Chr. schoolbesturen gaan samenwerken bij nieuwbouw scholen H. Stoer over samenvoeging van drie gemeenten: „Maak een eind aan de geheimzinnigheid Dhr. A. Voermans kreeg bronzen eremedaille VEILING SEPTEIÏ HEL Merino's weer contra Zweedse tegenstander „Jongens, let op... goed Eerst in Molenbrug later Dragonder 99 Partijen behoefden geen water bij wijn te doen Knipoog van .Fortuna' was misverstand Weer verlies voor Opheusden: 0-2 uw 5 treffers van J. Veldhuizen Inspraak is onvoldoende MAC"- Veenendaal organiseert paasrit Overwinning van RHC-„negental" n Vlot Bestuur Exportmarkt Mist u VALLEI? Belt u dan even a.u.b. Winkels vrijdag om 18.00 uur gesloten Morgenochtend stoffenshow Waardering Winnaar 99 had ander nummer Afd Nijmegen Handbal MARKTEN DINSDAG 1 APRIL 1969 VEENENDAAL De besturen van de hervormde lagere scholen en de stich ting ter bevordering van het Christelijk Nationaal Schoolonderwijs in Veenen- daal hebben besloten tot een nauwe samenwerking op het gebied van de scho lenbouw. Men heeft daartoe de Stichting Samenwerkende Christelijke Scholen opgericht. Een van de eerste resultaten van de samenwerking is de bouw van een gezamenlijke christelijke school in het plan Molenbrug. De bestaande her vormde en christelijk-nationale scholen behoren nog niet tot de nieuwe stich ting, maar in de toekomst is dit niet uitgesloten. Voorlopig zal de samen werking zich beperken tot de bouw van nieuwe christelijke scholen in Yeenen- daal. „Het initiatief voor de samenwerking is van beide schoolbesturen uitgegaan. Er deed zich namelijk een probleem voor op het gebied van de scholenbouw, ïn het plan Molenbrug was maar één christelijke school gepland, maar wie deze zou kunnen gaan bouwen was een vraag, waarmee beide schoolbesturen zich bezighielden", aldus ds. A. Vroeg- indewey, voorzitter van de nieuw stich ting, die weliswaar nog notarieel moet worden bekrachtigd. Besprekingen, die tussen beide school besturen plaatsvonden, hadden volgens de Veenendaalse predikant, weldra suc ces. „Wij hebben elkaar vrijwel onmid dellijk gevonden op dezelfde grondslag. Geen van beide partijen heeft om het maar zo eens te zeggen water bij de wijn moeten doen". Ds. Vroegindewey Jotaris Hage met het winnende lot. VEENENDAAL De finale van de grote verloting van de speel tuinvereniging Prins Willem- Alexander" die gisteravond werd opgevoerd in „de Korenbeurs" was beslist niet het einde" voor de heer A. Nap van de Nieuweweg. Hi] was volgens de loterij-adminis tratie de winnaar van de hoofdprijs, een Renault personenauto, nadat notaris Hage nummer 508 uit de zwaar verzegelde bus had opge diept. Een telefoontje namens het be stuur van de speeltuinvereniging was voldoende om de opgetogen prijswinnaar binnen de kortst mo gelijke tijd naar „de Korenbeurs" te laten komen. Hij werd uitbundig gefeliciteerdmaar kort daarop ontgoocheld toen hij het lotnummer 505 op tafel deponeerde. Nummer 508 bleek na veel gras duinen in papieren aan een ander te zijn verkocht. Later op de avond bleek dit nummer in bezit te zijn van de heer R. S. J. Tiemessen, Staringlaan te Wageningen. „Er zijn ergere dingen", zo re ageerde de heer Nap toen hij over de ergste teleurstelling heen was en het excuus van het bestuur had aangehoord. De loterij heeft de speeltuinver eniging circa f 10.500,- netto op geleverd. Het bedrag zal worden gebruikt om de speeltuinvereniging aan de Buurtlaan-west te verbete ren. Vanavond zal de hoofdprijs aan de „echte" prijswinnaar worden overgedragen. vertelt, dat als grondslag van de nieu we stichting de Heilige Schrift en de drie formulieren van enigheid zijn ge kozen. Als basis voor de vlotte overeenstem ming gold volgens de dominee het feit, dat men de laatste jaren steeds meer naar elkaar is toegegroeid. Er bestond al geruime tijd een wederzijds vertrou wen tussen de schoolbesturen als resul taat van informele besprekingen. „De samenwerking tussen de schoolbesturen maakt vooral de keuze voor de nieuwe inwoners gemakkelijker, omdat bij de keuze van een christelijke school geen alternatief meer bestaat in de nieuwe vorm", aldus ds. Vroegindewey, die te vens onthult, dat ook voor het plan Dragonder wordt gedacht aan een ge zamenlijke school. De overeenstemming moet worden gezien als een belangrijke stap op de weg naar een grotere samenwerking op het terrein van onderwijs in Vee- nendaal. Het tot nu toe gevolgde systeem van het bouwen van scholen door di verse instellingen in nieuwe wijken is hiermee doorbroken. Ds. A. VROEGINDEWEY voorzitter Het bestuur van de nieuwe stichting die de naam heeft gekregen Stichting samenwerkende christelijke scholen telt acht bestuursleden waarvan elk bestuur er vier heeft anagewezen. In het stich tingsbestuur hebben zitting ds. A. Vroegindewey (voorz.), S. P. J. Maas (secretaris) J. Budding (penningmees ter), P. N. van Galen (alg. adjunct), W. van de Pol, H. van Ravenswaaij, P. G. van Ojik en J. D. van de Nadort. Ook op ander terrein wordt gestreefd naar wat meer samenwerking tussen de scholen en als resultaat daarvan moet worden gezien het gezamenlijk plaat sen van één advertentie voor de aan gifte van leerlingen voor de lagere scholen. OPHEUSDEN Weer kreeg Op heusden in de hoofdklasse van de af deling Nijmegen een nederlaag te slik ken en opnieuw op eigen veld. Nu was het Millingen dat met 02 zegevierde. Tot aan de rust kon Opheusden, dat windvoordeel had, de stand op 0O hou den. Na rust duurde het nog een half uur spelen voordat Millingen op O1 kwam, daarbij geholpen door achterspe ler De Wit die uit een corner in eigen doel kopte. 5 minuten later schoot Ver meulen de stand naar O2. De situatie voor Opheusden blijft het zelfde, want ook Aquila uit Dreumel verloor met O1. Dode waard doet het beter. Dank zij een kleine, maar verdiende 1O zege in de thuiswedstrijd tegen Nijmegen klom het op naar de 2e plaats. Leider Olympia kreeg zijn 2e nederlaag van dit seizoen te incasseren in Haalderen bfl HAVO. Bemmel kwam in de uitwedstrijd te gen RODA in Winssen niet verder dan een puntloos gelijk spel. Zaterdag a.s. en tweede paasdag wordt er een volledig programma afgewerkt. De stand in de hoofdklasse is nu: Olympia Dode waard HAVO Sp. Bemmel Millingen RODA DBV Nijmegen NOVTO Nijm. Boys Aquila Opheusden 13 9 2 2 20 34—13 13 6 4 3 16 19—14 13 7 2 4 16 24—20 13 5 5 3 15 22—17 12 7 1 4 15 22—17 13 6 3 4 15 22—17 12 4 4 4 12 12—15 13 4 4 5 12 21—23 13 4 4 5 12 15—21 13 3 3 7 9 29—36 12 2 4 6 8 13—22 12 1 0 11 2 11—28 De export van geslacht pluimvee, vooral van braadkuikens blijft zich gunstig ontwikkelen, althans wat hoe veelheid betreft. De afgelopen week hebben verschillende afladers met ijver getracht de prijzen op te trek ken. Anderzijds waren er afladers die hun afnemers berichtten dat tegen on veranderde prijzen geleverd zou wor den. Het is te begrijpen dat onder de ze omstandigheden de verhoogde prij zen slechts moeizaam te realiseren zijn. Nu de extra-bevoorrading voor de Paasverkoop is voltooid, mag men ze ker met enige teruggang in de afzet rekenen. De afzet in het binnenland is zeer goed geweest. De verkoop van soepkippen is ook bevredigend geweest. De contractprijs voor mesters bleef in de week tot 15 maart onveranderd f 1,56. Ook de vrije-marktprijs bleef onveranderd die week op gemiddeld f 1,69. In de week tot 22 maart werd ruim 3800 ton geslacht gevogelte uitge voerd, waarvan 3292 ton braadkuikens; 265 ton kippen; 9 ton Pekingeenden en 234 ton divers gevogelte. voor Veenendaal ,7,0T:: 10550 v".3™; 11079 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 RENSWOUDE Voetbalvereniging Renswoude heeft het vrije weekend nuttig besteed. De roodwitten oefen den zaterdag tegen de F.C. Majella uit Utrecht ter voorbereiding op de twee zware uitwedstrijden die, nu Ter- schuur onverwacht gelijk speelde, weer redelijke kansen bieden voor Renswoude vooral wanneer CSW en Lopik kunnen worden verslagen. Voor rust moest Renswoude in een gewijzigde opstelling nog wat wennen en de FC Majella kreeg dan ook de eerste goede kansen. Na een half uur werd het echter 1-0 door J. Veldhuizen die deze middag alle doelpunten zou scoren. Hierna probeerde Majella fel de achterstand weg te werken, waar door Renswoude de ruimte benut kreeg die echter niet werd benut. Vlak voor het einde van de eerste helft werd het toch nog 2-0. Na rust had trainer v. Soest het elf tal gewijzigd en dat was een grote verbetering. Na ruim 10 minuten werd het 3-0 en Majella dat kranig partij had gegeven, zakte nu in el kaar. Nog tweemaal wist de produk- tieve Veldhuizen te scoren voordat de uitstekend leidende scheidsrechter Schoeman voor het einde blies. Renswoude 2 verspeelde zijn laatste kans in Putten op een prolongatie van het kampioenschap door geflatteerd met 5-1 te verliezen van SDCP 2. De Puttense ploeg is nu met 6 punten voorsprong vrijwel zeker van de ti tel. Verdere uitslagen: GVVV 6 Renswoude 3 1-1; Jun.: Renswoude aDOVO c 0-2; Adsp.: Renswoude A Advendo A 9-1. RENSWOUDE De gemeenteraad van Renswoude vindt dat er een eind moet komen aan de geheimzinnigheid rondom de plannen tot eventuele sa menvoeging van Woudenberg. Scherpenzeel en Renswoude en overige in dit verband ter sprake komende grenscorrecties. Met name de heer H. Stoer (CHU) liet zich gisteravond in deze zin uit, aan het einde van de vergadering, die voor het overige weinig gesprekstof had geboden. De heer Stoer zei onder meer dat naar zijn mening kan worden gesproken van „Gedeputeerde dicta tuur", waarhij hij doende op het feit dat het gesprek over deze problematiek voorals nog slechts officieel zou plaatsvinden binnen de kring van de colleges van Ge deputeerde Staten. De heer Stoer zei te vrezen, dat de be trokken gemeenten in de toekomst voor een vrijwel voldongen feit zouden ko men te staan, zonder er in voldoende mate in te zijn gekend. ..Abortus plegen mag niet, maar in dit geval zou het prachtig wezen....", aldus het raadslid, dat zich voorts be klaagde over het gemis aan gelegen heid tot inspraak voor de betrokkenen. Hij citeerde een aantl kranteartike len, waaruit moest blijken dat in de drie gemeenten nauwelijks animo bestaat voor het samengaan. Als extra kantte kening zei de heer Siper dat het een bedenkelijke zaak zou zijn wanneer Scherpenzeel zou gaan fungeren als „hoofdplaats". Burgemeester J. A. Hosang was het wel eens met de heer Stoer, voorzover 't gebrek aan inspraak betrof. Hij deel de verder mee, dat binnen afzienbare tijd weer overleg zal plaatsvinden tus sen G.S. van Utrecht en Gelderland, waarbij ook zal worden gesproken over gemeentelijke herindeling in de Betuwe. H. STOER (CHU) gedeputeerde dictatuur VEENENDAAL In verband met Goede Vrjjdag zullen den winkels in Veenendaal op vrijdag 3 april om 18.00 uur gesloten zijn. Er is deze week geen kopavond. Nl%\ OVERBERG. De burgemeester O R. van 2123 gereikt aan de heer A. Voermans, die 21 i.v.m. het bereiken van de pensioen- 36 gerechtigde leeftijd na 29 jaar de over heidsdienst heeft verlaten. De heer de eremedaille in kreeg 75/'opw 70/75 65; 70 60 65 55 60 1 2 kl 2 1.10—1.12 98—1,02 kl 1 8082 kl 2 48—72 52—68 42—59 32—50 kl 2 72—76 66—66 54—56 48—51 kl 2 4861 44—60 35—45 18—55 kl 2 62—64 63—66 57—60 42—59 kl 2 88—90 74—76 40—44 Opgave naar klasse en maat Appelen: goudreinette golden del. golden del. jonadel x) jonathan lombartscalville winston kroet per 100 kg zuur 16.60; rood 14.40 fabrieksfruit peer 100 kg blank 16.80; rood 14.40 stip en stek per 100 kg 9.30 Peren brederode win ter jan gieserwildeman perenk roet per 100 kg 3.00 Groenten prei 96—1.11, 901.02; stoofsla 51—53; radijs per bosje 4245. sla per 100 krop 912 16.00—18.00 sla per 100 krop 12/15 18.00—20.00 sla per 100 krop 18 21 26.00—28.00 sla per 100 krop 25opw 33.0035.00 x) hoofdaanvoer Allees in ets per kg, tenzij anders vermeid. 28—56 24—40 25—40 20—28 63—83 26—34 Brons verbonden aan de Orde van Ora- ja Nassau. De uitreiking van de onderscheiding bijgewoond door een groot aantal per soneelsleden van het Kamp Overberg waar de heer Voermans ruim 23 jaar werkt. Ook de voormalige directeur van het kamp. de heer H. Sasburg was bij de plechtigheid aanwezig. Het scheidende personeelslid werd o.m. toegesproken door de burgemees ter van Amerongen Jhr. Mr. O. R. van den Bosch, die zijn rede besloot met de opmerking dat de Kinderbe scherming nog altijd een kwetsbare hoek van de maatschappij is. Ook de huidige directeur van Kamp Overberg de heer C. J. G. M. Geurts sprak een afscheidswoord en bood een enveloppe met inhoud aan. Mevrouw Voermans kreeg een bloemenhulde. Voor Vereniging Ned. Huisvrouwen VEENENDAAL Tijdens de koffie- morgen die voor morgen 2 april staat aangekondigd in het maandbericht van de NVVH afdeling Veenendaal zal de firma Hiensch ee"1 "ntal stoffen tonen. De stoffenshow v aanvankelijk voor 9 april ge7 :ar is dus een week vervroegd. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel De Korenbeurs. VEENENDAAL Opnieuw treedt vierde klasser De Merino's vanavond in een oefenwedstrijd aan tegen 'n Zweed se tegenstander. Om kwart over zes be gint op het terrein aan de Wageningse- laan de wedstrijd tegen Storfors, een ploeg uit de gelijknamige Zweedse ge meente die uitkomt in de tweede divi sie van de Zweedse voetbalbond. De ploeg uit de kop van Zweden moet aanmerkelijk sterker zijn dan de zesde- divisieclub Marathon, die vorige week met 31 werd verslagen door de Vee nendaalse pleog. Op 8 april is GVVV weer sparring partner van een club uit het Noorden. VEENENDAAL De Motor- en Au toclub (MAC) Veenendaal organiseert op tweede Paasdag weer haar traditio nele Paasrit voor auto's, motoren, scoo ters en brommers in één categorie. De start is gepland bij hotel „La Mon- tagne" aan de Kerkewijk, waar de eer ste deelnemer om negen uur 's morgens vertrekt. Belangstellenden kunnen hier vanaf half negen inschrijven voor deze rit. Er zijn ook voor medepassagiers leuke prijzen te winnen. De raad hield zich gisteravond bezig met een veelheid van onderwerpen, die nauwelijks een discussie uitlokten. Men beperkte zich over het algemeen tot het vragen van nadere informatie. Toen de (door de raad goedgekeurde) bouwgrondbelasting, die zal worden ge heven voor gronden aan de Molenstraat, aan de orde was, wilde de heer Stoer weten of B. en W. wel een juiste schat ting hanteren van de kosten die ver bonden zijn aan ht „treffen van voor zieningen van openbaar nut i.e. de re constructie met aanleg van riolering van de Molenstraat", waarin de aanlei ding tot de belastingheffing o.m. moet worden .ge^opht. De Kon. Ned. Heide- iïBj'icKaH'ë cfö op f 2*4.Ö00' en adviseert thans dit bedrag met tien procent-fe verhogen irr verband met de algemene kostenstijgingen Met de ex ploitanten van de bedoelde industrie- grondert zijn overeenkomsten aange gaan, waarbij sprake is van een bijdra ge van zeven gulden per vierkante me ter. De heer Stoer memoreerde het in werking treden van de BTW en vroeg zich af of de gemeente straks niet zal blijken tekort te komen. Maar de bur gemeester stelde het raadslid gerust, door te stellen dat zeker niet het ge val zal zijn. De heer Stoer ontplooide later op de avond nog een initiatief, dat voor B. en RHENEN De heren van RHC tra den gisteren tegen Sport Vereent door een misverstand met slechts 9 man aan. Tot grote verrassing van de RHC- ers bleek de tegenstander echter ook niet in staat om meer spelers in het veld te brengen. Twee gehandicapte teams namen het dus tegen elkaar op. RHC was op alle fronten beter, ge tuige de 10-4 stand bij rust. In de stro mende regen zetten de Rhenenaren in de tweede helft goed door. Vooral Al- fons Bekker was in de voorhoede zeer produktief. Door de 18-8 zege. die het duel uiteindelijk opleverde, heeft RHC nu 15 punten verzameld uit 8 wedstrij den. Er volgen in deze competitie nu nog 3 uit- en 3 thuiswedstrijden. De dames verloren met maar liefst 9-1 van Attila. De ruststand was 6-0. De jongens-junioren konden niet op tornen tegen het sterke spel van UD. Zij hebben .alles geprobeerd en hebben het niet onverdienstelijke resultaat be reikt om zowel de eerste als de twee de helft met een nadelig verschil van slechts drie punten af te sluiten. Ook deze wedstrijd kon Wim Snijders niet van de partij zijn. hetgeen een ernstige verzwakking betekende. De meisjes-junioren verloren op Can- dia met 5-2 van Olympia (ruststand 4-2). De jongens-adspiranten 2 verloren met 17-3 van BSV en jongens-adspiran ten I grepen een punt door met 11-11 gelijk te spelen tegen UD. RHC trekt op Tweede Paasdag met het dames- en herenteam naar Am sterdam om te gaan deelnemen aan het Niloc-zaalhandbaltocrnooi in de Sporthal-Zuid. De Rhenense handbal club grijpt deze gelegenheid aan om enkele nieuwe formaties uil te probe ren met het oog op de zaalhandbal competitie 1969/1970. De dames spelen tegen Ambon, US, Unitas en Niloc 4, de heren tegen Halfweg, SOS, JOS en Niloc 3. UTRECHT Op de paardenmarkt in Utrecht zijn maandag in totaal 393 paarden aangevoerd. De prijzen waren als volgt: Luxe paarden 1200-1650; werkpaar den 1200-1620; 3-jarige paarden 925- 1176; 2-jarige paarden 700-925; veulens 300-650; hitten 700-925; oude paarden 850-1540; slachtpaarden per kilogram gesl. gew. 2,70-3,60; jonge slachtpaarden 3,60-7,20 per kg gesl. gew. De handel was kalm. W. aanleiding was te overwegen om de gemeentewerklieden een stoffelijke blijk van waardering aan te bieden, voor „uitstekende werk", zoals de her Stoer zi, dat zij deze winter hebben verricht, door vlijtig als sneeuwruimers op te tre den. Het laatste punt van de agenda vorm de een ter beschikking te stellen kre diet van f 140.000,- voor het aanbrengen van een deklaag op de Barneveldse- straat, waarvan uitstel volgens burge meester en wethouders onverantwoord moet worden geacht. Zonder noemens waardige strubbelingen gaf de raad ook dit voorstel zijn fiat. ook al informeer de de heer Stoer, of de post „onvoor ziene uitgaven", hierna nog wel vol doende armslag bood. Gemeentesecre taris N. van 't Wout keek het onmid- dellijk na. en kon het CHU-raadslid ge rust stellen. Burgemeester m gemeenteraad RENSWOUDE Jongens, wees stil en let goed op. wat er gaat ge beuren". Met deze schoolse woor den opende burgemeester J. A. Ho sang gisteravond de vergadering van de Renswoudense gemeente raad, hetgeen als 'n nationaal uni cum zou mogen worden opgevat wanneer hij zich zo zou hebben uitgelaten in een persoonlijk woord tot Zijn raadsleden. Maar dat was niet het geval. De burgervader richtte zich tot een klas van de Chr. lagere school van Renswoude, die een gedeelte van de vergadering bijwoonde. Terwille van de goede nachtrust van de scho liertjes wijzigde de heer Hosang de agenda-volgorde, en wel zo, dat de punten die betrekking hadden op het onderwijs in de gemeente, als eerste in behandeling werden geno men. De burgemeester ging er hier bij vanuit dat dit de kinderen het meest zou interesseren. Tot de raadsleden zei hij „U ziet hier de toekomstige gemeenteraads leden van Renswoude, allen vanzelf sprekend voorstanders van een zelf standig voortbestaan van onze ge meente", aldus de gelegenheid te baat nemend, te werken aan de ver wezenlijking van de slogan „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst (van Renswoude)". Burgemeester Hosang profiteerde ook op andere wijze van de aanwezigheid van de jonge inge zetenen van z'n gemeente, toen de raad besloot een krediet beschik baar te stellen voor de aanschaf van een aantal leerlingensets, die de school nodig heeft. „Jullie horen 't, de sets kosten 72 gulden per stuk. dus ga ze niet met je zakmes be werken" De jeugdige toehoorders waren getuige van een aanzienlijk gedeel te van de vergadering, maar kon den zich door de aard van het ver loop ervan nauwelijks een voorstel ling vormen van een beraadslaging, zoals die voorkomt, wanneer de agenda een onderwerp vermeldt waarover de raadsleden zo hun eigen (verschillende) ideeën heb ben. Ze hoorden bijna uitsluitend de burgemeester aan het woord, die het ene besluit na het andere met de hamer kon bekrachtigen. Alleen de heer H. Stoer (CHU) onder an dere liet van tijd tot tijd weten, erg ingenomen te zijn met de initiatie ven van B. en W. De burgemeester liet zich herhaal delijk kennen in een kwaliteit die ontstaat door weglating van de eer ste twee lettergrepen van zijn ambts titel. Hij trachtte tussen het oplezen van de ontwerp-besluiten door, de diepere zin van een aantal bereke ningen aan zijn jeugdig gehoor uit te leggen. De resultaten van zijn onderwij zende bezigheden van gisteravond zal burgemeester Hosang onder meer op een later tijdstip nog eens kunnen beschouwen. De schoolklas moet namelijk een opstel maken over de ervaringen die zij bij de gemeentebestuurders hebben opge daan, en die werkstukken zullen ook ter beoordeling aan de gemeente raad voorgelegd. Voor de drie bes- -1 ..verslaggevers" zijn boekenbon- n.n in het vooruitzicht gesteld.

De Vallei | 1969 | | pagina 3