Unieke aanwinst motorrensport Ook Muller op de ziekenlijst KNWU nam schorsing van Janssen en ,De Vleut' over PROOST! Ook Spartak heeft zorgen Verbluffend sterke Sijbrands haalde damtitel al binnen Henk Groot voelt zich bij Ajax bijzonder goed thuis Volleybalteam won opnieuw Ree heeft weinig kans meer Feijenoord heeft eveneens blessures Norrköping wil voor Ove Kindvall fors bedrag neertellen Nederland niet naar eindronden UEFA-jeugdtoernooi Honkbalweek met drie Amerikaanse ploegen MP üh h§ n Ajax-Spartak Trnava in kleur op t.v. KRO verkocht al 2500 kaartjes if! Hf B Hf fü Hl g m Hf iü fü Ut Hf fü üf§ Geen Beroep ARCHITECT ACHTER DE AANVAL Damhistorie Westduitser leidt voetbalinterland DENK AAN^fl nc cvpi neicifclP Arnhem Restaurant Royal 11 t/m 16 april 1969 ANDRE H. MEIJER DUBBELE GRAANGENEVER EEN BORREL ZONDER WEERGA WAARLIJK ENIG IN NEDERLAND Zakelijker Geen cent Vice-versa Zes maanden Nuchter Oorlogsromans Aannemer Tijd vooruit jtti. ADVERTENTIE Insiders in de motorsport waren bij het begin van het nieuwe seizoen zeer optimistisch gestemd voor wat de ren sport in ons land betreft. Immers, van verschillende zijden kwamen berichten over de aanschaf van uitstekend en snel materiaal. Bovendien kwamen verschillende jongere coureurs sterk naar voren en werden in internationale wedstrijden goede resultaten geboekt. Opnieuw heeft de motorrensport, die onder auspiciën van de KNMV zo'n bloeiperiode doormaakt, een stimulans gekregen. De twee grootste motorimporteurs van ons land, „Motorpaleis Rotter dam" en „Riemersma Groep" te Oir- schot hebben de beschikking gekregen over een vijftal Yamaha produktiera- cers in de klassen 125 cc, 250 cc en 350 cc, waarvan de topsnelheden liggen tussen de 190 en 250 km. Het is een stunt, die uniek is in de wereld. De gehele internationale mo torsportwereld vraagt zich met verba zing af, hoe het mogelijk is, dat waar andere landen nul op het request kre gen, Nederland erin geslaagd is dit motor-park in bezit te krijgen. Gezien de enorme belangstelling, die er in ons land voor de motorsport in zijn totaliteit bestaat het is nog ROTTERDAM Feijenoord, dat mor gen in Sittard het competitieduel met Fortuna/Sittardia speelt, kan op die dag waarschijnlijk niet beschikken over Van Hanegem, Jansen en Kindvall. De spelers raakten zondag tegen Sparta geblesseerd. Topscorer Kindval heeft een lies- en Jansen een dijbeenblessure. De teen van Van Hanegem, die tijdens die wed strijd uit de kom schoot, blijkt nog niet genezen te zijn. STOCKHOLM IFK Norrköping blijft belangstelling koesteren voor Ove Kindvall. De Zweedse voetbalclub is het niet ontgaan, dat haar vroegere speler op het ogenblik voor Feijenoord het ene doelpunt na het andere scoort. Indien Kindvall terug zou willen naar zijn geboorteland is Norrköping bereid daarvoor een fors bedrag neer te tellen. Kindvalls contract met Fijen- oord loopt aan het einde van dit seizoen af. DEN HAAG Nederland zal niet deelnemen aan de eindronden van het jeugdtoernooi van de Europese Voetbal unie (UEFA). Joegoslavië plaatste zich als zestiende en laatste land door een overwinning van 20 op Hongarije. Aanvankelijk bestond de mogelijkheid dat één van de deelnemende landen zich alsog zou terugtrekken. Dan was Nederland als eerste in aanmerking gekomen om de opengevallen plaats in te nemen. De UEFA heeft evenwel aan de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond laten weten, dat geen van de deel nemende landen van deelname afziet. De laden, die van 18 tot 27 mei in achttien plaatsen rond Leipzig in actie komen zijn: Bulgarije, Tsjecho-Slowa- kije, Joegoslavië, Malta, Oostenrijk, Po len, Portugal, Roemenië, Schotland, Rusland, Spanje, Turkije, est-Duits- land, Oost-Duitsland, Engeland, Frank rijk. steeds niet uitgemaakt, wat' op de tweede plaats staat, de paarde- of de motorsport alsmede het feit, dat er veel uitgesproken racetalent aanwezig is, hebben genoemde importeurs doen besluiten een Yamaha Race Team te formeren. Nu er door de grote merken geen fabriekssteun meer gegeven wordt (fabrieksmachines worden niet meer gebouwd) openen er zich inte ressante mogelijkheden voor de talent volle z.g. niet-fabrieksracers. Naast het feit, dat deze produktieracers zeld zaam zijn, zijn ze tegelijkertijd kost baar. Vorige maand vroeg de meervou dige wereldkampioen op Yamaha, Phi! Read, aan Hans Moerkerk een 350 cc TR 2 te leen voor Engelse wegraces rond Pasen. Yamaha heeft twee 125 cc produktie racers (fabrieksmachines met alle er- AMSTERDAM Ajax, dat vandaag in een trainingskamp gaat, heeft giste ren moeten vernemen dat ook Bennie Muller op de ziekenlijst is geplaatst. De kleine middenveldspeler is geveld door een voorjaarsgriep die zich mani festeert in een keelontsteking en maag- en darmstoornissen. Dokter Rolink, de clubarts van Ajax, kon gisteravond niets meedelen over de kansen van Muller om zondag tegen Spartak Trnava mee te spelen. Het meespelen van Vasovic is onze ker. De blessure lijkt genezen, maar hij blijft hinken. „Met de twee andere geblesseerden, zoals Bals en Danielson, gaat het beter. Zij èn Vasovic mogen van dr. Rolink weer volop aan de training meedoen. ROTTERDAM De Koninklijke Ne derlandse Wielrenunie (KNWU) heeft de schorsingen, door de Franse wielerbond opgelegd aan Jan Janssen en Jos van der Vleuten, overgenomen. Beide Nederlandse beroepsrenners werden respectievelijk voor één maand en drie maanden van wielerwedstrijden in Frankrijk uitgesloten omdat zij in de wegwedstrijd Parijs-Nice niet hadden voldaan aan het dopingreglement. De beslissing van de KNWU houdt on der meer in dat beide coureurs niet kunnen deelnemen aan de Amstel Gold Race, die op 18 april wordt gehouden. Jan Janssen is geschorst tot 7 mei, Van der Vleuten tot 7 juli. Jan Janssen heeft in Parijs gezegd, dat hij niet tegen de hem opgelegde straf in beroep zal gaan. „Ik vind het wel vervelend, want ik ben reeds zes keer in Parijs-Roubaix, 'die zondag wordt gehouden, gestart. Ik eindigde vijfmaal bij de eerste vijf waarbij zelfs éénmaal als winnaar. Ik zal probe ren mijn ritme te behouden voor de komende Ronde van Frankrijk", aldus Janssen. ADVERTENTIE Unieke expositieruimte bestaande uit een specifiek ingericht tuinrestaurant, waar u kunt dineren bij sfeer volle muziek van het Hongaarse orkest Mirando. Royal tel. (08300) - 24341. DEVENTER POSTBUS 17 TEL. 05700 - 11001 varingsfeiten hebben model gestaan) gebouwd en één werd voor ons land be stemd. Het zegt voldoende, dat zelfs de Engelse vakbladen er hun verwonde ring over uitgesproken hebben, dat Ne derland de beschikking heeft over 5 nieuwe produktieracers. Wat er met deze machines te bereiken is, bewees de Canadese wegkampioen Yvon Duha- mel die bij de training voor de 200 mij len van Daytona met een Yamaha 350 cc TR 2 een gemiddelde snelheid bereikte van 242 km/u. Het veelzijdige Yamaha-concern (grootste pianofabriek ter wereld), dat o.a. de motoren bouwt voor Toyota, heeft met zijn motorlijn gigantische successen geboekt en o.a. met een Bill Ivy en een Phil Read gegrossierd in wereldtitels. Vast staat, dat, mede door de vele impulsen die de vaderlandse wegracesport heeft gehad, 1969, nu een topseizoen gaat worden. 5 internationale startbewijshouders zijn gecontracteerd: Louis van Rijs wijk (26) Den Haag, Wil Hartog (20) Abbekerk, Bert Oosterhuis (28) Gro ningen, Leo Commu (22) Hilversum en Jan Kostwinder (25) Rotterdam. Zij zullen zoveel mogelijk internationaal ingezet worden. Nationaal zullen Nelis Geukens (Amsterdam) en Theo Bult (Lonneker) acte de présence geven. Voor de z.g. betrouwbaarheid Int. Zesdaagse b.v. zijn de gouden me daillewinnaars Jan van der Hoek (Am sterdam) en Jan Dobben (Nieuwkoop) aangetrokken. Het M.R. Racing Team bestaat dus uit 9 rijders. De team- managing is in handen van Hans Moer kerk (Rotterdam) en Ton Riemersma (Oss). Een van de sponsors is Castrol Nederland. het allerfijnste natuurproduct BRATISLAVA De Tsjechische voetbalkampioen Spartak Trnava, te gen stander van Ajax in de halve fi nales van het toernooi om de Europese voetbalbeker, arriveert vandaag in Am- 32 personen, van wie vijftien voetbal lers. De vijftien spelers zijn de doelver- dedigers Jozef Geryk en Frantisek Ko- zinka alsmede de veldspelers Karol Do- bias, Stanislaf Jarabek, Vojtch Vara- din, Stanislaf Martinkovic, Valer Svec, Ladislaf Kuna, Jozef Adamec, Dusan Kabat, Adam Farkas, Alojz Fandel, Wladimir Hagara, Kamil Majernik en Anton Hrusecki. Evenals Ajax heeft men ook bij Spar tak zorgen. Ladislaf Schneider, een be stuurslid van Spartak zei: „De stem ming is bij ons niet zo best omdat een aantal spelers zich niet geheel fit voelt. In de competitiewedstrijd tegen Baska Bystrica moesten we vijf spelers op stellen die een lichte temperatuurver- hoging hadden". Trainer Jan Hucko liet weten dat hij bang was dat be doelde spelers zondag nog niet geheel fit zouden zijn. APELDOORN Er heerste gisteravond in de damzaal van hotel Nieland rond negen uur een immense spanning. V(jf van de zes partijen waren voor die tyd reeds in remise geëindigd. Maar juist die laatste party eiste ieders aandacht op. In dat duel immers kon Sybrands zijn tweede landstitel behalen, mits hy de Kat- wyker Cees Varkevisser versloeg. De Amsterdammer hield de ademloos toeky- kende toeschouwers en de nerveus analyserende journalisten echter niet lang in spanning. In de tydnoodfase onderstreepte hy zyn onmiskenbare grootmeester schap en een perfect gespeeld eindspel bracht zelfs zyn naaste concurrenten diep onder de indruk. De meest complete speler ter wereld, werd in de zaal gemompeld. „Van dit spel komen zelfs de Russen onder de indruk", merkte oud-wereldkam pioen Piet Roozenburg op en zyn felicitatie aan de nieuwe kampioen was dan ook niet alleen een blyk van waardering, maar hield tevens een erkenning van Sybrands' meesterschap in. „Meer dan knap van je", zei de Haaksbergenaar. Meer nog dan tijdens de partij komt men tijdens de analyses na afloop onder de indruk van Sijbrands' kennis en combinatietalent. Met verbluffend ge mak voorziet hij iedere zet ook die van zijn tegenstander van commen taar en van mogelijk varianten, die hij achter het bord heeft zitten bereke nen. En het meest opmerkelijke daar van is, dat men telkens tot de conclu sie komt, dat alles bijna volmaakt klopt. „Hij beheerst het spel bijna tot in de perfectie", verklaarde Roozenburg aan de perstafel op een toon, die slechts diepe bewondering verraadde. Voor zover men zich kan herinne ren is het toernooi om de nationale damtitel ook nog nooit zo vroeg be slist. Zelfs Roozenburg en Keiler, die resp. acht en dertien keer de landsti tel veroverden, werden op zijn vroegst in de voorlaatste ronde onbereikbaar. De indruk kon nu gewekt worden, dat het toernooi is afgelopen, maar niets is minder waar. Want achter Sijbrands AMSTERDAM Haarlem zal van 21 tot 29 juni weer het domein van de honkballers worden. Ook dit jaar wordt er in het Pim Mulier-stadion een Honk balweek gehouden en zonder meer mag gesteld worden, dat dit toernooi alle reeds zo bijzonder geslaagde evenemen ten kan overtreffen. Het Nederlandse negental zal ditmaal namelijk alleen met Amerikaanse te genstanders te maken krijgen. Naast de befaamde Grand Rapids Sullivans, die vorig jaar en ook in 1964 de zege op eisten, zullen opnieuw de California Stags deelnemen. Dit is de studenten formatie van oud-bondscoach Bill Arce, die reeds in 1966 triomfeerde. Als derde Amerikaanse ploeg komt het kampioensteam van de in Europa gestationeerde strijdkrachten. Er moet nog uitgemaakt worden of dit de Berlin Bears of de Wiesbaden Flyers zijn. AMSTERDAM Vriendelyk taxeerde Spartaks oefenmeester Jan Hucko oplettend toeschouwer by AjaxGVAV op de avond van de tweede april de daden van de helblonde Henk Groot„Hy is de architect achter de aan val". De Ajacied verneemt dit oordeel grinnikend en tekent erby aan, dat zo'n man toch wat moet zeggen, want Henk Groot (30) ziet zich niet graag geplaatst op de voorgrond. Hy voelt zich als uiterst nuttig middenveldspeler best op zyn plaats in de schaduw van nóg grotere sterren als Cruyff en Keizer. „Ik ben nooit zo'n opvallende fi guur geweest, ook niet op het veld. Ik ben tevreden als ik door mijn werkgevers op de juiste waarde word getaxeerd. Verder kan het me niet zo heel veel schelen". Henk Groot gelouterd in zestien Europa Cupduels en 37 interlands, twee keer topscorer van het jaar, deelhebber in vijf nationale titels en drie veroverde KNVB-bekers is zakelijker geworden. En ook: har der. Onmisbare factoren voor de prof voetballer Henk Groot, jtie maxi maal twee dagen per week beschik baar heeft voor zijn twee jaar gele den gestichte zaak: handel in bouw stoffen. Leuk voor later, redeneert Groot, vader van drie kinderen. „Ik heb geleerd", zegt hij, „zake lijker te denken en te handelen. Ge woon, omdat het nodig is". Hij kwam tot die overtuiging tijdens soms bikkelharde onderhandelingen in transferperioden; in 1965 van Feijenoord naar Ajax teruggegaan tegen een transferbedrag van 375.000 gulden was hij dat seizoen de duur ste voetballer. De sterk individualistisch ingestel de Zaankanter, met bescheidenheid als meest op de voorgrond tredende karaktertrek, deed als 21-jarige zijn eerste bittere ervaring op in 1960. Dat was het seizoen waarin Groot begonnen in Zaandijk, in 1956 als semiprof overgegaan naar Storm vogels en drie jaar later tegen een transfersom van 125.000 gulden ge contracteerd door Ajax zijn de buut op topniveau had gemaakt. „Ik werd benaderd door het Ita liaanse Lanerossi en daar wilde ik best heen. Voorzitter Melchers no digde mij na een bestuursbespre- king uit naar Zandvoort te komen. En daar zat hij, op het balkon van zijn hotel tegenover me. Ik had als pas getrouwde jongen geen huis en geen cent. En weet je wat die rijke Melchers tegen me zei?" „Hij zei: Henk, we hebben erover gepraat, maar Ajax geeft geen toe stemming. We geloven dat dat be ter voor je is. Je zou toch alleen maar naar Italië zijn gegaan om hei geld en geloof me, geld is echt niet belangrijk". Henk Groot is toen tegen zijn gewoonte in nogal kwaad gewor den, beschouwde het gesprek met een als beëindigd en heeft naar ei gen verklaring „met een zekere te genzin" nog twee jaar gespeeld bij de Ajacieden. „De sreer was weg, ik kon dat voorval niet vergeten". Voor een kwart-miljoen ging hij in 1963 naar Feijenoord, dat hem twee jaar later tegen betaling van 375.000 gulden weer liet vertrek ken naar Ajax: de club, die gestart was aan een slagvaardig, transfer- beleid na een drastische reorgani satie (nieuwkomers onder meer Jaap van Praag en Rinus Michels), die rechtstreeks leidde naar drie achtereenvolgende landstitels. „En het gekke is", zegt Henk Groot, „dat ik niet eens bij Feijen oord wegwilde. Waarom zou ik? We waren net landskampioen geworden en ik had het er wel naar mijn zin. Maar het contract, dat me werd voorgelegd, beviel me niet zo erg, terwijl ik wist, dat Ajax me terug wilde hebben. Later hoorde ik, dat Ajax 375.000 gulden voor me wilde betalen en toen heb ik de knoop maar doorgehakt". Een moeilijke periode brak aan, want een hardnekkige liesblessure hield vervolgens Henk Groot zes maanden buiten de lijnen. „Dat is voor mij een heel moeilijke tijd ge weest. Ik was voor heel veel geld aangetrokken en dan wil je toch wel iets waarmaken. Bovendien kwam precies in die tijd Cruyff op als spits- speler en juist daarvoor hadden ze mij genomen. Zoiets trek je je na tuurlijk aan". Groot maakte zich waar, later. Op nogal overtuigende wijze. Tegen de achtergrond van zijn hel dendaden als onopvallende voetbal ler en de transfersommen die voor hem zijn neergeteld driekwart miljoen, in totaal acht hij de be loning nu toch wel aan de magere kant. „Eigenlijk zou je het dubbele moeten verdienen". betaalde voetballer heeft Henk Groot als zeventienjarige reeds „er kend" en gekozen in het Noordhol landse amateurteam zich hard heid te velde aangemeten. Met mate, want „je kunt je eigen karakter niet helemaal wegcijferen en ik zie het voetballen nog steeds niet als een bulldozersport. Dat ik - harder ben geworden komt voorna melijk door de fanatieke manier waarop er tegenwoordig door ons wordt getraind. Maar ik vind tech niek nog altijd het belangrijkste. Techniek en heel hard werken". Redenerend vanuit die volwassen heid praat Henk Groot nuchter over de grote druk, die het spelen van zo véél wedstrijden dit seizoen op hem legt. „Vlak na mijn militaire dienst tijd, een jaar of tien geleden, speel de ik in één seizoen alles bij elkaar ongeveer 65 wedstrijden. Nu komen de internationals van Ajax op zo'n 55 wedstrijden. Dat is misschien wel veel, maar dat moet je voor jezelf zo'n beetje opvangen". „Op de eerste plaats komen de Cup wedstrijden, dan de interlands en daarna de competitiewedstrijden". Zo benadert Henk Groot zijn vak als full-prof. Zich schikkend naar de omstandigheden. Onder Ajacieden in vrije tijd kaartend, privé na alle beslommeringen bij voorkeur lezend in oorlogsromans. Een tevreden man, Henk Groot. Een ster in het donker, omdat an dere sterren in zijn elftal nog feller stralen. Maar dat kan hem, individualist, niet schelen. Bij Ajax vonden hartstocht voor voetbal en de nodig gebleken zake lijkheid elkaar in de Zaankanter Henk Groot, die na zijn voltooide Mulo-opleiding als kantoorbediende aanvankelijk dacht aan een beschei den carrière op heel ander gebied. Nochtans wenst hij niet te klagen, terecht gekomen bij een professioneel geleid Ajax, waarvoor hij dit sei zoen acht treffers produceerde on danks zijn plaats in de middelste twee. „Volgens mij is Ajax naar Ne derlandse begrippen zijn tijd vooruit. Dat merk je als voetballer aan de doelbewuste aanpak, aan de manier ook waarop wij op allerlei manieren worden begeleid". Gegroeid naar volwassenheid als Bij Ajax maakte hij kennis met aannemer Van der Meijden, die be reid bleek hem op zakelijk gebied de weg te wijzen. En hij vond er Rinus Michels, van wie hij zegt: „Nog nooit heb ik eer trainer meegemaakt, die zo recht op de man af zijn enorme kennis kan overdragen op zijn spelers. Bui ten het voetballen om kun je gewel dig met hem lachen, maar in zijn werk zorgt hij ervoor, dat er afstand blijft bestaan tussen hem en de voet ballers". „Dit leidt misschien niet tot ver bondenheid tussen trainer en spe lers, maar het leidt wél tot resulta ten waarmee we allemaal zijn ge baat. En wat koop je voor verbon denheid als je je brood er niet mee kan verdienen?" vechten vier spel ere nog om de res terende drie ereplaatsen, die recht ge ven op een directe plaatsing in de vol gende eindstrijd maar ook belangrijk zijn voor de samenstelling van de natio nale ploeg. Ton Sijbrands schreef gisteren derhal ve damhistorie. Tegen ex-titel houder Pieter Bergsma zette hij het witte cen trum van de Fries rechts via een halve hekstelling onder druk en dunde op de andere flank de lange vleugel uit. Berg sma moest toen noodgedwongen zwarts centrum binnenrukken, waarna de Am sterdammer de hekstelling verbrak en er een zeer gecompliceerde stand op het bord verscheen. Aanvankelijk won de titelhouder een schijf maar korte tijd later moest hij twee schijven opgeven. In het eindspel brak de Fries nog wel door naar de promotielijn, maar op fraaie wijze maakte Sijbrands een eind aan de partij. Cees Varkevisser, die zijn ongeslagen positie graag zo goed mogelijk wilde verdedigen, kwam in een positionele strijd tegen de Amster dammer toch wel in het nadeel. Sij brands bezette het centrum en omsin gelde ook wits lange vleugel. De par tij vergde van beide spelelers het ui terste, hetgeen ook in de tijd tot uit drukking kwam. Na de 40e zet van Sij brands kwam de volgende stand op het bord: Zwart 10 schijven op: 13, 14, 16/ 19, 21, 23, 24 en 26; Wit (Varkevisser) kampioenschap verder zou worden uitgevochten tussen de Utrechter De Bruyn en de Gelderlander Geurts. De twee achtervolgers hadden namelijk beiden verloren en moesten een achter stand van drie punten overbruggen. Dat de spanning desondanks volledig terug keerde was te danken aan de Hagenaar Kok, die Geurts in 'n stijlvol gespeelde partij weinig kans gaf en aan Riupas- sa, die De Bruyn in een klassieke par tij helemaal verraste. Haven voegde zich bij dit tweetal achtervolgers door in de langste partij van de dag Hordijk beide punten af te snoepen. 's Morgens had Kok verloren van Passchier, doordat een geforceerd uit gevoerde „Bomzet" niet 't gewenste ef fect had. Gerie Geurts won weliswaar van Goedhart, maar zo simpel als deze zich in de middagronde liet vangen, ging het niet. De Zeeuw Goedhart, die zijn nederlagen met een lachend ge zicht incasseert, maakte het tegen Hans Janssen wel heel bont. Volkomen damblind liet hij een 1 om 5 combina tie toe. Geurts werd door Kok naar de rand van het bord gedrongen. Hij zocht weliswaar zeer vindingrijk naar compensatie, maar moest in de slotfa se toch het hoofd buigen. Hordijk ver dedigde zich tegen Haven tot het al lerlaatste moment; toen vond de Fries enkele malen niet de snelste winst gang, maar na 81 zetten en 5Vj uur spe len was het pleit toch beslecht. Al met al zullen de laatste drie ronden bijzon der enerverend zijn omdat er nog vijf spelers kans op de titel hebben. Vier daarvan speelden vandaag tegen el kaar. De uitslagen waren: Zevende ronde: Maertzdorf-De Bruyn 0-2; Passchier- Kok 2-0; Riupassa-Janssen 1-1; Steen bergen-Hordijk 2-0; Teer-Haven 1-1; Geurts-Goedhart 2-0. Achtste ronde: Riupassa-De Bruyn 2-0; Steenbergen- Passchier 0-2; Teer-Maertzdorf 1-1; Geurts-Kok 0-2; Goedhart-Janssen 0-2; Haven-Hordijk 2-0. De stand: 1-2 De Bruyn en Geurts 11; 3-5 Haven, Kok en Riupassa; 6. Maertzdorf 9; 7-8 Janssen en Teer 8; 9. Passchier 7; 10 Steenbergen 6; 11 Goedhart 4; 12 Hordijk 2. 46 In de tijdnoodfase had het spel het volgende verloop: 30-25 (17-22) 28 x 17 (21x 12) 34-30 (24-29) 38-33 (29 x 38) 32 x 43 (23-29) 45-40 (12- 17) 43-38 (17-21) 38-32 (19-23) 40- 34 (29 x 40) 35 x 44 (23-29) 44-40 (29-33) 30-24 (33-39) 27-22 (18 x 38) 24—20 (38-43) 20 x 18 (43-49) 18-12 (40 x 35) 12-7 (35-19) 25-20 (19 X 46) 36-31 (26 x 37) 20-14 (37- 12) 14-9 (42-47) 9-4 (47-36) en zwart gaf op. Harm Wiersma kwam twee keer .liet verder dan remise en hielp daardoor mede zijn grote rivaal aan de titel. De Leddenaar Evert Bronstring en de Fries zochten 't aanvankelijk in een compacte stelling, die van beiden veel con centratie vergde. Afwikkelingen noesten hier wel volgen, tot in 't niddenspel Wiersma dank zij een liet al te moeilijke,combinatie ten /an een schijf naar dam doorbrak. De Leide- naar nam deze gepromoveerde schijf wel af en kwam daarbij een schijf ach ter te staan, maar bleek zijn verdedi ging zodanig te hebben opgebouwd, dat er geen winst voor Wiersma viel te behalen. Tegen Roozenburg had de Fries het 's avonds ook niet makkelijk, maar ook in die ontmoeting werd het wapen van de vereenvoudiging veelvuldig toe gepast, zodat in een gelijke stand tot remise werd besloten. Cees Varkevisser en Roozenburg kwa men in de eerste ronde van de dag tot een wederzijdse aanval vanuit de lan ge vleugel, waarbij zij in één van de moeilijkste spelgenres terecht kwamen. De Haaksbergenaar scheen naast een iets scherper opgestelde aanval ook een hechtere verdediging te hebben. Varke visser toonde in de bijna zes uur duren de partij, dat zelfs dat voor hem geen bezwaar was om toch remise te force ren. De Katwijker kwam zelfs het eerst öp dam en dreigde vervolgens een tweede te gaan halen, waartegen de zes stukken van de oud-wereldkampioen evenwel voldoende compensatie boden. De Bennekommer Geert van Dijk maakte van die onderlinge machtsstrijd aan de kop gebruik om zijn achterstand op het drietal volledig te nivelleren. In een flankpartij klopte hij in de ochtend uren de Groninger Douwe de Jong, ter wijl hij 's avonds de punten met Bron string deelde, na ook in deze partij de beste winstkansen te hebben gekregen. De nestor van het gezelschap, de IJs- selsteiner Jan Bom, moest tegen de laagstgeplaatsten, Wiggers en Bakker, twee keer de punten delen, waardoor hij op zijn gemiddelde bleef staan. Op vallend in de lagere regionen was de zege van Jan de Boer op Cees Baker, waardoor de Noordhollander de laatste plaats over deed aan Bennie Wiggers, die de ontluisterde Bergsma in een pre tentieloze strijd nog een punt ontfut selde. De uitslagen: achtste ronde: Bakker- De Boer 0-2; Bronstring-Wiersma 1-1; Roozenburg-Varkevisser 1-1; Wiggers- Bom 1-1; De Jong-Van Dijk 0-2; Berg- sma-Sijbrands 0-2; negende ronde: De Boer-De Jong 1-1; Wiggers-Bergsma 1- 1; Varkevisser-Sijbrands 0-2; Van Dijk- Bronstring 1-1; Bom-Bakker 1--1; Wier- sma-Roozenburg 1-1. De stand: 1. Sij brands 17; 2. Wiersma 12; 3/5. Van Dijk, Roozenburg en Varkevisser 11; 6. Bom 9; 7/8. Bronstring en De Jong 8; 9. Bergsma 7; 10 en 11. Bakker en De Boer 5; 12. Wiggers 4. Morgen begint om 10 uur in hotel „Nieland" de laatste ronde. Dan staan de volgende partijen op het program ma: Bom-De Boer; Van Dijk-Roozen- burg; Wiersma-Sijbrands; Bakker- Bergsma; De Jong-BronstringVarke- visser-Wiggers. Na de ochtendronde Van donderdag leek het erop dat de strijd om 't jeugd- 1 2 3 4 6 M m, 'M, 9 Éi vrn éÊk. Ws m m m ■zMv 4>M Wé s 47 48 49 50 HELSINKI Nederland heeft ook zyn tweede wedstryd in de finalepoule van het Westeuropees volleybalkam pioenschap in Helsinki gewonnen. De Oranje-equipe versloeg donderdag Bel gië met 32. De setstanden waren: 15—5, 13—15, 4—15, 17—15, 15—7. In de troostgroep (zevende tot en met dertien de plaats) versloeg Griekenland Zwe den met 3—1 (18—16, 7—15, 15—7, 15—9) en won Denemarken met 30 (156, 150, 154) van Groot Brittannië. AMSTERDAM Het staat nu vast, dat de cupwedstrijd Ajax - Spartak Trnava, die zondagavond in het Olym pisch Stadion in Amsterdam wordt ge speeld, rechtstreeks door de televisie zal worden uitgezonden. De wedstrijd is (in kleur) te zien van 20.10 tot 22.00 uur via Nederland I. Het is de eerste avondwedstrijd, die de NTS in kleur uitzendt. Het commentaar wordt verzorgd door Herman Kuiphof. Om 22.30 uur volgt, eveneens via Ne derland I, een nabeschouwing van de wedstrijd van een kwartier. DEN HAAG De Westduitse voet balscheidsrechter Gerd Schulenburg zal de wedstrijd Nederland-Tsjecho-Slowa- kije leiden. De ontmoeting wordt op 16 april in het Stadion Feijenoord gespeeld. Van de 3500 kaartjes met reisarrange- menten, die de KRO samen met het Rotterdamse reisbureau Tsjecho Travel- Service heeft weten te bemachtigen voor de returnwedstrijd Spartak Trna- va-Ajax op 24 april, zijn er nu zo'n 2500 verkocht. De heer C. van Waas, directeur van Tsjecho Travel-Service, verwacht, dat na de wedstrijd Ajax-Spartak van zon dag het aantal aanvragen om kaartjes zo zal stijgen, dat hij supporters zal moeten teleurstellen. LEEUWARDEN Jan Timman heeft in de strijd om de Nederlandse schaak titel van landskampioen Hans Ree ge wonnen. De kans, dat laatstgenoemde de kroon zal behouden is hierdoor erns tig verkleind. Hij staat een half punt achter op Langeweg, die evenwel een partij min der heeft gespeeld. De ontmoeting Lan- geweg-ScholI is namelijk uitgesteld we gens ziekte van de Friese voorvechter. De remise Kuijpers-Donner deed het duel om de derde plaats „stilstaan". De overige ontmoetingen waren van min der belang- De slotronde van -dit Friese Vlag- toernooi begint morgenochtend om tien uur in de Klanderij te Leeuwarden. De uitslagen uit de tiende ronde wa ren: Kuijpers-Donner Vi-%, Piket-De Ruij- ter Vi-%, Timman-Ree 1-0, Zuidema- Kramer %-%, Etmans-Van Baarle afg. De stand: 1. Langeweg 7 pnt. 1 uitg.; 2. Ree 6% pnt.; 3, 4, en 5. Tim man, Donner en Kuijpers 6 pnt.; 6. Zui dema 5Vi pnt.; 7. Van Baarle 4% pnt 1 afg.; 8. Scholl 4% pnt. 1 uitg.; f Kramer 4 pnt.; 10. De Ruijter 3V* pni 11. Piket 27t pnt.; 12. Etmans 2 pnt. 1 afg.

De Vallei | 1969 | | pagina 13