Arbiter Nelissen moet uitkijken KROKUS 218 boerenkaas "WB 340 kruid-en riageïkaas 315 M ki*pe- soep serveer schelp ^^■488 rosbief en braadstuk filet .f rollade gram söëpcömpïet schijven Omgehakt 2 ""p sla 58 champignons 200 gram 89 168 98 sinaasappelen io golden delicious ragouts m iVehhaJk WÊÊÊÊ dop-B erwten kersen bonbons FINANCIËN en ECONOMIE Gemeente wil grond aankopen nu afronden zalm blik 220 gram159 sperziebonen QR sinaasappelsap snijworst varkens gelüerse Unox vlees- Commissaris Stokvis gaat heen Honeywell maakt bredere basis Bod Shell op opslagbedrijf Internatio verkoopt belang Höchst gaat uitbreiden Grote opdracht voor V.M.F. van Shell Algerije wil hogere prijs voor olie Wilde tonelen in Scherpenzeel 9 Golden Wonder mannetjes 115 158 „Dragonder-Zuid" Gevaarlijk spel jonge 500 gram keuze uit goudse, komijn en edammer 500 gram Fancy Pink U krijgt een compliment ZOUtjeS Va" Melig in voorraadbusjes per stapelbus 118 keuze uit paprika - kaas en zout diepvriesa 500 gram u3 Rechtstreeks Assis uit lsraël (geperst uit verse sinaasappelen) wolkenkrabberblik voor uit het grote dierenbos bij f 5,boodschappen Maak uw kinderen als een kind zo blij van i 18 voor die is pas lekker! Rt afcfc 9rote voor maar kachterliamfl^lO 100 gram 150 gram paasbonbons 150 gram paaschocolaatjes -.or 200 gram lüd subliem bonbons -ion 200 gram l£3 conserf eitjes ec netje 100 gram 03 chocolade 200 1QE hkeureitjes gram Ida heerlijk zacht fruit keuze uit mandarijnen - galafruit en citroenschijfjes iig per bakje ca. 180 gram O 3 Heerlijk banketbakkerskoekje zeeuwse rondjes «g pak ca. 250 gram 03 1,27 liter 500 gram 5 halen 4 betalen 500 gram flinke kalf s ra gout Q papfika-vfeesrag^öi kerneragout met kip per ÉW Peppers, Dippers, Knispers, Sprankers. Knisperende zoutjes, pittig bij ieder glaasje en als pep-up tussendoor! Per zakje heerlijke zeer fijn literblik k I Californische literblik voor de witte-raaf-prijs van ca. 950 gram per stuk bij elk pak onze bekende kwaliteit Vraag bestelkaart bij uw winkelier. WOENSDAG 2 APRIL 1969 ROTTERDAM Dr. H. J. Stokvis zal per 1 juni aftreden als vice-voor- zitter van de raad van commissarissen en als commissaris van R. S. Stokvis en Zonen. Hij is het niet eens met de leiding van het bedrijf. De heer Stokvis heeft dit bericht naar Nederland verstuurd uit de Zwitserse plaats Lausanne. De directie van het concern in Roterdam was niet bereid iets aan de mededeling van de heer Stokvis toe te voegen. „Geen commen taar". aldus luidde hier de reactie. Dr. H. J. Stokvis verliet begin aug. 1968 de directie van de onderneming. Hij werd toen benoemd tot commissaris. AMSTERDAM Tussen Honeywell GMBH in Offenbach en het bedrijf Dienes te Mülheim/Main werd in maart een contract ondertekend waar mee een nauwe samenwerking beze geld werd tussen de twee partners op het gebied van ontwikkeling/produktie, „marketing" en verkoop. Honeywell heeft nu een meerderheidsbelang in Dienes, waarmee enige tijd op ver schillende gebieden werd samenge werkt. Het produktieprogramma van Die nes: elektrische branders en rege laars voor de fabricage van syntheti sche vezels, sluit goed aan bij de uit gebreide reeks elektronische regelin- strumenten en automatiseringssyste men die Honeywell voor alle industrie takken op de markt brengt, zegt een bedrijfscommuniqué. Deze gezamenlijke nieuwe onderne ming zal resulteren in een uitwisseling van ervaring en kennis tussen beide bedrijven, in coördinatie van het ont wikkelingswerk en in nauwe samen werking tussen de Dienes Groep en het Honeywell verkoop- en service-net werk. Honeywell nv met hoofdkantoor in Amsterdam heeft fabrieken in Emmen en Amsterdam voor de fabricage van meet- en regelapparatuur voor gas- en oliegestookte installaties. Voorts be vinden zich in Amsterdam een ver koopkantoor en panelenwerkplaats als ook verkoopkantoren in Rotterdam en Hengelo. ROTTERDAM De Shell heeft een bod van bijna f 183 miljoen in contan ten uitgebracht op de London and Tha mes Haven Oil Wharves, die zijn winst voor 75 procent put uit de handel in en opslag van produkten van de Shell. Het bod wordt aanbevolen door het bestuur van de Londense onderneming en verwacht wordt dat de belangrijk ste aandeelhouders institutionele be leggers het zullen aanvaarden. Shell heeft het bod uitgebracht om aan de monding van de Thames de de overslag van haar prodük- ten te kunnen rationaliseren. London and Thames Oil Wharves heeft in dit gebied een capaciteit van ongeveer 27 miljoen ton ruwe olie en geraffineerde produkten per jaar. ROTTERDAM De Internatio- Groep heeft haar deelneming in de An tilliaanse Electrotechnische maat schappij ANTEM overgedragen aan de Verenigde Bedrijven Nederhorst in Gouda. Dit bedrijf is de andere aan deelhouder van ANTEM. Internatio meent dat een concentratie van de belangen in ANTEM de doel matigheid in de bedrijfsvoering kan bevorderen. Daarom is het aandeel overgedragen aan een onderneming, die al belanghebbende is en die meer belangen in de bouwsector op Curasao heeft. VLISSINGEN Höchst-Vlissingen nv, een 100 procent dochter van Farb- weike Höchst A.G. te Frankfort a/d Main, zal een fabriek bouwen voor de bereiding van dimethyl-tereftalaat (d.m.t.) en polykondensaat. Dit zijn voorprodukten voor de fabricage van trevira, een polyestergaren van Farb- werke Höchst A.G. De installatie, die een eindcapaciteit zal krijgen van 84.000 ton d.m.t. per jaar en een overeenkomstige hoeveel heid polykondensaat zal midden 1971 in bedrijf worden genomen. De beno digde investeringen bedragen meer dan honderd miljoen gulden. In de nieuwe produktiebedrijven en hun ne veninstallaties zullen uiteindelijk onge veer 300 medewerkers werkzaam zijn. Het totaal aantal medewerkers van Höchst-Vlissingen nv zal hierdoor tot ongeveer 800 in de helft van 1971 stij gen, zo heeft de directie van de nv vandaag bekendgemaakt. AMSTERDAM Shell Curasao heeft Werkspoor-Amsterdam de opdracht ge geven voor de bouw van een zoetwater- fabriek in Emmastad op Curasao. Een belangrijk deel van de bouw van dit miljoenenproject zal worden verzorgd door Werkspoor Caribbean, evenals Werkspoor-Amsterdam een onderne ming van de V.M.F. (Vereenigde Machi nefabrieken). De waterfabriek zal een dagelijkse ca paciteit van 6 miljoen liter zoet water uit zeewater krijgen. Er zal worden ge werkt volgens het principe van de zo genaamde meertraps-ontspanningsver- damping. Het water wordt gebruikt als proces water. Voor de benodigde warm te-ener gie bij het verdampingsproces zal stoom worden benut van de hogedrukcentrale van Shell. Deze centrale werd in de cember opgeleverd door een eveneens bij V.M.F./Stork-Werkspoor aangesloten ingenieursbureau in Amsterdam. PARIJS De Koninklijke/Shell heeft geweigerd te voldoen aan een eis van de Algerijnse regering tot verho ging van de prijs van in Algerije ge wonnen ruwe olie met f 9,37 per ton. Alle andere in Algerije werkende bui tenlandse oliemaatschappijen hebben wel toegegeven. De Koninklijke is in Algerije verte genwoordigd door de Compagnie des Pétroles d'Algérie. Deze stelt zich op het standpunt dat zij zich door de re gering van een producerend land niet de prijzen kan laten voorschrijven. Dat behoort volgens de maatschappij tot het onaantastbare recht van de onder neming zelf. Verwacht wordt dat door de weige ring grote moeilijkheden zullen ont staan tussen de regering van Algerije en de Koninklijke. De Koninklijke pro duceerde vorig jaar 4,7 miljoen ton ru we olie in Algerije. VEENENDAAL Voor het bestem mingsplan „Dragonder-Zuid" vragen burgemeester en wethouders opnieuw toestemming van de gemeenteraad voor het kopen van 2.50.22 ha grond, waardoor de exploitatie van een groot gedeelte van het complex, met diverse bouwmogelijkheden, mogelijk wordt. Het betreft een stuk grond tussen de Valleistraat en de Polderweg, inclusief de daarop staande bedrijfsgebouwen en woningen. De huidige eigenaars, de heer H. J. Kennedy, en mej. J. C. Kennedy hebben zich bereid verklaard tot de transactie. Door de aankoop van deze grond verkrijgt de gemeente een afgerond geheel voor het bestemmings plan.- VEENENDAAL SCHERPEN ZEEL Het scheidsrechtersvak brengt tegenwoordig vele geva ren met zich mee. Zóveel geva ren, dat het aanbeveling verdient dat de arbiters zich voor een fors bedrag laten verzekeren. De Veenendaalse scheidsrechter A. J. Nelissen heeft het nut hier van in de wedstrijd Scherpenzeel Zwart-Wit ontdekt. Hij werd in de slotfase van deze match aan gevallen dóór een groep spelers van de thuisclub, van wie hij H. Mandersloot ten slotte naar de kleedkamer verwees. De Scherpenzeel-speler was hierover zo verontwaardigd, dat hij weigerde om hierop in te gaan en hij posteerde zich demonstra tief voor de arbiter. Na de wed strijd deed Mandersloot nog een mededeling. Hij gaf de Veenen daalse scheidsrechter te kennen, dat hij zich in het bezit van een auto verheugde, waarmee hij ,,al duurt het ook twee jaar", wraak zou nemen. Wat was er gebeurd in deze be langrijke wedstrijd? Arbiter Ne lissen: ,,Drie minuten voor het einde wilde de Scherpenzeelse goalie de bal uittrappen, maar de middenvoor van Zwart-Wit zette zijn voet ervoor. Ik floot voor ge vaarlijk spel en liet de verzorger van Scherpenzeel het veld in ko men, omdat de keeper van de thuisclub geblesseerd bleef liggen. Toen de doelverdediger weer over eind stond wilde de verzorger de middenvoor beetpakken en onmid dellijk kwamen anderen toesnel len". De kluwen van spelers werd op eens uiteengejaagd, daar H. Man dersloot een nogal obstinate voetballer zich als een briesen de leeuw in het strijdgewoel mengde. Hij deelde een flinke trap uit aan het adres van een van zijn tegenstanders, waarna de heer Nelissen hem de raad gaf maar meteen door te stormen naar de kleedkamer. ..Dat was het enige juiste wat ik kon doen", aldus de scheidsrechter, „daar ik niet tolereer dat spelers eigen rechter spelen. Hierna meende de keeper van de gastheren mij las tig te moeten vallen en daar Man dersloot beslist het veld niet wilde verlaten, heb ik de laatste drie minuten niet laten uitspelen". Achteraf is gebleken, dat da wedstrijd als gestaakt moet trot* den beschouwd. Na de wedstrijd werd de Vei- nendaalse referee herhaaldelijk be dreigd. De woorden van Mander sloot maakten de meeste indruk op hem, want deze Scherpenzeelse voetballer gaf hem de raad goed uit te kijken op straat, daar hij met zijn voertuig in de toekomst wraak zou nemen. Niet zonder angst vertrok de heer Nelissen huiswaarts. Ook het Scherpenzeel-bestuur, dat overi gens content was met de leiding van de scheidsrechtervoelde zich niet geheel zeker en bracht de ar biter naar station De Klomp. In normale gevallen wordt dt heer Nelissen afgezet bij een bui- halte in Scherpenzeel... de uil (Copyright M. M. Chanowski Productions N.V.) 35 De fabuleuze figuren uit de roem ruchte Fabeltjeskrant kunt u voor 35 cent per stuk kopen als u bij uw Centra-winkelier voor f 5,besteedt. Deze week is dat Jacob de Uil; in de komende weken brengen we wekelijks een ander Fabeltjesdier. (uitverkocht voorbehouden). Het zijn fraaie, in vier kleuren uitgevoerde, plas tic figuren van ca. 22 cm hoog. KlPPEVs, SOEP-iïj California rgMBHHHEBSMHHflBflHHHflHHHBfiflB 198 45 «08 Aanbiedingen geldig t/m 5/4

De Vallei | 1969 | | pagina 4