Andere ballen gooiden roet in 't eten Harald Berg: voetballen en taal meester worden Prestaties ver beneden peil EVINRUDE Strijd om nationale damtitel gaat morgen beginnen JOS VAN DER VLEUTEN WIL MEER STARTGELD Spartak Bedrijfsleven wil Trnava lichtinstallatie cadeau doen Twee opvolgers voor Max Merkel Van der Merwe zaterdag uit ziekenhuis Finse amateurs weerstonden ADO AJAX PROTESTEERT Kandidaten schaaktitel Sijbrands en Wiersma zijn weer present Ronde van Algerije Zweden versloeg Canada met 4-2 Okker uitgeschakeld Nefkens voor tweede keer geopereerd NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP BANDSTOTEN Eén per wedstrijd Marijke Schaar in halve finales Machine Belachelijk echte service Zwemmen naar Njord '59 In Apeldoorn en Utrecht Verschillen Niet voor niets Blokkeer gewipt Ontslag Mellegers In juni begint bouw Almelose ultracentrifuge- tollenfabriek Plan-Luns voor hulp aan Biafra krijgt gestalte Griekse kritiek op Italië buitenboordmotoren daarstaat achter! HOOFDDEALER PRINSEN Waar je ook kijkt steeds meer mensen ontdekken Roxy 25. U blijft toch niet achter? DEXTRO EN SPORT IN 'T KORT WK ijshockey MOEILIJK VRIJDAG 28 MAART 1969 Titelhouder Henk neden peil de Kleine: ver be- DEN HAAG De 27-jarige Noor Harald Berg vindt zichzelf niet zo bij zonder. Toch zijn er vragen in de Ka mer gesteld over zijn komst naar Den Haag en zijn plannen te gaan voetbal len voor ADO. Men wilde zelfs weten hoeveel ADO voor hem had neergeteld. Het interesseert Harald Berg niet. Hij heeft zijn doel bereikt. Althans bijna. Hij wilde naar het buitenland om daar prof-voetballer te worden. Hij zal ech ter moeten wachten tot augustus, wan neer de nieuwe competitie begint. Overigens zal Harald Berg, geboren in de Noordnoorse plaats Bodö, gelegen boven de poolcirkel, nog eerst een con tract moeten tekenen. Dat zal in de transferperiode gebeuren, waarna de Noor in het nieuwe seizoen de Hage naars aan de nodige doelpunten kan gaan helpen. Want om het maken van doelpunten is hij bekend geworden. Zelf haalt hij er de schouders voor op. „Ach ik heb het niet zo precies bij gehouden. Het zijn er wel wat geweest, maar precies... neen. Er zijn er, die me hebben verteld, dat het er minstens één per wedstrijd is geweest. Ik heb ook niet altijd in de voorhoede gespeeld. In het nationale elftal, waarvoor ik 33 maal ben uitgekomen, heb ik voorna melijk tegen sterkere tegenstanders in de middenlinie gespeeld. Dan moesten we altijd defensief spelen". Harald Berg is voornamelijk naar Nederland gekomen om te voetballen en de taal meester te worden. Na zijn loopbaan als voetballer gaat hij zich in Bodö wijden aan de belan- ROTTERDAM Het Nederlandse bedrijfsleven staat welwillend tegen over het idee om Spartak Trnava een lichtinstallatie cadeau te doen. Daar mee zou een voor de bedrijven dure middagwedstrijd worden voorkomen. Het idee voor dit cadeau is uitge gaan van het socialistische Tweede- Kamerlid drs. E. Berg. Philips zou voor ongeveer vier ton een „losse lichtinstallatie" binnen enkele dagen ter gelegenheid van de wedstrijd op 23 april tegen Ajax in het stadion van .Spartak kunnen aanleggen". Het Verbond van Nederlandse On dernemingen vindt de suggestie sym pathiek vooral omdat het hier een gift aan Tsjecho-Slowakije zou betekenen. De heer W. Holle van het VNO: „Het is natuurlijk geen eenvoudige zaak om het geld bij elkaar te krij gen". De Federatie van katholieke en pro testantse werkgevers was minder en thousiast. Vice-voorzitter H. Wem- mers: „Sympathiek, maar de uitwer king lijkt mij nogal gecompliceerd." NICE De Nederlandse kampioene Marijke Schaar heeft gisteren de halve finales van het tennistoernooi in Nice bereikt. Ze versloeg de Tsjechische Vo- pickova met 63, 16, 8—3. Betty Stöve strandde in de kwartfina les op de Britse Winnie Shaw. De Rot terdamse speelster verloor met 64, 1 6, 2—6. gen van het familiehotel, dat door zijn grootouders werd gesticht. „Talenken nis is in dat vak van groot belang. Ik heb in Oslo een opleiding gehad. Men zou het stagelopen kunnen noe men in een van de grootste hotels. Toen ben ik ook naar Lyn gegaan". In 1965 kwam Berg bij de club uit Oslo na van zijn tiende jaar af bij de plaatselijke vereniging Bodö te hebben gespeeld. Maar ook Lyn is een ama teurclub en dus bleef de drang om naar het buitenland te gaan bestaan. Berg ging een half jaar naar Enge land om er de taal beter te leren. Niet om te voetballen. „Ze spelen daar niet alleen te hard, maar ook als een soort machine. Er zit geen improvisatie, geen geen artistiek spel in. Ze experimente en ook niet. Het moet sport en ook spel blijven. Ik vind het spel in Ne derland aantrekkelijker. Ik heb Ajax gezien. Dat is een ploeg van werkelijk hoog niveau. Over ADO heb ik nog geen oordeel. Te weinig gezien", zegt hij met een zekere terughoudendheid, die men beter kan uitleggen als een voorzichtig en vriendelijk gebaar ten opzichte van zijn toekomstige werkge ver. Want hij hoopt zo lang mogelijk bij de Hagenaars te kunnen blijven. BONN Max Merkel wordt als trai ner van FC Nürnberg opgevolgd door een tweemanschap. Max Morlock (43) en Robert Körner (44). Morlock, vroeger zelf een speler van Nürnberg en een veelvoudig internatio nal, neemt de mentale training en de supervisie voor zijn rekening. Om za kelijke redenen kon hij zich niet volle dig vrijmaken. De Oostenrijker Körner, ook een er varen oud-international die vroeger voor Rapid Wien speelde, was bij FC Nürnberg al geruime tijd Merkels as sistent. Hij zal de dagelijkse training leiden. Max Merkel, die intussen al enkele aanbiedingen heeft afgewezen, gaat eerst een genezingskuur houden in het Zuidduitse Bad Mergentheim. Daarna wil hij eerst een studiereis naar Enge land maken, om vervolgens de trai- nersmarkt in Italië te gaan verkennen. BREDA Peter van der Merwe zal waarschijnlijk over vijf weken onder de lat staan in het elftal van de Bredase eredivisieclub NAC. De 26-jarige Van der Merwe moest vorige week een me niscusoperatie ondergaan. Twee weken geleden had hij tijdens de training een knieblessure opgelopen en foto's genomen door dr. Smithuis uit Breda toonden aan dat er vocht in zijn knie zat. De arts achtte een me niscusoperatie noodzakelijk. Van der Merwe mag zaterdag 't ziekenhuis ver laten. Deze vaste kracht in het eerste team van NAC, moet eerst nog drie we ken rust houden. Trainer Leo Canjes was zeer optimis tisch. „Peter gaat goed vooruit. Het duurt meestal een week of vijf na zo'n operatie voordat je weer over de speler kunt beschikken. Ik reken er vast op dat Van der Merwe weer spoedig beschik baar is. Hij is beslist niet voor het hele seizoen uitgeschakeld." Tot zolang zal reservekeeper Mari van Dongen het doel van de Bredanaars verdedigen. GOIRLE „Als het in dit spelletje niet wil lopen dan kun je wel thuis blij ven", had Hans Sundquest berustend geconstateerd na zijn openingsnederlaag tegen Joop Rodenburg in het toernooi om de nationale titel bandstoten, waar voor de KNBB in „Te Linde" in het landelijke Goirle een naar traditie reikend toernooiveld heeft gevonden. De opmerking van Sundquest, die met 3.10 was geëindigd, bleek achteraf toegepast te kunnen worden op alle partijen in de eerste ronde. Want ook de overwinningen van titelhouder Henk de Kleine en oud-kampioen Hans Vultink in respectievelijk 34 en 35 beurten waren presta ties ver beneden het peil, dat de laatste tijd in het bandstoten wordt bereikt Voor een niet onbelangrijk deel moest deze algemene depressie worden toege schreven aan het feit, dat KNBB twee weken geleden de organisatie liet we ten, dat er met de aangekondigde plas- karo-bal niet gespeeld mocht worden, omdat die kunstbal het internationaal geëiste gewicht van 225 gram niet haalt en verzuimde de spelers van deze wij ziging in kennis te stellen. Die bleven met de bal trainen en vonden donder dagmiddag een andere bal, een van de zeer weinige merken, die wel aan de eis voldoen, op de matchtafels. Ballen, die gemiddeld wel 16 tot 17 gram zwaarder zijn dan het aangekondigde materiaal. Veel merkwaardiger werd deze affai re toen na enige discussie in samen spraak tussen het aanwezige TC-lid De Kleine sr. en de telefonisch gealarmeer de bondsbestuurder Kooyman, werd be sloten de rest van het toernooi toch maar weer die versmade plaskaro-bal te gaan gebruiken en de reeds gespeel de partijen te handhaven. Oud-wereldkampioen Piet van de Pol schudde bij deze bekendmaking het grijze hoofd. „Ik heb veel meegemaakt in de biljarterij maar nooit, dat er in een kampioenschap met twee soorten ballen werd gespeeld. „Dat is ook belachelijk", voegde Vul tink eraan toe. „Voor mij hadden ze het niet behoeven te veranderen". Vul tink, die met Henk de Kleine favoriet is voor de titel, had voor dit kampioen schap niet kunnen trainen. „Ik had het maandag en dinsdag willen doen, maar vorige week vertilde ik me en toen is er van oefenen niets terechtgekomen". Vultink had nu nog last van zijn rug, maar niet zozeer dat hij daaraan zijn matige spel wilde toeschrijven. De Achterhoeker, die dit seizoen in titels grossiert, had de eerste helft van zijn ontmoeting bepaald slecht staan spe len. Enkele malen kreeg Vultink de ballen in ideale positie aan de band, maar meer dan een simpel reeksje van 19 kon hij voorlopig niet presenteren. Dat zijn zege tegen invaller Toon Mol (hij vervangt de zieke Jean Bessems) toch nog enige glans kreeg, bewerk- ADVERTENT1E Beulakerweg 137 - Giethoorn Telefoon 05216-261 DEN HAAG De Haagse eredivi sie-vereniging ADO is donderdagavond in het Zuiderpark niet verder gekomen dan een gelijk spel (1-1) tegen het Finse amateurelftal, dat eerder deze week met 3-5 van Go Ahead verloor. De 2000 toeschouwers zagen een op laag niveau staande wedstrijd, waarin de Hagenaars gedurende nagenoeg de gehele speeltijd een groot overwicht hadden. De ADO-aanvallers faalden in de afwerking. Hun enige doelpunt ont stond uit een door Schoenmaker geno men strafschop, die volkomen onte recht door de zwak leidende scheids rechter Mulder werd toegekend, nadat De Zoete binnen de beruchte lijnen was gevallen. De Finnen, die vaak alleen spits Tol- sa per 1 juli onder contract bij Beerschot op de ADO-helft hadden, waren tien minuten na de hervatting onverwacht met 1-0 voor gekomen, toen Pekka Heitvila een pass van Si- mo Syrjavara op briljante wijze af rondde. steiligde Vultink met een slotserie van 43. Ook Henk de Kleine, die de laatste jaren opzienbarende prestaties in deze spelsoort pleegt te leveren, bleef tegen Van Leur bepaald beneden zijn kun nen. De Kleine maakte zijn mooiste se rie in zijn 28ste beurt toen hij met 33 op 188 kwam. Daarna had hij voor de ontbrekende nog 6 beurten nodig en dat zegt genoeg. Joop Roodenburg (win naar in 37 beurten) werd niet bedreigd door Sundquest, die bijna de helft ach terbleef (115-200) terwijl Jaap Ligthart marathonlengte nodig had om Bert Tee- gelaar te kloppen: 200-162 in 49 beur ten. De verwachting, dat het met de nieu we ballen beter zou gaan, leek alleen bewaarheid te worden door Joop Roo denburg, die tegen Teegelaar met se ries van 33, 21 en 26 in acht beurten al honderd caramboles bij elkaar had. Maar hij verviel daarna weer in het nor male moeizame gecaramboleer en was tenslotte nog heel blij, dat hij met een serie van 22 in de 35ste beurt de partij kon uitmaken. Teegelaar, die met Ligthart de mee ste kritiek had op de plotselinge ont moeting met de bondsballen, bracht er ook met plaskaro weinig van terecht. Datzelfde gold voor Ligthart. De Alk maarder, die vorig jaar achter De Klei ne en Vultink derde werd met het ver dienstelijk algemeen moyenne van 6.08, was „nergens" tegen Van Leur, die dan ook in 42 beurten kon zegevieren. Ligt hart staat nu na twee partijen op 3.80, nog beneden de degradatiegrens van 4 precies. Die is trouwens ook voorlopig een utopie voor Sundquest (3.98), Teegelaar (3.57) en Mol (2.83), terwijl Hans Vul tink door een onverwachte nederlaag tegen Sundquest (200-118 in 42 beur ten) er met 4.12 er maar nauwelijks bovenuit komt. Allen De Kleine, die tegen Mol weer iets beter speelde en in 32 beurten won en Roodenburg hebben met resp. 6.06 en 5.55 hun e re-klasse rschap op de eer ste dag echt waar gemaakt. H. Sundquest (Schied.) 115 37 17 3.10 J. Roodenburg (Voorh.) 200 37 37 5.40 B. Teegelaar (R'dam) 162 49 22 3.30 J. Ligthart (Alkmaar) 200 49 19 4.08 L. v. Leur (Oss) 124 34 41 3.64 H. de Kleine (Mierlo Hout) 200 34 33 5.88 H. Vultink (Groenlo) 200 35 43 5.71 T. Mol (Amsterdam) 108 35 20 3.08 Uitslagen van de tweede ronde: Teegelaar 138 35 37 3.94 Roodenburg 200 35 33 5.71 Van Leur 200 42 30 4.76 Ligthart 146 42 26 3.47 Sundquest 200 42 31 4.76 Vultink 118 42 17 3.80 Mol 82 32 13 2.56 De Kleine 200 32 40 6.25 Stand na de eerste dag, resp. pnt, h.s., en alg. gem.: 1. De Kleine 4 40 6.06 2. Roodenburg 4 37 5.55 3. Van Leur 2 41 4.26 4. Vultink 2 43 4.12 5. Sundquest 2 31 3.98 6. Ligthart 2 26 3.80 7. Teegelaar 0 37 3.57 8. De Mol 0 20 2.83 ADVERTENTIE DEN HAAG Het bestuur van dr KNZB heeft tien voormalige leden var de zwemclub Haarlem met ingang var 15 aprü a.s. overschrijving verleend naar Njord'59. Hiermede is vrijwel een einde gekomen aan de geruchtmaken de „ronsel"-affaire, die vorig jaar mei begon en leidde tot schorsing van hel bestuur van Njord'59 en een trainer voo een periode die varieerde van 3 tot 9 jaar. Na een kort geding voor de Am sterdamse rechtbank werd deze schor sing opgeheven in afwachting van de definitieve beslissing van de commissie van beroep. Deze wordt binnen niet al te lange tijd verwacht. JOS VAN DER VLEUTEN AMSTERDAM Ajax heeft donder dagavond bij monde van voorzitter Jaap van Praag geprotesteerd tegen de gang van zaken bij de verdeling van de toe gangsbewijzen voor het Europa Cup duel tegen Spartak Trnava op 23 april. De Amsterdamse club wil via de UEFA stappen ondernemen om alsnog tot een redelijke verdeling van het aantal aan Nederland toegewezen kaarten te ko men. In een communiqué, dat donderdag avond werd vrijgegeven, stelde de lands kampioen: „Het bestuur van AFC Ajax kennisnemende van het feit, dat na de door de secretaris van Spartak, tijdens de loting te Brussel gedane toezegging van 5.000 kaarten, slechts 1000 kaarten worden toegewezen, nam de volgende maatregel: de heer Jos Coler, lid van de UEFA, is verzocht met spoed stap pen te ondernemen om te bevorderen dat de UEFA het bestuur van Spartak opdraagt, de aan AFC Ajax gedane toe zegging na te komen. Verder constateert het bestuur tot zijn leedwezen, dat het door manipulaties van derden op dit moment niet in staat is aan zijn more le verplichting jegens leden, supporters en de met Ajax samenwerkende reisbu reaus te voldoen. Vervolgens onthoudt het zich van alle medewerking aan de KRO voor al haar programma's nu is ge bleken dat deze omroep zich ten nade le van de AFC Ajax heeft belast met de verkoop van plaatskaarten en de daarmede verbonden reizen, die niet tot haar bedrijfsvoering behoort". Voor de wedstrijd Spartak Ajax heeft het reisbureau Tsjecho Travel Ser vice zoals bekend voor Nederland het overgrote deel van de plaatskaarten toe gewezen gekregen. Het aanbod door dit bureau aan de KRO gedaan voor een groot aantal reizen, inclusief plaatskaar ten voor de voetbalwedstrijd, is door de KRO graag aanvaard. Indien Ajax de wens te kennen zou geven hierover te willen overleggen staat de KRO daar voor vanzelfsprekend open. Aldus deelt de persdienst van de KRO mee. DEN HAAG Aan het toernooi om het persoonlijk schaakkampioenschap van Nederland dat van 31 maart tot 12 april in Leeuwarden wordt gehouden nemen deel: Hans Ree, titelhouder, Donner, Karmer, Kuijpers, Langeweg, Zuidema, Van Baarle, Etmans, Piket De Ruiter, Scholl en Timman. UTRECHT Opnieuw bevinden zich dit jaar in Utrecht en Apeldoorn de zalen waar, beginnende zaterdag, zwaar gepiekerd zal worden. Daar speelt zich dan namelyk de stryd om de hoogste nationale damtitel af; een toernooi, dat ditmaal zeer sterk bezet is. Mede omdat in tegenstelling tot vorig seizoen nu Ton Sybrands en Harm Wiersma wél van de party zyn. Zonder te vergeten, dat Pieter Bergs- ma titelhouder is en Geert van Dijk vorig jaar runner-up was, achten we de veronderstelling gewettigd, dat de nieuwe kampioen gezocht moet worden onder het drietal Roozenburg - Sij brands - Wiersma. Met Bergsma en Van Dijk behoren Sijbrands en Wiersma tot de direct ge- TON SIJBRANDS van de partij plaatsten (zij hadden vorig jaar vrij stelling in verband met hun deelneming aan het toernooi om het wereldkampi oenschap). De overige acht deelnemers kwalificeerden zich via de demifinales; daaronder bevindt zich dus ook de met sportieve revanchegevoelens terugge keerde oud-wereldkampioen Piet Roo zenburg. Het drietal zal het niet gemakkelijk krijgen. Een feit is nu eenmaal dat dicht tegen deze nationale top een vrij grote groep dammers „leunt' die het zich tot een eer rekent juist tegen de serieuze gegadigden voor de ereplaats een goed resultaat te be halen. Het is zelfs vaak een feit, dat spelers uit deze groep de uitslag van een toernooi in niet onbelangrijke mate beïnvloeden; één onverwachte uitslag kan het beeld totaal veranderen. Onderling verschillen de Europese kampioen (Sijbrands), de oud-wereld kampioen (Roozenburg) en de Friese jongeling (Wiersma) nogal: leeftijd, stijl en ervaring. Zij hebben ook eigen schappen gemeen: een sterk moreel, hun fysieke conditie is voor zo ver waarneembaar uitstekend en zij ver tonen ook zelden uiterlijke sporen van zenuwachtigheid. Zij verstaan ook de kunst hun tegenstander psychologisch te beïnvloeden. Alle factoren afwegende zijn we op dit moment geneigd de kansen van Sij brands en/of Roozenburg iets hoger aan te slaan dan die van Wiersma, daarbij vooral afgaande op het verschil in rou tine van deze drie zeer serieuze gegadig den. HELMOND Op Eerste Paasdag wordt er In Helmond een internationale wielerronde georganiseerd om de Gro te Televizierprijs Jan Janssen, zijn ri vaal uit de Ronde van Frankrijk Her man van Springel en vele bekende Ne derlandse coureurs zullen aan de start verschijnen. De plaatselijke favoriet Jos van der Vleuten niet. Hij kan met de organisa toren het bestuur van zijn eigen wie lerclub Buitenlust niet tot overeen stemming komen over het startgeld. De organisatie heeft „de Vleut" driehon derd gulden geboden, maar de renner uit Mierlo Hout wil alleen maar komen als hij f 450,- krijgt Vader Van der Vleuten: „We geven Jos groot gelijk dat hij niet voor niets gaat fietsen. Hij heeft de laatste tijd bewezen dat hij in vorm is. De resul taten in ParijsNice en verschillende criteriums liegen er niet om". Jan Relou, de voorzitter van Buiten- lust, vertelde gistermorgen: „Wij orga niseren deze wedstrijd ten behoeve van ALGIERS De Deen Leif Marten- sen heeft donderdag de zesde etappe over 180 kilometer van Constantine naar Annaba, gewonnen. Hij legde de afstand af in 4 uur 59 minuten en 3 seconden. De Zweed Gosta Petters- son behield de leiding in het algemeen klassement. De Ronde van Algerije eindigt vandaag met een rit over 80 kilometer door de straten van Annaba. De uitslag van de zesde etappe was: 1. Leif Mortensen (Den) 4.59.03; 2. Horst Wagner (O.Dld) 4.59.28; 3. Jor- gen Hansen (Den) z.t. Het algemeen klassement na de zes de etappe is: 1. Gosta Pettersson (Zwe) 20.41.30; 2. Dieter Mierch (O.- 3. Werner Blawdzun 4. Bart Solaro (Ned) Did) 20.43.33; (Den) 20.43.36; 20.43.37. India heeft zich donderdag in Colom bo geplaatst voor de finale van de Aziatische zone van het Davis Cup-toer nooi De Indiërs, die reeds met 21 voorstonden, wonnen donderdag de laat ste twee enkelspelen, waardoor de eind stand op 41 kwam. In de finale komt India uit tegen Ja pan. De jonge Waalwijker Rini van Bracht zal deelnemen aan het toer nooi om het wereldkampioenschap drie banden dat volgende week maandag in Tokio begint. Van Bracht vervangt de Oostenrijker Johann Scherz, die wegens ziekte de reis naar de Japaanse hoofd stad niet kan maken. STOCKHOLM In het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey in Stockholm heeft Zweden donderdag avond met 4-2 (1-0, 0-2, 3-0) gewonnen van Canada. Nadat de Scandinaviërs in de eerste periode door een doelpunt van Ulf Sterner de leiding hadden ge nomen, kwam Canada in de tweede speeltijd sterk terug. Pinder en Hein- del bezorgden de Canadezen zelfs een voorsprong die Ulf Sterner echter in het begin van de derde periode met een fraai doelpunt nivelleerde. Een de fensie-fout stelde Johansson in staat Zweden een voorsprong van 3-2 te ge ven waarna Nygren 17 seconden voor tijd de eindstand op 4-2 bepaalde. Nu alle ploegen acht wedstrijden hebben gespeeld, is het zeker dat Tsjecho-Slo wakije, Rusland (beide 14 punten) en Zweden (12) het goud, zilver en brons zullen verdelen. Canada, op de vierde plaats met 6 punten, kan met nog twee wedstrijden te spelen, het leidende trio niet meer inhalen. BRNO De Nederlandse volleybal kampioen, Blokkeer, is uitgeschakeld in het toernooi in de Europese volley balbeker. Blokkeer verloor donderdag avond in Bmo de tweede wedstrijd te gen Spartak Zetor met 3-1. De setstan den waren 15-13, 15-3,14-15, 15-2. Alleen in de derde set konden onze landgenoten die in Constandse en De Vink de beste spelers hadden, redelijk tegenstand bieden. Er waren in Bmo slechts 300 toeschouwers. Op 15 maart had Blokkeer de eerste wedstrijd voor de kwart-finales in Voorburg met 0-3 verloren. NEW YORK In de tweede ronde van het tennistoernooi van Madison Square Garden in New York heeft Tom Okker met 2-6, 6-2, 6-4 verloren van de Amerikaanse Charlie Pasarell. Behalve Okker die als zevende was geplaatst, verdween er nog een geplaatste speler uit de strijd. De Amerikaan Clark Graebner (zesde) moest capituleren voor de Joegoslaaf Franulovic 3-6, 2-6. De uitslagen: Roche (Austr.) versl Os- bom (VS) 6-3, 6-3, Gonzales (VS) versl. Cox (GB) 6-4, 6-1, Gimeno Sp.) versl. Buchholz (VS) 6-3, 6-3, Franulovic (Joeg.) versl. Graebner (VS) 6-3, 6-2 Pasarell (VS) versl. Okker (Ned) 2-6, 6-2, 6-4, Ashe (VS) versl. Moor (Z.-Afr.) 6-4, 9-7, Santana (Sp.) versl. Riessen (VS) 6-3, 6-1, Emerson (Austr.) versl. Richey (VS) 7-5, 9-T. de Helmondse wielerbaan, die over en kele maanden wordt geopend. Op deze wielerbaan kan de Vleut straks komen trainen en wedstrijden rij den. We hebben al meer geboden dan alle andere renners, behalve Janssen en Van Springel. Hij wordt naar onze me ning goed betaald." EINDHOVEN De toestand van John Nefkens, de hockeyer die zondag in de wedstrijd EMHC-Venlo ernstig werd gewond, is bevredigend. Na de hartoperatie op zondag deed zich woensdag een ernstige complica tie voor, waardoor het noodzakelijk bleek ook nog een longoperatie te ver richten. AMSTERDAM De heer J. Melle gers, directeur van het Olympisch Stadion in Amsterdam, heeft de raad van commissarissen verzocht hem met ingang van 1 juni te ontheffen van zijn functie. Mellegers aanvaardt een andere functie in het bedrijfsleven. De raad van commissarissen heeft het verzoek van Mellegers ingewilligd en hem eervol ontslag verleend. Tussen de raad van commissarissen en Mellegers heerste al geruime tijd wrijving. Een opvolger is nog niet aan gesteld. ALMELO In Juni zal in Almelo met de bouw van de tollenfabriek (draaitrommels voor het ultracentrlfu- geproject) begonnen moeten worden. In maart 1970 zal de fabriek, die een vloer oppervlak van 3500 vierkante meter krijgt, in gebruik genomen moeten worden. Korte tijd later zal die scheidirjgaitr- stallartie gereed komen. Deze kortit in een fabriek met een vloeroppervlak van zeshonderd vierkante meter. Begonnen zal worden met 120 werknemers voor de tollenfabriek en dertig voor de proef fabriek. Deze gegevens verstrekte prof. dr. M. Boogaardt, hoogleraar in Eindho ven en tevens verbonden aan het Reac torcentrum Nederland, gisteren aan de Almelose gemeenteraad. DEN HAAG Het Nederlandse ini tiatief voor meer voedselhulp aan Bia fra (het zogeheten plan-Luns) krijgt meer gestalte. Het zou kunnen leiden tot het coördi neren van de plannen van de landen, die door Nederland in de arm zijn ge nomen. Minister Luns (Buitenlandse Zaken) zei gisteren in de Tweede Kamer te ho pen, dat het overleg met de andere landen zo spoedig mogelijk kan wor den afgerond. De omstandigheden ei sen evenwel, dat over het plan zelf nog even geheimhouding blijft bestaan. Het is uiterst moeilijk om een be trouwbaar beeld van de voedselsituatie in Biafra te krijgen, zo liet minister Luns weten. De socialist P. Dankert had daarover een interpellatie gehou den. Dagvluchten op het enige vliegveld, Oeli, was volgens de minister de beste manier om het tekort aan voedsel op te vangen, maar de Biafraanse leider Ojoekwoe geeft voor die dagvluchten geen toestemming. De aanleg van een tweede vliegveld is weer onaan vaardbaar voor de Nigeriaanse rege ring in Lagos. ATHENE Griekenland heeft de Italiaanse regering ervan beschuldigt, op te treden als beschermster van Griekse ballingen tegen de huidige re gering in Griekenland. In een donderdag in Athene uitgege ven verklaring van de Griekse kolo nels regering heet 't, dat Italië een springplank dreigt te worden voor in ternationale organisaties, die gekant zijn tegen het Atheense bewind. De Griekse regering noemt de ver klaring, die de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft uitgegeven, een volkomen vijandige daad tegen een trots en vreedzaam volk. Het Itali aanse ministerie van Buitenlandse Za ken verklaarde in een communiqué, dat de Griekse ambassadeur ln Rome op 11 en 14 maart verzocht had om een Italiaanse tegenspraak van berichten, volgens welke de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, Nenni, mate riële hulp zou hebben toegezegd aan de in ballinschap levende Griekse lei der Andreas Papandreoe tijdens een gesprek op 6 maart met Nenni in Ro me. Volgens het Italiaanse communi qué is er niets tegen te spreken. „De (Italiaanse) minister van Buitenlandse Zaken ontving Papndreoe om daarmee syphathie en moreel, solidariteit met de Griekse ballingen, de Griekse poli tieke gevangenen en met het Griekse volk tot uidrukking te brengen".

De Vallei | 1969 | | pagina 17