KERN VAN ACHTERBERG KRIJGT NU TOCH AARDGAS Rhenen heeft kans op een kleine jachthaven Panelcraft n.v. in Hestere gisteren officieel geopend „Succes komt niet als een bliksemstraal" Gevelpanelen op kunstharsbasis Gemeente Belang en VVD gaan samen vergaderen Autoradio gestolen Dame onschuldig aan aanrijding Geldersen op paasvee-expositie succesvol Scheepsrecht Afwijzend Ge vaar Belasting MARKTEN Restauratie isen WOENSDAG 26 M/ 'T 1969 RHENEN De begroting van het recreatieschap „Rijn- en Lekoevers". die gisteravond ter kennisneming aan de gemeenteraad was overgelegd ontlokte de ARP-atgevaardigde H. Griffioen de vraag of door dit schap de havenplannen voor Rhenen niet zouden worden opgehouden. „Het plan voor een wat kleinere jachthaven dan oorspronkelijk was opgezet is door het schap volkomen aan vaard", zo luidde het enthousiaste antwoord van burgemeester Bosch „en er be staat zelfs een zeer grote kans dat er 50 subsidie wordt verleend door rijk en provincie". Een tweede positief geluid was het antwoord van de burgemeester aan het adres van de P.v.d.A.-afgevaardigde P. J. Glasbergen, dat het na een tweede enquête voor Achterberg wel zal gelukken om aardgas te krijgen, behal ve voor de uitgestrekte Meent. Geheel buiten de agenda om deelde de voorzitter mede. dat de conservatri ce van het streekmuseum aan de Mo lenstraat voornemens is een geschiede nisboekje over Rhenen en Wageningen te gaan schrijven. De gemeente Wage ningen had reeds een subsidie gegaran deerd. Op voorstel van de burgemees ter besloot de raad ook garant te slaan voor een bedrag van ongeveer f 3500. Het boekje zal tevens kunnen dienen als geschenk aan eventuele gasten van ie gemeente. Voor de derde maal kwam de grond- kwestie „Erven Rutgers" aan de or de. Tot tweemaal toe werd deze grond aankoop in het bestemmingsplan „Don- derberg" afgestemd. Er was een slordi ge anderhalve ton mee gemoeid. Alvo rens de zaak opnieuw aan de orde te stellen ging de raad in geheime zit ting over. Na afloop daarvan deelde een van de raadsleden mede, dat met meerderheid van stemmen was beslo ten nu wél tot aankoop over te gaan. nu de erven Rutgers ongeveer f 26.000,- van de prijs hadden laten vallen. Het is bekend dat deze transactie was bedoeld als een onderdeel van een complex aankopen in het gebied tussen Oude Veenendaalseweg. Zandheuvel straat. Paardenveld en Utrechtsestraat weg. Andere eigenaren in dit gebied die wilden verkopen zijn al door het gemeentebestuur afgeschreven na de laatste negatieve beslissing van de raad inzake de kwestie „Erven Rutgers". Het ligt in de lijn van de verwachtin gen dat met deze eigenaren opnieuw contact zal worden opgenomen nu uit eindelijk de kogel door de kerk is. De raad besloot afwijzend op het ver zoek van de Rhenense Middenstands Centrale om in de Molenstraat een etopverhod uit te vaardigen voor één ■ijde en de andere kant vrij te laten voor hét parkeren. De liberaal A. Jansen voelde er veel voor het verzoek van de RMC in te wil ligen. „Hier wordt iets gevraagd door belanghebbenden," aldus de heer Jan sen. „laten we het daarom eens probe ren." De heer II. Griffioen (ARP) kon dat standpunt wel delen, maar toen de voor zitter vroeg of hij stemming wenste ant woordde hij: „Dat wordt me te ver moeiend. meneer de voorzitter." De burgemeester lichtte nog toe, dat de raad destijds een verkeerscommis- sie heeft gewild en dat het advies nu niet in de wind moet worden geslagen. „Bovendien is het me bekend." al dus de voorzittér. „dat niet alle bewo ners van de Molenstraat lid zijn van de RMC." Kennelijk bedoelde burge meester Bosch daarmee, dat niet alle bewoners achter het verzoek van de RMC zouden staan. Hoewel f 8000,- een flink bedrag werd gevonden, besloot de raad toch een on derzoek te doen instellen naar het effi cient werken van de reinigingsdienst. „Ik dacht dat het personeel al ach terna werd gezeten door een vent in een auto met een chronometer in zijn hand." zei de heer E. P. van Dijk (Vrije Partij), maar dat werd door het college tegengesproken. De heer Van Dijk vond het kinder achtig de personeelsleden van deze dienst achter de broek te zitten. Deze mensen sloven zich bijzonder uit om de zaak te laten marcheren en ze hebben zo n controle .niet verdiend. De heer Glasbergen (PvdA) was het met Van Dijk eens. Licht de mensen in elk geval in wat er gebeurt, was zijn mening en breng het advies ook in het georganiseerd overleg, dan krijgt u en mening van twee kanten. Dat werd hem toegezegd. De heer Donselaar (CHU) vond ook dat er geen onrust on der het personeel moet worden ge kweekt.. „Spreek eerst met de mensen", was ook zijn standpunt. restaureren werd een hamerpunt. Er werd f 24.000,- voor uitgetrokken, alhoe wel verschillende raadsleden het betwis- feldên of voor dit bedrag de zaak wel klaar zou komen. „Dan moet er nog maar een begrotingswijziging overheen", was de mening van de voorzitter. „Wel kan de zaak aanbesteed worden," was de mening van de heer Jansen. B. en W. zullen deze suggestie waarschijnlijk wel overnemen. De raad machtigde B. en W. tot grondverkopen in Achterberg. „Ik zou er wel de voorwaarde aan willen ver binden," zei de heer Jansen, „dat men pas na drie maanden mag doorverko pen." „Dat had ik niet verwacht van een liberale woordvoerder," was de reactie van de heer Griffioen. „Misschien is de heer Jansen nieuw-links geworden," riep de CHU'er Van Donselaar tot gro te hilariteit van de raad uit. De heer Jansen kwam niet op zijn voorstel te- mensen diend P. VAN DIJK (V.P.) hebben controle niet ve" rug. Ilot verzoek van de Macro om vrij stelling van vermakelijkheidsbelasting voor de motocross werd opzij gelegd. Het werd niet ontvankelijk verklaard omdat het aan een onjuist adres was gericht. Na ongeveer een uur ging de raad in geheime zitting over om te spreken over de grondtransactie „Erven Rut gers", waaromtrent de uitslag in de aanhef van dit verslag staat vermeld. VEENENDAAL Het bericht dat mevr. S. vorige week een aanrijding zou hebben veroorzaakt op het kruis punt Boompjesgoed - Industrielaan - Ambachtstraat heeft haar aanzien als automobiliste geschaad. Hieruit viel na melijk op te maken, dat zij de schuldi- ge was door geen voorrang te verlenen. De boosdoener is echter de vrachtwa genchauffeur, die uit zuidelijke richting over de Industrielaan reed. en dus de van rechts komende automobiliste voor rang had moeten verlenen. SCHERPENZEEL Op dinsdag 1 april houdt de combinatie Gemeente Belang-VVD in hotel Boszichl te Scherpenzeel een vergadering. Naar aanleiding van de onlangs gehouden enquête zal er een bespreking worden gehouden. Mr. A. A. Land, wethouder voor de VVD in Amersfoort, zal de bijeenkomst bijwonen. VEENENDAAL Op het plein van „Sola Fide" is maandagavond een ra dio gestolen uit de auto van S. die daar stond geparkeerd. De autoradio zat in de wagen gemonteerd, zodat de dader enige tijd aan zijn karwei moet hebben besteed. De auto zelf leverde geen moeilijkheden op want het portier was niet afgesloten. De recherche heeft de zaak in onderzoek. VEENENDAAL Eiermarkt. Aan voer ca. 52.000 stuks. Prijzen: grote ei eren f 14.75-15,75; kleine eieren f 9.00- 13.00 per 100 stuks. Handel vlug. Eveneens buiten de agenda om deel de burgemeester Bosch gister avond de raad mede, dat van alle be trokken instanties positief bericht was ontvangen tot deelneming in een studie commissie voor het voortgezet onder wijs in een scholengemeenschap, maar dat het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scho len mei de Bijbel had bericht dat het er niet aan wenste deel te nemen. De voorzitter noemde het een teleurstel lend bericht, waardoor het voortgezet onderwijs in Rhenen in gevaar komt. Hij betreurde het ten stelligste dat het bestuur van de bijzondere scholen niet tot samenwerking bereid was gevon den. De enige oplossing gaf de heer Van Donsclaar (CHU): „Ga eens pra ten. misschien komt de achtergrond naar voren en is er alsnog iets te red den." „Dat ligt niet op mijn weg." ant woordde de voorzitter. „Dat is oen taak voor de fracties, die het bijzonder onderwijs voorstaan," was de mening van de PvdA-afgevaardigde P. Glasber gen. De ARP-afgevaardigde betreurde de beslissing van het christelijk school bestuur al evenzeer. „Als u het mij vraagt," zei de bur gemeester nog, „dan zijn alle leer krachten uit die kringen het wel met ons eens. Het is erg naar dat het schoolbestuur niet mee wil doen." Schouderophalend nam men de zaak tenslotte voor kennisgeving aan. Het voorstel om de bodewoning te Burgemeester D. J. Pott onthulde een gevelpaneel waarop de naam van het nieuwe bedrijf prijkt. Links op de jo- to de directeur van paneicraft NV, de heer René P. van den Berg. KENTEREN Met de onthulling van een gevelpaneel heeft burgemeester D. J. Pott gistermiddag op het industrie terrein in Kesteren de nieuwe fabriek Panelcraft N.V. officieel geopend. Het nieuwe bedrijf vervaardigt gevelpane len op kunstharsbasis voor de bekle ding van stalen en betonnen bouwske- letten. Panelcraft N.V. is 'n zelfstandi ge onderneming, waarin wordt deel genomen door de heer René P. van den Berg. voormalig adjunct-directeur „Vo gelenzang" (fabriek van bouwmateria len in) Rhenen en de Bataafse Aanne- mings Mij te 's-Gravenhage. De pro- duktie in de fabriek te Kesteren vindt plaats volgens een licentie, die is over eengekomen met Architectural Re search Corp. te Detroit (U.S.A.). „Wij zijn als gemeentebestuur bij onder trots, dat Panelcraft zich in Kesteren heeft gevestigd. In ons beleid neemt de industrialisatie een belang rijke plaats in", aldus burgemeester D. J. Pott in zijn openingstoespraak. „Paneleraft N.V. heeft met de vesti ging in Kesteren meegewerkt aan de zo nodige uitbreiding van de werkge legenheid. Wij leven in een fruitteelt gebied, waarin tengevolge van min der rooskleurige toestanden in deze agrarische sector steeds meer werknemers worden afgestoten. Vol doende werkgelegenheid maakt het mogelijk deze mensen op te vangen". Na de onthulling van een gevelpa neel. waarop de naam van het be drijf prijkte, werd door de burgemees ter een toast uitgebracht op de toe komst van Panelcraft. „Wij zien met belangstelling, maar ook met vertrou wen de toekomst van uw onderneming tegemoet", besloot de heer Pott toen hij zich richtte tot de directeur van Panelcraft N.V., de heer René P. van den Berg. /i jli De president commissaris van Pa nelcraft N.V., ir. J. C. Bqitink, wees in een toespraak op de ontwikkelingen in de bouwwereld „De metselsteen in de gevel is verdrongen door een combina tie van staal en glas en door betonele menten. Maar gezien ons klimaat en steeds hogere schoonmaak- en onder houdskosten blijft de ontwikkeling doorgaan", zei hij. Er wordt gevraagd naar materialen, die tot elementen te vormen zijn, licht van gewicht, eenvoudig van isolerende eigenschappen zijn voorzien, geen vuil hechten, grote weerstand togen verwering hebben en uitgevoerd kun nen worden in een uitgebreide variatie van kleur en textuur en met een grote kleurvastheid. En dat alles tegen een aanvaardbare prijs, aldus ir. Buitink. „Naar mijn mening heeft Panelcraft N.V. met toepassing van kunststof een produkt gevonden, dat aan de he den te stellen eisen voldoet. Succes in de bouwwereld komt echter niet als een bliksemstraal. Er moet in deze in dustrie soms met de rug tegen de muur worden gevochten om een plaats te verwerven en te behouden", besloot de president-commissaris, die gezien de kwaliteit van het Panelcraft pro dukt het volste vertrouwen had in de onderneming en de directeur. Na de openingsplechtigheid, die on der ander werd bijgewoond door Mr. Fermani van de Amerikaanse onder neming, vond in het Waalhotel een druk bezochte receptie plaats. Wereldhaven nummer één herbergde dinsdag de 99ste paasveetentoonstelling van de Hollandse Mij. van Landbouw. En het was een beste uitstalling van bijzonder goed slachtvee. Veel belang stelling, o.a. uit WestDuitsland en uit Frankrijk. Uit dit laatste land is die belangstelling verklaarbaar: er waren verschillende witte Charolaisrunderen van het bekende Franse veeras. Zo was er een groep van zeven van deze witten, van Adr. Schrauwen te Zeven- bergsenhoek. welk mooi in uniform septel een uitstekende indruk maakte. Het was zelfs zo dat de vijf beste rood bonten van Gebr. de Lint te Zeven bergen er de handen vol aan hadden. Maar tenslotte werden de roodbonten bekroond met de ere-, en kampioens- prijs en werden de zeven een beste eersteprijs groep. Gebr. De Lint had den bij de vijf o.a. de algemeen kampioene van de dag. een excellente viertand dikbil en de kampioene der vaarzen. Bij de vette kalveren waren de Ve- luwsc weer zeer succesvol. Van de rood-bonten werd kampioene een best ding van E. v.d. Brink te Kootwijker broek en van de zwartbonten veroverde de titel één van G. Roelofs te Ot.terloo. De ere tevens kampioensprijs der groe pen was voor de groep van G. Meer- dink te Barneveld. Van de rijpaarden met meer bloed kreet: een eerste prijs een van H. van Maanen te Bennekom. Bij de varkens kreeg een ruim één jarige beer, de Piëtrainbeer Paladein, van J. J. F. de Jong te Leerdam, een eerste prijs. Deze Paladein is een zoon van Nordin 88 Geld., gefokt door H. B. S. Stenfert te Laag Soeren. Door de veelheid van het gebeuren was het ons niet mogelijk alle bekro ningen te pakken te krijgen en gepu bliceerd werden slechts de allerhoog ste. Maar in de inzendingen vette kal veren waren die van G. Meerdink'te Barneveld en die van G. Roelofs te Ot- terlo wel de belangrijkste naast o.a. dieren uit Friesland. De Veluwse boeren laten zich zelfs in de wereldhaven niet onbetuigd met hun dieren.

De Vallei | 1969 | | pagina 5