Spoedig uitbreiding van Leersums gemeentehuis Mevrouw Van Dijk: Otter lowas een openbaring voor me' Snel werkpaard was waardevol bezit Voor Leersum is 1970 'n feestjaar V oorlichting over C.V. Veiling Resteren DUSA vergaderl Corso met bloemenbaF Jongen (4) aangereden Palmpaas- optocht in Leersum Doorstromingsverordening treedt buiten werking Discussie-avond in Scherpenzeel Kleuterleidster neemt afscheid VALLEI? Belt 10550 11079 COLLECTE VOOR CHRONISCH ZIEKEN GAAT VAN START Opbrengst van oliebollen f 1370 DOMINEE, OF EENBORREL, OF U VERTREKT." Ontspannen Latent Anekdote UIT DE OUDE DOOS Genezing van kreupelheid werd beloond met super-bot Actieradius Bot Knevel door Rik Valkenburg Veel activiteiten in komend zomerseizoen Ouwehand maakt zich mooi voor nieuwe seizoen Postzegels Bazaar voor Ons Genoegen Brandje door lekke gasslang VERWARMING IN DE PRIJZEN MARKTEN BURGERLIJKE STAND RHENEN DONDERDAG 27 MAART 1969 LEERSUM De gemeenteraad van Leersum heelt gisteravond in vertrouwe lijke sfeer een krediet beschikbaar gesteld, benodigd voor de bouw van een re presentatief gedeelte (raadszaal) van het gemeentehuis met daaronder een ar chiefkelder en een ruimte, die gebruikt zal kunnen worden als bestuurspost Civiele Verdediging. De definitieve tekeningen van de zo hoog nodige uitbrei ding van het gemeentehuis zijn inmiddels gereed, evenals de kostenraming. Bur gemeester en wethouders bleken gisteravond niet bereid de totale bouwkosten bekend te maken. Een en ander kennelijk met het oog op de aanbesteding. De tekening is slechts vertrouwelijk voor de raadsleden ter inzage gelegd. De uitbreiding komt, zoals wellicht bekend zal zijn, niet geheel onverwacht. In de begroting 1969 zegde het college reeds toe zo spoedig mogelijk met een voorstel inzake de uitbreiding te zullen komen. „Wij hebben er allemaal al ge ruime tijd verlangend naar uitgeke ken", merkte burgemeester C. M. s' Ja cob des Bouvrie op. Ook de raadsleden waren verheugd, dat deze wens einde lijk in vervuulling zal gaan. Nadat de heer E. Homan (A.R.) had aangedron gen op een openbare aanbesteding, het geen werd toegezegd, stelde de raad het benodigde krediet beschikbaar. De heer C. de Lange (SGP) moest al aan het begin van de vergadering de raadszaal verlaten, omdat de raad een verzoek van hem zou behandelen om toestemming tot vestiging van het Op leidingsinstituut voor Kraanmachinis- Bouwbedrijf op het door hem te verko pen bedrijf. Er werd langdurig over het verzoekschrift gediscussieerd, maar tenslotte bleek, dat de raad hierover niet mocht beslissen. Vestiging van het instituut is alleen mogelijk, wanneer het streekplan wordt gewijzigd, hetgeen inmiddels al aan G.S., werd verzocht. Waneer over dit verzoek gunstig zal worden beslist, kan dit nog wel enkele jaren duren. De kansen worden echter zeer gering geacht. Met algemene stemmen besloot de raad om de plaatselijke doorstromings verordening buiten werking te stellen. Blijkens een mededeling van de minis ter valt voor Leersum voor 1969 geen rijksbijdrage in het doorstromingsfonds te verwachten. Dit brengt met zich mee, dat het fonds evenmin met een gemeentelijke bijdrage kan worden ver sterkt. In het doorstromingsfonds is momenteel nog een bedrag van f 10.503,32 aanwezig. De raad ging ak koord met het voorstel om het nog aan wezige saldo te verdelen over alle nog in aanmerking komende verzoekers van een tegemoetkoming bij doorstroming. De sluitingstermijn zal nog door het college worden bepaald. Rond kleuterschool „De Wiekslag" zal een omheining worden geplaatst. Daartoe besloot de raad naar aanlei ding van een verzoek van het schoolbe stuur. De kosten zijn geraamd op f 4250,-. De raad stelde dit krediet beschikbaar alhoewel de raadsleden het eens waren met een opmerking van de heer G. F. Benink (WD), dat de plaat sing van de omheining vooral in este- tisch opzicht niet zo geslaagd is. Ook het college was het met deze opmer king eens. In de rondvraag vroeg dr. J. C. Dell (Leersums Belang) of het college op de hoogte was va nhet feit, dat tUdens het KESTEREN De prijzen van de aan gevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Goudrenette: I 65-75: 98-101; I 75-85; 111-116; I 85-95: 104-115. Golden deli cious: II 60-65: 34-40; II 65-70: 41-49; II 70-75: 50-57; II 75-80: 51-61; II 80-85: 53-57. Jonathan: II 60-65: 28-31; II 65- 70: 34-36; II 70-75: 39; II 5-80: 37-40. Laxton's superb.: II 60-65: 25-46; II 65- 70: 59; II 0-75: 74; II 75-80: 80. Lom- bartscalville: II 60-70: 38-46; II 70-80: 47-66; II 80-90: 44-63. Conference: I 55-60: 47; I 60-70: 58. St. Remy: I 65- 75: 21-26. Winterjannen: I 50-60: 39; I 60-65: 44. Brederodes: I 60-70: 33-37; I 70-80: 40-45. B. Al. Lucas: II 65-75: 26; II 75-85: 27. Gieser Wildeman: il 50-60 58; II 55-65: 79. Kasaardbeien: I 15 cent per stuk; EI 30 cent per stuk. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. SCIIERPEXZEEL De afdeling Scherpenzeel van de VVD en de groep gemeentebelangen nodigen in een door hen verspreide circulaire inwoners van Scherpenzeel uit tot het bijwonen van 'n discussie-avond welke zal worden ge houden op dinsdag 1 april. Op de circuulaire staat uitdrukkelijk vermeld, dat het geen grap is. Onder werpen van discussie zullen zijn de reac ties die zijn ontvangen op een enige tijd geleden huis aan huis verspreide brief met antwoordformulier, waarin de in woners werd gevraagd hun diverse wen sen en meningen kenbaar te maken. De weledelgestrenge heer mr. A. A. Land, WD-wethouder der gemeente Amersfoort heeft zich bereid verklaard tijdens deze discussie de nodige bij stand te verlenen. AMERONGEN De heer Tijsseling deelnam aan een Paas veetentoonstel- te Amerongen, die met twee paasossen ling te Eist (Gld.). heeft daarmee twee eerste prijzen behaald. AMERONGEN Op 3 april verlaat mevrouw E. H. Ottoy-Pols de hoofd leidster van de openbare kleuterschool „Margriet", de school in verband met het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. Het is veler wens, dat dit afscheid, na een tienjarige ambtsperio de, niet onopgemerkt voorbij mag gaan. Daarom zal er in verband met het af scheid op het gemeentehuis een af scheidsreceptie worden gehouden op woensdag 2 april. Aangezien verwacht wordt, dat vele ouders van kleuters van de gelegenheid gebruik willen maken om persoonlijk de scheidende kleuterleidster nog een de ha»d te drukken worden deze hier toe in de gelegenheid gesteld op ge noemde woensdagmiddag vanaf half vijf. Na in het begin eerst een aantal ja ren in Amerongen te hebben gewoond verhuisde het gezin Ottoy naar Leer sum. De kleuterleidster kwam sinds dien dagelijks met de fiets naar Ame rongen. dan even a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3320 Nwe Veenendaalseweg 159 weekeinde de centrale verwarming in de woningwetwoningen bet had begeven. Wethouder drs. Schapenk bleek hiervan te hebben gehoord, maar merkte op. dat was gebleken dat de bewoners van de woningen dit defect zelf hadden kun nen verhelpen. Men bleek echter nog niet helemaal op de hoogte te zijn van de werking van het centrale verwar mingssysteem. Drs. Schapenk kondig de aan, dat daarom op korte termijn een voorlichtingsavond zal worden be legd, waarop door deskundigen een dui delijke uiteenzetting zal worden gege ven. SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aan voer 800.000 eieren. Prijzen kippe-eieren f 16,75 f 17,50 en henne-eieren f 15,- f 16,50. Alles per 100 stuks. Handel vlug. Varkenmarkt. Aanvoer 109 biggen. Prijzen van f 85,- f 95,- per stuk. Handel matig. AMERONGEN De Amerongse voetbalvereniging DVSA zal op vrijdag 28 maart a.s. weer haar ledenvergade ring houden. Door de kantinebouw en de daaraan verbonden werkzaamheden kon deze vergadering niet eerder wor den belegd. Op de agenda staat o.a. de benoe ming van jeugdleiders. Het leiden van jeugdelftallen wordt momenteel door een drietal bestuursleden verricht. Door de normale werkzaamheden alsmede de extra werkzaamheden, welke de kan tine met zich brengen wordt deze taak voor hen teveel. RHENEN Geboren: Petronella, dv G. Schalk en J. M. Gerftis; Ger- rit Cornells, zv G. Van Wakeren en G. H. van Asselt (Amerongen); René Ja cobus, Jozef zv J. H. Voorburg en W. J. van Eijden; Marjolein Suzanne, dv H. de Geus en B. R. J. A. Buurmans (Echteld); Hendrika Johanna, dv M. Verwoerd en H. J. van de Scheur; Gerritje Jeannetje, dv G. J. Hootsen en W. G. van Velthuizen (Veenen daal); Christiaan Jan Gerrit, zv J. G. van der Schaft en J. G. van Heezik (Veenendaal); Saskia Maria, dv R. J. Steensma en B. C. Kuipers; Maria Sylvia, dv R. J. Steensma en B. C. Kuipers; Marjolein, dv H. M. van Sermondt en A. van Steenbergen; Ariana, dv A. Need en J. F. ter Haar; Yvonne, dv A. Need en J. F. ter Haar; Huibertje Dirkje, dv A. van den Berg en H. van Barneveld (Vee nendaal); Wilhelmina Gerritdina, dv A. van Swieten en G. W. Sjoer; An- tonia, zv A. Kleijer en M. van Viegen. Ondertrouwd: E. Doomkamp, 23 j. en E. J. Hutelerslag, 24 j.; A. Kliek 17 j. (Arnhem) en K. Koelman, 18 j.; C. R. Fuchter, (Rijswijk Z.H.) 22 j. en M. A. Pénard. 22 j. Gehuwd: G. A. van de Weerdt (Kesteren) en A. M. Spek; F. Heu- gens en J. W. Henzen; J. v. Tonge ren (Lienden) en J. de Jong. Overleden: Johan van Leeuwen, 71 j., echtg. van J. M. de Kruiff (Vee nendaal); Jansje van Merkestein, 69 j., echtg. van T. J. van Verseveld (Amerongen); Jannetje Bouman, 78 j., g. g. m. J. van Daalen; Cornells Heij, 87 j., g. g. m. H. Wind (Veenen daal). Alida Roelofsen, 46 j. g. g. m. C Snijders; te Wageningen: Alexan der James Livington 66 j„ echtg. van J. Zandvliet te Wageningen: Aartje Bouman, 69 j. Ingekomen: J. H. Nijhof, van Hen gelo (O) naar Utrechtsestraatweg 204; J. A. Romijn met gezin, van Ech teld naar Utrechtsestraatweg 2c; J. C. W. Vonk, van Hardenberg naar Domineesbergweg 12; O A. Hoekstra met gezin, van Renkum naar Erica- laan 3; G. Heuzer wed. v. Van Dam, van Apeldoorn naar Spoorbaanweg 45. Vertrokken: Haddu Messaud, van Cuneraweg 411 naar Veenendaal; M. Amar Laiache, van Cuneraweg 411 naar Veenendaal; M. A. Bentaher, van Cuneraweg 411 naar Amsterdam: J. Vasse, met gezin van Schooweg 45 Eist naar Gieten. D. ter Haar van Rijnstraat 63 naar Almelo; R. van Boeijen met gezin, van Nieuwe Vee nendaalseweg 10 naar Borne; C. Schaap, van Nieuwe Veenendaalseweg 10 naar Borne; J. M. W. van Capelle- veen met gezin, van CuneraTaan 31 naar Roermond; G. de Haan, van Eikenlaan 19 naar Ooststellingwerf; J. C. H. M. Mocking, van Cuneraweg 12 naar Woudenberg; J. A. M. van Nunen, van Stok weg 12 naar Amster dam. AMERONGEN De oliebollenactie, die ten behoeve van de bouw van het Jeugdcentrum in Amerongen werd ge houden heeft het prachtige resultaat van f 1370,- opgeleverd. De bouw van het jeugdcentrum vor dert snel. De eerste steen zou in fe bruari j.L worden gelegd, doch door de slechte weerst istandigheden kon dit niet doorgaan. Thans zal dit ge schieden omstreeks half maart. VEENENDAAL Over enkele dagen gaat in Veenendaal de col lecte van start die, samen met een speciale voetbalwedstrijd en een ba zaar in de Hoofdstraat op 10, 11 en 12 juli, het geld moet opleveren dat nodig is om een grote groep chro nisch zieken uit Veenendaal weer een droomvakantie van een week in Otterlo te kunnen aanbieden. „De „Commissie Chronisch Zie- ken" bestaande uit de heren Middelhoven, Slotboom en Van Hardeveld Ls voornemens om in plaats van 50 nu 60 zieken een ver blijf in Otterlo te offreren en daar voor zijn uiteraard meer financiën nodig. Financiën voor een vakantieweek, die zo enorm veel betekent voor een groep door een chronische ziek te gehandicapte Veenendalers. Een jaar lang levende mensen die in aanmerking komen voor werk in Otterlo, naar deze vakantie toe. „Het is verschrikkelijk om de zie ken, die stellig rekenen op een nieu we uitnodiging, te moeten teleurstel len", vertelde de heer Middelhoven, „en om een en ander tot een minium te beperken hebben we gemeend dit jaar de groep met 10 mensen te moe ten uitbreiden". Het is overigens niet verwonder lijk dat de zieken een jaar lang dat us niet overdreven bezig zijn met de „week Otterlo", want daar in „De Wije Wereld" vormen zij een week lang één grote levenslustige gemeenschap. Een groep ontspannen mensen die door de fijne sfeer en het saamhorigheidsgevoel, met volle teugen van het leven kan genieten, iets waartoe zij in hun eigen omge ving vaak niet of nauwelijks in staat zijn. Mevrouw M. A. van Dijk uit de P. H. van Rijnstraat is één van de on geveer vijftien verzorgsters in Otter lo. Zij vertrekt op 21 juni voor de derde maal met een groep chroni sche zieken naar de Veluwe, waar zij zo vertelde de ambtenaren- vrouw deze week één van de mooiste vakanties van haar leven doorbrengt. Toen het lichamelijk zwaar gehan dicapte dochtertje van mevrouw Van Dijk, de nu 17-jarige Lidy, enkele ja ren geleden een uitnodiging kreeg voor een verblijf van een week in Otterlo, was haar moeder wel ge noodzaakt om haar te vergezellen, daar het meisje erg hulpbehoevend was. Mevrouw van Dijk ging dus mee als verzorgster en dat werd een openbaring voor haar. „Dat eerste jaar met de chronisch zieken in Otterlo wees uit, dat ik erg sociaal-voelend was. Ik kende mezelf slechts als de zakenvrouw van vroeger en de ambtenarenvrouw van nu. maar de vakantie met de Veenendaalse zieken bracht latente gevoelens bij me aan het licht. Namelijk de drang om deze men sen te helpen en ongecompliceerd met hen te leven. Ik werd getroffen door de prachtige sfeer die er heers te en 't grote saamhorigheidsgevoel. Onderscheid is er niet. Het is één blije gemeenschap, waarin iedereen alles voor iedereen over heeft. De meest simpele dingen maken 'n die pe indruk op je. Zieken die in hun vakantie bijvoorbeeld wat van hun problemen vertellen en die je vaak daardoor kunt helpen. Het is prach tig werk". Verschillende godsdiensten bestaan er in de „week Otterlo" niet. De he le groep luistert bijvoorbeeld naar de dominee en de pastoor. Wat wordt e: nu gedaan in „De Wije Wereld"? Mevrouw Van Dijk: „Ja, dat is moeilijk. Er is eigenlijk geen vast jrogramma. Allereerst wordt er heerlijk gegeten; daarvoor zorgen vier of vijf verzorgsters, die overi gens ook worden bijgestaan door de zieken, die dat soms graag willen. Verder geniet iedereen een grote vrijheid. We wandelen met de patiënten in de bossen of we doen spelletjes met hen. Voor de rest doet iedereen ge woon wat hij wil". Elk jaar wordt er bovendien van uit Otterlo 'n bustocht gemaakt met de Veenendaalse zieken en, wanneer de financiën toereikend zijn, zal dit in de periode van 21 tot 28 juni we derom het geval zijn. Vorig jaar bracht het gezelschap een bezoek aan het Dolfinarium in Harderwijk. Ook het borreltje wordt niet ver geten in het vakantie-oord. Over dit geestrijke vocht bestaat nog een anekdote. Een dominee bracht op een avond een bezoek aan de zieken. Hij voer de enkele gesprekjes met een aan tal mensen en langzamerhand brak het borreluurtje aan. De fles bleef aanvankelijk nog even in de kast, maar toen het de „vakantievierders" wat te lang duur de, stapte een commissielid op de dominee af en zei: „Dominee, n kunt of een borreltje meedrinken óf u moet vertrekken nu De commissieleden maken elk jaar de tocht met de zieken mee. Zij heb ben bijzonder veel werk verricht bij de voorbereidingen en brengen dan ook een lange tijd met hen door in Otterlo. De heer Middelhoven voorzitter van de commissie zorgt 's mor gens heel vroeg zelfs al voor de ra vitaillering. De algehele leiding tij dens de vakantieweek is in handen van mevrouw Van Pijpen uit Vee nendaal. Dit jaar gaan er dus tien chronisch zieken meer voor een week naar de Veluwe. De commissie is er vast van overtuigd, dat het extra geld voor deze groep bijeen zal worden ge bracht. Daarvoor moeten de collec te, de doorgaans drukbezochte voet balmatch en de groots opgezette ba zaar in juli zorgen Evenals vorig jaar verwacht men van de collecte verreweg het groot ste gedeelte van de benodigde finan ciën. Men vestigt de hoop weer op het sociaal gevoel van de bevolking. Snelheid schijnt tegenwoordig zo langzamerhand de basis van het be staan te worden. Bijna alles richt en schikt zich rond dit begrip. Vroeger was snelheid, relatief ge nomen, ook in het oude Veenendaal niet minder belangrijk. Alleen, men was er geen slaaf van, maar men wist het wel op prijs te stellen. Had men toen b.v. een paard dat een grote „actieradiusM wist te paren aan een permanente snelheid, dan was zo"n dier een zeer waardevol bezit. Zo'n beestje mocht dan ge rust een aantal eigenschappen be zitten die minder prettig en aan trekkelijk waren, als genoemde aspecten maar aanwezig waren. De in het oude Veen zo zeer bekende en toen praktisch monopolistische vishandelaar Willem Hartog. een Spakenburger Veenendaler. bezat zo'n hit. Nic. v. L. weet er nog wel het een en ander over te vertellen: „Op een keer toen ik nog maar pas bij Vogelaar bezig was, kwam Willem Hartog, de bekende visven- ter, de smederij in met zijn beroem de hit. Het paard moest beslagen worden. Dat viel niet mee. Je kon er bijna niets mee beginnen. Als je het ene been optilde, trok hij ook het andere op en zodoende kwam hij bovenop je te liggen en kon je niets doen. Er moesten wel een man of drie aan te pas komen om het pittige beestje te kunnen behandelen. De eerste keren kneep ik hem als een ouwe dief, als Willem met zijn paard binnenkwam. Ik rende de trap op naar boven en „verschool" me daar. Dat kon natuurlijk niet te lang duren, want dan liep het in de ga ten. Na enige tijd begaf ik me dus weer naar beneden en ontdekte dan, dat ze nog steeds met de hit bezzig waren. „Ben je bang?", vroeg Vogelaar mij. O, nee hoor!.haastte ik me te antwoorden. Nou, help dan maar gauw fen handje jnee. -Hier, houd jij de praam maar vast... I de deur van de smederij open te gooien als hij passeerde. Op een keer stond ik hem op te wachten met een grote lus in het touw. Daar kwam de knaap. Ik stond verdekt opgesteld en de „snot neus" had niets in de smiezen. Met een vaartje knalde hij de deur weer open, maar voelde zich gelijk door mij in de kraag gegrepen. Schreeu wen als een mager varken natuur lijk. Ik bevestigde de lus onder zijn armen en hees hem doodleuk tegen de zolder, waar hij al protesterend een minuut of vijf doorbracht. Toen we veronderstelden dat hij van zijn kwaal genezen was, gaven we hem weerde vrijheid. Hij heeft de deur nooit meer opengesmeten. Om terug te komen on het paard van Willen de visman: Waaraan dankte dit dier zijn beroemdheid? Wel, het liep in één ruk in galop door naar Spakenburg. En wel zo dat Hartog rustig een dutje kon gaan doen, want de hit vond zijn weg wel. Zijn enorme actie(-radius dwong al om bewondering af. Nee, Willem kon zijn beestje maar moeilijk missen. De overgang van hondekar naar een hittekar was al een grote voor uitgang. ze om zich heen. Wat was er aan de hand? Waarom stond het paard zo stokstijf midden in een donker bos? Het echtpaar kon niet anders con cluderen dat het dier op de een of andere mysterieuze wijze uit zijn koers was gebracht. Wie weet waar door! Ze leidden het paard terug langs het nogal brede bospad en wie beschreef hun verbazing, toen zij voor een sloot met een smal brugje kwamen, dat door het paard met de kar gepasserd moest zijn, en nau welijks de breedte van de kar had. Hoe had het paard hier, en dat nog wel in het donker, overheen kunnen komen?. Er was nog geen vingerbreedte verschil tussen de wiel-assen en de brugbreedte. Met de grootste moei te lukte1 het nu de kar er zonder horten en stoten over te krijgen. Een onwillig paard kreeg name lijk een soort knevel rond de neus en de mond, die je kon draaien. De paarden hadden er wel respect voor, want het voelde uiteraard niet zo prettig aan, als er aan gedraaid werd. Maar je moest wat. Soms was ik zo bang dat het paard op me zou vallen, dat ik zijn neus er haast afdraaide maar dat leerde de baas mij wel af. Later vonden we er iets beters op. De baas maakte een haakring vast aan de zolder waar een touw door kon. Hieraan maakten we een lus en die ging om het been van het paard. We trokken het been makkelijk op en konden de voet veel beter beslaan. Voor alle partijen was dit de beste oplossing. Het gebruik van deze heftruck konden we ook nog in andere situa ties aanwenden. Zo was er 'n school jongen die de gewoonte had steevast Het paard mocht dan wat driftig zijn, er stonden heel wat andere ei genschappen tegenover. Als hij in de nacht van Spakenburg naar Veenen daal reed kostte hem dat immers niet zijn nachtrust. Een Veenendaler vertelde ons: „Eens waren Hartog en zijn vrouw samen naar Spakenburg om 'n flin ke partij vis te gaan halen. Ze slaagr den prima en togen 's nachts huis waarts. Het echtpaar nam plaats op een mand, die gevuld was met „le vendige" bot. Ze dutten weldra in en het paard ging in galop naar Vee nendaal, als gewoonlijk. Plots werd het echtpaar wakker. Er was iets bijzonders aan de hand. Het paard stond namelijk stil, hoewel ze nog niet thuis waren. Hoe kon dat?. Nog wat suffig van de slaap keken Maar, wat te verwachten was, op een kwade dag brak een hoefijzer en het paard vernielde zijn voet. Het werd kreupel. fJu was Leiden in last.Hartog kon nu moeilijk weer per hondekar naar Spakenburg gaan, zoals hij voorheen altijd gedaan had. Nee, de hit moest zo spoedig moge lijk weer „bedrijfsklaar" gemaakt worden. En wie zou dat beter kun nen dan Vogelaar? „Dus kwam Hartog met zijn paard naar ons", begint Nic weer. „Hij beloofde mijn baas de groot ste bot die hij zou vangen, als hij het paard weer in orde wist te bren gen. Nu, dat karwei was de ex-mili- taire hoefsmid wel toevertrouwd. Na een week liep de hit weer als de bes te. Wat was de oude Willem blij. Maar zou hij nu zijn woord hou den?. Dagen en weken gingen voorbij, maar er kwam maar geen super- bot. We wenden reeds aan de ge dachte dat de vishandelaar zijn be lofte vergeten was, toen hij plotse ling kwam binnenstappen met een indrukwekkende knaap van een bot! Om van te schrikken! We wogen het dier en de weegschaal sloeg door tot 4Vt pond. We concludeerden uit de overtui gingskracht waarmee Nic. v. L. sprak, dat er deze keer geen sprake was van visserslatijn. LEERSUM Op uitnodiging van de V.V.V. „Leersums Bloei" waren dezer dagen veel vertegenwoordigers van Leersumse verenigingen in hotel ,,'t Centrum" bij een om van gedachten te wisselen over het komende zomerprogramma. Hoofdpunt was echter de oprichting van een comité, dat het 25 jarig bevrijdingsfeest op 5 mei 1970 zal gaan voorbereiden. Het jaar 1970 zal trouwens voor Leersum een feestjaar worden. De muziekvereniging bestaat dan 50 jaar, H.D.S. 40 jaar en de Oranjevereniging 25 jaar. bovendien is in dit jaar de opening gepland van het zwembad. De burgemeester die een groot ge deelte van de bijeenkomst voor de pauze leidde, kondigde zelfs aan, dat zij een speciale feestjurk voor dat jaar zal aanschaffen. Er is een voorlopig „5 mei comité" opgericht, maar dat zal nog worden uitgebreid om er zoveel mogelijk ver enigingen bij te betrekken. De eerste informatieve besprekingen worden ge houden op dinsdag 6 mei. Het voorlo pig secretariaat rust op de toch al zo druk bezette schouders van mevrouw Schenk. Na de pauze werd het komende zo merprogramma besproken, maar hier bij bleek, dat de meeste verenigingen nog geen vaste plannen hebben ge maakt. Hoogtepunt wordt deze zomer zaterdag 30 augustus. De Floralia- vereniging organiseert dan weer het bekende bloemencorso en nieuw in hun organisatie is het Bloemenbal dat 's avonds zal worden gehouden. De oranjevereniging organiseert om streeks de tijd van het corso ook weer de zomerkermis. HDS krijgt in de eer ste week van augustus weer bezoek van 168 voetballertjes uit alle delen van Nederland, omdat de KNVB Leer sum weer heeft uitgekozen als plaats om een jeugdkamp op te slaan. Larsheim zal aan het begin van het seizoen een tennistoernooi houden. Op 16 mei is het de grote dag van de ac cordeonvereniging „Crescendo". Op Ginkelduin wordt dan een internatio naal concert gegeven. waarbij het Rheingold Orkest uit Mannheim als gast aanwezig is. Reeds jaren onder houdt Crescendo met dit orkest pretti ge contacten. De verenigingen waren het er alle maal over eens dat het vuurwerk ook dit jaar weer doorgang moet vinden. Onder voorzittersschap van de heer J. A. M. Verbeek, die dr. Dell opvolg de als voorzitter van de VW, werden spijkers met koppen geslagen. De heer Verbeek leidde de vergadering op een tactvolle en humoristische wijze en hij praatte bij de verenigingsbesturen weer de nodige gelden bijeen om het vuurwerk ter afsluiting van het bloe mencorso te kunnen financieren. Er werd zelfs over een aanmerkelijk gro tere bijdrage var» de verenigingen ge sproken dan in het afgelopen jaar. De penningmeester van de VW wacht in spanning af... RHENEN Met Goede Vrijdag en de beide paasdagen in zicht wordt in Ouwehands Dierenpark op alle fron ten hard gewerkt om klaar te zijn. In deze uitgebreide dierentuin is veel te doen alvorens de bezoekers weer in gro ten getale kunnen worden binnengela ten. Het park is 's winters dan wel open, maar wanneer een nieuw zomerseizoen in aantocht is moet er toch wel eerst een grote schoonmaakbeurt aan vooraf gaan. In het nieuwe giraffengebouw komt voor het hele seizoen 1969 een perma nente postzegeltentoonstelling. Niet zo maar willekeurige postzegels worden er ondergebracht, maar uitsluitend postzegels, afkomstig uit de gehele we reld, waarop dieren voorkomen. De postzegels zullen zodanig worden ge rangschikt dat ze precies dezelfde plaatsen krijgen op de plattegrond als waar de echte dieren uit het park zijn vinden. De filatelistfnvereniging „De Globe" uit Wageningen verleent des kundige medewerking. Verder zijn al uit verschillende plaatsen uit ons land berichten bij Ouwehand binnengekomen van individuele verzamelaars dat zij graag hun zeldzame vogels willen af staan in bruikleen, waarvan de direc tie van de dierentuin een dankbaar ge bruik hoopt te maken. AMERONGEN Op 10 mei wordt in de grote zaal van het Dorpshuis in Amerongen een bazaar georganiseerd ten behoeve van de jubilerende mu ziekvereniging „Ons Genoegen". Op deze bazaar zullen verschillende aan trekkelijke stands verrijzeti. Aan alle Amerongse verenigingsbe sturen is een verzoek gericht om een stand te verzorgen. VEENENDAAL Dinsdagmorgen ontstond bij Dijmeta op het Spoorweg emplacement een brandje, toen A. M. daar aan het werk was met een snij brander. De brander werd gevoed door propaangas, waarvan de fles naast een zuurstoffles op een steekwagen stond M. zag plotseling een steekvlam bij de gasfles, waarvan hij hevig schrok. Een flink stuk van de slang werd door het vuur verteerd. De brandweer kon de vlammen zonder veel moeite blus sen. M. bleef ongedeerd. De vermoe delijke ooriaak is een lek in de gas slang. VEENENDAAL Het 4-jarig zoontje van de fam. v. H. aan 't Panhuis is gis teren aangereden, toen het plotseling de weg overstak, vlak voor een bromfiets, bestuurd door J. W. H. uit Overberg. Het jongetje liep geen lichamelijk let sel op. Achter H. reden nog twee brom mers, bestuurd door A. v. B. en D. J. D. uit Scherpenzeel, die bij de plotselin ge remmanoeuvre tegen elkaar botsten. De brommers raakten beschadigd. LEERSUM Zaterdag organiseert de buurtverniging Middelhof in Leer sum weer een palmpaasoptocht voor de kinderen. I)e middenstandsvereniging heeft ook dit jaar weer een aantal prij zen beschikbaar gesteld. De „haantjes" moeten tussen 11 en 12 uur worden in geleverd bij garage Kooi aan de Mid delweg. Hier zal om half drie worden gestart voor een rondgang door het dorp met medewerking van de muziek vereniging E.M.M. 5

De Vallei | 1969 | | pagina 3