't Wordt ernst met de dijkverzwaring Langzaam maar zeker verdwijnen de dijkwoningen m KERKDIENSTEN „Concurrentiepositie zou aanzien van onder wijs en kerk niet bevorderen" We leven op een i landmijn Belt Schooljeugd genoot van Cabamime VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Kesteren krijgt Lienden op bezoek 0 P E L CHEVROLET m v; u .m-y Plan Me ti ngen Ingreep Rlienense zwem- successen in Veenendaal Kinderkoor gaf uitvoering S> -Cs -€=>«£3 4 M ^cüjPvQinkel Ds. A. Vroegindeweij over samengaan chr. scholen IS iet klagen Teruggang Zending Tekort Bijeenkomst Gezinshulp Restauratie KVSW-crisis Jeugdweekend Notahei Vastenactie V.A.B. VOLLEYBAL MARKTEN ZONDAGSDIENSTEN A VERSE BLOEMEN Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG II APRIL ADVERTENTIE KIRPESTEIN VFFNENDAAL CITY-MOTORS EDE i Een van de vele sfeervolle dijkwo ningen. die langzamerhand alle maal zullen moeten verdwijnen. OCHTEN De Waalbandijk ten oosten van Tiel zal er het eerst aan moeten geloven. Daarna volgen de andere dijken in het Gelders rivierengebied. Personeel van de Koninklijke Heide Mij. is sinds kort druk bezig niet de metingen, die aan de dijkverzwaring voorafgaan. De totale kosten van de verbeteringen aan deze zwakke schakel in onze waterkering zijn geraamd op 150 miljoen gulden. Wie beweert dat de/.e dijk ter hoogte van IJzendoorn niet meer voor zijn taak berekend is. overdrijft met geen woord. Integendeel, dijkmeester N. B. Lodder van het polderdistrict Neder- Betuwe stelt het met een gerust hart nog scherper „Dat die dijk het nog steeds gehouden heeft is een kwestie van puur geluk. Mensen, heb ik al zo vaak gezegd, we leven op een land mijn. Vijftien jaar lang ben ik bezig. Voor dijkmeester (of hoofd van de technische dienst) Lodder is het dan ook een pak van het hart dat de ver zwaring van deze dijk nu in zicht is. De watersnoodramp in 1953 en nog wat eerder in de geschiedenis terug, die van 1926 staan hem als schrikbeel den nog steeds in de herinnering ge- grifd. Hij vindt dat we de realiteit van die beide gebeurtenissen nog steeds on der ogen moeten zien en dat we er al les aan moeten doen om herhaling van dergelijke rampen te voorkomen. „Een wonder dat die di.jk het toen ge houden heeft", concludeert de heer Lod der nu. In ieder geval was het voor de verantwoordelijke instanties het sein om iets aan de dijken te gaan doen. Ze waren gebouwd in tijden dat de adel het voor het zeggen had en het water werd als het ware omhoog gestuwd om dat de dijken steeds wel wat hoger werden, maar ternauwernood steviger. Dat men met een verouderd water keringssysteem zat opgescheept bewees de eerstgenoemde ramp. Het gevolg daarvan waren verbeteringswerkzaam heden. maar een algehele opzet om tot een beter systeem te komen was er nog niet. „In 1953 gingen onze ogen pas goed open", aldus de heer Lodder. Technici zetten een nieuw ingrijpend plan voor een solider zee- en rivierwaterkering op papier. Dijkmeester Lodder weet precies wat er toen becijferd is. ..Aan de hand van een kansberekening kwam men tot de conclusie dat zo'n ramp als in '53 eens in de zes- a zevenhonderd jaar kan voor komen. Dat klopte ongeveer wel want een jaar of vijfhonderd geleden werd ons land getroffen door de Sint Elisa- bethsvloed. In het nieuwe systeem is men er van uitgegaan dat een water toevoer van 18.000 m3 per seconde het maximaal bereikbare waterpeil tot re sultaat zal hebben. Men acht de kans dat dit zal gebeuren eens in de drie duizend jaar aanwezig. Volgens de kansberekeningen zal dit peil dus een keer per drieduizend jaar bereikt worden". Theoretisch geredeneerd biedt het nieuwe plan voor de dijkverzwaring ons dus op zijn minst drieduizend jaar be scherming. In 1965 gingen Gedeputeerde Staten van Gelderland met het plan voor de dijkverzwaring in zee. In dit plan zijn alle bovendijken van de Rijn. de Waal, en de IJssel tot ongeveer aan Gorin- chem toe, opgenomen. De provincie liet de uitvoering van het immense project over aan de polderdistricten. De polderdistricten vormden speciale commissies. Wat Nedêr-Bétuwe betreft; dit polderdistrict nam de zorg voor de dijken tussen Dodewaard en Tiel (langs de Waal) en van Randwijk tot Beusi- chem (langs de Rijn) op zich. Bovendien zijn de meestal diepe kol ken langs de dijken in het plan opge nomen. „Ze zijn in de huidige toestand le vensgevaarlijk en we zullen onder an dere de bermen moeten gaan verbre den", aldus de Ochtense dijkmeester. Langs de dyk bjj IJzendoorn wach ten nu nog ongeveer 17 huizen op de slopershamer. De afbraak ervan zal wellicht nog deze week beginnen. Bij de meeste bewoners bestaan weinig pro blemen betreffende hun verhuizing, want meestal gaan ze rr met hun nieu we woning op vooruit. Dijkmeester Lod der voorziet in dit opzicht dan ook wei nig problemen. Zwaardere dijken dus, betere bescher ming en dus meer veiligheid. Dat> gaat alleen al in het gebied dat onder het polderdistrict Neder-Betuwe ressorteert achttien en een half miljoen gulden kosten. Een flinke som, maar geld dat volgens de heer Lodder wel besteed is, want zegt hij bijvoorbeeld: „Zo'n ramp als in 1962 kan volgens de berekenin gen van de deskundigen eens per vijf tig jaar voorkomen..." Zoals gezegd, langs de dijk worden momenteel al de rood-witte paaltjes ge zet ten teken dat de metingen er in volle gang zijn. Over een maand zal dit werk erop zitten en dan zal begon nen worden met de opzet van het ei genlijke dijkverzwaringsplan. Het zal dan nog wel anderhalf jaar duren voor dat de werkzaamheden aan de dijk van start zullen gaan. De mensen, die nu nog in hun huis jes aan de dijk wonen, weten al lang dat ze op korte termijn moeten ver huizen. Hun woningen vallen onder de slopershamer omdat ze de werkzaam heden letterlijk in de weg staan. Ze verdwijnen langzaam maar zeker. Het polderdistrict heeft al tonnen uit gegeven met de aankoop van krotwo ningen (er zijn er al weer veertig te- een de vlakte gegaan) en zal bovendien nog diep in de beurs moeten tasten nu de aankoop van betere woningen voor de deur staat. Dat gebeurt via een schat- tings- en aankoopcommissie, die langs de dijk toch wel dertien a veertien me- stappen hebben staan. De dijk zal hoger gemaakt en ook verbreed worden. Er zijn hiervoor geen exacte maten aan te geven. De voet van de dijk maakt de sterkte ervan uit en niet de bovenbreedte. Er is een nieuw dwarsprofiel vastgesteld en aan die eis zal voldaan moeten worden. In de praktijk komt dat er op neer, dat de dijk toh wel dertien a veertien me ter op sommige plaatsen breder zal moeten worden gemaakt. Voor de mensen, die soms hun leven lang daar langs de dijk hebben ge woond een hele ingreep. Was dat nu ADVERTENTIE wel zo nodig?, vragen ze zich af. Moet dat nu zo plotseling. Vragen, die ook dijkmeester Lodder al vaak genoeg in de oren hebben geklonken. Hij kan in feite als antwoord geven dat een gewaarschuwd man voor twee geldt. De rampen van 1926 en die van 1953 hebben ons als Nederlanders wak ker geschud. In 1926 bleken de dijken niet bestand tegen het wassende rivier water met als gevolg dat ze braken Met name het land van Maas en Waal werd getroffen. Bij Ochten gebeurde dat net niet, maar er ontstond wel een scheur in de dijk van ongeveer twee honderd meter. KESTEREN Zaterdag worden enkele vriendschappelijke volleybalwed strijden gespeeld in de gymnastiekzaal van Kesteren. Het ligt in de bedoeling om een heren-, jongens- en damesteam uit te laten komen tegen de volleybal vereniging uit Lienden. De ontmoeting tussen de beide nog jonge verenigingen belooft een ware streekderby te worden. De herenteams van beide volleybalverenigingen tra den ter kennismaking al eerder tegen elkaar irv het strijdperk. Van de 8 sets werden 'er toén 7 door Kesteren ge wonnen. Monster Meerval RH EN EN Gistermiddag hebben verschillende Rhenenaren, die toeval lig langs de Rijn wandelden, een naar zij vertelden monsterachtig wezen gesignaleerd. Het dier leek op een enorme paling, maar was dan on geveer drie meter lang en zo dik als een forse steigerpaal. Aan de enorme kop zaten twee lange voelsprieten. In siders geloven dat het hier een bijzon der grote meerval betrof. De snelle zwemmer kwam ettelijke ma len boven water. Maar toen men een fotograaf wilde waarschuwen was de „vogel" plotseling gevlogen. Het mon ster zwom stroomafwaarts. RIIENEN Een 45-tal zwemcursis- ten van het Lijsterbergbad hebben deze week in het Veenendaalse Valleibad af gezwommen voor een diploma. Vieren twintig kandidaten hadden zich opge geven voor het zwemdiploma A. en eenentwintig voor het B-diploma. Onder het toeziend oog van de KNZB- officials E. van Asselt en L. L. J. Heu gen gingen de kandidaten te water. Enthousiast werden de zwemmers door hun ouders en supporters aangemoe digd. De meesten werden succesvol naar de finish geleid. Slechts twee kan didaten behoefden te worden afgewe zen. In zijn begeleidende speech vroeg chefzwemmeester Schoonhoven de ge slaagde zwemmers aandacht te schen ken aan de mogelijkheid voor de A-ge- diplomeerden om zich verder te be kwamen voor het B-diploma, dan wel te komen oefenen voor de verschillen de jeugdbrevetten. De bezitters van het B-diploma kunnen zich nu al opgeven voor de binnenkort weer van start gaande tweede cursus „reddend zwem men", een cursus waaraan nu ook 8- jarigen kunnen deelnemen. SCHERPENZEEL Op de eier markt te Scherpenzeel werden aange voerd 800.000 stuks. De handel was slecht en de prijzen varieerden voor de kippeëieren van f 15,- tot f 16,25 de honderd stuks en de heneieren van f 12 tot f 14,50 de honderd stuks. ADVERTENTIE u dan even a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 v7tjo- 11079 's Zaterd. v. I 6.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 KESTEREN Gisterenavond gaf het kinderkoor van de Kesterense zangver eniging de jaarlijkse uitvoering in de zaal van de heer .G M. van Verseveld. Er werd een sprookjesspel opgevoerd in vier bedrijven, getiteld: „Kikki heeft pech". In totaal deden er dertig kinderen aan het spel mee. Leider van het kinderkoor is de heer C. Huydink uit Rhenen. De avond werd door ouders en belangstellenden druk bezocht. In de pauze werd een verloting gehou den om de kosten van de uitvoering te dekken. VEENENDAAL Zaterdag 12 april: W. Remme, Markt 10, tel. 12061. Zondag 13 april: J. Schilperoort, Ker- kewijk 40, tel. 12134. Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slote- maker de Bruïneplein 7, tel. 10714. SCHERPENZEEL Medische dienst voor Scherpenzeel en Woudenberg. Deze wordt waargeno men door W. v. Vulpen, arts, Dorp straat 192, Scherpenzeel, tel. 03497- 1220. Deze dienst geldt van zaterdag morgen 9 u. tot maandagmorgen 8 u. AMERONGEN, LEERSUM en ELST Arts: zaterdag 12, zondag 13 en maan dag 14 april, dokter Bakker, Rijks straatweg 172A, Leersum, tel. 03434- 1495. Wijkverpleging: Leersum, tot zaterdag 12 uur, zr. A. van Rijsbergen, Kon. Julianalaan 50, tel.03434-1423, daar na zr. Reuyl te Amerongen. Amerongen, tot maandag 8 uur, zr. B. A. Reuyl, Kon. Wilhelminaweg 67, tel. IVM?4_17fïQ EDERVEEN. RENSWOUDE en DE KLOMP Arts: zondag 13 en maandag 14 april, dokter Th. S. ter Velde, Oude Holle- weg 4. Renswoude, tel. 08387-450. Dierenarts: dokter v. Riessen. Dorps straat 18, Lunteren, tel. 08388-2557. RHENEN Artsen: zaterdag 12 en zondag 13 april dokter Rienstra, Herenstraat 63, tel. 2577 en dokter Almekinders, Heren straat 59, tel. 2432. Apotheek: Apotheek Devs, tel. 2481. KESTEREN Arts: dokter Guépin, Ommeren, tel. 03443-250. Wijkverpleging: zr. C. de Jong, Ochten, tel. 03444-257. OPHEUSDEN Arts: dokter Jonker. Opheusden, tel. 08887-393. Wijkverpleging: zr. H. Budding, Dode waard. tel. 08885-218. VEENENDAAL en RHENEN Tandartsen: voor spoedgevallen bellen 08385-12945. RHENEN Als afsluiting van een serie schoolconcerten voor de middel bare scholen in de Grebbestad. is de commissie „Schoolconcerten" erin ge slaagd eens een geheel ander program ma te brengen. De voorzitter van ge noemde commissie, de heer H. L. Veen- stra, mocht in gebouw „Irene" het mi mische cabaretgezelschap „Cabami me" begroeten. Het gezelschap bestaande uit Josje Montfoort, Frans Wagenmaker en René Lerschen, tevens technisch leider van de groep, bracht een programma, be staande uit cabaret, pantomime en muziek. De teksten en de muziek waren zelf geschreven en van een uitstekende kwaliteit, goed en boeiend gebracht. In de schetsjes „Patat", „Een paar biechtje meer...", „Stopagent" en „Hellebel" bracht dit gezelschap een goed contact tot stand tussen het ca baret en de mime. Kortom, het was 'n bijzonder boeiend programma, waarvan ruim 500 leerlin gen van de Rhenense lavo, huishoud en mavoscholen een uurlang intens heb ben genoten. ADVERTENTIE TEGEN SCHERPE PRIJZEN Ot vooral op vrijdag en zaterdag BLOEM SIERKUNST „FLORA" - Kerkewijk 27. V Jk TUINCENTRUM Nieuweweg 13 - Veenendaal. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds. L. v.d. Peut, bediening Heilig Avondmaal. Ger. Kerk: 10.00 uur: ds. J. C. Jonker. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds. J. C. de Bie Ger. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Angeenbrug. Oud Ger. Gem.: 9.30 en 19.00 uur: Leesdienst LEERSUM Ned. Herv. Kerk: Geen opgave. Ger. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Lugtigheid; 17.00 uur: ds. L. Zwaan. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. W. Kranendonk van Leerbroek. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Ger. Gem. (Syn.): 10.00 uur en 18.30 uur: Leesdienst Ger. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u.: ds. A. de Vries uit Zeist; 18.30 uur: ds. J. van Noort. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. H. J. Mulder uit Wage- ningen N. H. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: eerw. heer P. Noordmans uit Utrecht, Oud Ger. Gemeente: 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.00 uur: ds. J. van Male- stein. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 uur: ds. G. Willem- sen uit Doornspijk; 10.30 uur: ds. Jongeren uit Veenendaal. Bergschool, 9.00 uur: ds. Kooreman Ger. Kerk: 10.00 uur: ds. H. M. Dercksen uit Ede; 17.00 uur: ds. A. Griffioen uit Doorn. Oud. Ger. Gem.: 10.00 en 18.00 uur: Leesdienst Ger. Gem. (Svn.): 10.00 en 17.30 uur: ds. C. Wisse uit Elspeet. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. A. de Wilde uit Lun teren. Ger. Gem. in Ned.: Donderdag 17 april, 19.30 uur: ds. M. 10.00 en 17.30 uur: Leesdienst. v. Beek uit Opheusden. VEENENDAAL Ned. herv. kerk. Oude kerk 9.30 uur: ds. v. Assenbergh; 17.00 uur: ds. v.d. Krift. Julianakerk 9.30 uur: ds. Terlouw 17.00 uur: ds. Langerak. Vredeskerk 9.00 uur: en 10.30 uur: ds. Wisgerhof; 17. uur: ds. v. Assenbergh. Sionskerk 9.30 uur: ds. v.d. Krift; 17.00 uur: ds. Terlouw. Poortkerk 10.30 uur: ds. Langerak; 18.30 uur: ds. Wisgerhof. Bejaardencentrum 9.00 uur: ds. Lange rak. Veeneind 15.00 uur: dhr. v. Beusekom. Dijkstraat 14.45 uur: dhr. v. Rossum (Scherpenzeel). Herv. gemeente „Sola Fide". 10.30 uur: de heer Esmeijer te Hoender- loo (Open-deur dienst) 18.00 uur ds. Vijzelaar. Geref. kerk. Ver. geb. Eikenlaan 9.00 uur: ds. Blanke; 16.30 uur: ds. Blanke (HA). Petrakerk 9.30 uur en 17.00 uur: ds. Yts- ma. Geref. kerk (Poortkerk) vrijgemaakt. 9.00 en 16.30 uur: ds. Pool. Chr. geref. kerk. Beth el kerk 9.30 uur: ds. Van Pagee te Hilversum en 15.00 uur: ds. Brons. Pniëlkerk 9.30 uur en 17.00 uur: ds. Brons. Geref. gemeenten (Ned) 9.30 uur en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gemeente (Syn) 9.30 uur en 17.00 uur: leesdienst. Ned Prot. Bond 10.30 uur: ds. Verstraa- ten. R.-k kerk. Salvatorkerk zaterdag 18.45 uur en zon dag 9.00 uur en 11.00 uur H. Mis. Willibrorduskerk 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssa menkomst en 19.30 uur: Verlossings samenkomst. Jehova's getuigen: uur: „Wachttoren"-studie. NW-ge- bouw, Tuinstraat. Dinsdag 15 april: 19.30 uur: Theocr. bedieningsschool; 20.30 uur: Dienst- vergadering. NW-gebouw, Tuinstraat. SCHERPENZEEL Ned. Hervormde kerk: 9.30 uur: Cand. J. Oudendijk uit Soesterberg. 6.30 uur: ds. Joh. Bos uit Lunteren Bed. H. Doop Ger. Kerk, 10.00 uur: ds. A. v. Asselt van Dordrecht. Bed. Heilig Avond maal. 6.30 uur: ds. A. v. Asselt bedie ning Heilig Avondmaal en nabetrach ting. Vrije Evangelische gemeenten: 10.30 uur: ds. W. E. v. Petegem in het ver enigingsgebouw aan de Molenweg. Vrijzinnig Herv. 7.15 uur: ds. E. v. Loe- nen uit Amersfoort. Ger. Gemeente 10.00 uur en 6.30 uur: de heer B. Roest. Ger. Gemeenten: noodgebouw Holevoet- laan 10 en 6.30 uur: leesdienst. R.-k kerk: 8.30 uur Bed. H. Mis in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. Ds. A. Vroegindeweij geelt in het hervormd „Veens Kerkblad" nog een toelichting voor de lezers van dit periodiek op het reeds eerder gepubli ceerde besluit van het hervormde schoolbestuur en het bestuur van de christelijke nationale scholen te Veenendaal om onder de vlag van een stichting waarin beide partijen vertegenwoordigd zijn een nieuwe school in de Molenbrug (Prins Willem-Alexanderpark) te beginnen. De totale ontvangsten bedroegen ruim 50.000 gulden, waaronder rond 16.500 gulden uit gewone collecten. De inzamelingen bij huwelijksin zegeningen brachten 2073 gulden op. hetgeen gemiddeld per huwelijk 94 betekent. In 1967 lag dat gemiddelde per huwelijk op 123 gulden. De uitga ven beliepen in totaal rond 54.000 gulden. Het meeste ging weg aan giften en ondersteuningen, t.w. een bedrag van bijna 16.000 gulden en aan doorbetaalde collecten en gif ten de som van 25.600 gulden. De „Soos" van de gereformeerde kerk te Veenendaal, gevestigd in de voormalige pastorie naast de Vaart- brug mag niet klagen over gebrek aan belangstelling. Er zijn 125 lid maatschapskaarten uitgegeven aan jeugdleden van de eigen kerk en die van andere kerken. De Soos is geopend op woensdag donderdag- en zaterdagavond. Don derdagsavonds uitsluitend voor 19- jarigen en ouderen. Uit het jaarverslag van het gere formeerde jongeren-organisatie-werk te Veenendaal over 1968 blijkt, dat het aantal clubs is teruggelopen van 10 tot 8. Het aantal leden daalde van 137 aan het begin van het jaar tot 118 aan het eind van 1968. Elk bestuur heeft vier leden voor de nieuw gevormde stichting aange wezen en al begint men dan voor lopig in de Molenbrug, ook voor de Dragonder en andere op stapel staande uitbreidingsplannen wil men de christelijke scholen van de nieu we stichting laten uitgaan. Voorlopig blijven de „stichtingsscho- len" dus beperkt tot dè nieuw te stichten scholen. De reeds bestaan de christelijke scholen zullen onder de oude besturen blijven ressorte ren. Ds. Vroegindeweij tekent bij dit besluit nog aan, dat er verschil lende oorzaken zijn die tot het in leven roepen van de nieuwe stich ting hebben geleid. Volgens de predikant is het vooral in de nieuwe wijken, waarin veel mensen van buiten komen wonen en waar bovendien zeer veel gezinnen buitenkerkelijk zijn, nodig dat het christelijk onderwijs door eenheid sterk is. Een zekere concurrentie positie zou het aanzien van de kerk en het christelijk onderwijs zeker niet bevorderen. Bovendien zou daardoor, aldus nog steeds ds. Vroegindeweij, de positie van het openbaar onderwijs sterker worden. Iets anders is de financiering van de scholenbouw. Omdat hiertoe de middelen ontbreken is het gemeente bestuur niet in staat om in een nieuwe wijk maar scholen te bou wen (de predikant bedoelt waar schijnlijk zoveel scholen als door de diverse „modaliteiten" en „richtin gen" worden gevraagd, red.) Steeds rijst dus de vraag aan wel ke vereniging een nieuwe school moet worden toegewezen. Op grond daarvan is de kerkeraad van de hervormde gemeente tot de conclu sie gekomen, dat een oplossing als een gezamenlijke stichting het meest aanvaardbaar is. Als basis heeft de nieuwe stichting aanvaard de Hei lige Schrift als Gods Woord en de Drie Formulieren van Enigheid van de kerken der reformatie in Neder land. De diakonie van de gereformeerde kerk te Veenendaal heeft over 1968 een tekort geboekt van 3500 gulden. Iets, wat volgens het colle ge van diakenen met een paar kwar tjes per collecte meer in het ver volg is weg te werken. De zendingscommissie van de gere formeerde kerk te Veenendaal boekte over 1967 een voordelig saldo van 1116 gulden. Over 1968 „speelde" men gelijk. Op de begroting voor 1969 prijkt een bijdrage aan de classis van 19.200, hetgeen een verhoging van 7Vi procent inhoudt. Voor het katholiek vrouwengilde te Veenendaal komt a.s. donderdag spreken mevr. Dolk over Nieuw-Gui- nea. De bijeenkomst, opgeluisterd met vertoning van dia's, wordt ge houden in het NVV-gebouw. Aanvragen om gezinshulp, uitgaan de van het interkerkelijk sociaal cen trum te Rhenen kunnen op vaste tijden worden gedaan. Tevens kan men telefonische aanvragen indie nen bij de Raiffeisenbank, die deze aanvragen noteert en doorgeeft; een geste die door de hervormde diako nie op hoge prijs wordt gesteld. Er zit schot in de restauratiewerk zaamheden aan de gereformeerde *»\V»CWR*WW\\V\\WV<\\\\\\\\\V\\\VVVV\Vk\W\\V\\\\\\V\\VVV\\VVV Vaartbrugkerk ook wel genoemd Oude Kerk te Veenendaal. Voor het portaal en de kerkeraadskamer komen in de plaats een kamer voor de predikant en een sanitaire voor ziening. De galerij is verdwenen. Op deze plaats zal het orgel worden aange bracht, dat voordien boven de kan sel „hing". Hierdoor is een zoge naamde aandachtswand vrijgekomen, wartegen diverse voorzieningen wor den aangebracht: de preekstoel, een bedieningstafel voor het lezen van het woord en een doopvont. Van dit gedeelte maakt ook en soort ta bleau uit voor o.a. het avondmaals- stel en het overdragen van offeran den uit de gemeente. In het voor- en zijportaal aan de kant van de voormalige pastorie zijn garderobes voor de kerkgangers ge projecteerd. Nieuwe glas-in-lood ra men zullen voor de nodige lichtin val zorgen. Al met al zijn de verbe teringen sober, maar grondig. Ook worden in het „Veens Kerk blad" de ontslagen die zijn gevallen bij de Koninklijke Veenendaalse Stoomspinnerij en weverij door ds. Vroegindeweij niet onbesproken ge laten. De predikant spreekt zijn me deleven uit aan het adres vap de mensen die hierdoor zijn getroffen. Speciaal is hij begaan met de ou dere werknemers die als ze al werk krijgen niet zo gemakkelijk meer in een nieuwe functie zullen wennen. Wel heeft de predikant goede hoop van de inspanningen der vak bonden en hij hoopt dat iedereen op een nieuwe arbeidsplaats terecht komt waar hij zich thuisvoelt. De ouderenwerkgroep van de her vormde gemeente te Veenendaal heeft voor jongens en meisjes van 16 jaar en ouder een jeugdweek end georganiseerd op de Goudsberg te Lunteren. Het weekend zal wor den gehouden op zaterdag 19 en zon dag 20 april a.s. Tot notabel van de hervormde wijkgemeente midden is gekozen de heer P. van Schuppen. De parochie-adviesraad van de r.k.-kerk te Veenendaal heeft de helft binnen van het bedrag dat van de Veenendaalse parochie werd gevraagd in het kader van de vastenactie 1969.' De opbrengst van deze actie is bestemd voor een groep boeren in Thonnakal in In dia. De stand was voor Pasen bij na 1400 gulden. Van de laatste inza meling in de paasweek verwacht de adviesraad uiteraard veel. Kerkewijk 128 Telefoon Veenendaal (08385) 12244

De Vallei | 1969 | | pagina 5