Jansen terug van even weg geweest FC Twente vraagt uitstel programma betaald voetbal De volmaakte wasautomaat? Een kundig koopster heeft aan een half woord genoeg. PHILIPS ortnieuws „Rustige" zesdaagse in Rotterdam Gemakkelijke zege voor Tom Okker Volleybalploeg klopte Bulgarije met 3-0 Maria Gommers naar Zuid-Afrika Thijs Jansen ziet nog geen oplossing Nog niet eenmaal 13 goed in de toto Solaro in Algerije beste Nederlander Koersen in Hilversum Als vanouds Jeugd .v.m. Ajax-Spartak Trnava GLAASJE OP, LAAT JE RIJDEN Philips CC1000, de eerste volautomaat, die de centrifuge werkelijk overbodig maakt. Philips maakt alleen maar bijzondere machines: een stuk vernuftiger van techniek dan andere.Een goed voorbeeld daarvan: de allermooiste van alle Philips automaten, de unieke CC1000. Al wat u hebt te doen: de zeepbakjes en de wastrommel vullen (met max. 5 kg droog wasgoed) en de machine aan zetten. De rest doet de CC1000 volautomatisch. Zeeptoe- voeging, voorwas, hoofdwas, sopverdunning, 4x spoelen en. in dezelfde trommel centrifugeren. De grote trommeldoor- snede en de unieke centrifugeer snelheid (1000 toeren per minuut!) maken uw wasgoed zo droog, dat apart centrifu geren niet meer nodig is. Verder? Uiterst eenvoudige bediening. Eén knop voor 15 wasprogramma's (speciaal inweek-programma en program ma's voor wol, nylon, no-iron en andere moderne weefsels). De machine is voorzien van een spoel- en centrifugestop. En: van boven laden, dus zonder bukken. Wat u in het ge bruik ook bijzonder zult waarderen is het feit, dat deze uiterst stabiele machine toch bijzonder licht te verrijden is geruisloos werkt en bescheiden maten heeft: 100 x 62.5 53.5 cm(hxbxd)., 1699.- tijdelijk minus 150.- Philips inruilpremie voor de centrifuge die u niet meer nodig hebt. Ga de CC1000 nog deze week zien. U kunt meedoen aai de Philips Consumenten-wedstrijd met iedere maand .00 kansen op een wasdroger of stoomstrijker. Incli-matic. Opvallende vorm. Spits idee. De grote wasautomaat voor een klein plaatsje. Pagina 17 'in*- -T""'^r:7 »>v. WOENSDAG 26 MAART 1969 ZEIST Vrijgezel Wim Jansen (22), Feljenoords frêle middenveldspeler, kan weer lachen. Nog slechts enkele weken geleden leek het er op, dat hij ha reeds achtmaal om zijn tengere schouders gedragen oranje-shirt aan een ander zou moeten overdragen. Rot terdammer Wim Jansen was uit vorm. Reden voor bondscoach Kessler om hem In eerste instantie niet te voegen bij de geselecteerden voor het Neder landse elftal. Van de ene week op de andere kan er bij een voetballer wel iets verande ren. Een kleine mentale injectie kan da zo noodzakelijke vorm plotseling weer terugbrengen. Voor Jansen kwam dat moment in het bekerduel met Ajax. Was hij de week ervoor in het duel met NAC nog nergens, tegen Ajax, met de weten schap in zijn achterhoofd, dat ook zijn club Feijenoord geen pardon heeft met een speler die uit vorm is, vocht hij verbeten voor zijn plaats. Het directe gevolg: Jansen schitterde in dat duel weer als vanouds met zijn niet geringe kwaliteiten. De vrij kleine beroepsvoetballer won er alles mee. Niet alleen bij Feijenoord maar ook weer de gunst van de bonds coach. In een der ruime zalen van het Sport centrum in Zeist vraagt de wat nerveu ze en bescheiden Jansen zich nog altijd af wat de oorzaken van zijn tijdelijk falen zijn geweest. „Ik denk", zo concludeert hij, „dat het meer betrekking heeft op mijn jeugdige leeftijd. Zo ben je er en zo ben je nergens. Je doet dagelijks dezelfde training en toch moet je worstelen om tot een normale prestatie te komen. Op een bepaald moment, als er tien passes ineens weer wèl lukken, ben je gewoon terug". Wim Jansen, die de driedaagse bij eenkomst accepteert omdat het moet, denkt er niet aan om zijn slechte vorm af te schuiven op overbelasting. „Dat gaat voor mij pas meespreken als de competitie naar het einde loopt. Nu beschouw ik het gewoon als een voort gezette training en twee wedstrijden in vijf dagen moet je als prof kunnen spe len". ROTTERDAM „Wij willen een rustige zesdaagse in Rotterdam. Herrie en sensatie vooraf kweken geen good will voor de wielersport", aldus Ton Visschers, Willem II/Gazelle's actieve ploegleider, met Simon Waardenburg van 3 tot en met 9 april organisator van de tweede na-oorlogse Rotterdam se zesdaagse. „Misschien is hei wel de laatste zes daagse, die wij in Rotterdam organi seren. Het is namelijk de vraag, of de gemeente Rotterdam volgend jaar, wanneer het sportpaleis wordt ge opend, met ons in zee wil gaan voor een eventuele derde Rotterdamse zes daagse". Voor het tweetal Visschers/Waarden- burg is de zesdaagse van Rotterdam de eerste van een serie van drie die zij dit jaar willen houden. Na Rotter dam volgen Eindhoven (20-26 septem ber) en Groningen (9-15 oktober). Het duo heeft voor deze drie zesdaagsen door de Duitse architect Schürmann een baan van 133,33 meter laten ont werpen, die in de Energiehal in Rotter dam voor de eerste maal dienst zal moeten doen. De twee ton kostende baan, die naar normale maatstaven vrij kort is, heeft bijzonder steile boch ten. Zij lopen op tot 54 graden. Peter Post, die vorig jaar in Rotter dam zegevierde met de Belgische ex- wereldkampioen op de sprint Patrick Sercu, is dit jaar gekoppeld aan Ro- main Deloof (Belg.). Deloof zou een jaar geleden ook met Post rijden, maar kon toen niet starten, omdat hem enkele weken tevoren een ernstig ongeluk was overkomen. Post en De loof zullen ongetwijfeld de meeste te genstand ondervinden van de Deense specialisten Palle Lykke en Freddie Eugen. Het enige volledig Nederlandse koppel zal gevormd worden door René Pijnen en Rini Wagtmans. In totaal zullen negen koppels aan de Rotter damse zesdaagse deelnemen. Een tiental zg. B-profs zal elke mid dag en avond voor een voorprogramma zorgen. De gecontracteerde koppels zijn: Post-Deloof (Ned./Belg.), Lykke- Eugen (Den.). Pijnen-Wagtmans (Ned.), Verschueren-Seeuws (Belg.), Bugdahl-Koel (Wdld.-Ned.), Beghetto- Roncati (It.), Severeyns-v.d. Lans (Belg.-Ned). Zo ziet talent Jar»en ook geen pro bleem in het spelen van wedstrijden in Feijenoord en in het Nederlands elf tal. „Je verdient er geld mee. Waar je dat verdient doet niet terzake. Waar en voor wie je speelt, moet je accepteren en je moet je best doen". Het vertrouwen van Feijenoords mid denveldspeler is ingeschokt gebleven. „Ik zie niet in waarom ik er anders over zou moeten denken dan vroeger. In feite ben ik nooit weggeweest. Tegen de Bulgaren was ik geblesseerd en de laatste wedstrijd tegen Luxemburg, waarin ik een doelpunt scoorde, heb ik toch ook niet gemist? Wel belangrijk vind ik het feit, dat ik in het stadion van Feijenoord speel. Daar speel ik graag en dat maakt je vertrouwen op een goede wedstrijd alleen maar gro ter". WEERT Het Nederlandse volley balteam heeft dinsdag te Weert zijn eerste wedstrijd voor het toernooi, dat de Nederlandse en Belgische volleybal- bond samen organiseren, gewonnen. Nederland versloeg Bulgarije in drie sets: 15-5, 15-8, 15-12. De Oranje-ploeg, die niet in de sterk ste opstelling verscheen o.a. Jacques Vink ontbrak heeft vrijwel geduren de het gehele duel gedomineerd. Alleen in de tweede en derde set boden de Bulgaren, bij wie Pardjanov en Teeha- duchev opvielen, redelijke tegenstand. In de laatste set namen zij zelfs een voorsprong van 0-3. Vooral door toe doen van Aalbers, Tinga, Janssen en Valkenbur,g de uitblinkers aan Neder landse zijde, kwam de setzege echter niet in gevaar. Nederland komt nog een keer tegen Bulgarije uit en ontmoet België en Israël nog tweemaal. DEN HAAG Maria Gommers zal -och deelnemen aan atletiekwedstrij den in Zuid-Afrika. Na de afschrijving voor de Mini-Spelen in Bloemfontein heeft de KNAU de Zuidafrikaanse at- letiekbond gevraagd of de uitnodiging voor Maria Gommers voor een drietal andere wedstrijden gehandhaafd bleef. De Zuidafrikaanse bond heeft hierop bevestigend geantwoord. ENSCHEDE Het bestuur van FC Twente heeft in een gisteren verzonden tele gram aan de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) z\jn bezwaren uit eengezet tegen het vaststellen van de Europa Cup-wedstrUd AjaxSpartak Trna va op zondagavond 13 april. De inhoud van het telegram luidde: a. Het vaststellen van de wedstrijd AjaxSpartak Trnava op zondag 13 april houdt onzes inziens een degradatie van de Nederlandse competitie in. b. Het vaststellen van deze wedstrijd op zondag 13 april en de eventuele rechtstreekse televisie-uitzending heeft financiële consequenties, zowel voor het betaalde als het amateurvoetbal. c. De schijn is gewekt, dat de dienst in de KNVB wordt uitgemaakt door en kele grote clubs, aangezien er vooraf of direct na de besprekingen in Brussel geen overleg is geweest met de betrok ken clubs. d. Daar wij volkomen begrip hebben voor de situatie van Ajax en bovendien voor die van Feijenoord, zouden wij gaarne de volgende oplossing zien: 13 april uitsluitend de Europa Cup-wed strijd AjaxSpartak Trnava en het ge hele competitieprogramma opschuiven naar 20 april. e. Indien het onder d. genoemde niet mogelijk blijkt, zijn wij bereid in plaats van 13 april op 20 april tegen Ajax te spelen om daarmee tegemoet te komen aan de wens van Feijenoord, dat graag ziet dat FC Twente eerst tegen Ajax speelt en Feijenoord zijn wedstrijd te gen Ajax eventueel later speelt. f. Wij zijn bereid dan de ontmoeting met DÓS. oorspronkelijk vastgesteld voor 20 april, op een nog nader te be palen datum te spelen. g. Wij hopen hiermee een construc tieve bijdrage te hebben geleverd voor onze vertegenwoordiger Ajax in het Eu ropese bekertoernooi alsmede voor de Nederlandse competitie. ROTTERDAM Competitieleider Thijs Jansten is niet zo heel enthou siast over de inhoud van het telegram van het bestuur van FC Twente. „Op het eerste gezicht", aldus de Am sterdammer, „lijken aan de voorstel len van Twente geen bezwaren te kle ven. Vergeet echter niet, dat, als we het programma van 13 april verschui ven naar 20 april, we nog een week la ter klaar zijn met de competitie, die, zoals de zaken nu liggen, toch pas op 1 juni klaar is. Daarna krijgen we nog de halve finales en de finale van het toernooi om de Nederlandse voetbalbe ker". „Bovendien hebben vele spelers hun vakanties reed geregeld en zijn er ver enigingen, die verplichtingen hebben omdat zij buitenlandse trips moeten maken. Verder zijn er de totoformulie ren die ook al lang zijn gedrukt". „Nee, ik zie het allemaal nog niet zo. Vandaag of morgen zullen we een beslissing moeten nemen", aldus Thije Jansen. DEN HAAG Bij de sporttoto waren gisteren nog geen formulieren binnen gekomen met dertien juiste voorspellin gen. Wèl 24 aanmeldingen voor de tweede prijs, 397 mensen meldden zich voor de derde prijs en 196 voor de ex- traprijs. Wanneer er geen aanmelding komt van iemand met dertien goede uitsla gen wordt het prijzengeld als volgt ver deeld: veertig procent voor de tweede prijs, 35 procent voor de derde prijs en 25 procent voor de extra-prijs. De twee de prijs zou dan ongeveer driehonderd duizend gulden worden, de derde ruim 262.000 en de extra-prijs ruim 187.000 gulden. ALGIERS Sven Erik Bjerg heeft dinsdag de vierde etappe van de Ronde van Algerije voor amateurs gewonnen. De Deen legde de 100 kilometer van Algiers naar Tizi Ouzou af in 2 uur, 26 minuten en 20 seconden. Gosta Petter- son (Zweden) behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Bjerg (Den) 100 km in 2.26.20; 2. Jorgen (Den), 3. Szurkowski (Pol) zt., 7. Solaro (Ned), 12. Hoekstra (Ned), 17. Zantingh (Ned) zt. Het algemeen klassement na de vier de etappe is: 1. Gosta Petersson (Zwe) 12.28.42; 2. Zsurkowski (Pol) 12.31.00, 3. Dreschler (WD1) 12.31.04, 4. Mierch (internationale ploeg) 12.31.05, 6. Sola ro (Ned) 12.31.09 en 8. Wouters (Ned) 12.31.19. HILVERSUM De amateurs hadden op de Hilversumse draversbaan de draf- elite in handen: Gerard van der Wal stuurde Zevenklapper onverbiddelijk ter ^ge. En de enige die deze snelle combinatie nog ietwat bedreigden wa ren Bosvink S met amateur D. L. de Bruyn en tenslotte ook nog Clara Wil liams met G. J. Fenneman. Amateur Gerard van der Wal had Zevenklapper wel uitermate snel maar toch beheerst gereden als een volleer de beroepspikeur. Turandotprtys: 1. Heros (F. J. Heren berg) km tijd 1.33,5; 2. Gromby en 3. Gavotte R. Winnend 1.90, plaatsen 1,50, 1,70 en 2 gulden; koppel 5,50; cov. 4,80; trio 120.50. Turandotprtys, tweede afdeling: 1. Het ty Hanover (M. Bouwhuys) km tijd 1.34,1; 2. Gretchen W. en 3. Horizon d'Or. Winnend 25,80, plaatsen 4,20, 3,20 en 4,40; koppel 103,70; cov. 8,80. Fledermausprijs: 1. Gerdina (C. D. Im- ming) km tijd 1.30,2; 2. Edeldame en 3. Eusebio. Winnend 2,20; plaatsen 1,50, 2,80 en 3,40; koppel 7,40 en cov. 9,00; trio 550,30. Romeo en Juliaprtfs: l. Zevenklapper (G. v. d. Wal) km tijd 1.22,7; 2. Bosvink S en 3. Clara Williams. Winnend 1,70; plaatsen 1,30 en 2,60; koppel 6,30; cov. 5,90. Mannonprljs, le afd.: 1. Brün Beer (T. H. Kooymans) km tijd 1.24,3; 2. Daughter van our Bonnie 3e carrière. Winnend 4,20; plaatsen 1,90, 1,70, 5,30; koppel 6,20; cov. 4,50. Rigolettoprtys: 1. Ferdinandus R (W. S. Kluin) km tijd 1.26,6; 2. Ghia en 3. Gold Westlandia. Winnend 2,80; plaat sen 1,40, 2,10 en 1,40; koppel 12,20 en cov. 5,20; trio 44,50. MannonprUs, 2e afdeling: 1. Arctic van 's-Gravenhof (L. H. Tichem) km tijd 124,7; 2. Carmania en 3. Dazy H. Winnend 21,80; plaatsen 3,50, 1,50 en 2,70; koppel 13,70 en cov. 5,30. NEW YORK Tom Okker heeft dinsdagavond in de eerste ronde van het open tennistoernooi van Madison Square Garden weinig moeilijkheden ondervonden. De Nederlandse prof versloeg de Amerikaan Ron Holmberg in twee sets: 6-3, 6-3. Twee amateurs zorgden op de eer ste dag voor verrassingen. De 22-jari- ge Amerikaan Cliff Richey schakelde de acht jaar oudere Wimbledon-kam- pioen Rod Laver in drie sets (6-3, 4-6, 6-4) uit, terwijl de 24-jarige linkshan dige Engelsman Mark Cox de Austra liër John Newcombe, Wimbledon-kam- pioen in 1967, wat de verdeling van het prijzengeld (25.000 dollar, onge veer 88.000 gulden) betreft, bijna ge heel buiten spel zette: 6-2, 8-10, 6-2. De overige geplaatste spelers be reikten allen de tweede ronde. De meesten moesten echter een set prijs geven. Alleen de als zevende geplaat ste Tom Okker en de als achtste ge plaatste Manuel Santana wonnen in twee sets. De voornaamste uitslagen zijn: Herenenkelspel, eerste ronde: Roche (Aust.)—Fairlie (NwZ) 6-3, 1-6. 6-4; Gonzales (VS)Kodes (Tsj) 6-3, 7-5; Pa- sarell (VS)—Ralston (VS) 8-6, 3-6, 6-3; Okker (Ned)—Holmberg (VS) 6-3, 6-3; Ashe (VS)—Scott (VS) 1-6, 6-3, 6-0; Richey (VS)—Laver (Aust) 6-4, 3-6, 6-3; Riessen (VS)—Ruffels (Aust) 6-2, 6-1; Grabner (VS)Bengtson (Zwe) 4-6, 6-3, 12-10; Cox (GBr)Newcombe (Aust) 6-2, 8-10, 6-2; Santana (Spa)—Palafox (Mex) 13-11, 6-3. Die schuine voorkant is ver rassend mooi. Maar ook heel nuttig. De trommel hangt na melijk schuin achterover. Daar door maakt de was een extra beweging. Bovendien minder bukken: makkelijker vullen en leeghalen ook omdat de ope ning extra groot is. De Incli-matic is zuinig, sta biel en rustig, makkelijk te be dienen en zo veilig als maar zijn kan. Incli-matic de Luxe met 8 basis wasprogramma's (o.a. voor wol) thermisch gestuurd, 2 zeepbakjes en nog meer snufjes 1029.- minus tijdelijk een Philips inruilpremie van 100.-. Incli-matic Standaard, met 7 wasprogramma's 819.- minus tijdelijk een Philips inruilpremie van 100.-. Heeft slechts een vloeropper vlak van 40 x 60 cm nodig. Is dus gemakkelijk te plaatsen. Ideaal in flats. Voorwas, hoofd was, 5x spoelen en centrifu geren... alles gaat automatisch. Naar keuze volgens 16 was programma's (ook voor fijne stoffen). Goed tot 5 kg. Trom mel en kuip van roestvrij staal. Uiterst eenvoudige bediening. En veiligheid staat bovenal. Werkt zeer rustig en stabiel 1079.- minus tijdelijk een Philips inruilpremie van 150.-.

De Vallei | 1969 | | pagina 17