Hulpvaardige vriend kwam in de knoei door ondeugdelijke auto Oplossing voor drie afdelingen KVSW blijft uit Bronzen ere-medaille in Orde Oranje Nassau voor twee jubilarissen JAN VAN SCHUPPEN Mechanisatie belasting administratie In Veenendaal en Eist Leugentje om bestwil vond begrip bij rechter Sigarettendief maakte voor twee mj'Ile buit Kleuter ernstig gewond bij aanrijding Expositie van kunstnaaldwerk Onderonsje Blikschade door voorrangsfouten BESLISSING NV MEDIO VOLGENDE WEEK Klem Borrel BURGERLIJKE STAND is JAN VAN SCHUPPEN helemaal anders-dan-anders geworden ANDERS: vanaf 2 april zijn de etalages dubbel zo groot, u krijgt nu direct een goede indruk van het vele, vele herenmode-nieuws uit geheel europa ANDERS: er is een heel intieme, nieuwe shop bijgebouwd voor de ,,young man" tussen 12 en 32 Ongedwongen, sportieve mode ANDERS: de keuze is plezierig-groot, verrassend goed zelfs, echte manlijke mode. Prettige sfeer en redelijke prijzen Kom snel eens kijken naar de nieuwe, Manders-dan-anders" herenmode-zaak van HOOFDSTRAAT 90 - VEENENDAAL GESCHENK: Als waardering voor uw bezoek aan de vernieuwde zaak, overhandigen wij u gaarne ons openings geschenk: een goud-omrand frans bokaal-glas VEENENDAAL Over het lot van de drie KVSW afdelingen, Veenendaal-Rubber, Tufting en Inter Union bestaat nog geen enkele zekerheid. Besprekingen om de drie afdelingen in een nieuwe N.V. onder te brengen, hebben nog steeds niet tot resultaat geleid. Een woord voerder van de directie liet gistermiddag doorschemeren, dat het ergste moet worden gevreesd. ZATERDAG 29 MAART 1969 VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van de gemeente Veenen- daal willen nog dit jaar de plaatselijke belastingadministratie mechaniseren. Hierdoor kan tot een versnelde inning worden overgegaan, waardoor 'n rente voordeel wordt verkregen, dat op onge veer f. 8000,- wordt geraamd. Gelijk tijdig bij invoering van de mechanisa tie wordt een uniforme regeling van kracht met betrekking tot de betalings termijnen. Voorts zullen de belasting bedragen zoveel mogelijk worden afge rond op hele guldens. Het college stelt de raad onder ander voor om de betalingstermijnen voor hondenbelasting, vuilnisemmerretri butie en straat- en rioolbelasting te be palen op drie. Voorheen waren deze respectievelijk één, drie en twee. Door de mechanisatie van de adminis tratie van de drie genoemde belastin gen wordt de mogelijkheid geopend om ook de incasso te automatiseren. Het ligt namelijk in de bedoeling bij de inning van deze belastingen gebruik te maken van accept-girokaarten, die ge lijktijdig met de aanslagbiljetten zul len worden vervaardigd. Door invoering van het nieuwe sys teem kan op eenvoudige wijze worden overgegaan tot uitbreiding van de hui dige betaalgelegenheid door inschake ling van ALLE plaatselijke banken. Het college sluit de ogen er niet voor dat de nieuwe wijze van belastinginning de nodige kinderziekten zal moeten doormaken, maar de voordelen zullen hier, volgens B. en W., ruimschoots tegenover staan. Wanneer is gebleken, dat inning via de plaatselijke banken soepel verloopt, overwegen burgemeester en wethou ders om de incasso der plaatselijke be lastingen geheel in handen te geven van niet-gemeentelijke organen. VEENENDAAL Geboren: Daniel Ramond, z.v. D. C. E. Super en E. G. Albrecht; Miranda d.v. R. Bellaart en C. Visser; Willem Gerard A. z.v. W. C. v.d. Brink en R. Schans; Hendrik, z.v. G. J. v. Barne- veld en E. van Leeuwen; Annemieke, d.v. H. Malgo en M. J. Satter; te Rhe- nen: Johannes Theodoras, z.v. H. J. v. Weezep en W. R. Zaal; Everhardus Cornells W. z.v. E. H. Seising en W. v.d. Dikkenberg; Oeno Gerriet, z.v. O. Norder en M. v.d. Sluis. Getrouwd: M. C. v. Leeuwen (Jut- phaas) en J. Valkenburg; J. G. Veen- hof en G. v. Galen; G. Gijsbertse (Rens- woude) en N. v.d. Weerdhof; K. J. J. Doove (Voorburg) en A. J. v. Benne- kom; J. J. C. Singehuis en G. Kam- meraad (Aalsmeer)H. Boorsma (Ede) en J. Schoeman; J. v.d. Craats en E. J. v. Schuppen; D. Lodder en T. Gun- ther; R. H. v. Ravenswaaij en D. P. v.d. Craats; N. Diepeveen en J. W. Mulder; T. v.d. Weerd en C. v. Enge lenburg; A. H. v.d. Sluis en G. ten Bol- scher (Rijssen); C. v. Geerenstein en J. v.d. Weerdhof. Ondertrouwd: E. Gunther en T. v.d. Ham; G. J. Brinkman en G. Blanke- stijn; W. A. K. Rense en M. van Ma nen. Overleden: te Rhenen: C. Heij 87 jr.; H. D. Heijkamp, 74 jr., echtg. v. N. M. Budding; J. v. Leeuwen, 71 jr., echtg. v. J. M. de Kruijff. VEENENDAAL -»- Uit de supermarkt van Simon de Wit werd in de nacht van woensdag op donderdag voor tweedui zend gulden aan sigaretten gestolen. De ongenode gasit was binnengekomen via het dakraam in het magazijn. De recherche stelt een onderzoek in. VEENENDAAL Donderdagmiddag deed zich op de Buurtlaan-oost een ern stig ongeval voor, waarbij de 5-jarig< Jaap B. ernstig aan het linkerbeen werd gewond. De kleuter stak achter een gepar keerd staande vrachtwagen de wc over toen H. H. als bestuurder van ee: zes-wielige kraanwagen van de firm S. naderde. H. H. remde af toen eei vriendje van Jaap B. de weg over ren de, maar de tweede kleuter kon hij ni( meer ontwijken. De jongen werd er kele meters meegesleurd, waarbij h; zeer ernstig aan het linkerbeen werd gewond. Per ambulance werd hij naar het Julianaziekenhuis overgebracht. VEENENDAAL In de kantine van de le Chr. Huishoudschool aan de Sta tionssingel was donderdagavond een collectie Kunstnaaldwerk te bewonde- ren. WAGENINGEN Het was wel sneu voor de Amsterdammer W. J., die vrijdag voor het Wageningse kantongerecht kwam vertellen, dat hij door het helpen van anderen danig in de knoei was gekomen. De Amsterdamse aanne mer had een telefoontje van een vriendin van zijn vrouw, mevr. De C., gehad of hij haar en haar zoontje naar Arnhem wilde brengen, waar het kind snel in een ziekenhuis opgenomen moest worden. Haar eigen man kon het niet doen, want die zat in voorarrest in het huis van bewaring in Arnhem. „Ik zou het wel willen doen, maar m'n auto is in de garage", zei J., waarop mevr. De C. voorstelde, dat hij de wagen van haar man zou nemen. Tegen de kantonrechter zei J.: „Ik heb nog aan haar gevraagd of de papieren in orde waren en zij bevestigde dat. Een maal onderweg merkte ik wel, dat ik alleen pompend kon remmen, maar ja, het was pompen of verzuipen: we moesten op tijd in Arnhem zijn". Op de terugweg werd de wagen met het echtpaar J., mevr. De C. en een paar kinderen, aangehouden. Toen bleek dat er geen verzekeringspapieren aanwezig waren en zij bevestigde dat. Eenmaal onderweg merkte ik wel, dat ik alleen zo klaar als een klontje werd, waarom de remmen niet deugden. zich nu werkelijk niet wat meer aan de aanwijzingen van het consultatie bureau kon houden. „Niet voldoende", zei W. mat. In zijn requisitoir merkte mr. Pie- ters op, dat het onder toezicht stellen op zichzelf niet helpt, wanneer de man in kwestie niet meewerkt. „Ik vind deze verdachte voor een rijkswerkin richting nog te goed, maar hij zal moeten oppaseen en inzien, dat het wel die kant met hem opgaat. Wan neer hij bezig is zijn gezonde lichaam volledig te slopen, kan dit hem helpen zich in het vervolg staande te houden. Ik vraag een voorwaardelijke hechte- nisstraf van veertien dagen met een proeftijd van twee jaar, f 100,- boete en onder toezichtstelling van het me disch consultatiebureau voor alcoholis ten in Arnhem". W. vond de geldboete erg hoog: „Ik werk niet, ik ben invalide". De kantonrechter halveerde daarop de boete en ging voor het overige met de eis mee. „U hebt gezegd, dat u de eigenaar van de wagen was en dat u 'm pas gekocht had", las de kantonrechter, mr. A. C. van den Brand voor uit het proces-verbaal. De Amsterdammer knikte. „We stonden daar in die gara ge toen de politie het vroeg. Met die vrouwen, een paar kinderen en twee monteurs om ons heen, vond ik het rot om te zeggen hoe de vork in de steel zat. Het kan wel dom geweest zijn om te liegen, maar ik deed het om die vrouw te sparen", antwoordde ver dachte. J. had toen beweerd, dat de wagen wel degelijk verzekerd was en de naam van zijn eigen verzekerings maatschappij opgegeven. Bij informa tie bleek de wagen daar niet verze kerd. „Dat klopt", zei J. „ik wist na tuurlijk niet bij welke maatschappij De C. de auto in de verzekering had". De donderdag uit detentie ontslagen De C. was meegekomen naar Wage- ningen om de beweringen van zijn weldoener te bevestigen. „Door zijn goeddoen wordt hij de dupe van mij'', stelde De C. vast. „Ik ben autohande laar en de wagen waar het om gaat, had ik een paar weken voor de aan houding gekocht, met de bedoeling hem een beetje op te knappen. Mijn vrouw wist van niks en heeft hem er rustig in laten rijden. Als handelaar heb ik een rijbewijsverzekering, die voor alle auto's, waarin ik rijd, geldt". „Ik ontken niet, dat ik schuld heb, maar misschien wilt u de omstandig heden in aanmerking nemen", vroeg verdachte. De officier deed dat inderdaad en vroeg voor de defecte bedrijfsrem f 75 boete. „Er is niet bewezen, dat de wa gen onverzekerd was. Voor dit feit vraag ik ontslag van rechtsvervol ging", aldus de officier, mr. H. J. C. Pieters. De kantonrechter vonniste J. met f 75 boete en wat de verzekering betreft: schuldigverklaring zonder toe passing van straf. vrachtwagen steeds dichter naar San- der toeging in de bocht." Het was de officier duidelijk, dat de chauffeur niet voldoende had uitgeke ken. Hij vroeg een boete van f 75. „Dar ben ik het wel mee eens", verklaarde verdachte, waarop de kan tonrechter het vonnis conformeerde aan de eis. Het was een gemeentelijk onderons je, de aanrijding die eind vorig jaar plaats had op de Breelaan in Ede, waar de Edese gemeenteambtenaar H. T. S. van de parkeerplaats wegreed en daar een bromfietsende gemeente lijke boekhoudster dusdanig hinderde, dat zij viel. Ze had een lichte hersen schudding, die gelukkig goed in orde is gekomen, zo vertelde S. „Ik heb mevrouw niet door de bocht zien komen. Het zicht werd me ontno men, maar ik geef toe, dat het mijn schuld is". Met een instemmend knikje reageer de S. op de eis van f 40 boete en de kantonrechter liet het in zijn vonnis hierbij. Deze expositie resultaat van een cursus „Goed Handwerk" liet dui delijk zien welke mogelijkheden er in iedere handwerkliefhebster schuilen aan eigen creatieve mogelijkheden. Onder leiding van een lerares kunst naaldwerk is in deze winter met grote animo gewerkt. Deze expositie vormde de afsluiting van deze cursus. Het ligt in de bedoeling volgend sei zoen weer een dergelijke cursus te or ganiseren. VEENENDAAL Mevrouw H. L. verleende op de kruising Patrimoinium- laan - Frans Halslaan - Klaas Kater- straat geen voorrang aan een voor haar van rechts komende bestelauto, be stuurd door J. P. C. van B. uit Tilburg. Een botsing bleef niet uit met het ge volg dat beide wagens werden bescha digd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De Veenendaalse automobilist A. T. kwam op de kruising Achterkerkstraat - Beatrixstraat in botsing met de auto van B. J. O. uit Aalten. De Veenenda- ler verzuimde voorrang te geven. Bei de wagens warden beschadigd. De vijftienjarige scholier Van O. uit Ede beschreef in de aangehouden zaak tegen vrachtwagenchauffeur L. R. uit Dordrecht, hoe hij met zijn fiets van de Dr. Hartogsweg rechtsaf sloeg naar de Oberweg en tussen de trottoirband en de vrachtauto klem werd gereden. Sander liep daarbij verwondingen op. De chauffeur had al eerder ver klaard, dat Sander op een parkeer- strook stond en zich met alle geweld tussen de vrachtwagen en het trottoir had gewrongen. „Dit is niet waar", zei Sander, „ik stond naast de vrachtwagen voor het stoplicht te wachten. Er was ruimte genoeg". De vijftienjarige Hanneke van S., die evenals Sander als getuige was opgeroepen, zei: „Ik zag, dat de De Oosterbeker W. J. W., die al eens wegens herhaaldelijke openbare dronkenschap onder toezicht van het medisch consultatiebureau voor alco holisten had gestaan, werd opnieuw vanwege de borrel voor de balie ge roepen. Het bleek, dat er nog zo'n zaak van W. liep, die volgende maand voorkomt. De kantonrechter vond het nogal een triest geheel en vroeg W. of hij VEENENDAAL De Hollandia Pogingen om de drie afdelingen, die door Staflex Int. Ltd. worden afgestoten, te redden, mislukten tot nu toe omdat de regering niet bereid is de benodigde financiële hulp te verlenen. De woordvoerder van de KVSW-directie deelde gisteravond mee, dat tijdens het komende weekeinde een bespreking zal plaats vinden tussen directie en alle geïnteresseerden in de nieuwe N.V. Aan voorspel lingen over het resultaat wilde hij zich niet wagen. Volgens de woordvoerder is het thans redelijk om.aan te nemen, dat de definitieve beslissing, die nu al enkele malen werd uitgesteld, medio volgende week zal worden genomen. Tricotagefabriek had gisteren de nationale driekleur in top gehesen ter gelegenheid van het feit, dat de jubilarissen van het afgelopen jaar werden gehuldigd. Voor een van hen kwam burgemeester P. Bode vrij dagmiddag naar de kantine van het bedrijf om hem een koninklijke on derscheiding op te spelden. Deze eer viel te beurt aan de heer A. van Asselt, die veertig jaar bij „Hollandia" op de loonlijst staat. Namens de directie werd burge meester Bode verwelkomd door de heer A. van der Ree, die ver heugd was over het feit, dat de echtgenotes van de jubilarissen hun mannen vergezelden. Burgemeester Bode vertelde, dat hij bij een recent bezoek aan het bedrijf onder de indruk was geko men van de efficiënte wijze waarop het produktieproces bij „Hollandia" zich voltrekt. Bovendien was hem de goede sfeer opgevallen. De be vestiging van deze waarneming zag hij in de aanwezigheid van 24 jubi larissen. Zich speciaal richtend tot de heer A. van Asselt merkte de burgemeester op, dat hem uit gege vens was gebleken, dat de jubilaris zich steeds met veel toewijding en liefde van zijn taak had gekweten. Tenslotte speldde hij de heer Van Asselt de ere-medaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau op. Beide directeuren de heren J. J. en W. van Leeuwen richtten ich vervolgens tot dé 24 jubilarissen, waarbij waarderend werd ge sproken over de trouw en de toewij ding die zij hebben betoond. Iedere jubilaris kreeg vervolgens een en- velloppe met inhoud en eenvoorkon- de met bronzen, zilveren of gouden ere-penning al naar gelang hun dienstverband van de Vereniging van Tricot- en Kousenfabrikanten. Voor de dames waren er bloemen. De jubilarissen waren: 40 jaar: A. van Asselt. 25 jaar: A. Valkenburg, W. van Eden, R. van de Pavert, J. van As selt, G. van Viegen, W. Brinkhuis en S. Schoeman. 12V« jaar: G. van Uijtert, M. van Kruistum, G. Schoeman, G. E. v. d. Brink; M. van de Haar; M. K. mevr. H. S. van Harn-Baars, H. J. van Barneveld, P. A. van Kruis tum, K. Rebergen, W. F. de Rui ter, B. van de Weerdhof, P. Reber gen, G. Albert! en H. van de Weerdhof. ELST In Eist ontving de heer J. C. van Dalen (55) vrijdagmor gen uit handen van de burgemees ter van Rhenen de bronzen ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum bij NV Vlamoven Steenfabrieken Timmer mans en Zn. Toen burgemeester L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal de jubilaris in de directiekamer van het bedrijf toesprak, zei hij het als een compliment aan de werkgever te beschouwen, wanneer een werk nemer zo lang achtereen in functie is. „Het is belangrijk, trouw te zijn waaraan men eens is begonnen", aldus de burgemeester. Directeur M. H. Timmermans zei dat hij aan de heer Van Dalen de beste herinneringen bewaart. „Je hebt eigenlijk altijd veel te hard gewerkt." Hij overhandigde de jubilaris een enveloppe met in houd en bood mevrouw Van Dalen bloemen aan. 'Namens de fabriekscommissie voerde de heer W. v. d. Kolk het woord. Hij wees met nadruk op de „mede-menselijkheid" van de heer Ook voor de heer Van Asselt, die veertig jaar in dienst was bij de Hollandia Tricotagefabriek had burgemeester Bod een bronzen koninklijke onder- scheiding. Van Dalen. De jubilaris is sinds een jaar werkzaam als stoker, maar voordien steeds als steensor teerder. Hij zei bijzonder vereerd te zijn met de onderscheiding en te hopen nog een jaar of tien bij Tim mermans te kunnen blijven wer ken. De 24 jubilarissen die vrijdagmiddag in de kantine van de Hollandia Trico- l tagefabriek poseerden voor onze foto graaf. 5 Burgemeester Bosch ridder van Rosenthal speldde bij de heer Van Dalen de koninklijke onderscheiding op.

De Vallei | 1969 | | pagina 3