Kantongerecht Wageningen Chauffeur ging toch vrijuit na slippartij P. Bode opent markt in Zuid ,Ik heb helemaal niets van een onbehagen gemerkt" Vechtlust ontbreekt" Geen malversaties bij gemeentewerken Justitie seponeerde de beschuldigingen van VVD-raadslid Burgemeester vraagt om dossiers „Streekplan voor Scherpenzeel onaanvaardbaar" Jehovah's getuigen naar Zutphen Kabel „bloot'' 300 gulden geëist wegens belediging Mist VALLEI? Belt 10550 11079 OEFENMEESTER VAN TONGEREN NAM ONTSLAG BIJ OPHEUSDEN n Nieuwe lanen krij gen naam J. C. van Oeveren naar synode Machteloos Toneelwedstrijd van Friese ver. Burgemeester gaat niet in ambtswoning Vrachtwagens niet parkeren in Lienden GROEI WORDT BELEMMERD HU GEZELLIG ACTIEF ETEN Geen aandacht voor huidige ontwikkeling Slipgevaarlijk wegdek Levensgevaarlijke manoeuvre Doorgereden Veenendaalse presenteerde rekening U UW BURGERLIJKE STAND UITGEBREID FONDUEËN ZATERDAG 12 APRIL WAGENINGEN „lk kon toch niet ruiken, dat de weg daar gevaarlijk was", zei vrijdagmorgen de Utrechtse chauffeur W. K. op 't kantongerecht tegen de officier, mr. H. J. C. Pieters. „Ik kom regelmatig over rijksweg 25 met m'n wagen en ik had voorheen nooit iets bijzonders aan dat weggedeelte gemerkt. Volgens mij hadden ze er een betere sliplaag moeten leggen. Voordat de weg geteerd was, had je nergens last van". K. was vorig jaar herfst met zijn vrachtwagen op rijksweg 25, nabij „*t Kal koentje" in Rhenen geslipt en had een geparkeerde auto aangereden. „Er kwam een tegenligger aan en toen heb ik even m'n rem aangetikt, lk reed bovendien maar zo'n zestig kilometer. Normaal zou je daardoor nooit in een slip raken", zei K. „Het moet aan de weg gelegen hebben en dat is wel geble ken ook, want die dag hadden er op dat weggedeelte drie slippartijen plaats". Adjudant R. Postma van de Rhenen- se politie kwam bevestigen, dat de weg pas geteerd was en dat er zich op één dag drie slippartijen hadden voorge daan. „Rijkswaterstaat heeft daar nu waar schuwingsborden voor slipgevaar ge plaatst en inmiddels is een nieuwe split- laag op het wegdek aangebracht", al dus de heer Postma- Uit deze maatregelen bleek wel, dat het weggedeelte ten tijde van het onge val slipgevaarlijk was geweest. Was de verdachte erg goed bekend geweest in Rhenen, dan had hij er rekening mee kunnen houden, maar de Utrechtenaar was niet op de hoogte van het slipge vaar, constateerde mr. Pieters. „Over K's manier van rijden zijn ons te weinig gegevens bekend. We zullen moeten afgaan op hetgeen hij hier zelf naar voren heeft gebracht. Bij een snel heid van 60 kilometer en het aantippen van de rem behoeft slippen niet in de hand gewerkt te worden. Bovendien was op dat moment het slipgevaarlijk ka rakter van de weg nog op geen enkele wijze kenbaar gemaakt. Op grond hier van vraag ik ontslag van rechtsvervol ging", aldus de officier in zijn requisi toir. Rechter A. C. van den Brand sloot zich bij deze visie aan. De Arnhemse ir. W. H. L. moest zich verantwoorden, omdat hij op rijksweg 12 ter hoogte van de Zuid-Ginkel met zijn auto had ingehaald, terwijl een te genligger al zo dicht genaderd zou zijn geweest, dat deze de berm in moest om een aanrijding te voorkomen. „Na het passeren van de vrachtwa gen, was ik weer tijdig op de rechter- weghelft," beweerde L. „Tijdens de in haalmanoeuvre kreeg ik wel de indruk, dat de tegenligger dichterbij was, dan ik oorspronkelijk dacht". De bestuurder van de tegemoetkomen de wagen, de Arnhemse monteur B. A. Menting verklaarde, dat hij in een bus je van z'n werkgever met collega's 's avonds op weg naar huis was toen hij op Rijksweg 12 de wagen van ver dachte op zich zag afkomen. „Ik heb met groot licht geseind, maar er was geen andere mogelijkheid dan de berm in te gaan, waar ik twee beton nen paaltjes omver reed en de wagen verschillende keren om z'n as ging- Had ik dit niet gedaan, dan was het een grote ravage geworden en waren er onherroepelijk doden gevallen. We zul len allebei zo'n 90 kilometer gereden hebben, dan kunt u zich voorstellen, wat er bij een frontale botsing gebeurt, 't Was levensgevaarlijk zoals die man daar reed en daarom heb ik ook in Arnhem aangifte gedaan". Sportinstructeur J. M. Muller, die eveneens als getuige was opgeroepen zei: „L. ging inhalen toen dat beslist niet meer kon. Ik reed achter hem en ben gaan remmen, want ik zag al aan komen, dat er moeilijkheden zouden ont staan. K. is doorgereden en bij de afrit naar Ede heb ik z'n nummer genoteerd, wat ik later aan de betrokkene heb ge geven". De getuigen hadden de officier naar ARNHEM De directeur van een Arnhems warenhuis, de 34-jarige heer B. D. A. Hagen, woonachtig in Ooster beek, ontving in augustus vorig jaar een brief van de 48-jarige pensionhou der J. N. uit Huis ter Heide, die de Arnhemmer in beledigende termen van meineed en „smerige praktijken" beschuldigde. N. stond niet alleen terecht wegens belediging, maar ook wegens laster. Hij had namelijk aan de bankrelatie van het warenhuis, waarvan de heer Hagen di recteur is, een afschrift van de brief gestuurd. Verdachte motiveerde zijn daad als volgt: „Ik wilde dé directeur van de bank waarschuwen voor deze figuur. Door een meineed te plegen in een civiele procedure tussen ons, heeft hij me vier ennegentig gulden afhandig gemaakt. Als iemand voor een bedrag van f 94.- een meineed pleegt mijn hemel wat zal hij dan niet doen als het gaat om grotere bedragen!" Mr. Klaver vond. dat dit argument niet terzake was. „Het was een zaak tussen u en de heer Hagen", meende hij, „die bankrelatie had daar niets mee te maken. Bovendien is van sme rige praktijken niets gebleken en ook kunt u niet aantonen dat er een mein eed is gepleegd". Toch kwam het niet direct na behan deling van de zaak tot een veroordeling, zoals bij de politierechter gebruikelijk is. De officier van justitie, mr. A. So- merwil, eiste een boete van f 300,- subs, dertig dagen hechtenis en één week ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Maar in ver band met een juridische kwestie, wilde mr. Klaver zich nog eens een weekje beraden alsvorens tot vonnis te wijzen. Hij besloot schriftelijk uitspraak te doen over acht dagen. diens zeggen een zeer duidelijk beeld gegeven. „Ze zijn er beiden zeer posi tief over, dat L. inhaalde op het mo ment, dat dit niet meer verantwoord was. De enige reden om niet over ont zegging van de rijbevoegdheid te spre ken, is het feit, dat L. niet in het do cumentatieregister voorkomt. Zijn rij wijze was echter zeer gevaarlijk. Dit zijn de manoeuvres waarbij doden vallen, aldus mr. Pieters, die f 150 boete eiste. De raadsvrouwe zei, dat haar cliënt er van overtuigd was geweest, dat hij de manoeuvre kon uitvoeren zonder ge vaarsituaties te scheppen. Pas toen hij ermee bezig was, merkte hij, dat de an der dichterbij was, dan hij verwacht De getuigen van Jehovah uit Vee- nendaal zullen dit weekeind weer naar Zutphen reizen voor het bijwonen van de kringvergadering van kring Gel derland. I, die van 11 - 13 april a.s zal worden gehouden. De organisatoren hebben wederom de beschikking kunnen krijgen over de Hanzehal, die voor vergaderingen zo als Jehovah's getuigen deze houden, een schitterende gelegenheid biedt. Er worden ten minste 1600 personen ver wacht uit Arnhem, Ede, Eist, Nijme gen en een tiental andere gemeenten langs de Veluwezoom en uit de Gelder se Achterhoek. De verschillende voordrachten en le zingen zullen het thema van de gehe le vergadering toelichten, nl. „Maak een verstandig gebruik van de overge bleven tijd", naar aanleiding van 1 Ko- rinthe 7:29. had. Zij concludeerde hieruit, dat de te genligger weieens een hogere snelheid gehad kon hebben dan de maximale van negentig kilometer. (Momenteel is de snelheid op Rijksweg 12 ongelimiteerd) Rechter v- d. Brand conformeerde zich aan de eis. Het Veenendaalse inpakstertje Janny S. werd enkele maanden geleden, toen zij op haar brommer naar huis ging op een minder prettige manier van een suède mantel, een wollen jumper en een paar nylons afgeholpen. Haar brommer raakte bovendien beschadigd en Janny zelf belandde op de grond. De man, die het allemaal op z'n geweten zou hebben, bedrijfsleider A. C. van L. uit Dordrecht stond vrijdag voor de balie. Hij had het meisje niet gesneden, toen hij met zijn wagen rechtsaf sloeg, zei hij. „Ik ben bij het afslaan voor de rij- wielstrook gestopt. Dat meisje reed veel te hard en daardoor vloog ze tegen m'n wagen op. Het is misschien ook wel een beetje begrijpelijk, want iedereen wol 's avonds graag snel naar huis". Op dat moment klonkt uit de zaal een dreigende stem: „Janny doe je mond los". Dat had Janny juist al zo keurig gedaan, toen ze de officier doorrekende, wat haar schade was geweest: 179 gul den voor een nieuwe suède jas, één gul den nylons en 20 gulden voor een nieu we trui, plus een reparatierekening van ruim f 85 voor de brommer. Omdat civiele vorderingen ingesteld bij de kan tonrechter de f 200 niet mogen over schrijden, ging de Veenendaalse in op het advies, haar vordering op andere wijze binnen te krijgen, wanneer Van L. tenminste als schuldige uit de bus zou komen. Van L. was echter niet van schuld te overtuigen. „Ik had bij de hoek het gas losgela ten en heb niet gehinderd", hield hij vol. Janny S., die als getuige a charge gehoord werd, verklaarde echter, dat zij de telkens afremmende en dan weer optrekkende verdachte had willen voor bijrijden, maar dat deze haar bij het kruispunt de pas had afgesneden. Ze gaf toe te hard, ongeveer 35 kilometer per uur te hebben gereden- Verdachte vertelde, dat hijzelf met z'n wagen eveneens boven de maximum snelheid was gegaan en ongeveer 55 ki lometer had gereden. De officier eiste een boete van f 70,- die door de rechter verlaagd werd tot f 50. Janny S. verliet opgelucht de zaal. dan even a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 VEENENDAAL Burgemeester P. Bode verricht vrijdag 18 april de offi ciële ingebruikstelling van de nieuwe markt op het Dr. Slotemaker de Bru- neplein in Veenendaal-Zuid. Dat is het resultaat van de inspan ningen van de Winkeliersvereniging Zuid, die ondermeer twee jaar geleden een enquête hield onder drieduizend be woners van dit stadsgedeelte. Toen bleek dat voor een markt in Zuid veel belangstelling bestond. De nieuwe markt heeft een jaar „proeftijd", wat betekent dat in één jaar moet blijken of hij levensvatbaar is. Gezien de animo die nu al voor het openlucht-koopcentrum bestaat, is er echter weinig reden te twijfelen aan de „goede zaken" die de rond veertig stamhouders er op vrijdagmiddagen en -avonden zullen doen. De eerste marktdag zal worden op geluisterd door een boerenkapel en een draaiorgel, en de winkeliers aan het Dr. Slotemaker de Bruïneplein houden een etalagewedstrijd. In totaal hebben de voorbereidkigen voor de organisatie van de markt Ongeveer vijf jaar in beslag genomen. OPHEUSDEN/VEENENDAAL De oefenmeester van voetbalvereniging Opheusden, de heer C. J. van Tongeren, gaat zijn club aan het eind van dit seizoen verlaten. Hij heeft Opheusden twee seizoenen getraind en houdt er nu op 48-jarige leeftijd definitief mee op. De kesterense trainer maakt de indruk in verband met zijn leeftijd ontslag bij Opheusden te hebben aangevraagd en spreekt met klem de geruchten tegen, dat men bij Opheusden ontevreden zou zijn met zijn training. ,,Ik heb zelf niets van onbehagen jegens mij bij mijn club gemerkt", vertelde de heer Van Tongeren. „Integendeel, toen ik mijn ontslag indiende heeft men mij zelfs verzocht het contract te verlengen..." Maar toch gonst het in de Betuwse voetbalgemeenschap van geruchten. Spelers en bestuur van Opheusden zouden niet bepaald content zijn met het trainerschap van de heer Van Ton geren en hem een en ander duidelijk hebben laten merken in de afgelopen tijd. Van Tongeren: „Ach, wanneer het slecht gaat, heeft men wel eens kritiek. Een deel van de spelers heeft dat altijd maar het lijkt mij dat dat bij elke ver eniging wel zo is. Over -het algemeen heb ik van onbehagen niets gevoeld bij SCHERPENZEEL De gemeente raad van Scherpenzeel gaat maandag namen geven aan geprojecteerde we gen in het Plan Wittenberg. Voorgesteld wordt onder meer de verbindingsweg tussen Glashorst en Eikenlaan de naam Burgemeester Hoytema van Konijnen burglaan te geven. Voor de overige la nen worden de volgende namen voorge steld: Koningin Julianalaan, Koningin Wilhelminalaan. Prins Bernhardlaan, Prins Willem-Alexanderlaan, Prins Jo- han Frisolaan. Prins Mauritslaan en Prins Hendriklaan. AMERONGEN De Particuliere Sy node van Utrecht heeft naar de gene rale synode, welke op 13 mei in Sneek zal worden geopend, afgevaardigd de heer J. C. van Oeveren te Amerongen als secundus-diaken. De P.S. heeft een grote afvaardiging benoemd met de be doeling dat telkens een andere groep afgevaardigden een bepaalde vergader- week zal bijwonen. De afvaardiging kan dan telkens worden aangepast aan de in die week te behandelen zaken. Ook secundi zullen dus geregeld de verga dering bijwonen. Opheusden. Ik wil gewoon helemaal stoppen met het trainen van een ver eniging en vandaar mijn ontslagaan vraag". De senioren van Opheusden, dat dit seizoen voor het eerst met een eerste zaterdagelftal uitkwam, worden allen getraind door de heer Van Tongeren. Het zaterdagteam staat momenteel in de eerste klasse van de afd. Nijmegen uitstekend geklasseerd en heeft nog vol op titelkansen. Maar de zondagformatie kan niet meer ontkomen aan degrada tie. Deze ploeg tuimelde vorig seizoen uit de vierde klasse Oost van de KNVB en kan zich zelfs in de hoofdklasse van deze afdeling niet handhaven. Vergele ken met het KNVB-team is de ploeg nagenoeg ongewijzigd. Wat is de reden van dit duidelijke falen? Van Tongeren: „De vechtlust in de ploeg ontbreekt ten enen male. Alle matches van dit seizoen zijn daar een voorbeeld van. We krijgen aan de lopende band ne derlagen te slikken van 1-0 of 2-1, want onze defensie is goed. Maar de resulta ten blijven negatief en dat blijkt ook wel uit de scores doordat de frontlinie geen enkele stootkracht kan opbrengen". De secretaris van Opsheusden, de heer Schuurman, is dezelfde mening toege daan. „Ook voor mij is het zonneklaar, dat het elftal, dat op vrijwel geen en kele plaats afwijkt van het KNVB-team van vorig seizoen, voornamelijk faalt door de machteloze voorhoede". De se cretaris van de Betuwse ploeg is wel eens geconfronteerd met ontevreden heid van de spelers. Hij vertelde hier over onder meer: „Op een gegeven ogenblik zoeken de voetballers het overal. Het bestuur krijgt verwijten naar het hoofd geslingerd en ook de trainer is in zo'n geval wel eens de grote zondebok. Maar over het algemeen hebben we be paald niet te klagen over Van Tonge ren". De Kesterense oefenmeester heeft in ieder geval zyn besluit genomen. De trainer, die zelf altijd in de eerste en tweede klasse (zondag) heeft gevoetbald en later onder andere Zuilichem, Gel- dermalsen en Linge Boys onder zijn hoede heeft gehad, vertrekt „niet van wege de kritiek, maar gewoon omdat hij het genoeg heeft gevonden..." VEENENDAAL De officier van Justitie heeft geen onregelmatigheden kunnen ontdekken bij de YeenendaaLse dienst Gemeentewerken. Het door de rijksrecherche ingestelde onderzoek is thans definitief afgesloten. In de raads vergadering van 25 juni 1968 werden door het VVD-raadslid, mevrouw H. Buddingh-De Vries Lentsch, vermeende malversaties bij Gemeentewerken ter sprake gebracht. KESTEREN Ingekomen: H. J. G. Voermans van Amerongen naar Achterdorp 4 te Kesteren; W. van der Hel van Kenya naar N. Beetsstraat 6 te Kesteren; M. A. B. Metalsi van Echteld naar Ribesstraat 14 te Opheus den; J. B. Florissen; echtgenote en 2 kind. van Scherpenzeel naar Tielsestraat 14 te Opheusden; A. M. Spek van Rhe nen naar J. van Amstelstraat 26 te Kes teren; H. Verwoert van Culemborg naar Dalwagenseweg 26 te Opheusden; J. H. R. Knottnerius van Zwolle naar Boveneindsestraat 20 te Kesteren; J. Z. Bouw en echtgenote van Wageningen naar J. Catsstraat 26 te Kesteren; D. E. van Ewijk van Rhenen naar Mars dijk 1 te Kesteren; C. Smit van Ech teld naar Ooievaarstraat 17 te Opheus den. Vertrokken: A. P. van Gilst van Nijlandseweg 14 te Opheusden naar Alexanderpark 271 te Veenendaal; A. van Zetten van Kes teren naar Kortenburg 4 te Wagenin gen; J. Geurts Van Spechtstraat 4 te Opheusden naar Edeseweg 118 te Ede; R. W. Sepacua van Lijsterbesstraat 32 te Opheusden naar Liniestraat 23 te Echteld; J. Hakkert van Rijnbandijk 38 te Kesteren naar Houweg 30 te Eist; R. C. van Beusichem van Nedereind- sestraat 27 te Kesteren naar Kleuter- straat 11 te Ochten; G. M. H. van Lut- terveld van Boveneindsestraat 22 te Kesteren naar Kleuterstraat 11 te Och ten; M. A. de Wit van Lakemondse- straat 24 te Opheusden naar Hertshoorn- straat 17 te Arnhem; G. M. Tijssen van Kon. Emmalaan 19 te Kesteren naar Eikenlaan 2 te Ochten; T. van Brenk van Parallelweg 21 te Opheusden naar Kloosterpad 2 te Renkum; J. IJ. K. Weijman van Dalwagenseweg 76 te Opheusden naar Bevrijdingssingel 7 te Ochten. ELST In het kader van een to neelwedstrijd die door de gezamenlijke Friese verenigingen in Nederland wordt georganiseerd en waarin negen toneel gezelschappen uitkomen, worden woens dag 16 april drie eenakters opgevoerd. Hieraan zullen meewerken de Amersd foortse groep met „Ome knap it op", de Arnhemse groep met „In slet van tien dollar" en het gezelschap Wagenin- gen-Veenendaal met het stuk „It oan- tinken". De avond is gepland in Junushof en begint om acht uur. In de pauze wordt een verloting ge houden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de prijswinnaar. Naast de be staande jury wordt een jury uit de zaal gekozen, die gezamenlijk de winnende tonelisten zullen aanwijzen. Op de „Frie- zendag" op 26 april in Bussum zal de finale worden gehouden. De officier van justitie heeft aan bur gemeester P. Bode meegedeeld, dat hij heeft besloten de zaak te seponeren. Dit Dit'betekent dat niet tot strafrechter lijke vervolging van enig personeelslid van de dienst zal worden overgegaan. Burgemeester en wethouders van Vee nendaal achten het gewenst, teneinde mogelijk nog bestaande onzekerheden weg te nemen, dat de voorzitter van het college thans de medewerking van de ministers van binnenlandse zaken en van justitie inroept om het desbetreffen de justitiële dossier ter inzage te ver krijgen, zodat kan worden onderzocht of er misschien aanleiding zou zijn tot het treffen van maatregelen van de zij de van het college. Mevrouw Buddingh De Vries Lentsch was gistermiddag niet voor commen taar bereikbaar. Zij verblijft momen teel in Oostenrijk. SCHERPENZEEL Het gemeente- personeel van Scherpenzeel heeft don derdag kennis gemaakt met de nieuwe burgemeester de heer J. Hey. De heer Hey kwam voor het eerst officieus naar zijn nieuwe werkterrein. Donderdag is tevens bekend gemaakt dat de burgemeester op zaterdag 3 mei zal worden geïnstalleerd. Waar de heer Hey gaat wonen is nog niet bekend. Vast staat wel, zo heeft hij meegedeeld, dat hij de bestaande ambtswoning niet zal betrekken. Er zal vermoedelijk een nieuw huis voor het burgemeestersgezin moeten worden gebouwd. LIENDEN Een verordening om parkeerexcessen tegen te gaan on langs door de raad vastgesteld is vandaag in werking getreden. Een ar tikel in de verordening stelt het parke ren van een voertuig van meer dan 6 meter lang of meer dan 2 meter hoog tussen zonsop- en -ondergang strafbaar. Het betreft hier het parke ren voor een bewoond perceel, waar door het uitzicht van de bewoners hin derlijk wordt belemmerd. Dit verbod geldt niet voor het onmiddellijke in- of uitstappen van personen dan wel het onmiddellijk laden of lossen van goe deren. Burgemeester en wethouders kunnen voor het verbod ontheffing ver lenen. De Achterstraat is weer openge steld voor het verkeer in beide richtin gen. SCHERPENZEEL Dat de provinciale overheid streeft naar handhaving van een landschappelijk karakter van Scherpenzeel, teneinde de toe gankelijkheid van het Veluwe-Massief te kunnen garanderen, is begrijpelijk, maar het is geheel onbegrijpelijk, dat aan de hand van dat streven de woon functie van deze gemeente dusdanig wordt ingekrompen, dat zelfs het normale geboorteoverschot (gemiddeld 90 per jaar) onmogelijk kan worden opgevan gen. Aldus burgemeester en wethouders van Scherpenzeel in hun voorstel aan de gemeenteraad, om het „Voorontwerp Streekplan Veluwe", afkomstig van G.S. van Gelderland, af te wijzen. Al eerder heeft Scherpenzeel stelling genomen tegen het college van Gedepu teerde Staten, toen de toekomstige posi tie van de gemeente in het geding was in gesprekken over de „Ideeënschets voor de Veluwe" in 1966. Het thans verschenen streekplan be spreekt een viertal modellen van ver stedelijking. Slechts in een van die ge vallen wordt Scherpenzeel ruimte gebo- WAAR93dn we heen? VEENENDAAL Bioscopen Luxortheater, za. 19 uur, zo. 15 uur: „Fantomas contra Scotland Yard", za. 21 uur, zo. 19.30 uur, ma. 19.30 uur: „Operatie Lady C". RHENEN Bioscopen Bio, za. 20 uur, zo. 14.30 uur: „Gold- floot en zijn bikini girls". Zo. 20 uur: „Mijn naam is Pecos". UTRECHT Zaterdag 12 april Stadsschouwburg (Lucas Bolwerk): Wim en Ina Wim Sonneveld show, 20 uur. Nieuwe Kamp 13 (bij Tivoli), 20.30 uur: Muzevalcabaret met „Dwars tegen de draad". Zondag 13 april Stadsschouwburg: Voetbal happening in Utrecht (15 uur: „Ajax—Feyenoord", toneelspel van Gerben Hellinga; ver der voetbalfilms en conditietraining en vanaf 14 uur tafelvoetbal). Maandag 14 april Stadsschouwburg: „Eén vlo in 't oor" (Haagse Comedie), aanvang 20 uur. Studio voor elektronische muziek (Plom- petorengracht)21 uur, banden en pla ten met muziek uit middeleeuwen, renaissance en twintigste eeuw. Kasieno (Paardeveld)20 uur, „Poli... tic", forum met A. Vondeling, A. Keu- ne en J. Pronk. Dinsdag 15 april Stadsschouwburg: „Biografie" (Ned. Co medie), 20 uur. K. en W. (Mariaplaats) 21 uur. 2e ronde Concours Gaudemus. Studiokelder (Oudegracht 156)4 21 uur. „Dan gaan we samen", cabaret met Joris Schiks en Sjef van Rosmalen. Woensdag 16 april Stadsschouwburg: 12e Fiesta Gitana, 20 uur. Tivoli (Lepelenburg): Concert doorUSO dirigent: Vaclav Smetacek; solist: Malcolm Frager, piano: werken van Suk, Beethoven, Dvorak, aanvang 20.15 uur. Donderdag 17 april Stadsschouwburg: „Dag en nacht", Ca baret PePijn, aanvang 20 uur. K. en W.: Soloconcert van het Interna tionaal Concours voor Vertolkers van Muziek van Onze tijd, 20.15 uur. Kasieno: Folk Centrum Utrecht, 20.30 uur. VrUdag 18 april Stadsschouwburg: „Nu", Nieuw Rotter- ADVERTENTIE Nieuw - Nieuw - Nieuw - Nieuw bij „Auberge Chez Jaques", in de kelder van het panne- koekenrestaurant hotel „De Eekhoorn", Rhenen. Na een drankje aan de bar, ge zellig actief, met een mooi flesje wijn. Keuzen uit 3 fondues en 50 wijnnummers. Iedere avond geopend van 7 tot 12 uur. Nieuw - Nieuw - Nieuw - Nieuw dams Toneel, 20 uur. Pocket Theater (Bolksbeekstr.)Film avond met de films „Werkelijkheid van Karei Appel", „Lucebert" en „Con Moto", 20.30 uur. Klein Slottheater (Zinzendorflaan, Zeist) „De Voyeurs" en „Dog" van Jean Bab- tiste, 20.15 uur. Nieuwe Kamp 13: Muzevalcabaret met „Dwars tegen de draad", 20.30 uur. Bioscopen CAMERA. (Oudegracht 156), dag. 14.30, 18.45, 21 uur; zo. 14.15, 16.30. 18.45, en 21 uur: „Pas op je tellen" (Louis de Funès en Jean Gabin). CITY. (Voorstraat 89), dag. 14.30. 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „Het goud van Mackenna". FILMAC, (Vredenburg 29), vr. za., en zo. 14.30 uur en 16.30 uur: „Zet je zorgen opzij" (Laurel en Hardy). OLYMPIA. (Amsterdamsestraatweg 350) dag. 18.45 en 21 uur, wo. tevens 14.30 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: do./zo. „De smokkelaars van Oran" (Claudia Cardinale), ma./wo. „Door braak naar Shiloh". PALACE, (Vredenburg 29), dag. 12.30 14.30, 16.30, 18.45 en 21 uur (van 12.30 tot 18.30 doorlopend); za. en zo. 18.45 en 21 uur: „Sexyrella". REMBRANDT, (Oudegracht 73), dag. en zo. 14 uur en 20 uur: „Chitty, chitty, bang, bang". SCALA. (Potterstraat 16), iedere mid dag 14.30 uur; zondags 14.15 en 16.30 uur: Walt Disney's „Bambi". Iedere avond 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest" (Hitchcock). Zo. 10.30 uur: „Eugen Onegin". STUDIO, (Oudegracht 154), dag. 14.45 19 en 21.15 uur; zo. 14.30, 16.45, 19 en 21.15 uur: „The president's analyst' VREEBURG, (Vredenburg 8a), dag. 14.30 18.45 en 21.15 uur; zo. 14, 16.15, 18.45 en 21.15 uur: „Some like it hot". Nachtvoorstellingen CAMERA, (Oudegracht 156), vr. en za. 23.15 uur: „Het alledaags facisme". PALACE, (Vredenburg 29), vr. en sa. 23.30 uur: „The Chase" (Marlon Bran do en Jane Fonda). STUDIO, (Oudegracht 154), za. 23.45 uur: „The wild one" (Marlon Brando). VREEBURG, (Vredenburg 29), vr. en za. 23.30 uur: „Koningen van de zon" (Yul Brunner)- ARNHEM Zaterdag 12 april Stadsschouwburg, „Blijf zitten waar je zit", Theater, 20 uur. Zondag 13 april Korenbeurs. Gelders Kamermuziek En semble, 15 uur. Theater aan de Rijn, „Drugie Danie", 20.30 uur. Dinsdag 15 april Prinsenhofschool, Volkszanggroep o.l.v. W. F. Johanningmeyer. Woensdag 16 april Stadsschouwburg, „Helena op Ithaka", gastvoorstelling van de Koninklijke Vlaamse Schouwburg. 20 uur. Donderdag 17 april Stadsschouwburg, „En ik dan", blijspel van Annie M. G. Schmidt, 20 uur. Musis Sacrum, Gelders Orkest o.l.v. Paul Huppets, 20 uur. Bioscopen. REMBRANDT, (Velperplein), 2.30, 6.45 en 9.15 uur: „Rosemary's baby". STUDIO A, (Lange Wal), 6.45 en 9 uur: „De grote stilte". Za. zo. en wo. 2.30 uur: „Met grof geschut" (Laurel en Hardy). LUXOR. (Willemsplein), 2.30, 6.45, 9 uur „Pas op je tellen". Za. 23.30 uur:'Ge sel der erotiek. PALACE, (Bakkerstraat), 2.30, 6.45 en 9 uur: „Matt Helm en de vernielers". SASKIA, (Looierstraat), 2, 4.15, 6.45 en 9 uur: „Jungle boek". den tot werkelijke groei. In dit model is de gemeente ondergebracht bij de verstedelijking rond de Utrechtse Heu velrug. De overige modellen tonen Scher penzeel alleen als overgangslandschap. De toegestane jaarlijkse bevolkings toename tot het jaar 2000 wordt voor Scherpenzeel berekend op 12Vt promil le. „Dan zou", aldus B. en W„ „bij handhaving van het door Gedeputeerde Staten aangehouden promillage de ge meente in het jaar 2000 6.100 inwoners mogen hebben". De jaarlijkse bevol kingsgroei van de gemeente ligt in wer kelijkheid tot nu toe veel hoger, met name de laatste jaren: 1967 bijna 69 promille, en 1968 meer dan 73 promil le. Het voorontwerp hanteert gegevens van 31 mei 1966. „Aangezien vanaf die datum, tot 31 december 1968 een ge middeld groeipromillage van 37 heeft •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••a plaatsgevonden", zo stellen B. en W„ „zou vanaf 1969 tot het jaar 2000 slechts een jaarlijkse groei mogelijk zijn van rond 5 promille, wat neerkomt op 26 inwoners in 1969. Zonder meer onaan vaardbaar". Juist de woonfunctie van Scherpen zeel wordt steeds belangrijker door haar ligging ten opzichte van de Utrechtse Heuvelrug en de gemeenten Amersfoort en Veenendaal. Afgezien nog van ande re bezwaren tegen het voorontwerp streekplan kan worden gesteld dat de gemeente Scherpenzeel in het jaar 2000 geen 6.100 maar tenminste 9.500 a 10.000 inwoners zal bevatten. Hierbij is uitge gaan van een groei van 20 promille per jaar. Wanneer door de provincie een abrup te verstoring van de aan de gang zijn de ontwikkeling wordt afgewezen mag worden verondersteld dat de groei van de gemeente geleidelijk zal moeten wor den getemporiseerd. De economische functie van Scherpen zeel wordt in het voorontwerp niet eens genoemd. Vergeten wordt dat de ge meente in het centrum van de Vallei ligt en de indruk wordt gewekt dat zon der meer wordt uitgegaan van bepaal de cqfers van het jaar 1960 (nota bene 9 jaar geleden), en geen aandacht word' geschonken aan de huidige ontwikkelin gen in een gemeente", aldus (loco-)bur gemeente en wethouders. VEENENDAAL Langs de Spor laan, tussen de Brinkersteeg en de B laan ligt op het ogenblik een hoogspr ningskabel, die op verschillende pla sen „bloot" is. Van de zijde van PUEM wordt op het gevaar hiervan g wezen.

De Vallei | 1969 | | pagina 3