Scherpenzeelse wielrenners aan de start in Frankrijk E.H.B.O.-ploeg uit Amerongen won S.K.F.-wisselbeker k k r Schoolelftallenparade Diepeveen liet zomer- en voorjaarsmode showen Boomplantdag in „de Engelenburg" Ds. De Bie nam afscheid van NPB - Kesteren naar PGEM Belt vr,3o73u°; 11079 Scholieren bogen zich over verkeers- examen MA XI-BLOUSE ALS MINI-JURK tuinl oe ouw Tegen inwoner van Renswoude forse straf geëist Aanleg riolering in oude deel Seherpenzeel VALLEI? Vesten en slipovers in felle kleuren Sportvereniging gaat definitief bestuur kiezen DSA speelt tegen pupillen van v.v. „Renswoude" WOENSDAG 26 MAART lc V Wethouder Ant de Ruiter kijkt toe hoe Laetitia Versteeg en Stanie Blankestijn voor het politiebu reau de boom vaste voet geven. door Lucie Schoonderbeek van de Dok ter Heksterschool en Corrie van der Hurk van de Herv. Engelenburgschool. Beide schoolhoofden, de heren Scholten en Minderhoud kregen als aandenken een vaantje. De leerlingen waren didactisch voor bereid op de boomsoorten die ze in de „Engelenburg"-grond plantten aan de hand van een stencil van de heer G. Bastehof, opzichter van de afdeling plantsoenen van de dienst gemeente werken, die samen met zijn chef de heer J. Bezemer de bijeenkomst in de brandweerkazerne bijwoonde. Geplant werden de Prunus subhirtel- la (Japanse sierkers), de Pterocarija fraxinifolia (vleugelnoot), de Robinia pseudoacacia Tortuosa (acacia) en de Ulmus Hollandica Commelin (iep). Hierna volgde de vertoning van een drietal films, verzorgd door de rijks- landbouwvoorlichtingsdienst. u dan even a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 SCHERPENZEEL De beide Scherpenzeelse amateur-wielrenners Arnold Voogt en Matti de Koning ver trekken op 26 april naar Frankrijk om in de geselecteerde Amstelbier ploeg uit te komen in het circuit des Minis, een dertiendaagse etappewed strijd. Behalve de beide Scherpenze- lers zullen met ploegleider Herman Krot ook nog Karei Keybeek uit Stein, Joop Zoetemelk uit Rijpwetering en Wicher Vlot uit Wanne perveen naar Frankrijk vertrekken. VEENENDAAL Op de beide Hervormde MAVO-scholen, de twee Christelijke huishoudscholen, en de Talmaschool aan de Industrielaan is dinsdagmorgen het schriftelijke ver- keersexamen afgenomen onder 't toe ziend oog van de politie. Bijna drie honderd scholieren bogen zich over de opgaven, die, volgens zeggen, „niet moeilijker dan anders" waren. De uit slag van het examen wordt pas vol gende week bekend, want op 1 april begint de politie, samen met een aan tal leerkrachten de resultaten van de tekst te bekijken. Degenen die daarna blijken voor het diploma in aanmer king te komen krijgen dit op hun school op een nader te bepalen da tum door de politie uitgereikt. Dan zal de test nog eens mondeling worden doorgenomen, waardoor ook uit de ge maakte fouten lering kan worden ge trokken. Op de foto een klas van de huis houdschool aan de Stationssingel. Voor de kleinere maten waren er sportieve pakjes en japonnen voor al in de kleuren rood met blauw en combinaties met wit. Een groot succes was de combinatie van Bobby Brooks: een effen beige ge rend rokje met bijpassende gerui te overhemd-blouse, beide in ka toen. In de grote maten felgekleurde, slankafkledende japonnen met kor te mouwtjes. Er werden ook enke le mouwloze japonnen geshowd, waar de mouwtjes los bij verkrijg baar waren, hetgeen erg insloeg. Voor de meisjeskleding was er een „mini-mannequin", die veel suc ces had met een rood-ivit geruite maxi-blouse, die ook als mini-jurk gedragen kan worden. In de sportieve herenkleding vielen vooral de felgekleurde gebreide vesten en slipovers op. Hieronder werden gekleurde overhemden of colhemden gedragen op donkere pantalons met iets uitlopende pij pen. Dit seizoen zijn de pantalons met verhoogde taille, Spaans model, dé mode. Na de pauze werd vooral „Haute Couture" geshowd. Dit waren veelal gerende japonnen in „Chanel stijl", van jersey in lichte tinten, waarbij zachtgroen overheerste. Een tunique-pak met lange mouw-hoge boord en op het jasje een brede band met een gro te gesp, in zwart jersey was het succes van de avond. De grote mode in de meer geklede herenkostuums zijn de gestreepte kostuums met lange jasjes en bre de revèrs en pantalpns met uitlo pende pijpen. Een van de modellen, die gisteren bij Diepeveen door mannequins werden getoond. VEENENDAAL Met als inzet de S.K.F.-wisselbeker streden gisteravond in de kantine van dit bedrijf aan de Groeneveldselaan zeven E.H.B.O.-ploegen om de S.K.F.-wisseltrofee. De beker, die vorig jaar werd veroverd door de ploeg uit Eist kwam ditmaal in bezit van de Amerongse E.H.B.O.-ploeg onder lei ding van mevr. Van der Grift, die ook de leidersprijs voor zich opeiste. Dezer dagen zag ik een echte tuinliefhebber druk in de weer om een stukje grond te spitten, terwijl deze grond nog erg nat was. Dat was zeer onverstandig, want de grond wordt dan plat gelopen en verliest zijn poreusheid. Ook vlak na de vorst is het beter nog even met spitten te wachten, om de grond niet onnodig kouder te ma,ken dan hij at is. In verhouding is het aantal hoge en middelhoge planten veel groter dan van de compact groeienden. Wie uitgekeken is op de lage Oost Indi sche Kers en lage Begonia's, mag zich verheugen over de compact groeiende Verbena Compacta Spar kle. Dot is een zeer rijkbloeiende, scharlakenrode Verbena, met wit oog, heeft een lage, bossige groei wijze, waardoor zij op de voor grond in een border of als rand- plant zeer waardevol is. Ik raad U: koop een pakje .Verbe na" Compacta Sparkle en zaai de ze nu in een kweekbak of in een kistje onder glas in de warme ka mer. Zijn de plantjes handelbaar, dan verspenen verplanten en na half mei kan men deze dan uit- planten op een zonnig plekje. Onge twijfeld zult u enthousiast zijn over haar schone bloei! Ik moet u ook wijzen op de eenjari ge lage Duizendschoon Wee Wil lie 1957". Als tweejarige plant is de Duizendschoon overbekend, doch deze soort is een éénjarige, op zich zelf al iets bijzonders. Deze éénja rige bloeit reeds 8 weken na het zaaien en wat heel plezierig is, men kan meteen in de volle grond zaai en, bij gunstig weer in april. Dan kan men van een vroege zomer bloei profiteren. VEENENDAAL - Het elftal van de Juliana van Stolbergschool gaat onbedreigd aan de leiding in poule B van het schoolvoetbaltoernooi. De voetballertjes van de Nieuweweg behaalden de maximale winst en de naaste concurrent, de Patrimo- niumschool, moet drie punten ach terstand wegwerken om tenminste gelijk te komen. In deze groep kun nen de Pr. Beatrixschool en de CNS II zich echter nog tussen de beide koplopers nestelen omdat beide scholen een wedstrijd minder heb ben gespeeld. Voorlopig stelt de ploeg van de Juliana van Stolberg- school zijn supporters niet teleur. Het team ziet er als volgt uit: Zittend: v.l.n.r. Jan Haverkamp, Sjaak Breedijk, Wim v. d. Beek, Wim van Doorn en Jan v. d. Haar. Staande: Piet Klumpenaar. Johan Spies, Martin Terschegget, Rinie v. Hensbergen, Jan Vlastuin en Jan v. d. Berg. Zij groeit compact en dwergachtig en de grote bloemen variëren in vrolijke combinatie svan rose, rood en wit. En weet u wat het aardi ge is? Dat de eerste bloemen al verschijnen wanneer de plantjes nauwelijks 5 cm hoog zijn en de hoofdbloei komt 7 d 8 weken later. Een zeer aantrekkelijk heestertje, Vroeg bloeiend, heerlijk geurend en bessendragend is het Peperboompje (Daphe Mezerum). In maart-april staat het struikje al in bloei vr de ontwikkeling van het blad, het behoort dus tot de zogenaamde nachtbloeiers. Het verwondert ons, dat het aantrekkelijke Peperboom pje zo weinig in de tuinen te zien is. Zeker is men te weinig bekend met haar sierwaarde. Juist in de overgangstijd van de winter naar het voorjaar valt een dergelijk ju weeltje van pracht zo erg op en ge niet men er het meest van. Zij bloeit langs de boveneinden van de voorjarige twijgen en wordt dus niet gesnoeid of het moest zijn voor het wegsnijden van enkele hinderlijke takjes en het in goede vorm houden. Moet er uitgedund worden, dan doet men dit, zo nodig, na de bloei. De bloemen van „Daphe Mezerum" zijn violetkleurig, na de bloei ko men de mooie rode besvruchten. De „Daphe album" bloeit met witte bloemen en geeft lichtgele vruch ten. Wenst men 'n héél vroeg bloei end Peperboompje, dan moet de „Daphe Burkwoodii" aangeschaft worden. De plant bloeit met room witte bloemen die in rose overlopen en geeft na haar bloei eveneens ro de vruchten. De „Burkwoodii"-soort kan reeds in februari bloeien. De Peperboompjes worden ongeveer één meter hoog, heeft ze het goed naar haar zin, dan kan ze ook een hoogte berei ken van anderhalve meter. Ze vraagt een humusrijke grond, dus bij het planten flink turfmolm (voch tig) geven, vermengd met oude koe mest of gedroogde mest in het plant- gat. Verder vraagt zij een beschut plekje. Met wat goede wil kan men aan die voorwaarde in elke tuin voldoen. De tulpen, narcissen, hyacinten, etc. steken hun neuzen boven de grond. Deze zullen zich dankbaar tonen voor een gift Asef-korrels. Strooi dus nu deze overbemesting uit en werk het door de boven- grond met een schrepel of harkje, de grond wordt er los door en de bemesting wordt tevens goed inge werkt. Bij gunstig weer kunnen we er aan beginnen te denken, dat we de vol gende bol- en knolgewassen kunnen planten: anemonen, Kaapse hyacin ten Galtonica'sgladiolen, lelies, montbretica'sranonkels, tigridia (tijgerbloem). In de schaduw van huis of een schut ting en tussen struikgewas waar nog een enkel zonnestraaltje door dringt kan men nog met succes wat vaste planten zetten. Onder ge boomte wil niet veel anders groeien dan varens, doch op voornoemde plaatsen kan men schaduw en half- schaduwplanten planten. O.m. Aco- nitum (monnikskap), lelietjes-van dalen, salomonszegel, digitalis doronicum, saxisfraga, seclum, spu- rium, maartse viooltjes, pulmonari, akeleien, asperula heuchera, hosta (fuchsia), monarda, phlox (herfst- sering), primula (sleutelbloem), vin- ca minor (maagdepalm), ajuga, anemone pepatica, dicentra formo- sa, lamium, omphalodes, etc. etc. Vaak probeert men van alles en nog wat op de schaduw of halfschaduw planten te doen groeien, dat dan op 'n mislukking uitloopt. Genoemde plan ten zullen u op plaatsen waar heel weinig zon doordringt toch vreugde geven. Abonnee J. W. v.d. K: U kunt uw vraag bij genoemde planten beant woord vinden. RHENEN E. J. GRIJSEN De ongevalstoedracht was als volgt. Een wat ouder persoon windt zich wat op tijdens een meningsverschil. Hij raakt buiten bewustzijn en valt van de stoel waarb^ hij in achteroverliggende houding op de grond terecht komt. Iemand wil hem opvangen maar blijft bij zijn poging achter een stoel poot haken. Het gevolg voor beide per sonen is een polsfractuur en een beroer te voor eerstgenoemd slachtoffer. Na een spannende strijd tussen de ploegen was de taak aan de jury bestaande uit de doktoren H. v.d. Ent en H. Bijster- veld en de heer Van Rijswijk, om de puntenwaardering op te stellen. De uit slag was als volgt: 1. Amerongen 209 p.; 2. Opheusden 207 p.; 3. Lienden 159 p.; 4. Kesteren 150 p.; 5. Rhenen 141 p.; 6. Eist 138 p.; 7. Veenendaal 134 p. De drie leidersprijzen gingen achtereenvolgens naar: 1. mevr. Van de Grift (Amerongen), 2. H. Welvaart (Kesteren) en 3. H. van Blitterswijk (Opheusden). Namens de SKF-directie werden de prijzen uitgereikt door de heer C. van Aller, chef van de afdeling personeels zaken. Hij dankte achtereenvolgens de ploegen voor hun inzet en de jury voor de belangeloze medewerking. De Lotus- groep bestaande uit mevr. Van Hoog- dalem en de heren De Nigtere en Wols- wijk kreeg evenals de juryleden een attentie aangeboden. Deze jaarlijkse wedstrijd werd georganiseerd door de ARNHEM Hij had ontelbare gla zen bier op, vertelden de gasten van café Pluim in Wekerom achteraf van de 34-jarige machinebankwerker Joop van E. uit Renswoude, die onmiddellijk na zijn vertrek uit het café op de We- keromseweg in Ede de auto van de 39-jarige vertegenwoordiger G. Schrij vers uit Harskamp ramde. Zo hevig was de klap dat de wagen van de vertegenwoordiger om zijn as tolde en tegen een boom tot stilstand kwam. De auto van Van E. verdween vol gas in de verte. „Door een moment van onverant woordelijk optreden kan op deze ma nier een heel gezin in de ellende worden gedompeld", zo zei gisteren mr. J. H. C. Pieters voor de rechtbank in Arn hem. „Nog steeds sinds het ongeluk in december, ligt de toen zwaargewonde mevrouw Schrijver te bed." Een zware straf is hier op zijn plaats, zo oordeelde officier. Hij eiste tien we ken gevangenisstraf en anderhalf jaar niet rijden. Raadsman mr. H. P. de Jager was het met de getuigenver klaringen omtrent het drankgebruik van Van E. niet eens. „De man die heeft gezegd: ontelbare biertjes, zegt nu: ik heb ze niet geteld. De kelner die heeft gezegd: hij had er tien op kan er wel de glazen bij hebben geteld die Van E. weggaf'. Hij bepleitte een nieuwe onderzoek, waarbij ook de kaartvrienden van de machinebankwerker, met wie hij van half drie tot ongeveer zes uur aan een tafel zat, wori^ ;n gehoord. Van E. zelf h*eld ter zitting vol niet meer dan drie pils te hebben gedron ken. Hij schreef het ongeluk toe aan oververmoeidheid. „Ik moet in slaap zijn gevallen". SCHERPENZEEL Men is in Seherpenzeel aan het laatste gedeelte van de rioolvoorziening in het oude dorpsgedeelte begonnen. Deze week werd een begin gemaakt met de re constructie van de Markstraat. Eerst leek het er oo, dat de gemeente met de eigenaars geen overeenstemming, kon bereiken, zodat het laatste stukje niet van een trottoir kon worden voor zien. Men deelde echter van de zijde van de gemeente mee, dat men in middels tot een akkoord is kunnen komen, zodat niets de werkzaamheden meer in de weg staat. VEENENDAAL Gisteravond hield modehuis Diepeveen in Veenen daal een modeshow van voorjaars- en zomermodellen uit eigen collectie. Er werden modellen geshowd voor alle maten, leeftijden en types. VEENENDAAL Ongeveer honderd leerlingen uit de drie hoogste klassen van de Dokter Heksterschool en de Hervormde Engelenburgschool togen gister middag met de spade op pad om in het kader van de jaarlijkse Boomplantdag een aantal bomen te planten. De plantgaten waren tevoren door de dienst gemeentewerken gegraven in „de Engelenburg" en wel speciaal ter hoogte van het politiebureau en op de hoek Grote Pekken-Boompjesgoed. Nadat het praktische gedeelte achter de rug was ging de jeugd naar de in structiezaal van de brandweerkazerne, waar een aantal films werden vertoond en een versnapering werd aangeboden. Hieraan vooraf ging een toespraak van de wethouder van openbare wer ken de heer Ant. de Ruiter. Deze ver- natuurwacht heeft beijverd voor deze boomplantdag. Daarna werd aan alle jongens en meisjes een reep chocolade uitgereikt. Twee wikkels weken af van de rest en gaven recht op een dierenboek van A. F. J. Portielje. Ze werden gewonnen telde het een en ander over het doel van de jaarlijkse boomplantdag. „Ik ben blij", aldus de wethouder, „dat jul lie de mensen van de gemeente zo goed hebben geholpen. In de eerste plaats worden de bomen geplant om tussen al die grote huizen in deze nieuwe wijk ook wat groens te hebben. Bovendien js het een mooie gelegenheid voor jul lie om liefde op te doen voor de na tuur. Als jullie de leeftijd van een wet houder hebben bereikt kun je altijd nog eens zeggen dat je geholpen hebt om die en die boom te planten". De wethouder vertrouwde de zorg over de bomen graag toe aan de jeugd. Hij deed tevens een beroep op de gehe le jeugd van Veenendaal de perken en plantsoenen te ontzien. „De bomen 'die jullie vanmiddag hebbérf geplant"kosten alles meegerekend veertig gulden per stuik en dat geld hebben jullie ouders eigenlijk bij elkaar gebracht door mid del van de belasting", zo onderwees de wethouder zijn jeugdig gehoor. Aan het einde van zijn betoog her dacht de heer De Ruiter, wijlen hoofd inspecteur W. C. H. Dekker, die zich jarenlang als voorzitter van de Jeugd- SCHERPENZEEL De bejaarden middag van de Ned. Herv. Kerk in ge bouw Filalethes te Seherpenzeel had dinsdagmiddag een bijzonder tintje om dat men afscheid moest nemen van ds. De Bie uit Ederveen. De predikant ver trekt in april uit Ederveen en is hier door ook geen consulent meer in de Gemeente Seherpenzeel. Op verzoek van de bejaardencommis sie bracht ouderling Nijmeijer ds. De Bie dank voor hetgeen hij in de afgelo pen 6 maanden voor de Scherpenzeelse bejaarden heeft gedaan. De ouderling maakte van de gelegenheid gebruik de predikant ook te danken voor het vele andere werk, dat hij in de gemeente had gedaan. „U hebt in Seherpenzeel blijde en droeve gebeurtenissen geleid. U hebt begrafenissen geleid en u hebt paartjes getrouwd en zieken bezocht. Kortom u hebt bijzonder veel werk in de gemeente verzet". Namens de bejaarden bood de heer Nijmeyer ds. De Bie een platenbon aan. De bejaarden uit Renswoude waren gistermiddag in Seherpenzeel te gast. Na de gebruikelijke opening hield ds. v.d. Peut een meditatie die in het teken stond van het komende Paasfeest. Hier na werden door een paar bejaarden ge dichten voorgedragen en mevrouw Graag vertelde de Paasgeschiedenis. Nadat het koor nog een paar Paas- liederen had gezongen werd gepauzeerd. Het programma werd besloten met het vertonen van een zeer interessan te film, waarin in korte trekken werd weergegeven wat er allemaal in Seher penzeel tot stand is gebacht tijdens het 33-jarig burgemeesterschap van mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg. De film is samengesteld door de gemeentese cretaris de heer B. v.d. Brink, die ook, waar het nodig was, een zeer uitvoerige toelichting gaf. RENSWOUDE Maandagavond 31 maart zal tijdens een vergadering van de nog jonge sportvereniging „Rens woude", het definitieve bestuur van de sportvereniging worden gekozen. Tij dens deze bijeenkomst wordt ondermeer het voorlopig bestuur voorgesteld, ter wijl de heer Blom, voorzitter van de Stichting Turnkring het een en ander zal vertellen over de organisatorische opzet van de gymnastiekafdeling. Het bestuur zal verder de plannen voor de toekomst ontvouwen- De vergadering wordt gehouden in zaal „Rehoboth". KESTEREN Dezer dagen kwamen de dames van de Nederlandse Platte landsvrouwen Bond in vergadering bij een. Allereerst werden twee nieuwe leden en één gast welkom geheten. Mevrouw Stuivenberg-v.d. Vlist, herdacht in haar openingsrede het plotseling overlijden van mevrouw Van Ravesteyn-v.d. Brink. Verder werd bekend gemaakt, dat 23 juni mejuffrouw T. Middel zal spreken over het onderwerp „haarstukje". Binnenkort wordt een begin gemaakt met het aanleggen van een zogenaam de „babymand" door de leden. Hieruit kan bij eventuele geboorten een ge schenk worden gekozen. Op 21 april wordt een excursie gehou den naar de PGEM in Tiel, waarbij dan o.a. aandacht wordt gevestigd op het diepvriezen en koelen. Belangstellenden voor deze excursie kunnen zich opge ven bij het bestuur. Tijdens de bijeen komst va de N.P.B. sprak dr. J. Jon ker uit Opheusden over de gevreesde ziekte reuma. De vele vragen, die ge- steld werden, werden door de spreker duidelijk beantwoord. RENSWOUDE Vrijdagavond 28 maart wordt in het gebouw „Rehoboth". de plaatselijke derby gespeeld tussen de jongste jongensgroep van DSA in de leeftijd van 8 t/m 11 jaar en de pupillen van de voetbalvereniging Renswoude Deze ontmoeting die op dit moment in beide jeugdkampen het gesprek van de dag is zal ongetwijfeld een spannende strijd geven. De teams zullen elkaar be kampen in quiz, touwwedstrijd, slaom, flesbal. ballonnenrace, balvaardigheid, stokkenrace, zaalhockey, zaalvoetbal en touwtrekken De v.v. Renswoude komt met de vol gende spelers in „het veld": Anton Die peveen (aanv.),Albert Diepeveen, Martin Diepeveen, Hans v. 't Foort Jan Diteweg. Bennie v. d. Vliert. Han Rijnders, Ge rard Gijsbertsen, Jan Stutvoet, Henk Veldhuizen, Joop v. d. Mijn, Peter ter Harmsen v. d. Beek, Herman v. d. Kaa. René Idzerda en Henk Middelkoop. De DSA spelers zijn: Joop Veldhuizen, (aanv.) Frans v. d. Broek. Gert Leijen- horst, Jan Hardeveld, Hijmen Valken burg, Gert Overeem, Dirk Verbeek, Dik Versteeg, Bart Pater, Henk Worst, Kees v. d. Bor. Johan v. Ingen, Hennie Wols winkel, Joop Vink, Gert-Jan Gijsbert sen en Gert Dikkenberg.

De Vallei | 1969 | | pagina 3