C.O.V.S. groep Veenendaal e.o. organiseert groots opgezette spelregelcompetitie Aarsman werd gecontracteerd door Lunteren Tsjechen klopten Rusland met 4-3 Opheusden niet meer te redden bij nederlaag Niemand met dertien goed Ajax-Twente op 30 april Rotterdamse zesdaagse op nieuwe baan bij een Candia '66 is veilig overwinning Ook in derde ronde zeer matig spel Weekendsport op radio en tv Van Bracht toch niet naar Tokio JUNIOREN STRIJDEN OM VALLEIBEKER VOETBALPROGRAMMA Amstel Gold-race met Merckx en Janssen Abebe Bikila had ernstiq ongeluk Basketballteam won van Hapoel: 62 - 75 Ben Peeters weg bij Feijenoord Ashe schakelde Pasarell uit IN SAMENWERKING MET DAGBLAD „DE VALLEI" Opzet Cracks 2 poules Afd. Nijmegen Gratis Moeilijk duel voor Veenendaal De Meern-Veenendaal Afdeling Utrecht Kampioenschap bandstoten Onbetaalbaar IJshockey ZATERDAG 29 MAART 1969 VEENENDAAL "We willen een geweldige cupsfeer compleet met horden supporters en een groot aantal spandoeken creëren in onze competitie, waarvoor zeker een grote belangstelling zal bestaan". Een uitspraak van enkele bestuurs leden van de COVS groep Veenen daal en omstreken, die 21 april starten met een groots opgezette jeugdspelregelcompetitie voor ju nioren tot en met zestien van voet balverenigingen uit het versprei dingsgebied van het dagblad „De Vallei". Het toernooi, dat in verschillende delen van Nederland een groot suc ces is geworden, wordt georgani seerd in samenwerking met ons dag blad, dat voor de winnaar een prachtige bokaal beschikbaar heeft gesteld. Het ligt in de bedoeling van de seheidsrechtersvereniging om de competitie in de kantine van het sportpark Panhuis in Veenendaal te laten verspelen. Vier ronden hebben de spelleiders van de CO VS-groep, de heren T. v.d. Scheur en A. J. Ne- lissen, gepland in dit eerste spelre- geltoernooi van de vereniging. Via circulaires worden de negen voetbalverenigingen in VCeenendaal, alsmede de clubs uit Renswoude, Scherpenzeel, Ederveen, Ameron- gen, Rhenen, Leersum en Eist be naderd. Elke vereniging mag met één team van junioren tot en met 16 jaar inschrijven. Elke groep be staat uit vijf sportlieden, van wie de leeftijd zal worden gecontroleerd aan de hand van de spelersk aarten van de KNVB. W- Wat is de opzet van de spel regel - competitie voor de jeugd? Het toer nooi wordt verspeeld op vier wed strijddagen, te beginnen op 21 april a.s. De drie volgende ronden zijn eveneens gepland op een woensdag avond, doch de definitieve data zijn nog niet bekend. De dag vóórdat de junioren van de verschillende clubs in de Panhuis? kantine de strijd aanbinden, ver schijnt er in ons dagblad een spel moment, dat betreking heeft op een spel regel vraag. Het antwoord hierop moet op de wedstrijddag in een ge sloten enveloppe worden ingeleverd bij de spelleiders. Een juist antwoord wordt gehono reerd met 3 punten, terwyi by een foutief of onvolledig antwoord geen punten worden toegekend. Na het In leveren van de antwoorden start de 0 DE SCHEIDSRECHTER. Eén van de gulden regels: „Hij heeft van het ogenblik af, dat hij het speelveld betreedt, de bevoegdheid om elke speler die zich schuldig maakt aan wangedrag of onbehoorlijk gedrag te waarschuwen en indien deze daarin volhardt, hem van verder deelnemen aan het spel uit te sluiten". officiële wedstrijd tussen de voet bal jeugd. De vijf junioren van elke ploeg krijgen in de eerste ronde twee vra gen te beantwoorden, waarbij men kan kiezen uit een a-, b- of c-vraag, die respectievelijk drie, vijf en ze ven punten oplevert. De aanvoerder van elke ploeg mag zijn teamgenoten wel adviseren bij het kiezen van de vraag, doch moet zich bij het beantwoorden afzijdig houden. rongen, Advendo (Ederveen), Val leivogels en Scherpenzeel uit Scher penzeel en vv Renswoude. De verenigingen moeten zich voor 11 april opgeven bij de secretaris van de COVS groep Veenendaal e.o., de heer A. J. Nelissen, Gerard Dou- straat 23 in Veenendaal. 0 De fraaie VALLEIBEKER, die wordt uitgereikt aan het win nende team van de jeugdspelregel competitie. De deelnemende teams zijn in de eerste ronde ondergebracht in twee poules. Ook bij de tweede ronde is dat nog het geval, maar in de hal ve finale en in de eindstrijd worden geen groepen meer gevormd. In tegenstelling tot de eerste ron- ronden worden er op de drie volgen de wedstrijddagen drie vragen per junior gesteld, die echter hetzeelfde worden gehonoreerd als in de eer ste serie. Supporters van de verschillende clubs zijn op alle matchdagen wel kom in de kantine op het Panhuis. De scheidsrechtersvereniging groep Veenendaal en omstreken hoopt op deelneming van de Veenendaalse clubs alsmede van Musketiers en Oranje-Wit uit Eist, HDS (Leersum), Candia '66 uit Rhenen, DVSA-Ame- De jury, die aanwezig is bij de fi nale, wordt waarschijnlijk gevormd door een drietal bekende voetballers, namelijk Charley v.d. Weerd (ex- Wageningen), de Utrechtse crack Tonny v.d. Linden en ex-Veenenda- ler Wim Bleijenberg, die momen teel als trainer verbonden is aan tweedeklasser Apeldoorn. Teams die hun spelregelkennis nog' wat willen uitbreiden kunnen een boekwerkje met spelregels, aanvra gen bij dee COVS-secretaris. De jeugdspelregelcompetitie is bij zonder nuttig, want het is alom be kend dat er nogal wat ontbreekt aan de spelregelkennis, ook van de spe lers zelf. Een dergeiyk toernooi in een spannende competitiesfeer kan de kennis van de junioren in ieder ge val flink verrijken. De glimmende Valleibeker, die op de winnaar staat te wachten, zal de jeugdige sportlieden ongetwyfeld ex tra stimuleren... mÊ- VEENENDAAL/ARNHEM GVVV- trainer Aarsman, de Arnhemse oefen- meester die na twee seizoenen de Vee nendaalse vereniging gaat verlaten om plaats te maken voor ex-VVOG-trai- ner Baams, heeft een contract afgesloten met de derdeklasser Lunteren. Lunteren is een veelbelovende ploeg, die dit seizoen een plaats in de midden moot van de derde klasse-Oost ver overde. Dat is een goede prestatie, want de formatie debuteert in de derde klasse. De derdeklasser zal ongetwyfeld veel profyt trekken van de grote capacitei ten en de tweedeklaservaring van de heer Aarsman. STOCKHOLM Tsjecho-Slowakije heeft vrijdag in Stockholm met 4-3 ge wonnen van Rusland in een wedstrijd voor het wereldkampioenschap ijshoc key. De scores in de perioden waren: 2-0, 0-2, 2-1. De doelpunten voor Tsje cho-Slowakije werden gemaakt door Jiri Holik, M. Edomansky en Jaroslav Holik. Voor Rusland scoorden Tsjar- lamov, Firsov en Ragoelin. 3e klasse D-West 1: ZeistUltra jectum HollandAmsvorde DonarCandia '66 DEV—CDN VVYVriendenschaar VictoriaBaarn 4e klasse H-West 1: De MeernVeenendaal JSVZwaluwen Vooruit FortitudoSaestum KDSSVF UtrechtVreeswijk EMSDe Stichtse Boys AFDELING UTRECHT le klasse A: SoesterbergMidlandia KampongEMM BDC—Roda '46 ScherpenzeelMinerva HooglandAmf. Boys le klasse B: RK Stormvogels—MSV '19 W.b.DuurstedePVC VoorwaartsDVSA Utr. BoysPatria DWSVBrederodes 2e klasse B: Rivierwij kersDe Meeuwen DVSU—Olympia '25 Oranje-W itBarneveld Maluku MudaVSK 3e klasse B: BilthovenHDS RK UnitasRUC 't GoySVMM OPHEUSDEN Eindelük gaat het zondagvoetbal in de afdeling Nymcgen eens volledig van start. Opheusden speelt weer een thuiswedstrijd. Ditmaal tegen Millingen. een ploeg die na een goede start in de eerste helft wat is afgezakt. De kansen worden voor Opheusden steeds kleiner om het hoofdklassers- schap te behouden want als ook het duel van morgen verloren wordt is het niet meer te redden. Dodewaard ontvangt bezoek van Nij megen. Dodewaard heeft goede kansen op winst, waardoor het in de kop van de ranglijst kan blijven meedraaien. Twee concurrenten van Opheusden spelen te gen elkaar in Dreumel: Aquila en DBV uit Maasbommel. Koploper Olympia heeft de zware opgaaf om in Haalderen van HAVO te winnen, terwijl Nijmeegse Boys, een der zwakste ploegen in deze klasse, het opneemt tegen Noviomagum. RODA ontvangt Sp. Bemmel en moet op een nederlaag rekenen, daar Sp. Bemmel een gedeeld i tweede plaats in neemt DEN HAAG Geen van de deelnemers aan de sporttoto van 't afgelopen week einde. nummer 32, heeft een foutloze kolom ingestuurd. De verdeelsleutel van het prijzenbedrag werd door het vervallen van de eerste prijs: 40 procent voor de tweede, 35 procent voor de der de en 25 procent voor de extra prijs. De cijfers vap sporttoto 32 zijn: Aantal deelnemers: 781.747; inleg f 1.663.495,20; beschikbaar voor prijzen f748.573. Tweede prijs (twaalf goed), beschik baar 299.429,20, aantal winnaars 35, uit kering (bruto) f 8.555. Derde prijs (11 goed), beschikbaar f262.000,55, aantal winnaars 661, uitke ring ongeveer 397 gulden. Extra prijs (eerste acht goed), beschik baar 187.143,25, aantal winnaars 347, uit kering ongeveer 540 gulden. DEN HAAG Ruim 140 renners, on der wie de Belg Eddy Merckx en Tour de France-winnaar Jan Janssen, zul len vrijdag 18 april in Helmond aan de start verschijnen voor de vierde Am- stel Gold-race. Deze wegwedstrijd voor professio nals de enige van stad tot stad wed strijd in Nederland gaat over een af stand van 256 kilometer door Brabant en Limburg, met als finishplaats Meers- sen. Niet minder dan 15 merkenploegen het grootste aantal in de geschiede nis van de Amstel Gold-race nemen deel aan deze wegwedstrijd, die weder om telt voor het puntenklassement van de Coupe du Monde. Voor de eerste keer zijn ook twee Engelse ploegen in geschreven. Tot het rennersveld behoren voorts: Guido Reybroeck, Rolf Wolfshohl, Wal ter Godefroot, Willy Planckaert, Her man van Springel, Eric Leman, Peter Post, Ar ie den Hartog, Rik van Looy, Eddy Beugels, Barry Hoban, Jiri Da ler, Georges Vandenberghe en de win naar van de vorige Amstel Gold-race, Harry ,Steevens. ADDIS ABEBA De tweevoueige Olvmpische marathonkampioen Abebe Bikila is ernstig gewond geraakt bij een auto-ongeluk. De Ethiopiër, -win naar van de marathon bij de Spelen van Rome en Tokio, heeft beschadiging aan de halswervelkolom opgelopen. In opdracht van keizer Haile Selassie is de bewusteloze atleet vrijdag per vlieg tuig naar Londen overgebracht om daar door specialisten te kunnen wor den behandeld. TEL AVIV Het Nederlandse basket ballteam heeft in het Blümfield Stadion van Tel Aviv de Israëlische club Hapoel met 75-62 verslagen. Bij de rust had den onze landgenoten een voorsprong van 38-34. Bij de Israëliërs nam Tvin- strah 34 punten voor zijn rekening. Er waren 250 toeschouwers. DEN HAAG Het bestuur van de sectie betaald voetbal heeft besloten geen wijzingingen aan te brengen in het oorspronkelijk vastgestelde pro gramma van het betaalde voetbaL Al leen voor de wedstrijd Ajax-Twente, die zal worden gespeeld op 30 april, zal een uitzondering worden gemaakt. De andere wedstrijden die waren voorzien voor zondag 13 april zullen dus nor maal op het programma blijven staan. Behalve Ajax-FC Twente zullen op 30 april ook de achterstallige competitie wedstrijden Telstar - DWS en Sparta - NAC worden „ingehaald". Bovendien kunnen op 30 april of op 1 mei wed strijden worden gespeeld uit de kwart finales van het toernooi om de KNVB- bek et- In verband met het wedstrijdpro- gramma op 30 april heeft het bestuur van de KNVB besloten de oefenwed strijd van het voorlopig Nederlands elf tal tegen Borussia Dortmund, die als voorbereiding voor de een week later te spelen interlandwedstrijd tegen Polen was bestemd, niet te laten doorgaan. f ROTTERDAM Op een fonkelnieu we baan met bochten van 54 graden, ontworpen door de Duitser Schiirmann, zal van 3 tot 9 april in de Energiehal de tweede na-oorlogse Rotterdamse zes daagse worden verreden. De organisatoren, directeur Ton Vis sers en manager Simon Waardenburg, willen rond dit wielerfestijn alle sensa ties vermijden. Zij zijn uit op een geruisloze, sportieve zesdaagse. Óp de ze wijze hopen zij goodwill te kweken voor de zesdaagsen in Eindhoven van 20 tot 26 september en in Groningen van 9 tot 15 oktober. Vissers: „Al die sensatie bij een zes daagse zet ons op het verkeerde spoor. Het is volgens ons niet de juiste weg. We willen er geen poppenkast van ma ken". De koppels, die reeds vaststaan zijn: Post-Deloof, Lykke-Eugen, Pijnen Wagt- mans, Verschueren-Seeuws, Bugdahl- Koel, Beghetto-Rancatti en Severeyns- Van der Laas. Voorts zijn nog aangetrokken Gilmo re, Schultze en Bennewitz. Eén renner zal nog moeten worden gecontracteerd. Oorspronkelijk zou Duyndam rijden, doch enkele dagen geleden werd hem door zijn manager een startverbod op gelegd. Getracht zal worden nu Sercu te krijgen. In de middaguren gratis toegan kelijk voor scholieren, militairen en AOW-ers uitgezonderd de beide Paas dagen rijden B-profs. Iedere avond is er voorts een derny-koers. Op 3 april zal na het voorstellen van de renners om tien uur 's avonds het startschot worden gelost door de voor zitter van de Koninklijke Nederlandse Wielerunie, dr. P. van Dijk. ROTTERDAM Trainer Ben Peeters gaat weg bij Feijenoord. In een com muniqué, dat Feijenoord vrijdagmid dag verstrekte, wordt gezegd: „de sport club Feijenoord en trainer Peeters heb ben in goed overleg besloten het con tract, dat op 30 juni afloopt, niet te verlengen. Peeters zal zijn werkzaam heden tot aan die datum bij Feijenoord normaal voortzetten". VEENENDAAL Candia '66 heeft morgen de kans om wat meer afstand te nemen van de staartploegen in de derde klasse D-West I. De Rhenenaren heb ben de uitwedstrijd tegen Donar voor de boeg en dit duel moeten zij kunnen winnen. Het eerste competitietreffen tussen Candia '66 en het Hilversumse Donar ein digde in een grote overwinning voor de Rhenenaren (61). De pupillen van trainer Te Kulve waren destijds heer en meester. Een zege stelt Candia '66 veilig in deze afdeling, doch bij verlies zal het nog moeten knokken voor lijfsbehoud. De bergbewoners komen in de volgende opstelling uit: doel: Kok; achter: Evers, Van Baal. Van Beek. Nellestijn; midden: Krechting, Van Estrik; voor: Eibers. Van de Pol. Ten Braak en Van Veenendaal. Wanneer Veenendaal morgen zijn competitiewedstrijd in De Meern tegen de club van die naam in een overwin ning omzet heeft het een goede kans dat het weer wat dichter bij de koplo per Stichtse Boys komt, daar nummer één van de ranglijst uit tegen EMS speelt. EMS heeft zich namelijk in de laatste weken ontpopt aals een killer van titelkandidaten. De uitwedstrijden tegen De Meern zijn overigens erg moeilijk voor de Veenendalers. Op he t Salamander- sportpark eindigde de eerste match vo rig jaar in een 00 gelijk spe) na een zeer teleurstellende strijd, waarin bei de frontlinies faalden. Voor morgen heeft Veenendaal op papier echter de beste kapsen. Vermoedelijke opstelling: doel: A. Blankespoor; achter: C. Henzen, C. Gerritsen, A. Schans, D. van Dijk; mid den: H. Stuyvenberg, J. Henzenvoor: W. Derksen, C. v. Barneveld, St. Re- bergen en Jan Sukkel. In dc eerste klasse A krijgt Scher penzeel morgen bezoek van Minerva, dat als tweede staat geklasseerd op de ranglijst van deze afdeling en nog ge lijk kan komen met koploper EMM. De gasten zullen deze schitterende positie niet willen verspelen en gaan een over winning boeken in Scherpenzeel. DVSA heeft in de eerste klasse B de kansen in eigen hand. De Amerongse formatie treedt morgen in een uitwed strijd aan tegen leider Voorwaarts en moet hier beide punten weghalen om aanspraken te blijven maken op de ti tel. Maar Voorwaarts zal zich niet ge makkelijk laten verrassen. De thuisclub is lichtelijk favoriet, doch het is niet onmogelijk dat zij één punt moet af staan aan de gasten uit Amerongen. Oranje-Wit, dat nog steeds niet vei lig in de tweede klasse B is, zal na de wedstrijd van morgen wel op zijn pun tentotaal van zeven blijven staan, want de Elstenaren treden als gastheer op van Barneveld, de ploeg die een ach terstand van één punt heeft op rang- lijstaanvoerder Maarssen. Het lijkt on waarschijnlijk dat de gasten niet beide punten meenemen uit Eist. In de derde klasse B werd het duel tussen Bilthoven en HDS uitgesteld. Kampioen RK Unitas speelt zijn laat ste wedstrijd in deze afdeling. Op het Panhuis ontmoeten d e Veenendalers RUC, dat moet rekenen op een neder laag, want de leerlingen van Zuppelli spelen zleh ongetwijfeld vrij van al le spanningen naar een zege in dit formaliteitsduel. GOIRLE De 47-jarige Amsterdam mer Toon Mol zat als aan zijn stoel genageld. iMol, die door omstandigheden de laatste vier jaar in de nationale kampioenschappen had ontbroken, was in de voorwedstrijden van het bandsto ten op een moyenne van 3.77 gestrui keld. Alleen omdat de jonge Limburger Jean Bessems op het laatste ogenblik wegens ziekte moest afschrijven was de goedlachse Amsterdammer nog in aanmerking gekomen voor de titelstrijd in Goirle. Zonder hoge aspiraties overi gens kwam hij naar Brabant, want Mol is aan een ondergeschikte rol gewend. Dat bleek ook hier weer door zijn laat ste plaats op de eerste dag met een schamel moyenne van 2.83. Maar nu leek hij het wapenfeit van zijn leven te gaan leveren. Mol leidde tegen Roodenburg na zijn 52ste beurt nog altijd zo ruimschoots (185-166), dat een nederlaag van de Zuidhollander onafwendbaar leek. Roodenburg was in deze partij geen schim geweest van de toch niet onverdienstelijke caramboleur van de eerste dag. Hij had, evenals Henk de Kleine op de andere tafel, waar de titelhouder kansloos van Teegelaar verloor (140-200 in 41 beurten), vergeefs staan worstelen tegen de beklemmende depressie, die zijn keuvoering had doen stokken. De wetenschap echter, dat hij door een zege alleen aan de leiding zou ko men deed wonderen bij Roodenburg. Hij had van Mol een niet zo moeilijke aanvangsstoot gekregen en stootte vast beraden en met enig geluk door naar de finish. Mol, die door winst toch laat ste zou zijn gebleven, aanschouwde de ze eindspurt met verbijstering. „Ik dacht dat ik hem op de knieën had en ik had zo graag tenminste een partij gewon nen", stamelde hij, toen Roodenburg met een slotserie van 34 de deur ineens voor zijn neus had dicht geslagen. Roodenburg was zo gelukkig als een kind. Hij realiseerde zich drommels goed, dat deze overwinning in 52 beur ten zijn moyenne had aangetast, maar In de rubriek „Sport van het week end", onderdeel van het NTS-pro- gramma „Scala", dat vandaag tussen 19.03 en 19.30 uur via Nederland 2 wordt uitgezonden, worden korte reportages gegeven van de Nederlandse biljartkam pioenschappen baindstoten in Goirle en de Europa Cup-volleybalwedstrijd voor dames Valbovo! Academia Sofia in Woerden. Voetbal, wielrennen, biljarten, vol leybal, turnen, zwemmen, roeien en ijshockey vormen de onderdelen van het NTS-sportprogramma, dat zondag van 19.30 tot 20.30 uur via Nederland 1 wor uitgezonden. Het programma ziet, er wijzigingen voorbehouden, als volgt uit: de voetbalwedstrijden Feijenoord Go Ahead en Volendam Ajax; wielrennen: de Ronde van Vlaande ren; de Nederlandse blljartkampioen- schappen bandstoten in Goirle; de volleybalwedstrijd voor dames Valbovol Academia Sofia, die in het toernooi om de Europa Cup in Woerden wordt gespeeld; de Nederlandse turnkampioenschap- pen voor heren in Krommenie; de nationale winterkampioenschap pen zwemmen in Den Haag; roeien: de Head of the river op de Amstel bij Ouderkerk; de ijshockeywedstrijd CanadaRus land (de laatste wedstrijd die in het toernooi om het wereldkampioen schap in Stockholm wordt gespeeld). Het NRU-sportprogramma „Langs de Lijn" (14.30—17.00 uur via Hil versum II en 18.1018.30 uur via Hil versum I) zal aandacht hesteden aan o.m. de volgende onderwerpen: de voetbalwedstrijden Feijenoord Go Ahead, Volendam Ajax en FC Twente—NAC. de Nederlandse badmintonkampioen schappen in Heerlen; de hockey-interland NederlandBel gië in Amstelveen; de Nederlandse biljartkampioen schappen bandstoten in Goirle; de Nederlandse tu rnk ampioensch ap - pen in Krommenie; de winterkampioenschappen zwem men in Den Haag; de rugby-interland NederlandBel gië; de roeikampioenschappen op de Am stel; nieuws en uitslagen van korfbal, handbal en amateurvoetbal. NEW YORK Charles Pasarell, de Amerikaanse amateur, die Tom Okker uitschakelde, zag zelf zijn kans op een flinke geldprijs bij het open indoorten- nistoernooi van Madison Square Gar den (gedoteerd met 25.000 dollar aan prijzen) verloren gaan door een neder laag tegen zijn landgenoot Arthur Ashe (3-6, 6 4. 6-1.). Ashe is de enige voor „eigen reke ning" uitkomende speler, die zich bij de laatste vier schaarde. De andere drie zijn onder contract staande pro fessionals: de Spanjaard Andres Gime- no, en de Australiërs Emerson en Ro che. Gimemo versloeg de Zuidslaviër Franulovic met 6-4. 6-4, Roche won met 8-10, 6-2, 7-5 van zijn Amerikaanse prof collega Pancho Gonzales en Emerson schakelde Manuel Santa na uit (3-6, 6-3, 6-2). Emerson is de enige ongeplaatste spelen, die de halve eindstrijd bereikte, en overweldigde de Spaanse Davis-Cup verloren eerste set met 0-3 achter in de tweede, maar vond de vorm terug en overweldigde de Saanse Davis-Cup veteraan met weeprgaloze passing-shots en scherp genomen volleys. Tony Roche, favoriet voor de eerste prijs van 5400 dollar, had het uiterst lastig tegen Pancho Gonzales. De Ame rikaanse veteraan maakte met anticipe ren goed wat hij aan kracht en snel heid heeft ingeboet. In de derde set was Gonzales duidelijk vermoeid, maar weerstond toch nog vijf matchpoints al vorens zich gewonnen te geven. In de halve finales komt Roche uit tegen Gi- meno. op dit moment telden alleen de winst punten voor de Voorhouter, die het snoepreisje straks naar de Europese ti telstrijd op het eiland Sardinië zag na deren. Henk de Kleine was na zijn neder laag bepaald pessimistisch geworden. Hij had in de ontmoeting tegen Teege laar niet alleen met een inzinking, maar ook met pure pech te kampen ge kregen. Eerst toen de pommerans van zijn lievelingskeu stuk ging en vervol gens toen dit leertje na reparatie niet goed bevestigd bleek te zijn en bij een forse trekstoot door de zaal vloog. Ter vervanging had De Kleine alleen een dikker en langer topeinde, dat zijn door een groeiende achterstand al aangetast moreel nog meer deed slinken. Geen fouten maakten Vultink en Van Leur, die resp. Ligthart en Sundquest overwonnen en staan te dringen om bij een eventueel falen van Roodenburg de leiding over te nemen. Ligthart 145 35 28 4.14 Vultink 200 35 27 5.71 Sundquest 155 34 2ê 4.95 Van Leur 200 34 34 5.88 De Kleine 140 41 19 3.41 Teegelaar 200 41 31 4.87 Mol 185 52 M 3.95 Roodenburg 200 52 34 3 84 De stand na drie ronden ie: 1. Roodenburg 2. De Kleine 3. Van Leur 4. Vultink 5. Sundquest 6. Teegelaar 7. Ligthart 8. Mol DEN HAAG. De reis van Rini van Bracht naar Tokio, waar hy zou deel nemen aan het wereldkampioenschap driebanden, dat maandag begint, gaat uiteindelijk toch niet door. Van Bracht werd via het bondsbureau van de Nederlandse Biljart Bond uitge nodigd door de Belgische wedstrijdlei der Van Boxem als tweede vervanger van de zieke Oostenrijker Scherz. Vol gens Van Boxem had de Deen Thorgen- sen, die bij het Europees kampioen schap in Den Haag boven Van Bracht was geëindigd, bericht zich wegens werkzaamheden niet vrij te kunnen maken om naar Japan te gaan. De bil jartbond werd gevraagd a la minute aan de voorzitter van de wereldbiljart bond, de Belg Troffaes op te geven of Van Bracht bereid was zaterdag op de vrijgehouden plaats in het vliegtuig te gaan zitten. Toen men vrijdag de heer Troffaes belde om te bevestigen dat de Waalwijker gaarne naar Tokio zou gaan, bleek de zaak enigszins anders in elkaar te zitten, dan men uit mededelingen van de heer Van Boxem had begrepen. De Wereldblljartbond had Thorgensen, die telefonisch niet bereikbaar was, een telegram met als uiterste termijn voor het antwoord, vrijdagmiddag 3 uur, ge zonden. Hoewel het (bevestigende) ant woord pas 's avonds om negen uur bin nenkwam, werd Thorgensen's inschrij ving alsnog geaccepteerd. Van Bracht gaat dus niet naar Tokio. „We zouden Van Bracht natuurlijk wel op eigen kosten naar Tokio kunnen sturen. Het is in het verleden wel eens meer gebeurd dat het aantal deelnemers aan een wereldkampioenschap na een dergelijk misverstand werd uitgebreid. Maar dan zouden we de kosten zelf moe ten betalen. En die schatten we toch wel op zo'n achtduizend gulden. Dat is voor ons onbetaalbaar", aldus de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond.

De Vallei | 1969 | | pagina 11