f 'SÊtSÊÊBBÊÉÈÈ IBB m f Prins Bernhard maakte dezer dagen een proefvaart met het nieuwe Sidewall luchtkussenvoertuig, op een recht stuk van de Nieuwe Waterweg. Hij stuurde zelf ook even. De Keukenhof, nog wat groentjes hier en daar, werd geopend door prinses Beatrix en prins Claus. Zij be zochten onder meer het paviljoen voor de bloemsier- kunst De Holland Show 1969 is van Schiphol vertrokken voor een tournee door Australië en Nieuw Zeeland. V.l.n.r.: in Volendams kostuum: een van de Drie Jacksons, Fred Kaps, nóg een Jackson, Willeke Alberti. Tonny Eijk op de rug van Willy Alberti, nóg een Jackson, Jan Blaaser en een onbekende. De Amsterdamse Westertoren krijgt zijn haantje terug in de mine*' urstnd Ma- durodam, die zich weer voorbereidi op de komst van duizenden bezoekers. Een (Londense) keuken van morgen. Alles is geplaatst rondom een stalen kolom en met een druk op de knop kan Je huisvrouw appara ten en kastjes, die zij nodig heeft, naar zich toe laten komen. Alsof de andere. tot dusver be kende oermensen, er voor onze be grippen nog niet afschrikwekkend genoeg uitzien: hiei hebben we de ijs mens, zoals hij et volgens een Bel gisch zoöloog die er pas een studie over gereed heeft, moet hebben uitge zien. Vader president, de dochter koningin: Tricia Nixon zal op 23 april azaleakoningin zijn op het bloemen- estival in Norfolk, Vir- oinia. In vorst en sneeuw begon de moederzwaan van deze familie te broeden. Bij het doorbreken van de eerste zonnestralen konden de kuikens meteen aan hun eerste zwemles beginnen. Frankrijk liet zijn eerste door kernenergie aangedreven onderzeeboot „Le Re- doutable" te water. Het schip kan zestien raketten meevoeren. De koninklijke familie is terug van haar vakantie in Lech. Prinses Beatrix met prins Willem-Alexander op het station in Baarn. Het Amerikaanse bevoorradingsschip „USS Holland" kolos van een vaartuig voer de haven van Amsterdam binnen, begeleid door de Bata vier. De landman stilt de honger: als het gewas er is, die van de mensen, en allang vóór dat hij begint te zaaien, die van de vogels. m m 0mmmm MMt Dit Japanse produkt is niet alleen de eerste onderwater-bulldozer, hij kan nog radiogra fisch bestuurd worden ook. Alleen op afstanden ,van meer dan honderd meter moet er een chauf feur aan te pas komen. De 35-jarige steenadelaar Peter moet afscheid nemen van de „vader der roofvogels", Adolf Deppe in het Duitse Detmold Deppe is 75 jaar geworden en heeft zijn tachtig roofvogels die elk jaar veel belangstelling trekken overgedragen aan een opvolger. Hebben de zorgen hem zó oud gemaakt? De Engele premier Harold Wilson moest na vijf jaar uit het wassenbeeldenmuseum van Madame Tussaud worden weggedragen, omdat hij er in werkelijkheid zoveel ouder is gaan uitzien. Rechts op de achtergrond een aangepast conterfeitsel. Andrew Way van Scotland Yard, de robuuste hoofdman van de Britse bobbies, die de orde moet handhaven op het rumoerige Caribische eiland Anguilla, arriveert temid den van zijn gevolg yw Wat is het voordeel van een volkomen naakte hond? Hij krijgt geen vlooien en verspreidt geen geur, zo werd mee gedeeld in Hamburg, waar de fokker deze „Chinese crested dogs toonde. In China zijn de beestjes al lang uitgestorven. In Duitsland betalen de liefhebbers nu tienduizend Mark voor een naaktgeboren baby, die altijd naakt zal blijven. en verzorgt daarmee in de wereldiotopets een boeiend contrast mei fróie figuur tjes zoals op déze foto staan: de Haarlemse bloemenmeisjes voor het Provinciehuis. De oudheid heeft ai zo vaak gestalte gekre gen in steen hout en schilderijen. Een paar vindingrijke Hamburgers zijn nu het oude Rome eens in kurk gaan maken. ledereen lachte een beetje, toen John Lennon vanuit zijn vredesbed in het Amsterdamse Hilton hotel de provo's prees. Die zijn er immers niet meer, al thans niet officieel. Maar rellen kent Am sterdam nog wél. Het ging hier om een actie bij pogingen om het bureau van Huisvesting te bezetten. In het Engelse Croydon is men begonnen aan de bouw van een flat met 23 verdie pingen. die onder een hoek van 45 graden zijn geplaatst. Door deze vondst krijgen de bewoners vrij uitzicht naar allo kanten. Kos ten: 20.000.0001

De Vallei | 1969 | | pagina 13