KLEUTERLEIDSTER NAM AFSCHEID Gaat natuurbad Ouwehand ook in avonduren open DAGTOCHT VAN NBM VOOR BLO-KINDEREN In het oude Veenendaal telde alleen 'n scheldnaam W eekendpas voor vissers Polderdistrict Neder-Betuwe haakt in op aanleg weg Kleine gebeurtenissen waren vroeger even belangrijk als tegenwoordig n Apollo-vlucht {cCiVvQinkel VVV-ÏNITIATIEF IN HET RIVIERENGEBIED Veiling Kesteren Causerie over oude sehilders Aangifte dood vee Naaicursus voor huisvrouwen Collectes SPORTIEVE VRIJETIJDSKLEDING VALLEI? Belt u dan even a.u.b. 10550 11079 ABW duidelijker voor NVVH Johanniter Orde onderwerp van causerie GeHaWé opende toonzaal Dit jaar naar Harderwijk Simavi-collecte In Vinkenbuurt gebeurde nog eens wat Uit de oude doos door Rik Valkenburg Drek Burenhulp -fSf-Cp R/ienense hotels werken mee BURGERLIJKE STAND Gratis reisje voor gehandicapte jeugd uit Veenendaal e.o. MARKTEN VERSE BLOEMEN I DONDERDAG J APRIL 1969 - AMERONGEN Woensdagmiddag vond in de raadzaal ten gemeentehuize het afscheid plaats van mevrouw E. A. Ottoy-Pols, uit Leersum, die sinds 1958 in Amerongen aan de toen nieuw geopende kleuterschool Margriet als hoofdleidster werkzaam is geweest. Dit afscheid was het gevolg van de pensionering van mevr. Ottoy met van 1 april 1969. ingang De burgemeester memoreerde de af gelopen tijd. Hij vertelde altijd een gro te bewondering te hebben gehad voor de wijze waarop mevr. Ottoy haar taak vervulde. Namens het gementebestuur bood hij een boekenbon aan. Namesn de oudercommissie van de openbare kleuterschool sprak mevr. Gijben. In rangorde van de letters van het alfabet was een gedicht opgesteld. Na voorlezing hiervan was er een har telijk applaus. Het woord werd ook nog gevoerd door het hoofd van de openbare lage re schoal, de heer F. L. J. van Bergen. Deze memoreerde de vaste principes van mevr. Ottoy, principes waarvan zij maar zelden wilde afwijken. Hij advi seerde haar, nu zij geen dienst meer zou doen, om terug te zien op de aar dige dingen die zij zo in de loop der ja ren heeft meegemaakt. Een tiental kleuters had voor dit af scheid een lied ingestudeerd dat bijzon der leuk ten gehore werd gebracht. Als oud-raadslid en mede als oud-be stuurslid van het oude kleuterschooltje van voor 1958 werd nog het woord ge voerd door de heer G. A. Dagnelie. Na het officiële gedeelte volgde nog een afscheidsreceptie waar vele ouders van kleuters gebruik van maakten. Al met al was het een gezellige afscheids- middag. TIEL Het gecombineerd college van het polderdistrict Neder-Betuwe heeft in de vergadering van gisteravond een krediet van f 40.000,- beschikbaar gesteld voor het opmeten van de Rijn- bandijk in verband met de aanleg van het wegvak Kesteren-Elden, dat een on derdeel is van het nieuwe gedeelte van de provinciale weg 37. Deze weg komt op het genoemde tra cé buitendijks te liggen en krijgt dan in feite de functie van nieuwe bandijk zodat de bestaande dijk geen dienst meer zal doen. Het college maakt van de aanleg van deze nieuwe weg ge bruik door tegelijkertijd de dijkver zwaring ter hand te nemen. Het college stelde bovendien de ge meenschappelijke regeling (waaraan zestien waterschappen deelnemen) voor de dijkverzwaring in Gelderland vast. In dit verband was al een principe-be sluit genomen. De regeling beoogt sa*- menwerking ter behartiging van de al gemene zaken betreffende dijkverzwa ring in Gelderland en het vaststellen van een tijdsschema en een werkplan. De heren J. G. van Klinkenberg en D. W. van de Woerd weden herbe noemd als gecomitteerden voor het wa terschap van de Linge. AMERONGEN Op dinsdagavond, 1 april zal in de bibliotheekzaal van het Dorphuis weer een Nutsavond plaatsvinden. De directeur van het Frans Halsmu seum in Haarlem, de heer H. P. Baard zal komen praten over Frans Hals. Ook het werk van andere Hollandse schilders tussen de Middeleeuwen en nu zal worden besproken. Het bestuur van de Amerongse ling van het Nut rekent op een belangstelling. AMERONGEN In verband met de Komende feestdagen is door de Vleeskeuringskring Veenendaal een re geling getroffen inzake het ophalen van kadavers. In verband met deze regeling is het gewenst, dat de aangifte als volgt ge- egewenst, dat de aangifte als volgt ge schiedt: Goede Vrijdag 4 april vóór 11.00 uur: dinsdag 8april eveneens vóór 11.00 uur. De aangifte op Goede Vrijdag wordt dezelfde dag nog opge haald. Op dinsdag 8 april zal eveneens worden getracht de kadavers nog de zelfde dag op te halen. Op de dagen, dat de gemeentehuizen gesloten zijn kan de aangifte geschieden des mor gens voor 10.00 uur via nummer 08385- 10804. Verzocht wordt zich zoveel mo gelijk aan dez« V afde- grote Bij voldoende deelneming begint op maandag 14 april in het Dorpshuis te Amerongen weer een avondnaaicursus voor leden van de Amerongse huis- vrouwenvereniging. De leiding is weer in handen van mej. Ravenhorst. De opgave voor deelneming gelieve men zo spoedig mogelijk in tè dienen bij mevr. C. M. Jansen-de Ries, De Oude Wei 5, tele foon 1886. SCHERPENZEEL De collecte voor het Rheumafonds heeft in Scher- penzeel f 844,88 opgebracht. 'De vertrekkende kleuterleidster (geheel rechts) aanvaardde dank baar een bloemenhulde van „haar" kleuters. ADVERTENTIE IS IN. Een leuke sportieve PULL POLO met contrasterende randen v.a. 19.90. Een af werking waaraan wij de hoogste eisen stellen. EEN PANTALON in mo- dische kleuren en modellen vanaf 29.90 Een JACK vlot van snit, passend bij de man van nu vanaf 42.50 Die sportieve U bij mode vindt GOED VAN VAN DER ZEE GAAT LANGER MEE RHENEN Het is in Rhenen altijd als een groot gemis gevoeld, dat het natuurbad Ouwehand op de Grebbeberg 's avonds om zes uur werd gesloten. Zjj die in loon dienst zjjn konden in de avonduren nimmer gaan zwemmen. Vaak werd dit ge mis opgevangen door 'sochtends om zeven uur even. een duik te nemen, maar dat waren dan meestal de ware liefhebbers en dus te tellen op de vingers van één hand. Met ingang van het zomerseizoen 1969 komt er een geheel nieuw geluid. „Of ik in de gelegenheid ben iedere avond het bad open te stellen weet ik nog niet," zei gisteren de heer Ouwe hand tijdens 'n persconferentie, „maar ik streef er wel naar althans verschil lende avonden in de week gelegenheid te geven om te zwemmen tot half ne gen." Daarmee wordt door de directie van 't fraaie natuurbad aan vele wensen te gemoet gekomen. Het aantal liefheb bers voor 'n zomerabonnement is nu al groter dan in welk ander jaar ook, on danks het feit dat nog niet bekend was dat de directie van het bad plannen overweegt om 's avonds gelegenheid te geven om te zwemmen. Aanvankelijk was er nogal kritiek te horen toen bekend werd dat het abon nement op het zwembad en het die- RHENEN Geboren: Matthieu, z.v. M. Aarden en Y. van Dijk, Bruine Engseweg 46; Gerrit, z.v. J. van San ten en M. van Kooten, Veenendaal, Mr. Heemskerkstraat 46; Chantal Vé- ronique, d.v. H. J. G. ter Bekke en G. W. E. Frielink, Veenendaal, Prins Willem Alexanderpark 38; Jacoba Ca- tharina, d.v. J. M. J. Tielman en G. Mol, Wilhelminastraat 29; Ingrid Yvon ne, d.v. J. J. Spek en W. Quint. Mei doornlaan 101; Hendrika Jacoba Johan- na^ d.v. B. van Viegen en A. D. M. M. van Eldik. Rijksstraatweg 36a, Eist; Neeltje Christina, d.v. A. van Hunnik en F. M. C. van Buul, Veenendaal, Da Costastraat 1; Pieter z.v. J. Korpers- hoek en S. van Herk, Duistereweg 12. Ondertrouwd: Gerrit van Dorland, 22 j., te Kesteren en Margaretha van Waisem, 18 j., wonende te Rhenen. Gehuwd: Gerrit Jacob van Laar. 19 j., wonende te Rhenen en Huiberta van Dijk, 19 j., wonende te Rhenen; Willem Barend Breukers, 23 j., wonende te Echteld en Adriana van Capelleveen, 21 j., wonende te Rhenen; Hendrik Ver meer, 20 j., wonende te Rhenen en Sijtje van Baaren, 18 j.; Albertus van Silfhout, 27 j., wonende te Amsterdam en Alberdina Janna Donderwinkel, 25 j., wonende te Li enden. Overleden: Hendrik Dirk Heikamp, 74 j., echtg. v. N. M. Budding (Veenen daal); Cornelia Johanna Duineveld, 76 j.. echtg. v. J. W .Janse; Gijsbert Hei kamp. 85 j., geh. gew. met I. van Gin- kel (Eist); Frans Andries Johan van Dorst. 73 j., echtg. v. M. Sablan, Leer sum, Jannigje van Hattem, 80 jaar, geh. gew. met A. J. van Hattem. BEVOLKING GEMEENTE RHENEN Vertrokken: W. Teerink, van Rhenen naar Utrecht; E. I. M. Reurslag van Rhenen naar Utrecht; D. Th. Levöle- ger van Rhenen naar Duitsland; B. J. Berendsen van Rhenen naar Ede; A. P. van Doorn van Rhenen naar Echteld; A. H. Tollenaar van Rhenen naar Mau- rik; A. M. Spek van Rhenen naar Kes- W'aA. renpark gecombineerd was. Maar de prijs van f 25,- voor een eerste abon nement, toegang gevend zowel tot het zwembad als tot het dierenpark, is van dien aard dat men gerust mag stellen dat Ouwehand een voorbeeld geeft in deze tijd van dagelijks sterk stijgen de prijzen. Om maar een vergelijkend voorbeeld te noemen. Een tienbaden- boekje op het zwembad in Wageningen kost f 14,-. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. I 6.30-17.30 u. N we Voor Rhenen 3328 Veenendaalseweg 159 RHENEN Voor de afdeling Rhenen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen hield de heer Both, maat schappelijk werker van de gemeente Rhenen. een lezing over de Algemene Bijstandswet. In zijn inleiding zei spreker, dat de ABW in de plaats is gekomen voor de Armenwet van 1912, die ondanks vele aanvullingen en hervormingen niet meer hanteerbaar was. Er wordt ook geen steun meer gegeven door burger lijke instellingen, maar bijstand ver leend door B. en W., volgens ministe riële richtlijnen. In Rhenen wordt ge werkt volgens de loonmethode, d.w.z. men gaat uit van het wettelijk mini mumloon. Uitvoerig ging spreker in op de vele mogelijkheden van de ABW. De angst van vele bejaarden, dat ze „eerst alles moeten opeten", eer ze in aanmerking komen voor ABW, bleek ongegrond. Aan het einde dankte de presidente de heer Both voor de bijzonder boeien de wijze, waarop hij deze materie had verduidelijkt. RHENEN De afdeling Rhenen van de NCVB, houdt op 8 april weer een ledenvergadering in gebouw „Irene". Spreeksters zijn deze avond mevr. Roël uit Bilthoven en mej. Idenburg uit Den Haag. De dames zullen een uiteen zetting geven over het doel en de werk wijze van de Johanniter Orde. Zij doen dit met behulp1 van film en flanelbord. VEENENDAAL Aan de Nijverheids laan werd Veenendaal woensdag een meubeltoonzaal rijker. De zaal is on dergebracht in de magazijnhal van Ge HaWé Meubelen, en is speciaal inge richt om winkeliers uit de woningin richting-branche van dienst te kunnen zijn, wat niet betekent dat niet-detaillis ten de keur van bankstellen, wandmeu- belen en tapijten niet zou mogen ko men bewonderen. In de zaal staat een nouveauté in de vorm van een salonta fel, die in het blad is uitgerust met een eadio-tape-recorderset. Directeur A. W. Gerritsen, die zijn Veenendaalse vesti ging ruim een jaar geleden betrok, zegt dat de toonzaal moet worden be schouwd als een verlengstuk van de winkels, die veelal niet over voldoende vloerruimte beschikken om hun aanbie dingen op te stellen. VEENENDAAL De Nederlandse Buurtvervoer Maatschappij te Zeist organi seert op 16 april weer de traditionele kindervreugdereis. Voor het uitstapje, dat naar Harderwijk leidt, komen ditmaal BLO-kinderen in aanmerking uit Benne- kom, Ede, Rhenen, Veenendaal en Wageningen. In totaal zullen ruim 400 kinderen de reis meemaken. De leiding van een aantal BLO-scholen en streekwerkplaatsen zegde spontaan alle medewerking toe. Deskundig personeel van deze scholen en werkplaatsen maakt de tocht mee. Sinds 1948 organiseert de NBM jaar lijks een gratis dagtocht voor kinderen, die door bijzondere omstandigheden veelal verstoken zijn van uitstapjes. De daarvoor in aanmerking komende kinderen worden uitgenodigd uit ge meenten, die zijn gelegen langs het lij- nennet van de NBM van Amsterdam tot Arnhem volgens een roulerend systeem. De directie van de NBM stelt 9 bus sen met personeel gratis ter beschik king, terwijl het voor dit doel reeds 21 jaar bestaande fonds, waarin het per- AMERONGEN In de week van 8 tot 12 april wordt ook weer in Ame rongen de jaarlijkse SIMAVI-collecte gehouden. Vele dokters en verpleeg sters in de tropenlanden zetten hun persoon en kennis in voor hulp aan mensen die aan vaak afschuwelijke ziekten lijden. SIMAVI helpt waar zij kan. soneel van de NBM maandelijks een vrijwillige bijdrage stort, wordt aange sproken voor de kosten zoals entree, versnaperingen etc. Op 16 april worden de kinderen van de vertrekpunten in de verschillende gemeenten opgehaald. Om ca 9.30 uur verzamelen de bussen op de Markt in Veenendaal vanwaar gezamenlijk wordt vertrokken naar Harderwijk. Als eer ste wordt een bezoek gebracht aan de grote speeltuin, daarna worden geza menlijk de lunchpakketten genuttigd om de dag te besluiten met het bij wonen van een voorstelling in het over bekende Dolfinarium („Flipper"). Omstreeks 16.30 uur komen de kin deren weer op de Markt in Veenendaal aan. buurman Stip haar gisteren zo tref fend gelaafd had. Alsof hij haar le ven had gered... Bijna ieder droeg in het oude Veenendaal een bijnaam. De meeste oude Veenendalers waren beter bekend onder hun uitscheidan onder hun werkelijke naam. Als er een vreemde naar 't Veen kwam, om iemand te bezoeken en vroeg waar die en die woonde, bleef men het antwoord schul dig. Wist de vreemdeling echter de bijnaam te noemen, laten we zeggen: Jan de Spinnemuis, dan reageerde men: Odie?" Ja, die ken ik wel, die woont naast Gijs de Bukkum. Zelfs van mensen op hetzelfde blok, wist men vaak niet de werkelijke naam, maar alleen de scheldnaam. Toch wer den sommigen kwaad, als men hen openlijk bij deze scheldnaam noemde. Zo was er vroeger een Betuwse groentehandelaar, die in Veenendaal vent te mei appels en peren, en toegenaamd werd met: Jantje Pesjoer, naar zijn monotone groet Pesjoer (Bonjour). Tenslotte kende van de jongeren nie mand hem meer onder zijn eigen naam. Een jochie vroeg hem eens: „Jan tje Pesjoeri krijg ik een peer?" Grimmig keerde de groentehandelaar zich tot het ventje: „Ik hit gin pesjoer, en ge krêg gin peer!" In deze tijd van uitschellen en bij namen waren het ook heel andere zaken die het leven markeerden, dan nu het geval is. Kleine gebeurtenis sen waren van even grote importan tie als nu een Apollo-vlucht of een sport-wedstrijd. Zo woonde er in de Vinkebuurt (een oude zijstraat van de Hoofdstraat) vroeger een vrouw tje onder de naam: „Gaarechie den Uil". Wie het was? Hoe ze werke lijk heette?... Er valt alleen maar naar te raden! Waarschijnlijk had het mensje 'n eenzaam bestaan en wilde ook wel eens opvallen. Ze had alleen maar een paar verre familieleden, dus erg in de belangstelling stond ze niet. Ze wilde er op een keer eens wat an doen. mmi De bekende Jan Verhoef uit Vee nendaal, ook bewoner van de Vin kebuurt (ik bin van hoge komaf, ik bin in de Straot geboren) vertelde het volgende: „Op zekere maandag morgen in de Vinkebuurt Werd Gaa rechie den Uil ziek. Het zou niet lang meer duren. Ze zuchtte en ze steunde, ze klaagde en ze kreunde. Ieder was met haar begaan. Zoals dat vroeger ook gewoon was, liepen de buren af en aan om de oude, al leenwonende vrouw, in haar laatste uren in alles bij te staan. (Dé saamhorigheid was vroeger groot). Een buurvrouw trok er op uit om enkele vrouwen te waarschuwen dat Gaarechie op haar „uiterste" lag. Onder anderen werd ook „Miet de melige pronker" er bij geroepen. Buurvrouw Stip ondersteunde het hoofd van de kranke, terwijl buur man Stip, die zijn schoenmakers driepoot ei voor in de steek had ge laten, de „stervende" met een thee lepeltje zo nu en dan een druppel lafenis tussen de lippen goot. Toen kwamen de verre familieleden en namen de taak van de buren over. De hele Vinkenbuurt was inmiddels in een soort staat van alarm ge bracht. Ieder leefde er in mee, zo als dat vroeger ging. y Wat gebeurde er echter de volgen de dag? Alsof er niets gebeurd was liep Gaarechie in en uit. We konden niet anders concluderen dan dat de bejaarde simulante er ons aardig tussen genomen had. Aan ieder die het horen wilde, verkondigde zij dat Het gevolg was dat Stip van ver schillende zijden te horen kreeg, dat hij maar aardig in. het ootje geno men was. Dat begon hem danig te vervelen. Tenslotte werd hij wit gloeiend. Ik hoorde hem zeggen: „Dat mins, als ik dat geweten had, dan had ik haar met drek gelaafd!" Waarom en waartoe deze oude vrouw zich zo had aangesteld, is 'n' probleem dat nooit is opgelost" aldus Jan Verhoef. Enfin, het mens je was toch qen keer in de belang stelling gekomen en misschien heeft ze er nog wel lang op geteerd als een tot voldoening stemmende er varing. „Op een andere maandagmorgen stond weer de hele Vinkenbuurt overeind. Straatalarm! Een brave huismoeder zat handenwringend en weeklagend in haar huisje: „O, mijn jongie is weg, mijn jongie is weg"... Wat was het geval? Een echtpaar in onze buurt had nog twee jongens thuis. Eén ervan was een nogal in zichzelf gekeerd jongmens, van al ver in de twintig. Nooit sprak hij een woord en ging met een strakke star voor zich uitziende blik, door het leven. Hij werkte op de D.S." Hij deed niemand kwaad en ieder mocht hem wel, al was hij geen al ledaags type. Nu was hij op zondagmiddag aan de wandel gegaan en niet terugge keerd. Een ieder begrijpt dus de ont steltenis van de ouders. Juist aan deze kinderen is men immers zo ge hecht! Maar ook de hele Vinken buurt was er van onder de indruk. Hoe leefde men mee met de wanho pige moeder. En wat een opschud ding gaf het, toen 's middags enke le politiemannen uit Utrecht de Vin kenbuurt betraden met tussen hen in... ja, hij was het! Wie schetst de vreugde van de ouders en van de hele buurt, toen de jongeman onge deerd aan de ouderlijke woning werd afgeleverd?... Het bleek, dat hij met zijn om sluierde geest, al maar doorgewan deld was, tot hij in Utrecht was te rechtgekomen. Daar was hem door de politie tenslotte onderdak voor de komende nacht verschaft en voedsel gegeven. In de hele Vinken buurt waren we werkelijk opgelucht en blij"... Deze dingen markeerden vroeger het leven en waren belevenissen van belang. We willen nog opmerken dat later, toen de ouders van deze gees telijk gehandicapte, stierven, hij te recht kwam in een „gesticht" waar hij na jaren is overleden. Want ook daarin is een groot verschil met toen en nu. In de oude tijd was de vereniging „Philadelphia" er nog niet. Immers deze Vereniging hoopt over enkele maanden haar 10-jarig bestaan te vieren. Zij belast zich er mee, vele van dit soort mensen op te vangen en ook als zij alleen staan, hen niet alleen te laten staan. Een positief en waardevol produkt van de moderne tijd. En dat mag ook wel eens gezegd worden!... Vijftig jaar geleden kon men nog zonder gevaar midden op de Hoofd straat naar het werk van een foto graaf staan kijken. SCHERPENZEEL 2 april 1969: Eiermarkt. Aanvoer ca. 800.000 stuks. Prijzen: kippeëieren f 17,75 - f 18,75; henneëieren f 15.00 - f 17,50 alles per 100 stuks. Handel slecht. KESTEREN De prijzen van de aangevoerdê produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt: Goudreinette: I 65-75: 105-109 I T5-85: 119-122 I 85-95: 116-124 II 75-85: 111-112 II 85-95: 115. Golden Delicious: II 60-65: 34-43 II 65-70: 43-52 II 70-75: 50-58 II 75-80: 53-60 II 80-85: 51-58 Jonathan: II 60-65: 27-35 II 65-70: 30-46 II 70-75: 39-56 II 75-80: 44-52 Lombartscalville: -— I 65-70: 51 II 60-70: 38-47 I 70-75: 61 II 70-80: 58-71 Conference: I 55-60: 41-48 I 60-70: 54-60 I 70-80: 59 Brederodes: I 60-70: 39-45 II 60-70: 33 I 70-80: 46-48 II 70-80: 35-42 St. Remy: II 60-70: 22-25 Kasaardbeien: EI 450 per doosje a 200 gram. I 224 per doosje a 200 gram. ATTENTIE: De eerste kievitseieren aangevoerd! Prijs: f 1,10 per stuk. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. ADVERTENTIE TEGEN SCHERPE PRIJZEN vooral op vrijdag en zaterdag BLOEMSIERKUNST „FLORA" - Kerkewijk 27. Gp TUINCENTRUM Nieuweweg 13 - Veenendaal. ((p TIEL De VVV Gelders Rivierengebied gaat, in samenwerking niet de Streek-VVV Zuid-Veluwezoom, vissersweekendpaspoorten uitgeven een nieuw initiatief dat erop gericht is het rivierengebied nog meer bij de sportvissers in de belangstelling te brengen. Voor f 40,kan men straks, als het visseizoen is ge opend. een weekend logeren in een hotel op de Zuid-Veluwe en vandaar uit gaan vissen in het rivierengebied, waar drie restaurants alle mogelijke service zullen bieden. Die restaurants. De Buke in Heerewaarden, het Wegrestaurant in Tiel en De Engel in Dodewaard, beschikken over eigen viswater en geven de houders van de paspoorten speciale visvergunningen af. De VVV Gelders Rivierengebied voert al geruime tijd prpaganda voor de sportvisserij. Het begon met de ver spreiding van een vis-folder, die vele reacties tot gevolg heeft gehad. In sa menwerking met het Belgische blad „De Belgische Visser" werd de folder onder meer in België aan de man ge bracht. Dat leverde een groot aantal reacties op. VVV-directeur De Vries: „Vanmorgen kreeg ik nog weer een hele stapel post uit België. Daar is lang niet zo veel viswater als bij ons. Die Belgen bren gen vaak de hele familie mee. Ze heb ben ook de Linge al ontdekt, 't Is bo vendien prettig publiek. Geen herrie met draagbare radio's en dergelijke.." Wat de faciliteiten voor de vissers betreft, heeft de WV nog meer pijlen op de boog. Er zijn besprekingen gaan de over de wenselijkheid dat de VVV zelf visvergunningen voor de grote ri vieren gaat afgeven. De heer De Vries weer: „Wij zijn ei genlijk de eerste VVV die zich op de sportvisserij heeft geworpen..." In een nieuwe folder wordt alles ver teld over het nieuwe paspoort. Deze folder zal op grote schaal worden ver-* spreid op de internationale tentoonstel ling Visma '69, die van 4 tot en met 10 april in de Ahoy-hal in Rotterdam zat worden gehouden. De VVV gaat boven- dien met de besturen van de polder districten praten met als doel van hen medewerking te verkrijgen bij de af gif- te van nog meer vergunningen. Een probleempje hierbij is, dat bij de- polderbesturen nog altijd de indruk, bestaat dat de vissers de oevers bescha digen en „rommel maken". De heer De Vries gelooft echter, dat zijn folders „echte sportvissers" naar het rivierenland trekt, die weten hoe het hoort. Als de proef met de weekendpaspoor-_ ten slaagt, zal het hele rivierengebied' bij deze actie ingeschakeld worden. Het paspoort geeft nu alleen nog recht tot vissen in het water, dat bij de drie ge-' noemde restaurants hoort. Er zijn vijf hotels, die aan de actie meedoen: De Koerheuvel in Rhenen, 't' Paviljoen in Rhenen, De Eekhoorn ir- Rhenen, Campman in Renkum en Kie vitsdel in Doorwerth.

De Vallei | 1969 | | pagina 5