Onverwachte gladheid op Rijnbrug te Rhenen Een dode, veel gewonden Rehobothschool zorgde voor een primeur tegen CNS 2 RAADSLEDEN WILLEN VOORSTEL BESTUDEREN Beslissing over onderzoek naar beroepsstructuur in Kesteren uitgesteld „Wij willen weten wat er in onze gemeente leeft" Palmpaasoptochten in Veenendaal en Rhenen Eervol ontslag voor 2 leden van brandweer L. van Eldik nam afscheid Veiling Kesteren Slip Bazaar voor lor a a in kliniek in Kenya EHBO-ploeg nu sterkste in rayonwedstrijd Schoolvoetbaltoernooi Verkeersdiploma voor scholieren Uitslagen Verouderd Klaverjassen met Advendo Kringvergaderingen G.M.v.L. MAANDAG 31 MAART .1969 RHENEN Vroeg in de zaterdag ochtend vond tijdens een zware mist op de Rijnbrug tussen Rhenen en Res teren een kettingbotsing plaats, waar bij ongeveer 25 auto's van licht tot zwaar beschadigd werden. Een inwo ner van Veenendaal, de 34-jarige G. J. van Viegen liet het leven. Zijn mede- inzittende W. v. d. M., (40), eveneens afkomstig uit Veenendaal. werd le vensgevaarlijk gewond overgebracht naar het Julianaziekenhuis, vanwaar hij werd door vervoerd naar het stads en academisch ziekenhuis te Utrecht. De politiewagen uit Rhenen. die ter assistentie uitreed, raakte bij de bot- >ing betrokken. Het voorste gedeelte van de wagen liep zware schade op. Op de spekgladde brug, die niet was gestrooid, reed ce* landbouwtrekker van de heer L. uit Eist in de richting Kestern. Een achterop komende au tomobilist, die een VW-busje bestuur de, moest voor de landbouwtractor af remmen en schoof door de gladheid op de trekker en schoot vervolgens op het rijwielpad. Een daarop volgende truck met oplegger read op het busje en liep aan de voorzijde beschadigingen op. De bestuurder van de vrachtwagen van de firma De K. uit Rhenen, die nog tijdig kon stoppen voor de ravage, werd van achteren aangereden door een personenauto, bestuurd door de Veenendaler Van Viegen. De wagen schoot onder de vrachtwagen. Van Viegen overleed op weg naar het zie kenhuis. Zijn medeinzittende de heer Van M. werd levensgevaarlijk gewond. Het 7-jarig zoontje van de heer Van Viegen. sloeg over de voorbank en liep een hersenschudding op. De knaap liep vertwijfeld op de rijbaan, wist van niets meer en werd door een passerende automobilist naar Veenen daal gebracht. Achter de wagen van de beide Veen- endalers botsten nog ongeveer twaalf autos op elkaar, waaronder de GSW van de Rijkspolitie-Rhenen. De pa trouillewagen was gealarmeerd, reed de brug op. begon af te remmen nabij de gestrande wagens, raakte door het spiegelgladde wegdek eveneens in een slip en botste op de stilstaande auto van de Rhenenaar R. Deze leunde te gen zijn auto, werd op het fietspad ge slingerd. waar de politiewagen vlak langs zijn hoofd tot stilstand kwam. R. klaagde alleen over pijn in zijn rug. Acht man van de politie hadden de handen vol om de verkeersknoop te te ontwarren. Talrijke autobomilisten hadden hoofdletsel opgelopen. De totale schade was groot. Het is in het verleden al vaker ge beurd, dat de wegen goed berijdbaar zijn, maar dat het wegdek op de Rijn brug spiegelglad is in de ochtenduren, waarschijnlijk tengevolge van de ster ke afkoeling van het Rijnwater onder de brug. Speciale beveiligingsmaatre gelen onder deze omstandigheden zou den geen overbodige luxe zijn. SCHERPENZEEL De Nederlands Hervormde zendingskran6 houdt op donderdag 10 april in Fllalethes een ba zaar. De opbrengst is voor een kraam kliniek in Kenia. Op deze bazaar is o.a. een stand met kinderkleding zoals baby-goed, truitjes on kinderjurkjes tot plm. 6 jaar. Mocht men niet kunnen slagen dan 1* er ook nog gelegenheid om rustig een kopje koffie te drinken terwijl de kinderen zich vermaken bij de grab belton. Verder zijn er vele attracties met mooie prijzen. De bazaar zal 's middags worden geopend door Ds. P. Zijlstra. AMERONGEN Na eerder vorige week de SKF-wisselbeker in Veenen daal te hebben gewonnen, heeft de EHBO-ploeg uit Amerongen ook in het afgelopen weekeinde weer getoond over een bijzonder sterke ploeg te be schikken. In Langbroek werd met groot machtsvertoon een ray on wed strijd gewonnen. De wedstrijd, die zaterdag plaats vond, leverde de volgende einduitslag op: 1. Amerongen 261 pnt.; 2. Veenen daal 180 pnt.: 3. Leersum 169 pnt.; 4. Langbroek 135 pnt.; 5. Eist 115 pnt.; 6. Rhenen 91 pnt. Ook de leidersprijs ging evenals bij de vorige week te Veenendaal gehouden wedstrijd naar de Amerongse leidster. Hierbij was de rangschikking: 1. Amerongen 74 pnt.; 2. Veenendaal 66 pnt.; 3. Eist 50 pnt.; 4. Leersum 49 pnt.; 5. Langbroek 45 pnt.; 6. Rhenen 36 pnt. ARNHEM Het bestuur van de Geldersche Maatschappij van Land bouw organiseert in april weer een aan tal kringvergaderingen, bedoeld als mogelijkheid tot rechtstreeks contact tussen de leden en het hoofdbestuur. De inleidingen op al die vergaderingen worden door de voorzitter, de heer W. J. Lokhorst gehouden. Het schema voor deze vergaderingen, waarvoor door de leden, vraagpunten kunnen worden ingezonden, vermeldt o.m. bijeenkomsten op 21 april in zaal Orpheus te Apeldoorn, op 22 april in het gebouw Irene te Barneveld en op 24 april in Ochten, zaal Van Soest. Alle vergaderingen beginnen om 19.45 uur. VEENENDAAL Het in poule A van het schoolvoetbaltoernooi 1969 met veel spanning tegemoet geziene duel tussen de twee rangljjstaanvoerders, CNS 1 en Koningin Julianaschool, is vrijdagavond geëindigd in een doelpuntloos gelijk spel, waardoor deze sterke teams de kopplaats blijven bezetten. Z|j worden echter achtervolgd door CNS 3, dat door een bescheiden 10 over winning op de Engelenburgschool nu in totaal vier punten heeft vergaard uit 3 wedstrijden. De dr. Hcksterschool ging in deze afdeling ten onder tegen de Groen van PrinstererSehool, de bekerwinnaar van vorig jaar die al een flinke achterstand heeft op de koplopers. SCHERPENZEEL In het afgelo pen weekeind deden circa 90 leerlingen van de lagere scholen verkeers- examen. Voor het praktische gedeelte slaagden alle leerlingen. Voor de theo rie zakte een zestal leerlingen. De leiding van het examen berustte bij de heer P. v. Vollenhoven. De di ploma's zullen nog op een nader te be palen tijdstip worden uitgereikt. Van de School met den Bijbel (Glas horst) slaagden 43 leerlingen, van de School met den Bijbel zuid 22 leerlin gen, van de openbare school 15 leerlin gen en van de openbare HoJevoet- school 11 leerlingen. KESTEREN „Het ene onderzoek is nog niet geweest of het volgende moet al weer worden gehouden". Een uitlating van de heer H. Remmelink (Gemeen te Belang) tijdens de vrijdagavond in de gemeente Kesteren gehouden raadsver gadering. Het raadslid reageerde op een voorstel van burgemeester en wethou ders om een planologisch onderzoek te laten instellen naar de beroepsstructuur in de gemeente. De plannen van het college vielen de raadsleden wat rauw op de maag, omdat ze pas tijdens de vergadering werden gelanceerd. Bestudering in de verschillende fracties was hierdoor niet mogelijk geweest Ondanks een langdurige discussie werd besloten de beslissing over het voorstel uit te stellen tot de volgende raadsvergadering. De kosten van het onderzoek zijn geraamd op f 5000, „Op het ogenblik werken we met cij fers uit 1960. In verband met de voor bereiding van het bestemmingsplan is het noodzakelijk, dat de feiten van vandaag bekend zijn", aldus burge meester D. J. Fott, die naast een on derzoek naar de beroepsstructuur in zijn gemeente een huis-aan-huis en quête aankondigde, waarbij de bevol king een mening zal worden gevraagd over wonen, werken, sportaccommoda tie etc. in Kesteren. „Het is belangrijk om te weten wat er in onze gemeente leeft. Het is een vorm van inspraak, die ik van grote waarde acht. Wij ho pen na de enquête over gegevens te beschikken, die ons beleid mede kun nen gaan bepalen", legde de burge meester uit. De heer J. van Eek (SGP) vond de kosten van het onderzoek nogal hoog, evenals de heer J. van Appeldoorn (Chr. Arb. Partij), die zich bovendien afvroeg of een dergelijk onderzoek voor een gemeente als Kesteren nu wel zo nodig is. De heer Van Appel doorn maakte als eerste in de rij van sprekers bezwaar tegen het feit, dat De enige ploegen die in het toernooi nog zonder puntenwinst zijn, zijn de hekkesluiters van poule A, de dr. Hek- ster- en Engelenburgschool. De rode-lantaarndrager van poule B, Rehoboth, zag geenkans om zijn pun tentotaal te verhogen, daar het een 0-1 nederlaag leed tegen CNS 2. De Rehobothschool zorgde overigens voor een geweldige primeur in het schoolvoetbaltoerhooi. Op het Panhuis complex trad het vrijdagavond aan te gen CNS 2, dat ondanks het feit dat Rehoboth een numerieke meerder heid bezat, toch een overwinning be haalde. Rehoboth speelde de eerste helft na melijk met twaalf man, iets dat pas in de rust door de scheidsrechter werd be merkt.... Na de hervatting stonden er elf Re- hohoth-mannen binnen de lijnen, die uiteindelijk het onderspit moesten del ven. De koploper van poule B, de Juliana van Stolbergschool, kwam vrijdagavond niet in ectie. De uitslagen van de matches van vrijdagavond waren: Prinses Beatrix- Patrimonium, 0-0; Prinses Wilhelmina. -Rijk van Gaasbeek, 2-1; Dr. Hekster -Gr. v. Prinsterer 1-2; Kon. Juliana- CNS 1, 0-0; CNS 3-Engelenburg, 1-0; Rehoboth-CNS 2, 0-1. De teams staan als volgt geklasseerd: Poule A: CNS 1 4—7 (12-0) Kon. Jul. 4—7 (6—3) CNS 3 3—4 (3—2) Salvator 3—3 (8—5) Gr. van Prinsterer 4—3 (5—6) dr. Hekster 3—0 (2—5) Engelenb. 3—0 (0-15) Poule B: Jul. v. Stolb. 3—6 (7—2) CNS 2 3—4 (4—3) Pr. Wilh. 4—4 (3—3) Patrim. 4—4 (1—3) Pr. Beatrix 3—3 (1—1) R. v. Gaasb. 4—2 (2—4) Rehoboth 3—1 (1—3) KESTEREN Burgemeester D. J. Pott heeft vrijdagavond aan het slot van de maandelijkse raadsvergade ring twee leden van het vrijwillige brandweerkorps in Kesteren eervol ont slag verleend. De heren A. Welvaart en W. van Neerbosch voldeden niet aan de strenge eisen van de medische keu ring waaraan brandweerlieden zich jaarlijks moeten onderwerpen. „Wij weten, dat de brandweer u bei den ter harte ging. Het is jammer, dat u nu verplicht bent afscheid te nemen, maar onze beslissing kon en mocht niet anders zijn. De eisen, die tegenwoordig aan de brandweermensen worden ge steld, zijn hoog", zei burgemeester Pott in een afscheidswoord. De heer A. Welvaart heeft ruim 25 jaar deel uitgemaakt van het Keste ren se brandweerkorps. In december van het afgelopen jaar vierde hij zijn jubi leum. Ook de heer W. van Neerbosch heeft een respectabel aantad dienst jaren. Hij was 19 jaar achtereen lid van het korps. Beide spuitgasten kregen bij hun af scheid van burgemeester Pott een kist sigaren. VEENENDAAL Enige honderden kinderen op hun (palm) paasbest uitge dost hebben zaterdagmiddag in Veenen- daal-centrum en in zuid deelgenomen aan de traditionele Palmpaasoptocht. De jeugd in het centrum had als ver zamelpunt „de Palmengrift" gekozen vanwaar achter de Scheepjeswolharmo- nie compleet met majorettenkorps en een schijnbaar door het voorjaar be- invloed mascotteschaap een rondgang werd gemaakt. De jeugd in Veenendaal f zuid vertrok van het Rembrandtpark en deze groep werd begeleid door „Cae- cilia". De uitbundig versierde Palmpa- sens trokken vanzelfsprekend weer de meeste belangstelling. Veel kinderen hadden 's morgens van de gelegenheid gebruik gemaakt om in het jeugdge- bouw „de Instuif" er het beste van te maken alhoewel er geen wedstrijdele ment aan de optocht en versieringen waren verbonden. Toch bleven de jeugd geen teleurstellingen bespaard, want on derweg sneuvelde er wel eens een si naasappel of wat paaseitjes, maar in de meeste gevallen bleef er aan de stokjes voldoende over om al kauwend dit jaarlijkse festijn te besluiten. Aan het einde van de route resp. bij de „Instuif" en bij garage Waayenberg aan het Slot. de Bruïnepleim was er bo vendien nog een traktatie. De organi satie van beide optochten was in han den van „De Instuif". RHENEN Voor de Paaseierzoek- wedstrijd, georganiseerd door de Rhe- nense Middenstandscentrale op de wei landen westelijk van de Veerweg, be stond van de zijde van de jeugd uit de Grebbestad weer grote belangstelling. „Ons Genoegen" trok zaterdagmid dag vanuit het K. E. Plantsoen met de grote kinderschare achter zich aan door de binnenstad naar het zoekterrein, dat met vlaggen was versierd. Er werden niet minder dan 7500 eie ren door de RMC uitgedeeld. Enkele kinderen moesten worden teleur gesteld. Een overzicht van de stoet in Veenendaal bestudering van het voorstel niet mo gelijk was geweest. „Daarom kan ik op dit moment mijn stem niet aan het voorstel geven", zei hij. Ook de heren T. van Eldik (SGP) en P. Schaap (SGP) waren het daarmee eens en stelden voor het voorstel aan te hou den tot de volgende vergadering. „Het ene onderzoek is nog niet ge weest of het andere moet al weer wor den gehouden. Als dat zo doorgaat zien we door de bomen het bos niet meer. Ik zie geen enkel nut in dat on derzoek. Als het rapport erover einde lijk klaar is, is de werkelijke toestand weer veranderd7, aldus de heer H. Remmelink. Wethouder J. den Hartog bestreed de opmerkingen van het raadslid voor Gemeente Belang. „Tot nu toe gaat men bij Rijk en Provincie voor onze gemeente uit van veel te oude gege vens. Hierdoor komt het dat men ons tegenwerkt. De snelle groei van onze gemeente is er de oorzaak van dat ook de planologische gegevens snel verou derd zijn", zei hij. Ook wethouder R. de Jongh (PvdA) was het daarmee eens. Hij voegde er nog aan toe: „De uitslag van onderzoek en enquête zijn voor het college van groot belang om tot een gericht beleid te kunnen ko men. Het college zag tijdens de debatten kans het merendeel van de raadsleden van het belang van het onderzoek te overtuigen. Zelfs de heer H. Remme link wilde tenslotte wel bewondering voor het initiatief van het college to nen. Ondanks de meer positieve hou ding van de raad ten opzichte van het voorstel, werd besloten de definitieve beslissing pas in de volgende raads vergadering te nemen. Nagenoeg alle raadsleden wilden het voorstel eerst graag bestuderen. De heer H. C. de Gier (PvdA) lan ceerde tijdens de rondvraag de sugges tie om regelmatig een gemeentelijk contact-orgaan voor de bevolking sa men te stellen. Volgens het raadslid gebeurt dit in enkele andere Betuwse gemeente ook. Burgemeester D. J. Pott zegde toe het voorstel in overwe ging te zullen nemen. Naar aanleiding van een vraag van het PvdA-raadslid, de heer Th. Haan, merkte burgemeester Pott op, dat ten aanzien van de bouw van een openba re kleuterschool in Kesteren nog wat geduld zal moeten worden opgebracht. „Het is op het ogenblik heel moeilijk om er vaste financieringsmiddelen voor te krijgen", zei hij. EDERVEEN Hedenavond start de vv Advendo in café Marktzicht met een klaverj astoernooi waar ook ndet-le- den aan mee kunnen doen. Men kan zich 's avonds opgeven bij het bestuur. Tevens is er een verloting met aantrek kelijke prijzen. H. REMMELINK (Gem. Bel.) door bomen bos niet meer Zij waren rechtstreeks naar het weiland gegaan en hadden niet aan de optocht deelgenomen, zoals door de organisato ren in de spelregels was gesteld. Daar door kwamen zij te laat om nog aan het zoeken deel te nemen. Maar ook voor hen was er een troostprijs, want ieder kind dat niets had gevonden, kreeg op de deelnamelabel één echt ei mee naar huis. De uitdeelpost had het dan ook weer bijzonder druk. Namens het gemeentebestuur van Rhe nen gaf wethouder T. van Lienden blijk van zijn belangstelling. Trots laat de jeugd „de buit" aan vader zien. KESTEREN De heer L. van El dik, raadslid voor de Boeren Partij in Kesteren, heeft vrijdag avond tijdens de raadsvergadering afscheid genomen. Hij zal worden opgevolgd door de heer D. van Brenk. „Ik vind het jammer, dat u de raad gaat verlaten. Het lidmaatschap is niet van lange duur geweest, maar u hebt in die periode blijk gegeven van een goed inzicht in de materie", aldus burgemeester D. J. Pott, die in een afscheids woord de heer Van Eldik verder nog bedankte voor de goede sa menwerking. „Wij zijn u dankbaar voor de eer lijke benadering van de proble men", memoreerde wethouder R. de Jongh, namens de fractie van de PvdA. De wethouder bracht vervolgens de nauwe samenwer king tussen B.P. en PvdA in her innering en sprak de hoop uit, dat ook met de opvolger van de heer Van Eldik eenzelfde band mo gelijk zou zijn. Dok wethouder J. den Hartog vond het jammer, dat de heer Von El dik de raad ging verlaten. „Ik heb u leren waarderen. U had geen politieke ervaring en toch deed u het goed. Het zijn er maar wei nigen die dat kunnen", aldus de heer Den Hartog. De heer H. Remmelink (Gem. Bel.) legde in zijn afscheidswoord het accent op de eerlijkheid van het scheidende raadslid. „We hebben woelige tijden meegemaakt, waar in we hebben geleerd op u te kun nen vertrouwen", zei hij. Ook de heer Remmelink betreurde het, dat de heer Van Eldik „om persoon lijke redenen" had besloten voor het raadslidmaatschap te bedan ken. De heer Van Eldik sprak tenslotte een dankwoord uit. KESTEREN De prijzen van de aan - gevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Goudreinette: I 65-75: 105 II 65-75: 98-101 I 75-85: 116-118 II 75-85 111 I 85-95: 108-110 II 85-95: 114 Golden Delicious: II 60-65: 33-40 II 65-70: 43-51 II 70-75: 52-60 II 75-80: 56-65 II 80-85: 51-61 Jonathan: II 60-65: 27-29 II 65-70: 33-37 II 70-75: 37-40 II 75-80: 43 Lombartscal ville II 60-65: 42 II 65-70: 42-53 II 70-75: 64-70 II 75-80: 55-60 II 80-85: 45-54 Conference: I 55-60: 51 I 60-70: 57 Brederodes: II 60-65: 35 II 65-75: 43 Aardbeien: (kas): EI f 4,20 per doosje 200 gram. I f 2,80 per doosje a 200 gram. Prijzen genoteerd in centen per kg» tenzij anders is vermeld.

De Vallei | 1969 | | pagina 3