Ajax, nu aan de top in internationaal voetbal, houdt rekening met slechte tijden Als het eens minder goed gaat, blijft publiek weg OTTENBROS WON TWEEDE ETAPPE Volleybalteam lootte gunstig voor finalewedstrijden Rotterdamse Zesdaagse heeft tekort van 30 tot 50 duizend wellicht gulden Langeweg en Ree beslissen schaakstrijd N.V. AMEV JAN VAN GORP BIJ SELECTIE Ligterink bleef aan de leiding en officieel winnaars Okker in halve finale in Johannesburg ENTHOUSIASTE ADMINISTRATIEVE MEDEWERKERS AMSTERDAMMERS VORMEN KRITISCH VOLKJE Kritisch Waakzaam -¥■ Chauvinistischer Reserves kweken Van allure -¥■ Geen roofbouw Toestand Bikila bevredigend Oorzaken Geen ongelijk Knickerbocker tennistoernooi RONDE VAN BELGIË Grote belangstelling Arnhem Restaurant Royal 11 t/m 16 april 1969 ANDRE H. MEIJER Jeugdschaak Engelse league Safari-rallye SPORT IN 'T KORT Leidseweg 2, Utrecht ^agina 13 WOENSDAG 9 APRIL AMSTERDAM Amsterdammers vormen met elkaar een uiterst kritisch volkje. De spelende mensen in deze stad ontwerpen vrijwel dagelijks spandoe ken met grote en kleine boodschappen om de wereld op haar fouten te wijzen. Amsterdamse voetbalsupporters hebben ook spandoeken, maar merkwaardig genoeg altijd met opbouwende teksten. Nooit eens een spandoekje met „Meer dieptepasses en minder pingelen" of „Sjakie kan beter gaan vissen". Toch protesteren ook de Amsterdamse voetbalsupporters onmiddellijk wan neer er iets is wat hun niet bevalt. Ze blijven gewoon weg. En hoewel dat een veel minder aardige manier is om uiting te geven aan je onbehagen, voor een betalende club kan dat fatale gevolgen hebben. Het meest dramatische voor beeld daarvan is de opkomst en de val van Door Wilskracht Sterk. Hoempa-Hoempa-DWS lokte de Am sterdammers een jaar of vijf geleden in drommen het Olympisch Stadion bin nen met stuntwerk van de opwindend ste soort. Als debutant in de redivisie stootte het meteen door naar het lands kampioenschap, maakte vervolgens fu rore in het toernooi om de Europa Cup, maar gleed daarna weer reddeloos weg naar een lager niveau. En de Amster damse supporters zetten, zodra zij het allengs dalende spelpeil signaleerden, hun petjes af en lieten DWS eenzaam voortmodderen. In deze stad, waar koning voetbal nauwelijks wordt erkend, beleeft Ajax thans zijn vette jaren. Het werd drie keer achter elkaar kampioen van Ne derland, het verbaasde de internationa le voetbalwereld met sprekende over winningen op onder andere Liverpool, FC Nürnberg en Benfica en het heeft nu zelfs een riant uitzicht op de finale van het toernooi om de Europa Cup. Dat betekent echter niet, dat de Am sterdamse voetballiefhebbers alle rem men hebben losgegooid. Ook in deze tij den van grote vreugde en voorspoed blijft hun houding ten opzichte van voetbal kritisch. Een paar voorbeelden. De competitie wedstrijd Ajax-DOS, gespeeld vier da gen voor het eerste Europa-Cupduel met Benfica op een moment dus dat de meeste supporters een onbedwingbare behoefte voelen om hun vedetten eens hartelijk toe te zingen trok niet meer dan dertienduizend toeschouwers. Ajax-Holland Sport, vier dagen na het spektakel in het Estadio da Luz in Lis sabon, werd bijgewoond door nog geen veertienduizend mensen. Tegen diezelf de tegenstanders kwam Feijenoord in Rotterdam tot respectievelijk veertig duizend en 36.500 toeschouwers. Het plaatselijke treffen tussen Ajax en DWS voltrok zich op een woensdag avond voor twintigduizend bezoekers, terwijl Feijenoord-DWS in Rotterdam werd bezocht door 45.000 liefhebbers. En naar de vriendschappelijke ontmoeting met München 1860, een ploeg die toch serieus meedingt naar de Westduitse titel, kwamen zo ongeveer alleen de familieleden van de Ajecieden kijken. Gewoon omdat de Amsterdammers wel hadden voorzien, dat Rinus er met het wisselen van spelers een potje van zou maken. Vandaar, dat Ajax waakzaam blijft. Ook nu het oor van de bestuursleden herhaaldelijk wordt gestreeld door het rinkelen van de kassa houdt men reke ning met de trouweloosheid van de Amsterdarhse supporter, die zich onder minder .eestelijke omstandigheden on getwijfeld weer zal manifesteren. Ajax' bedrijvige penningmeester Henk Tim man. een 54-jarife referendaris met pientere oogjes, heeft zich daar allang bij neergelegd. Timman: „Ze willen hier absoluut iets goeds zien. En dan hebben ze er ook wel iets voor over. Maar zo'n wedstrijd als Nederland-Luxemburg zou hier nog niet de helft van het aantal toeschou wers hebben getrokken dat in Rotter dam aanwezig was. Ze zijn daar veel chauvinistische. Wanneer Ajax tegen ploegen als DOS en Holland Sport had moeten spelen op een moment, dat het geen kans meer had gehad op het kam pioenschap waren er misschien drie- of veirduizend mensen komen kijken. Want dan heeft Ajax afgedaan voor Amster dam." Desondanks deinst Ajax niet terug voor aanzienlijke investeringen, het bood zijn wonderkinderen Keizer en Cruyff langlopende contracten aan, het voerde een drastische modernise ring van het stadion in de Meer door en het laat binnenkort ook een lichtin stallatie aanbrengen. En dat met de we tenschap, dat het Amsterdamse voet balpubliek Ajax van het ene op het an dere seizoen kan laten vallen. Beklem mende vraag in dit verband: kan Ajax met de voor Nederlandse begrippen zeer hoge salarissen die het zijn spe lers thans biedt rondkomen zonder in ternationaal bekervoetbal? Timman opgewekt: „Onze begroting is gebaseerd op de competitiewedstrij den. Ook zonder Europa-Cupvoetbal moet die begroting sluiten. We gaan geen enkele verplichting aan die we niet kunnen nakomen. Je moet je nooit rijk wanen. Geld beheren is een moeilijke zaak en het is onverantwoordelijk om va banque te spelen. Natuurlijk kunnen we weieens een seizoen met verlies draaien, .naar daarvoor kweken we nu dank zij die Europa-Cupwedstrijden re serves." En over de enorme bedragen die Ajax weloverwogen in zijn kerngroep pompt: „Hier in Amsterdam komen ze alleen maar wanneer ze goed voetbal kunnen zien en daarom zij we verplicht het huidige niveau te handhaven. Het elftal staat op de eerste plaats, de rest komt later. De ploeg is je show en de show moet goed zijn." zeggen de mensen: hoe kunnen die koe kebakkers zo'n speler nou laten gaan. Maar wanneer ze spelers als Cruyff en Keizer in Nederland willen houden zul len de mensen daar wat voor over moe ten hebben." Ajax, internationaal georënteerd, heeft de zaken groot aangepakt. Het heeft spelers van internationale allure om zich heen verzameld en in verbluf fend korte tijd heeft het zich ontwikkeld tot een club van allure. Het onvermij delijke gevolg is, dat ook de toegangs prijzen van allure moeten zijn. De vas te kosten zijn hoog en zelfs van de op brengst van een Europa-Cupduel wordt een gigantisch bedrag weggezogen: de huur van het Olympisch Station, de suppoosten, de vaak aanzienlijke reis- en verblijfkosten, de premies, de ver makelijkheidsbelasting en de afdracht aan de Europese Voetbalunie. Een ont- moedingend lange, niet een complete lijst van lasten. Nu de naam Ajax in Europa dank zij de televisie een begrip aan het wor den is en de prijs van de Amsterdam mers voortdurend stijgt is de verleiding groot de situaties uit te buiten en geld te maken met vriendschappelijke wed strijden. Ajax probeert die verleiding te weerstaan. Timman: „Onze prijs ligt nu zo onge veer in de buurt van de vijftigduizend gulden en dank zij die Europa-Cupwed- „Om zo'n elftal op peil te houden heb je geld nodig. Veel geld. En dat moet ergens vandaan komen. Wanneer een goede voetballer naar Italë verdwijnt GENK De Nederlandse wielrenner Harm Ottenbros heeft de tweede etap pe van de Ronde van België gewonnen. Hij bleek na deze rit over 120 kilome ter van Spau naar Genk de snelste sprinter in de kopgroep. De Belg Ste vens werd tweede, de Nederlander Duyndam derde. Een daarna gehouden ploegentijdrit over 4800 meter in de omgeving van Genk werd gewonnen door Mann-Grurv dig. Caballero werd derde, Willem II achtste. Eric de Vlaeminck behield de blauwe leiderstrui. De uitslag van het eerste gedeelte van de tweede etappe luidde: 1. Ottenbros (Ned.) 120 km van Spa naar Genk in 3 uur en 35 sec (met tijdsvergoeding 3.00.05); 2. Stevens (Belg.) 3.00.35 (met tijdsvergoeding 3.00.20)3. Duyndam (Ned.) 3.00.35; Op 6 sec: 4. Steegmans (Belg.); 5. Rosiers (Belg.); 6. De Locht (Belg.); 7. De Geest (Belg.) 8. Poortvliet (Ned.); 9. Van de Kerckhove (Belg.); 10. Renz (W.-Dld.); Op 1 minuut en 1 sec.: 11. Van Swee- velt (Belg.); 12. Vianen (Ned.); 13. Van der Horst (Ned.); 14. Wim Schepers (Ned.); 15. Dolman (Ned.); 17. Steevens (Ned.); 18. Buckacki (Ned.). Algemeen klassement: 1. Eric de Vlaeminck (Belg.) 8.50.55; 2. Van Sprin- gel (Belg.) 8.51.20; 3. Vanneste (Belg.) 8.51.20; 4. Van Clooster (Belg.) 8.51.27; 5. Houbrechts (Belg.) 8.51.27; 6. Ste vens (Belg.) 8.51.29; 7. Wim Schepers (Ned.) 8.51.35; 9. Verbeeck (Belg.) 8.51.35; 9. Bracke (Belg.) 8.51.44; 10. Huysmans (Belg.) 8.52.43; 15 Steevens (Ned.) 8.58.04; 25. Dolman (Ned.) 8.54.24; 30. Van der Horst (Ned.) 9.00.11. TIMMAN voorzichtig jinancieel beleid O strijden krijgen we steeds meer uitnodi gingen. Natuurlijk zullen we daarvan gebruik maken, maar met mate. Dat wordt trouwens toch in de eerste plaats aan de trainer overgelaten. We willen geen roofbouw op onze spelers plegen. Want de spelers zijn verreweg het be langrijkst." HELSINKI Het zwaartepunt van de finalewedstrijden in het toernooi om het Westeuropese volleybalkampioenschap zal voor Nederland noch op de eerste noch op de laatste dag vallen. Bjj de dinsdag in Helsinki gehouden loting trof Neder land als eerste tegenstander West-Duitsland en als laatste Finland. Een resultaat, dat voornamelijk met Instemming werd begroet. „Zeer gunstig", meende de voorzitter Jaap van Kasteel dinsdag in het rustig gelegen Otaiiniemi, tien kilometer bui ten Helsinki. „West-Duitsland is de zwakste van de finalisten en wij kun nen in de eerste wedstrijd waarschijn lijk rustiger aan de zaal wennen dan wanneer we tegen België of Italië had den moeten beginnen". Die zaal, die twaalfduizend toeschou wers kan herbergen, leverde dinsdag bij een eerste verkenning namelijk nog al commentaar op. De vloer in de hal, die naast het Olympisch Stadion ligt, is afgeschermd met houten vlonders, die niet geheel gelijk zijn. De tweede wedstrijd van Nederland, donderdag tegen België, zal in Finland geheel op de televisie te volgen zijn. De belangstelling voor dit toernooi om het achtste Westeuropese kampioen schap is overigens zeer groot. Ook de voorrondewedstrijden van Finland in Lahti werder direct uitgezonden, ter wijl de Finse kranten dagelijks een tot anderhalve pagina aan het toernooi wijden. Die belangstelling is niet toe vallig, want Finland dat een paar jaar LONDEN De toestand van Abebe Bikila, tweevoudig Olympisch mara thonwinnaar, is bevredigend. De Ethio piër zal nog twee maanden in het zie kenhuis te Aylesbury moeten blijven waar hij momenteel herstellende is van een auto-ongeluk. Bikila werd op 29 maart naar Engeland overgebracht. ROTTERDAM „Zoals ik het nu kan bekqken moet er zo'n dertig- tot vijftig duizend gulden b(j. Dat hangt af van de belangstelling op de laatste dagen", stelt Ton Vissers, directeur van de Rotterdamse zesdaagse. „Wq hadden een begroting van ongeveer 2,5 ton. Daarvan is een bchoorlqk gedeelte teruggekomen door ver kochte publiciteit. Met een bezetting van dagelqks 48 procent waren wq er uitge sprongen. Dat is nu niet het geval. Normaal mag je echter op 60 procent rekenen. Dan had er winst in gezeten. Wq zullen het nu terug moeten verdienen bq de zesdaagsen in Eindhoven en Groningen". De altijd glimlachende Vissers, die als ploegleider van Willem II-Gazelle ook nog geconfronteerd is met de do- pingaffaire-Van der Vleuten, heeft geen slapeloze nachten van het tekort. Hij heeft een garantie van Willem II- Gazelle achter de hand. De balans zal echter eerst worden opgemaakt na de twee zesdaagsen die nog moeten vol gen. Vissers somt vier oorzaken op van het mislukken van de tweede Rotter damse zesdaagse. In de eerste plaats noemt hij de ongunstige datum. „Goe de Vrijdag en de Paasdagen vielen in de koers". Ook de publiciteit heeft volgens Vis sers te wensen overgelaten. „Het is mij gebleken dat een zesdaagse moet worden opgeblazen, net als een ijs- show. Een belangrijke voetbalwed strijd heeft geen publiciteit nodig. De mensen komen dan toch wel. Voor een zesdaagse moeten ze worden opgejut. Wij meenden dat het niet nodig was, maar dat is toch wel verkeerd geble ken". De grootste tegenslag vindt Vissers echter het weer% „De zon van de laat ste dagen lokt de mensen niet naar de Energiehal. Wij hebben nog geen mooie dag gehad,met de Pasen trok ken de mensen naar buiten. Ik kan ze geen ongelijk geven ook". Als laatste punt noemt Vissers het ontbreken van een favoriet uit de streek. „Vorig jaar was Leo Duyndam DEN HAAG Bij de selectiegroep voor het Nederlandse voetbalelftal, dat op 16 april in het stadion Feqenoord te Rotterdam tegen Tsjecho-Slowakije speelt, kwam gisteren Jan van Gorp van NAC. De Bredanaar maakte al eerder deel uit van de selctie. Unieke expositieruimte bestaande uit een specifiek ingericht tuinrestaurant, waar u kunt dineren bij sfeer volle muziek van het Hongaarse orkest Mirando. Royal tel. (08300) - 24341. DCVEMTER POSTBUS tl TEL 09700- 11001 in de koers. Hij lokte heel wat publiek uit het Westland naar de Energiehal. Zo'n trekpleister hebben wij nu niet". Al deze tegenslagen hebben Vissers niet ontmoedigd. Hij denkt er zelfs aan nog een vierde zesdaagse te plannen. Voorlopig worden er nog inleidende ROTTERDAM Het jaarlijkse Knic kerbocker-tennistoernooi voor jeugd spelers begon gisteren in Rotterdam. Noortje Blom startte met twee forse overwinningen. De uitslagen van de eerste twee ronden. Eerst ronde: Noortje Blom (Hilver sum)Ingrid Truyens (Hilversum) 6-0, 6-1; Angela Salomé (Amsterdam)Bri gitte Entingh (R'dam) 5-7, 6-3, 6-2. Nel- lemieke Brouwer (Heemskerk)Yvonne v.d. Storm (Amsterdam) 3-6, 6-2 6-4; Dorien Falkenburg (Hilversum)Carola van Fraayenhoven (Amstelveen) 6-1, 6-2. Tweede, ronde: BlomEntingh 6-1, 0-0; SaloméTruyens 6-4, 6-1; Brou werVan Fraayenhoven 6-2, 6-4; Fal kenburgv.d. Storm 6-2, 6-3. Jongens eerste ronde: Paul van Min (Den Haag) Ad Dijkstra (Amsterdam) 6-1, 6-4; Rolf Thung (Hilversum)Flip Sutorius (Amsterdam) 6-2, 5-7, 6-3; Kees Klotz (Amsterdam)Jan Mulder (De venter 7-5, 6-1; Jan Willem Dankel- man (Den Haag)Lex Constandse (Haar lem) 7-5, 6-4. Tweede ronde: Van MinSutorius 6-0, 7-5. ConstandseKlotz 6-3, 6-2. Mulder Dijkstra 6-2, 6-1; ThungDankelman 6-1, 6-2. OOSTVOORNE Ligterink heeft ook na de partijen voor de zevende ronde van het schaaktoernooi om het jeugd kampioenschap van Nederland de lei ding behouden, ondanks een remise te gen Soesilo. De grootste concurrenten kwamen echter ook niet verder dan puntenverdelingen. De uitslagen van de zevende ronde waren: KorvinusDoevelaar 1-0; WittVan der Bosch 7«-%Boehm-Wiersma V» V*; ViergeverHofstra */«-%Smeets Odink 0-1; PliesterDe Wolf V#-V«; Soe siloLigterink Vt-Va. Afgebroken partij vierde ronde: Witt Hofstra 0-1. Stand na zeven ronden: 1. Ligterink 6 pnt.; 2. Boehm 4,5 en 1 afg.; 3. Kor vinus en Odink 4,5; 5. Wiersma en Hof stra 3,5; 7. Pliester 3,5; 8. v.d. Bosch 3 en 1 afg.; 9. Soesilo, Smeets en Viergever 3; 12. Witt 2,5; 13. De Wolf 1,5; 14. Doe velaar 1. TIFLIS Alla Koesjnir, studente in Moskou, heeft dinsdag te Tiflis de eer ste partij van de tweekamp om het we reldkampioenschap schaken voor da mes- tegen Nona Gaprindasjvili (titel- houdster) gewonnen. De wereldkam pioene gaf de strijd na de 47e zet op. De tweede partij wordt donderdag ge speeld. besprekingen gevoerd, maar de kans is groot dat er in Roosendaal in novem ber wordt gereden. Voorzichtig voegt Vissers eraan toe: „Als ik tenminste financieel niet te slecht zit". Op de 133-meterbaan in de Energie- hal wordt intussen nog felle strijd ge leverd. Het koppel Wagtmans-Pijnen blijft roet tussen de dik belegde boter hammen van Post strooien. Ook gis teravond weer op de sportavond, waarvoor Cees Verkerk, Piet van der Pol, afgevaardigden van de Zuidhol landse voetbalclubs en het vijftigjarige De Musschen waren uitgenodigd. Dinsdagavond om half twaalf luidde de stand: 1. Post-Deloof (Ned/Belg) 367 pnt.; 2. Bugdahl-Koel (W. Did/ Ned) 195 p.; 3. Eugen-Gilmore (Den/ Austr.) 182 pnt. Op een ronde: 4. Schultze-Fritz (W. Did) 343 p.; 5. Beghetto-Rancati (It) 203 p. Op twee ronden: 6. Pijnen-Wagtmans (Ned) 417 p.; 7. Severeyns-Van der Lans (Belg/Ned) 291 p.; 8. Verschue- ren-Seeuws (Belg) 282 p.; 9. Van Lanc- ker-Mouriaux (Fr) 241 p. terug slechts enkele duizenden volley ballers telde, maar dat aantal inmid dels zag vermeerderen tot twintigduizen kan een sleutelpositie gaan innemen. Dat de Finnen dat ook min of meer verwachten, bleek uit het feit, dat zij LEEUWARDEN Langeweg en Ree beslissen wie schaakkampioen van Ne derland wordt. Dat misschien Kuijpers een rol gaat spelen zij volledigheidshal ve vermeld. De conclusie is gebaseerd op het feit, dat grootmeester Donner en Eddy Scholl gisteren werden uitgeschakeld. Donner beleefde een Waterloo tegen Langeweg terwijl Timman de opmars voortzette op kosten van Scholl. Langeweg en Donner vochten een moeilijk Koningsindisch spel uit, waar in zoals vooral bij de analyse bleek, de stellingswaardering onderling sterk uit eenliep. Het interessante meningsver schil lijkt de moeite waard voor de schaaktechnici, voor de score-tabel kreeg Langeweg totaal gelijk. Dat zijn taxatie die van Donner heeft overtrof fen is overigens niet onaannemelijk. Timmans zege op Scholl was knap en verdiend. De jonge Delftenaar heeft overigens de laatste ronde duidelijk be wezen tegenslag te kunnen incasseren, men herinnere zich zijn ongelukkige start. Thans heeft hij verdiend de vijf tig procent bereikt. Kuijpers, die nogal wat downs heeft gekend in deze krachtmeting, laat in middels de „ups" de boventoon voe ren. Hij won tegen De Ruiter en staat nu nog maar op een punt van leider Langeweg. Met een rest-program van drie ronden is een vol punt echter vrij veelbetekenend. De uitslagen van de partijen voor de achtste ronde luiden: Timman Scholl 10, Ree Van Baarle VtVj; Lange weg Donner 10; Etmans Kramer 01; Kuijpers De Ruiter 10; Zui- dema Piket Vtx/z. Stand na 8 ronden: 1. Langeweg 6; 2.- Ree 5Vi; 3. Kuijpers 5; 4. Donner en Scholl 4%; 6. Van Baarle 4%; 7. Tim man en Zuidema 4; 9. De Ruiter 3; 10. Kramer 3; 11/12 Etmans, Piket 2 punten. bij de loting van het recht als gast heren gebruik maakten, door Neder land als laatste tegenstander te kiezen. Bang voor die laatste ontmoeting zijn de Nederlanders echter niet. Met meer spanning wordt de strijd tegen Italië tegemoet gezien, ondanks de duidelijke waarschuwing, die Finland maandag avond gaf door in de voorronden Bel gië reeds bijna kansloos te maken. De loting had het volgende resultaat: 9 april: België-Italië; Nederland-West- Duitsland; Israël-Finland. 10 april: Nederland-België; Italië-Fin- land; West-Duitsland-Israël. 11 april: Italië-Nederland; België-Is- raël; Finland-West-Duitsland. 12 april: West-Duitsland-België; Ita- lië-Israël; Finland-Nederland. LONDEN Voor de le divisie van de Engelse league-competitie werden dinsdagavond zes wedstrijden gespeeld. De uitslagen waren: Leicester City- Arsenal 00; Burnley-Everton 12; Conventry City-Manchester United 21 Nottingham Forest-Chelsea 12; West Ham United-Stoke City 00; Wolver hampton Wanderers-Manchester City 3—1. Voor de Westduitse Bundesliga zijn dinsdagavond twee wedstrijden ge speeld. Uitslagen: Eintracht Braun schweig-Alemannia Aken 20; Werder Bremen-Hertha BSC Berlijn 20. 1. Italië 2. Nederland 3. België 4. Finland 5. Israël 6. West-Duitsl. 1 1 1 0 0 0 3-1 3-2 3-2 2-3 2-3 1-3 55-39 65-55 64-65 65-64 55-65 39-55 NAIROBI De Kenianen Robin Hillyar en Jock Aird zijn dinsdagmor gen in Nairobi officieel tot winnaar uitgeroepen van de Safari-rallye. De eindstand: 1. Hillyar/Aird (Kenia) met Ford 20 MRS 246 strafpunten; 2. J. Singh/ Bhardwai (Kenia) Volvo 142 S 280; 3. Din/Marsood (Oeganda) Datsun P 510 294; 4. Armstrong Paveley (Ke nia) Peugeot 40 305; 5. Herrmann/ Schuller (Kenia/Wdl) Datsun P 540 343; 6. Zsasada/Wachowski (Polen) Porsche 911 S 348. JOHANNESBURG Tom Okker, ti telverdediger, heeft dinsdagavond de halve finales bereikt van de Zuidafri- kaanse tenniskampioenschappen. De als derde geplaatste Nederlander won zijn partij in de kwart-eindstrijden in vier sets tegen de Amerikaan Cliff Richey: 3—6, 6—3, 6—4, 8—6. In het herendubbelspel bereikte Ok ker met de Amerikaan Denis Ralston de vierde ronde. Het Nederlands-Ameri kaanse dubbel versloeg de Zuidafrika nen Schroder en Sylvester met 62, 75 en 62. De overige uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden wa ren: Heren-enkelspel: Roche (Austr.) Moore (Z.-Afrika) 6—3, 11—9, 6—3; Drysdale (Z.-Afrika)Gonzales (VS) 3—6, 3—6, 10—8, 6—4, 7—5. Damesenkelspel (kwartfinales)Nan- cey Richey (VS)Kathy Harris (Austr.) SrT-1.,6— 1; Vieginie Wade (GB)—Brgp^a Kirk (Z.-Afrika) 6—4, 6—1; BiUyKing (VS)—Mary Muller (Z.-Afrika) 6—0, 60; Ann Jones (GB)Annette du Plooy (Z.-Afrika) &—4, 6—2. Glasgow Rangers en Newcastle United hebben overeenstemming be reikt over de data waarop beide clubs hun wedstrijden uit de halve finales van het voetbaltoernooi om de Jaar- beursstedenbeker zullen spelen. De eerste wedstrijd is op 14 mei in New castle, de tweede ontmoeting een week later in Glasgow. is een modern, geïnspireerd samengaan van werkmaatschappijen op het gebied van levensverzekering, schadeverzekering, financiering en belegging. Deze bun deling van krachten, mogelijkheden en ervaring schept een groep, waarvan de partners zich slagvaardiger en veelzijdiger kunnen bewegen in Nederland en daar buiten. Voor onze kantoren in Utrecht zoeken wij ter versterking van de „mankracht" (maar ook dames zijn van harte welkom!) in de bedrijfsonderdelen: levensverzekering schadeverzekering beleggingen administratie boekhouding Zij, die een MULO, MAVO, MEAO of gelijkwaardige opleiding hebben genoten en die bereid zijn zich, met onze steun en advies, theoretisch en praktisch ver der te ontwikkelen, nodigen wij uit tot een persoonlijk gesprek. Ook zij, die hun sporen in het bedrijfsleven al hebben verdiend en hun admini stratieve opleiding (in- of buiten het bedrijf) al langere tijd achter de rug heb ben, zijn welkom voor een afspraak. Wij denken dan aan een leeftijdsgrens van 45 jaar. Naast een goede salariëring bieden wij o.m. de volgende secundaire arbeids voorwaarden: extra-uitkering (één maand) AMEV-gratificatie (verband houdende met het dividend) vakantietoeslag premievrij pensioen studie- en reiskostenregeling goede voorzieningen bij arbeidsongeschiktheid Voor wie over deze mogelijkheden eens met ons wil praten zqn wy op vrqdag 11 april 1969 vanaf 7 uur 's avonds aanwezig in een der zalen van Hotel De Korenbeurs, Markt 16 te Veenendaal. Telefonische informatie: 03021222 (toestel 258) Brieven aan: AMEV-personeelsdienst, Postbus 2072, Utrecht. (Ook in de lunchpauze of in de avonduren bént u bij ons welkom voor een afspraak). TOT DE AMEV-GROEP BEHOREN: Levensverzekering maatschappijen: de Utrecht, HAV Bank en V.V.M. schadeverzekering maatschappijen: de Holland en de Holland van 1859.

De Vallei | 1969 | | pagina 13