Derdeklasser Triton in laatste spelgedeelten ten onder: 10-3 Weer negatieve resultaten bij Salamanders Benauwde zege van Sparta Veenendaal kwam niet verder dan draw: 1-1 Panters raasde over lsala-f ormatie0-3 Candia '66 won met 1-4 van zich fel verzettend Donar DVSA wees Stroe terug Scherpenzeel gelijk tegen Zwart-Wit Arena en Sparta deelden de punten Scherpenzeel bleef weer staan voor buitenspel. Penalty bracht SVP aan het wankelen Druk program voor tennisclub Rhenen Feest was te veel voor RK Unitas Amateurvoetbal in cijfers VZC NAAR DE VOLGENDE RONDE Verhit Zwemmen Kesteren" was succesvol in Vianen Blankespoor veroorzaakte penalty Oranje-Wit kon de gelijkmaker niet forceren Reserves Kwaad Afdeling Utrecht Hockey Korfbal MAANDAG 31 MAART 1969 VEENENDAAL Zaterdagavond trad het herenteam van VZC in het Val- leibad aan tegen Triton uit Weesp in de eerste ronde van de bekercompetitie. In de eerste twee spelgedeelten had VZC veel moeite met de zich fel verzet tende Triton-mannen, maar dat was hoofdzakelijk te wijten aan onderschatting van de tegenstander. In de laatste spelgedeelten verhoogde VZC het tempo en toen vielen de doel punten snel. Het werd uiteindelijk een ruime 103 zege op de derde-klasser Triton, waardoor VZC zich plaatste voor de volgende ronde. VZC startte de strijd nogal gezapig, maar men werd al snel wakker geschud door een fraaie treffer van een vrijlig- gende Tritonspeler (0-1). VZC bracht de partijen op gelijke voet door een doelpunt van Frans Leeman na zuiver aangeven van Wim van der Meer. Evert van den Dikkenberg, de mid denvoor van VZC, werd weer zwaar be waakt, doch na een scrimmage met zo wel de middenachter als de keeper de poneerde hij de bal listig in te touwen (2-1). Wim van der Meer zag één van zijn aanvallen mislukken door onzuiver schieten, doch Evert van den Dikken berg deed het even later beter door de bal snel over te nemen en hard in te schieten(3-l). In het tweede spel gedeelte ontstonden er enerverende momenten. De VZC- middenvoor knalde tot tweemaal toe hard naast, maar aan de andere kant moest keeper Henk van der Meer enke le malen snel ingrijpen. De gemoederen werden wat verhit en de arbiter had de handen vol om orde op zaken te stel len. Triton kreeg een straf worp toege wezen omdat zijn middenvoor te fel werd aangevallen en dat betekende 3-2. Even daarna mocht Triton wederom een strafworp nemen omdat VZC in middels drie strafpunten had opgelopen. Ditmaal schoot de voltrekker van het vonnis op de paal, maar de terugsprin gende bal werd vliegensvlug door hem opgepikt en onhoudbaar ingeknald 3-3. Vlak voor het einde van dit spelgedeel- te bracht Wim van der Meer de stand op 4-3. In het derde spelgedeelte kwam Cel Slotboom, na vele weken weer van de partij, onverwacht vrij voor het Triton- doel te liggen en ongehinderd plaatste hij de bal in de uiterste hoek van het doel 5-3. VZC bracht daarna enkele prachtkansen om zeep en pas uit de der de corner kon Evert van den Dikken berg ineens inkogelen 6-3. De achter hoede van VZC kreeg steeds meer vat op het onsamenhangende spel van de mannen uit Weesp en nadat Wim van der Meer uit een moeiljke hoek kei hard op het hoofd van de keeper had geschoten zag dezelfde speler daarna een snelle rush bekroond met een gaaf doelpunt: 7-3. Uit de eerste de beste aanval in het laatste spelgedeelte schoot Wim van der Meer Van ongeveer acht meter af stand onhoudbaar in (8-3). Nadat een glashalder doelpunt voor VZC werd af gekeurd kreeg Triton weer een straf worp te nemen, maar ook ditmaal schoot men op de paal. Uit een snelle VEENENDAAL Opnieuw is er geen enkel team van de Veenendaalse hoekeyvereniging Salamanders tot winst gekomen dit weekend. Heren 1 en dames l gingen in Doe- tinchem beide ten onder tegen DHC, terwijl de Veenendaalse jeugd zaterdag met nederlagen werd geconfronteerd van Kromhouters in Tiel. De meisjes moesten tegen de Betuw- se tegenstander genoegen nemen met een 3-1 nederlaag, terwijl de Salaman ders-jongens werden verslagen met maar liefst 8-0. De herenformatie was in Doetinchem kansloos. De gastheren, die vorige week een 4-0 overwinning behaalden op het Panhuis in Veenendaal, wonnen nu met 5-0 van Salamanders, dat op alle fron ten de eer moest laten aan DHC. Minder krachtsverschil was er in het damesduel DHC-Salamanders. De Vee- nendaalsen toonden zich aanvankelijk een vrijwel gelijkwaardige ploeg, doch uiteindelijk gaf de produktieve voor hoede van de thuisclub de doorslag (3-1). Eén van de drie treffers van DHC werd gescoord uit een strafbully, terwijl Cora Witters voor het Veenen daalse doelpunt tekenden. Zij sloot een fraaie solo-actie af met •en gave goal. combinatie tussen Evert v.d. Dikken berg en Wim v.d. Meer schoot laatst genoemde keihard op de lat, maar de terugspringende bal caramboleerde via het hoofd van de keeper in het doel 9-3. Vlak voor tijd won de VZC-middenvoor een duel van zijn belager en zijn strak ke schot verdween onhoudbaar in de touwen 10-3. De volgende tegenstander van VZC is nog niet bekend. Voor deze strijd organiseerde VZC samen met Neptunus uit Amersfoort 'n zwemwedstrijd waarop enkele zeer goe de tijden werden gemaakt. Cor Bou- man deed het op de 200 meter vrije slag prima en liet een tijd van 2.42.0 min. noteren. De kleine Louise van Viegen deed over de 50 meter schoolslag slechts 52.7 sec. en Jan Bulsink zwom op de 50 meter schoolslag 47.1. Ineke v.d. Bosch zwom over de 100 meter rugslag 1.15.9 min. en Wim Keman zwom de race van zijn leven op de 100 meter vrije slag in de zeer goede tijd van 1.06.7 min. De 50 meter vrije slag meisjes werd door Anita Stam gewon nen in 36.8 sec. Marian Bouman maakte op de 100 meter rugslag een tijd van 1.34.7 min. en Cor Bouman finishte bij de jongens met 1.25.5. min. Gerrie van de Pest leg de de 50 meter rugslag af in 45.8 sec. De 100 meter vlinderslag werd door Ineke v.d. Bosch gezwommen in 1.35.9 min. en door Wim Keman in 1.23.8 min. De 50 meter vlinderslag was voor Ine ke v.d. Bosch in 44.1 sec. en bij de jon gens zegevierde Wim Keman in 36.1 sec. De 200 meter schoolslag tenslotte werd een triomf voor Jan Bos in 3.04.4 minuten. SCHERPENZEEL Het zaterdag- elftal van Scherpenzeel heeft het tegen het bezoekende Zwart-Wit uit Harder wijk niet verder kunnen brengen dan een 2-2 gelijk spel. Scherpenzeel was de gehele wedstrijd het meest in de aanval, maar het ontbrak de voorhoe de aan schotvaardigheid. Na 10 minuten stelde Henk Mander- sloot met een fraaie kopbal doelman Doornhof op de proef. In de 25e mi nuut speelde hij zich goed vrij, gaf goed door naar C. Jansen en deze had succes (1-0). In de 31e minuut juichte de Scherpenzeel-aanhang alweer toen de doelman reeds was gepasseerd door J. Bovenkamp, maar één der verdedi gers van de gasten kon op de doellijn nog redding brengen. In de 35e mi nuut werd het gelijk toen doelman Sangers misgreep. Vlak voor rust nam Zwart-Wit via Wilhelm een voorsprong, 1-2. Na rust zakte het spelpeil. Scher penzeel bleef sterker en drong geducht op, maar het kon de zeer hard werkende Zwart Wit-verdediging niet passeren. In de 65e minuut kreeg Scherpenzeel een hoekschop te nemen. Rechtshalf T. H. Aarsen plaatste zich achter de bal en iijn inswinger betekende, 2-2. Een rom melige sfeer kenmerkte het einde van de wedstrijd. KESTEREN Afgelopen zaterdag nam de korfbalvereniging „Kesteren" deel aan een toernooi in Vianen. Deze wedstrijden zijn niet zonder succes ge ëindigd voor de Betuwse ploegen. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen Viko. Voor de peuze kwam Kes teren dank zij een afstandsschot voor te staan, maar Viko zag kans de stand vervolgens op 1-1 te brengen. Na de rust wist Kesteren geleidelijk aan de voorsprong op te voeren tot 5-1. Het was een verdiende overwin ning, al was de uitslag lichtelijk ge flatteerd. De verdere uitslagen luidden als volgt: Doorn (A) - Kesteren (A) 1-4; Kesteren (B) - SVMM (B) (Baarn) 1-0; Doorn I - Kesteren I 1-2; Kesteren (2) - Kesteren (3) 2-0. Evert van den Dikkenberg (links) in felle strijd met zijn tegenstan der van Triton. RHENEN Het eerste twaalftal van Arena uit Rhenen ontmoette zaterdag thuis het eerste team van Sparta (Nij- kerk). Het duel eindigde in een 4-4 ge lijk spel. De wedstrijd kreeg een spannend ver loop. Arena had de match gemakkelijk kunnen winnen, als de ploeg niet zo slordig had gespeeld. Bij rust was de stand 3-1. Nadat Dick van Ingen had gescoord moest hij worden vervangen door Har ry Roodenburg. Dick ter Haar scoorde tweemaal en Janny v.d. Burg eenmaal voor de Rhe- nense ploeg. SCHERPENZEEL In goede wed strijd moest Scherpenzeel zondagmid dag met 1-2 het onderspit delven te gen Minerva. Het was een forse, maar niet onsportieve wedatrijd. Scherpenzeel verloor de wedstrijd weer eens door het blijven staan voor buitenspel. De over het algemeen iets snellere Minerva-spelers zochten het te veel in solo-acties. waardoor de Scherpenzeel-verdediging steeda weer de tijd kreeg om zich te henstatlen. Het was een gelijk opgaande strijd, waarin Scherpenzeel iet» betera kan sen kreeg in de eerste helft. Toen in de 44e minuut H. Klarenboe de bal kreeg toegespeeld op de rand van bui tenspel, vlagde de Scherpenczeel-grens rechter niet en de scheidsrechter lie* doorspelen. De Scherpenzeel-ach ter- hoede inclusief de doelman Weef pro testerend staan en Klarenbos maakte hier dankbaar gebruik van (0-W. Na de rust trok Scherpenzeel direct ten aanval en er ontstond een zeer ge vaarlijke situatie voor het doel van Minerva. Eenmaal was doelman Roep al gepasseerd doch één der verdedi gers redde met de arm. In de 58e mi nuut werd F. Rebergen bij een door braak onderuitgehaald en dat leverde een strafschop op. J. Becker plaatste zich achter de bal en voltrok het von nis (1-1). In de 70e minuut bracht de zeer snelle Minerva-rechtsbuiten de Scherpenzeel-verdediging door een so lo-actie in moeilijkheden. Toen men dacht dat hij zelf zou gaan schieten, gaf hij de bal op maat af aan de ge heel vrijstaande Nieuwenhuis en deze had weinig moeite om de fraaie kans in een doelpunt om te zetten (1-2). Het a 11 es-of-niets-offensief van Scher penzeel leverde geen doelpunt meer op. OPHEUSDEN Sparta heeft in dc thuiswedstrijden tegen Harskamp een benauwde 10 zege behaald in een slechte wedstrijd. De strijd speelde zich hoofdzakelijk af op het midden veld, zodat de doelverdedigers deze middag geen moeilijke taak hadden. Harskamp liep in de eerste minuten hard van stapel en de Sparta-achter- hoede had alle moeite om de aanvallen af te slaan. Maar in de 6e minuut reeds had Sparta succes. V.d. Pol op links kon zwaar gedekt toch de bal nog voor het doel plaatsen, waar Van Om meren volkomen vrij stond en niet faalde (1—0). Heftig ging Harskamp in de aanval en v.d. Pol kreeg in de 18e minuut een prachtige kans om gelijk te maken Zijn schot ging echter naast. Vlak voor rust kon Sparta verder uitlopen, maar Gerritsen schoot tegen de doel man op. Ook na de rust werd de strijd op het middenveld uitgevochten. De wedstrijd werd rommeliger. Harde tackles waren schering en inslag, en scheidsrechter Rietveld had veel moei te met de leiding. Tegen het einde kreeg Sparta nogmaals een goede kans, maar het schot van Gerritsen werd door keeper Viets tot corner verwerkt. bal MQwnctef giecCste ww bad «en waar te bespeten veid geschapen, waar op de ploegen geen ftraal voetibfll kon den demonstreren. Veenendaai had Sn de eerste helft de sterke wind tegen en werd met gevaar lijke situaties vbor bet doei van Blan kespoor geconfronteerd. Toch veroor zaakten de uitballen van de gasten her haalde malen paunieksituaties voor het doel van De Meern, dat na een half uur tegen een achterstand aankeek. De ver opgerukte Cees Henzen loste nadat hij de bal kreeg aangegeven van Sukkel, een keihard schot, waaruit Co van Bameveld de bal van richting ver- DE MEERN Ook het tweede competitietreffer! tussen Veenendaal en De Meern la geëindigd in een geljjk spel. Na in Veenendaal met 00 te hebben geltfk ge speeld, kwam Veenendaal gisteren in De Meern een 11 puntenverdeling over een met de gasten. Daardoor te Veenendaal de tweede plaats op de ranglijst kwijtgeraakt aan JSY, bshaakk op Zwaluwen Vooruit. VEENENDAAL Sportvereniging Panter heeft zaterdag een steek laten vallen in de thuiswedstrijd tegen Baarn, dat de voorlaatste plaats in neemt. In de 60ste minuut bracht een strafschop van de gasten de SVP- ploeg aan het wankelen en meer dan de schade herstellen kon SVP daarna niet. Uiteraard was Baarn met deze pun tenverdeling zeer tevreden. Voor de Panter-mannen werd het echter een regelrechte teleurstelling. SVP begon de wedstrijd uitstekend. Er werd vlot gecombineerd en al da delijk kwam er een aantal goede sco ringskansen. Toch duurde het tot aan de 23ste minuut voor de openingstref fer kon worden genoteerd. Uit een vrije trap werd de bal goed voor het doel geplaatst, waar W. de Hartog ge reed stond om in te koppen (1-0). In de tweede helft herstelde Baarn zich bijzonder goed en al na twee mi nuten lukte het de gasten om de score in evenwicht te brengen. Dat gebeurde toen er een misverstand ontstond In de Veenendaalse verdediging, waar van Breul goed gebruik maakte (1-1). Baarn bleef aandringen en SVP moest steeds weer massaal ingrijpen om doelpunten te voorkomen. Toen achterspeler A. van Kooten daarbij te fors optrad leverde dat een strafschop op, waardoor de stand op 1-2 werd ge bracht. SVP kon deze tegenslag nauwelijks verwerken en speelde daarna niet be paald overtuigend meer. Pas tien mi nuten voor het einde werd het 2-2, toen Kal ter de bal hoog voor de doelmond plaatste en het leer in de uiterste hoek verdween. Meer zat er niet in voor SVP. andmeke. Da Meerroe gooMe wm daar door kansloc* (0-1). ELST Oranje-Wit heeft gisteren op eigen terrein voorrang moeten voorle- nen aan het bezoekende Bameveld, dat met 12 zegevierde over de thuisclub en nu de ranglijst van de tweede klas se B aanvoert. Oranje-Wit, dat geenszins de minde re was van de Barnevelders, staat er nu slecht voor in deze afdeling, want De Meeuwen verloor weliswaar ook, doch Maluku Muda, de andere conr- current voor de twee onderste plaatsen, won met 30 van VSK. Oranje-Wit startte met de sterke wind mee en was in deze helft iets ster ker. Er werden goede aanvallen opge bouwd en in de achttiende minuut had de thuisclub succes. Doornspeek loste een schitterend schot, waartegen de Barneveld-goalie kansloos was (10). Hierna werd het een vrijwel gelijkt opgaande strijd, waarin ook Bameveld offensiever ging spelen. Via de links binnen kwamen de gasten vijf minuut voor het rustsignaal op 11. Ook na rust was Oranje-Wit niet in ferieur aan Bameveld. Na twintig mi nuten nam Bameveld echter een voor sprong uit een vrije trap van de mid denvoor, maar de Elstenaren bleven vechten. Zij gingen „alles-of-niets" spelen en schiepen zich prachtige kansen, maar de gelijkmaker konden zij niet forceren. Paal en lat verhinderden een treffer van Oranje-Wit en bovendien was de Bameveldse doelverdediger deze mid dag in uitstekende vorm. Een verwarde situatie voor het I van de gasten werpt zich manmoedig doel van Bameveld. De keeper in het strijdgewoel VEENENDAAL De reis naar De venter heeft de dames van Panters weliswaar twee winstpunten opgele verd, doch men heeft weinig plezier aan de match in de koekstad beleefd. Isala werd weer, net als enkele weken geleden, binnen een half uur van het veld geveegd met 0-3. Panters onder vond hoegenaamd geen tegenstand van de zwakke Isala-formatie en speelde zich zeer uiterst gemakkelijk naar een ruime zege en blijft daardoor onge slagen koploopster in de overgangs klasse. In de eerste set al manifesteerde de suprematie van Panters zich. Men toog met snelle en harde aanvallen ten strijde en Isala werd onmiddellijk ge doemd een ondergeschikte rol te spe len. Panters liep weg naar 1-5 door haarscherpe smashes en maakte de set achter elkaar uit met 4-15 In de tweede set eenzelfde beeld. Panters bleef meedogenloos doorhame ren Aiet een lawine van aanvallen. De aanvalsterg Iet de Gooyer en Cora Witters bleven de set-ups van Mar griet van Otterloo en Ditty Hiensch goed afwerken en ook nu weer was het Panters dat won met 4-15, waar door de stand tot 0-2 werft opgevoerd. In de derde set geloofde Panters het wel. Men liet de teugels wat vieren, waardoor Isala de kans kreeg terug te slaan. Maar Panters kon op geen enke le wijze worden verontrust, want als net nodig was scoorde men weer pun ten om een voorsprong te behouden. Na 3-3 werd het snel 5-9 en via de standen 5-10 en 6-13 won Panters ge makkelijk met 8-15 deze set en had de strijd overduidelijk met 0-3 tot een goed einde gebracht. Het was be paald geen verdienste om over deze zwakke tegenstandster te zegevieren maar Panters blijft hierdoor ongesla gen en heeft goede vooruitzichten op het kampioenschap in deze afdeling. Dames 2 kwam dit weekend twee maal tussen de lijnen. Uit verloor het met 3-0 van een sterk voor de dag ko mend UVV-SU 1 en thuis speelde het met 2-2 gelijk tegen Dalto 1 uit Drie bergen. Heren 4 ken het in Utrecht tegen UPS 2 niet bolwerken en ver loor met 3-1. Voor dit team dreigt het degradatiespook in de derde klas. De jongens moesten aantreden tegen leider Valbovol A, doch deze ploeg kwam niet opdagen. Dit kost de Woer- dense formatie twee winstpunten, waardoor Panters twee punten is inge lopen. Bij winst komt de jongensploeg van Panters op gelijke hoogte met Valbovol A. De Meern ontketende nu een fel of fensief, dat zeven minuten voor het rustsignaal de gelijkmaker opleverde. Keeper Blankespoor werd bij het uit trappen gehinderd door een aanvaller v. d. thuisclub. Hij maakte zich kwaad en duwde de speler de bal in het ge zicht. Dat kostte Veenendaal 'n penal ty, die de gelijkmaker opleverde (1-1). De Veenendalers raakten hierdoor to taal van slag en wisten zich slechts met kunst- en vliegwerk staande te houden in de resterende minuten van de eerste helft Veenendaal gokte op de tweede helft, waarin het de wind mee had. De ploeg werd veel sterker, maar doordat er te gehaast en te ongeorganiseerd werd ge speeld konden de voorwaartsen niet scoren. Jan Sukkel en Wim Derk- sen kregen goede kansen om de win nende treffer te laten aantekenen, maar het ging allemaal te ongecontroleerd. De uitvallen van De Meer. waren levensgevaarlijk en Cees Gerritsen moest zelfs eenmaal de bal van de dpellijn trappen om de halve winst voor zijn team vast te houden. RHENEN Op zaterdag 19 en io' dag 20 april gaat voor de tennisclu! Rhenen de competitie weer van start Er zal in totaal door vier teams wor den deelgenomen. Het eerste zondag team, dat in de vierde klas speelt, be staat uit mej. L. Deen, mej. C. Vlsch. mej. L. Visch en de heren J. v.d. Pol, P. Stevens (aanvoerder) en P. Volten. Het tweede zondagteam, dat in de vijfde klas is ingedeeld, wordt ge vormd door mej. K. Deen, mej. E. For tuin en mej. J. Scheeres en de heren A. G. Mulder en P. v.d. Schaaf (aan voerder). Behalve de zondagteams nemen ook nog twee zaterdagmiddagteams aan de competitie deel. Het seniorenteam, dat vorig jaar degradeerde van de tweede naar de derde klas, zal dit jaar in te genstelling tot andere jaren bestaan uit wat oudere leden, namelijk mevrouw E. van Dongen-v. Toorn, mevrouw E. Lagaay-Damen en mej. R. Livingstone en de heren H. Kemperman, F. Leusden (aanvoerder) en H. Visch. Het tweede zaterdagmiddagteam is het junioren team met de meisjes M. Ferneé en H. v.d. Schaaf en de jongens J. Lagaay, H. v. Moorsel en W. Ruis (aanvoerder). De functies van de bestuursleden, die op de laatste algemene vergadering zijn gekozen, zijn nu ook bekend. De heer S. A. M. Stevens volgt de heer H. Visch op als voorzitter, mevrouw E. van Dongen-v. Toorn blijft als secreta resse evenals penningmeester F. Leus den. Mevrouw E. Lagaay-Damen is be noemd tot baancommissaris en P. v.d. Schaaf tot jeugdbestuurslid. Verder bestaat het bestuur nog uit de leden mevrouw S. Deen-Bogaert en de heer J. de Weeger. De vereniging heeft de heer P. te Wechtel weer bereid gevonden de trai ning op zich te nemen, waarvoor veel belangstelling bestaat. De technische commissie van de tennisclub heeft nog enkele wedstrijden in petto, onder ande re de ladderwedstrijden en kennisma kingswedstrijden. Bovendien zal ln de loop van het seizoen nog tegen andere clubs worden gespeeld. Een druk pro gram dus voor de tennisclub „Rhenen". RHENEN/HILVERSUM Candia heeft gistermiddag van een op papier zwak, maar in werkelijkheid zich zeer fel verzettend Donar-elftal gewonnen (1—4). Candia vocht om zijn plaats in de derde klas te handhaven. Klokslag half dri« werd onder leiding van scheidsrechter Boeren, die een zonneklep had opgezet ora zjjn bril te beschermen tegen de regen, afgetrapt. Na zestien minuten terrein ver kennen, waarin Donar blijk gaf niet veel techniek te bezitten, miste achterspeler Hulser. Geurt van Veenendaal gaf de bal afgemeten naar Jan van de Pol, die uit een moeilijke hoek scoorde (0—1). Candia kreeg steeds meer vat op het spel. Het duurde echter nog tot een mi nuut voor de rust voordat het 02 werd. Uit een vrije trap, genomen door Geurt van Veenendaal, werd de bal van rich ting veranderd. In eerste instantie werkte keeper Van Dijk nog weg, maar J. Eibers schoot meteen hierop in. Na de thee was het terrein er door de neerplensende regen niet beter op geworden. Het was zeer moeilijk d« bi onder controle te houden. Reeds na één minuut werd het 03. De doelverdedi ger van Donar, gehinderd door Jan ten Braak, zag geen kans de bal weg t« werken en nam te veel passen. Scheids rechter Boeren besliste indirecte vrije trap. Jan ten Braak benutte zelf deze kans (03). Veertien minuten later zag midden voor Van Dijk van Donar kans met een mooie kopbal 13 te laten aantekenen. In de 63e minuut belandde een uit trap van J. van Beek bij Geurt van Veenendaal, die deze middag weer in uitzonderlijke vorm stak. Hij schoot na een solo hard in, maar het schot werd door doelman Van Dijk met een snoek sprong tot corner verwerkt. Geurt van Veenendaal, die deze middag veelvul dig onderuit werd gehaald, kreeg door stug volhouden toch loon naar werken. In de laate minuten zag hij nog kans de stand op 14 te brengen. Candia is duidelijk op weg naar «en algeheel herstel. VEENENDAAL de laatste wed strijd in deze competitie van RK.Unitaa is bepaald niet de beste geworden. Na dat zaterdagavond op uitbundige wijze feest werd gevierd in verband met het behaalde kampioenschap hebben de Zu- pelliboys zondagmiddag met maar liefst 0-5 verloren van het Utrechtse RUC. De gasten, die nog kans hebben op een promotie, hebben op duidelijke wij ze de Unitas-formatie ontnuchterd en scoorden er lustig op los. Alleen in de eerste minuten kon Uni tas nog aardig partij geven. Al vrij spoedig kwamen er enkele goede sco ringskansen voor Meulenbroek en Louis Drost. Laatstgenoemde raakte met een goed schot zelfs nog het houtwerk, maar daarna nam RUC het initiatief volledig over en was het gedaan met de Veenendalers. Nog voor rust moest Piet Brekelmans tweemaal zwichten voor schoten van de gasten. In de tweede helft kon Unitas niet meer doen dan zich verdedigend opstel len. RUC slaagde er desondanks in om driemaal te scoren. Dat bracht de eind stand op 0-5, een gevoelige afstraffing voor Unitas. AMERONGEN Ook Stroe heeft DVSA niet van een overwinning kun nen afhouden. In een uiterst sportief duel, waarin de eerste helft door het .scoreverloop uitermate spannend bleef, werd het op de derde plaats staand Stroe definitief teruggewezen door de Amerongers: 4-2. De wedstrijd Bunnik- DVSA zal in deze afdeling wel de be slissing moeten brengen. DVSA groeide de eerste 20 minuten tot grote hoogte. Met goed opgezette aan vallen dreigde heit Stroe onder de voet te lopen. Na vijf minuten kwam de eerste treffer tot stand. De naar binnen gezwenkte G. v.d. Berg kreeg een slecht door de verdediging van Stroe weggewerkte bal te pakken en tegen zijn schot was niets bestand. (1-0). Vele malen ontkwam Stroe aan doorboring van zijn doel, totdat het in de twintigste minuut weer raak was. Een goede aanval over rechts via G. v.d. Berg rondde A. M. v. Toly af. (2-0). Hierna volgde een omwenteling in het spel. Waarschijnlijk dacht DVSA al dat de wedstrijd gewonnen was, maar Stroe kwam terug. Via de rechtsbuiten werden enkele gevaarlijke aanvallen opgezet en na 30 minuten scoorde de middenvoor: 2-1. 5 minuten later was de stand gelijk, door treuze len in de verdediging van DVSA. Vijf minuten voor tijd werd G. Blan- kestijn uitstekend gelanceerd door G. de Kroon. Hij omspeelde de keeper en bracht de stand op 3-2. Voor rust kreeg Stroe nog een mooie kans en hoewel heel Stroe al juichte voor de gelijkma ker, redde A. Wildeman op sublieme wijze. Na rust was het met Stroe ge daan. DVSA ging steeds beter spelen. Aanval na aanval rolde op het Stroe- doel af. Na een kwartier, de aanvallen liepen wat meer over links, kreeg G. de Kroon op rechts een corner te ne men. Na missers van de hele Stroe verdediging was het Bertus Blankestijn die er 4-2 van maakte. DVSA bleef Blankestijn oog in oog met de doelman, doorgaan. Evan voor tijd kwam Bertus maar de goalie onderschepte de bal prachtig. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg blijft DVSA trotse lijstaanvoerder. Se Klasse D - West 1 Zeist - Ultrajectum 1-1; Holland - Ajns- vorde 1-1; Donar - Candia '66 1-4; DEV- CDN 0-2; VVY - Vriendenschaar 0-0; Victoria - Baarn 0-1; VVY 18—29 Zeist 17—16 Holland 17—27 DEV 18—16 Vriendens. 18—23 Candia '66 18—lö CDN 18—23 Ultraject. 17—9 Amsvorde 1818 Donar 188 Victoria 18—17 Baarn 17—6 4e Klasse H - West 1 De Meern - Veenendaal 1-1; JSV - ZwaJ. Vooruit 2-0; Fortitudo - Saestum 0-2; KDS - SVF 0-0; Utrecht - Vreeswijk 2-1; EMS - Stichtse Boys 1-0. St. Boys 1826 De Meern 1818 JSV 16—21 Utrecht 17—17 Veenendaal 1721 Z. Vooruit 1715 Fortitudo 1820 Vreeswijk 1814 SVF 18—19 EMS 18—12 Saestum 18—19 KDS 17—8 le Klasse A Soesterberg - Midlandia 1-2; Kampong - EMM 0-0; BDC - Roda '46 6-0: Scher penzeel - Minerva 1-2; Hoogland - Amf. Boys 1-4. 15—22 14—21 13—16 15—16 14—15 13—14 Scherpenz. 1513 Veense B. 13—12 Amf. Boys 13—11 Soesterb. 1411 Roda '46 15—3 EMM Minerva Midlandia BDC Hoogland Kampong le Klasse B RK Stormvogels - MSV '19 0-2; W. b. Duurstede - PVC 3-1; Voorwaarts - DVSA 1-0; Utr. Boys - Patria 3-0; DWSV - Brederodes 1-1. Voorw. 16—24 PVC 16—14 DWSV 15—11 W.b. Duur. 12—10 RK Storm. 15—7 Patria 145 Brederodes 1521 MSV '19 13—19 DVSA 16—19 Utr. Boys 14—16 SCH 14—14 2e Klasse B Rivierwtjkers - De Meeuwen 3-2; DVSU- Olympia '25 1-1; Oranje-Wit - Bame veld 1-2; Maluku Muda - VSK 3-0. Bameveld 1419 Olymp. '25 1413 Maarssen 1318 DSO (U) 13—17 Rivierw. 13—16 DVSU 13—14 VSK 14—12 Maluku M. 13—10 Oranje-Wit 12—7 De Meeuw. 136 Se Klasse B: Bilthoven - HDS uitgesteld; RK Unitas - RUC 0-5: 't Goy - SVMM 0-1. RK Unitas 1423 Dorestad (Kampioen) SVMM RUC Ares 13—17 13—16 12—13 Bilthoven HDS 't Goy 12—13 13—10 12—7 13—8

De Vallei | 1969 | | pagina 15