De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, W. P. Rogers, hield zijn eerste persconferentie sinds hij In functie Is. Over Viëtnam: geen directe eenzijdige terug trekking van troepen, wèl mogelijkheden voor de toekomst Mgr. A. FelicI, pronuntius apostolicus, was als waarnemer van Europese bisschop penconferenties aanwezig bij de derde plenaire vergadering van het Nederlands pastoraal concilie In Noordwijkerhout. Mr. L. de Block, minister van Economische Zaken, zag tijdens het prljzendebat een motie van wantrouwen tegen zich ingediend door drs. Den Uyl. Heskell Carp in Houston met de machine, die hem hielp In leven te blijven, terwijl een ander hart voor hem werd gezocht Toen dat hart was gevonden en ingeplant, overleed hij tenge volge van complicaties. i Olifanten vormden de erehaag bij het huwelijk van regisseur Alois Menec (32) en rijwiel acrobate Sonja Ricoras (27) van het Cescoslovenske Cirkusy in Den Haag. Rechts de Neder landse clown Bennie Scheffer, die bloemen aanbood. Protest tegen de zwaardere lasten op het wegverkeer: de stickers, door tien auto- en wegor- ganisaties onder belangstellenden verspreid, hebben heel wat aftrek gevonden. Zo wenden veel automobilisten zich nu individueel tot het parlement. Twee doden en vier gewonden door de gevolgen van een inbraak. De inbrekers hadden brand veroorzaakt in het centrum van Hulst, waarbij twee winkelbedrijven en een woonhuis werden verwoest In Barneveld werd het gebouw van de Aerosol Mij. Holland N.V. door een zware ontploffing getroffen. In de puinhoop zochten leden van de personeelscommissie naar hun geldkas. Zandvoort: hoe komen we er uit...? Een kwart miljoen mensen bijeen op het grote plein voor de St. Pleter, toen de Paua Jaarlijkse Paaszegen gaf. Militaire politie stond tegenover zo'n tienduizend demonstranten in San Francisco, die een anti- oorlogsdemonstratie hielden en daarbij het hoofdkwartier van het leger aan de westkust be stormden. De 81-jarige Greta Schley zong nog eens „Ik heb rode en witte radijs" tijdens de gala-avond In de RAi-congreszaal te Amsterdam, die ten bate van bejaarde artiesten werd gegeven. De beide voorste wagons van een passagierstrein kwamen bovenop een goederentrein terecht bij een botsing in het Engelse Wolverhamp ton. De machinisten van beide treinen werden gedood, 29 passagiers gewond. Ter verwelkoming van de Franse modekoning Pierre Cardin was op Schiphol een mannequin in een kostuum van honderd Jaar geleden aanwezig.

De Vallei | 1969 | | pagina 13