OPSTELLINGEN Tweede plaats nog bereikbaar voor DOVO en GVVV VOOR ZATERDAG Strijd voor Racers en Merino's nu in een beslissend stadium DE VALLEI „Gekooide vogels" zijn vaak moeilijk te vangen Houd uw snelheid intoom! Schoolzwemtoernooi start dinsdag a.s. VEILING SEPTER Tl I I Voetbal programma Twee uitwedstrijden voor Opheusden Damcompetitie van DCE SKF 2 naar Sparta in Nijkerk Westelijke Veluwe-route verwerkt straks grote verkeersstroom Kesteren kan weer op de troon komen Neem nu een abonnement op Merino's-Blauw Geel Tweedeklassers Vierdeklassers Afdeling Utrecht Mist u uw VALLEI? Belt 10550 11079 Ds. Willems voor N.C.V.B.: Waterhoogten Ds. Monster neemt 13 april afscheid van Barneveld Kredieten tot 10 miljoen gevraagd 4 poules Afd. Nijmegen BURGERLIJKE STAND MARKTEN Korfbal Afd. Nijmegen Pagina 17 VRIJDAG 4 APRIL 19' DOVO (Thuis) - 's-Gravenzande SV: doel: T. van Hardeveld; achter: H. Beijer, R. van Bruxvoort, G. van Koo- ten, H. van Kooten; midden: R. Schoe- man, B. Demoet; voor KI. v. Hall, N. Diepeveen, A. Gerritsen en B. Visscher. GVVV (uit) - SVZW: doel: W. van Dijk; achter: B. v.d. Haar, G. v.d. Bo- venkamp, G. Hoedeman en H. van Ma nen: midden: J. v.d. Bovenkamp, L. Schreuders; voor: C. v.d. Bovenkamp, J. v. Manen, C. Hardeman en Piet v.d. Bovenkamp. VRC (uit) - Enter Vooruit: doel: A. Cornelissen; achter: P. Rebergen, P. Hasselaar. C. Rebergen, H. v. Capelle: midden: C. Aalbers, G. v.d. Weerdhof 1voor: L. Rebergen. A. J. Ploeg, W. Verwoert en G. Hasselaar. Sparta '57 (Uit) - Otterlo: Geen op atelling bekend van de Betuwnaren. Merino's (thuis) - Blauw-Geel: uit de selectie van veertien spelers stelt trai ner Teunissen pas morgen een elftal aamen. Musketiers (thuis) - IJFC: De Elster formatie wordt pas kort voor de wed strijd bekendgemaakt. Renswoude (uit) - CSYV: doel: F. van 't Foort; achter: H. v.d. Veer, A. van Elteren, C. Koetsier, A. Veldhuizen; midden: A. de Jager, M. Hardeman; voor: A. v.d. Haar, .T. Veldhuizen, B. Veldhuizen en B. J. Vink. Vallei vogels (thuis) - Candia '66: van beide teams zijn geen opstellingen be kend. Kulan (thuis) - TOV: doel: E. C. An- beek; achter: D. v. Leeuwen, F. L. Roks, H. Eimers; midden: C. Scholts, W. A. Blankesteijn; voor: T. J. Beijer, C. J. de Man, J. H. Beukhof, E. A. v.d. Broek en A. C. Laamers. Advendo (uit) - Veense Boys: geen definitieve opstelling bekend van de Ederveners. OPHEUSDEN De zondagvoetbal lers van de afdeling Nijmegen gaan een druk weekeinde tegemoet. Tweemaal komen de ploegen in het veld, name lijk morgen en tweede paasdag. Voor Opheusden zjjn twee uitwed strijden vastgesteld. Zaterdag gaat Opheusden op bezoek bij Dodewaard, de ploeg die momenteel de tweede plaats bezet. Het eerste treffen verloor Opheusden met 3-2 en ook in Dodewaard zal Op heusden wel een nederlaag moeten in casseren. Maandag komt Opheusden in Wins- sen uit tegen Roda. Roda is de enige ploeg, waarvan Opheusden wist te win nen en dit team, dat momenteel goed draait, zal Opheusden wel op de onder ste plaats houden. Het hoofdklasseprogramma voor mor gen luidt verder: NOVIO - Sp. Bemmel, Nijmegen - Nijm. Boys., DBV - RODA, Olympia - Aquila en Millingen - HAVO. Maandag speelt Dodewaard thuis te gen koploper Olympia uit Horssen met als inzet de bovenste plaats. Voor Dode waard moet dit duel twee punten ople veren om nog aanspraken te kunnen maken op de titel.. Verder zijn vastge steld: Sp. Bemmel - Nijmegen; Nijm. Boys - DBV; RODA - Opheusden: Do dewaard - Olympia; Aquila - HAVO •n Millingen - NOVIO. EDERVEEN Deze week kwamen de leden van de damclub DCE weer in het Groene Kruisgebouw bijeen voor de wedstrijden in de onderlinge competitie. St. Vierwinden won de partij tegen T. Middelman en behield de leiding in het klassement met ruime voorsprong op zijn naaste concurrenten. In de partij tegen Middelman speelde Vierwinden weer voortreffelijk. Hij wist al spoedig een dam te veroveren en vervolgens al gauw de partij in zijn voordeel te be slissen. De overige uitslagen waren: G. van Heerdt M. Hevel 20; G. Hazeleger J. Slotboom 20; W. Veldhuizen J. Treels 2—0. De stand ziet er als volgt uit: 1. St. Vierwinden Gespeeld 19 Punten 31; 2. J. de Koning 21 31; 3. T. Middel man 22^-30; 4. G. J. v.d. Dikkenberg 23 30; 5. B. van Beek 10—25; 6. G. Vlastuin 20—25; 7. W. Veldhuizen 22—21 8. G. van Heerdt 1720; 9. D. van Heerdt 21—19; 10. J. Boeve 14—18: 11. A. van Hunnik 97; 12. J. Slotboom 13—6; 13 T. Hevel 17—6; 14. G. Haze leger 9—4; 15. W. de Koning 14—3; 16. J. Treels 203. VEENENDAAL Nu de tweedeklassers DOVO en GVVV zijn uitgeschakeld voor de titelstrijd in hun afde lingen. is de aandacht van het Veenendaalse voetbalpu bliek wat meer gericht op de Racing Club, kanshebber in de derde klasse-Oost. en vierdeklasser De Merino's, dat samen met Blauw-Geel '55 uit Ede in een hevig gevecht is om een plaats op de ranglijst die recht geeft op pro motie. Voor deze twee Veenendaalse verenigingen is de strijd nu in een beslissend stadium gekomen. VRC moet morgen de reis naar Enter ondernemen om daar te duelleren met hekkesluiter Enter Vooruit. De thuisclub zit als een kat in het nauw en is derhalve een Wanneer De Merino's morgen in de thuiswedstrijd een overwinning behaalt op Blauw-Geel, dan is het vrijwel zeker van promotie naar de derde klasse. De Edese tegenstander heeft namelijk een gelijk aantal punten verzameld als de thuisclub 30 uit 20 wedstrijden). On getwijfeld zal het een zenuwslopende wedstrijd worden voor de ploegen. Be reikt Merino's echter de vorm van de ze week tegen de Zweden 3e divisie club Strafors erd dinsdagavond met 3-1 verslagen door een uiterst sterk spelende Veenendaalse formatie, die via Tonny van de Berg scoorde dan ligt een triomf voor De Merino's in het verschiet. De eerste wedstrijd ging naar Blauw-Geel, dat ondanks het feit, dat De Merino's sterker was, via uitvallen met 2-0 won. DOVO speelt op het Panhuis een wed strijd tegen 's-Gravenzande SV, dat met dertien punten de voorlaatste plaats van de ranglijst bezet. In het allergunstig ste geval kunnen de Veenendalers de tweede plaats nog voor zich opeisen, maar het ziet ernaar uit, dat zij hier naar niet streven. In de uitwedstrijd deelden de teams destijds de punten (3-3), maar 'n ge heel compleet DOVO moet zich mor gen naar een forse overwinning kunnen spelen. Wanneer Huizen dan dit weekend wordt verrast door CJVV dat is niet uitgesloten en DOVO in de laatste wedstrijd eveneens zegeviert over num mer twee van de ranglijst, dan is de tweede plaats uiteindelijk nog voor de pupillen van trainer Hol. GVVV gaat op bezoek bij SVZW in Wierden, eveneens een ploeg die als voorlaatste staat geklasseerd in de twee de klasse D. Ook voor de Blauw-Wit- ten is er plotseling weer een kansje ont staan om de tweede plaats nog voor zich op te eisen, doch dat is alleen het geval wanneer Go Ahead Kampen faalt in de slotrace. SVZW de laatste weken aanmerke lijk verzwakt gaat waarschijnlijk een nederlaag tegemoet tegen de GVVV- ers, die het eerste treffen op het Panhuis een benauwde zege behaalden door een doelpunt van Schreuders. onberekenbare tegenstander. VRC moet echter morgen toeslaan, want de grote concurrent van de Veenendalers, DOS '37 speelt thuis tegen het gevaarlijke Elburger Sport club. ook een ploeg in degradatiegevaar. Maar de formatie uit Elburg zal het waarschijnlijk niet kunnen bolwerken tegen de thuisclub, zodat de Racers volstrekt een overwinning moeten behalen. Een sterk ge wijzigd VRC-team Aalbers is onder meer verhuisd naar het middenveld terwijl Leo Rebergen de frontlinie gaat versterken is favoriet in het zware duel en zal zich waarschijnlijk niet vergissen. De thuiswedstrijd leverde destijds een 50 zege op voor de Veenendalers, die Enter in de tweede helft ovei klasten. Sparta '57 treedt in de vierde klas se A-Oost in Otterlo tegen de gelijkna mige ploeg aan. Het lijkt onwaarschijn lijk dat de Betuwse ploeg hier de volle winst weghaalt. Allereerst om dat zij zich vorige week allerminst pro- duktief toonde tegen het zwakke Hars kamp en ten tweede omdat Otterlo de laatste tijd moeilijk te verslaan is thuis. In 4C-West 1 speelt Musketiers de wedstrijd tegen IJFC, dat nog alle kans heeft op de titel in deze afdeling. Bij een overwinning houdt Musketiers nog een theoretisch kansje, maar het ligt voor de hand dat IJFC het niet zo ver laat komen. De gasten hebben in feite mede gezien het grote belang van de match voor hen de beste papieren voor de volle winst. De koplopers in de eerste klasse van de afdeling Utrecht komen morgen alle binnen de lijnen Terschuurse Boys gaat op bezoek bij CSV Vitesse, Rens woude speelt uit tegen CSW en de an dere titelkandidaten Lopik en Mont- foort binden de strijd met -elkaar aan. In de tweede klasse staat de derby ValleivogelsCandia '63 op het pro gramma. Valleivogels kan zich ver moedelijk niet herstellen van de onge lukkige nederlaag van vorige week in Hoevelaken, daar Candia momenteel BON INVULLENPOSTEN I zonder postzegel)EN KLAAR Naam Adres A Woonplaats abonneert zich op DE VALLEI per week ad0,97 per maand ad 4,15 per kwartaal ad f 12,35 (Doorhalen wat niet wordt gewenst) Deze bon uitknippen en in open enveloppe verzenden. Wij betalen de port. U behoeft geen postzegel te plakken, indien als volgt wordt geadresseerd Dagblad De Vallei, Antwoordnummer 8, VEENENDAAL De Vallei wordt nog op de dag van uitgifte bezorgd in Veenendaal - De Klomp - Ederveen - Renswoude - Scherpenzeel - Overberg - Amerongen - Leersum - Eist - Kesteren - Opheusden - Rhenen - Achterberg. in uitstekende vorm is en duidelijk gokt op een overwinning. Voor Kulan is de situatie hopeloos ge worden. Ook na de match van morgen komt hierin geen verandering, want de Veenendalers treden als gastheer op van de grootste kanshebber in deze af deling, het Baarnse TOV. De gasten gaan zonder enige twijfel winnen van de SKF-formatie. Voor Advendo is in de derde klasse A een uiterst belangrijke ontmoeting vastgesteld. De Ederveense ploeg moet op bezoek bij ranglijstaanvoerder SCHERPENZEEL Geboren: Eric Mathijs, z.v. F. L. van Prattenburg en H. van Es; Edith Janine, d.v. G. Bor- èkent en J. Beekhof. Ondertrouwd: A. Spies, 22 jr. (Vee nendaal) en A. A. Hoefakker, 20 jr.; J. C. J. Keuyskamp, 27 jr. (Rotterdam) en J. W. van Dam, 27 jr. EDE Geboren: Corlinda, d.v. W. J. Huijzer en D. van Peursem; Robert C., z.v. C. Schut en W. A. Wolven; Frans A. J., z.v. F. Bragonje en A. Boonstra; Kla- sina, d.v. K. de Jager en G. E. van Doeveren; Albertus, z.v. A. Verbeek en J. van Ompie; Hans P., z.v. J. N. Vies en J. Veert; Aaltje, d.v. E. Jansen en G. Beukhof; Gerrit, z.v. G. van de Kraats en G. van Steenbergen; Johan nes G., z.v. J. Th. Beumer en D. E. van 't Zand; Sandy A., z.v. I. F. Tua- sela en S. Titarsole; Maria S. A., d.v. G Hazeleger en B. van Veldhuisen; Be- rendina M., d.v. J. Boeve en A. M. De nekamp; Roderik, z.v. J. A. Brinkhuis en G. L. M. van der Sluis; Cornelis, z. v. J. Voskuil en B. E. van Kesteren; Grada K., d.v. E. J. Schreuder en R. van Holland; Allegonda G. J., d.v. J. G. Roseboom en J. W. de Weerdt; Si- mone M., d.v. B. R. Blankenstein en H. M. Beukhof; Jan B., z.v. G.'van den Bosch en W. Bulten; Cornelis, z.v. T. M. Soetendaal en G. Soetendaal; Mar cel J. A., z.v. W. A. M. Muijlkens en T. H. M. Zijlmans; Hermanus, z.v. A. A. Arends en G. van den Brink; Roe land J. W., z.v. D. Koole en E. J. Ad- dink; Janneke C., d.v. G. Hendriks en J. J. van Holland; Elena, d.v. A. Con- de de la Fuente en T. van Veldhuizen; Everdina M., d.v. F. van Spanje en H. G. ten Ham; Klaas, z.v. K. Roelof sen en T. Rijksen; Willem, z.v. G. van Harn en C. W. van der Meiden; Berend, z.v. J. J. Schreuder en N. Klarenbeek; Ja- coline, d.v. S. van de Braak en J. van den Brink; Renate, d.v. B. H. Schouten en M. H. Wissink; Jacqueline J., d.v. J. Diepeveen en G. C. H. van Ginkel; Arie, z.v. N. Drost en W. van den Brink; Jacoba L., d.v. J. Sprong en N. Meijer; Sander, z.v. L. Pruiksma en W. A. Sma ling; Jenny E., d.v. J. Pranger en M. Mekking; Cornelis G., z.v. W. van Veld huisen en C. H. van Rooijen. f Ondertrouwd: Adrianus J. Urgert en Celia C. Mater; Hendrik Altena en Hen drik je Moolenaar; Wijnand Hoogendoor en Hendrika J. Burgers; Gerard van Beek en Dirkje J. van Eden; Hendrik E. A. Verhoef en Johanna van Eden; Nicolaas Batema en Agatha S. Over- duin; Willy R. A. Stevens en Pauline Schenk; Martinus Simonse en Louise G. M. Bongenaar; Ronald W. Oron en El- friede C. Piqué; Martinus A. Mieremet 'en Kornelia M. van den Berg; Wilhel mus Mackaay en Isabella M. Jozee; Marcelis H. van de Weerd en Hendrina Haalboom. Getrouwd: W. Voskuil en T. van de Vliert; H. Bosveld en H. Veenbrink; R. R. Portier en H. A. S. Warouw; T. Schuurman en F. H. Dorrestijn; J. Voortwist en O. A. van Munster; W.Wes- sels en A. M. van Dijk; F. H. A. Rison en V. E. Nanlohy; E. J. Werkman en H. Lourens; J. Brouwer en H. van 't Land. Overleden: Johannes Brand, 55 jr.; Everdina H. Bos, geh. gew. met G. Hei wegen, 83 jr; Hendrik Plas, 80 jr.; Aart Jochemsen, 84 jr.; Johannes Reijnhout, 74 jr.; Jan J. van Spingelen, 67 jr.; Leen dert van der Horst, 77 jr.; Aaltje Aart- sen, geh. gew. met G. Toonen, 70 jr.; Franciscus L. Donker, 50 jr. Cor Aalbers, hier in duel met GVVV-keeper Van Dijk, is van de frontlinie naar het middenveld ver- Veense Boys, dat evenals Advendo 25 punten heeft verzameld maar een wed strijd minder heeft gespeeld. Advendo heeft geen andere keus dan te winnen, want in het andere geval stevent Veen- se Boys rechtstreeks op de overwin ning af. Ook de andere concurrent, Zwart-Wit, behaalt morgen een over winning. DVSA en NSVS komen in de derde klasse B niet in het veld voor een com petitieduel. Varkensmarkt Barneveld: Aanvoer 54 stuks; handel: redelijk. Prijzen in guldens per stuk. Biggen 92-105. Pluimveemarkt Barneveld: Aanvoer ca. 9000 stuks, handel rede lijk. Prijzen in guldens per kg. Slacht- kippen 1.30-1.75; slachtkuikens 1.70-1.80. u dan even a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3320 Nwe Veenendaalseweg I59 SCHERPENZEEL Blijkbaar waren de dames wat te druk met de schoonmaak geweest want de opkomst op de vergadering van de Nederlandse Chr. Vrouwen bond was gisteren niet zoals men gewend is. Men had voor deze avond wel een zeer bijzonder onderwerp: gekooide vogels. Met de gekooide vogels werden be doeld de jongens en meisjes die in een 7-tal opvangcentra van het Min. van Justi tie verbluf houden of zoals men ze vroeger ook wel noemde de ryksopvoedings- gestichten over geheel Nederland verspreid. VEENENDAAL De eerste en der de uitgave van de Veenendaalse korf balvereniging SKF hebben morgen een vrije dag, evenals de junioren 2. SKF 2 heeft de zware uitwedstrijd tegen Sparta 1 uit Nijkerk voor de boeg. In feite zijn op het zware veld van de gastheren weinig winstkansen aanwe zig voor de Veenendaalse club. De vier de editie speelt op eigen terrein een wedstrijd tegen Activitas 2, welk duel moet kunnen worden gewonnen. De eerste juniorenploeg van SKF is te gast bij Vinken 2. Van de jeugd komt alleen SKF A bin nen de lijnen. Dit team ontvangt Arena A uit Rhenen. Op tweede Paasdag vertrekt de Veenendaalse club met de a- en b- jeugd alsmede de pupillen naar Am sterdam om daar deel te nemen aan de seriewedstrijden van ROHDA. DEN HAAG 4 april Waterhoogten van hedenmorgen: Konstanz 289 onv.; Rheinfelden 228 -11; Straatsburg 252 -28; Plittersdorf 424 -20; Maxau 483 -11; Plochingen 189 -3; Mannheim 360 -1; Steinbach 247 -2; Mainz 374 +3; Bingen 281 +4; Kaub 319 +7; Trier 428 -67; Koblenz 364 onv.; Keulen 380 +12; Ruhrort 577 +43; Lo- bith 1178 +47; Nijmegen 955 +44; Am- hem 944 +39; Eefde IJssel 482 +12; Deventer 361 -6; Monsin 5470 -2; Borg haren 4049 -2; Belfeld 1226 -25; Grave beneden de sluis 521 -5. BARNEVELD Ds. P. P. J. Mon ster zal zondagavond 13 april om half zeven in de Oude Kerk afscheid nemen van de hervormde gemeente van Barne veld. De week daarna zal hij om half drie in de Oude Kerk intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Zwijndrecht. Nadat de heer Monster in 1936 door het provinciaal kerkbestuur van Over ijssel was toegelaten tot de evangeliebe diening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 6 juni van het daar opvolgend jaar bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Aal burg en Heesbeen in de classis Heus- den. Daarna stond ds. Monster nog te Amersfoort, Dinteloord, Bussum en Bar neveld. ARNHEM Hei voorlopig niet aan leggen van de geprojecteerde rijks weg Arnhem - Voorthuizen - Njjkerk heeft grote gevolgen voor de in aan- VEENENDAAL Op dinsdag 8. woensdag 9 en donderdag 10 april worden in het Valleibad zwemwedstrijden gehouden voor de schooljeugd van Veenen daal. Van dit Paastoernooi, dat voor de eerste maal wordt georganiseerd, vormt één onderdeel een unicum voor Nederland (en wellicht ver daarbuiten), want de jeugd van de verschillende lagere scholen komt ook in walerpolo- matches uit. En dat is op het witte doek van het sporttheater nog nooit ver toond. Drie dagen lang wordt er van 's morgens half negen tot 's middags twaalf uur ge zwommen in 'n ongetwijfeld met supportertjes volgepakt Valleibad. De schooljeugd uit de vierde, vijfde en zesde komt elke morgen eerst in zwemseries uit van vier maal 25 meter vrije slag, terwijl daarna de waterpolowedstrijden worden gespeeld. De Veenendaalse Zwemclub heeft prijzen beschikbaar gesteld voor de winnende schoolteams. Er is de afgelopen weken bijzonder hard getraind door de deelne mende scholen. De instructeurs van het Valleibad hebben de jeugd al vertrouwd gemaakt met de belangrijkste facetten van het waterpolo. De ploegen zijn ingedeeld in vier poules. Er zijn twee groepen van vier en twee afdelingen van drie formaties gevormd. De indeling luidt: Poule A: CNS 3; Dr. Hekster; Calvijnschool; Rehobothschool. Poule B: Wilhelminaschool; Patrimoniumschool; Jul. van Stolbergschool; CNS 1. Poule C: Kon. Julianaschool; Rijk v. Gaasbeek; CNS 2. Poule D: Groen v. Prinsterer; Pr. Beatrixschool; Salvatorschool. Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 Goudreinet kl.2 116—121 113—115 110—114 Golden Delicious kl.l 73—75 x Golden Delicious kl.2 50—69 41—60 34—52 30—38 Jonadel kl.l 65—75 Jonadel kl.2 60—64 49—52 33—36 x Jonathan kl.2 45—62 44—61 35—59 27—38 Lomb. Calville kl.2 61—63 62—64 56—59 Winston kl.l 107—109 99—101 80—93 63—65 Winston kl.2 79—81 61—63 Zuurkroet per 100 kg en fabrieksfruit blank per 100 kg f 16,60. 55/60 26—55 43—46 36—39 00 ke f 16.60. Roodkroet en rood fabrieksfruit per 100 kg f 14,40. Stip en stek per kg f 9,30. Peren Beurre Alex. Lucas kl.2 4143 2831 Brederode 3559 2436 Winter jan 4557 2631 St.-Remy 25—30 10—19 IJsbouten 1929 Perenkroet per 100 kg f 3,00. Groenten Prei 84107 8189; Radijs per bosje 3040; Stoofsla 4547. Spinazie 86—96; Witlof 190—196. Sla per 100 krop e 12/16 kg f 18,0022,00; Sla per 100 krop e 16/opw f 27,0032,00. Kievitseieren per stuk f 1,59. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. leg zijnde westelijke Veluweroute. De verwachting is dat deze weg, die zoals bekend zal lopen vanaf de rijksweg Renswoude - Planken Wambuis via Lunteren en Barneveld naar de oude rijksweg Hoevelaken - Apeldoorn om streeks 1980 een verkeersintensiteit te verwerken zal krijgen van meer dan 12.000 motorvoertuigen per etmaal. In verband hiermee hebben Gedepu teerde Staten aan de Provinciale Sta ten nieuwe kredieten gevraagd. Tot nu toe stelden Provinciale Sta ten een krediet van f 9.920.000 be schikbaar voor de aanleg die in drie fasen zal geschieden, nl. A. het wegvak van de rijksweg Rens woude Planken Wambus tot de Postweg in Lunteren (dit wegdek wordt uitgevoerd als enkelbaans weg en zal in de loop van dit jaar gereed komen) B. het wegvak van de Postweg tot de Scherpenzeelseweg bij Barneveld. C. het wegvak tussen de Scherpen zeelseweg en de oude rijksweg Hoevela- ken-Apeldoorn. In verband met de te verwachten grote verkeersintensiteit dient volgens G.S. rekening te worden gehouden met een toekomstige uitbouw van de westelijke Veluweroute tot dubbel- baans autoweg met ongelijkvloerse kruisingen en slechts enkele aanslui tingen. De westelijke Veluweroute zal echter niet geheel gelijken op het tot nu toe bekende type rijksautosnelweg. Deze secundaire weg heeft meer de functie van een regionale verbinding en zal dus aansluiting moeten bieden aan bevolkingskernen en tertiare we gen. Dit houdt in, aldus G.S. in hun voor stel, dat de grondaankopen en het grondwerk voor de wegvakken B. en C zullen dienen te geschieden als voor een dubbelbaans autoweg. Een latere verbreding is nl. onevenredig kost baar en ingewikkeld. De verharding zal voorlopig grotendeels als voor een enkelbaans weg worden uitgevoerd. Dit alles houdt een belangrijke verho ging van de kosten in. De kosten voor wegvak C zijn nog maar heel globaal te geven aangezien er nog geen kos tenverdeling met het Rijk bekend is ten aanzien van de werken in verband met de aansluiting op de E 8. G.S. rekenen de Staten in hun voor stel voor: ten einde alle grondaanko pen de gehele aanleg van wegvak A en de bouw van kunstwerken in wegvak B te financieren is een bedrag van f 12.810.000 nodig, zodat onder aftrek van het reeds eerder verstrekte kre diet van f 9.920.000 nog een krediet van rond f 2.900.000 dient te worden bijgeraamd. De grondaankopen voor het wegvak B. verlopen voorspoedig, zodat het zich laat aanzien dat de uitvoering van het werk in juli of augustus ter hand kan worden genomen. Voor dit werk is een krediet van f7.000.000 no dig. Het was ds. Willems uit Zeist die sprak over zijn zeven jaar werken on der deze jongens en meisjes. Nadat de presidente mevr. Osna- brugge-Versteeg de vergadering had ge opend en er enkele huishoudelijke za ken afgehandeld waren vertelde ds. Willems over de grote moeilijkheid van dit werk. „Je moet soms met jongens en meisjes proberen over God onze va der te spreken die een raar begrip heb ben van een vader omdat men die al leen gekend heeft als iemand die alles verdronk en nooit naar hen omkeek. Spreker gaf een paar voorbeelden hoe moeilijk het soms is om deze jongens en meisjes te benaderen. „Als men met de hele staf na maan den werken meent dat ze weer in de maatschappij terug kunnen, komt soms weer de moeilijkheid dat ze niet durven. Ook gebeurt het dat ze wel dur ven maar de maatschappij hen niet meer aanvaarden wil. Soms is ons werk zo ontroerend mooi maar soms ook zo traag. Ook moet men vaak «a- men met de persoon strijden tegen er felijkheid, aldus spreker. Na zijn zeer boeiend betoog werden nog een aantal vragen beantwoord. 2de klasse C DO V O's-Gravenzande SprangSSC '55 CJW—Huizen 2de klasse D KlazienaveenFit Boys WZC—Nunspeet SVZW—GVW 3de klasse Oost DOS '37—Elb. Spel. Enter VooruitVRC 4de klasse A Oost OtterloSparta '57 H ars k amp—S KV Bennek omRedichem Merino'sBlauw-Geel 4de klasse C West 1 OSDOHierden AMVJFlora Boys MusketiersIJFC AFDELING UTRECHT lste klasse CSW—Renswoude CSVVitesseTersch. Boys LopikMontfoort 2de klasse A Vallei vogels—Candia '66 Kulan—TOV 3de klasse A Roda '46—SOVA Veense BoysAdvendo Achterveld RSZwart-Wit Posthoorn'Barneveld 3de klasse B F ZOBeverw. Boys PROGRAMMA JUNIORENVOETBAL TWEEDE PAASDAG Interregionale Competitie Afdeling A DOG A—AZ '67 A Velsen AZaanlandia A NFC A—Alkm. Boys A Ajax ARCH A HVC AHuizen A (zaterdag) Velox A—ADO '20 A ADO '20 A—Velox A («terdag Afdeling B Purmerst. AEDO A Volendam AVolewijckers A DWS A—DOS '01 A RK AVIC A—Vitesse '22 A Beverwijk AHaarlem A LW ADOVO A (zaterdag 2.30 uur) ZATERDAG 5 APRIL 19® Junioren A I, Afdeling A Elinkwijk AHMS A Ultraject. AZw. Voor. A Veenendaal A-KWA A Afdeling B Hercules AKampong A Afdeling C Geen wedstrijden. In district Amersfoort zijn roor de teams van Scherpenzeel geen wedstrij den vastgesteld. DISTRICT VEENENDAAL Junioren A II Junioren A II. Afdeling A Geen wedstrijden Afdeling B Valleivogels AMusketiers B Junioren A III. Afdeling A Veenendaal CRenswoude A DOVO D—DOVO C GVW D—Candia C Junioren B II. Afdeling A Valleivogels aMusketiers a VRC a—DVSA a DOVO aCandia a Afdeling B Advendo aRK U.tas a DVSA bDe Merino's a GVW cV.daal a/b (terrein Y.daal) Junioren B III. Afdeling A Renswoude aMusketiers b Advendo bVeenendaal b Afdeling B Candia cDOVO ee Candia dVRC b Kulan a—DOVO d OPHEUSDEN In het zaterdagvoet bal van de afdeling Nijmegen worden maar drie wedstrijden gespeeld. Kesteren 1 kan weer op de leiders plaats komen, want Opheusden 1 heeft een vrije dag, terwijl Kesteren 1 een bezoek aan Sparta 2 in Opheusden brengt. Thuis won Kesteren destijds met 1-0 in een niet zo beste wedstrijd. Sparta zal met meer inzet een betere tactiek moeten spelen dan zaterdag te gen Opheusden, toen een 2-0 voor sprong resulteerde in een 2-5 nederlaag. Kesteren komt bij winst weer op de troon te zitten. De gasten zijn favoriet. De overige wedstrijden zijn Nijmeeg se aangelegenheden. VVS 2 speelt thuis tegen PGEM en zal wel winst boeken. FHS2 ontvangt HVS1. De thuisclub zal wel niet in staat zijn om HVS een ge- geliik spel af te dwingen.

De Vallei | 1969 | | pagina 17