dagelijks 'n goede portie vlees Verhoging autobelasting half jaar uitgesteld gi»B| W Verdeelde reacties op prijsmaatregelen Portugese vluchtelingen naar Haagse politie Gemeentebestuur NOP ontstemd en verbaasd In Duivendrcclit bij fabrieksbrand tonnen schade Degelijke Friese boekhouder ging er met Spaanse danseres vandoor Politiek Nederland wordt '#i puinhoop m keijzer Bonaparte „VEEL TE VROEG", MEENT BOVAG Koelhuisboter Parfumerieën Nylonkousen Vakcentrales Beslissing nog niet gevallen Dank zij hogere opbrengst Vennootschapsbelasting Min. Schut ook uit de brand Stoute meisjes op 1 april Vakmanschap is meesterschap AUTORIJDERS NEMEN HET NIET LANGER Schietterrein in Kuinderbos Na verduistering van ruim vier ton Twee en een half jaar geëist thkalorv tapijt Dilettantische overval op bejaard paar Mr. Biesheuvel laakt reeks uitlatingen van Vondeling: Lintjesregen gaat nog door ACCIJNZEN Bierkenners vragen ANGOLA-COMITÉ ADVISEERDE NIET IN DIENST Een platenbon is altijd raak Leraar maakte zich onmogelijk door medezeggenschap te eisen RECREATIE Een platenbon is altijd raak IJS BEHANDELING VEEL ROOK Een platenbon is altijd raak Vorstelijk, dat Bonaparte tapijt' onder je voeten VEENKUILEN Een platenbon is altijd raak IN VIJF JAAR TIJDS TIENMAAL ZOVEEL OVERTREDINGEN VAN OPIUMWET NIET ÉÉN LIJST Bijna Pasen. Het is Voorjaar! Feestelijke bloemen overal. In kleurige bossen. Nu volop te koop. Neem zo'n feestelijk Paasboeket mee! DONDERDAG 3 APRIL 1969 ADVERTENTIE DEN HAAG De verhoging van de motorrijtuigenbelasting, die aanvanke lijk op 1 juli zou ingaan, wordt uitgesteld tot 1 januari. Het kabinet heeft hier toe kunnen besluiten doordat de vennootschapsbelasting dit jaar 85 miljoen gulden meer zal opbrengen dan minister Wittevecn (Financiën) in de Miljoe nennota had geschat. Deze verhoging is het gevolg van een nieuwe fiscale berekening van de winst by levensverzekeringsmaatschappijen. Staatssecretaris Grapperhaus (Finan ciën) is enige tyd geleden met deze maatschappijen tot een vergelijk hier over gekomen. De extra opbrengst geldt al voor dit jaar, hoewel de nieuwe wet op de ven nootschapsbelasting pas op 1 januari zal ingaan in plaats van, zoals het ka binet oorspronkelijk had gewild, op 1 januari 1969. Deze nieuwe winstberekening levert dit jaar in totaal 140 miljoen gulden op. In de Miljoenennota was voor 1969 55 miljoen gulden opgenomen als ex tra opbrengst van de nieuwe vennoot schapsbelasting. Het verschil van 85 miljoen is vol doende om het tekort te dekken dat is ontstaan doordat de Eerste Kamer het wetsontwerp op de huurbelasting van minister Schut (Volkshuisvesting) ver worpen heeft. Dat tekort is ongeveer zeventig mil joen gulden. Van de 85 miljoen uit de vennootschapsbelasting gaat ongeveer vijftien miljoen naar het Gemeente- en het Provinciefonds. Het was de bedoeling om de strop als gevolg van de verwerping van de huurdersbijdrage te dekken uit een ex tra verhoging van enige accijnzen bier, gedistilleerd, benzine, olie en van de motorrijtuigenbelasting op 1 juli. Oorspronkelijk zouden die accijnzen en de wegenbelasting pas op 1 januari worden opgetrokken. Een vervroeging met een halfjaar was nodig om negen tig miljoen te dekken voor de verster king van de NAVO. \7andaag een schoolvoorbeeld van een uit de hand gelopen april grap. De vormingsklas van de rooms-katholieke huishoudschool uit het Noordhollandse Bergen is op 1 april liftend naar Amsterdam getogen. Na aankomst werd de school telegrafisch gemeld, dat het 1 april was, dat de meisjes een snipperdag hadden opgenomen en dat zij die dag doorbrachten in Am sterdam. De waarnemend directrice, me juffrouw R. Baas, ontstak daarop in grote woede. En gisteren kwam haar tegenzet. De ouders van de metsjes kregen een briefje met de mededeling „Uw dochter heeft dinsdag de school verzuimd. Aangezien wij dit niet als een geoorloofde en gewaar deerde 1 aprilgrap kunnen beschou wen, hebben wij besloten deze dag te laten inhalen en wel aanstaan de donderdagmiddag en vrijdag morgen. Wij rekenen op uw volle medewrking. Mocht u echter aan merkingen hebben, dan verzoeken wij u vriendelijk deze aan ons ken baar temaken". Eén moeder heeft inmiddels al gereageerd. Zij staat achter de di rectrice. ADVERTENTIE De verhoging van de wegenbelasting kan nu dus weer worden uitgesteld tot 1 januari. De verhoging van de accijn zen met ongeveer dertien procent niet. De wetsontwerpen voor de ac cijnsverhogingen komen volgende week. DEN HAAG Tien landelijke ver- keers- en vervoersorganisaties, waar onder de ANWB en de KNAC, begin nen vandaag een grootscheepse protest actie tegen de regeringsplannen om 1 juli de benzineaccijns en 1 januari 1970 de motorrijtuigenbelasting te verhogen. De actie wordt gevoerd met autoplak plaatjes waarop staat te lezen: „Pro test; géén zwaardere lasten op wegver keer". Om te beginnen hebben de or ganisaties een half miljoen plaatjes la ten maken, die gratis via de organisa ties en een aantal benzinestations wor den verspreid. In de komende weken zullen de orga nisaties zich ook met enkele nota's tot het parlement wenden. Verder wordt geprobeerd een aantal instanties buiten eigen kring voor de actie te interesse ren. Verscheidene ondernemersorganisa ties hebben al besloten de actie te on dersteunen. De tien verkeers- en ver voersorganisaties wensen zich er niet langer bij neer te leggen dat de ver keersbelastingen worden gebruikt als patentgeneesmiddel voor alle budgettai re kwalen van het rijk. ADVERTENTIE \JI sum DEN HAAG De reacties op de prijsmaatregelen van minister De Block Economische Zaken) lopen int een. De garagehouders zijn ronduit teleur gesteld, dat de minister een prijsstop heeft afgekondigdmaar de melk handel bijvoorbeeld is blij met een maximumprijs voor koelhuis boter. „Veel te vroeg meent Bovag". „De minister is veel te vroeg ge komen met een plafond in de gara getarieven", meent de bond van ga ragehouders (Bovag). De bond had een maand geleden met de minister afgesproken dat de prijzen, die eind vorig jaar golden, met niet meer dan 9,5 pet omhoog zouden gaan. Veel klanten hebben een maandre kening, zegt de Bovag. Hoe kan de minister dan nu al zeggen, dat de tarieven toch met meer zijn verhoogd dan was toegestaan? De Bovag noemt de prijsmaatre gel van minister De Block „een laat ste poging om diens prijsbeleid te verdedigen". De melkhandel is tevreden met de maximumprijs voor koelhuisboter. „Het aanbod van koelhuisboter was aan de krappe kant- Speculanten hebben de prijzen opgedreven", zegt de heer A. Aafjes, voorzitter van de Centrale Melkhandelarenorganisatie. De buitensporig hoge prijzen die soms in de winkels voor koelhuisbo ter worden gevraagd, wijt hij aan de prijsopdrijving van de tussenhan del. „Met de prijs van 1,20 gulden per pakje berekend door het pro- duktschap voor zuivel kon ieder een uitkomen", zegt hij. Volgens het ministerie van Econo mische Zaken, werden prijzen ge constateerd van 1,30 gulden per pak je van 250 gram en hoger. Vijf groepen fabrikanten hebben de minister beloofd, dat zij de prij zen zuller. aanpassen. De prijzen van vleeswaren en vleesconserven zullen worden terug gedraaid naar het niveau van mid den februari. De prijsstijging in de ze sector is volgens de Nederlandse Vereniging van Vleeswarenfabrikan- ten, veroorzaakt door de hoge var- kensprijzen. De fabrikanten van parfumerieën en kosmetische artikelen zullen hun prijzen herzien. Ook zullen zij ver hogingen van tien procent en meer bij de minister moeten melden. De minister heeft met deze groep fabri kanten gepraat omdat sommige ar tikelen met één procent moesten da len en andere tot hooguit negen pro cent mochten stijgen. Met de organisaties in de uurwer ken-branche is afgesproken dat de prijzen van edelmetalen horloges met maximaal 1,5 procent mogen stijgen, die van de niet-edelmetalen horloges met maximaal 7,1 procent en die van de overige uurwerken met maximaal 6,4 procent, boven de prijzen van 1 oktober vorig jaar. In deze branche kwamen prijsstij gingen voor tot 36 procent. Het honden- en kattenvoedsel was tot 26 procent in prijs gestegen. Dit percentage is teruggebracht tot hoog uit negen procent. De prijzen' vatf genees- en verzor gingsmiddelen voor kleine huisdie ren zijn tot „aanvaardbare bedra gen" teruggebracht, aldus het mi nisterie, dat met deze onbekende ver laging genoegen heeft genomen. De minister kpmt binnenkort met een prijzenbeschiikking voor dames- nylonkousen en panty-nylons. Daar in zal staan wat de fabrikanten pre cies mogen berekenen! „Geen commentaar" was de reac tie van de kousenindustrie. De fabri kanten hadden de minister eerder beloofd, dat zij de prijzen in de hand zouden houden. Zij zijn daar kennelijk niet in geslaagd. De drie vakcentrales vinden dat er nu lang genoeg is gepraat en ge schreven over. de ontwikkeling van de prijzen. Zij willen op 11 april in de Stichting va., de Arbeid met de werkgevers over de prijzen gaan praten. „Er moet eindelijk iets gebeuren", vinden de drie vakcentrales. „De re gering betreurt wel de prijsstijgin gen, maar zij doet er niets tegen". SAPPORO Een mijngasontploffing in één van de grootste kolenmijnen van Japan heeft gisteren aan 18 mijnwer kers het leven gekost. Het ongeluk deed zich voor in de Joebetsoe-mijn bij Sap poro. 27 mijnwerkers wisten uit de mijn te komen. Zij zijn in een ziekenhuis op genomen. DEN HAAG Op advies van het Angola-comité in Amsterdam, zullen twee Portugese vluchtelingen, die sinds afgelopen zondag illegaal in Nederland zyn, zich melden bij de Haagse politie. Het zijn de 22-jarige Fernando Risca- do Gardas en zijn één jaar jongere landgenoot José Manuel da Silva. Hoewel de twee Portugezen zeer be hoorlijk Frans en Engels spreken, ho pen 'twee leden van het Angola-comité het verhoor door de Haagse politie vol ledig bij te kunnen wonen. Zij willen daarmee voorkomen, dat de vluchtelin gen niet voldoende worden begrepen en op korte termijn Nederland worden uitgezet. Ook het Tweede-Kamerlid voor de Partij van de Arbeid mejuf frouw Nel Barendregt wil bij dit eer ste verhoor aanwezig zijn. De Portugezen zijn voorlopig onder gebracht op een adres in Den Haag, waar zij zondagmiddag uit Parijs zijn aangekomen. Hun gastheer kan hen nog wel enige tijd huisvesten, maar zoekt een betere woongelegenheid voor De oudste van de twee vluchtte in augustus van het vorig jaar uit Por tugal, twee dagen voordat hij voor. mi litaire dienst werd opgeroepen. Voor zijn georganiseerde vlucht naar Parijs betaalde hij een kleine duizend gulden. José da Silva kwam in december 1968 op dezelfde manier in Parijs. Hij heeft, in tegenstelling tot zijn landge noot, van de Franse politie geen ver blijfsvergunning gekregen. Zowel in Portugal als in Parijs voel den de vluchtelingen zich bedreigd door de geheime politie van hun land. In Portugal hadden zij samen met an deren pamfletten tegen hun regering verspreid. „De Franse politie heeft een over eenkomst met de geheime politie van Portugal. Die krijgt direct de adres sen waar Portugese vluchtelingen in Parijs wonen. Daarom was ik nooit te vinden op het adres van mijn ver blijfsvergunning", zegt Fernando Car- das. ADVERTENTIE Hèt cadeau per brief er m Hij is ervan overtuigd dat Frankrijk een paar duizend Portuge zen zijn, die op de een of andere ma nier samenwerken met de Franse poli tie. UTRECHT Aan het Reformatorisch College Blaucapel in Utrecht heeft de 26-jarige leraar Nederlands, drs. J. Grif fioen, zijn vaste benoeming verspeeld, door op een lerarenvergadering mede zeggenschap te eisen. Hem is aange zegd het volgende cursusjaar niet te rug te komen, omdat hij tweedracht in het lerarenkorps gezaaid1 zou hebben. Drs. Griffioen is tweeëneenhalf jaar aan het RCB verbonden geweest en heeft inmiddels een benoeming aan het Goese Lyceum aanvaard. Bijna 20 van de 85 leraren en 400 van de 1000 leer lingen hebben geprotesteerd tegen de gang van zaken. Drs. Griffioen meent, dat schoolbestuur en leiding hem te links vinden. EMMELOORD Het gemeentebestuur van de Noordoostpolder is ontstemd en verbaasd over de plannen om in het noordelijk gedeelte van deze polder een schietterrein van 1600 ha aan te leggen. Dit terrein zou moeten dienen als vervanging van het schietterrein in de Harskamp, waar dan een zogenaamd regionaal oefenterrein zou moeten komen. Het gemeentebestuur ziet vestiging van een militair terrein van deze omvang in dit gebied als een wezenlijke aan tasting van de polder. Bijzonder ontstemd is men over het feit dat men bij toe val achter de. plannen van de Rijks Planologische Dienst is gekomen en er op geen enkele wijze overleg is gepleegd met gemeentebestuur of provinciaal be stuur. Overigens is de definitieve beslissing nog niet gevallen. Het kabinet zal hier over moeten beslissen. De burgemees ter van de Noordoostpolder. F. M. Panthaleon baron van Eek, verwacht de beslissing nog voor de zomer. „Mis schien drijft de bui nog over, maar erg optimistisch ben ik niet". Toen het gemeentebestuur van de Noordoostpolder achter de plannen kwam, heeft men contact gezocht met minister Schut en hem een goed gedo cumenteerd memorandum overhandigd, waaruit volgens het gemeentebestuur duidelijk blijkt, dat aanwijzing van be doeld gebied een misgreep is. Op een woensdagmiddag in Emmeloord gehou den persconferentie heeft het college van B. en W. van de NOP het memo randum toegelicht. Het gemeentebestuur vindt de uitge zochte plaats zeer ongeschikt, in de eerste plaats omdat een deel van het terrein, het zgn. Kuinderbos, gelegen tegen het oude land aan. in het kader van het streekplan een belangrijk re creatief accent heeft gekregen, dat van grote betekenis wordt, niet alleen voor de polderbewoners zelf, maar ook voor de bewoners van de Randstad Holland, die, wanneer straks rijksweg 6 gereed is, in dit gebied een prachtig „Morgen is zy jarig. Wat moet ik geven AMSTERDAM Een felle brand heeft gistermiddag het gebouw van de Nederlandse Schuimplastic Industrie aan de Duivendrechtsekade volledig in de as gelegd. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. De brand ontstond in een pakhuis van het bedrijf, waar karton lag opge slagen. Aangewakkerd door een harde wind, die recht op het pakhuis aan joeg, sloegen de huizenhoge vlammen snel over naar de 1700 m2 grote werk- hal. In deze hal werden schuimplastic kampeermatrassen, bankbekleding en andere gebruiksvoorwerpen vervaar digd. Het personeel trachtte nog een aan tal balen schuimplastic naar buiten te werken, maar moest vrij spoedig de fabriekshal verlaten omdat een prikke lende rook een verblijf in de hal on mogelijk maakte. De brandweer, die gewaarschuwd werd door de 56-jarige A. N. Vos van een naast de fabriek gelegen bouwma- chinebedrijf, was snel ter plaatse met vijf motorspuiten, twee ladderwagens en de blusboot Jan van der Heijden. De brand werd eerst buiten het ge bouw bestreden, omdat de enorme rookontwikkeling ook voor de brand weerlieden een onoverkomelijke hin dernis bleek. De oorzaak van de brand werd ge zocht in het wegwerpen van een siga ret of in kortsluiting. De schade moet in de tonnen lopen. ADVERTENTIE „Wat breng ik voor de gastvrouw mee?" LEEUWARDEN „Ik had nog nooit zo'n gemakkelijke klant gehad. Hy betaalde altjjd contant met briefjes van duizend en dong nooit af". Dat zei een autohande laar uit Groningen van een zekere mijnheer H. Kuipers gisteren voor dc recht bank in Leeuwarden. Die mijnheer H. Kuipers was de jeugdige boekhouder van het aannemersbedrijf Van der Wal uit het Friese Zwaagwesteirfde, die in werke lijkheid Hielko W. B. K. heet. Gisteren stond hij terecht, omdat hij in een jaar tijd bij zijn werkgever minstens vierhonderdduizend gulden had verduisterd. Op 16 mei van het vorig jaar had Hiel ko zich bij de politie in Barcelona gemeld. Van het geld was nog 289.000 gulden over. Het zat in de kofferruimte van zijn auto, samen met effecten, sie raden en foto-apparatuur ter waarde van tienduizenden guldens. Zes maan den zat hij in Barcelona in de gevange nis. 1968 vertrok hij met zijn vriendin, de Hielko had in enkele maanden tijds in Groningen voor 45.000 gulden auto's gekocht. Altijd keurig betaald. Begin 33-jarige stripteasedanseres Maria Cam- paro Gomez-Rodriguez, naar Spanje. Hij had zich voordien een braaf huisvader getoond, en was in gereformeerde krin gen een bekend organisator. Landelijk en plaatselijk speelde hij een grote rol in de Arjos, de jongerenorganisatie van de A.R.P. Twee jaar en zes maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest eiste de officier van Justitie, mr. W. H. Kui pers, nadat de president van de recht bank mr. B. Dorhout er op had gewe zen, dat de zes maanden cel in Spanje niet aftrekbaar waren. „Ik vind de eis van de officier tamelijk hoog", zei Hiel ko, een zelfverzekerde, goed formule rende prater, die zijn eigen zaak echter geen go:ed deed. ADVERTENTIE „Hoe is het mogelijk dat de spectacu laire verduistering pas na een jaar ont dekt is" vroeg verdediger mr. W. Brou wer zich af. Het kon alleen omdat Hiel ko in zjjn eentje de boekhouding van 't bedrijf deed. Hij kreeg van zijn baas handenvol blanco cheques en in april 1967 was hij een stille reserve gaan kweken. Zijn dubbele leven groeide snel naar een climax. Zijn vrouw wist van niets. Toen er in april 1968 verdenkingen be gonnen te komen, nam hij het geld mee, haalde Maria op in Amsterdam en ver trok naar Spanje. Zijn vrouw deed na enkele dagen aan gifte van vermissing en zijn werkgever dook zelf in de kasboeken. Hij miste di rect een halve ton. Het accountantsbu reau kwam na lang speuren tot 467.493,67 gulden. Zestigduizend gulden daarvan is spoor loos. De andere vier ton heeft Hielko toegegeven. „Het is me in Spanje dui delijk geworden wat ik heb gedaan. Daarom heb ik me aangegeven", zei hij. De officier weigerde in de spijt van Hielko te geloven. „Ik heb weinig goeds over voor deze behendige prater", zei hij. recreatieterrein „naast de deur" heb ben. Behalve het recreatiegebied, zal met het doorgaan van de plannen ook een gebied van 700 ha. landbouwgrond ver loren gaan, waarop 31 goed renderende bedrijven zijn gevestigd. In het memorandum aan de minister heeft het gemeentebestuur van de NOP berekend dat het doorgaan van de plannen de overheid globaal f. 15.000.000,- zal gaan kosten voor schadevergoeding aan de landbouw bedrijven. Daarnaast wordt het Kuin derbos in waarde geschat op 6 a 7 miljoen gulden. Daarbij komt dat doorgaan van de plannen de gemeen te Noordoostpolder een derving van inkomsten zal opleveren aan lagere belastingopbrengsten en lagere uitke ring uit het gemeentefonds, gekapi taliseerd van ongeveer 2 miljoen gul den. Het memorandum wijst er nog op, dat de komst van het schietterrein het gevaar inhoudt dat de in de directe omgeving van het als oefenterrein aan te wijzen gebied liggende dorpen, waar nu slechts met moeite een aanvaard baar voorzieningspatroon kan worden gehandhaafd, een bloedarmoedig be staan gaan lijden wanneer een relatief niet onbelangrijk deel van het bevol- kingspotentieel verdwijnt. In het memorandum wijst het ge meentebestuur van de Noordoostpolder er ook nog op, dat de bodemgesteld heid van het betrokken gedeelte zich niet leent voor zware militaire voertui gen vanwege de vele verraderlijke veen- kuilen, waarbij ook nog komt, dat het Kuinderbos een groot aantal zeldzame plantensoorten heeft. Burgemeester Panthaleon baron Van Eek stelde, voorts, dat de nog lege zui delijke IJsselmeerpolders zeker alter natieve oplossingen bieden voor de aan leg van militaire terreinen. „Waarschijnlijk heeft de Rijks Plano logische Dienst het oog laten vallen op de Noordoostpolder omdat hier alle grond rijkseigendom is, en men dus geen onteigeningsprocedures behoeft aan te spannen'', zo stelde dhr. Panthaleon Van Eek. Zekerheid kon hij hierover echter niet geven „want wij zijn maar nauwelijks voorgelicht". De persconferentie in het raadhuis van Emmeloord werd bijgewoond door een groot aantal jongelui, die eerder met enkele spandoeken voor het ge meentehuis gdemonstreerd hadden. On der aanvoering van de 19-jarige Douwe Dijkstra zijn de jongelui van plan een actie te gaan voeren tegen de Rijks Planologische Dienst. Vrijdag zullen de jongeren in Emmeloord een protestde monstratie houden, gevolgd door een fakkeloptocht. Vorstelijk Keijzerlijk „Hy houdt van ADVERTENTIE muziek. Dus DEN HAAG In vijf jaar is 't aantal processen-verbaal wegens overtreding van de Opiumwet vertienvoudigd. In 1963 werden 22 gevallen geteld; vorig jaar waren het er 216. Minister Polak (Justitie) heeft dit de Eerste Kamer laten weten. Van deze 216 processen-verbaal werden er 85 opge maakt in Amsterdam. Daarna volgen Den Haag (41), Rotterdam (15), Dor drecht (8), Utrecht (5) en Arnhem (1). Het aantal verdachten van overtre dingen van de Opiumwet steeg van 1963 tot dit jaar van 24 tot 345. Vorig jaar werd er 13.094 gram opium in beslag genomen, honderd gram hero ine, 25 milliliter en 1 ampul morfine, 288 tabletten dextromoramide en 79.590 gr. hasjiesj-sigaretten, ruim 19.000 gram' hennep, elf hennep-sigaretten en 143 gr. hasjiesj gemengd met honing. De hoe veelheid in beslag genomen L.S.D. was vorig jaar aanzienlijk kleiner dan in voorgaande jaren. DRUNEN Woensdagavond is by het bejaarde echtpaar Lambooy in de Mo- Icnsteeg in Druncn op een nogal dilet tantische wyze een roofoverval ge pleegd. Een jongeman van omstreeks 20 jaar drong met een sjaal voor zijn gezicht, de woning van het echtpaar binnen, eiste geld en beval het licht uit te doen. Toen de heer Lambooij nogal kordaat optrad en niet direct op de eis inging, nam de overvaller direct de benen. De overvaller was op een scooter. 9? AMSTERDAM —De PvdA onder lei ding van Vondeling is bezig zich volko men te isoleren, wat zeer betreurens waardig is". „De VVD en de KVP zijn afgevallen als partner, daarna de CHU en de ARP en nu heeft de heer Vondeling weer verklaard dat ook van D'66 de aardigheid af is. Vondeling is dwars door dc goede verstandhouding van Den Uyl en Van Mierlo heengeschoten". „De heer Vondeling zegt dat hij wei nig principes heeft en ik geloof dat hij gelijk heeft. Het ontgaat mij werkelijk wat het doel van de heer Von deling is. Wel weet ik dat zodoende poli tiek Nederland een puinhoop wordt" Dit zei de AR-fractievoorzitter in de Tweede Kamer, mr. B. W. Biesheuvel, gisteren voor de a.r. kieskring in Am sterdam. Ook voor de VVD had hij weinig goe de woorden over, terwijl hij veel posi tieve kanten van de samenwerking met de CHU en de KVP aanstipte. „De VVD en de PvdA hebben alleen nog ge meen dat ze beide tegen christelijke po litiek zijn". Toch is het persoonlijk standpunt van mr. Biesheuvel, dat de drie christelij ke partijen in 1971 niet met een ge meenschappelijke lijst aan verkiezingen moeten meedoen. „Geen samensmelting, wel samenwer king, is mijn; standpunt. Wij moeten uit komen met eigen lijsten en eigen pro gramma's, die echter wel zoveel moge lijk op elkaar zijn afgestemd." „Het gesprek van de Achttien en de praktische politiek in de Kamer geven mij geen aanleiding voor een gezamen lijke lijst in '71 te pleiten", aldus mr. Biesheuvel. Hij nam de KVP in bescherming te gen kritiek uit a.r. kring. „Ik vind dat er geen aanleiding is voor speciale a.r. verwijten aan de KVP. Wij moeten ons ervoor hoeden dat wij niet de mannen broeders van de zestiger jaren worden, die altijd gelijk denken te hebben en steeds beweren, dat de KVP er zo slecht aan toe is. Wij moeten onze kri tiek matigen." DEN HAAG Er zijn onvoldoende redenen het decoratiebeleid nu op grond van de bestaande wetgeving drastisch te wijzigen, zo antwoordt premier De Jong op vragen van het socialistische Tweede-Kamerlid Vondeling. De premier wijst erop dat een nieuwe decoratieregeling in de maak is. ADVERTENTIE Dat brengt sfeer In huls. Juist met Pasen! 907^^

De Vallei | 1969 | | pagina 7