Spel van Nederlands elftal miste snelheid en verrassing Stand groep 8 Ajax praatte nog wat kaarten los Nederland versloeg Luxemburg, maar wijze waarop stemt niet tot voldoening4-0 Tegenstander speelde nog zwakker dan oranjeteam Bondscoach had wel kritiek, maar was toch tevreden Zware schorsing voor Colin Stein Drie van vier goals min of meer presentjes Max Merkel wil niet naar Nederland, wel naar Italië Prognose betaald voetbal Toestand Nefkens nog steeds ernstig Hana Moskova mag geen prof worden Jos van der Vleuten won in Knokke India bijna in finale Aziatische Zone Engels UEFA-team in eindronde Basketballploeg weer door Israël geklopt Chaos Machteloos Newcastle United naar halve finales Jaarbeurssteden Geen verrassing Zeer goed Galaandoening Nog eenmaal Opvolger Moeizaam Nieuwe fout Steeds trager Hulp van lat Niet lekker Gelukkig Meegevalier Daviscup DONDERDAG 27 MAART 1969 ROTTERDAM Toen al in de eer ste minuten van de strijd tussen Neder land en Luxemburg Pahlplatz twee maal met daverend geweld het zijnet trof, een kopbal van Hans Eykenbroek op slechts enkele centimeters het doel miste en een zoevend schot van Cruyff werd afgeremd door een muur van Luxemburgse verdedigers werd bij de ruim 49.000 toeschouwers in 't Feijen- oord-stadion de hoop levend, dat er eindelijk weer eens iets goeds te zien zou zijn van ons nationale team. Pre- Volledig geconcentreerd richtte Henk Groot, onder de gespannen blikken van vriend en vijand", voor zijn strafschop. Een fractie van een seconde later zou de bal van de Lu xemburgse lat terug springen. Na de overwinning van Nederland op Luxemburg ziet de stand in groep acht van de voorronde om het wereldkam pioenschap voetbal er als volgt uit: Nederland 3 2 0 1 4 62 Bulgarije 1 1 0 0 2 20 Luxemburg 2 0 0 2 0 06 Polen 0 0 0 0 0 00 TRNAVA Het is toch nog gelukt. Na ces uur hard onderhandelen hebben de administrateur van Ajax, Nico Dalmul der en reisagent J. Muller nog enkele honderden kaartjes voor de wedstrijd Spartak - Ajax op 24 april kunnen be machtigen. De kaartjes zullen via het Tsjechi sche staatsbureau Cedok door Ajax worden verdeeld. Bij de onderhandelingen vond de heer Dalmulder niet het bestuur van Spartak tegenover zich, maar het staatsbureau dat weigerde de toewij zing van de drieduizend kaartjes aan de Tsjecho Travelservice in Rotterdam ongedaan te maken. Zoals bekend zal dit reisbureau de kaarten via de KRO verkopen. „Het is een complete chaos hier. Het lijkt wel of je met gangsters te maken hebt. Zij wilden, dat ik ter plaatse zou betalen, wat ik heb geweigerd. De kaartjes, die wij nu via onze vertrouw de reisbureaus gaan toewijzen, wor den eigenlijk tien dollar (36 gulden) per stuk duurder wegens een verplicht landarrangement van Cedok." „Het zijn geen manieren, rpaar vol gens mij is ook het bestuur van Spar tak machteloos. Cedok, lees de Staat, bepaalt eenvoudig wat er met kaartjes gebeurt", aldus een verbitterde Nico Dalmulder. In een later gesprek draaide Cedok wat bij en verklaarde men dat het fout was Ajax bij de kaartenverdeling te passeren. SETUBAL Hoewel Newcastle Uni ted woensdagavond in Se tubal (Portu gal) in de tweede wedstrijd van de kwartfinales van het toernooi om de Jaarbeu rsstedenbeker met 3-1 verloor van Vittoria Setubal, bereikte de eerste-divisieclub toch de halve fina les. In de eerste wedstrijd won New castle namelijk met 5-1 van de Portu gezen, zodat de totaalstand toch 6-4 werd in het voordeel van de Engelsen. ROTTERDAM Het Nederlands elftal heeft de wedstrijd tegen Luxemburg gis teravond in het Fe(jenoord-stadion met 40 in z(jn voordeel beslist. Maar men kan bepaald niet zeggen, dat het een eclatante overwinning is geworden en evenmin kan men beweren, dat deze zijn prestige heeft gered. Het spel van de Nederlanders was iets minder pover dan dat van de Luxemburgers en daaruit alleen kan de zege worden verklaard. Het experiment van Georg Kessler met een vuurlinie, waarin de schutters Van Dijk en Pahlplatz van FC Twente waren opgenomen, kan bepaald niet geslaagd worden genoemd. Voor de rust kwamen beide Twenten nog tot een redelijk niveau, maar na de rust zakte eerst Pahlplatz en later ook Van Dyk weg. Dat Pahlplatz op de valreep nog twee treffers tot stand bracht kan dan onmogelijk iets goed maken, maar het neemt niet weg, dat h(j al met al toch onder de maat bleef. Bovendien werd het laatste doelpunt in duidelijke buitenspel positie gemaakt. In die vuurlinie kwam ook Rensenbrink na de rust niet meer tot een aanvaardbaar niveau, zodat uiteindelijk alleen Cruyff nog voor enig vuur werk kon zorgen. De Ajacied deed wat hjj kon, maar hij ondervond te weinig steun van zijn mede-aanvallers en bovendien had hij het geluk niet mee. Hij speelde een prachtigewedstrijd Nu moet aan het bovenstaande wel onmiddellijk worden toegevoégd dat de voorhoede vanuit het achterveld bij zonder weinig goed bespeelbare ballen kreeg. De aanvalsopbouw vanuit de ver dediging was uitgesproken zwak, omdat te vaak de bal gebracht werd en het spel bovendien veel te veel in de breed te werd gehouden, waardoor de fors verdedigende Luxemburgers vrijwel steeds alle gelegenheid kregen de ge hele mankracht in de verdediging terug Dick van Dijk had vrijwel steeds een zware bewaking. Met drie te genstanders om zich heen kreeg hij vallend geen kans. te roepen en zich te groeperen, alvo rens er een Nederlander werkelijk ge vaarlijk kon worden Na de rust is Nederland vrijwel steeds in het bezit van de bal geweest, maar er zat geen greintje verrassing en over leg in het spel. Dat was in de eerste helft wel iets beter. Toen trachtte men nog wel eens via een lange trap openingen in de Luxemburgse afweer te maken, maar daarbij ontbrak het te vaak aan de nodige zuiverheid in de passes. Vooral links-middenvelder Wim Jansen viel toen op door zijn onnauw keurige en slordige plaatsen. Wat toen ook opviel waren de enorme ROTTERDAM „De derde goal hadden we eigenlijk al in de eerste helft moeten maken. Het duurde te lang, voordat die tot stand kwam en tenge volge daarvan had de strijd een wat saai verloop. Ik ben best tevreden, maar onze spelers hebben over het algemeen genomen toch wat te individualistisch ge speeld en dat ging uiter aard ten koste van de com binaties", aldus verklaarde een toch wel tevreden bondscoach Georg Kessler na afloop van de strijd in de kleedkamer. Ook ten aanzien van de verdediging had hij wel en kele kritische opmerkingen hoewel hij ook hier toch wel zijn bekende optimisme toonde. „Vooral voor de rust", aldus Kessler, „gin gen Suurbier en v. Duiven- bode wel wat te veel mee naar voren en het gevolg daarvan was, dat er gaten in de verdediging vielen. Na de rust ging het beter". Over het spel van debu tant Dick van Dijk toonde de bondscoach zich zeer te vreden. „Hij speelde", aldus Kessler, „zeer verdienste lijk en hij had een belang rijk aandeel in de laatste twee doelpunten. De aan vallers toonden zich even wel te individualistisch en daardoor werden goede kansen op doelpunten ver speeld". Henk Groot zat het niet helemaal lekker, dat hij al in het begin van de strijd een strafschop had gemist. „Ik was nog te weinig aan de bal geweest", voerde hij aan als excuus, „en zat er daardoor nog niet helemaal in. Goed beschouwd hadden wij in de tweede helft, toen Cruyff onderuit werd ge haald, nog een strafschop moeten hebben..." En ook die zou Groot hebben genomen, gaf Kess ler zonder aarzeling toe. Ook Theo Pahlplatz toon de zich niet geheel tevre den. Hij verklaarde, dat bij hem het zélfvertrouwen toch nog had ontbroken en dat het pas werkelijk goed ging, toen hij zijn eerste en Nederlands derde doelpunt had gescoord. Maar dat was natuurlijk wel wat laat. „Overigens", zo zei hij, „aan het spelen naast Cruyff moet je wel even wennen. Net als je denkt, dat hij de bal zal spelen gaat hij nog een tegenstan der voorbij ep daarop moet je je wel eerst instellen. Toen ik het eenmaal door had ging het veel beter". Bij die woorden van zijn ploeggenoot sloot Dick van Dijk zich volmondig aan. „Cruyff en ik voelden el kaar heel goed aan", zo verklaarde hij en Cruyff bevestigde Van Dijks woor den met een knipoog. Van Dijk was bijzonder geluk kig met het doelpunt, dat hij had gescoord. „Ik kreeg die bal heel raar tussen mijn voeten, terwijl ik met de rug naar het doel stond. Ik kon er eigenlijk weinig mee doen. Afspelen ging niet en terugspelen even min. Het enige wat er toen opzat was een hakbal". De woorden uitte was al even woorden uitte wa sal even flegmatiek als de wijze, waarop hij zijn doelpunt scoorde. Hans Eijkenbroek was nogal optimistisch over de blessure, die hij had opge lopen. „Ik geloof, dat het wel meevalt", lachte hij, „ik denk wel dat ik zondag zal kunnen spelen. Bij die, kopbal kreeg ik van de Lu xemburgse doelman eer. tik op mijn neus en daar overheen trapte Pilot, toen ik op de grond lag, me nog een keer tegen mijn rug Precies op mijn stuitje..." De deur van de Luxem burgse kleedkamer bleef lange tijd voor de journa listen gesloten. De enige, die tenslotte tot enig com mentaar bereid was was de oud-international Spitz Kohn, die ook geruime tijd in Fortuna heeft gespeeld. „De Luxemburgse ploeg is mij echt meegevallen. Ze heeft wel eens aanzienlijk slechter gespeeld en ik had echt niet verwacht, dat ze zoveel tegenstand zou bie den". Volgens Kohn was Pilot de meest opvallende Lu xemburgse speler. „Je kon toch duidelijk merken, dat hij en de andere jongens, die buiten Luxemburg spe len, aanzienlijk meer erva ring hebben dan de overi gen". Over het spel van de Nederlanders verklaarde Kohn, dat het over het ge heel genomen zeer aan vaardbaar was. Vooral Eijkenbroek en Israël speel den naar zijn smaak een goede wedstrijd. „Pahlplatz had wat te weinig zelfver trouwen", zo had de Lu xemburger scherp opge merkt. „Hij speelde nogal teruggetrokken. Toen hij echter eenmaal een doel punt had gemaakt draaide hij plotseling veel beter. Trouwens, toen was de ge hele voorhoede ineens veel gevaarlijker". En met die woorden moe sten de persvertegenwoor digers het doen, want de Luxemburgers waren op merkelijk snel verdwenen- gaten, die keer op keer in het centrum van de Nederlandse verdediging ont stonden, deels door het zwakke midden veldspel, deels door de onzekerheid van vooral het rechter verdedigingsblock Suurbier - Israël. Werkelijk een zeer goede wedstrijd speelde doelman Jan van Beveren, die koelbloedig en bijzonder rustig optrad in gevaarlijke situaties, die overigens niet zo heel vaak voorkwamen, omdat het de Luxemburgers helemaal aan kwaliteit ontbrak. De enige man in de Luxemburgse ploeg, die het de oranje verdediging nu en dan werkelijk lastig maakte was de beweeglijke en vinnige aanvalsspits Schmit. Nee, men kan bepaald niet zeggen dat deze Nederlandse formatie een openba ring was. Integendeel, er zal nog heel wat moeten worden gedokterd alvorens het oranjeteam met enige kans op suc ces kan aantreden tegen Polen of Bul garije. Bondscoach Georg Kessler wacht opnieuw een moeilijke taak. Nederland heeft de volle winst gegrepen, dat wel, maar het vertoonde spel stemde be paald niet tot tevredenheid. Spelers als Van Dijk, Pahlplatz en Rensenbrink hebben onmiskenbaar ta lent, maar het grote probleem voor Kessler zal zijn om uit hen en de ove rige spelers van de oranjeformatie een werkelijk team te maken. Dat is een opgave, die hij voor 1 mei zal moeten oplossen, omdat voor' die dag de wed strijd tegen Polen op het programma staat. EINDHOVEN De toestand van John Nefkens, de hockeyspeler van Venlo, die na een ongeluk in de wed strijd EMHCVenlo in het St. Jozef ziekenhuis te Eindhoven moest worden opgenomen, is nog ernstig. Het levens gevaar leek geweken en de hem be handelende artsen noemden de toe stand gistermorgn bevredigend. Na de hartoperatie, die zondagavond plaats vond, bleek het noodzakelijk enkele lichaamsfuncties van Nefkens te onder steunen door 't gebruik van een kunst nier. De hoopvolle ontwikkeling, die zich woensdagmorgen manifesteerde in het ziektepatroon heeft zich in de loop van woensdag helaas niet voort gezet. PRAAG Hana Maskova, vorig jaar Europees kampioene kunstrijden, en Marian File, tweede in het Tsjechi sche kampioenschap bij de heren, krijgen geen toestemming om profes sional te worden. Het vakbondsdagblad „Prace" zegt, dat de afwijzing van het verzoek is geschied omdat zowel Mas kova als File nog niet volgroeid zijn in de kunstrijsport. „Voor zij zich ver binden aan een Amerikaanse ijsshow kunnen zij zich nog verbeteren en dus met succes de Tsjechische kleuren ver dedigen bij internationale kampioen schappen. Bovendien zijn zij, schrijft „Prace" verder, eigenlijk met hun twintig jaren allebei nog te jong om hun sprotieve loopbaan op te geven." Het dagblad vermeldt ook, dat ande re Tsjechische sportmensen, die wel toestemming hebben gekregen om een professional contract in het westen te tekenen, tien procent van hun salaris (in deviezen) zullen moeten overmaken aan de overkoepelende Tsjechische sportorganisatie ter kwijting van de kosten, die werden gemaakt ten tijde van hun sportieve opleidng. GLASGOW De international Colin stein (Glasgow Ragers) is door de Schotse voetbalbond geschorst tot 1 mei. Stein, een gevaarlijk schutter, werd op 15 maart wegens wangedrag in de wedstrijd Glasgow Rangers Clyde door de scheidsrechter uit het veld ge stuurd. Stein zal door deze beslissing niet kunnen meedoen in de wedstrijd, die Schotland op 16 april in Glasgow speelt tegen West-Duitsland in de voor ronden van het toernooi om het we reldkampioenschap. Ook in de Schotse bekerfinale, tien dagen later, tussen Glasgow Rangers en aartsvijand Celtic zal Stein niet binnen de lijnen kunnen verschijnen. KNOKKE Jos van der Vleuten blijft het goed doen. Na zijn voortreffe lijke resultaten van het afgelopen week einde en in de etappewedstrijd Parijs- Nice won de Brabander woensdag in Knokke een criterium voor beroepswiel renners. „De Vleut" versloeg in de eindsprint verrassend onder anderen de Belgen Jos Huysmans en Roger de Vlaeminck, die respectievelijk tweede en derde werden. JOHAN CRUYFF onnavolgbare solo-acties cies tien minuten was de strijd oud, toen Pahlplatz in een rush naar het doel op ontoelaatbare wijze door John ny Hoffmann werd gevloerd en de be paald niet vlekkeloos leidende Ierse arbiter Adair met uitgestoken vinger naar de elfmeterstip wees. Strafschop. Henk Groot zou zich met 't voltrekken van het vonnis belasten en 't publiek verwachtte, dat daarmee een begin zou worden gemaakt met een serie goede doelpunten, die Luxemburg naar een stevige nederlaag moesten voeren. Groot nam een lange aanloop, maar richtte niet zuiver genoeg. Een zucht van teleurstelling ging door het stadion, toen de bal als een granaat tegen de lat afketste en in t veld terug sprong. „Dan ik maar", leek Cruyff te denken, toen hij nog in dezelfde minuut een weergaloze solo ondernam, die even wel eindigde met een schot in het zij net, omdat de Luxemburger Leazin- sky de Ajacied juist op het moment, waarop deze voor het beslissende schot uithaalde, uit balans bracht Neder land probeerde op dat moment door te drukken, maar het boekte vooralsnog geen resultaat, omdat de aanvalsacties te nerveus en gehaast werden uitge voerd. De Luxemburgse doelman Renée Hoffmann verrichtte een prachtige red ding, toen de bal na een hard schot van Groot afschampte op het been van een medespeler en daardoor plotseling naar de andere hoek afboog. Hoffmann herstelde zich met katachtige snelheid en bedwong daarmee het gevaar. De Luxemburgers bepaalden zich al in die fase van de strijd tot onverwach- BONN Voetbaltrainer Max Mer kel (50) gelooft niet in een terugkeer naar Nederland. Twee dagen na zijn weggaan bij FC Nürnberg zegt hij in zijn huis in München: ^Teruggaan naar Nederland? Ik zou niet weten naar welke club." „De vakature bij ADO komt niet in aanmerking. Met Feyenoord heb ik wel tien keer gecorrespondeerd, dat ben ik nu moe. In Nederland heeft men wel geld voor spelers over, maar niet voor trainers. Ze leggen wel twee ton voor een voetballer op tafel, maar een trai ner willen ze lijmen met vijftig of zes tig mille. Nee, uit Nederland zal wel een superaanbieding moeten komen..." De gezondheidsredenen waarmee Merkels afscheid van Nürnberg werd gemotiveerd, zijn niet alléén een diplo matieke uitvlucht. Merkel lijdt aan een galaandoening en hij is ook geestelijk hard toe aan een adempauze. De ach tergrond van beide klachten evenwel is COLOMBO India staat met één been in de finale van de Aziatische zo ne van het Davis Cuptoernooi. Nadat dinsdag in de wedstrijd tegen Ceylon in de twee enkelspelpartijen een voor sprong van 2-0 was verkregen, nam het Indiase dubbel Gurav Misra en Amand Amithara woensdag een 2-1 voor sprong in de ontmoeting tegen Barnard Pinto en Rupert Ferdinands. Nadat de eerste twee sets met 6-2 en 9-7 door In dia waren gewonnen, kwamen Pinto en Ferdinands in de derde onverwacht te rug: 12-14. Door de invallende duister nis moest de partij daarna worden af gebroken. Hij wordt vandaag voortge zet. WAREGEM Engeland heeft zich woensdagavond te Waregem geplaatst voor de finale van het UEFA-jeugd- toernooi, dat in Oost-Duitsland wordt gehouden, door de tweede kwalificatie wedstrijd tegen België met 2-0 te win nen. Bij de rust was de stand nog 0-0. Ook de eerste wedstrijd tussen beide ploegen was in een Engelse overwin ning geëindigd: 10. Het Hongaarse jeugd elft al heeft woens dag in Boedapest met 3-1 gewonnen van Zuid-Slavië in een kwalificatiewed strijd voor het UEFA-jeugdtoernooi. Bij de rust was er nog niet gescoord. De tweede wedstrijd tussen beide lan den is op 9 april in Zagreb. JERUZALEM De Nederlandse bas ketballploeg heeft ook de tweede wed strijd tegen Israël verloren. Nadat onze landgenoten maandag in Tel Aviv met 63-55 het onderspit hadden moeten del ven, verloren zij woensdagavond te Jeruzalem met 71-56 (32-30) van de Israeli's. De beste spelers aan Neder landse zijde waren Rijsewijk en Fran ke met een score van resp. 14 en 12 pnt. Bij Israël was aanvoerder Eshed met 18 pnt het meest succesvol, of schoon Gott de beste speler van het veld was. de terugval van de Nürnbergse ploeg: vorig seizoen nog Westduits kampioen nu aan de rand van degradatie. Ook door veel pech met zijn elftal, was Merkel met zijn keiharde trai ningsstijl in het slob geraakt. Door plaats te maken voor een arv-fde verdediging te sluiten, der, heeft hij zijn ploeg ook de kans willen geven misschien degradatie te ontlopen. Merkel is al ambteloos bur ger, maar zijn trainerssalaris van ruim elfduizend gulden per maand gaat nog door tot en met juni. Merkel gaat eerst geruime tijd bijko men in een sanatorium. Daarna? Kort geleden sprak hij al van ophouden: „ik voel niets voor de heldendood in het stadion, door een hartinfarct. Met 52 jaar zet ik er een punt achter..." Toch denkt hij nog wel aan een nieu we trainerspost. Hij heeft twee Duitse kampioenen gemaakt (München 1860 en Nürnberg) waarom niet een derde als slotakkoord? Ook speelt hij met de gedachte aan de Italiaanse topclubs. „Op tien april gaat men in Italië pra ten over het toelaten van buitenlandse trainers. Wie weet of de aanbiedingen de moeite waard zijn..." Financieel behoeft Merkel zich niet te haasten, want hij is een welgesteld man, eigenaar van drie huizen en van een bloeiende tabaksgroothandel. FC Nürnberg zoekt intussen koorts achtig naar een opvolger. De namen worden genoemd van Zerjko Tsjaikow- sky (de vroegere trainer van Borussia Neurnkirchen, de oud-international Max Morlock, en Gunter Baumann nu trainer van Stuttgart), maar er is nog niets be slist. De tijd dringt, want FC Nürn berg heeft nog maar vijf uit- en drie thuiswedstrijden om aan degradatie te ontkomen. te uitvallen, die echter bepaald niet zonder gevaar waren. Twee-, driemaal moesten Eijkenbroek en Israël via een sliding een corner weggeven en een maal werd Philippe, in volkomen vrije positie, ten onrechte wegens buitenspel afgefloten. En intussen gingen onze landgenoten moeizaam door met hun pogingen ope ningen te vinden in de Luxemburgse af weer. Dat lukte niet, totdat Johnny Hoff mann een onvergeeflijke fout maakte. Hij hield namelijk geen rekening met de snelheid van Johan Cruyff en dat kwam hem duur te staan. Toen hij de bal iets te zacht op zijn doelman te rugspeelde schoot Cruyff als een ha vik toe. De Ajacied veroverde de bal, omspeelde Hoffmann en had toen een open doel vlak voor zich. Hetgeen na tuurlijk 1-0 betekende. Er waren op dat moment precies vijfentwintig minuten gespeeld. Pahlplatz zocht even later op nieuw het Luxemburgse doel enkel® centimeters te ver naar rechts en aan de andere kant kon Israël slechts met de grootste moeite Pilot de doortocht beletten. Een nieuwe verdedigingsfout in de Luxemburgse achterhoede zou Neder land enkele minuten later een tweed® doelpunt opleveren. Groot bediende Pahlplatz van een pass op maat en de Twent plaatste daaruit de bal laag en hard voor het Luxemburgse doel. Twee Luxemburgse verdedigers trapten ra dicaal over de bal heen en doelman Hoffmann miste eveneens, waardoor Van Dijk het ronde ding voor de voeten kreeg. De Twent stond met de rug naar het Luxemburgse doel, maar bijzonder koelbloedig produceerde hij met een hakbal een fraaie treffer. Ne derland hield daarna zonder veel moei te tot aan de rust de bal in bezit. Even leek 't erop, dat onze landgeno ten erop uit waren om de Luxembur gers na de rust zo snel mogelijk de ge nadeslag toe te dienen. Doelman Hoff mann moest bijzonder snel reageren om een treffer van Cruyff, na een sla- lom-achtige solo, te voorkomen, moest daarna tweemaal grijpen op een laaien de kogel van Eijkenbroek en zag Ren senbrink de bal enkele centimeters naast schieten. En daarmee had de oranjeformatie voorlopig al haar kruit verschoten. Het spel werd steeds trager en steeds meer in de breedte gehouden. Vier stapje® vooruit werden gevolgd door drie stap pen achteruit, zodat de Luxemburger® alle mogelijkheden werden geboden om Elk element van verrassing ontbrak en het werd een zo saaie en trage vertoning, d!at het publiek begon te joelen en te fluiten. Vooral de Nederlandse aanvalslinie zakte terug naar een bedenkelijk ni veau, maar daaraan was toch op de eerste plaaits wel het bijzonder trage spel van middenlinde en achterhoede schuld. De Luxemburgse aanvalslinie kwam er desondanks nauwelijks aan te pas, maar toch kropen onze landgenoten door het bekende oog van de even be kende naald, toen Philippe een dave rend schot loste van even buiten het strafschopgebied. Jan van Beveren was volkomen kansloos, maar kreeg hulp en bijstand van de lat. Met nog tien minuten te spelen hadden talrijke toeschouwers er al meer dan genoeg van. Pahlplatz en v. Dijk, Rensenbrink en Van Duyvenbode probeerden met af standsschoten tevergeefs de score een beter aanzien te geven. Cruyff werd, na vier tegenstanders op rij te hebben gepasseerd, in de beslissende fase van zijn solo door Jeitz onderuit gehaald, maar dat gebeurde met goedvinden van arbiter Adair. Een daverend schot van Van Dijk beukte vervolgens de krui sing van paal en lat. En toen, ineens, kreeg Nederland toch nog twee treffers op zijn conto. Eerst werkte Pahlplatz een scherpe voorzet van Van Dijk op bekwame wijze af en een minuut voor het einde kreeg hij, ditmaal in duide lijke buitenspelpositie, opnieuw een kans. Met een laaiend schot bewees toen de Twent toch wel over schutters- kwalitedten te beschikken. EREDIVISIE NEC—DOS1 VolendamAjax2 Holland SportFort./Sittardia1 0 TelstarSparta 2 FC Twente—NAC1 0 FeijenoordGo Ahead3 0 MWGVAV1 0 DWS—ADO3 0 PSV—AZ'671 EERSTE DIVISIE Willem IIEindhoven1 0 Helmond SportBlauw Wit3 0 SC CambuurRCH1 0 VeendamDFC1 Wagen ingenVitesse2 RBCHeracles2 0 HVC—FC Den Bosch3 0 VolewijckersSVV3 0 ElinkwijkHaarlem2 TWEEDE DIVISIE BaronieZFC3 EDO—Roda JC,3 Hermes DVSFortuna VI2 AGOVVExcelsior3 Zwolsche BoysNOAD3 De GraafschapPEC1 FC WV—SC Drente3 Limburg iaHeerenveen1 Velox—-SC Gooiland3 De wedstrijden met 0 ervoor komen voor op het totoformulier voor zondag a.s.

De Vallei | 1969 | | pagina 17