Motorwegseizoen opent zondag met races in Heeswijk KRO begrijpt niet, waarom Ajax boos is Sportwereld ernstig geschokt dooi ^od van John Nefkeri* Schakers en publiek ontsnapten aan neerstortend plafond Judith de Nijs' laatste doel: Het Kanaal bedwingen Nederland heeft nog flink tekort aan grote zwembaden Vasovic niet tegen GVAV Jeugdteam heeft nog kans op finaleplaats Hoekstra niet meer aan de leiding in Ronde van Annaba Post/Sercu mede op kop in Berlijn Koersen in Hilversum K.o.-overwinning voor Luis Rodriguez Theunissen gaat weg Zweden wil Kindvall lenen Onderscheiding voor Tsjechoslowaakse ijshockeyspelers Donner veroverde volle winst ONDANKS HOGE BOUWTEMPO Fabeltjes „Aprilgrap" Spoedig uitverkocht 590 ste Staatsloterij Altijd eerste Omkopen Geen waardering Eisen Vernieuwen WOENSDAG 2 APRIL 1969 Cees van Dongen op zijn nieuwe aanwinst, de 125 c.c. Suzuli van de wereldkampioen Anscheidt. Met deze supersnelle machine gaat hij in de Grand Prix hoge ogen gooien voor de wereldtitel. Zo men weet is An scheidt gestopt met racen. HILVERSUM „Ik begrijp niet Waarom Ajax boos is op de KRO. Het staat de KRO als omroepvereniging vol ledig vrij ledenbindende en publicitaire activiteiten te ontwikkelen. Alleen dient de KRO zich te matigen, als het gaat om eigen propaganda via radio en tele visie". Zo reageerde gisteren mr. H. W. van Doorn, voorzitter van de KRO, op de op winding, die is ontstaan over de kaart jesactie voor de cupwedstrijd Spartak- Trnava - Ajax. De KRO voert deze ac tie in samenwerking met het Rotter damse reisbureau -Tsjecho-Travel Ser vice. Met grote stelligheid ontkende mr. Van Doorn berichten als zou de leiding van de KRO de kaartjesactie hebben afgekeurd. Toen de dienst externe con tacten van de KRO met het aanbod voor samenwerking met Tsjecho-Travel Service akkoord ging, was dat met in stemming van de leiding, zei de KRO- voorzitter. Berichten over terechtwijzing van een bij de actie betrokken KRO-functionaris verwees mr. Van Doorn eveneens naar het rijk der fabelen. vaart zou lopen. De Nederlandse Vereniging van Jour nalisten heeft inmiddels het bestuur van Ajax in een brief meegedeeld erop te vertrouwen, dat met een eventuele boy cot niet „de algemene normen van de nieuwsgaring zullen worden geschon den". De vraag of de KRO voor andere ko mende cupwedstrijden in het buiten land kaartjesacties in voorbereiding heeft, liet mr. Van Doorn onbeantwoord. Over de verkoop van de kaartjes voor Spartak - Ajax zei hij zeer optimistisch te zijn. Ook volgens de heer C. W. J. van Waas, directeur van het reisbureau Tsjecho-Travel Service, is de belang stelling voor de kaartjes met de reis- arrangementen zeer groot. Cijfers wilde hij uit overwegingen van „zakelijke politiek" niet noemen. Hij zei te verwachten dat de 3.000 kaartjes, waarover de KRO en het reisbureau be schikken, in ieder geval volgende week uitverkocht zullen zijn. HEESWIJK De motorsport gaat in Nederland steeds grotere belangstelling trekken. De Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging maakt een enorme ledengroei door en het publiek trekt in steeds grotere getale naar de evenementen in de verschillende takken van de motorsport. Het crossseizoen is inmiddels begon nen en ondanks het koude en gure weer werden bij de grote evenementen alle toeschouwersrecords gebroken. Eerste Paasdag gaat in Heeswijk ook het raceseizoen van start. Nu sinds het vorige seizoen (Paul Lodewijkx bij de TT in Assen) Nederland internationaal een woordje begint mee te spreken is ook de belangstelling in dit onderdeel van de motorsport sterk toegenomen. Zo zelfs dat motorsportliefhebbers de kop pen bij elkaar hebben gestoken en een Motor Race Team Nederland hebben gesticht. Cees van Dongen, Aalt Toer- sen, Jan de Vries, Paul Lodewijkx, Mar tin Mij waart, Jan Huberts, Jan Kost- winder, Jan Dekker en Bert Oosterhuis vormen de leden van het team. De eer ste vijf zullen zondag 4 mei starten in de Grand Prix van Spanje. Het ligt in de bedoeling het team dit jaar aan alle Grand Prix-wedstrijden te laten deelne men. Dat betekent dat Nederland voor het eerst in de geschiedenis op de inter nationale circuits een belangrijke rol gaat spelen. De grote vooruitgang, o.a. door de in tensieve training die de KNMV heeft in gesteld, is niet alleen merkbaar in de top, maar openbaart zich over een breed vlak. Met belangstelling wordt dan ook de première van het wegseizoen in Hees- wijk tegemoet gezien. Aan de start ko men de 50 cc Internationaal en Natio naal, de 125 cc Internationaal en Natio naal en de 250 cc Nationaal. De wed strijden tellen mee voor het Nederlands kampioenschap. De 50 cc'ers rijden 2 manches van 8 ronden, de overige klas sen 2 manches van 10 ronden. Cees van Dongen, die van Rotterdam mer Almeloër is geworden, zal starten in de 50 cc en 125 cc. In de lichte klasse op Kreidler en in de 125 cc zal hij voor het eerst starten op de Suzuki van de wereldkampioen Anscheidt. Dat maakt hem tot favoriet voor de wereldtitel. In deze 50 cc-klasse starten verder Henk van Beek uit Halle, Jos Shurgers uit Haarlem, Jan Zoombelt uit Olde- broek, Frans Ramaker uit Hattem, Dolf Koekkoek uit Rotterdam. In de 125 cc-klasse komen naast Cees van Dongen onder meer uit Henny Jansen uit Tub- bergen, Jan Bastiaan uit Haarlem, Jan Huberts uit Den Haag, John Bestebreur- tje uit Barendrecht, Toon van de Goor- berg uit Etten-Leur, Aad Droog uit Bar- singerhorn. Totaal 16 renners, die sa men zullen starten met de nationalen, waaronder natuurlijk good-old Henk Viscaal uit Almelo en Wim Keers uit Breda. In de 250 cc zien we namen als Frits Paerin, Brans en Piet v. d. Goor- berg op de deelnemerslijst. De eerste start is om twee uur. Het circuit „De Wispering" is drie km lang en goed overzichtelijk. Het is gelegen aan de weg Den BoschVeghel. Het heeft de vorm van een driehoek en be vat, buiten enkele spectaculaire slin gers, een drietal hairspins. Toch werden er vorig jaar bijzonder snelle tijden ge maakt. Dit is de tweede maal dat in Heeswijk wegwedstrijden onder auspi ciën van de KNMV worden georgani seerd. ALGIERS Piet Hoekstra is dins dag in de wielerronde van Annaba voor amateurs de leiderstrui kwijt ge raakt. De Nederlander kwam in de tweede etappe, een rit over 208 kilo meter van Annaba naar El Kolla en terug, 5 minuten en 54 seconden na de winnaar, de Oostduitser Dieter Grabe, over de streep. Een andere Oostduit ser, Dieter Mickein, nam de leiding in de algemene rangschikking over. VERBETERDE OPGAVE VAN PLAATSING 1 APRIL 1969 ADVERTENTIE 1 APRIL 1949 DERDE KLASSE Prijzen Prijzen Prijzen Prijzen Prijzen Prijzen Prijzen Prijzen Prijzen Prijzen van van f van van van van van van van van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van De prijs van De prijs van De prijs van 25, 50, 50, 50, 50, 100, 200, 400, 1000, 2000, f f f zijn zijn zijn zijn zijn zijn zijn zijn zijn zijn 5000, 5000, 5000, 5000, 5000, 10.000 25.000 50.000 100.000 gevallen op nrs. eindigende op 1 gevallen op nrs. eindigende op 81* gevallen op nrs. eindigende op 40 gevallen op nrs. eindigende op 98 gevallen op nrs. eindigende op 22 gevallen op nrs. eindigende op 43 gevallen op nrs. eindigende op 755 gevallen op nrs. eindigende op 042 gevallen op nrs. eindigende op 590 gevallen op nrs. eindigende op 3893 is gevallen op het nummer 069649 is gevallen op het nummer 009077 is gevallen op het nummer 081676 is gevallen op het nummer: 075511* is gevallen op het nummer 083664 is gevallen op het nummer 070894 is gevallen op het nummer 023440* is gevallen op het nummer 025919 is gevallen op het nummer 080045 De extra prijs van 500.000.- is gevallen in de serie D op 't nr. 037360 En de troostprijs van 5.000.- op nr. 037360 van elk v. d. andere series Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. ROTTERDAM Het overlijden van John Nefkens heeft niet alleen de ho- ckeywereld, maar de gehele Nederland se sportwereld diep geschokt. Vooral in Limburg is de verslagenheid bijzonder groot. Niet alleen John Nefkens is in het hart getroffen, maar de gehele fa milie Nefkens in Venlo. Want zo er ooit een familienaam verweven is met het Nederlandse hockey in het algemen en met het zuidelijke hockey in het bijzon der, dan is het wel die van de familie Nefkens. Piet de vader van John, en zyn beide broers Willy en Hens kwamen allen uit voor het Nederlandse elftal. De oude hockeyers zullen zich onge twijfeld nog de glorie jaren van Venlo herinneren, dat met drie gebroeders Nefkens in de gelederen tussen 1938 en 1955 zeven maal kampioen van Neder land werd. Toen Venlo in 1967 opnieuw het nationale kampioenschap verover de was er in de persoon van de nu over leden John een nieuwe generatie Nef kens, die van het kampioenselftal deel uitmaakte. Na zijn actieve speelperiode was Piet LEEUWARDEN Grootmeester Donner leidt in Leeuwarden met 2 uit 2 in het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland, doch dit gebeuren werd nauwelijks onderwerp van gesprek bij deelnemers, pers en publiek. Het toernooi is aan ernstig onheil ontsnapt. Toen er enkele uren waren gespeeld liet gistermiddag in de speelzaal een deel van het plafond los en stortte met een luide klap naar beneden, nog geen meter achter de zitplaatsen van de toeschou wers, in een op dat ogenblik lege ruimte. De klap kwam hard aan. Wedstrijd leider Gjaltema zette ogenblikkelijk alle klokken stil waarna een verhuizing van spelers, spelen, klokken, enzovoorts volgde. Bij SchollZuidema en ReeKuij- pers duurde het hervaten overigens en kele minuten. Kennelijk hadden de spe lers last met her-concentreren. Aan de andere borden werd fel door gestreden, doch de logica had niet ge heel de bovenhand. Donner won bij voorbeeld van De Ruiter in een fase, waarin de zwartspeler het onze groot meester heel moeilijk had kunnen ma ken: Van Baarle bracht intussen per petite combinaison, Piket om het schaak leven, juist toen die aan het oogsten toe was. Langeweg klom op kosten van Et- mans, Timman dito ten koste van Kra mer. Herinneren we er voor de goede orde nog even aan, dat Kramer de hangpartij tegen De Ruiter uit de eerste ronde een moeilijk lopereindspel knap tot winst heeft kunnen voeren. Vandaag is'de derde ronde aan de or de, met KramerDonner en Kuijpers Langeweg als waarschijnlijk belang rijkste ontmoetingen. De uitslagen luiden: Afgebroken par- BERLIJN Vanmorgen vroeg, aan het begin van de laatste dag, hadden 3 koppels de leiding in de zesdaagse van Berlijn: Post/Sercu, Kemper/Daler en Bugdahl/Renz. Het duo Schulze/Olden- burg volgde op een ronde. De Volkskrant, die gisteren een be richt van een dergelijke strekking pu bliceerde, kreeg van de KRO een oor konden en 'n medaillenals prijs voor de beste aprilmop van het jaar. Mr. Van Doorn geloofde, dat een boy cot van de KRO door Ajax niet zo'n HILVERSUM Zevenklapper is dit voorjaar in een verschrikkelijk goede vorm gekomen, het paard lijkt zich ook niets meer van afstanden aan te trekken. Was voorheen soms de 1600 meter hem zeveei, gisteravond in Hilversum nam Zevenklapper het hoofdnummer over 2400 meter voor zijn snelle rekening. Bij het ingaan van de eerste bocht was Zevenklapper al aan de leiding. De snelle combinatie liep tientallen meters uit en liet de verdere strijd rustig achter zich voortgaan. De uitslagen: Aprilgrapprijs: 1. Hertogin van Gelre (J. J. Hendrikx) 1.27.2; 2. Handy Mac; 3. Hippo W. 1.90; pl 1.10, 1.10, 1.20; kop: 4,-; cov. 3.30. Apriizaadprijs: 1. Furie (P. M. Smit) 1.27.5; 2. Godfried van S.; 3. Guy Volann W.5.70; pl 3.20, 2.50, 2.40; kop: 12.60; cov: 9.20; trio 1.861,20. Aprilgekprijs: 1. Goldrose (J. Wage naar jr.) 1.31.3; 2. Gambo Geluk; 3. Grand Seigneur. W. 6.70; pl. 2.10, 1.90 5.40; kop: 10.80; cov: 4.10. Geuzenprjjs: Eerste afdeling: 1. Eddi Scotch (M. A. Pools) 1.24.8; 2. Dumas Z.; 3. Eronica W. W. 11.40; pl. 2.50, 3.20, 2.10; kop: 14.70; cov: 8.10 Grasmaandprijs: 1. Zevenklapper (F. Eerenberg) 1.23.7; 2. Crony van de Lente; 3. Eduard H. W.; 3.20; pl.: 1.80, 3.80, 2.70; koppel: 17.80; cov.: 15.90; trio: 6.80. Geuzenprijs: (tweede afd.): 1. Fenno Silk (A. de Graaf) 1.26.2; 2. Daniella Prelesjnik; 3. Frickson R. 2 2.20; pl.: 1.60, 1.50, 3.90; koppel: 4.40 cov.: 3.50. Den Brielprqs: 1. Grace Again (J. Hen- drickx) 1.25.7; 2. Fay du Commerce; 3. Good Luck S. 2: 3.60; pl: 1.90, 3.60 2.-; koppel: 21.— cov: 7.20; trio: 321.20 Alvaprijs: 1. Goldfinger (M. v. Leeu wen) 1.26.8; 2. Filter; 3. Full House W.: 6.60; pl: 3.20, 2.50; koppel: 19.60; cov: 4.30. Totale omzet: 215.859. KOUDEKERK AAN DEN RIJN „Eigenlijk heb ik nooit iemand kunnen vinden om die monsterrace voor mij te betalen. Misschien zou ik het dan wfel eerder hebben gedaan. Wel ben ik nu blij, dat er iemand is, die drieduizend gulden voor mij op tafel wil leggen. Ik heb alles gedaan, behalve Het Kanaal. Als het me lukt om in september dat lekkere zeetje te bedwingen zal het mijn afscheid van de zwemsport zijn. Je moet nu eenmaal een keer stoppen. Het zal moeilijk zijn, want ik ben verliefd op het water en zou nog jaren door wil len gaan". Lange-afstandzwemster Judith de Nijs, die vijf jaar geleden de Neder landse zwemwereld versteld deed staan toen zij haar amateurstatus ruil de voor die van het professionalisme, heeft nog een andere reden om de jacht op keiharde dollars te staken. „In die vijf jaar, dat ik van het ene meer naar net andere ben getrokken, was ik altijd de eerste vrouw, die aan tikte. Er komt een tijd, dat een zwem ster het aandurft om de Egyptenaren en Italianen, alsmede de omkoperijen in de beroepszwemsport te trotseren. Dan zal ik misschien niet meer winnen en die tijd wil ik vóór zijn." Judith de Nijs (28), die voorbestemd leek te zijn om voor Nederland in vele wedstrijden lauweren te oogsten zij zwom een wereldrecord op de mijl en behaalde in 1961 in Blackpool de Eu ropese titel op de 4 x 100 meter wissel slag heeft geen spijt van de grote stap in het onbekende, die zij toen waagde. De vijf jaar, die zij in Cana da doorbracht, vormden geen eenzaam avontuur. De eerste stap is de mensen zijn er zo wceilijk, maar verschrikkelijk aardig dat je wel móét wennen. Even als aan de harde wedstrijdsport, want het was niet altijd een lolletje. Zo ge middeld krijg je in. iedere race tien in zinkingen. De Egyptenaren kopen de zaak om en als je niet oppast, stuurt een roeier je gewoon de andere kant op." „Als ze je kunnen trappen zullen ze het ook niet laten, terwijl ze zelfs voor een heupzwaai niet terugschrikken. Maar wat wil je anders verwachten? Het ging om geld. Alleen daar zwom men ze voor." „Ben je er rijk van geworden?" Een lachende Judith de Nijs: „Er zijn er te veel geweest die dat hebben gedacht. Vooral de belasting. De prijzen varieer den van vierhonderd tot duizend dol lar. Reisgeld en onkosten moest je al lemaal zelf betalen. Dan blijft er echt niet veel over. De goede tijd van het beroepszwemmen was net voorbij toen ik begon. Nee, rijk ben ik er niet van geworden." Als de blonde zwemster eenmaal op haar praatstoel zit komen er vele her inneringen bij haar op. Eén ervan zal ze nooit vergeten. „Het is met grote wedstrijden zo, dat je nergens aan moet denken. Één maal heb ik de fout gemaakt dat toch te doen. Het water in het Lake St. John is verschrikkelijk zout. Ik kreeg een droge keel en haalde in mijn ver beelding een lekker glas water voor mijn ogen. Het was een fata morgana, gewoon verschrikkelijk." Van de zijde van de Koninklijke Ne derlandse Zwembond heeft Judith nooit enige waardering voor haar stap ge vonden. „Ze hebben het me nooit open lijk gezegd, maar ik weet dat de over gang naar het beroepszwemmen mij is verweten. Eigenlijk moest de bond de ze vorm van zwemmen stimuleren. Er zijn In ons land meisjes en jongens genoeg die het zware werk aankunnen. Maar zo gauw er over beroepszwem men gepraat wordt gaan de monden dicht. Je mag er alleen maar over fluisteren." Nog eenmaal wil Judith de Nijs een grote prestatie verrichten. Zij ligt nu weer iedere dag in het water of trapt de zware rollen van een home-trainer rond. Dat alles voor haar laatste doel. Het bedwingen van de rumoerige gol ven van Het Kanaal. tijen eerste ronde: De RuiterKramer 01; ZuidemaVan Baarle V6xk. Tweede ronde: TimmanKramer 10; DonnerDe Ruiter 10; Van BaarlePiket 10; SchollZuidema VzlkReeKuijpers V*Lange wegEtmans 10. De stand luidt: 1. Donner 2 pnt.; 2. Van Baarle, Langeweg, Ree en Tim man lVs pnt.; 6. Kramer, Kuijpers, Scholl en Zuidema 1 pnt.; 10. Etmans, Piket en De Ruiter 0 pnt. SAN DIEGO De in Miami wonen de Cubaan Luis Manuel Rodriguez, oud wereldkampioen boksen in het weiter- gewicht en eerste op de lijst van uitda gers van de wereldtitelhouder in het middengewicht de Italiaan Nino Benve- nuti, heeft te San Diego een nieuwe overwinning aan zijn zegelijst toege voegd door in de zesde ronde de Mexi caanse kampioen in het middengewicht, Rafael Gutierrez, door k.o. te verslaan. De wedstrijd was vastgesteld over tien ronden. Gutierrez ging in de zesde ron de neer na een rechtse op het hoofd. Nefkens een aantal jaren een Wc. vol lid van de elftalcommissie van hockeybond. Zijn verdiensten voor de Venlose Hockey Club zijn vele. Behal ve vice-voorzitter is hij coach van het eerste elftal, dat nu op zo'n tragische wijze z'n middenvoor heeft verloren. „Zo'n tragisch ongeval hebben wij in het hockey nog nooit meegemaakt", ver zuchtte gisteren voorzitter L. van Noord wijk van Venlo, „het is verschrikkelijk voor zijn familie en zijn hockeyvrien- den, ook voor de EMHC-speler, die de bal heeft geslagen. Daarom willen wij over de oorzaak niet meer praten". John Nefkens, de middelste zoon van oud-hockey-international Piet Nefkens, was een veelbelovend hockeyer, die al vier jaar in het eerste elftal van Venlo speelde. Hij kwam enige malen uit vöor het zuidelijk elftal. Zaterdag 22 maart, de dag voor de fatale wedstrijd in Eindhoven, speelde hij in Zeist als middenvoor voor het voorlopig Nederlands B-elftal tegen een zuid-oost-combinatie. Hij studeerde so ciologie aan de universiteit te Nijme gen. Voorzover insiders zich kunnen herinne ren is nog niet eerder en zeker niet in ons land een dodelijk ongeluk bij hockey voorgekomen. Jhr. J. L. Quarles van Ufford, die meer dan dertig jaar secretaris-penningmeester en competi tieleider van de Koninklijke Nederland se Hockeybond (KNHB) en tevens pre sident van de Fédération Internationale de Hockey was, heeft in zijn langdurige bestuursschap nimmer een dodelijk on geluk door hockeyspel meegemaakt. „Dit is een zuiver ongeluk, naar wat ik ervan heb gehoord", zo zei de heer Quarles ons. „Toch ben ik van mening, dat er tegenwoordig te hard wordt ge speeld. Wil men daarin verandering brengen", aldus de heer Quarles, „dan zal men bij de jeugd moeten beginnen. Ik acht competitiewedstrijden voor de jeugd uit den boze. De pa's en ma's staan dan langs de lijnen om die kin deren op te jutten, want ze moeten zo nodig kampioen worden". John Nefkens zal zaterdag in Venlo worden begraven. De uitvaartdienst in de St. Martinuskerk begint om elf uur. HEERENVEEN Evert Teunissen (39 jaar), trainer van de voetbalclub Heerenveen, zal zijn contract aan het einde van dit seizoen niet verlengen. Theunissen, die ook in dienst, is ge weest van onder meer De Volewijckers, Hilversum en De Graafschap, vindt, dat hij te weinig mogelijkheden heeft bij de Friese vereniging. DEN HAAG Het gaat goed met de bouw van zwembaden in Nederland. Als het tegenwoordige bouwtempo kan worden volgehouden, zal Nederland over ongeveer tien jaar het gewenste aantal zwembaden hebben. overdekte baden Dan zullen zoveel nodig zijn dat: 1. ieder kind in de derde en vierde klas, van de lagere school kan leren zwemmen (diploma geoefend zwem mer); 2. iedere leerling van het voortge zet onderwijs in het eerste leerjaar zwemmend redden kan leren en ken nis kan maken met sportzwemmen; 3. de Nederlander die 's winters voor zijn ontspanning wil zwemmen daar voor binnen redelijke afstand gelegen heid vindt; 4. de Nederlandse sportzwemmer niet te ver van huis zijn sport kan beoefenen. Openluchtbaden zullen er dan zoveel moeten zijn dat: de Nederlander zowel bij huis als bij zijn vakantieoord in de zomer „recreatief'.' kan zwemmen; de leerlingen uit de hogere klassen van het lager onderwijs en die van het voortgezet onderwijs hun zwem- vaardighedd kunnen onderhouden en verbeteren; ook de sportzwemmer ruimte vindt voor zijn sport. Dit zijn de richtlijnen die het advies orgaan van de Vereniging van Neder landse Gemeenten hanteert. Zij wor den binnen niet te lange tijd gepubli ceerd. In het zelfde stuk wordt een handlei ding opgenomen waaraan zwembaden qua bouw en inrichting moeten vol doen. Zij kunnen aan de hand daarvan hun eigen program van eisen opstellen. Volgens de laatste cijfers beschikte Nederland enkele maanden geleden over 103 overdekte en 528 openluchtba den. Van die 103 waren er 37 van voor 1945; van de 528 openluchtbaden 181. Tussen 1960 en 1968 zijn de meeste nieuwe baden gebouwd, 57 overdekte en 238 open. „Dit is prachtig", vindt de heer S. van Gelderen, hoofd van het bureau lichamelijke opvoeding, sport en recreatie van de vereniging. Hij zegt er bij: „Willen - we afgeronde voorzieningen voor het hele land heb ben, dan zullen er nog een kleine twee honderd overdekte en bijna driehon derd openluchtbaden bij moeten ko men". Bovendien zullen er van het bestaan de bestand heel wat baden vernieuwd moeten worden. Van de 37 overdekte van voor 1945 moeten er twee eigenlijk dicht en moet een groot aantal andere worden verbeterd of uitgebreid. Van de 181 oude openluchtbaden komt on geveer de helft in aanmerking voor vernieuwing. Volgens de heer Van Gelderen is dit niet allemaal zo hopeloos als het klinkt. Want: in aanbouw zijn 51 over dekte zwembaden, negen combinatie- baden en 44 openluchtbaden. In voor bereiding zijn 141 overdekte, achttien combinaties en 252 openluchtbaden. Ter vergelijking: in het hele jaar 1958 zijn één overdekt zwembad en vier openluchtbaden gebouwd. Tien jaar later waren die jaarcijfers veer tien overdekte en 31 openluchtbaden. Op dit moment is er nog duidelijk sprake van een grote achterstand. Niettemin is Nederland hard op weg die achterstand in te halen. De situatie in het westen van het land is nog het ongunstigst, vooral die in de Rand stad. STOCKHOLM De coach van het Zweedse voetbalelftal Orvar Bergmark heeft in Stockholm gezegd, dat hij voor de wedstrijden tegen Mexico, de volgen de maand, gaarne de beschikking zou hebben over de in Feijenoord spelende Ove Kindvall. Ook de in het buitenland verblijven de profs Larssen (Stuttgart) en Mag- nusson (Marseille) wil hij in zijn team opstellen. Bergmark heeft nog geen verzoek tot de betrokken clubs gericht. Feijenoords manager Brox over Kindvalls keuze in het Zweedse elftal: „Wij zijn eventueel bereid de Zweed af te staan. Wij mo gen er echter niet onder lijden. Als Feijenoord voor de competitie moet spe len laten we Kindvall niet gaan." PRAAG De Tsjecho-Slowaakse mi nister van Jeugdzaken en Lichamelijke Opvoeding, Emanual Bosak, heeft ne gen spelers van het nationale ijshockey- team, dat in het wereldkampioenschap in Stockholm twee keer van Rusland won, maar uiteindelijk toch op de der de plaats eindigde, sportonderscheidin- gen toegekend. Holik, Havel, Horesov- sky, Hrbaty, Pospichil en Machac ont vingen de titel „verdienstelijk meester in de sport" en Bednar, Farda en Augus- tu mogen zich voortaan „meester in de sport" noemen. AMSTERDAM Velibor Vasovic, Ajax' verdediger die zondag in de wed strijd tegen Volendam een peesblessure aan zijn rechter en kei opliep, zal van avond niet meespelen in de inhaalwed strijd van zijn club tegen GVAV in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Het is ook nog niet zeker of de Joego slaaf Paasmaandag kan meespelen tegen Telstar.. Trainer Michels acht het echter wel waarschijnlijk, dat Vasovic op 13 april beschikbaar is voor het eer ste duel uit de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen met het Tsjechi sche Spartak Trnava. HAARLEM Het is nog niet geheel uitgesloten, dat het Nederlands jeugd voetbalelftal toch nog zal deelnemen aan de eindronde van het UEFA-toer nooi. Nederland verloor weliswaar twee keer van Frankrijk en een keer van Zwitserland, maar de kans op een twee de plaats zit er nog in. Zaterdag wordt in Heemstede op het terrein van RCH in de kwalificatieronde tegen Zwitser land gespeeld. Wint Nederland dan kan het door een beter doelgemiddelde dan Zwitserland tweede worden. In het algemeen spelen twee ploegen in de kwalificatieronden, de groep waar in Nederland speelt bestaat echter uit drie landen. De UEFA neemt aan, dat er voor het eindtoernooi in Leipzig (16 tot 26 mei) wel afschrijvingen zullen ko men en overweegt dan nummer twee ook toe te laten. De stand is nu: Frankrijk Zwitserland Nederland 4 3 3 4 1 0 0 0 0 0 2 3 13-1 1-8 1-6 LONDEN De uitslagen dinsdag voor de eerste divisie van de van de Engelse league gespeelde wedstrij den zijn: Coventry CityLeicester City 1-0, Everton West Ham United 1-0. Sheffield Wednesday Leeds United 0-0.

De Vallei | 1969 | | pagina 17