Bouw goedkope woningen voorlopig grootste probleem veel stof tot praten Woningbouwnota gaf Flats devalueren door een slordige bewoning In werkplaats te Eist VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Huismeester Reserve i\ V\ -dames zagen dia's van Afrika Auto ploegde na aanrijding vier voortuinen om Ds. De Jong met emeritaat Spijbelaars Bijdragen Pinksterkamp DOTO met bazaar in «rem. eierhal lülsfï Jeugddag Paaszang (1 Voor de vuist Paaswake Boekje van ds. O ver duin VAN WOUT BLAUWKOUS ZONDAGSDIENSTEN MARKTEN Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG 4 APRIL 1969 VEENENDAAL De Yeenendaalse gemeenteraad stond gisteravond stil bij de woningbouwsituatie. Dat gebeurde naar aanleiding van de. door het college van B. en W. overgelegde woningbouwnota. die de raad periodiek informeert over wat tot stand gekomen is, maar ook in de toekomst kijkt. Over die toe komst waren veel raadsleden niet al te optimistisch. Wel zal door het gereed komen van de S.I.B. bejaardenflats in 1970 aan de woningbehoefte worden te gemoet gekomen anderzijds wordt een zeker vacuüm verwacht als gevolg van het feit dat van rijkswege geen toewijzing van woningwetwoningen werd ver kregen. Met name van socialistische zijde werd gepleit om bij het woningbouw beleid bewust rekening te houden met de categorie woningzoekenden die tot de minder draagkrachtigen gerekend moeten worden. De heer M. G. H. Hendriks (KVP) die als eerste het woningbouwprobleem aansneed riep op tot bezinning. „Mijn vraag is hoe houden we de vele nieuw bouwwoningen in goede staat van be woning. Er zijn flatblokken die dreigen te devalueren en in dat opzicht hebben niet alleen de bewoners bepaalde ver plichtingen maar ook de woningbouw vereniging". Hij pleitte voor het aanstellen van een woninginspecteur. Verder deed de heer Hendriks de suggestie om bij het bepalen van straatnamen voor het plan-„Dragonder" waarover de raadsleden binnenkort tijdens een in formele zitting zullen worden geïnfor meerd het publiek te betrekken. Het KVP-raadslid was tenslotte bijzonder benieuwd naar de voorzieningen op cul tureel terrein, die in de woningbouw nota waren aangekondigd. De heer B. van Remmerden (PvdA) was het niet duidelijk meer waar de gemeente ten aanzien van de woning bouw toe gedwongen werd. Hij ver zocht het college tyij het woningbouw beleid toch vooral de belangen van de minst-draagkrachtigen in het oog te houden. Negenjarige jongen gestikt door giftige triehloor-dampen ELST Woensdagavond kwam in Eist de 9-jarige Josje Yeenhof door ver stikking om het leven. Het ongeluk gebeurde in de werkplaats van zijn groot vader. die aan de Engweg een slijperij exploiteert. Hoewel de jongen op de hoogte was van het gevaar, dat kan ontstaan als mensen te lang achtereen, met weinig ventilatie, in de spoelkamer vertoeven moet hij daar woensdagavond, door nieuwsgierigheid gedreven, een kijkje bij het spoelbad hebben genomen. Hierin bevindt zich doorlopend trichloor, een schoonmaakmiddel, in dit geval bestemd om de artikelen na gereedkomen, te „Predikant en fabrikant hebben hier de macht in de hand", hoor ik nog de man zeggen, die in vroeger dagen nogal eens bij ons thuis over de goed- koopbestoffeerde vloer kwam. Het is 'n mooi poosje geleden, want ik bedoel met „ons huis" 't onderdak van m'n vader en moeder en het sleepje na kroost dat uit hun huwelijk was voort gesproten. Voor m'n vader waren dergelijke uit spraken schoten uit het kamp van het rebellisme, want hij was gauw geneigd om voor iedereen die geen blauwe kiel aan het lijf en klompen aan de voeten had de pet onder de arm te nemen. De fluit van de „grote fabriek" (zon der enige nadere toelichting: de KVSW) en de mededeling, vanaf de preekstoel, dat er op maandagavond aanstaande de daarvoor in aanmerking komende kin deren moesten worden opgegeven voor de school, waren voor hem heilige ge luiden. Zonder meer bevelen, die moes ten worden uitgevoerd omdat ze van bo venaf kwamen. Waarschijnlijk heeft hij dat in de meest letterlijke zin van het woord opgevat want beiderlei geluid werd boven het gewone volk uitgesto ten. Vanaf de kansel kwam het vanuit de hoogte op het verzamelde volk neer. De fluit had nog meer effect omdat er een grotere massa mee binnen de mu ren werd geblazen. De „bevelen" vanaf de preekstoel even daargelaten, van jongsaf heb ik 'n afkeer gehad van al het lawaai fa- brieksfluiten en sirenes waarmee het begin en 't einde van de werktijd over de gemeenschap wordt rondgetoeterd. De zin ervan is me altijd ontgaan, hoe wel ik erbij moet vertellen dat ik m'n hele leven zo bevoorrecht ben geweest dat ik de tijd van een privé-uurwerk af kon lezen. Thuis hadden we al een kast van een bim-bam boven de potkachel hangen, die ook dienst deed als opslag van de karige voorraad snoepgoed, die ons door sinterklaas en de paashaas werd toegedacht en door onze moeder over de tussenliggende perioden werd uitgesmeerd. Ook heb ik m'n hele leven met een wekker onder een dak verkeerd, dus wat mij betreft konden alle fluiten hun fluit dicht houden. Ik wil niet antkennen, dat ze voorheen zin gehad hebben voor een ieder die geen enkel tijdsein binnenshuis had, maar dat geldt dan in ieder geval niet meer voor de tijd waarin we nu leven. Zonder signaal op tijd de poort uit gaan lijkt me zonder meer geen proble men opleveren en wie er niet op het vastgestelde tijdstip binnen is heeft geen reden meer om dat toe te schrijven aan het gemis van een fluit of een sirene. Er komt nog een andere gedachte bij me op: welke gedachten zullen er om gaan in de zeshonderd die vandaag of morgen op de keien staan als het geluid waarmee ze zo vertrouwd zijn geraakt over hun hoofden losbarst? Dan hoeven ze niet meer. Niet meer af te gaan op dat bekende geluid. Ik stap er maar liever vanaf, want het drama dat zich inmiddels heeft vol trokken moet niet groter gemaakt wor den dan het is. De tijden zijn aan het veranderen. Ik heb hierboven de school even aangetipt. Niet zonder bijbedoe ling, want ook dit is vandaag actueel. Een bepaald kerkelijk stempel wordt er niet meer opgedrukt en dat is naar mijn bescheiden mening een verheugend verschijnsel. De partijen zijn ineens vlot tot overeenstemming gekomen, zon der dat men ook maar van één van bei de kanten een scheutje water bij de ik neem aan: klare wijn hoefde te doen. Ik ben zo vrij om aan te nemen, dat dit ook een gevolg is van het feit dat de macht een beetje anders is komen te liggen. Dat deze zich verplaatst in de richting van degenen die voor het on derwijs van hun kinderen verantwoor delijk zijn. Het gaat om hun spruiten en hun werk, met of zonder fluiten. Mocht u verontwaardigd naar de stoel hierboven kijken, weleerwaarde en broodheren, ik zit er niet op en ben dus niet in de gelegenheid om u vriendelijk toe te knikken. Iedere overeenkomst tussen dit stukje en 't feit. dat die stoel links op deze pagina staat berust op louter toeval. WOUT BLAUWKOUS. De heer H. van Wagensveld (CHU) had naast waardering voor de opzet van de nota de behoefte te wijzen op een wat forsere aanpak van de wo ningnood. Ten aanzien van de devalua tie van de flatwoningen waar door de heer Hendriks op was gewezen lanceer de hij de suggestie per 2 of 3 blokken een zogenaamde huismeester aan te stellen. Verder was hij van mening dat in veel gevallen de huurders aansprake- E. C. DIEPEVEEN (AR) probleem VEENENDAAL Artsen, zaterdag 5 april, dokter G. J. Verschoor, Sandbrinkstraat 2, tel. 12529; zondag 6 april, dokter H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, tel. 12481; maan dag 7 april, dokter J. Schilperoort, Kerkewijk 40. tel. 12134. Apotheek. Apotheek Zuidersma, Hoofd straat 53, tel. 12123. Wijkverpleging, zaterdag 5 en zondag 6 april zuster Vreeman. Grote Pekken 240, tel. 10360; maandag 7 april, zus ter Van Nieuwenhoven, Schrijvers park 179, tel. 1002". SCHERPENZEEL en WOUDENBERG Arts, zaterdag 5. zondag 6 en maandag 7 april, dokter M. Pon, Holevoetsplein 291, tel. 03497-1250. AMERONGEN, LEERSUM en ELST Arts, zaterdag 5, zondag 6 en maandag 7 april, dokter Ossendorp. Holleweg 2, Amerongen, tel. 03434-1678. Wijkverpleging. Leersum, tot dinsdag 8 uur, zr. P. M. Mosterd. Mr. Bosweg 9, tel. 03434-1423. Amerongen. tot zaterdag 12 uur, zr. A. Schreuders, Kon. Wilhelminaweg 65. tel. 03434-1576, daarna zuster Mosterd te Leersum. EDERVEEN, RENSWOUDE en DE KLOMP Arts, zondag 6 en maandag 7 april, dok ter Rademaker, Hoofdweg 50, Eder- veen, tel. 08397-201. Dierenarts, dokter Nutma, Hoofdweg 49a, Ederveen, tel. 08387-457. RHENEN Artsen, zaterdag 5 en zondag 6 april, dokter Almekinders, Herenstraat 59, tel. 2432 en dokter Wijchers, Achter - bergsestraatweg, tel. 2328. Apotheek: Voor spoedgevallen wende men zich tot de dienstdoende apotheek in Wageningen. KESTEREN Arts. dokter v.d. Veen, Lienden, tel. 03443-220. Wijkverpleging, zuster S. Westerhof, Kesteren, tel. 08886-210. OPHEUSDEN Arts, dr. Buddingh, Opheusden, tel. 08887-213. Wijkverpleging, zuster E. de Winter, Opheusden, tel. 08887-210. VEENENDAAL en RHENEN Tandartsen, voor spoedgevallen bellen: 08385-12945. H. VAN WAGENSVELD (CHU) vuilnisbelt lijk gesteld kunnen worden voor de de valuatie. „Laat men in sommige flats maar eens achterwege van de hal en andere gemeenschappelijke ruimten een vuilnisbelt te maken, dan zijn we al een stuk verder", aldus de heer Van Wagensveld. Verder stelde hij voor onder de be volking te peilen wat men precies wil gepaard gaande met een onderzoek naar de inkomensverhouding. De heer H. van Manen (AR) vrees de voor een zeker vacuüm in 1970 door het uitblijven van een woningtoewij zing van rijkswege. „Hoe denkt u in 1970 de minder draagkrachtigen aan een woning te helpen?" zo vroeg hij. Verder vond hij dat Veenendaal ook voor de beter betaalden te weinig keus heeft. „Zijn er plannen voor de bouw van zogenaamde keuzewoningen en is hierin het aantal openstaande arbeids plaatsen verdisconteerd", zo wilde de heer Van Manen weten. De heer v. d. Berg (SGP) wees op de gunstige subsidieregeling die bestaat voor de keuzewoningen en stelde het college en de raad het lezen van een brochure voor die deze materie dui delijk uit de doeken doet. Wethouder E. C. Diepeveen (AR) was nogal gereserveerd ten aanzien van het aantal woningen dat leeg zal komen als de nieuwe S.I.B.-bejaarden- flats volgend jaar voor' bewoning ge reed zullen komen. „De doorstroming die hiervan ongetwijfeld het gevolg zal zijn kan niet in cijfers worden uitge drukt omdat we bij lange na niet we ten in hoeveel gevallen de (bejaarde) huiseigenaar zijn bezit zal verkopen. Wat betreft de devaluatie van som mige flats was de wethouder met de heer Van Wagensveld van mening, dat in de meeste gevallen de bewo ners de boosdoeners zijn. Hem was bekend dat bij Patrimonium s Bouw vereniging plannen in voorbereiding zijn voor het aanstellen van een wo ninginspecteur. Verder deelde de wethouder de vrees dat in 1970 een vacuüm zal ontstaan als gevolg van het uitblijven van een woningtoewijzing. Woningbouw voor de laagst gesalarieerden is ook ons groot ste probleem", zo verzekerde de wet houder de heer Van Remmerden. De voorzitter verzekerde dat er bij het college zeker geen zelfgenoegzaam heid bestaat ten aanzien van de aan pak van de woningnood, maar eerder SCHERPENZEEL Op de maande lijkse vergadering van de vrouwen bond van het NVV had men deze week een bijzondere gast en wel de pas gepensioneerde burgemeester van Scherpenzeel mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg vergezeld van zijn echt genote. Onder presidentschap van mevrouw Schoonhoven- De Bree werden eerst enkele zakelijke aangelegenheden af gehandeld waaronder de deelname aan de landdag in Haarlem. Hiervoor gaven zich 20 dames op. Men zal sa men gaan met de leden van de afde ling Woudenberg. Hierna vertoonde mr. C. P. Hoyte ma van Konijnenburg de dia's die hij indertijd heeft gemaakt op zijn reis door Afrika die hij kreeg aangeboden van de Scherpenzeelse burgerij ter ere van zijn 25-jarig jubileum als bur gemeester. Na de koffie vertelde hij nog over een aantal ervaringen van zijn reis. De presidente liet tenslotte haar dank aan het adres van de oud-burgemees ter vergezeld gaan van een geschen kenbon. SCHERPENZEEL Donderdag middag reed de Scherpenzeler J. v. D. op de Margrietlaan met zijn auto linksaf de inrit bij zijn huis in zonder op de hem achterop komende auto van W. uit Overberg te letten. Een botsing was het gevolg waarbij Van D. de macht over zijn stuur kwijt raakte. De wagen vloog het trottoir op en door een 4-tal voortuinen. De ma teriële schade was groot. een diligentie over de mogelijkheden die er op dit terrein zijn. Sprekend over de culturele voorzie ningen kon de voorzitter geen schouw burg in het vooruitzicht stellen, maar wel een gemeenschappelijke culturele ruimte, want, aldus de voorzitter „met woningbouw alleen zijn we er niet". De heer Van Manen deed in tweede instantie de suggestie voor de straat- naamgeving in „de Dragonder" een prijsvraag uit te schrijven, maar hij kreeg weinig steun van college en me de-raadsleden. Mevrouw Buddingh-de Vries Lensch (VVD) wilde tenslotte graag dat het college wat forser gaat optreden tegen aannemers en architecten als op korte B. VAN REMMERDEN (PvdA) goedkope woningen termijn blijkt dat er aan gebouwen die onder hun verantwoordelijkheid zijn ge zet mankementen optreden. Zij stelde voor in dergelijke gevallen gebruik te maken van de mogelijkheden die het Burgerlijk Wetboek verschaft, waarin ten aanzien van verborgen gebreken de bouwer gedurende een termijn van tien jaar aansprakelijk wordt gesteld. Dit ter kennis brengen van de aanne- mersbond zou ook preventief werken, zo meende zij. Circa 9 uur elke avond doet de eige naar van de slijperij, de heer Véenhof de ronde en sluit dan tevens de zaak af. De spoelkamer het meest gevaar lijke vertrek, onderwerpt hij vooral Oud Ger. Gem.: 10.00 en 18.00 uur: leesdienst. Ger. Gem. (Syn.): 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. B. Duf our. Maandag 7 april Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk: geen opgave. Bergschool: geen opgave. Ger. Gem. (Syn.): 14.30 uur: ds. Van Haaren van Amers foort. ADVERTENTIE aan een nauwkeurige controle. Hij moet echter over het hoofd hebben ge zien, dat Josje zich nog in de spoelka mer bevond. Eerst om 11 uur werd zijn lijkje ont dekt, hangend over de spoelbak, waar hij door verdamping van de trichloor bedwelmd is geraakt. De door zijn grootmoeder toegepaste mond-opmond- beademing mocht niet meer baten. Het lijkje is evenwel direct naar het Ju- lianaziekenhuis overgebracht voor on derzoek. Het noodlot moet zich tamelijk snel hebben voltrokken, daar Josje na half zeven 's avonds nog op het erf van zijn grootouders is gezien. Bij controle van de arbeidsinspectie bleek, dat de werkplaats aan alle ei sen voldeed. De politie heeft de zaak echter nog in onderzoek. Het slachtoffer was een veelbelo vend jeugdspeler van de voetbalver eniging Musketiers. In verband hier mede heeft het bestuur besloten alle thuiswedstrijden van de jeugdelftallen uit te stellen. Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld: Aanvoer 661.835 stuks; stemming re delijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: Eieren van 52/53 gram 11.69-12.21; 56/57 g 14.00-14.92; 60/61 g 14.25-15.91; 64/65 g 14.70-16.72. Eierveiling Barneveld: Aanvoer 693.855 stuks; stemming: re delijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: Eieren van 52 53 g 11.49-12.30; 57/58 g 15.50-16.35; 62/63 g 15.99-16.83; 66/67 g 16.00-16.86. Eiermarkt Barneveld: Aanvoer ca. 1.750.000 stuks, handel: kalm. Eieren van 50/58 g f 11.75-15.60 per 100 stuks, kg-prijs f 2.35-2.69. Eie ren van 59/66 g f 15.85-17.00 per 100 stuks, kg-prijs f 2.69-2.58. Kievitseie ren: Aanvoer gering; prijzen varieer den van f 1.00-1.45. ADVERTENTIE Ds. P. de Jong te Nijkerk van 1960 tot 1965 predikant bij de her vormde gemeente te Veenendaal heeft om gezondheidsredenen ver vroegd emeritaat aangevraagd. Het is hem verleend per 1 juli a.s. Ds. de Jong, die in 1921 werd geboren, diende voor Veenendaal van 1954 tot '60 de hervormde gemeente te Koot wijk. Ds. H Jongerden, predikant van de hervormde wijkgemeente-zuid te Veenendaal, kijkt in het .Veens Kerkblad" nog even terug op het afgelopen „catechisatie-seizoen". Al met al is er voor hem reden om dankbaar te zijn. Wekelijks had de predikant zo'n 160 catechisanten on der z'n gehoor, d.w.z. een aantal dat trouw kwam. Daarnaast was er een aantal dat zo te hooi en te gras kwam en dat hij meer beschouwde als „gasten". Tenslotte merkte de predikant op, dat hij in totaal een vijftiental re gelmatige spijbelaars heeft gesigna leerd; jongens en meisjes die thuis zeiden dat ze naar catechisatie gin gen. maar in werkelijkheid hun „heil" ergens anders zochten, bij voorbeeld door langs de straat te lopen. In het hervormde „Veens kerk blad" geeft ds. A. Vroegindeweij van week tot week de stand van de vrij willige bijdragen die voor 1969 zijn binnengekomen, of: zijn toegezegd. Als de zaak blijft lopen zoals nu het geval is dan komt er dit jaar 25.000 meer binnen dan in 1968. ofwel een gemiddeld per hoofd in dit jaar van f 45,45 tegen f 39,23 in 1968. Om het in een totaal-bedrag uit te drukken: de stand is nu 120.222 gulden voor wat betreft de vrijwil lige bijdragen en f 24.628 aan piaat- sengeld. (De plaatsen in alle her vormde kerken te Veenendaal zijn vrij, maar wel wordt van de ge meenteleden een jaarlijkse bijdrage gevraagd). De jongerenwerkgroep van de her vormde gemeente te Veenendaal organiseert voor de meisjes en jon gens van 9 t/m 11 jaar een pink sterkamp. Het kamp wordt gehou den van 24 tot en met 27 mei a.s. VEENENDAAL ZONDAG 6 APRIL (eerste Paasdag) Ned. Herv. Kerk Oude Kerk: 9.30 uur ds. v. d. Krift; 17.00 uur ds. Stilt uit Ede. Julianakerk: 9.30 uur ds. Wisgerhof; 17.00 uur ds. Jongerden. Vredeskerk: 9.00 uur en 10.30 uur ds. Vroegindeweij; 17.00 uur ds. Lange- rak. Sionskerk: 9.30 uur ds. Jongerden; 17.00 uur ds. Wisgerhof. Poortkerk: 10.30 uur ds. Langerak; 18.30 uur ds. Vroegindeweij. Bejaardencentrum: 9.00 uur ds. Lange rak. Veeneind: 15.00 uur ds. Terlouw. Dijkstraat: 14.45 uur dhr. Meijer. Herv. Gemeente „Sola Fide" Petrakerk: 9.00 uur ds. Vijzelaar; Sola Fide; 10.30 uur ds. Vijzelaar; 18.00 uur ds. Nijeboer. Jeugdkapel: 10.30 uur de heer De Gooijer. Geref. Kerk Ver. geb. Eikenlaan: 9.00 uur ds. IJtsma en 16.30 uur ds. Blanken. Petrakerk: 10.30 uur ds. Blanken (bev. lidmaten) en 17.00 uur ds. IJtsma. Geref. Poortkerk (vrijgemaakt): 9.00 uur ds. Pool; 16.30 uur ds. Pool. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk: 9.30 uur ds. Langbroek; 17.00 uur ds. Langbroek (bev. lidm.). Pniëlkerk: 9.30 uur en 17.00 uur ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur en /18.30 uur leesdienst. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 uur en 17.00 uur cand. Blók te Zeist. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Van Roijen te Oosterbeek. R.-K. Kerk Salvatorkerk: 9.00 uur en 11.00 uur H. Mis. Willibrorduskerk: 10.00 uur H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur Heiligings samenkomst en 19.30 uur Verlossings samenkomst. MAANDAG 7 APRIL (tweede Paasdag) Ned. Herv. Kerk Julianakerk: 9.30 uur ds. Langerak. Vredeskerk: 9.30 uur ds. Van Malen- stein van Eist. Geref. Kerk Petrakerk: 9.30 uur paaszangdienst met meditatie ds. Veldkamp te Bussum. Geref. Poortkerk (vrijgemaakt) geen dienst. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk 9.30 uur paaszangdienst met meditatie ds. Langbroek. Pniëlkerk: 9.30 uur ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur lees dienst. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 uur de hr. Mol te Hardinxveld-Giessendam. R.-K. Kerk Salvatorkerk: 9.00 uur en 11.00 uur H. Mis. Willibrorduskerk: 10.00 uur H. Mis. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. L. v.d. Peut; 18.30 uur: ds. J. C. de Bie van Ederveen. Ger. Kerk: 10.00 uur: ds. Zijlstra van Ede; 18.30 uur: ds. Mijster van Ede. Maandag 7 april Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: Paasdankdienst. meditatie ds. v.d. Peut. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. C. de Bie; 18.30 uur: ds. L. v.d. Peut. Ger. Gem. in Ned.: 9.20 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 19.00 uur: Leesdienst. Maandag 7 april Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. G. C. Post van Giesen- dam Ger. Gem. in Ned.: 9.30 uur: ds. Aangeenburg. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: Geen opgave. Ger. Kerk: 10.00 uur: ds. L. de Zwaan; 17.00 uur: ds. Lugtigheid. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: dhr. W. van Oostende van Opheusden; 18.30 uur: ds. Stekelen burg. Maandag 7 april Ned. Herv. Kerk: 18.30 uur: dhr. W. van Oostende van Opheusden. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Ger. Gem. (Syn.): 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. Ger. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek. Maandag 7 april Uit Opheusden geen opgave ontvan gen. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur: ds. P. Bouw uit Ede; 18.30 u.: ds. R. de Bruin uit Lunteren. Ger. Kerk, 9.45 uur: ds. J. Fieret; 18.30 uur: ds. P. v. Stipn uit Woudenberg Vrije Evangelische gemeenten, 10.30 u.: Evangelist A. P. v.d. Sande uit De Bilt in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. Ger. Gemeenten, 10.00 en 18.30 uur: de heer B. Roest. Ger. Gemeenten in noodgebouw aan de Holevoetlaan, 9.30 en 18.30 uur: Lees dienst. R.-K., 8.30 uur: H. Mis in het vereni gingsgebouw aan de Molenweg. Maandag 7 april, 2e Paasdag Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur: ds. H. Jon gerden uit Veenendaal. Ger. Kerk: geen dienst. Ger. Gemeenten, 10.00 en 18.30 uur: de hr. B. Roest. Ger. Gemeenten, noodgebouw, 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 81.30 uur: ds. J. van Noort. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Ger. Kerk: 10.00 uur: ds. Lugtigheid; 17.00 uur: ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Spelberg uit Utrecht. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. A. Terlouw van Vee nendaal; 18.30 uur: eerw. hr. W. Vis- seé. Oud Ger. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst Maandag 7 april Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. van Noort. ELST Ned. Herv. Kerk: 10.30 uur: ds. Jukema. Maandag 7 april (Vrede en Rust), 10.00 uur: ds. Juke ma. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 10.30 uur: ds. S. P. van senbergh van Veenendaal. Bergschool: geen opgave. Ger. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. J. Goldschme- ding. c1 SCHERPENZEEL Op vrijdag 18 en zaterdag 19 april houdt de Scher penzeelse gymnastiekvereniging een grote bazaar in de gemeentelijke eier hal. Naast 't bekende rad van avontuur zijn er op de bazaar van DOTO een aantal zeer fraaie prijzen te winnen. Kerkewijk 128 Vëenendaal Telefoon (08385)12244 V Der traditie getrouw wordt op He melvaartsdag (15 mei a.s.) de jeugd- dag gehouden van de Bond van Ge reformeerde Jeugdverenigingen. De ze keer in de Haagse Houtrusthal- len. Het morgenprogramma is op gebouwd rond de vragen „Moeten de gereformeerden voorrang geven aan intern-kerkelijke problemen of aan een interkerkelijke oecumeni sche opstelling? en „Vragen kwes ties als bijbelbeschouwing de eerste aandacht of apostolaat en diako- naat?". 's Middags zal een cabaret wedstrijd worden gehouden tussen vier groepene welke zijn geselecteerd uit zestien cabaretgroepen die zich voor de wedstrijd hadden opgegeven. Op paasmorgen (zondag 6 april) gaat de Open Deur groep van „Sola Fide" samen met een aantal Gere formeerden en het Leger des Heils op enkele punten in Veenendaal Paasliederen zingen. Gestart wordt om half acht op 't Slot. de Bruïne- plein. Daarna gaat men naar het Juliana- ziekenhuis, het bejaardencentrum, 't Hoorntje en het woonwagenkamp. Iedereen kan aan deze Paaszang deelnemen. Op Tweede Paasdag (maandag 7 april) zal er in de Ned. Hervormde Kerk om 10.00 uur een Paaszang dienst worden gehouden. Deze inter kerkelijke dienst gaat uit van de beide plaatselijke kerken. De dienst zal worden opgeluisterd met zang van het chr. gemengd koor, het meisjeskoor en het kinderkoor. De meditatie wordt verzorgd door de plaatselijke predikanten. Ds. J. W. van der Hoeven, die onlangs tijdens een Open Deur dienst van „Sola Fide" preekte verschijnt heden, vrijdagavond op de beeldbuis in het programma „Voor de vuist weg" van Willem Duys. De presen tator van dit programma heeft met ds Van der Hoeven een gesprek over diens werk in de Graftuin te Jeru zalem. Evenals andere jaren zal in de r.k. - Salvatorkerk te Veenendaal op de late zaterdagavond voor pasen weer een paaswake worden gehouden De viering begint morgenavond om half elf. Medewerking verlenen het dames- en herenkoor, het jongeren koor met band en een soliste. De dienst zal ruim een uur duren. Aan het begin zullen de lampen in de kerk even niet branden, als de brandende paaskaars de kerk wordt binnengedragen. Door de hervormde bond voor in wendige zending op gereformeerde grondslag wordt een boekje uitge geven van ds. J. Overduin, gerefor meerd-emerituspredikant te Veenen daal. De titel van het boekje, dat eigenlijk de tekst is van 'n lezing op de Antwerpse bijbeldag in 1968, luidt „Hoe bereiken we de moderne mens?" Van ds Overduin mag wor den verondersteld, dat hij van dit probleem afweet, want hij is er ja renlang mee geconfronteerd toen hij als evangelisatiepredikant in Am sterdam werkte. Hij beklemtoont duidëlijk de vraag hoe we ernst moe ten maken met de moderne mens met het Evangelie en met het feit hoe dat Evangelie nu een deur kan vinden naar het hart van die mo derne mens.

De Vallei | 1969 | | pagina 5