Invaller Lieftink bleef Ona-Opheusden kampioen ongeslagen bij RTTV MERINO'S STERKER DAN ZWEEDS MARATHON: 3-1 Record aantal honden op show De Batouwe Yan de Brandhof met veel moeite op winst Klaverjassen om toegangskaarten voor Ajax-Spartak Tafeltennis Reserves Gelijkwaardig J aarvergader ing van VARA-Tiel Vergadering Polderdistrict Waterhoogten Dammen Gekritiseerde scheidsrechter H. van Schijndel: Nog nooit zag u zoveel paasverrassingen en -traktaties bij elkaar als nu bij Jamin. 't Is een uitbundig feest van kleur en lekkers. En al die artikelen hebben een smaak, waarvan u zegt:„Niet te geloven voor die prijs".Kies méér eieren voor uw geld. Bij Jamin. WOENSDAG 26 MAARÏ 1969 DEN HAAG De waterhoogten van hedenmorgen: Konstanz 295 onv.; Rheinfelden 240 onv.; Straatsburg 280 2; Plittersdorf 438 +6; Maxau 483 +7; Plochingen 180 +5; Mannheim 346 Steinbach 208 4-22; Mainz 3503; Bingen 255—3; Kaub 283—5; Trier 388 —36; Koblenz 321—6; Keulen 325—3; Keulen 3253; Ruhrort 51611; Lo- bith 1147—18; Nijmegen 942—17; Arn hem 92717; Eefde IJssel 51026; De venter 39228. Monsin 3474 +12; Borgharen 4011 11; Belfeld 118933; Grave beneden de sluis 50815. advocaateitjes 250 gram 115 chocolade 89 chocolade lammetje 69 chocolade fondanteitjes 200 gram 95 JAMIN VEENENDAAL Vier toegangs kaarten voor de „big match" Ajax - Spartak Trnava, het duel in de halve finale van de Europa-Cup voor lands kampioenen, vormen de hoofdprijzen van twee achtereenvolgende klaverjas- avonden, die worden belegd door de ontspanningscommissie van de scheids- rechtersvereniging groep Veenendaal en omstreken. Bij deze prijzen is een geheel verzorgde reis naar Amsterdam inbegrepen. Vrijdagavond a.s. om acht uur wordt de eerste klaverjaswedstrijd gehouden in café „De Ouwe Grens" aan de Nieu- weweg, waar op 11 april de wedstrij den eveneens om acht uur wor den voorgezet. Degenen die op deze twee kaart avonden, waaraan iedereen kaan deel nemen, de meeste punten hebben ver gaard, komen in het bezit van de toe gangskaarten. Behalve deze vier originele prijzen, heeft de ontspanningscommissie van de COVS Veenendaal en omstreken ook nog een aantal andere artikelen be schikbaar gesteld voor de overige win naars. OPHEUSDEN De eerste uitgave van de Opheusdense biljartvereniging ONA heeft na een spannende strijd de kampioenstitel veroverd in de over gangsklasse van de Wageningse Biljart Bond. ONA zag kans de titel te bemachtigen na een spannende race met plaatsgenoot VOP, die al enke le weken voortduurde. Op de foto het kampioensteam van ONA, v.l.n.r., P. van Roekei, B. van Beek, D. J. van de Weerd en J. Kerkstra. RH ENEN Een verzwakt RTTV heeft het in Nijmegen tegen het op de 2e plaats staande Boemerang niet kunnen redden. De Rhenenaren gingen met 7-3 ten onder. Invaller C. Huntelerslag slaagde er niet in om tot winst te komen in de Keizer- Karelstad. C. Huntelerslag verloor z'n partij tegen K. Stappers met 21-17 en 21-16, van H. Gassellng verloor hU in een spannende partf) met 21-18, 18-21, 22-20 en van L. v.d. Lans met 21-14, 14-21 en 21-18. R. v.d. Brink zegevierde over L. v.d. Lans met 16-21 en 17-21, doch tegen Stappers had hy geen kans 21-12 en 21-11). Van H. Gassellng verloor hy met 21-15, 17-21 en 21-12. D. v. Breemen tenslotte verloor van H. Gassellng met 21-14 en 21-18, maar won van L. v.d. Lans met 15-21 en 18-21 terwyi de winst op K. Stappers werd geboekt met 5-21 en 13-21. Het dubel werd verloren met 21-13 en 21-17. In de wedstrijd tegen RTTC speelde RTTV voor z'n laatste kans. Het kwam uit met een invaller voor R. v.d. Brink nJ. C. Lieftink. Deze speler zorgde voor een groot gedeelte voor de 8-2 ze ge, daar hij ongeslagen bleef deze avond. E. Doornkamp en E. v. Bree- nen wonnen beide 2 maal en samen ook het dubbel. C. Lieftink won van de sterke Brukse met 21-9 en 21-16, van Hoppenbrou wers met 21/16-21/14 en van Wilbers met 19-21, 21-14 en 21-7. E. Doornkamp triomfeerde over Wilbers met 19-21, 21- 17-22/20, van Hoppenbrouwers met 21/ 7-21/18, terwijl hij van Brukse verloor met 22-21, 21-18 en 18-21. D. v. Breenen verloor ook van Brukse, maar won z'n 2 andere partijen van Hoppenbrouwers en Wilbers. Het dubbel werd met 21-15 en 21/19 gewonnen. Deze week speelt RTTV z'n laatste wedstrijd in deze competitie in Nijmegen tegen Flamin go's. De winnaar van dit duel heeft misschien nog een kans zich te plaat sen voor de promotiecompetitie. De reserves speelden als volgt: SC. VELP I - RTTV 2: 4-6 Een goede prestatie van dit team. C. Lieftink bleef in deze wedstrijd ongesla gen. J. Engelaar won 2 partijen en W. de Gr.mulder kwam 1 x tot winst. RTTV 2 - ARENA 2: 10-0 Deze keer deed de 2e uitgave het nog beter. Tegelijkertijd speelde het zich door deze grote overwinning, vrij van degradatiezorgen. RTTV 3 - ATA VA 1: 8-2 H. v.d. Broek en Jan Notermans ble ven ongeslagen, terwijl O. Meyer 1 partij won. Ook het dubbel leverde winst op. CAP 1- RTTV 3: 2-8 Opnieuw een grote overwinning van team 3, dat nu wel zeker is van de 2e plaats in deze 2e klas, die recht geeft op promotiewedstrijden. H. v.d. Broek en J. Notermans wonnen ook nu 3 maal en O. Meyer won 2 partijen. FLAMINGO'S 2 - RTTV 4: 10-0 Deze grote nederlaag kwam gedeelte lijk tot stand doordat team 4 met 2 in vallers uitkwam: G. v.d. Wetering en H. v. Nw. Amerongen. Deze beide spe lers konden niet tot winst komen. Ook O. Weyssenfeld kon de eer niet redden. RTTV 5 - KR. EN VR. 3: 6-4 B. Middel won in deze wedstrijd 3 maal, terwijl invaller E. v. Heer 2 par tijen won. W. Roseboom bracht het slechts tot 1 overwinning. SCHIMMELPENNINCK 1-RTTV 7: 2-8 J. de Bode en A. Need bleven onge slagen, terwijl J. Nieuwenhuis 2 partij en won. RTC 3 - RTTV 7: 3-7 J. Nieuwenhuis won 3 maal, J. de Bo de 2 maal en A. Need eenmaal. Ook het dubbel leverde winst op voor de Rhene naren. RITAC 2 - RTT 8: 10-0 In deze wedstrijd lukte het geen van de 3 dames tot winst te komen tegen hun opponenten. Junioren: RTTV c-RTTV a: 2-8. Van team C brachten E. Meyer en P. ten Braak het tot 1 overwinning, maar H. v. Ree kon geen punten vergaren. Van team a bleef H. Houth ongeslagen. R. ter Burg en R. v. Appeldoorn won nen belde 2 partijen. Ook heb dubbel was voor de a-formatie. VEENENDAAL In 't Trefpunt wer den deze week de volgende wedstrijden voor de onderlinge competitie van VDC gespeeld: J. van de VliertW. v. d. Hor 2-0; H. v.d. BrandhofH. Verhoef 2-0; D. BoumanD. v. Leeuwen 2-0; J. Ver meerA. Keijman 0-2; E. SchaapW. de Kleuver 0-2. De eerder afgebroken partij G. v. RotterdamD. Bouwman eindigde in 'n remise. Kampioen Van de Brandhof had veel moeite met Verhoef, die in het eind spel volop remisekansen had. Keijman, die vorige week zo ongelukkig op de klok verloor, revancheerde zich op uit nemende wijze tegen de sterke Vermeer, terwijl Schaap, die vorige maal de kam pioen versloeg, nu de winst moest la ten aan W. de Kleuver. Vorige week vermeldden wy, dat De Roder zyn party tegen Kalter in een overwinning had omgezet, maar deze uitslag was 20 In het voordeel van Kalter. VEENENDAAL Vierdeklasser De Merino's is gisteravond op zyn terrein aan de Wageningselaan als sparring-partner opgetreden van Marathon, een vereniging uit de zesde divisie van de Zweedse voetbalcompetitie. De Zweden, die pas voor de vierde maal de grasmat betraden dit jaar (de eerste maal voor een wedstryd in Nederland), moesten duideiyk hun meerdere erkennen in de Veenendalers, die echter byzonder veel kansen nodig hadden om te doelpun ten. Het werd uiteindelijk een 31 overwinning voor de Merino's. Het feit, dat de uit Malmö afkomstige Zweden in de tweede helft aanmerkeiyk beter gingen draaien, verhinderde niet dat de Veenendalers na een 10 ruststand nog tweemaal scoorden. In de eerste helft was Merino's dui delijk sterker dan de buitenlandse gasten, waarvan alleen de achterhoe de een betrouwbare indruk maakte. Over het geheel genomen lieten de Zweden individueel wel technische dingen zien, maar van gevaarlijke aanvallen was geen sprake. Vrijwel onophoudelijk was de thuisclub in de aanval en het pleit niet voor de front linie, dat er voor rust slechts een maal gedoelpunt werd. Dat gebeurde enkele minuten voor rust toen Gaas beek, uiterst beheerst, een scherpe pass van Van Wakeren (na enige tijd weer terug in de Veenendaalse gele deren en ingevallen voor de zieke Van Kruistum) afrondde (1-0). In de tweede helft deed ook de Zweedse voorhoede wat meer van zich spreken. De snelle linksbuiten zwenk te na enkele minuten naar de rechter- wing, werd bediend met een pass van af het middenveld en hij versloeg doelman v. d. Haar (1-1). Even was Marathon een gelijkwaar dige tegenstander, maar na een tien tal minuten werd Merino's superieur. Henk van de Berg bracht uit een scherpe voorzet van Aartse met een kopbal de stand op 2-1 en deze speler tekende ook voor de derde treffer. Een prachtige dieptepass zette hij om in een gave treffer (3-1). De Zweden die het te koud vonden om zonder trainingspak de strijd met de gastheren aan te binden, hadden het een nuttige oefenpartij gevonden. „Er werd aan beide zijden met veel inzet gestreden", aldus een woord voerder van de gasten, „en dat is al tijd toe te juichen". Die inzet was er inderdaad, want de linksbuiten van de gasten werd in het vuur van het spel zo kwaad op zijn opponent, dat hij probeerde flink na te trappen. „Hé, hé, dat gaat niet", schreeuwde de arbiter uit, maar de Zweed verstond hem niet... De Zweedse sportlieden hebben ove rigens veel over voor hun sport. Na genoeg de helft van de reis naar Ne derland betalen ze zelf, terwijl ze toch maar lid zijn van een amateur- clubje van bijna tweehonderd leden. Over veertien dagen begint de com petitie in het noorden. Een begeleider van Marathon vertelde dat de ploeg dit seizoen op het kampioenschap gokt. Men heeft er vijf nieuwe spe lers bijgekregen, die gisteravond al len in Veenendaal hun debuut maak ten. Henk Gaasbeek scoort op koelbloe dige wijze het eerste doelpunt van De Merino's in de oefenmatch tegen de buitenlandse gasten. „Ik heb niets tegen Sportclub Zoelen" TIEL Bij Sportclub Zoelen heeft scheidsrechter H. van Schijndel het ge daan. Na de wedstrijd tegen Alem, die een 00 gelijk spel opleverde, Ls ernsti ge twijfel ontstaan over zijn arbitrage- kwaliteiten. De leider uit Schijndel (niet Boxtel zoals in ons sport verslag vermeld) hoorde zelfs een aantal be schuldigingen aan zijn adres geuit. Zelf zegt hij erover: „Ik heb helemaal niets tegen Sportclub Zoelen. Waarom zou ik?** De houding van de gehele aanhang komt hem vreemd voor. Scheidsrechter Harry var Schijndel verklaart ronduit: „Voor mij blijft het TIEL De afdeling Tiel van de V.A.R.A. houdt de jaarvergadering op woensdag 26 maart om 20.00 uur in Ge bouw Opwaarts. Behalve de gewone punten van een jaarvergadering staat de bespreking van het Omroeprapport op de agenda. Na afloop bij voldoende deelname kienen. TIEL Het gecombineerd college van het Polderdistrict Neder-Betuwe belegt op 31 maart een openbare vergadering in het districtshuis in Tiel. Op de agenda staat onder meer het beschikbaar stellen van een krediet voor het verzamelen van gegevens voor de verzwaring van de Rijnbandijk bij Resteren. gelijk welke ploeg wint. Dat was ook zondag het geval. Ik heb me honderd procent gegeven. Dat er moeilijkhe den ontstonden lag niet aan mij. De beslissingen zijn naar eer en geweten genomen. Ik stond er nota bene boven op als er wat gebeurde". Over de wedstrijd vertelt de arbi ter: „Voor rust ging het allemaal best. Wel had één van de Zoelense spe lers veel praats. Hij voorkwam zelf moeilijkheden door zich te laten ver vangen. In de tweede helft heb ik de Zoelense speler R. Ótten tot tweemaal toe een vermaning gegeven wegens onbesuisd inlopen. Toen hij opzettelijk natrapte en dat heb ik duidelijk kunnen zien bleef er niets anders over dan hem naar de kleedkamer te zenden. Er stroomde ppbliek het veld op, ik heb toen afgefloten en ontrui ming van het veld gelast. Dat is ge beurd, zodat de wedstrijd kon worden uitgespeeld". De heer Van Schijndel noemde de incidenten onprettig. „Voordien had ik nooit moeilijkheden meegemaakt. Zelfs bij de wedstrijd Alem-Buren ver liep alles goed. Dat men zich in Zoe len nu druk maakt over de gang van zaken ligt waarschijnlijk aan het feit, dat een overwicht niet in doelpunten kon worden uitgedrukt". Over de be wering dat één van de spelers niet kon scoren omdat hij aan zijn shirt getrok ken werd zegt hij: „Daar klopt niets van. Het was een geval van haken. Geheel volgens de spelregels heb ik toen een vrije trap toegekend. De beschuldiging van Zoelense zijde, dat de heer Van Schijndel ook tegen Hertogstad incorrecte beslissingen nam, verwijst hij naar het rijk der fa belen. „Er is destijds helemaal niets bijzonders gebeurd", stelt hij nadruk kelijk. TIEL Ter afsluiting van de festivitei ten rond het 10-jarig bestaan zal de Kynologenvereniging de Batouwe op zondag 30 maart haar traditionele club match houden. Voor deze show is een record aantal honden ingeschreven. Naast grote groepen poedels- collies, teckels en herdershonden zyn er enkele rassen te bewonderen die nog nimmer in Tiel te zien zijn geweest. Acte de presence geven o.m. 4 Ierse Wolfshonden, een grote Clumber Spa niel, een Chihuahua en een Tjishu. Vijf keurmeesters zullen hun best doen een zo eerlijk mogeiyke beoorde ling te geven. Hun taak is niet eenvou dig omdat er dit keer verschillende honden deelnemen die een of meerdere kampioenschappen hebben behaald. De bekende dierenarts C. Langhout uit Eist is ook nu weer bereid gevonden elke hond, resp. ras, te bespreken. De club match wordt gehouden in de manege van de heer A. G. van Schaik aan de Grote Brug, weg Tiel-Amerongen. De deelnemers zijn 10 uur v.m. aan wezig, terwyi de keuringen rond 10.30 uur aanvangen. Hierna zal de beste hond van de tentoonstelling worden aangewezen. eendje 29 chocolade figuren grote schommelhaas 149 gevulde halve eitjes 150 gram 95 luxe goudnetje 65 doneld duck 65 kies méér voor uw geld likeureitjes 150 gram 99 gedecoreerd chocolade ei 95 grote chocolade eend 99 fruiteitjes 250 gram 85 chocolade paasdoubletten 150 gram 125 rieten paasmanden met choc, kip en eieren 495-359-279-195-99 choc, paasfiguurtjes 150 gram 125 roomfondanteitjes 250 gram 109

De Vallei | 1969 | | pagina 4