Eerst zekerheid over positie W.-Irian Onderminister zou ambtenaren tussentijds meer salaris willen geven Felle kritiek van werkgevers op regering Vereniging van Homofielen in beroep bij Raad van State glêSJg Sigaretten- fabrikanten dingen naar gunst van de rokers Vascomij zegt 850 gezinnen de huur op „Boterprobleem is met twee supertankers op te lossen" Mellema weer leider van CHU-fractie Den Haag op stelten door scholieren AMBONEES GEZIN UIT HUIS GEZET HOOFDPIJN? WITTE KRUIS Vakmanschap is meesterschap Voor bezoeken op het hoogste niveau tussen Nederland en Indonesië MARINE-HELI VIEL ALS EEN STEEN OMLAAG L/\J Mensensmokkel bij Babberich gaat door Sloopregeling voor gehele binnenvaart A.H.-filiaal is geen warenhuis, zegt Hoge Raad Wetsontwerp stakingsrecht bijna ldaar Koningin geeft 60ste verjaardag speciaal tintje Na weigering van koninklijke goedkeuring Defensie laat oog; vallen op Kuinderbos Raad Benthuizen is onmachtig om te besturen Hulpactie voor verminkte jongeman ==ir NIET VASTLEGGEN OEFENVLUCHT Weg pijn... fijn! Want helpt In Kerkrade geeft nieuwe fabriek 150 man werk ONBEVREDIGEND VERONTWAARDIGD OVERLEG ONDERHOUD Bierkenners vragen Liever Engels dan Frans in de Mavo-brugklas Minister De Block zei schertsend bij opening Unilever-Laboratorium: TEGE1S KRITIEK DIVIDEND-VOORSTELLEN IN BEROEP GESCHOKT NIEUW MERK Kwartaalbericht Dutch Internationals Fund WOENSDAG 2 APRIL 1969 DEN HAAG Morgen vergadert het georganiseerd overleg in Ambtenaren zaken over een tussentijdse salarisver hoging voor het overheidspersoneel. De ambtenarenbonden hebben hierom ge vraagd in verband met de sterk stijgen de prijzen. In Den Haag circuleert het gerucht, dat staatssecretaris Van Veen (Binnen landse Zaken) hier wel oren naar heeft onder voorwaarde, dat de salarissen niet meer, zoals gewoonlijk in het na jaar, zullen worden aangepast aan de gemiddelde stijging van de lonen in het bedrijfsleven. Deze aanpassing zal pas ter sprake moeten komen bij de bespre kingen over de loonsverhogingen voor 1070. De ambtenarenbonden weten nog van niets. Ze voelen overigens weinig voor zo'n eventueel voorstel. „We weten niet hoeveel de prijzen en de lonen dit jaar zullen stijgen. Het is pas begin april. We kunnen ons dan ook moeilijk vastleggen op een bepaald percentage zonder de mogelijkheid van nacalcula tie", zei dr. Deysselbloem, directeur van de Algemene rooms-katholieke ambtenarenbond (ARKA). VALKENBURG Even ten oosten van het marinevliegkamp Valkenburg is gistermiddag een helikopter van de Marineluchtvaartdienst neergestort. Van de drie inzittenden werd alleen de korporaal-vlieger B. Hijnekamp (26) licht gewond. De luitenant-ter zee der eerste klasse K. H. Versteeg, (39), die het toestel bestuurde, en de luitenant-ter-zee tweede klasse (oud ste categorie) K. Juriëns (28) bleven wonderlijk genoeg ongedeerd. Het ongeluk gebeurde kort nadat de helikopter een Augusta Bell van. het vliegkamp was opgestegen voor een oefenvlucht. Ter hoogte van de Haagse Schouw raakte de staartrotor defect. Hierdoor werd het toestel on bestuurbaar. In een spiraal zakte de helikopter van 150 meter naar een hoogte van on geveer 70 meter en viel toen als een steen omlaag. Gelukkig voor de inzit tenden kwam de machine op zijn po ten terecht. Ze werd zwaar bescha digd. ADVERTENTIE nL (en spaart bovendien de maag) i Poeders, tabletten, cachets. BABBERICH Voor de tweede maal in enkele dagen tijds zijn er schoten gevallen btf de Nederlands- Duitse grensovergang Bergh bij po gingen om buitenlanders hoofdzake lijk Turken Nederland binnen te smokkelen. Gisternacht slaagde een grote, zwar te wagen met Turken er ondanks waarschuwingsschoten van douanebe ambten in, de zogenaamde groene grens bij BabbeHch te passeren. Diezelfde nacht slaagde de douane er wel in een busje tot stoppen te dwingen, waarin een Duitser een Ita liaan smokkelde, die hiervoor tweehon derd Mark moest neertellen. DEN HAAG In Kerkrade komt een vestiging van de meubelfabriek Fristho, die werk biedt aan 150 man. Fristho, die al fabrieken in Franeker en Bergschenhoek heeft, gaat in Kerkrade scheidingswanden maken, speciaal bestemd voor 't buitenland. Van de zomer moet met de produktie wor den begonnen. DEN HAAG Er bestaat goede hoop, dat de lucht boven de staatkundige positiebepaling van West-Irian tegen het einde van dit jaar zal zijn opgeklaard. Dat is de enige voorwaarde die in Nederlandse politieke kringen wordt gesteld aan bezoeken op het hoogste niveau van vertegenwoordigers van Indonesië en Nederland. Voorlopig zei men overigens in poli tiek Den Haag nog allerminst gerust te zijn op de manier, waarop Djakarta de volksstemming in West-Irian wil hou den. Men zal het bijzonder op prijs stellen wanneer de Indonesiërs althans dé ontwikkelde papoeas in de omge ving van het voormalige Hollandia en in de noordwestelijke kuststreek de ge legenheid zullen geven zich volgens het „één man, één stem"-systeem uit te spreken over de toekomst van hun land. Het bezwaar van gebrekkige verbin dingen, waarop Indonesië het daarop gerichte voorstel van de vertegen woordiger van de UNO, Ortiz Sanz af wees, wordt in de Tweede-Kamerfrac ties van de regeringspartijen onbevre digend gevonden. In deze kringen meent men, dat Ne derland wel degelijk de uitvoering van de volksuitspraak scherp moet volgen omdat het daarvoor politiek verant woordelijk is. „De overeenkomst die in 1962 daar over is gesloten is een bilaterale tussen Nederland en Indonesië", zei men ons. ROTTERDAM Begin volgend jaar zal een sloopregeling voor de gehele binnenvaart van kracht worden. Sinds 1 september 1968 is al een beperkte sloopregeling van kracht. Deze regeling houdt verband met de grote veranderingen die in de komende jaren in deze bedrijfstak worden ver wacht. Daartoe behoort de opheffing van de evenredige vrachtverdeling op 1 juli 1970. De heer M. J. Keyzer, staatssecreta ris van verkeer en waterstaat, bracht dit gisteren in Rotterdam ter sprake ter gelegenheid van het gouden jubi leum van de Nederlandse r.k. bond van reders en schippers St. Nicolaas. Nederland en West-Duitsland pleiten er in de Centrale commissie voor de Rijnvaart voor, dat ook andere landen sloopregelingen instellen. Het uitgangs punt is daarbij dat deze maatregelen onderling op elkaar worden afgestemd. DEN HAAG De Federatie van katholieke en protestants-christelijke werkgevers heeft felle kritiek geuit op het economisch beleid van de rege ring. In haar orgaan „De Werkgever" zegt zij onder andere: „Het kabinet had zich bewust moeten zijn van het kriti sche karakter van de 1-januari-opera- tie (b.t.w.) en daarop alle onderdelen van haar beleid moeten afstemmen. Nu de regering dat heeft nagelaten, vervalt zij van de ene moeilijkheid in de andere." Voor .de. sanering yan de resultaten vindt de Federatie „een hechtere ba sis en vastere koers" vereist. Aan goedkeuring van de bouw-c.a.o. was, volgens deze werkgeversorganisatie, niet te ontkomen. Wel is het echter een levensgroot feit, dat de inhoud ervan voor 1970 de doorbreking van de loon- en prijsspi- raal zal bemoeilijken. En die operatie zal al moeilijk genoeg zijn." De bond van katholieke bouwvakar beiders Sint Joseph is verontwaardigd over de manier waarop de regering met de bouw-c.a.o. is omgesprongen. De bondsraad die gisteren in Utrecht vergaderde oordeelde: „Wij zijn op nieuw gesterkt in onze overtuiging dat onder een vrij loonbeleid de regering niet de mogelijkheid behoort te heb ben tot ingrijpen in individuele c.a.o.'s". DEN HAAG Het filiaal van Al- bert Heijn in de Haagse Wijk Maria- hoeve moet van de Hoge Raad, net als alle andere winkels op woensdag middag sluiten. Volgens de gemeentelijke verorde ning is het filiaal een warenhuis, om dat er naast levensmiddelen ook ge bruiksartikelen worden verkocht. Een warenhuis mag wel op woensdagmid dag geopend zijn. Het gerechtshof in Den Haag bepaalde echter dat het fi liaal als een levensmiddelenbedrijf moet worden behandeld. De Hoge -Raad heeft dat nu beaamd. De overwegingen waren -onder andere dat de levensmiddelen meer plaats in de winkel innamen dan de gebruiksar tikelen. Ook was de afdeling voor le vensmiddelen gemakkelijker voor het publiek te bereiken. De boerderij van de familie Kete laars in Nistelrode is gisteren door brand totaal verwoest. Zevenenvijftig mestkalveren kwamen in de vlammen om. „We kunnen daarom niet zeggen, dat de heer Oe Thant de zaken maar moet op knappen." Volgens mr. Sudjarwo Tjondronegoro, de Indonesische presidentiële gevol machtigde voor West-Irianzaken, heeft mr. B. W. Biesheuvel hem uitdrukke lijk gevraagd de definitieve plannen van Djakarta met de volksuitspraak te komen bespreken met de Nederlandse politieke voormannen. Men windt in de Kamerfracties van de regeringspartijen ook, dat Indonesië daarover moet overleggen met de Ne derlandse regering. Het wordt daarom niet uitgesloten geacht dat mr. Sudjarwo Tjondronegoro binnenkort opnieuw naar Nederland zal komen om van gedachten te wisselen over het definitieve plan van Djakarta voor de volksuitspraak. MAASTRICHT Ongeveer 850 huur ders van Vascomij-woningen in Heer len hebben gisteravond in een motie krachtig gereageerd op een aangete kende brief van de Vascomij, waarin hun de huur wordt opgezegd per 1 juli. B. en W. van Heerlen, die de 1277 woningen van de Vascomij per 1 juli zullen overnemen, hebben deze maat regel goedgekeurd. De Vascomij is be reid de huuropzegging te niet te doen als de huurders zich akkoord verklaren met een huurverhoging met 6 procent per 1 april en tevens hun achterstallige huur voldoen. Deze huurachterstand in totaal 350.000 gulden dateert van het vori ge jaar toen talrijke huurders weiger den de verhoging van de huur en de servicekosten te betalen. In een motie zeggen de huurders dat de voorgestelde verhoging van zes pro cent in feite neerkomt op een van 10,24 procent. De huurders willen niet meer praten met de Vascomij. Wel zijn zij bereid in zee te gaan met iedere nieu we eigenaar die een redelijke exploita tie van de woningen kan garanderen. De Vascomij heeft de tweede huur verhoging begin februari aangekondigd. Van de 1277 huurders lieten er 850 we ten dat zij de verhoging niet zouden be talen, tenzij er iets aan het onderhoud van de woningen zou worden gedaan. Een deel van de huurders is wel be reid zes procent te betalen mits het geld wordt afgedragen aan de gemeen te Heerlen. Zij vrezen dat de Vascomij de opbrengst van de huren wil gebrui ken om de crediteuren te betalen. DEN HAAG Nog deze maand zal minister Polak (justitie) het wetsont werp stakingsrecht bij de Tweede Ka mer indienen. Dit heeft hij geantwoord op vragen van het Kamerlid Van Lier (pvda). Dit Kamerlid had de minister ge vraagd het wetsontwerp „onverwijld" in te dienen nadat er geheime advie zen van de Raad van State waren uit gelekt. ADVERTENTIE DEN HAAG Koningin Juliana zal na het traditionele défilé op haar ver jaardag (30 april) een rijtoer maken in de buurt van paleis Soestdijk. Er wordt 'n enorme publieke belang stelling verwacht, mede omdat de Ko ningin dit jaar haar zestigste verjaar dag viert. Het défilé begint ook dit jaar om 10.30 uur. Het zal drie kwartier duren. Het aantal aanvragen om aan het de- filé deel te nemen is zo groot dat veel deputaties moesten worden teleurge steld. DEN HAAG Niet Frans, maar En gels zou een verplicht vak moeten wor den in de brugklas van het mavo (Vroe ger mulo). De wet moet zo spoedig mo gelijk in die zin worden gewijzigd. Die opvatting huldigen de Vereniging voor mulo en de mavo-sectie in de Al gemene bond voor onderwijzend perso neel. Beide organisaties benadrukken dat bij alle takken van voortgezet on derwijs Engels als verplicht vak wordt geaccepteerd, Frans niet altijd. De brugklas van het mavo dient bij de re geling aan te sluiten. VLAARDINGEN „Met twee supertankers kan Nederland het probleem van het boteroverschot oplossen." Deze oplossing deed de minister van Economische Zaken, mr. L. de Block, gisteren schertsend aan de hand tijdens de opening van een nieuwe vleugel van het complex speurwerkcentra van Unilever in Vlaardingen. Prins Claus verrichtte de opening. Onder daverend gelach zei de minis ter, dat het Nederlandse boterover schot stiekum in twee supertankers ge laden zou kunnen worden en dan in volle zee overboord zou moeten wor den gezet. Dat was zijn niet-serieuze oplossing voor een vraagstuk waarop hij wel graag ernstig in had willen gaan. Die vraag was, zei hij: Wat doen wij met onze boterberg? De minister ging daarna onmiddel lijk tot de ernstige orde van de dag over. Hij pleitte voor vergrote aan dacht voor toepassing door de Neder landse industrie van resultaten van we tenschappelijk speurwerk. Dat moet een van de kernpunten van het toe komstig beleid worden, zei hij. Ook spoorde hij de middelgrote en kleine industriële ondernemingen aan meer aan speurwerk te doen: „Middel grote en kleinere industrieën moeten ernstig bezien of hun inspanningen op het gebied van het onderzoek wel vol doende zijn afgestemd op de noodzaak tot technische vernieuwing." Prof. dr. J. Boldingh, de voorzitter van de directie van de researchlabo- ratoria van Unilever, keerde zich in zijn rede scherp tegen de kritiek op ons hoger onderwijs. „Het is mijn stellige overtuiging", zei prof. Boldingh, „dat de wijze waar op in Nederland onze wetenschappelij- DEN HAAG De heer J. T. Melle ma zal vermoedelijk op 1 juni opnieuw leider van de CH fractie in de Tweede Kamer worden. Hij volgt dan drs. A. D. W. Tilanus op, die het fractievoorzitterschap waar genomen heeft, nadat de heer Mellema zich na een aanrijding in Rotterdam tij delijk had teruggetrokken. Vorig jaar werd afgesproken dat het Groningse Tweede Kamerlid na een jaar weer de leiding van de fractie op zich zou nemen. Drs. Tilanus op zijn beurt zal de heer C. J. van Mastrigt aflossen als partijvoorzitter. De heer Van Mastrigt is nu waarnemend voorzitter. ke werken aan de universiteiten en hogescholen worden opgeleid, van es sentiële betekenis is geweest voor het doen slagen van onze research-activi- teiten. Het lijkt mij goed, in een tijd, waar in van zovele zijden en in alle toonaar den kritiek op het huidige systeem van hoger onderwijs te beluisteren valt, de grote waarde van een brede opleiding krachtig te onderstrepen." „Het is bepaald niet toevallig, dat in ons land de toegepaste wetenschaps beoefening buiten de universiteiten en hogescholen in verhouding tot onze buurlanden zo'n hoge vlucht heeft ge nomen." DEN HAAG Enkele honderden Haagse scholieren hebben gisteren in de Haagse binnenstad grote opschudding veroorzaakt. Tgdens de middagpauze probeerden zjj op het Buitenhof het verkeer tegen te houden waardoor tal van opstoppin gen ontstonden. De politie moest ingrij pen en de scholieren verwijderen. Ook in de buurt van de Bezuiden- houtseweg werd het verkeer ernstig gehinderd. De tram werd tegengehou den en verscheidene geparkeerde auto's beschadigd. Bij het Thorbeckelyceum werd een poort geforceerd. We wanordelijkheden begonnen des morgens vroeg toen grote groepen leer lingen probeerden 1 eikaars school bin nen te dringen. In sommige gevallen lukte dat, in de meeste echter niet. Het gevolg was dat op enkele Haagse middelbare scholen een bijna chaoti sche situatie ontstond. Oostzee Aan de jaarvergadering van de Stoomvaart Maatschappij Oostzee 12 mei wordt voorgesteld het dividend over 1968 te verhogen van 10 tot 11 pet. Hillegersberg De Stoomboot Maatschappij Hille gersberg verhoogt dan het dividend van 26 tot 29 pet. Deze is houd stermaatschappij van aandelen Oost zee. DEN HAAG Minister Polak (Justi tie) heeft metterdaad geweigerd de Ne derlandse Vereniging van Homofielen C.O.C. voor koninklijke goedkeuring voor te dragen. Hij heeft gemeend dat te moeten doen „op grond van het al gemeen belang", zo bleek gisteren in de Eerste Kamer bij de behandeling van de begroting van Justitie. Minister Polak zei het besluit met tegenzin te hebben genomen „omdat hij het vervelend vond een dergelijk verzoek te moeten afwijzen". Als mi nister mocht ik echter niet anders han delen, liet hij erop volgen. De beslissing van professor Polak ontmoette veel kritiek bij de socialist dr. E. Brongersma, die van de minis ter wat meer argumenten voor de af wijzing wilde horen. De KVP-er jhr. mr. P. G. M. Meeu wen was het niet met hem eens. „Er is geen sprake van discriminatie van ho mofielen. Ook een vereniging, die bui tenechtelijke heterofiele contacten zou bevorderen, zou geen koninklijke goed keuring krijgen". Ook de regeringsfracties schaarden zich achter minister Polak. De Nederlandse Vereniging van Ho mofielen C.O.C. zegt in een verklaring, uitgegeven naar aanleiding van de haar geweigerde erkenning als rechts persoon, dat zij deze weigering ten zeerste betreurt en hiertegen bij de Raad van State in beroep zal gaan. „Ten eerste vrezen wij", aldus de vereniging, „dat deze afwijzing de emancipatie en integratie van de ho mofielen in onze samenleving zal scha den, ondanks het feit dat in vergelijking met de motivering in 1963 enige voor uitgang is geboekt". Voorts wordt in de motivering van het besluit een eenzijdige en nodeloos onwelwillende voorstelling gegeven van de feitelijke werkzaamheid van het C.O.C., enerzijds door de grote nadruk op een detail van het verenigingswerk, nl. voor wat betreft de gehuwde leden, anderzijds door de wijze waarop het standpunt van de vereniging met be trekking tot de gehuwde leden is ge formuleerd. Juist de suggestie, dat het C.O.C. op zettelijk contacten tot stand brengt, voor wie dan ook, achten wij uiterst on gelukkig. Dit is des te onbegrijpelijker, omdat een aantal vooraanstaande Ne derlanders, onder wie moraaltheologen, juristen, psychologen en anderen, als mede de Nationale Raad voor Maat- schappelijkwelzijn en de Nationale Fe deratie voor de Geestelijke Volksge zondheid, onze aanvraag bij de minis ter van Justitie hebben ondersteund. Tenslotte is de vereniging geschokt door de passage uit de motivering van het besluit waarin wordt meegedeeld, dat de vereniging na het vertrouwelijk overleg heeft doen weten, dat zy geen aanleiding heeft gevonden haar stand punt te wijzigen. Nog daargelaten, dat de vertrouwe lijkheid van het overleg aan het opne men van deze passage in de motive ring in de weg had behoren te staan, wordt hierdoor de indruk gevestigd, dat de vereniging bij dit overleg een onverzoenlijk standpunt heeft ingeno men, hetgeen feitelijk onjuist is. Omdat de motivering van de afwij zing voorts geen wezenlijk nieuwe aspecten bevatte, heeft het hoofdbestuur van de vereniging thans reeds kunnen besluiten om tegen de afwijzing in be roep te gaan bij de Raad van State. DEN HAAG Het ministerie van defensie heeft belangstelling voor het Kuinderbos als oefenterrein. Door de mechanisering van de strijdkrachten zijn grote terreinen nodig, waarbij bij voorbeeld bataljonsoefeningen kunnen worden gehouden. In totaal moeten er vier regionale oefenterreinen komen. Behalve Defensie hebben de departe- mensen van landbouw en 'visserij, van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en van volkshuisvesting en ruim telijke ordening te beslissen of het ter rein, dat rijksgrond is, bestemd kan worden voor het leger. Op het ogenblik bestuderen de Rijksplanologische dienst en de Raad van advies voor de ruimtelijke orde ning het plan. Het Kuinderbos ligt in de Noordoost polder. Het is ruim vijftienhonderd hectaren groot, zevenhonderd hectaren daarvan is landbouwgrond. Onder toezicht van politiemen sen uit Hoogezand en Veendam en onder supervisie van de Zuidbroek- ster deurwaarder E. Veenstra, is dinsdagmiddag het uit veertien personen (echtpaar plus twaalf kinderenbestaande Ambonese ge zin Latuperissa uit hun woning aan de Roerdompstraat in het Groning se dorp Foxhol gezet. Het gezin heeft bij buurtbewoners onderdak gevonden. Tijdens de ontruiming deed zich slechts een incident voor, waarvan de deurwaarder het slachtoffer werd: hij kreeg een klap op zijn hoofd, daarbij bleef het; tot laat op de avond was het nog vrij rus tig. In de buurt van de betrokken woning is de Hoogzandse politie blijven patrouilleren. Aanleiding tot de ontruiming was de gelasting van de landsadvocaat, nadat het gezin had geweigerd huur te betalen. Verwacht wordt, dat binnenkort nog enkele andere gezinnen in Foxhol de weg van de Latuperissa's zullen volgen. Jaren lang hebben deze gezinnen strijd gevoerd bij de rechtbanken te Arn hem en Groningen, alsmede bij de gerechtshoven in Leeuwarden en Arnhem, over de vraag of de Staat der Nederlanden huur mocht vra gen voor de aan de Ambonezen toegewezen woningen. Deze Ambonezen beroepen zich e rnamelijk op, dat de Nederland se regering achttien jaar geleden vrije huisvesting aanbood totdat men weer naar Ambon zou ver trekken. Enkele jaren geleden werd beslist, dat men wel dégelijk huUr zal moeten betalen. Opnieuw gingen de Ambonezen bij de genoemde gerechtelijke in stanties pleiten. Tevergeefs, want het Leeuwarder Hof stelde enkele maanden geleden de Staat der Ne derlanden in het gelijk en beval derhalve de Ambonezen huur te betalen. Na een laatste weigering, gelastte de landsadvocaat ontrui ming onder politietoezicht, hetgeen dus nu is gebeurd. ADVERTENTIE m m ROTTERDAM De prijzenslag om de gunst van de roker op gang ge bracht door Turmac is gisteren aar zelend begonnen. Enkele sigarettenfa- brikariten deden een nieuwe zet in het steekspel naar een zo groot mogelijk marktaandeel. Theodorus Niemeyer nv in Groningen gaat zijn merk Golden Line (20 stuks voor 1,20 gulden) landelijk in de han del brengen. Het merk Black Beauty van Niemeyer komt voortaan in pak jes van 25 in plaats van 20 stuks voor 1,75 gulden. British American Tobacco verlaagde de prijs van lange filtersigaretten Du Maurier met een dubbeltje tot 1,75 gul den. Met de Pall Mall import zonder filter was dat al gebeurd. Dat merk met filter heeft er vijf sigaretten per pakje bij gekregen en kost nu per 25 stuks 1,75 gulden. De sigarettenfabriek Ed Laurens heeft een nieuw merk zoals al was aangekondigd gebracht. Dat is Gol den Fiction extra mild king size met filter, waarvan een pakje met 25 stuks 1,75 gulden kost. Over het algemeen kijken de fabri kanten en importeurs de kat nog wat uit de boom. Men wacht af wat de con currentie gaat doen. Inzet van de sigarettenoorlog is het terugwinnen van de gunst van de klant, die na de laatste prijsverhogingen naar goedkopere sigaretten en naar pakjes met meer inhoud is gaan uitkijken. BENTHUIZEN Vier raadsleden van de SGP in Benthuizen hebben de bemiddeling ingeroepen van de com missaris van de Koningin in Zuid-Hol land, mr. J. Klaassesz. Hij zal moeten proberen de politieke partijen weer met elkaar te verzoenen. Waarschijnlijk zal er in Benthuizen een regeringscommissaris worden be noemd. Voorlopig zal de raad alleen nog maar bijeenkomen voor zeer drin gende zaken. Vergaderen over iets an ders is uitgesloten. Al van begin febru ari is het onrustig in de raad. Dit re sulteerde tenslotte in het aftreden van de twee wethouders en het benoemen van de nieuwe wethouders D. van Soest (arbeiderspartij) en A. van Noort (a.r.-c.h.u.). De SGP-fractie heeft er nu de brui aan gegeven, omdat raadslid J. van der Eijk (gemeentebelangen), voorheen wethouder, een hele vragenlijst had ingestuurd waarin de nieuwe wethou ders flink aan de tand werden gevoeld. Toen barstte de bom in de raad. In een verklaring van de SGP-fractie werd om bemiddeling gevraagd. Deze verklaring was in overleg met de twee wethouders opgesteld en had hun vol ledige instemming. Burgemeester I. J. P. Keijzer zei dat de raad hiermee zijn onvermogen heeft getoond. BERGEN OP ZOOM De twaalf honderd gezinnen van de Brabantse dorpen Fijnaart en Heijningen hebben voor een invalide geworden dorpsge noot 12.500 gulden bijeen gebracht. De man, de 24-jarige J. van Hoof, kreeg 6 maart bij heiwerk in Bergen op Zoom een betonblok van 2500 kilo op zich. Hij verloor daarbij de benen en een arm. De jongeman was eind februari getrouwd. ADVERTENTIE per 28 februari 1969 ver krijgbaar bij uw bankier of commissionair en bij Postbus 853, Amsterdam.

De Vallei | 1969 | | pagina 9