Geen censuur op toneelstukken Ons Genoegenkrijgt twee mille subsidie VZC start in bekerstrijd Resteren voordeliger dan Wageningen Voorgestelde regeling om alleen muziekschool in Kesteren te subsidiëren Vrachtauto reed „collega" omver VEILING SEPTER TIEI KERKD Raad van Amerongen bijeen t Kleuter (4) in Eist gewond bij oversteken Rlienens college bracht rapport uit over het streekniuziekonderwi j s Inspraak Boos Raad Renswoude maandag bijeen Klaverjassen Wj v.v. Veenendaal Meer salaris voor personeel van gemeente Subsidie Oudercommissie o.l. ldeuterschool in Scherpenzeel VALLEI? Belt 10550 11079 Mutaties in Scherpenzeel Besparing Conclusies BURGERLIJKE STAND ZONDAGSDIENSTEN DAMUITSLAGEN DCE Waterpolo VRIJDAG 28 MAART 1969 AMERONGEN Als het van een drietal Amerongse raadsleden afhangt moet de toneelvereniging „De Vrije Spelers" voortaan eerst de stukken die men op de planken wil brengen laten lezen wil men aanspraak kunnen maken op financiële steun van de gemeente. Een debat hierover ontspon zich tijdens de raadsvergadering bij het voorstel van het college om „De Vrije Spelers" een eenmalige aanmoedigingssubsidie van f 250,- te verstrekken. Andere raadsle den verzetten zich tegen deze vorm van censuur. De bezwaren kwamen in eerste in stantie van het SGP-raadslid de heer Van den Dikkenberg. Hij stelde dat to neel van oudsher godslasterlijk was. Deze mening werd tegengesproken door burgemeester jhr. O. R. van den Bosch die bij wijze van spreken zijn hand wel in het vuur wilde brengen, dat „de Vrije Spelers" nooit een stuk op het toneel zullen brengen, dat niet door de beugel kan. Verder voerde de burgemeester ter verdediging van het voorstel aan, dat Amerongen de laatste jaren van toneel verstoken is geweest. Nu dat in de toe komst anders gaat worden zal er zeker voor dit soort uitvoeringen belangstel ling bestaan, zo meende de burgemees ter. De heer Van der Veer (PvdA) was minder optimistisch. „Het zal moei lijk zijn", zo meende hij, „om stuken te brengen waarmee een volle zaal wordt getrokken". Overigens kon hij het met de burgemeester eens zijn, dat met het optreden van „de Vrije Spelers" het plaatselijke culturele belang wordt ge diend. De heer Haandrikman (CHU) stelde zich tegenover het standpunt, dat men van tevoren inzage moet krijgen in het repertoire. Hij noemde dit censuur zon der meer en daarvan distantieerde hij zich nadrukkelijk. De heer Hasselaar (CHU) lanceerde het idee, dat alle raadsleden bij de eerst volgende uitvoering acte de pre sence geven, en het oordeel van het al of niet toekennen van de subsidie van hun ervaringen laten afhangen. Uiteindelijk weiegrden de heren Door nebal (AR), Putman (CHU) en Van den Dikkenberg hun steun aan dit voorstel. Evenmin algemeen aanvaard in de Amerongse raad bleek het Recreatie schap Rijn- en Lekoevers te zijn. Het schap beijvert zich er voor van Schoon hoven tot Rhenen, voor zover mogelijk, recreatiegebieden te realiseren. Ir. Ten- ge (VVD) had nog de meeste beden» kingen tegen de zeggenschap die de ge meente uiteindelijk zal krijgen in het schap. De liberaal had al eerder zijn bedenkingen kenbaar gemaakt maar hij was nadien nog meer tot de overtuiging gekomen dat, het provinciaal bestuur hierin de meeste zeggenschap zal krij gen. De burgemeester, die voorzitter EDE Geboren: Aalbert, z. v. D. van den Brink en A. van de Krol; Gerrit J., z. v. G. J. Brou wer en A. Huisman; Antoinette A., d. v. R. Broekhuis en J. C. van Wijngaarden; Remco z. v. J. J. Romp en B. W. Leen- houts; Marien Chr., z. v. P. C. van Stuij- venberg en J. M. Strijd; Mariëlle P., d. v. W. Versteeg en W. Heij; Willem F., z. v. W. van de Loosdrecht en A. J. Bonhof; Theodora M., d. v. W. G. J. Baars en J. van Soest; Freerk J., z. v. G. Hup en M. Sleurink; Aalt, z. v. J. G. Hei wegen en H. G. Wolven; Jan J. Chr., z. v. H. W. Boxem en Th. Chr. Vrieze; Alexander Chr., z. v. T. Bijl en F. Meu- leman; Elbert z. v. H. Morren en W. E. Veldjesgraaf; Maria A., d. v. A. G. Tim mer en W. D. Hol; Martinus C., z. v. J. C. Meijer en P. Pols; Hendrik E.. z. v. H. Smilde en J. Compagner; Jantina H., d. v. J. D. van Manen en H. van de Haar; Hermanus A., z. v. R. Schouten en G. H. de Vries; Michael F., z. v. F. H. Zuijdwijk en C. H. M. Veldboer; Mi randa Th. F., d. v. B. van Kuilenburg en M. J. E. Bolthof; Willemina, d. v. R. Groeneveld en A. Hardeman; Leny W., d. v. W. van de Kuit en W. Burgers; Anette H., d. v. H. Winkelman en W. S. Jepma; Jurrien Chr., z. v. J. B. Nijhof en H. M. L. Maaskant; Gerrit je d. v. W. Hulstein en G. Spies; Jeronimus A. H„ z. v. L. W. B. M. de Vries en D. J. C. van der Ouderaa; Angelina d. v. B. J. Bruggeman en D. J. van den Ham; Si- mone J. M., d. v. J. Broere en M. E. Kolvers; Ttichard J., z. v. J. B. Achter berg en J. van de Pol; Jolanda W. P., d. v. J. J. Verheij en J. M. Willems; Antho- nette d. v. L. J. Broekhuizen en A. B. Rensen; Jan C., z. v. J. A. Kester en H. C. M. Horstink; Aaltje d. v. H. Geels en H. W. van Leenen; Marinus z. v. A. van Driesten en B. Kelderman; Jolanda M., d. v. T. Kamphorst en B. van den Akker. Ondertrouwd: Hendrik Ausma en Aleida van Ries- sen; Gerrit J. Looren de Jong en Rober- tina Vermolen; Theodorus Huiberts en Frida Patty; Albert J. Kooij en Cornelia R. Lamens; Jan A. Willemsen en Geur- dina C. Haalboom; Harm K. Hovingh en Casparina J. W. Klinkenberg; Johan nes A. Leeuwenburg en Willemina Hek kers. Getrouwd: Gerrit van Beek en Reintje van den Berg; J. Hardeman en T. C. Heij ink; J. J. C! Emons en H. W. Heiwegen; W. Radstaat en J. J. Bettink; M. Lansing en G. Donkersteeg; J. C. Boon en B. Brouwer; C. A. M. van den Dam en J. Imminck; N. F. K. Tempelman en J. C. van de Pol; G. J. S. Goedman en H. V. Ecaubert; J. C. van Rossum en M. van de Weerd; W. G. Wulfers en H. G. M. Nagtegaal; A. Noorlander en M. van den Brink. Overleden: Maria P. Lieftink, geh. gew. met J. van der Weiden, 72 j.; Janna van de Kamp, geh. gew. met M. van der Schantz, 82 j.; Jannetje Broekhuis, geh. gew. met S. van Stuijvenberg, 72 j.; Kommer Tanis, 44 j.; Hermanus Aal- berts, 81 j.; Johannes H. Onderstal. 60 j.; Maart je Hendriksen, e. v. A. Holle man, 43 j.; Abraham Heekelaar, 80 j.; Bartha C. Goedhart, geh. gew. met M. Schaap, 87 j.; Darcy van der Want, 83 jaar. van het recreatieschap is (het geeft me meer te doen dan me lief is) stel de nadrukkelijk dat het provinciaal er op uit is om het schap een eigen ge zicht te geven. „De inbreng van eigen dom door de provincie is daarvan een duidelijk symptoom. Mijn ervaringen wettigen uw vermoedens in geen enkel opzicht". Aldus de burgemeester tot ir. Tenge, die echter niet van het tegen deel te overtuigen was. Verder voteerde de raad een krediet van f 2500,- voor uitbreiding van de eb- wegwijzering. De heer Hasselaar (CHU) was er wel blij mee, maar miste he laas Overberg in de plannen. De burge meester zegde hem toe na te zullen gaan of de Overbergers in dit opzicht alsnog aan hun trekken kunnen komen. De heer Van Mourik (Gem Bel.) be klaagde zich er over, dat de raadsleden geen uitnodiging hadden ontvangen voor de offieële opening an vtwee loka len bij de chr. u.l.o. school. „Als we geld moeten geven zijn we wel goed, maar uitnodigen is er niet bij", aldus RENSWOUDE De gemeenteraad van Renswoude komt maandag 31 maart 's avonds om acht uur in vergadering bijeen. Aan de orde komen voorstellen tot o.m. het verlenen van bijdragen aan het onderwijs, vaststelling van een ver ordening op de heffing en invordering van een bouwgrondbelasting voor gron den, gelegen aan de Molenstraat, wijzi ging van de verordening vermakelijk- hedenbelasting, vaststelling van de her ziene legesverordening, en verlening van een aantal subsidies. VEENENDAAL De ontspannings commissie van voetbalvereniging Vee nendaal organiseert vanavond in de kantine op 't Salamander-sportcom plex weer een open klaverjastoernooi, waarvoor een aantal fraaie prijzen be schikbaar is gesteld. De kaartavond begint om acht uur. RENSWOUDE Het personeel van de gemeente Renswoude gaat meer ver dienen. Een desbetreffend voorstel van burgemeester en wethouders neemt de raad aanstaande maandag in behande ling. Voorgesteld is een salarisverho ging met vijf percent, ingaande 1 ja nuari 1969. In het kader van bezoldi gingsmaatregelen zal de gemeenteraad ook spreken over het salaris van het woningbedrijf en over de vergoeding die de ambtenaar van de burgelijke stand ontvangt per voltrokken huwe lijk. De maatregelen vloeien voort uit mededelingen van de minister van Binnenlandse Zaken. VEENENDAAL: Artsen: Zaterdag 29 maart, dokter S. T. Hey, DeKlomp, tel. 08387-200; zon dag 30 maart: H. E. G. Pilon, Kerke- wijk 82, tel. 12481. Apotheek: Zuiderapotheek, dr. Slotema- ker de Bruïneplein 7, tel. 10714. Wijkverpleging: zr. Funderink, Schrij verspark 47-111, tel. 11425. SCHERPENZEEL: Arts: Weekenddienst heeft dokter H. Gerritsen, Stationsweg 10 te Wou denberg, tel. 03498-1220. AMERONGEN, LEERSUM, en ELST: Arts: Weekenddienst heeft dokter T. C. Bakker, Wijkstraat 172a te Leersum, tel. 03434-1495. Wijkverpleging: Tot zaterdag 12 uur heeft dienst zr. B. A. Reuyl. Wilhel- minaweg 67 Amerongen, tel. 03434- 1759. Van zaterdag 12 uur tot maan dag 8 uur heeft dienst zr. A. Rijsber- gen. Kon. Julianalaan 50 in Leer sum. tel. 03434-1423. EDERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP: Arts: Weekenddienst heeft dokter Th. S. ter Velde, Oude Holleweg 4, Rens woude. tel. 08387-450. Dierenarts: Weekenddienst heeft dokter Van Riessen, Dorpsstraat 18, Lunte- ren. tel. 08388-2557. RHENEN: Artsen: Zaterdag 29 maart: dokter Wij- chers, Achterbergsestraatweg, tel. 2328, zondag 30 maart dokter B. Stegeman, Herenstraat 69. tel. 2315. Apotheek: Apotheek Deys, Fred. v.d. Paltshof in Rhenen. RESTEREN: Arts: Weekenddienst heeft dokter Guè- pin te Ommeren, tel. 03443-250. Wijkverpleging: Weekenddienst heeft zr. C. de Jong te Ochten, tel. 03444-257. OPHEUSDEN: Arts: Weekenddienst heeft dokter G. J. Jonker te Opheusden, tel. 08887-393. Wijkverpleging: Weekenddienst heeft zr. H. Budding te Dodewaard, tel. 08885-218. VEENEN en RHENEN: Tandartsen: Voor spoedgevallen bellen: 08385-12945. het boze raadslid. Burgemeester Bosch gaf de heer Van Mourik gelijk en toonde zich ver baasd, dat de raad was gepasseerd. De burgemeester wist er geen verkla ring voor te geven en hij hoopte dat dit in de toekomst niet meer zou voor vallen. Met uitzondering van de heer Van den Dikkenberg die op principiële gronden tegen was verleende de raad ook no geen subsidie f 2000.- aan de muziekvereniging „Ons Genoegen", die zich deels door de toeloop van jeugdleden, deels door vernieuwing van het instrumentarium voor hoge kosten geplaatst ziet. EDERVEEN Deze week konden er maar enkele partijen gespeeld wor den in de onderlinge damcompetitie van DCE, omdat de opkomst van de leden zeer gering was. St. Vierwinden, leider in het klassement, behaalde weer twee belangrijke punten door de partij tegen G. Hazeleger in winst om te zetten. Hazeleger gaf goed partij, maar moest het in het eindspel afleg gen tegen Vierwinden, die vrijwel ze ker is van de Ederveense damtitel dit jaar. De grote verrassing was dat T. Middelman de partij tegen W. Veldhui zen verloor. Middelman, die dit sei zoen verrassend goed voor de dag komt en'zich een plaats in het eerste achttal heeft gespeeld, damde te aan vallend tegen Veldhuizen en maakte enkele lelijke fouten waar Veldhuizen goed van profiteerde en daarmee twee kostbare punten behaalde. G. Vlastuin toonde zich duidelijk sterker dan T. Hevel en won de partij met ruim verschil. SCHERPENZEEL Gisteravond werd voor de ouders van de openbare kleuterschool aan de Bruinhorsterlaan in Scherpenzeel een ouderavond gehou den in de school. Doordat er nog geen oudercommissie was moest er deze avond een worden gekozen. Hierin na men zitting de dames mevr. Weijers. mevr. Odding en mevr. Idzerda en de heren Nauta en Roeebrtsen. Nadat de hoofdleidster mej. Veen- stra allen zeer hartelijk welkom had geheten gaf zij het woord aan de heer J. H. Valkenburg, die een uiteenzet ting gaf over het doel en de werkwijze van een oudercommissie. Hij wees er op dat het bestuur van de openbare school eigenlijk de gemeente was. Nu kan het zijn dat de gemeente al zoveel aan haar hoofd heeft en hierdoor het onderwijs wel eens niet krijgt wat het toekomt. Om nu in deze leemte te voor zien is de oudercommissie benoemd. De heer Valkenburg merkte op dat men in de toekomst ook de oudercom missies meer inspraak wilde geven. Er is al zoiets als een ouderraad en de gemeente is verplicht bij verschillen de maatregelen deze ouderraad om ad vies te vragen. Dit is ter bevordering van de democratisering van het onder wijs. De leden van de commissies zijn voor twee jaar gekozen en moeten zich terug trekken als men aftredend is en geen kinderen meer op school heeft. De heer Valkenburg wees er op, dat de subsidie van het rijk beslist onvol doende is en dat de gemeente Scher penzeel hier jaarlijks duizenden gul dens moeten bijpassen. De hoofdleidster deelde tenslotte nog mee, dat men op Koninginnedag met de kinderen samen een circus wilde op voeren in de school en bij mooi weer buiten. Na de pauze werd de poppenkast voor de dag gehaald en kon men ho ren hoe de ouders ook nog kunnen mee leven met Jan Klaassen en Katrijn. Vooral toen de uil verscheen bleek dat niet alleen kinderen naar de fabeltjes krant kijken. u dan even a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. I 6.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 ELST Het 4-jarige zoontje van de familie S. in Eist is gisteren bij het oversteken van de rijksstraatweg door een auto aangereden en met een lichte hersenschudding en enkele verwondin gen naar het Julianaziekenhui.s ge bracht. De kleuter was langs de weg aan het spelen en stak plotseling ach ter een bus de weg over. De bestem der van de auto, die het kind aanreed, de heer J. B. uit Ochten, kon - ondanks een snelle reactie - niet meer uitwij ken. VEENENDAAL Morgenavond om half negen komt het heren-zevental van VZC in het Valleibad uit tegen Triton uit Weesp. Dit is de eerste wed strijd voor de Veenendalers in de be kercompetitie. Er staat VZC niets in de weg om een forse zege te gaan be halen. Het Weesper Triton speelt twee klas sen lager dan VZC en het zal daarom in het Valleibad een groot schutters- festijn gaan worden. Dit ligt althans in de lijn der verwachtingen. VZC ver schijnt volledig aSn de start en zal de ze eerste ronde wel doorkomen. Vooraf aan deze wedstrijd, vanaf ongeveer half zes, zal een grote zwem ploeg van VZC het op gaan nemen te gen de zwemploeg van Neptunus uit Amersfoort. Deze z wemontmoeting staat in het teken van de voorbereidin gen voor de ophanden zijnde belang rijke zwemwedstrijden in de komende weken. RHENEN De gemeente Rhenen zit gekoppeld aan twee muziekscholen, één in Resteren en één in VYageningen. Beide scholen worden gesubsidieerd, oiudat kinderen uit Rhenen BEIDE scholen bezoeken. In de gemeenteraad werden over deze zaak vragen gesteld en burgemeester en wethouders hebben gemeend in een zeer uitvoerig rapport de toestand uit de doeken te moeten doen. In de uitvoerige nota wordt gestqld, dat in het verleden muziekonderwijs in het algemeen werd gegeven door particulieren, die daar al of niet voor waren op geleid en die dit veelal in de vorm van een nevenbetrekking verrichtten. De laatste jaren is hierin een grote verandering gekomen. Enerzijds door de geste gen welvaart, anderzijds omdat velen die een beroepsopleiding hebben gevolgd zich hoe langer hoe meer verbinden aan muziekscholen, omdat zij daardoor onder andere kunnen delen in de verschillende sociale voorzieningen. Een tweede punt waaraan burge meester en wethouders in dit verband aandacht willen besteden is de toege nomen belangstelling voor muziekbe oefening. Het college zegt hierover on der andere in het rapport: Er zouden verschillende zaken kunnen worden ge noemd waardoor de muziekbeoefening na de tweede wereldoorlog in de ge zichtskring van grotere groepen van de bevolking is gekomen. Daarnaast zijn ook de financiële mogelijkheden van velen verruimd, waardoor men sneller tot aanschaffing van muziekinstrumen ten en tot het bekostigen van lessen overgaat. Als derde punt zouden wij enkele aspecten onder uw aandacht willen brengen waaruit blijkt, dat ook de over heid de muziekbeoefening zowel als een goede zaak ziet voor de persoonlijk heidsvorming als ook als een verant woorde vorm van rivje tijdsbesteding. Wij noemen slechts de subsidiebedra gen die hier door het rijk en provincie aan worden besteed en de wijziging van de lager onderwijswet waarbij het vak „zingen" in „muzikale vorming" is ge wijzigd. Aan de andere kant beseft het colle ge terdege, dat de subsidiëring zoveel mogelijk tjinnen redelijke grenzen dient te worder) gehouden en dat door de schoksgewijze verhogingen van de sub sidies aan de beide muziekscholen de vraag naar voren komt, of deze gren zen nog niet worden overschreden. „Wij hebben daarom na laten gaan of er, met handhaving van ons uit gangspunt, dat subsidiëring van mu ziekonderwijs verantwoord en noodza- kl 1 97—110 96—100 kl 2 91—96 90—95 kl 1 70—72 kl 2 54—63 4555 41—47 31—43 kl 2 60—67 59—64 51—54 38—40 kl 2 46—49 41—44 31—33 25—42 kl 2 60—63 58—62 54—57 kl 2 54—56 3638 kl 2 52—54 Opgave na klasse/maat Appelen goudreinette goudreinette golden del. x) golden del. jonadel x) jonathan lombartscalville Winston verp. winston Kroet per 100 kg: zuur 18,80, rood 16,90. Fabrieksfruit per 100 kg: blank 18,80, rood 16,90 Peren conference brederode winterjan ijsbouten st remy perenkroet per 100 kg 3,00 Groenten prei 1,10—1,30 1,08—1,20 uiten 1820, radijs per bosje 321—46. x) hoofdaanvoer Alles in ets per kg, tenzij andere vermeld. van woensdag 26 maart 1969. 75/opw 70/75 65,70 60/68 55/60 1 25—28 42—48 21—29 25—28 15—3 10—17 8—15 Op de afrit van Rijksweg 15 te Keste ren is een wagen van het Gelders Over slag- en Expeditiebedrijf volgens de cheuffeur door zijn remmen gegaan en in botsing gekomen met een vrachtwa gen geladen met stenen die op een voor- rangsweg reed. De wagen wap afkom stig uit Barneveld. De chauffeur en bij rijder van de wagen uit Barneveld moes* ten uit de wagen worden gezaagd. Zij zijn ernstig gewond naar een ziekenhuis ovqfgebracht. De chauffeur van de vrachtwagen uit Arnhem liep geen ver wondingen op. SCHERPENZEEL Op het ge meentehuis in Scherpenzeel zullen bin nenkort enkele wijzigingen komen in de personeelsbezetting. Mej. A. Brum- mel heeft ontslag gevraagd en zal op 1 april een andere betrekking aanvaar den. Thans heeft ook mpj. M. v. Doorn ontslag gevraagd. kelijk is, toch nog besparingen zijn te verkrijgen zonder dit onderwijs schade toe te brengen", aldus het college, dat daarbij tot de volgende opzet is geko men. Uitgangspunt is geweest de subsidies zoals die voor dit jaar aan Wageningen en Kesteren zijn toegekend. In de begroting werd door Wagenin gen een bedrag opgenomen van f 20.904 en voor Kesteren van f 9000. Dit laatste was een voorlopig bedrag, omdat des tijds .nog geen definitieve begroting was ontvangen. Achteraf blijkt de begroting voor Kesteren een bedrag aan te ge ven van f 13.386,86. Er moet derhalve worden gerekend op een totaal-subsidie die van f 34.290,86. Aangezien het aantal leerlingen van beide scholen ongeveer gelijk is (86 en 87) blijkt zonder meer reeds, dat de kosten per leerling voor Wa geningen aanmerkelijk hoger liggen dan die voor Kesteren. Twee belangrijke oorzaken daarvan kunnen worden genoemd en wel de huisvesting in een nieuw gebouw en het feit, dat het Wageningse personeel een pensioenregeling heeft. Het laat zich aanzien, dat op de lange duur ook de voorzieningen voor de muziekschool Kesteren beter zullen worden en de kosten daardoor zullen stijgen. Dit laat ste neemt niet weg dat op dit moment de subsidiëring van een leerling, die in Kesteren op school gaat. aanmerkelijk lager ligt dan de subsidiëring van een zelfde leerling te Wageningen. Voor een aantal leerlingen is er echter geen mogelijkheid om naar Kesteren over te gaan pmdat men daar geen leerkrachten heeft, die les geven in het bespelen van het betreffende instru ment (hobo, fagot, klarinet enz.). Hot lijkt B. en W. billijk althans deze leerlingen de kans te geven de thans lopende studie in Wageningen af te maken. Blijkens verstrekte gegevens zou dit betekenen, dat op basis van de thans bekende gegevens voor deze leerlingen nog een jaarlijks subsidie van f 4827,52 aan Wageningen verschuldigd zou zijn. Wanneer de overige uit Rhenen af komstige Wageningse leerlingen naar Kesteren zouden overgaan, betekent dit eveneens op basis van de thans be kende gegevens een verhoging van het subsidie voor Kesteren met rond f 6.700,-. Wanneer bovenaangeduide gedrags lijn zpu worden gevolgd betekent dit, dat de jaarlijkse lasten zouden komen op f 13.386,86 vermeerderd met 't sub sidie voor het restant Wageningse leer lingen ad f 4827,52 en de verhoging van de subsidie voor Kesteren wegens over gang van het grootste deel der Wage ningse leerlingen ad f 6700. Dit bete kent dus een totaal van f 24.914,38 te genover het hierboven vermelde bedrag van f 34.290,86, een besparing derhalve van bijna f 10.000. Hierbij dienen echter wel de. volgen de aantekeningen te worden gemaakt. a. 'n vermindering van de subsidie aan Wageningen zoals boven besproken kan redelijkerwijze niet vóór het cursusjaar 1969/1970 ingaan. Voor het lopende ka lenderjaar moet dus nog grotendeels met de hogere lasten rekening worden gehouden; b. zoals hierboven bij herhaling Is ge steld, is bij de becijfering uitgegaan van de thans geldende gegevens. Dit be tekent dat het vermelde bedrag van rond f 25.000,voor dit jaar kou gel den, wanneer de gewijzigde regeling per 1 januari j.l. zou zijn ingegaan. Op grond van gewijzigde omstandigheden (kostenverhoging of stijging van het aantal leerlingen) kan 't subsidie voor 1970 wel van dit bedrag afwijken; c. uitgangspunt van het voorstel is de omstandigheid dat de kosten voor Kes teren momenteel aanzienlijk lager lig gen dan in Wageningen. Het ligt voor de hand, dat men ook in Kesteren gaat streven naar betere sociale voorzienin gen van het personeel en mogelijk op de langere duur ook betere huisves ting. Daardoor zouden de kosten in de loop van 'n aantal jaren toch weer kun nen gaan toenemen; d. aangezien alleen Indirecte pressie door niet-toekenning van subsidie kan worden uitgeoefend, zal aanvaarding van 't voorstel voor sommige leerlingen wellicht tot gevolg hebben, dat zij in de toekomst van muziekonderwijs ver-/ stoken blijven. Dit is namelijk het ge val, wanneer men de ongesubsidieerde lessen in Wageningen te kostbaar vindt en om welke reden dan ook niet naar Kesteren wil overgaan; e. in het voorstel is alleen een over gangsregeling opgenomen-voor die leer lingen, die thans een instrument bespe len waarvoor Kesteren geen leerkrach ten heeft. Mochten er in de toekomst voor deze instrumenten leerlingen blij ken te zijn en kesteren heeft daar dan nog geen leerkrachten voor. dan zulten deze lessen alleen ongesubsidieerd kun nen worden gegeven. Tenslotte meent het college haar me ning in de volgende conclusies te moe ten samenvatten. 1. Goed muziekonderwijs achten wij in de huidige situatie van zodanig belang, dat een behoorlijk subsidie verantwoord is. 2. Gelet op de door de raad uitgeoefen de aandrang tot beperking hebben wij naar een oplossing gezocht, waarbij het muziekonderwijs zo min mogelijk af breuk wordt gedaan en 't subsidie tot een minimum wordt beperkt. 3. De voorgestelde regeling beoogt uit eindelijk alleen de muziekschool Keste ren te subsidiëren. Ook wanneer in de toekomst de kosten van deze school mochten stijgen lijkt ons een verdere beperking naar de thans geldende maatstaven niet verantwoord. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk Oude kerk, 9.30 uur ds. Wisgerhof; 17 uur ds. v. d. Klift. S Julianakerk, 9.30 uur ds. v. Assenberg; 17 uur ds. Vroegindeweij. Vredeskerk, 9 en 10.30 uur ds. Langerek; 17 uur ds. Westland van Uddel. Sionskerk, 9.30 uur kand. Kieskamp uit Utrecht; 17 uur ds. v. Assenberg. Poortkerk, 10.30 en 18.30 uur ds. Vroeg indeweij. Bejaardencentrum, 9 uur ds. v. d. Klift. Veeneind 15 uur ds. Bakker. Dijkstraat 14.45 uur ds. Vroegindeweij. Herv. gemeente „Sola Fide". 10.30 uur ds. Vijzelaar; 18 uur ds. Nijeboer. Geref. Kerk Ver.gebouw Eikenlana, 9 uur ds. Blan ken; 16.30 uur ds. IJtsma. Petrakerk, 9.30 uur ds. IJtsma en 17 uur ds. Blanken. Geref. Poortkerk (vrijgemaakt), 9 uur en 16.30 uur ds. Pool. Chr. Geref. kerk. Bethelkerk, 9.30 en 17 uur ds. Lang broek. Pniëlkerk, 9.30 en 17 uur ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.) 9.30 en 18.30 uur leesdienst. Geref. Gemeente (Syn.) 9.30 en 17 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond, 17.00 uur: ds. Verstraa- ten (Avondmaal). R.K. Kerk. Salvatorkerk, zaterdag 18.45 uur en zon dag 9 en 11 uur H. Mis. Willibrordus- kerk 10 uur H. Mis. Leger des Heils, 10 uur Heiligingssamen komst; 19.30 uur Verlossingssamen komst. SCHERPENZEEL. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur. ds J. L. W. Koppelhol uit Huizen, 6.30 uur ds W. Bousema uit Wageningen. Geref. Kerk: 10 uur ds. F. H. von Meyenfeldt uit Hilversum, 6.30 uur ds J. Fieret. Vrije Evangelische Gmcente: 10.30 uur ds W. E. v. Petegem. Geref. Gemeenten in Ned.: 10 uur en 6.30 uur de heer B. Roest. Ger. Gemeente Syn.: 10 uur en 6.30 uur leesdienst. Vrijzinnig Herv. Gem.: 7.15 uur ds. G. M. Spelberg uit Utrecht R.K. Kerk.: Bed H. Mis 9.30 uur. Herv. WRkgem. Salem, 10.30 uur: ds. Th. E. van der Burg (bev. lidmaten); 19.00 uur: ds. Th. F. vander Brug (Bed. H. A.). De diensten worden gehouden in het Ver. gebouw te Woudenberg. AMERONGEN. Ned. Herv. Kerk. 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uur: Jeugddienst, dhr. I. Kandel, Bunnik. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk, 10.00 en 17.00 uur: ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond. 10.30 uur: mevr. E. L. .H Bongartz, Zeist (N.H.). OVERBERG Ned. Herv. Kerk, 10.00 uur: rerw. heer J. M. Meyer; 18.30 uur: ds. G. Kaastra. Oud-Geref. Gem., 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk, 10.00 uur: ds. C. van Viegen; 18.00 uur: eerw. heer Jansen Driedorp. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 18.30 uur: d«. L. v.d. Peut. Geref. Kerk. 10.00 en 18.30 uur: ds. Boerkool uit Ede. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 18.30 uur: ds. De Bie. Geref. Gem. in Ned., 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud-Geref. Gem., 9.30 en 19.00 uur: Leesdienst. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: Opnieuw geen opgave ontvangen. Geref. Kerk: Geen opgave. KESTEREN Ned. Herv. Kerk, 10.00 uur: ds. J. van Noort. Amerongen; 18.30 uur: ds. A. Muilwijk. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk, 10.00 uur: ds. A. Muil wijk; 18.30 uur: dhr. Van Oostende. Geref. Gem. (Syn.), 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Ned., 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. RHENEN Ned. Ilerv. Kerk (Cunerakerk), 9.00 uur: ds. Van Vliet, Zetten; 10.30 uur: ds. M. Kooreman; 18.30 uur: ds. Van der Haar, Achterkamp. Bergschool: geen dienst. Geref. Kerk, 10.00 en 17.00 uur: ds. J. Goldschmeding. Oud-Geref. Gem., 10.00 en 18.00 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Ned., 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. Opheusden. Ned. Prot. Bond. 10.30 uur: ds. H. J. Mulder Jzn., Wageningen.

De Vallei | 1969 | | pagina 5