Bikila heeft nek gebroken Tweede Paasdag int. moto-cross Motorsportliefhebbers wacht in Bergharen spannende strijd Aad Jansen sloopte Fransman Milliën Happel bij Feijenoord bovenaan COR VAN DER HART tekende toch maar voor twee jaar bij Holland Sport-trainer heeft er lang over nagedacht Titelverdediger Hans Ree won Hans Kraay van plan weer te gaan spelen Janssen tweede TOM OKKER ALS DERDE GEPLAATST Vultink misschien naar West Berlijn VOLLEYBALTEAM WON VAN ISRAËL Jozef Golonka wil naar het buitenland Waterpolo-interland Dutch National Racing Team maakt op Zandvoort debuut Koersen in Hilversum INDIA NODIGDE HOCKEY-ELFTAL UIT SethGaaikema maakt tournee door Amerika Ds. Toornvliet voor Radio-Luxemburg Wereldpremière in nts-kunstprogramma Sterk Iets goed te maken Jammer Amateurs W.K. driebanden Bij programma Punten Op parkeerplaats Schoon schip Op weg Meer Engelse league Roeitoernooi van kaan Etappezege voor Piet Hoekstra Tweede paasdag Schaakkampioenschap DINSDAG I APRIL I96~ AYLESBURY Abebe Bikila blij et een gebroken nek te hebben en een ernstige beschadiging aan het rugge- merg. Dit verklaarden doktoren van het ziekenhuis in Stoke Mandeville, waar Bikila wordt behandeld, maan dag. De Ethiopiër had een rustige nacht gehad. „Maar zijn toestand is nog uitermate ernstig", aldus een me disch communiqué. APELDOORN Ondanks het nog prille begin van het seizoen wordt twee de Paasdag al de tweede grote inter nationale moto-cross onder auspiciën van de KNMV verreden. Na het grote duel tussen de Nederlandse toprijders en de rest van Europa in St. Anthonis is nu Bergharen aan de beurt. Op het prachtige circuit „De Zandberg" van de Motor- en Auto Club „Maas en Waal 'zullen alle Nederlandse toprijders uit komen tegen de sterkste vertegenwoor digingen van België, Zweden, Tsjecho- Slowakqe, Denemarken, Oostenrijk, Duitsland en Zwitserland. „De Zandberg" is een van de meest spectaculaire circuits van Nederland. Het is een zandenclave midden in het vruchtbare rivierklei-gebied yan het land van Maas en Waal. Het is bijzon der zwaar door zijn vele klims en af dalingen en de grote zandwoestijn. Het is ongeveer twee kilometer lang en voor de toeschouwers bijzonder overzichte lijk. De hoofdwedstrijd in de 500 cc. in ternationaal brengt voor Nederland al le kopmannen aan de start. Frans Sig- mans, Pierre Karsmakers, Gerrit Wol- sink, Jo Lammers, Ton van Heugten, Jan Keizer, Stef van der Sluis, Frits Selling, Jan Roessink, Henny Wassink en vele anderen. Het starten van Har- ROTTERDAM DFC's trainer Hans Kraay overweegt om zelf weer betaald voetbal te gaan spelen. In dat geval zou Feyenoord, dat hij verleden jaar als actief speler verliet, alsnog een transfersom kunnen opeisen. De Rot terdamse eredivisievereniging heeft daar gedurende een periode van vijf jaar na het vertrek van Kraay recht op. Manager Brox: „Normaliter is het onze gewoonte gebruik te maken van onze rechten. Maar op het ogenblik heb ben we van Kraay nog geen verzoek binnengekregen. Wanneer dat komt moeten we de situatie eerst nog eens bekijken. Feyenoord heeft een vinger in de pap, maar wat we zullen doen is nog niet te bekijken". rie Driessen is door zijn val zondag in Venray zeer twijfelachtig geworden. Ditzelfde veld bond in St. Anthonis eveneens de strijd aan met de top van Europa en hoewel de eerste plaats voor de Zweed Hammergren was, plaatsten zeven Nederlanders zich bij de eerste tien. Onderling is er door de Nederlanders op het scherp van de sne de gevochten en dit viel uit ten gunste van Frans Sigmans na een adembene mend duel met Pierre Karsmakers. In Bergharen zal Karsmakers belust zijn op revanche en alleen hierdoor al zal het aan spanning niet ontbreken. Jan Keizer komt echter na zijn operatie steeds beter in vorm en ook hij zal ho ge ogen willen gooien. Ton van Heug ten, zondag winnaar in Venray en Ger rit Wolsink zullen overigens hun huid zo duur mogelijk verkopen en behoren eveneens tot de goede kanshebbers. Het buitenlandse veld is eveneens bij zonder sterk. De Zweed Hammergren is niet van de partij evenmin als Joel Robert van de Belgen. De laatste stel de trouwens in St. Anthonis door een onsportieve houding erg teleur. Voor de Zweden komen uit Ake Olsson, Jan Johansson, Bo Petterson, Hans Hans- son en Bill Nilsson. Vooral de eerste twee zullen het onze Nederlandse jon gens bijzonder zwaar maken. Favoriet is en blijft echter de sympatieke Belg Frans Slechten. Een technisch zeer be gaafd coureur en wat in Bergharen zeer belangrijk is, een vechter. Walter Beaten, Peter Vromans, Robert van Hoof en Frangois Minne completeren de Belgische ploeg, die op papier bij zonder sterk is. De Tsjechen Emil Kaz- da en Josef Hrebecek zal men zeker steeds in de voorste gelederen kunnen aantreffen. Johs Mortensen en Finn In- geman van Denemarken, Johan Som- merauer, Oostenrijk, Alfred Hülsmann, PALM A Jan Janssen heeft in de eerste etappe van de Ronde van Ma jorca in de Spanjaard Juan Silloniz zijn meerdere moeten erkennen in de eindsprint. Met nog twee andere Span jaarden, Gonzales, Linares en Rodas en de Italiaan Farisatto zat Janssen in een kopgroepje, dat in de rit over 167 kilometer met start en finish te Palma meer dan een minuut voorsprong had genomen. De uitslag van de eerste etappe was: 1. Juan Silloniz (Sp.) 167 km in 4 uur 22 minuten en 51 seconden, (met tijds- vergoeding 4.22.21); 2. Janssen (Ned.) 4.22,51 (4.22,36); 3. Gonzalez Linares (Sp.) 4.22,51; 4. Rodas (Sp.) 4.22,51; 5. Farisatto (Ita.) 4.22,51; 6. Gomez Lu cas (Sp.) 4.24,11. ROTTERDAM Aad Jansen is te rug. In de Rotterdamse Rivièrahal bok ste de Nederlandse weltergewicht gis teravond een van zijn beste partijen. Hij deed dat tegen de waarlijk niet slechte Fransman Marcel Milliën, voor wie niets overbleef dan een zware ne derlaag op punten. Fors getekend stapte Milliën na tien ronden van drie minuten uit de ring. Jansens linkse stopstoten hadden zijn typische hoge en gesloten Franse dek king uit elkaar gehaald ep daarbij hun sporen op zijn gezicht achtergelaten. De Rotterdammer was zeer gecon centreerd onder de schijnwerpers ver schenen. Na zijn puntennederlaag tegen de Fransman Verecutter onlangs in Duinkerken had Jansen voor eigen pu bliek iets goed te maken. Hij heeft dat dan gisteravond volle dig gedaan. De Nederlander bokste zeer gevarieerd, slipte goed weg als Milliën -iem tegen de touwen wilde zet ten en zorgde ervoor, dat de Fransman na een goed begin nauwelijks meer door kon komen. De veel beweeglijker Jansen vergat zijn hoeken niet. Ook naar het lichaam lanceerde hij zijn treffers, waardoor Milliëns achterstand met de regelmaat van een klok groter werd. Het was daarom zo jammer, dat de Rotterdammer zich inde laatste ron de liet verleiden tot invechten. Zijn voortreffelijke linkse directe bleef in die periode achterwege. Aan zijn supe rioriteit kon na afloop echter niet meer worden getwijfeld. De uitslagen van de amateurpartijen waren: lichtweltergewicht: Ahmed ROTTERDAM De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord, die op het ogen blik naarstig naar een nieuwe trainer zoekt zal zo snel mogelijk na 6 april een beslissing nemen wie de opvolger van Peeters wordt. Op 6 april komt voorzitter Couwenberg terug van va kantie en eerst dan zal de knoop wor den doorgehakt. Van de trainers, die Feyenoord op het oog heeft, staat de naam van de ex-oefemeester van ADO, de Oostenrij ker Happel, bovenaan de lijst. „Maar er zijn wel meer kandidaten", aldus manager Brox. „Wellicht komen er in de komende dagen nog sollicitanten op de proppen. In ieder geval is er tot op het ogenblik nog niets officieels door ons gedaan". Aad Jansen (rechts) in zijn partij tegen de Fransman Milliën. won van Brouwer door opgave in de eerste ronde. Middengewicht: Van Set- ten onbeslist met Sanders. Zwaarge wicht: Walcott won door k.o. in de der de ronde van Beens. JOHANNESBURG Tom Okker is als derde geplaatst voor het tennistoer nooi om de Zuidafrikaanse titels, dat vandaag in Johannesburg begint. Okker, die het toernooi verleden jaar op zijn naam bracht, heeft alleen de Australi sche Rod Laver en Tony Roche voor zich. De plaatsingslijst luidt: 1. Laver (Australië), 2. Roche (Austr), 3 Okker (Ned), 4 Drysdale (Z-Afrika), 5 Gonzales (VS), 6 Emer son (Austr), 7 Ralston (VS), 8 Gimeno (Spanje), 9 Hewitt (Z-Afrika), 10 Moore (Z-Afrika), 11 Richey (VS), 12 Stolle (Austr), 13 Maud (Z-Afrika), 14 Crealy (Austr), 15 Pilips-Moore (Austr),16 Mac- Millan (Z-Afrika). Dames: 1 Billy Jean King (VS), 2 Nancy Richey (VS), 3 Virginia Wade (GB), 4 Ann Jones (GB), 5 Annette du Plooy (Z-Afrika), 6 Rosemary Casals (VS), 7 Pat Walkden (Z-Afrika), 8 Les ley Hunt (Austr). BERLIJN Wanneer de Fransman Jean Marty niet zal deelnemen aan 't biljarttoernooi om het wereldkampioen schap vijfkamp, dat van 19 tot 27 april in West-Berlijn wordt gehouden, zal een Nederlandse speler worden uit genodigd. Waarschijnlijk zal dat Hans Vultink zijn. Zeker van deelneming aan dit toer nooi, waarin wordt gespeeld in de speelsoorten libre, 47/2, 71/2, bandsto ten en driebanden, zijn Spielmann, Muller (beiden West-Duitsland), titel verdediger Ceulemans (België), Scherz (Oostenrijk), Berardi (Argentinië) en Ogata (Japan). SNEEK Het Nederlands volleybal team (heren) heeft maandagavond in Sneek een overwinning in vier sets op de ploeg van Israël behaald. De set standen waren 16-14, 15-9, 13-15 en 15-3. De ongeveer duizend toeschouwers hebben geen- grote wedstrijd gezien. Nederland was technisch zeker be kwaam, doch de smashkracht van de ploeg was te gering. In de Oranje for matie kwamen spelverdeler Geert Trompetter, Hans Janssen en Johnny Groen tot aanvaardbare verrichtingen. De eerste set, door Nederland met 16-14 gewonnen, bracht de nodige span ning. Daarna kregen de gasten weinig kansen. Met 15-9 kwam een overwin ning van Oranje in zicht. Een verslap ping in de derde set maakte dat de ont moeting toch nog langer duurde, dan aanvankelijk werd verwacht. Met 15-13 ging de zege naar Israël. Bij Israël waren aanvoerder Mosje Liechtenthal en Krapowski de enige op de voorgrond tredende spelers. TOKIO De Belg Laurent Boulan- ger heeft vandaag in de eerste ronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap biljarten driebanden een overwinning behaald op de Amerikaan William Hynes. Boulanger versloeg de Amerikaan in 93 beurten met 60 tegen 52 caramboles. De hoogste serie van de 37-jarige Belg zes bracht hem een gemiddelde van 0,638. De 44-jarige Hynes, Noordamerikaans kampioen in 1969, had een hoogste serie van vijf en een gemiddelde van 0,553. Verder versloeg de Amerikaan Allen Gilbert de Peruaan Humberto Sugimi- zu Honda in 76 beurten met 60-45. Gil bert's hoogste serie was drie en zijn ge middelde bedroeg 0,789. Honda's hoog ste serie was vijf en zijn gemiddelde bedroeg 0,592. In de tweed ronde komt Boulanger uit tegen Gilbert. Honda speelt dan te gen de Deen Kurt Thoegersen, die maandagavond laat te Tokio is aange komen als plaatsvervanger van de zie ke Oostenrijker Johann Scherz. Duitsland en Jo Hüsler, Zwitserland zullen naar onze mening in dit geweld geen grote rol spelen. Een aantrekkelijk bijprogramma van de 50 cc. junioren en 250 cc. junioren maakt het programma compleet. Veel belovende renners komen hier aan de start. Bij de 250 cc. staan onder meer de volgende namen op de lijst; Schot poort, Beekbergen; Karsmakers, Aalst; Beumer en Demoet, Arnhem; Broek huis, Ermelo en Makking, Eefde. Bij de 50 cc. komen we de volgende na men tegen: Wentink, Doetinchem; Ab- sen, Teriet; Van der Enden en Willems, Arnhem; Van der Linden, Doetinchem en Van Essen, Apeldoorn. De 500 cc. internationalen rijden drie manches, de 250 cc. junioren twee en de 50 cc. ju nioren vechten in een race de strijd uit. De eerste start is om twee uur. De training begint al om elf uur. Bergha ren is te bereiken via Nijmegen en daarna richting Druten. Hier zijn de routes bepijld. Frans Slechten, de sympathieke Belgische motocrosser, zal in Bergharen op Tweede Paasdag één van de grootste favorieten zijn. Na de debacle van Joel Robert in St. An thonis zal hij alles op alles zetten om het prestige te herstellen. DEN HAAG In een riant huis aan de Alkmaarsestraat in Den Haag is een grote beslissing gevallen. Trainer Cor van der Hart (41) heeft in alle ernst lang nagedacht of hij zijn verbintenis met Holland Sport zou verlengen. Hij heeft de knoop doorgehakt en voor twee jaar bijgetekend. Na drie jaar Holland Sport stond v. d. Hart voor een belangrijk besluit in zijn moeilijke beroep. Het werd „ja", want ook hij weet, dat er bij de grote clubs Weinig vacatures zijn, ook al ver trekt straks de trainer van Feyenoord, Ben Peeters. De oud-international, meestal snel be slissend en gewend aan moeilijke si tuaties, zit er mee in. „Wat je in die tijd hebt opgebouwd zet je niet in eens aan de kant. Wat me evenwel in hoge mate intrigeerde was het feit", zegt hij nog altijd peinzend, „of ik ook bij een andere club resultaten zou kunnen be reiken. Tenslotte is het met de ploeg uit Den Haag snel gegaan. Voor een beginneling mocht ik echt niet moppe ren. Maar het elftal is met of zonder mij kwetsbaar." „Het zijn allemaal hard werkende jongens, maar iedereen kan zelf consta teren dat de kwaliteit, om er een top- ploeg van te maken, ontbreekt. Lo gisch, dat je je dan realiseert of er wel genoeg mogelijkheden zijn. Het waren allemaal punten, die een woordje meespraken en waarvoor een oplossing gezocht moest worden, voor ik mijn contract verlengde." Idealist v. d. Hart denkt, na zijn toch niet geringe resultaten in twee jaar stootte hij met de ploeg door van de eerste naar de eredivisie aan grote re successen. Hij wil daarom enkele plaatsen in het elftal van Holland Sport versterken, daarbij vooral denkend aan een grotere aanvalskracht. De financiële draagkracht van Hol land Sport, dat met een gemiddeld aan tal toeschouwers van boven de tiendui zend een goed seizoen maakt, is daar bij van beslissende betekenis. Ook moest er een einde komen aan de abnormale trainingsmoeilijkheden van Holland Sport. „Twee jaar heb ik met de jongens getraind op een strook van 25 meter. Op Ockenburg, een ac commodatie waar men het in de twee- Cor van der Hart: ,,Wat je in die tijd hebt opgebouwd zet je niet in eens aan de kant." de divisie niet mee zou doen. Zelfs op een parkeerplaats heb ik geoefend." „En dat zat me tot hier. Het is een moeilijk vak; ik doe het graag, maar zo kon het beslist niet doorgaan." In drie seizoenen, dat Cort v. d. Hart bij Holland Sport werkzaam is, heeft hij met vaste hand alleen geregeerd en schoon schip gemaakt. In juli 1966 gestart met 32 spelers, stuurde hij er na één seizoen 14 weg. Er werd nieuw spelersmateriaal aan getrokken, gevolgd door een tweede uit verkoop in het tweede seizoen. Het re sultaat: een oude kern van slechts ze ven spelers, waaromheen nieuw bloed, dat met ijzeren hand door Van der Hart tot een eenheid werd gesmeed. Kwalitatief niet hoog reikend, maar wél bezield van de wil om het verover de eredivisieschap met hand en tand te verdedigen. Cor v. d. Hart kon daar moeilijk af- BRATISLAVA Jozef Golonka, de aanvoerder van het Tsjechische ijs- hockeyteam, heeft besloten zich niet meer beschikbaar te stellen yoor de na tionale ploeg. Hij wil overgaan naar een vereniging in het buitenland als speler of als speler-coach. Golonka heeft verscheidene aanbie dingen gehad uit Zweden, Oostenrijk en West-Duitsland. GRONINGEN. De Groninger zwem en poloclub GZ en PC houdt op 26 april een interland waterpolowedstrijd tussen Rusland en Nederland. De wed strijd wordt gehouden in het open- luchtbad De Papiermolen in Gronin gen. scheid van nemen. „Holland Sport is nog lang niet op de plaats waar het moet komen. De club is wel op weg en dan realiseer je je of het wel verstan dig is om weg te gaan." Natuurlijk speelden ook zakelijke be langen een rol van betekenis. „Geld is voor een trainer belangrijk. De toekomst is te onzeker. Om iets te betekenen heb je een klankbord nodig. Het klankbord van een grote club." Met Holland Sport probeert v. d. Hart zijn doel te bereiken. De resultaten in de praktijk zijn doorslaggevend. „Het klinkt misschien wat fanatiek, maar ik wil gewoon méér. En daar zal ik met Holland Sport in de komende twee jaar hard voor moeten werken." LONDEN In de eerste divisie van de Engelse league zijn maandagavond drie wedstrijden begonnen en slechts twee voltooid. De ontmoeting tussen Burnley en Sunderland werd na de rust niet hervat wegens een sneeuw storm, die voetballen onmogelijk maakte. Burnley had op dat moment een voorsprong van 1-0. De resultaten van de andere wedstrijden waren: Li verpool-Arsenal 1-1; Nottingham Fo rest Manchester United 0-1. HAARLEM Het Dutch National Racing Team zal tijdens de Paasraces van de Nederlandse Autorensport Ver eniging op Zandvoort zijn Nederlandse debuut maken. Op de tweede Paasdag starten Gijs van Lennep met een Porsche 911, Rob Slotemaker met een Alfa Romeo 1600 Compressor, Nico Chiotakis met een Alfa 1300 en Henk van Zalinge eveneens met een Alfa 1300 voor de onlangs opgerichte nieuwe renstal in een race voor het nationale Toerwagenk ampioenschap Tot de deelnemers behoren voorts onder meer Ed Swart met een Fiat Abarth 850, Hans Oskamp met een Austin Cooper, Toine Hezemans met een Porsche 911 en Frans Lubin met Ford Escort. Hoogtepunt is de formule Fordrace, die telt voor de competitie om het of ficieuze Europese kampioenschap. Er komen 28 wagen in twee manches aan de start. Rob Slotemaker en Liane Engeman zijn de Nederlandse deelnemers. ROTTERDAM De pijlsnelle Zeven klapper gaat vanavond in het Hilver- sumse sportpark proberen zijn zegetocht voor te zetten. Welliswaar is de afstand 2400 meter net even te lang voor hem, maar dat kan hij compenseren met zijn formidable vorm. Brün Beer en En try Volann zijn de aangewezen dravers om Zevenklapper van zijn goudkoorts te genezen. In totaal worden vanavond acht koer sen verreden, waarvan de eerste zeven uur begint. Onze prognoses: APRILGRAPPRIJS (2000 meter): Her togin van Gelre - Hippo - Handy Mac. Outsider: Holgapluto Gerda. APRILZAADPRIJS (2000 meter, met trio): Gloriant - Germa Cavaljos - Guy Volann. Outsider: Edeldame. APRILGEKPRIJS (2000 meter): Gran- da - Go to War - Gambo Geluk. GEUZENPRIJS (Eerste afdeling, 2000 meter, voor leerling-pikeurs): Dea Al- kestis VE - Eddi Scotch - Eronica W. GRASMAANDPRIJS (2400 meter, met trio): Zevenklapper - Brün Beer - Entry Volann. Outsider: Domingo. GEUZENPRIJS (Tweede afdeling): Fenno Silk - Feny Hollandia - Daniella Prelesjnik. DEN BRIELPRIJS (2000 meter, met trio): Grace Again - Edel Hollandia - Good Luck S. Outsider: Excellentie S. ALVAPRIJS (2400 meter): Fluiter S. - Gyas - Edel van Dobra. Outsider: Es- tella. LEEUWARDEN De eerste ronde van het toernooi om het Nederlandse schaakkampioenschap, waarin de in ternationale meester Hans Ree zijn ti tel verdedigt, leverde weinig verras singen op. Opmerkelijk was wèl, dat er fel op winst werd gespeeld. Piket verloor van Donner, terwijl Etmans het niet kon bolwerken tegen Ree. Langeweg, die in dit toernooi met zes titelhouders en zes niet-titelhouders uiteraard ook tot de kanshebbers be hoort, kwam niet door de zorgvuldige verdediging van ex-jeugdkampioen Jan Timman heen. Evenmin lukte het Kuy- pers, de kampioen van 1963, de defen sie van de jonge Fries Scholl aan te tasten. Uitslagen: Langeweg Timman, V*J/2, Etmans Ree 0il, Kuypers Scholl, V2-V2, Zuidema Van Baarle, afgebroken, Piket Donner, 0-1, De Ruiter Kramer, afgebroken. DEN HAAG Nederland is uitgeno digd voor een groot hockeytoernooi, dat van 3 tot 12 januari in Bombay wordt gehouden. Behalve Nederland zijn uit genodigd Pakistan, Spanje, België, Australië, Oost- en West-Duitsland, Ke nia en Nieuw-Zeeland. AMSTERDAM De drielandenroei- wedstrijd West-Duitsland - Nederland - Denemarken, die voorlopig was vastge steld op zaterdag 14 en zondag 15 juni in Ratzeburg, gaat niet door. Het bleek niet mogelijk data te vinden die voor alle drie landen aanvaardbaar waren, gezien de opbouw van het seizoen. In verband met de afgelasting van de drielandenontmoeting zijn de wed strijden van de Amsterdamse roeibond een week verplaatst. Zij zullen vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 juni op de Bosbaan worden gehouden. ANNABA Piet Hoekstra heeft de eerste etappe van de Ronde van Anna- ba gewonnen. De Fries was de snelste sprinter in een kopgroep van negen man, die een voorsprong van ruim twee minuten had op de naaste con currenten. Hoekstra legde de 180 kilo meter, met start- en eindpunt te Anina- ba, het vroegere Bone, af in 4 uur 30 minuten en 2 seconden. SCHIPHOL Voor een tournee van ruim twee maanden, waarbij hij voor stellingen gaat geven voor Nederlandse verenigingen, is cabaretier Seth Gaai- kema vanmiddag met pianist Henk v. Dijk van Schiphol naar Amerika ver trokken. Hij zal achtereenvolgens op treden in San Francisco, Canada, New York, diverse eilanden van de Neder landse Antillen, Venezuela, Paramaribo en Brazilië. „Het is m'n normale programma „kom kom, tuut-tuut, ho-ho", aldus Gaai- kema bij zijn vertrek, „doch voor zo ver mogelijk heb ik de liedjes en de conference aangepast en afgestemd op de Nederlanders in het buitenland." Pianist Roelof Stalknecht, die hem in Nederland voortdurend heeft begeleid, bevindt zich op vakantie in de Arden nen. De afgezette predikant van Radii Bloemendaal, ds. Toornvliet kan ziji radiowerk toch blijven voortzetten. Van zondagavond 4 mei af krijgt hij elke week een kwartier zendtijd via Radio Luxemburg op 208 meter. De stichting „Een woord voor de we reld" uit Amsterdam heeft hem deze zendtijd ter beschikking gesteld. „Van A tot Z" is de titel van het zo juist verschenen boek van Rebecca Rass, waarin op een poëtische manier de wereld verandert doordat de leeste kens zich onafhankelijk verklaren en de woorden en de letters aan hun lot overlaten. Dit gegeven is het uitgangspunt voor een televisie-voorstelling, waarvoor Iz- zy Abrahami en Jan Venema het sce nario schreven. De NTS zendt dit pro gramma woensdag van 22.40 tot 23.25 uur in de serie „Eigentijds" op Neder land 1 uit. De bekende componist-dirigent Bruno Maderna componeerde de muziek voor dit programma. De uitzending is dus tevens de wereldpremière van het nieuwste werk van deze componist. Aan de uitvoering werkten mee Han de Vries (hobo), George Pieterson (kla rinet), Koos Verheul (fluit), Willy Goudswaard (drums), Eugenie Loudon (harp), Julien Coco (gitaar), Ruud Bosch (trombone), Ruud Brink (tenor sax), Jan Vleeschouwer (trompet) en Ad van der Molen (klarinet). In het beeldverhaal danst Roni Segal de solopartij. De pantomimegroep „Car rousel" onder leiding van Rob van Reijn verbeeldde de proto-types. Dat zijn Hen ri Adriaansen (als de soldaat), Marjo lein Bol (de bruid), Peter Faber (hip pe vogel), Wies Fermie (het meisje), Mnime Hosseine (de priester), Rob Krat (de Koning), Wim Nabben (de ad miraal), Ab Smit-Roeters (de dichter), Nelly de Wekker (de prostituee) en Rob van Reijn (de harlekijn). De tekeningen en het maquette-ont werp zijn van „Willem". Voor de ma quettebouw zorgde Jan Bloot. Els Salo mons ontwierp het decor. Filmopname en animatie: Rob Zimmerman. Advie zen en mise en scène: Izzy Abrahami. Produktie en regie van het programma berustten bij Jan Venema.

De Vallei | 1969 | | pagina 15