7000 zitplaatsen Vanaf 235 gulden Om de nationale damtitel WK IJshockey DINSDAG 25 MAART 1969 - *va DEN HAAG Het stof dat de bekerwedstrijden van Ajax en Spartak Trna- va van meet af aan hebben doen opwaaien is nog niet weggetrokken: De N.T.S. wil de wedstrijd Spartak TrnavaAjax op donderdag 24 april om vier uur in elk geval rechtstreeks uit/enden. De uitzending zal herhaald worden. De K.N.Y.B. heeft alvorens daarover te beslissen advies gevraagd van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Het bedrijfsleven heeft bezwaar tegen een directe televisie-uitzending van de wedstrijd om vier uur 's middags. Nog steeds is niet duidelijk wie de vijfduizend voor Nederlandse supporters bestemde kaartjes voor het stadion in T rnava krijgt te verdelen. De selectieploeg voor het Neder lands elftal, dat morgenavond te gen Luxemburg uitkomt, was gisteren druk aan het trainen op het KNVB- centrum in Zeist. ZEIST Georg kesslers keurtroep concentreert zich sinds gisteren in de Zeister bossen op de voetbalwedstrijd tegen de Luxemburgers, die morgen avond om kwart over acht in het Sta dion Feijenoord begint. Hoewel dwerg staat Luxemburg geen elftal van we reldklasse binnen de arena pleegt te brengen hebben de Nederlanders toch wel enige reden dit duel met enige be zorgdheid af te wachten. De Luxem burgers zorgden al meermalen voor uitschieters en een nederlaag van Oran je zou een steek betekenen in het hart van het vaderlandse voetbal. In dat geval namelijk moet het Neder landse elftal zich na de zege op Luxemburg (20), die vorig jaar om financiële redenen prefereerden hun thuiswedstrijd te spelen in het Rotter damse stadion, en de nederlaag tegen de Bulgaren (20) in oktober 1968 als uitgeschakeld beschouwen in de voorronden om het wereldkampioen schap 1970. Alleen een zege houdt de weg naar de eindronden in Mexico open. Eén wijziging van ondergeschikt be lang heeft bondscoach Kessler overi gens nog moeten aanbrengen in zijn üranjeploeg. Een laatste medische in spectie bracht aan het licht dat reser ve-doelman Nico van Zoghei nog niet geheel is genezen van de blessure aan zijn zitvlak, die hij in de oostelijke der by Go AheadTwente (16 maart) op liep. In zijn plaats riep kessler Twen ty's jonge doelman Piet Schrijvers naar het Sportcentrum. ROTTERDAM De Rotterdamse voetbalclub Feijenoord heeft gister avond na een bestuursbijeenkomst een telegram gestuurd naar de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB), waarin zij op korte termijn om een on derhoud verzoekt. Manager Guus Brox: „Wij willen zo spoedig mogelijk een gesprek hebben met het sectiebestuur betaald voetbal over het verloop van de competitie". „Zoals bekend zijn wij het niet eens met de gang van zaken. AjaxTwente, dat op 13 april moest worden gespeeld, gaat er nu uit tenbehoeve van de Eu ropa-Cupwedstrijd Ajax-Spartak Trna va. En wellicht gaat ons duel met de Amsterdammers op 20 april ook al niet door. De competitie moet toch een regelmatig verloop hebben? Zeker in dit stadium". VEENENDAAL In de strijd om de nationale damtitel 1969, die zaterdag a.s. in Utrecht begint, is de Wagening- se landbouw-ingenieur Geert van Dijk (WSDV) de enige Gelderse vertegen woordiger. Aan deze finale van het persoonlijk damkampioenschap van Ne derland zijn verder nog de volgende elf spelers gerechtigd deel te nemen: Harm Wiersma (Leeuwarden), Tonnv Sybrands (A'dam), drs. Piet Roozen- burg (Haaksbergen), J. M. Bom (IJs- selstein), IJ. Wiggers (Enschede), C. L. Bakker (Alblasserdam), P. Bergsma (Terwispel), J. de Boer (Bovenkar- spel), E. P. Bronstring (Leiden), D. de Jong (Groningen) en C. Varkevisser (Katwijk aan Zee). Het wedstrijdprogram van ir. Van Dijk luidt: zaterdag 29 maart te Utrecht in het CSB-gebouw: P. Berg sma (Terwispel) - ir. G. E. v. Dijk; dinsdag 25 maart in het AMVJ-gebouw in Amsterdam: Tonny Sy brands (A'dam) - ir. G. E. v. Dijk; zaterdag 5 april te Utrecht in het CSB-gebouw: ir. G. E. v. Dijk - J. de Boer (Boven- karspel); maandag 7 april te Apel doorn in hotel Nieland: J. M. Bom (IJs- selstein - ir. G. E. v. Dijk; dinsdag 8 april te Apeldoorn in hotel Nieland: ir. G. E. v. Dijk - C. Varkevisser (Kat wijk a. Zee); dinsdag 8 april te Apel doorn in hotel Nieland: ir. G. E. v. Dijk - B. Wiggers (Enschede); woensdag 9 april te Apeldoorn in hotel Nieland: C. L. Bakker (Alblasserdam) - ir. G. E. v. Dijk; donderdag 10 april te Apel doorn in hotel Nieland: D. de Jong (Groningen) - ir. G. E. v. Dijk; don derdag 10 april te Apeldoorn in hotel Nieland: ir. G. E. v. Dijk - E. P. Bronstring (Leiden); vrijdag 11 april te Apeldoorn in hotel Nieland: ir. G. E. v. Dijk - H. Wiersma (Leeuwarden); zaterdag 12 april te Apeldoorn in hotel Nieland: ir. G. E. v. Dijk - drs. P. Roo- zenburg (Haaksbergen). Tactiek doorslaggevend tegen Luxemburg ZEIST Oranje's aanvoerder Hans Eykenbroek (29) vindt aan de vooravond van zijn twaalfde interland enig optimisme niet ongepast. „Je mag er toch van uitgaan", realiseert hij zich, „dat wij een bijna voortdurend over wicht zullen hebben. De kunst is alleen: hoe buit je dat is uit? En dat lijkt vaak veel gemakkelijker dan het „Het gaat erom die Luxemburgers uit hun ritme te halen en dat houdt in, dat je met overleg aanvalt. Je kunt dat vooral bereiken door vaak van lage naar hoge snelheid over te schakelen". „Steeds maar doordrukken zou wei eens zinloos kunnen blijken. Iedereen heeft dat nog onlangs op de televisie kunnen zien. Celtic speelde een klasse sterker dan AC Milan, maar die Italia nen hadden met hun oersterke verde diging het spelletje van Celtic goed in de gaten. Daardoor kon het dan ook gebeuren dat het zwakkere Milan die wedstrijd won. Zoiets kan ons nu ook overkomen tegen die Luxemburgers". Kernpunt: tactiek. Hans Eykenbroek zal er een belang rijk aandeel in hebben. Op grond van het aanvoerderschap, dat voor hem meer betekent „dan alleen maar de scheidsrechter een handje geven". Hij zegt: „Meneer Kessler denkt er gelukkig net zo over. Hij geeft mij het recht tijdens de wedstrijd zodra dat no dig blijkt, de tevoren uitgestippelde tactiek te wijzigen. Daarvoor hoef ik niet te wachten op een teken van de trainersbank". Hans Eykenbroek debutant in de nationale ploeg op 4 april 1967, aan voerder nu al voor de zevende keer acht de mentale druk die op de Ajacie- den rust geen punt van belang voor de komende interland. „Ik kan me heel best voorstellen, dat voor die jongens van Ajax de club op het ogenblik belangrijker is dan het Ne derlands elftal. Stel je voor als Cruyff tegen Luxemburg een been breekt. Dat kan Ajax driekwart miljoen gulden schelen. Maar dat geldt toch in iets mindere mate voor ons allemaal?" „Op het ogenblik zie ik de situatie voor de Ajacieden zo: ze hebben gun stig geloot en het duurt nog wel een tijdje voordat ze tegen Spartak moeten spelen, a NEURENBERG De Oostenrijkse trainer Max Merkel heeft gisteren een eind gemaakt aan zijn verbintenis met de Westduitse voetbalkampioen FC Nürnberg. Merkel zou om „gezondheidsredenen" verzocht hebben zijn contract per 30 juni te beëindigen. Oorspronkelijk was hij tot 1972 aan de thans op de onder ste plaats van de ranglijst staande club verbonden. Merkel en FC Nürnberg gaan „met wederzijds goedvinden" uiteen. De da tum 30 juni is slechts formeel gekozen Met directe ingang zal de assistent van Merkel, Robert Körner, de training overnemen tot een geschikte opvolger voor de Wener is gevonden. DEN HAAG Aan de strijd tussen de twee grote sportschoenenfabrieken Puma en Adidas zal wellicht bin nenkort een einde komen. Op 3 en 4 mei zal in kringen van de Internationa le Atletiekfederatie (IAAF) te Londen een olan worden besproken om te ko men tot invoering van de zogenaamde neutrale schoen (spike). Ir. A. Paulen, voorzitter van de Eu ropa Commissie van de IAAF: „Adidas en Puma hebben altijd getracht tegen grote vergoedingen atleten voor hun materiaal warm te maken. Beide fabrie ken kregen zodoende reclame en de at leten verloren in feite hun amateursta- tus. We hebben nooit iets kunnen bewij zen, maar er zijn wel meer dan sterke aanwijzingen. Daar willen we nu einde lijk eens een stokje voor steken". Adidas en Puma zullen met het oog hierop binnenkort door de IAAF worden benaderd. DORDRECHT De politie van Dor- drecht zal procesverbaal opmaken te gen de Dordtse supporter, die zondag na afloop van de voetbalwedstrijd DFC- Vitesse de trainer van de Arnhems eerste-divisievereniging Frans de Munck een klap in het gezicht gaf. De Munck, die in het gemeente-ziekenhuis van Dordrecht is behandeld, diende een aanklacht tegen de heethoofd in wegens mishandeling. Naar mijn idee kunnen ze zich dus volledig concentreren op deze interland en ik geloof ook wel dat ze het zelf ook zo zien. Vergeet ook niet dat het heus erg aan trekkelijk blijft voor het Nederlandse elftal te spelen". „Goed, voor de Spartanen die min der internationaal contact hebben dan Feijenoorders en Ajacieden ligt het even anders, maar toch.... Je kunt als international een aardige cent bijver dienen. Als we de eindronden halen worden de premies vijfhonderd gul den per overwinning alsnog verdub beld en zodra je als international met je club over een nieuw contract gaat praten kun je toch wel het een en an der bedingen". Ook volgens Eykenbroek in het vorige duel met de Luxemburgers we gens een blessure slechts toeschouwer bezit ons land voldoende voetballers van niveau om alsnog de reis naar Mexico té kunnen verdienen. „Achteraf gezien is het natuurlijk al tijd gemakkelijk om excuses te vinden, maar die wedstrijd tegen de Bulgaren hebben we werkelijk op een heeil onge lukkige manier verloren. We speelden zo'n beetje met een ge legenheidselftal. Cruyff was er niet bij, Jansen raakte vlak voor de reis naar Sofia geblesseerd, Pahlplatz be dankte voor het Nederlandse elftal. Ze zijn er nu alledrie bij". „En tegen die Bulgaren waren we be slist sterker. We haalden die kerels he lemaal uit hun ritme, maar de grote klap kwam vlak voor de rust toen die Bulgaren ten onrechte een strafschop kregen toegewezen". Zakelijk denkende en hard werkende Eykenbroek knokt te velde ook wel degelijk om de centen, die er te ver dienen vallen. Nuchter oordelend over de driedaag se bijeenkomsten in Zeist: „Ik ben kort geleden een drankzaak begonnen, dus ik blijf voorlopig liever thuis dan dat ik hier zit. Maar deze bijeenkomsten HANS EYKENBROEK optimistisch zijn een noodzakelijk kwaad. Er zijn wat nieuwe jongens bij, die zich in het begin natuurlijk nog een beetje onzeker voelen. Die knapen gaan zich hier steeds beter op hun gemak voelen en dat is toch echt heel erg belangrijk als je straks met een elftal in het veld wil komen, dat een eenheid is". DEN HAAG De vijftienjarige Frans van Gelder van de voetbalclub Voorburg kreeg tijdens de jeugdwed strijd GDS Voorburg een bal zo hard tegen het hoofd dat hij aan de gevol gen daarvan overleed. ZEIST Doelman Piet Schrijvers (22) van FC Twente, die zondagavond rond tien uur door bondscoach Kessler in kennis werd gesteld van het feit, dat hij als reserve doelman was opgesteld voor de wedstrijd tegen Luxemburg, was spontaan in zijn reactie: „Dit heb ik te danken aan FC Twente. Twente heeft me weer in de belangstelling ge bracht. Een vriendenclub heeft me de weg omhoog weer gewezen". Piet Schrijvers is gelukkig met zijn keuze. Toen hij in november 1966 bij een ernstig auto-ongeval drie lendewer vels brak dacht hij, dat zijn voetbalcar rière als beëindigd kon worden be schouwd. Fel concentreerde hij zich, na een voorspoedig herstel, weer op zijn ideaal: een groot doel verdediger worden. „Als je bij de pakken neer gaat zitten, ben je verloren. Ik ben blij dat ik de wil heb gehad om tegen het noodlot te vechten". Het noodlot bleef de geselecteerde doelman evenwel achtervolgen. Na bij DWS meestal in de schaduw van Jan Jongbloed te hebben gestaan, brak hij drie maanden voor zijn vertrek naar Twente een pols. „Weer dacht ik dat mijn wedstrijden voor de jeugd en Jong Oranje voor niets waren geweest. Hulp trainer Spitz Kohn heeft er echter alles uitgehaald". Schrijvers begon zijn loopbaan als doelman bij de amateurclub SEC uit Soest. Nauwelijks zeventien jaar ging hij naar HVC, de club die hij twee jaar later verliet. Drie seizoenen was hij vervolgens bij DWS afhankelijk van het falen van concurrent Jongbloed stuivertje wisselen is nu voorbi' p Twent° ben ik vaste doelverd' Fouter Twente weden je ni*' ner soonliik aangerekend. Ze worden in het menselijke vlak met elf spelers bespro ken. Het vertrouwen in jezelf wordt daardoor niet geschokt". Voorlopig zal Piet Schrijvers bij het Nederlandse elftal genoegen moeten ne men met een plaats op het tweede plan. „Geen bezwaar", is zijn mening. „Het is al prachtig als je er bij komt, want de concurrentie is groot. En wie van al le doel verdedigers twijfelt aan de gro te capaciteiten van Jan van Beveren? Jan is gewoon de beste". ZWOLLE Enkele Zwolse zakenlie den hebben via mr. G. Benthem, advo caat en procureur te Zwolle, het fail lissement aangevraagd van de voetbal club Zwolse Boys. Men is het wachten op het geld, dat men van deze semi- profclub nog tegoed heeft, moe. Het bestuur van de Boys doet op het ogenblik alle moeite om aan geld te ko men om de schuldeisers tegemoet te ko men. De gemeente Zwolle zal met de club geen pardon meer hebben indien voor 1 juni de huur van het gemeente lijk sportpark niet is voldaan. ROTTERDAM De belangstelling voor de wedstrijd Nederland-Luxem burg, morgen in het Stadion Feijen- )ord, is groter dan werd verwacht. Sinds gisteren is de vraag naar toe- 4 ingsbewijzer sterk toegenomen. De directie van stadion Feijenoord rekent op ongeveer 45.000 toeschouwers. Vast staat in elk geval, dat de wed strijd Spartak Trnava op 24 april in Trnava om vier uur 's middags zal be ginnen. De Tsjechische voetbalbond heeft de KNVB er op gewezen, dat het onmogelijk is het aanvangstijdstip te verlaten. De Tsjechische bond vindt zes uur 's avonds te laat in verband met de vroeg invallende duisternis. Het stadion in Trnava heeft geen ver lichting. Secretaris-penningmeester H. A. Burgwal van de KNVB meende giste ren daarom, dat de wedstrijd hoogst waarschijnlijk niet rechtstreeks zal kunnen worden uitgezonden door de televisie. „Maar we wachten eerst het advies af van de minister van c.r.m." liet hij weten. De NTS maakte al bekend, een even tueel verbod van de KNVB om de wedstrijd uit Trnava rechtstreeks uit te zenden, naast zich te zullen neerleg gen. De KNVB kan zo'n uitzending niet verbieden, meende de NTS. Het bedrijfsleven vreest een groot produktieverlies bij een televisie-uit zending om vier uur 's middags. Het Verbond van Nederlandse On dernemingen acht overigens bereke ning van het produktieverlies door de uitzending van de voetbalwedstrijd tij dens de werkuren vrijwel onmogelijk. Het verlies moet echter aanzienlijk zijn. Het totale produktieverlies in Ne derland door de wedstrijd Ajax-Benfi- ca in Parijs is wel geraamd op twintig tot dertig miljoen gulden. In bedrijven kunnen verder moei lijkheden ontstaan, aldus een woord voerder van het VNO, doordat nog al tijd een flink aantal werknemers geen belangstelling voor voetbal heeft. Dat bemoeilijkt een regeling met inhaal- uren. Ook het toestaan van snippermidda- gen aan veel werknemers van bepaal de afdelingen van een bedrijf kan de produktie sterk remmen. Het Nederlands Katholiek Vakver bond (NKV) vond dat de wedstrijd best later kan worden uitgezonden dan hij is gespeeld. Ook het Christelijk Na tionaal Vakverbond (CNV) steunde de opvatting, dat het risico van produk tieverlies niet mag worden genomen. Het Nederlands Verbond van Vak verenigingen (NVV) nam een uitzen ding om vier uur 's middags minder zwaar. „Wij zijn een bijzonder nijver volkje", zei een woordvoerder, „waar bij weinig produktieverlies ontstaat als gevolg van stakingen, feestdagen en dergelijke. Wat maken die paar uur in een jaar nou uit?" De Nederlandse Ajax-aanhang kan zich voorlopig troosten met de weten schap, dat de wedstrijd vanuit Trnava in elk geval via de radio zal worden verslagen. Het programma: Turandoprijs (2000 m., autostart, met trio, eerste afd.): Gromby - Guy Hol- landia - Heros. Tweede afdeling: Holgapluto Gerda - Honey Six - Gregor Hollyrood. Fledermausprfjs (2040 m., met trio): Gold Mac Gerda - Go to War - Gerdi- na. Outsider: Flamingo. Romeopr\js (2000 m., amateurs): Ze venklapper - Entry Volann - Bosvink S. Ma nonpros (2000 m., eerste afd. CH van Rood en Noot - Brün Beer - Doch ter van Our Bonni. Rigolettoprtys (2020 m., met trio): Ferdinandus R - Ghia - Feny Hollan- dia. Manonprys (tweede afd.): Fan Pom B - Dazy H - Bonnie Mars. RosenkavalierprUs (2000 m., autostart met trio): Filippine - Full House - Gre ta. Outsider: Gitte Hollandia. Mignonprys (2400 m,. autostart): Edel Hollandia - Friscoline Mac - Filter. Outsider: Donar Spencer. Om half zeven is de eerste start. ROTTERDAM De speeldatum van 13 april de eerste ontmoeting voor de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen tussen Ajax en Spar tak Trnava in Amsterdam heeft meer tongen in beweging gebracht dan ooit b(j zo'n schijnbaar eenvoudige zaak gebeurde. Waarom, zo kan men zich afvragen, kon Ajax zijn thuiswedstrijd tegen de Tsjechen niet op woensdagavond 2 april spelen? De heer H. A. Burgwal, secretaris- penningmeester van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB), zei hierover: „Er wordt wel gezegd, dat de KNVB 2 april geen geschikte datum zou hebben gevonden, maar dat is ndet waar. Het kwam Ajax ech ter alleen niet zo best uit met het oog op het vervaardigen en distribueren van toegangsbewijzen voor dit duel. Volgens Ajax was 2 april een te vroe ge datum." „Ik heb nog gezegd, dat Ajax des noods van ons personeel op het bonds- bureau gebruik zou kunnen maken om de zaken toch nog voor elkaar te krij gen. We hebben toen getracht de Tsje chen te bewegen om op die datum van 2 april eerst in Trnava te spelen maar Spartak zei, dat het zijn accommoda tie voor die wedstrijd wilde uitbreiden en dat dat eveneens tijd zou kosten." „Wat betreft 16 of 17 april: ook dié data zijn door ons gesuggereerd. De Tsjechische bond echter vond beide dagen ongeschikt omdat op 16 april in Rotterdam de interland Nederland- Tsjecho-Slowakije wordt gehouden en de Tsjechen met hun sterkste elftal willen komen. Dat betekent, dat de in ternationals van Spartak Trnava en Slovan Bratislava, dat in de halve fi nales zit van de Europese beker voor bekerwinnaars, zullen worden opge steld. Van Tsjechische zijde is gesteld, dat er van hun kant alles aan gedaan zal worden om van de ontmoeting op 16 april in Rotterdam een A-wedstrijd te maken." Mede daardoor is de thuiswedstrijd van Ajax bepaald op zondagavond 13 april. „Daaraan", aldus de heer Burg wal, „valt niet meer te tornen. De sectie betaald voetbal van de KNVB heeft dat nu eenmaal zo beslist." SCHIPHOL Het gevecht om kaarten voor de returnwedstr(jd op 24 april as. tussen Spartak-Trnava en Ajax in de halve finale van het toernooi om de Europese beker, is reeds in alle hevigheid ontbrand en voorlopig ligt Praag Ajax- voorzitter Van Praag zwaar op de maag. Blijkens een communiqué van het uit sluitend op toerisme naar Tsjecho-Slo- wakije afgestemde Rotterdamse reis bureau Tsjecho Travel Service heeft Spartak voor het Nederlandse legioen 5000 kaarten gereserveerd, waarvan 80 pet. aan Tsjecho Travel Service is toe gewezen. De overige 1000 kaarten zijn door Spartak inmiddels verkocht aan drie niet met name genoemde Neder landse reisbureaus, die evenals Tsjecho- Travel Service speciaal op Tsjecho Slowakije zijn georiënteerd. Inmiddels heeft Tsjecho Travel Ser vice reeds enkele duizenden van de toe gangskaarten verkocht aan de KRO „Het arrangement zal door ons voor de KRO worden verzorgd", aldus direc teur C. W. J. van Waas. Gevraagd of Ajax dan zelf helemaal geen kaarten van Spartak zal ontvangen voor zijn supporters, antwoordde de heer Van Waas, dat Ajax zich voor toewijzing tot hem kan wenden, maar dat tot dusver re nog niet heeft gedaan. Volgens de heer Van Waas kan het kleine Spartak-stadion slechts 22.000 toeschouwers bevatten, van wie er cir ca 7000 een zitplaats kunnen krijgen. Spartak wil 5000 kaarten voor het Ne derlandse legioen beschikbaar stellen en beslist niet meer, omdat de Tsje chen voor deze thuiswedstrijd van Spartak natuurlijk ook al storm lopen. Bij de toewijzing van de kaarten ge ven de Tsjechen de voorkeur aan reis bureaus, die ook zonder voetbalwed strijden toeristen naar het land plegen te brengen. Dat Ajax bij zo'n verde ling zijn eigen vaste supporters niet zou kunnen helpen, ontkende de heer Van Waas, maar het Ajax-bestuur dient daartoe dezelfde weg te bewan delen als andere gegadigden: het moet zich wenden tot de reisbureaus, die de kaarten krijgen. „Het zullen echter geen duizenden kaarten kunnen zijn. ATHLONE De Nederlandse bad- mintonploeg heeft maandagavond in Athlone een wedstrijd tegen Ierland met 4-3 gewonnen. De gedetailleerde uitslagen waren: Enkelspel: Huub van Ginneken (Ned) John McCloy (Ier) 15-1, 15-10; Herman Lei- delmeyer (Ned) Derek McCullough (Ier) 15-12, 15-1. Mary Bryan (Ier) Lily ter Metz (Ned) 11-8, 9-12, 11-4. Herendubbel: Sam Blair/Winston Wilkinson (Ier) Leidelmeyer/Piet Ridder (Ned) 15-11, 3-15, 15-9; Huub en Ruud van Ginneken (Ned) Ken Carlisle/Mc Cloy (Ier) 15-14, 13-15, 15-13. Dames dubbel: Bryan/Yvonne Kelly (Ier) Mar- ;ot en Lily ter Metz (Ned) 15 11 15-3 Gemengd dubbel Leidelmeyer/Lily ter Metz (Ned) Wilkinson/Kelly (Ier) 15-9, 15-11. Ajax moet reëel blijven", aldus de heer Van Waas. Andere Nederlandse reisbureaus, die tot dusverre via Ajax of andere kana len toegangskaarten voor cup-duels wisten te bemachtigen en die ditmaal bij Ajax althans tot dusverre nul op het request zouden kunnen krijgen, staan versteld over deze gang van za ken. „Is dit de nieuwste activiteit van de KRO, een omroepvereniging, die met luistergelden wordt gefinancierd?" zo vroeg maandagochtend een verbol gen directeur R. Hoegen van A'dam Air/evenementsreizen zich af. „Sinds wanneer zijn de omroepverenigingen reisbureaus geworden?" Volgens de heer Hoegen is er een groep van vijf vaste reisbureaus, die Ajax altijd door dik en dun hebben ge steund met het organiseren van sup porters-reizen, ook als er geringe be langstelling bestond. Sommige van de ze reisbureaus zijn druk bezig met het voorbereiden van deze reizen naar Praag. Per bus moet op een 5-daagse reis gerekend worden (de afstand is 1400 km), per vliegtuig kan men in een dag uit en thuis zijn. De prijzen zijn vanaf f 235, zowel per bus 5 dagen als per vliegtuig 1 dag. Deze reisbureaus zijn er nl. van overtuigd, dat Ajax de EINDHOVEN In de toestand van John Nefkens, de hockeyer die zondag tijdens de in Eindhoven gespeelde wed strijd EMHCVenlo ernstig werd ge wond, is gisteren een lichte verbete ring getreden. Het levensgevaar is ech ter nog niet geweken. De middenvoor van Venlo kreeg in bovengenoemde wedstrijd een bal tegen zijn borst. Een gebroken rib beschadig de een hartklep. Direct na overbren ging naar het nabij het gemeentelijk sportpark gelegen Sint-Jozefziekenhuis is Nefkens geopereerd. STOCKHOLM Rusland heeft maandagavond te Stockholm in een wedstrijd voor het wereldkampioen schap ijshockey met 3-2 van Zweden gewonnen. De tussenstanden waren: 1-1, 1-1, 1-0. Het was de enige wed strijd, dde voor deze dag was vastge steld. Voor Rusland scoorden Petrov en Miknailow (2 x). voor Zweden Nygren en Sjöberg. Er waren 9942 toeschouwers. onderste steen boven zal brengen om te voorkomen, dat deze ongebruikelijke distributie zal doorgaan. Het Ajax-be stuur zet morgen reeds de eerste stap. Dan reist administrateur Nico Dalmul der naar Praag om de zaak ter plaat se op te nemen. „De enig juiste methode lijkt mij wanneer alle 5000 kaarten via het Ajax- bestuur worden gedistribueerd", aldus de heer Hoegen, die bovendien meent te weten, dat het Spartak stadion niet zoals Van Waas betoogt 22.000, doch te gen de 28.000 toeschouwers kan bevat ten. „Deze kaarten-verkoop mag niet worden misbruikt door een instantie zonder commerciële doestelling, zoals de KRO, die op deze manier ten kos te van de vaste reisbureaus reclame probeert te maken voor de eigen ver eniging..." Overigens zal het niet eenvoudig zijn om duizenden supporters naar Praag te brengen, althans niet door de lucht. Gebleken is, dat in Nederland en En geland op 24 april wegens andere op drachten weinig vliegtuigen beschik baar zijn. De machines zullen dus van verder moeten worden gehaald en de aanvliegkosten werken prijsverhogend. DEN HAAG Het Nederlandse hockey-elftal (heren), dat zondagmiddag in het Wagener-stadion in Amstelveen tegen België uitkomt, telt één debutant. Het is André Bolhuis van Kampong die linksbinnen speelt. Het Nederlands elftal is als volgt sa mengesteld: Doel: Brederode (HHYC); achter: Eb»- bens (Kampong) en Van Staveren (Kam pong); midden: De Lanoy Meijer (Laren) Weeniers (HTCC) en John Elffers (HGC); voor: Frans Spits (Amsterdam), Ter Haar (Hilversum) Thole (Laren), Bolhuis (Kampong) en Hylkema (HMC). De wedstrijd wordt geleid door de En gelsen Peter Lake en Dave Marshall. ALGIERS De Westduitser Dresch- ler heeft de derde etappe van de wie lerronde van Algerije, een rit over 167 kilometer van Khemis naar Al giers, gewonnen. De beste Nederlander was Hoekstra, die zevende werd met een achterstand van 15 seconden op de winnaar. Solaro werd tiende in de zelfde tijd. In het algemeen klasse ment leidt de Zweed Gosta Pettersson. Hij heeft ruim twee minuten voor sprong op de pool Szurkouski. Solaro staat op de zesde, Wouters op de acht ste plaats in de algemene rangschik king. NICE Marijke Schaar heeft maan dag in een wedstrijd voor de tweede ronde van een internationaal tennis toernooi in Nice een overwinning be haald op de Britse mej. Oakland. De cijfers waren 6-2, 6-1. Kenneth de Koning werd in de eerste ronde van het heren-enkelspel uitge schakeld. Hij verloor met 6-4, 6-4 van de Fransman Paul.

De Vallei | 1969 | | pagina 15