Sijbrands kwam al snel remise overeen met Roozenburg Voetbal in het buitenland Rob Slotemaker kon geen bedreiging vormen voor de internationale toprenners Safari-rally voor Kenianen Clay stopt met boksen Resultaten eerste klassers YALBOYOL YERLOOR OOK TWEEDE DUEL Ligterink op kop Volop spanning bij schaakkampioenschap Godefroot winnaar TOM OKKER BIJ LAATSTE ACHT ASHE VEROVERDE ENKELSPELTITEL Rotterdamse zesdaagse dreigt op financieel fiasco uit te draaien Maria Gommers won NEDERLANDS DAMKAMPIOENSCHAP Engeland België Spanje MOEILIJKHEDEN MET TRANSMISSIE Van de baan Goed offer Desillusie Jeugd Jeugdschaak Italië Frankrijk Wie beweert, dat hij beter drummen kan omdat hij rookt, overdrijft natuurlijk.sTérk. Wie echter beweert, dat een prima half zware shag is, heelt gelijk! Of u nu zelf drumt of anderen laat drummen, steek er een (fiSSj) bij op, dan róókt u in ieder geval voortreffelijk! Meeste indruk Beklaagd Kwalijk DINSDAG 8 APRIL APELDOORN Het damkampioenschap van Nederland is Paasmaandag in hotel Nieland te Apeldoorn voortgezet met de partijen van de vierde ronde. Werd er zaterdag jl. in Utrecht een van de meest levendige en sensationele ronden uit de geschiedenis van het nationaal kampioenschap gespeeld, maan dag deden sommige renners het wat kalmer aan. Misschien, omdat het mooie voorjaarsweer lokte om de vrije natuur in te trekken, waarschijnlijker echter om energie te bewaren voor de volgende zware ronden, besloten Sijbrands en Roozenburg reeds na 22 zetten tot remise. Door dit resultaat gaat de Europese kampioen weliswaar nog vrijwel onbedreigd aan kop, maar de glanzende hon derd procent score is verdwenen. Piet Roozenburg, die nog steeds naar zijn vorm zoekt, heeft tot nu toe slechts de schamele oogst van vier punten bin nengehaald. De Katwijker Cees Varkevisser, die in vorige toernooien minder produktief was, staat nu tweede na een fraaie positie-overwinning op de tegen vallende Jan de Boer. Bronstring en Wiersma, die zijn partij tegen provincie- genoot Bergsma vooruit speelde, volgen met vijf punten op de derde en vierde plaats. De andere spelers hebben reeds een aanzienlijke achterstand, hetgeen de vraag doet rijzen, of Ton Sijbrands bezig is om zonder slag of stoot zijn tweede titel te behalen. Het nationaal juniorenkampioenschap, waarvan de openingsronde zaterdag jl. in Arnhem plaats vond, wordt volgens traditie verder in Apeldoorn gespeeld. Na twee ronden hebben zich twee titelkandidaten aangediend, nl. de kampioen van Utrecht, Arie de Bruyn, en de kampioen van Gelderland, Geurts. Laatstge noemde, die in deze wedstrijd zijn debuut maakte, won na fraaie gevechten van Steenbergen en Passchier. In de derde ronde concentreerde de aandacht van het publiek zich lange tijd op de partij Roozenburg-Bergsma. De oud-wereldkampioen probeerde zijn te genstander met een uit de Sovjet Unie afkomstige openingsvariant te overbluf fen. Bergsma. nog steeds nationaal kampioen, liet zichechter niet intimi deren en zette een veelbelovende om- singelsactie in. Toen Rozenburg een dreiging trachtte te pareren door ach ter een schijf te lopen werd hij het slachtoffer van een bijzonder geraffi neerde damcombinatie. In de afwikke ling nam de Fries echter een verkeerd tempo, waardoor Rozenburg via een ..plakkertje" ook op dam kwam. Hij had toen zelfs een schijf meer. In deze ongewone stand maakte Rozenburg, die in de halve finale zulk indrukwekkend spel had laten zien, nogmaals een ko lossale fout. Bergsma slaagde er door tijdnood geplaagd niet in de toen alles zins verdiende overwinning uit het vuur te slepen. Het tweede belangrijke wapenfeit uit de ronde van zaterdag was de fraaie overwinning van Ton Sijbrands op rou tinier Bom. Na een Roozenburgopening belandde het spel in een flankspelgenre waartrij de witte voorpost van Bom in gevaar kwam te verkeren. Met uitge balanceerd spel plaatste de Amster dammer de man uit IJsselstein voort durend voor problemen. Juist op het moment, dat de laatste dacht het ver meende voordeel naar zich toe te kun nen trekken, werd hij verrast door een geniepig damzetje, waardoor hij op «lag verloor. Harm Wiersma kon in de vooruit ge speelde partij tegen provinciegenoot Pieter Bergsma een met fantasie en moéd opgebouwde positie niet tot winst voeren. Op het kritieke moment koos de Friese hoofdonderwijzer de goede voortzetting, waardoor de Friese scho lier zelfs in een moeilijk eindspel ver zeild raakte. Op dat moment toonde hij echter zijn uitgesproken klasse. Met een uitstekend getimed offer stel de hij de remise veilig. Cees Varkevisser gaf zaterdag clubgenoot Bronstring geen enkele kans op actie. Na een fraai positioneel ge vecht beokte hij zijn eerste overwinning De boer was maandag het slachtoffer. Krachtig aanvallend met korte vleugel verzwakte hij eerst het centrum van zijn tegenstander en begon toen met de opbouw van een hechte positie. On danks hevige tijdnood hield de West fries nog lange tijd stand. Het eindspel dat tenslotte ontstond bood hem echter geen uitzicht op remise. Na 51/* uur spelen kon hij weinig anders doen dan zijn tegenstander als teken van capi tulatie de hand reiken. De Enschedëer Wiggers vblijft voor ie dereen een moeilijk te bespelen tegen stander. Bronstring, die een minder professionele instelling heeft dan de meeste andere deelnemers, meende aan Wiggers niet zo'n grote kluif te hebben. Naarmate het spel vorderde leek hij gelijk te zullen grijgen, want de stand die hij had opgebouwd zag er veelbe lovend uit. In deze fase toont Wiggers echter steeds over onverwachte res sources te beschikken. Het lukt hem het spel gesloten klassiek te maken en toen was het de Leidse student, die naar remise moest zoeken. Via een plakker slaagde hij hierin wonderwel. In de aanhef werd „bloedeloze" re mise tussen Sijbrands en Roozenburg reeds gememoreerd. Dit gevecht, waar voor talrijke damliefhebbers naar Apel doorn waren gekomen, eindigde-althans voor de toeschouwer-in een desillusie. Reeds na drie kwatier spelen accep teerde Roozenburg zonder lange over peinzingen het remise-aanbod van de Europese kampioen. De oude rivalen Bom en Van Dijk boden de toeschou wers echter waar voor hun geld. Van uit de opening had Bom te kampen met een lastige kortevleugelopsluiting. Hij loste de talrijke problemen echter op een soepele manier op en kreeg via een tijdelijk stukoffer zelfs voordeel. Ongemerkt werkte de Bennekommer echter aan zijn verdediging en op een gégeven moment was het tot grote ver bazing van experts en publiek gewoon uit. Een geforceerde afwikkeling bracht de Gelderse ingenieur nog vrij plotseling winst. De Jong won van Bak ker, die een goed opgezette flankaan- val zag verzanden. Bij de jeugd valt het uitstekende spel van Arie de Bruyn op, die in het kam pioenschap van vorig jaar de tweede plaats achter de zijn titel om studie redenen niet verdedigende Frank Drost SOFIA De nationale damesvolley- balkampioen Valbovol heeft ook in de tweede wedstrijd voor de kwart-finales van de Europese beker tegen Akademi- ka geen schijn van een kans gehad. Nadat de thuiswedstrijd met 3-1 was verloren, gingen de Woerdense dames zaterdag in Sofia met 3-0 tenonder. De setstanden waren 1-11, 15-6, 15-10. veroverde. Ook Geurts uit het Gelderse Lent doet van zich spreken. Na twee gave overwinningen deelt hij de eerste plaats met De Bruyn. Afgezien van Riupassa, de uit Indonesië afkomsti ge Appingedammer. die door een mis rekening een kostbaar punt verloren zag gaan, is het spel van de andere jeugdkampioenen nog verre van feil loos. Vaak goed opgezette partijen krij gen een voortijdig einde door grove fouten. Zo won de jongste deelnemer Janssen uit Emmen, vrij gemakélijk een schijf, maar in het verdere ver- lop zag hij geen kans zijn voordeel te behouden. Via een simpele positio nele dreiging werd de schijf door Hor dijk teruggewonnen en daarna kon de laatste de basis leggen voor een over winning. De Limburger Maetzdorf, die in 1966 debuteerde, is samen met Riu passa derde met drie punten. Vandaag moeten zowel de senioren aid de ju nioren twee partijen spelen. De ochtend ronde begint om negen uur .en de mid dagronde om vijf uur. Uitslagen senioren: 3e ronde: Van Dijk - De Boer 1-1, Bom - Sijbrands 0-2. Roozenburg - Bergsma 1-1. Bakker - Wiggen 2-0, Bronstring - Varkevisser 0-2, Wiersma - De Jong 1-1. 4e ronde: De Boer - Varkevisser 0-2, Wiggers - Bronstring 1-1, De Jong - Bakker 2-0, Sijbrands - Roozenburg 1-1, Bom - Van Dijk 0-2, Bergsma - Wiersma 1-1. Stand na de 4e ronde: 1. Sijbrands 7 pnt; 2. Varkevisser 6 pnt; 3-4 Wier sma en Bronstring 5 pnt; 5-8. Bergsma Van Dijk, De Jong, Roozenburg 4 pnt; 9,10 Bakker, Bom 3 pnt; 11. Wiggers 2 pnt; 12. De Boer 1 punt. Uitslagen Jeugd le ronde: De Bruyn - Teen 2-0, Geurts - Steenbergen 2-0, Goedhart - Riupassa 0-2, Haven - Pas schier 1-1, Hordijk - Maertzdorf 0-2, Janssen - Kok 2-0, 2e ronde Steen bergen - De Bruyn 0-2, Teen - Riupassa 1-1, Geurts - Passchier 2-0, Goedhart - Maertzdorf 1-1, Haven - Kok 1-1, Hor dijk - Jansen 2-0. OOSTVOORNE Na zes ronden van het toernooi om het Nederlands jeugd kampioen schaken bezet Ligterink de eerste plaats met 5% punt. Zijn naaste achtervolger, titelverdediger Bohm heeft een achterstand van anderhalf punt, maar moet nog een afgebroken partij uitspelen. De uitslagen van de wedstrijden, die maandag werden gespeeld, zijn vijfde ronde: Van der BoschDoevelaar 1-0; KorvinusWiersma 0-1: WittHofstra afgebroken; BohmOdink 1-0; Vier geverDe Wolf 1-0; SmeetsLigte rink 0-1; PliesterSoesilo Zesde ronde DoevelaarSoesilo 0-1; LigterinkPliester 1-0; De Wolf Smeets %-%; OdinkViergever 1-0; HofstraBohm afgebroken; Wiersma Witt Van der BoschKorvinus 0-1. Een aantal afgebroken partijen werd uitgespeeld. De resultaten waren Tweede ronde LigterinkWitt 1-0; HofstraWiersma 1-0. Derde ronde KorvinusOdink 1-0. Vierde ronde WolfBohm 0-1. De stand na zes ronden is 1. Ligte rink 5% pnt.; 2. Bohm 4 pnt. en 1 afge broken partij: 3. Korvinus en Odink 3% pnt.; 5. Wiersma 3 pnt. en 1 afg.; 6. Pliester en Smeets 3 pnt.: 8. Van der Bosch 2*/2 pnt. en 1 afg.: 9. Viergever en Soesilo 2!£ pnt.: 11. Hofstra 2 pnt. en 2 afg.; 12. Witt 2 pnt. en 1 afg.; 13. Doevelaar en De Wolf 1 pnt. LONDEN Een doelpunt, ver in de tweede helft gemaakt door Johnny Gi les, bezorgde Leeds United zaterdag niet alleen een overwinning op titelver dediger Manchester City, maar bracht de ploeg tevens opnieuw een stap dich ter bij het kampioenschap. Toch werd de voorsprong van Leeds op de concur renten niet veel groter omdat Liverpool, dat vijf punten achterstand heeft, in eigen huis Wolverhampton Wanderers de baas bleef (10 door een doelpunt van alweer Roger Hunt) en Arsenal uit de moeilijke uitwedstrijd tegen het overigens laaggeplaatste Sunderland een gelijk spel (00) wist te slepen. Willie Morgan, de voor 90.000 pond aangekochte Schotse rechtsbuiten van Manchester United, had een groot aan deel in de 31 zege, die zijn ploeg be haalde op Nottingham Forst. Morgan maakte twee doelpunten. George Best, Europees voetballer van het jaar, zorg de voor het derde doelpunt van de „Uni ted". Chelsea, dat dit seizoen niet zo goed draait, verloor op eigen terrein van Burnley (23) en ook de andere Londense clubs boekten weinig succes. Behalve het gelijk spel van Arsenal kwam ook Bobby Moore's West Ham United in Sheffield tegen Sheffield Wed nesday niet verder dan een puntenver deling (11). Queens Park Rangers verloor van Southampton (32) en kan degradatie bijna niet meer ontlopen. Op Paasmaandag is in de eerste di visie van de Engelse leaque nog een aantal wedstrijden gespeeld. Voor Li verpool was het niet zo'n beste maan dag, de ploeg liet een winstpunt in Sto ke na een wedstrijd zonder doelpunten en verloor zijn topscorer Roger Hunt voor de rest van het seizoen. Hun heeft waarschijnlijk een gebroken sleutel been opgelopen. Liverpool heeft met nog zes wedstrij den te spelen een achterstand van vier punten op Leeds United en drie punten voorsprong op Arsenal, de hoogstge- klasseerde van de Londense ploegen. Arsenal kwam dichterbij het Europese toernooi om de runners-up cup door een overwinning van 31 op Wolverhamp ton Wanderers. Arsenal maakt een re delijke kans op verbetering van het ,B©lg6n' record van Huddersfield Town, dat in het seizoen 1924-1925 in 42 wed strijden slechts 28 doelpunten moest toestaan. Toen werd overigens nog ge voetbald met de oude buitenspelregel. Arsenal heeft op weg naar het record van de sterkste achterhoede tot nu toe pas twintig doelpunten moeten toestaan. Een opvallende prestatie leverde South ampton, dat Burnley met 5—1 ver sloeg. Bobby Stokes, de achttienjarige jeugdinternational. debuteerde in het eerste elftal van Southampton met twee doelpunten in de eerste helft. De top van de ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Leeds United 36—58; 2. Li verpool 3654; 3. Arsenal 3651; 4. Everton 5. Chelsea 3843. Chelsea Burnley 23; Leeds United Manchester City 10; Manchester United Nottingham Forest 31; Shef field Wed. West Ham United 1—1; Southampton Queens Park Rangers 32; Stoke City Ipswich Town 2—1; Sunderland Arsenal 00; West Bromwich Albion Everton 11; Li verpool Wolverhampton Wanderers 1—0. Uitslagen Paasmaandag: Arsenal Wolverhampton 31; Coventry City Manchester United afg.; Sheffield Wed. Nottingham Forest 01; Southamp ton Burnely 51; Stoke City —Li verpool 00; Sunderland Queens Park Rangers 00; West Bromwich Al bion Tottenham Hotspurs 43; Leeds United Ipswich Town afg. Atalanta Bergamo Palermo 22; Bologna AS Rome 00; Cagliari AC Milaan 31; Internazionale AC Turijn 2—2; Juventus —Napels 20; Lanerossi Varese 10; Sampdoria Pisa 1—2; Verona Fiorentina 22. Na 24 wedstrijden heeft Fiorentina de leiding met 35 punten. Cagliari is twee de met een achterstand van een punt, terwijl AC Milaan de derde plaats be zet met 33 punten. FC Brugge Standaard Luik 10 FC Mechelen Daring CB 2—1; Bee ringen St Truiden 31Beerschot Waregem 21Lierse SK Ra cing White 20; SC Charleroi Union St. Gillis 30; Anderlecht Beveren Waas 12; FC Luik La Gantoise 0 0. Stand: 2. Standard Luik 37 pnt.; 2./ 3. SC Charleroi en Lierse SK 33 pnt.; 4./5. SC Anderlecht en FC Brugge 31 pnt.; 6./7. St. Truiden en Beveren Waas 27 pnt. SedanNimes 3—1NantesRen- nes 32; Ajaccio Strasbourg 11; Sochaux Lyon 21; St. Etienne Nice 20; Valenciennes Rouen 01; Monaco Bastia 20. De Spaanse kampioen Real Madrid verloor zondag het ongeslagen record van dit seizoen door met 10 in El- che van de club van die naam te ver liezen. Real Madrid is 27 wedstrijden zonder nederlaag gebleven. Elche staat op de tiende plaats van de ranglijst. Het enige doelpunt werd door De Fe lipe in eigen goal gescoord. De Spaan se titel kan Real overigens niet meer ontgaan. Met 43 punten zijn de Madri- lenen onbereikbaar voor de naaste ri valen Barcelona en Las Palmas. Granada Deportivo Cornua 10; Pontevedra Cordoba 00; Real Zara- goza Espanol 00; Real Sociedad Valaencia 40; Elche Real Ma drid 1—0. Stand: 1. Real Madrid 43 pnt.; 2. Las Palmas 36 pnt.; 3. Barcelona 34 pnt.; 4. Sabadell 29 pnt. ZANDVOORT Tony Trimmer poseerde met het gemak van een routinier. H\j nipte aan de bokaal, gevuld met champagne en kuste de charmante meisjes, die die merknaam van de sprankelende wijn meer bekendheid moeten geven, met ware overgave. Geen fotograaf kon ontevreden zjjn. De slanke, lange Brit was dat, zo op het oog gezien, evenmin. Op het Zandvoortse circuit zegevierde Trim mer op Paasmaandag opnieuw in een wedstrijd, tellend voor het zij het of- cieuze Europese kampioenschap, waarvan onder meer een Ford Cortina inzet is. De slotrace van het openingsprogram ma de negen wedstrijden vergden meer dan zeven uur van de Neder- kandse Autorensport Vereniging was een waar hoogtepunt. De hoop dat Rob Slotemaker voor de internationale top- rijders een voortdurende bedreiging zou vormen, ging helaas niet in vervulling. Tot de negende van de vijftien te rijden ronden handhaafde de man uit Zandvoort zich In de kopgroep van vier wagens. Daarna maakten moeilijkheden met de transmissie hem kansloos. Tony Trimmer liet zich niet verlei den tot een vroege aanval. Na een zes tal ronden maakte hij van een fout van David Morgan gebruik om de leiding over te nemen. Alle aanvallen van de concurrenten sloeg hij vervolgens be kwaam af. ZANDVOORT De Brit Ray Allen is zaterdag tijdens de training van de internationale formule Ford-races in de Gerlachbocht van het circuit van Zand voort van de baan geraakt. Zijn Mer- lyn-Steele ramde het vangnet en werd ernstig beschadigd. De coureur bleek bij een controle in het medische cen trum slechts lichte verwondingen te heb ben opgelopen. De Nederlander Hans Hettelder ging met zijn Fiat-600/D in de training van de toerwagenrace over de kop. De Fiat was beschadigd, doch de coureur bleef ongedeerd. Tweede Paasdag is de zevende ronde van het toernooi om het schaakkam pioenschap van Nederland te Leeuwar den gespeeld. Belangrijk voor de rang volgorde was de zege van Langeweg (met zwart) op Kramer, evenals de re mise tussen Van Baarle en Scholl. De winst van De Ruiter op Etmans zal wei nig consequenties hebben. De afgebro ken party Donner-Ree, wel de belang- rykste ontmoeting voor de dag, staat moeiiyk voor wit. De afgebroken partij Zuidema-Tim- man toont remise-tendensen, terwijl het er bij Piket-Kuypers om gaat, of zwart een pluspion tot gelding kan brengen. De hangpartij Ree-Kramer uit de zesde ronde is door eerstgenoemde planmatig gewonnen. De gang van zaken in het Paas-weekend heeft de situatie niet veel duidelijker gemaakt. De spanning is dui delijk toegenomen. Uitslagen uit de zesde ronde: Ree- Kramer 1-0. Zevende ronde: Zuidema-Tinman afg.; Piket-Kuijpers afg.; De Ruiter-Et- mans 1-0, Kramer-Langeweg 0-1; Don- ner Ree afg.; v.Baarle-Scholl Stand na zeven ronden: Langeweg 5; 2. Donner 4-% er. 1 afg.; 3. Scholl 4-f2; 4. Ree 4 en 1 afg.; 5. v. Baarle 4; 6/7 Kuijpers 3 en 1 afg.; Zuidema; 8. De Ruiter 3; 9. Timman 2-V2 en 1 afg.; 10/11 Etmans 2; Kramer; 12 Piket. ADVERTENTIE De man, die de meeste indruk maak te op de vijftienduizend toeschouwers, die de tribunes en de duintoppen be zetten, was echter ongetwijfeld Ed Pa trick. In de eerste ronde verloor hij een deel van de beplating van zijn Merlyn Steele. Desondanks zette hij de strijd voort. Wedstrijdleider Jaap Zwart gaf de Brit door middel van de zwarte vlag opdracht te stoppen voor een technische controle. Met gebalde vuisten begeleid de Patrick zijn niet mis te verstane be toog. Hij mocht de race voortzetten, doch was zo in de ban van zijn woede,1 dat zijn oranje bolide bij het opgaan van de Hunzerug in een spin raakte. Daarna hervond hij tenminste enigszins zijn kalmte en begon hij aan een op mars, die hem toch nog een negende plaats opleverde. Het Nederlandse debuut van het Na tional Dutch Racing Team is op Paas maandag geen volledig succes gewor den. Ton Strous en Huub Vermeulen zorgden weliswaar met hun Lotus For mule Ford voor een dubbele overwin ning in de klasse van de monoposto's, meer waarde had de nieuwe Nederland se renstal ongetwijfeld toegekend aan een zege van de oranje Porsches, ge reden door Gijs van Lennep en Rob Slotemaker bij de grootste toerwagens. Toine Hezemans had echter geen re spect voor zijn beide nationale rivalen. De coureur van het Stichts Racing Téam reed een voortreffelijke wed strijd en hield zijn concurrenten ach ter zich. Uitslag internationale formule Ford Race over 15 ronden (63 km): 1. Tony Trimmer (GB) Titan 26.03.5 gem 144,849 km/u; 2. Bourgoigne (Bel gië) Lotus 61: 3. Hunt (GB) Merlyn; 4. Morgan (GB) Merlyn; 5. Fox (GB) Tringett; 6. Wardle (GB) Tringett; 7. James (GB) U2; 8. Goodwin (GB) Mer lyn; 9. Patrick (GB) Merlyn; 10. Ro berts (GB) Hawk; 11. Liane Engeman (Ned) Merlyn; Snelste ronde: Fox 1.41.8 gem 148.278 km u. NAIROBI De op Paasmaandag in Nairobi geëindigde Óostafrikaanse Sa fari-rally over 4800 km werd volgens een onofficiële berekening gewonnen door Robin Hilliyar uit Kenia met een Ford Taunus 20 M. Zijn landgenoot Vic Preston, die zondag nog de leiding had, staakte 's nachts de strijd, toen zijn Ford Cortina Lotus bij een ongeluk over de kop ging. Ook de Zweden Bengt So- derström en Gunnar Palm, die met hun Ford Taunus 20 M lange t||d de derde plaats hadden bezet en zelfs een tijd lang de minste strafpunten hadden vielen uit. Op 450 km van Mombasa kregen zij te kampen met een gebro ken achteras. Pat Carlsson-Moss viel eveneens uit. Robin Hillyar, de waarschijnlijke win naar, die samen reed met Jock Aird, werd zesde in 1966. Hij reed vrijwel de gehele wedstrijd in de schaduw van So- derström en Preston, die een hevige strijd voerden wie van hen voor het eerst sinds zeventien jaar als eerste winnaar van overzee zou worden gehul digd. De jury is overigens nog niet toe aan het opmaken van de officiële einduit slag. Zo is o.m. nog niet bekend waar precies de Fin Aaltonen met zijn Lan cia Flavia zich bevindt. De eerste wa gen, die in Nairobi aankwam was een Porsche, gereden door de Pool.se oud- Europese rallykampioen Sobieslaw Za- zada en Marik Wachowski. Zij bezetten de zesde plaats in de officieuze einduit slag. Zowel Soderström als diens co- equipier Palm heeft zich beklaagd over de wijze waarop tijdens de rally de controleposten werkten. Palm zei: „Bij één van de controles kwamen we eerder aan dan een deelnemer uit Ke nia. Deze laatste mocht echter eerder vertrekken, waardoor wij in de wolken stof terecht kwamen, die door onze voorganger werden opgeworpen. Ik ge loof dat van een faire strijd geen spra ke is geweest. De gehele opzet getuigt van weinig sportiviteit". Het voorlopige eindklassement luidt: 1. Robin Hillyar en Jock Aid (Kenia) met Ford 20 M 246 pnt.; 2. Joginder Singh en Barat Bhardwaj (Kenia) met Volvo 142S 280 pnt.; 3. Jamil Din en Marsood Minhas (Oeganda) met Dat- sun P 510 294 pnt.; S. Zasada en Wa chowski (Polen) met Porsche 911 298 pnt.; 5. Michael Armstrong en Derek Pavely (Kenia) met Pegeuot 404 305 pnt.; 6. Edgar Herman en Hans Schul- ler (Kenia) met Datsun P 510 343 pnt.; 9. Rauno Aaltonen en Henry Liddon (Fin./G.B.3 met Lancia, 391 pnt De Brit Tony Trimmer in actie op Zandvoort. ALKEN - De Belg Godefroot heeft zondag het Fruitcriterium gewonnen, een koers over een afstand van 190 km. Harm Ottenbros eindigde als derde De uitslag 1. Godefroot (Belg.) 4.20.02, 2. Julien Stevens (Belg.) z.t., 3. Otten bros (Ned.) z.t., 4. Van de Vijvere (Belg.) op 1.22, 10. Rik van Looy (Belg.) op 1.40. JOHANNESBURG Voor de groot ste verrassing van de op dit Paasweek einde gespeelde wedstrijden in de open Zuidafrikaanse tenniskampioenschap pen in Johannesburg zorgde Richard „Pancho" Gonzales. De 41-jarige Ame rikaanse professional versloeg maandag in de vierde ronde van het heren-en kelspel de vijftien jaar jongere Austra liër Fred Stolle in een sensationele vijf- setter: 2-6, 6-3, 6-3, 12-14, 11-9. Gon zales ontmoet nu in de kwart-finales de Zuidafrikaan Cliff Drysdale, die in de partij tegen zijn landgenoot Robert Maud eveneens vijf sets nodig had. Tom Okker kwam bij de laatste acht door een zege op de Australiër Dick Crealy (7-5, 9-7, 6-0). Voor de kwart finales plaatsten zich verder Ray Moo re en Bob Hewitt (Zuid-Afrika) en de Australiërs Rod Laver en Tony Róche. De Amerikaan Cliff Richey plaatste zich als laatste voor de kwart-finales door een verrassende overwinning met 6-2, 6-4, 3-6, 6-3 op de als zesde ge plaatste Roy Emerson (Australië). In het gemengd dubbelspel kwam Tom Oker samen met de Zuid afrikaanse Annette du Plooy-Van Zijl in de vierde ronde door een overwin ning op het Zuidafrikaanse duo Bu- walda/Delport: 6-2, 6-1. SAN JU AN (Porto Rico) De Ame rikaan Arthur Ashe heeft in de finale van het internationale tennistoernooi in San Juan tegen Charles Pasarell een prachtige come back gemaakt. Na de eerste twee sets verloren te hebben bracht hij de volgende drie op zijn' naam. Hij won met 5-7, 5-7, 6-0, 6-4, 6-3. De Australische vertegenwoordigers be haalden de titel in het dames-enkel spel, in het heren-dubbelspel en het dames-dubbelspel. Margaret Smith won in de eindstrijd van het dames-enkel spel met 6-4, 7-5 van de Amerikaanse Julie Heldman en Phil Dent en John Alexander versloegen in het heren-dub bel de Britten Peter Curtis en Mark Cox (6-3, 6-3). De 17-jarige Alexander, die niet voor prijzengeld mag spelen, schonk zijn prijs van 650 gulden aan het tennisfonds tot ontwikkeling van Portoricaans talent. Karen Krantzcke en Kerry Melville wonnen het dames-dubbelspel. Zij ver sloegen in de finale het Amerikaanse paar Mary Anne Eisel - Valerie Zie- genfuss met tweemaal 7-5. De Australi sche Margaret Court bereikte de eind strijd van het dames-enkelspel door een zege met 6-4, 6-0 op de Amerikaanse Linda Tuero. De finale van het heren dubbelspel zal gaan tussen de Austra liërs Phillip Dent en John Alexander, die de Tsjechen Jan Kodes en Milan Holecek met 9-7, 6-2 de baas bleven, en de Britten Marx Cox en Peter Curtis, die het als eerste geplaatste Amerikaan se duo Arthur Ashe - Charles Pasarell met 6-3, 15-13 uitschakelden. NEW YORK Cassius Clay heeft besloten nooit meer te boksen. „Ik heb me definitief teruggetrokken. Ik zal nooit meer in de ring verschijnen. Ik ben als Rocky Marciano: een onover winnelijke kampioen", zo verklaarde hij in Atlanta tijdens een spreekbeurt voor de technische hogeschool van Georgia. Clay, die de wereldtitel ongeveer twee jaar geleden kwijt raakte wegens dienstweigering, maar nog steeds als wereldkampioen wordt erkend door het toonaangevende vakblad „De Ring", verklaarde nauwelijks twee weken ge leden, toen het bekend was dat zijn proces zou worden herzien, terug te ko men. Hij had daarbij gedacht aan een titelgevecht met zijn landgenoot Joe Frazier evenals hij oud-Olympisch kampioen die in zes Amerikaanse staten en Mexico als de beste zwaar gewicht ter wereld geldt. Op de van hem bekende wijze had Clay zich reeds over de partij uitgelaten: „Ik lanceer de eerste gekleurde satelliet. Ik breng Frazier in een baan". Elijah Mohammed, de leider van de sekte der Zygarte Moslims, was echter niet ingenomen met de come-back van Clay. Integendeel, hij nam het hem zelfs zeer kwalijk. In het blad van de sekte viel hij Clay hevig aan. Hij dreigde hem zelfs uit de sekte te sto ten. Clay, die de naam „Mohammed Ali" aannam, toen hij tot de sectie toetrad, stelde de sekteleider daarop tevreden, door te verkondigen van een rentree af te zien. De 27-jarige Clay heeft in zijn zes jarige carrière als beroepsbokser meer dan vier miljoen dollar (Plm. 14.500.000 gulden) verdiend die hij voor een groot deel in zijn roeping en zaken hij is vice-president van een aantal restau rants in Florida heeft gestoken. Hij heeft momenteel echter een belasting schuld van 300.000 dollar (Ongeveer 1.100.000 gulden). ROTTERDAM De rustige sfeer, die Ton Vissers en Simon Waardenburg aan hun Rotterdamse zesdaagse hadden toegedacht is er ongetwijfeld anders uitgekomen, dan het tweetal verwacht had. In de vier dagen, dat het wieier- circus nu draait zijn nog geen zesdui zend bezoekers in de Rotterdamse ener giehal gewest. De tweede naoorlogse zesdaagse dreigt dan ook op een groot financieel fiasco uit te draaien. Vissers en Waardenburg hadden en kele weken geleden becijferd dat 'n toe schouwersaantal van 20.000, dat vorig jaar overigens royaal werd gehaald, voldoende zou zijn om er financieel uit te springen. Het optimistische duo loopt nu met zorgelijke gezichten rond. Ook maandagavond omzoomde slechts een handjevol publiek de 133 meter lange baan. Merkwaardigerwijs leverden de negen koppels tooh aantrekkelijke strijd, ondanks het nagenoeg ontbreken van premies en de traditionele auto. De grote gangmakers zijn de jonge Neder landse renners René Pijnen en Rini Wagtmans, die zelfs twee dagen de lei ding hebben gehad, maar zondag door de eerzuchtige Post met zijn Belgische partner Romain Deloof van de leiding werd verdrongen. Dat Pijnen en Wagt mans zich niet zonder meer bij deze si tuatie wensten neer te leggen, maakten zij zondagavond duidelijk toen zij na de koppelkoers van 45 minuten hun concurrenten nog eens drie kwartier dwongen in de baan te blijven. De twee jonge Brabanders probeerden toen door herhaaldelijk aan te vallen iets van hun drie ronden achterstand in te lo pen. Hun inspanningen waren echter te vergeefs omdat het veld voor die „bru taliteit" niet wenste te buigen. Na de vele verschuivingen in het klassement was maandagavond alles weer rustig. De stand gisternacht om 24.00 uur: 1. Post-Deloof 280 punten; 2. Eugen-Gil- more 158; 3. Bugdahl-Koel 154. Op een ronde: 4. Pijnen-Wagtmans 318; 5. Schulze-Fritz 267; 6. Beghetto- Ranoati 169. Op twee ronden: 7. Verschueren- Seeuws 220. Op drie ronden: 8. Severeyns-Van der Lans 231; 9. Van Lancker-Mouriaux 174. PORT ELIZABETH Maria Gom mers heeft tijdens atletiekwedstrijden in Port Elizabeth de 800 meter voor dames gewonnen in 2 min. 11.9 sec. Sue Potts uit Nw.-Zeeland werd tweede in 2.12.1. Eerste klasse A: DCGAlkmaarsche Bovs 2-1; SDW-OWO 4-2; Stormvogels jOS 2-2; ZVVAFC 0-1; HRCde Spartaan 4-1; BVC—Zilvermeeuwen 0-4. AFC DCG OWO JOS SDW De Spartaan ZVV HRC Zilvermeeuwe Stormvogels BVC Al km. Boys Eerste klasse B: EBOHLFC 1-0; Olympia—CW; PapendrechtOver maas; Roodenburgde Musschen 0-2; NeptunusUVS 0-6; UnitasGouda 4-2. De Musschen UVS CW Neptunus Papendrecht Roodenburg Olympia EBOH Overmaas Unitas Gouda LFC Eerste klasse C: ZwaagwesteindeVe- 19 10 6 3 26 41—24 19 7 7 5 21 21—26 18 6 8 4 20 31—24 18 7 6 5 20 19—18 19 6 8 5 20 24—20 19 7 4 8 18 31—26 18 6 5 7 17 17—20 18 5 7 6 17 21—26 19 5 7 7 17 23—25 19 4 9 6 17 22—31 19 6 4 9 16 19—29 19 4 7 8 15 22—22 19 14 2 3 30 34—14 19 11 5 3 27 3816 19 8 6 5 22 35—31 19 8 5 6 21 23—26 19 7 5 7 19 27—27 19 6 5 8 17 12—16 19 7 3 9 17 21—23 19 7 3 9 17 17—32 19 5 6 8 16 18—20 19 6 3 10 15 22—22 19 4 7 8 15 24—28 19 4 4 11 12 17—33 locitas 1-1; Spel. Assen- —Emmen 2-1 Germanicus- -Noordster 3-0; Neptunia Sneek 3-0. Drachten 18 10 4 4 24 34—22 Germanicus 17 8 5 4 21 31—21 Alcides 17 7 6 4 20 23—49 Spel. Assen 17 9 2 6 20 24—21 Velocitas 17 6 6 5 18 2618 Leeuwarden 18 7 4 7 18 25—24 Sneek 18 7 4 7 18 2627 Emmen 17 7 3 7 17 21—45 Muntendam 17 6 3 8 15 25—35 Neptunia 17 5 4 8 14 23—31 Z'westeinde 17 4 6 7 14 21—29 Noordster 18 4 1 13 9 22—39 Eerste klasse D: Rietvogel sHengelo 18 15 2 1 32 49—13 19 12 2 5 26 44—24 17 8 4 5 20 34—34 18 7 6 5 20 28—25 19 7 6 6 20 35—35 18 7 5 6 19 23—24 17 7 4 6 18 28—23 18 6 6 6 18 19—23 18 4 5 9 13 27—33 18 4 4 10 12 21—32 18 3 5 10 11 24—39 18 2 3 13 7 17—44 1-0; ESCA VCBe Quick Z 1-1; Rhe- den Ouick '20 0-2; DOS '19—Vosta 2-1; AZC—SC Enschede 0-1; Victoria Boys- de Treffers 12. SC Enschede De Treffers Be Quick Z Rheden Hengelo Quick '20 Rietvogels DOS '19 Victoria Boys Vosta AZC ESC A/VC Eerste klasse E: MiddelburgDESK 2-1; RKWU—UNA 2-5; TSC—Braban- tia 1-0; Helmond—Veerse Boys 0-0; RKC—Vlissingen 0-0; Sparta '25—TOP 0-0. Middelburg TSC DESK Concordia SVE TOP Helmond Sparta '25 Vlissingen Brabantia Veerse Boys RKC UNA RKVUU Eerste klasse mond 0-2; Spel Almania 2-3. SC Irene Almania VOerendaal KVC Oranje Roermond MKC Heer RIOS-31 Wilhelmina-08 SVN Caesar Minor 21 11 5 5 27 33—24 20 8 8 4 24 18—12 21 8 8 5 24 24—20 19 8 6 5 22 33—20 20 7 7 6 21 21—21 20 8 5 7 21 30—27 19 7 6 6 20 25—19 19 5 8 6 18 24—26 21 6 6 9 18 20—32 20 5 8 7 16 33—30 20 3 11 6 17 18—25 21 5 7 9 17 29—40 18 5 3 11 13 22—34 F": Wilhelmina '08Roer- IreneHeer 2-2; Minor 18 10 2 6 22 28—24 18 7 7 4 21 24—16 18 9 3 6 21 26—19 18 6 9 3 21 20—19 18 7 6 5 20 24—17 18 7 4 7 18 24—23 18 5 8 5 18 25—2.9 18 6 6 6 18 22—26 18 7 3 8 17 25—27 18 6 4 8 16 23—24 18 5 5 8 15 26—27 18 2 5 11 9 20—36

De Vallei | 1969 | | pagina 11