Ajax-trainer Rinus Michels: „Spartak is een goede ploeg, maar wij zijn niet kansloos" Spartak Damkampioenschap nu strijd om plaatsen vlak achter Sijbrands Trnava aangekomen TRAINER JAN HUCKO VERWACHT EEN OPEN STRIJD Weekendsport op radio en tv VOLLEYBALTEAM BLEEF VOORNAAMSTE KANDIDAAT VOOR WESTEUROPESE TITEL Okker in finale door Laver verslagen Geblesseerde spelers zijn terughoudend Geen meldingen met 13 goed in toto Geen Belgische G.P. te Francorchamps Westduitser Fassnacht snel in klein bad Judith Salomé snel uitgeschakeld RECORD AANTAL INSCHRIJVINGEN Boehm en Ligterink bleven op kop De Schans 3 kampioen Kromhouters tegen Ares Regen spelbreker in schoolvoetbal- toernooi KANS OP FUSIE IN ZWOLLE KLEIN Raceteam Nederland in alle grand prix Italië verslagen Geestelijke druk Uitblinkers 15 spelers WK tafeltennis Moeilijk Geen nat Onverwacht ZATERDAG 12..APRIL WASSENAAR Zestien spelers heeft trainer Rinus Michels om zich heen verzameld in hotel Duinoord aan de Wassenaarse Slag, waar Ajax zich voor bereidt op de eerste ontmoeting voor de halve finales van het Europese beker toernooi van landskampioenen tegen Spartak Trnava. Zestien spelers, de ge bruikelijke kern geen man meer dus ondanks de opgelopen blessures van Danielsson, Bals en Vasovic en de voorjaarsgriep van Muller, die zich woens dagavond openbaarde. Betekent het dat Michels meent zon dagavond in het Olympisch Stadion over al zijn spelers te kunnen beschik ken. Michels: „Zeker is het niet dat iedereen kan spelen, hoewel allen me disch in orde zijn bevonden. Maar ik heb tenslotte 16 man tot mijn beschik king en in het noodgeval kan ik er al tijd één of twee missen. Bovendien zit ik met de ploeg niet in een vreemd land. Het blijft mogelijk om in de kort ste keren nog iemand op te roepen en er zijn ook mensen gewaarschuwd, dat dat kan gebeuren. Het probleem met de blessures van Danielsson, Vasovic en Bals is dat zij wel hebben gelopen, ook hebben getraind, maar daartussen en een Europa-Cup-wedstrijd ligt een hele wereld". Vandaag komt dokter Rolink, zoals de gewoonte is dat is geen bijzonde re maatregel ook naar hier. Een de finitieve beslissing over spelen of niet spelen zal mogelijk pas vanavond, mis schien ook pas zondagmorgen worden genomen. De spelers zelf legt de affaire met de blessures toch een zekere geestelijke druk op. Het onmiskenbare voordeel is, dat de, zoals later bleek, geforceerd op timistische stemming van voor de wed strijd tegen Benfica niet aanwezig is. Ton Pronk: „Er wordt natuurlijk veel over gepraat. Als je de jongens ziet, is het minste wat je doen kunt vragen hoe het ermee gaat. Daardoor word je steeds weer op de werkelijkheid ge drukt en dat houdt weer in dat wij, ook zal zouden wij willen, gewoon niet lichtzinnig kunnen denken over de wed strijd". De geblesseerden zelf zijn terughou dend. Inge Danielsson: „Ik voel mij een beetje sloom. Ik kan er eigenlijk wei nig over zeggen, lopen gaat wel goed, maar ik weet gewoon niet of ik hele maal in orde ben. Dat zal bij de trai ning blijken". Gert Bals: „Wij hebben opdracht ge kregen niet meer over de blessures te praten. Gisteren heb ik getraind, dat ging wel. Het belangrijkste was dat ik weer op twee benen kon staan". Velibor Vasovic: „Donderdag heb ik weer getraind. Het ging niet erg best. Met die enkel kan ik wel lopen, maar ik weet niet hoe het gaat als er een bal bijkomt. Dat moet blijken als wij aan het trainen zijn. Met zo'n blessure kun je nooit zeggen ik ben honderd pro cent in orde, of tachtig of twintig. Spe len wil ik natuurlijk, maar daarover kan mijnheer Michels alleen maar oor delen. De dokter kan zeggen. Vasovic is medisch gezien hersteld, maar ik zelf alleen voel of ik pijn heb. Ik moet bij een duel beoordelen of ik er fel of voorzichtig in ga. Wanneer je niet 100 procent bent, bestaat de kans dat je een keer je been terugtrekt, wanneer je het eigenlijk vooruit moet steken. Maar wij hebben nog ruim twee dagen" Ben Muller: „Geweldig zoveel belang stelling er voor deze wedstrijd bestaat. Ik heb in mijn winkel veel meer vraag naar kaarten gehad dan bij de vorige ontmoetingen. Ik voel mij weer lekker. Woensdagavond kwam plotseling een griepje op. Ik kreeg last van mijn maag. Donderdag had ik goed koorts. Ik ben toen naar dokter Rolink gegaan, die mij een injectie heeft gegeven en daarna ben ik naar bed gegaan. De koorts is weg. Maar bij de training kan ik pas merken hoeveel ik nog waard ben". Gistermiddag zijn de spelers van Spartak Trnava op Schiphol aan gekomen. Hier twee van de „keien", links Dodias en rechts Adamec. DEN HAAG De cijfers van sport- toto 3 van het afgelopen weekeinde waren: aantal deelnemers: 794.354; bruto-inleg 1.735.196,40 gulden. Totaal prijzenbedrag: 780.838,- gulden. Er wa ren geen meldingen met 13 goed. Voor de tweede prijs is beschikbaar 312.335,20 gulden. Er waren vier deelnemers met 12 goed voorspelde uitslagen, die ieder 78.083,80 gulden ontvangen. Voor de derde prijs is 273.293,30 gulden be schikbaar. Hiervoor waren 104 aanmel dingen met 11 goed. Ieder ontvangt 2.627,80 gulden. De eerste acht uitsla gen waren door 55 deelnemers goed voorspeld. Het prijzenbedrag was hier voor 195.209,50. Ieder ontvangt 3.549,20 gulden. Trainer Michels zal vandaag en zon dag de kwaliteiten van Spartak Trnava met zijn spelers doornemen. „Het is een goede ploeg, maar wij z*jn niet kansloos Ik reken op een boeiend duel met een wisselend spel beeld. Op de belangrijk ste drie punten van voetbal: techniek, tactiek en conditie, is Spartak een vol waardige ploeg. Het gehele elftal is technisch zeer goed, er zijn zelfs duide lijke uitblinkers bij. Hun conditie is sterk. Tactisch spelen zij modern, maar het lijkt wat gewaagd. In de wedstrijden dat ik hen aan het werk zag, zijn zij niet echt onder druk geweest. Spartak speelde sterk aanval lend, zoals wij het ook doen. In de competitiewedstrijden moet de ploeg na tuurlijk wel. Zij staan bovenaan, heb ben de punten nodig, maar het gevolg is wel dat de verdediging meer „open" wordt, zodat zelfs een tegenpartij met maar slechts een paar aanvallers in de spits gevaarlijk kan zijn. Maar ik neem aan, dat Spartak, hoewel zij niet de rijke internationale ervaring bezitten, in Amsterdam tegen ons wat voorzichtiger zal spelen. Ik reken er tenminste op dat zij voor ons bang genoeg zullen zijn om geen grote risico's te durven nemen". BRUSSEL De Grote Prijs van Bel gië voor Formule I wagens, die op 8 juni op het circuit van Francorchamps zou worden gehouden, is afgelast. Jackie Stewart had op 2 maart een bezoek gebracht aan het circuit om een rapport op te stellen voor de Vereniging van Grand Prix-rijders. In dat rapport werd gesteld dat het noodzakelijk was het aanvangstijdstip van de wedstrijd te wijzigen op een regenachtige dag. Immers, wanneer het regent wordt het circuit, dat voor een belangrijk deel over gewone wegen leidt, levensgevaar lijk voor de coureurs. Desondanks be sloten de Britse en de Italiaanse rij ders niet te starten gezien de gevaren verbonden aan het circuit van Fran corchamps bij regenachtige weersom standigheden. Het NTS-sportprogramma, dat zon dag van 19.35 tot 20.10 uur via Neder land 1 wordt uitgezonden, houdt zich bezig met de volgende onderwerpen: de voetbalwedstrijd Go Ahead-PSV; de Westeuropese volleybalkampi oenschappen in Helsinki; de wielerwegwedstrijd Parijs - Rou- baix; de Ronde van Noord-Holland; de nationale kampioenschappen tur nen voor dames in Alkmaar; de U.N.-stadionloop in Utrecht. In het NRU-sportprogramma „Langs de Lijn" (14.30-17.00 uur, Hilversum II en 18.05-18.30 uur, Nederland I) wordt aandacht besteed aan: de voetbalwedstrijden DOS-Telstar, VolendamHolland Sport en Fortuna VlaardingenDe Graafschap; de nationale turnkampioenschappen voor dames in Alkmaar. In de tweede aflevering van „Langs de Lijn" (18.05-18.30) worden ook im pressies uitgezonden vanuit net Olym pisch Stadion in Amsterdam vóór de grote wedstrijd Ajax-Spartak. In het RONO-programma „Sport voor Sport" wordt zondagavond (18.30- 19.25 uur) speciale aandacht geschon ken aan de wedstrijden Go Ahead PSV, GVAVAZ '67, Vitesse—Vole- wijckers, Fortuna VI. - De Graafschap in het betaalde voetbal en Alcides - Sneek, MOW-CEC en Longa '30-SC Neede, bij de amateurs. Voorts staan op het programma ver slagen van o.a. de motocross in Hen gelo (G) en de turnkampioenschappen in Amersfoort en Alkmaar. LONG BEACH De Westduitser Hans Fassnacht, 18 jaar en eerste-jaars- student aan de universiteit van Long Beach, heeft bij de Amerikaanse zwem- kampioenschappen in klein bassin de 500 yards gewonnen in 4 minuten 33,0 seconden. Fassnacht versloeg in het pie- rebadje van Long Beach (25 yardsbaan) de tweevoudige Olympische kampioen Mark Spitz met tweetiende seconde. Officieus werd voor Fassnacht een tussentijd opgenomen na 400 meter en de chronometers werden na die af stand stilgezet op 3 minuten 59,0 secon den. Voor Fassnacht had nog geen zwem mer de 400 meter afgelegd binnen de vier minuten. Andere uitslagen waren: Heren: 100 meter schoolslag: 1. Brian Job 58,1 seconden; 2. Brian McKenzie 58.5; 200 yards rugslag: 1. Gary Hall 1 mi nuut 52.0 seconden; 2. Mitch Ivey 1.53,2; 3. Ronnie Mills 1.56,9. 100 yards vlinderslag: 1. Ross Wa les 50,5 seconden; 2. Frank Heckl 51,1. Dames: 500 yards vrije slag: 1. Vicky King 5 minuten 0,6 seconden, 2. Debbie Meyer 5.00,7. 200 yards rugslag: 1. Sue Attwood 2 minuten 7,5 seconden. 2. Ellen Feld- mann 2.10,2; 3. Lynn Skrifvars 2.11,2; 4. Kaye Hall 2.11.4. 100 yards schoolslag: 1. Sharon Wich- man 1 minuut 7,6 seconden; 2. Karen Wright 1.07.8; 3. Kim Brecht 1.07,8; 6. Jane Henne 1.09.8. CHARLOTTE In de eerste ronde van het dames-enkelspel bij het inter nationale tennistoernooi in Charlotte (North Corolina) heeft Judith Salomé met 1-6, 4-6 verloren van de Amerikaan se Kirsty Pigeon. AMSTERDAM „Ik verwacht een open strijd" was vrijwel alles, wat Jan Hucko, de trainer van Spartak Trnava, na de aankomst vrijdagmiddag op Schiphol over de komende strijd tegen Ajax wilde zeggen. Hij was overigens wat verbaasd over de berichten dat er vijf spelers van zijn ploeg lichte bles sures zouden hebben. „Iedereen is gezond", was een van de verdere uitspra ken van deze in het gezelschap van zijn superieuren bepaald niet spraakzame Tsjech. Ook uit de spelers was geen woord los te krijgen, maar dat kwam voor namelijk doordat geen van hen een westerse taal beheerst. Spartak is met 15 spelers naar ons land gekomen: Geryk, Dobias, Majer- nik, Jarabek, Hagara, Hrusecky, Mar- tinkovic, Svec, Kuna, Adamec, Kabat, Kozinka, Varadin, Farkas en Fandel. Het totale gezelschap bestaat echter uit 32 personen want behalve spelers en bestuurders van Spartak waren ook de andere spelers van het Tsjechisch elftal, dat woensdag in Rotterdam te gen Nederland uitkomt, en de bonds- officials met het toestel meegekomen. Zondag nog, direct na de wedstrijd tegen Ajax, zullen de vijf Spartak-kan- didaten voor de nationale ploeg zich bij hun vrienden voegen, die in het strandhotel in Zandvoort logeren. Spar tak zelf heeft het Motel „De Witte Bergen" verkozen, evenals de vorige tegenstander van Ajax, Benfica. MüNCHEN Meer dan 430 sportlie den uit 55 landen zullen van 17 trni. 27 april deelnemen aan de 30e wereld kampioenschappen tafeltennis in Mün- chen. Het is een recordaantal inschrij vingen. Achtenveertig herenteams spe len om de Swaythling-cup, terwijl 39 damesploegen om de Corbillon-cup zul len strijden. In het enkelspel nemen 228 heren en 149 dames deel. Bij de deelnemende landen ontbreken China en Noord-Ko rea, die te elfder ure van deelneming afzagen. Overigens ontmoet de gehele tafeltenniistop elkaar. Volgens schattin gen zullen de 114 scheidsrechters in de meer dan 3100 partijen drie tot vier mil joen slagen moeten gadeslaan. De organisatoren zullen geen moeilijk heden krijgen met volksliederen en na tionale vlaggen, want er werd een „ta- feltennisfanfare" gecomponeerd, zodat men van de nationale symbolen kan af zien. Gastheer Beieren treedt echter na tionaal op: de Westduitse functionaris sen en spelers zullen volgens besluit van de Duitse tafeltennisbond in kle derdracht gekleed gaan. OOSTVOORNE - Boehm en Ligterink hebben ook in de 12e ronde van 't toer nooi om 't Ned. jeugdkampioenschap schaken in Oostvoorne de volle winst behaald. Zij staan nu samen met 10 punten aan de kop en als ook de laat ste ronde, die vandaag wordt gespeeld, geen uitsluitsel brengt, moet er binnen veertien dagen nog een beslissingswed strijd van drie partijen worden gespeeld. De uitslagen van de twaalfde ronde luidden: Doevelaar - Odink 0-1; Hofstra - De Wolf V»-V«; Wiersma - Ligterink 0-1; V. d. Bosch - Soesilo 1-0; Korvinus - Pliester 1-0; Witt - Smeets V«-V«; Boehm - Viergever 1-0. Vrijdag werden tevens twee partijen uitgespeeld, die eerder waren afgebro ken: Wiersma - V.d. Bosch 0-1; Viergever - Doevelaar 1-0; De stand na de twaalfde ronde luidt: 1/2 Boehm en Ligterink 10 pnt; 3. Odink 9; 4/5 Korvinus en Wiersma 7V»; 6. Hofstra 7; 7. Viergever 6,5; 8. V. d. Bosch 6; 9/10/11 Soesilo, Witt en Smeets 4,5; 12 Pliester 4; 13 De Wolf 3; 14 Doevenaar 1. Het oponthoud op Schiphol, waar de Tsjechen werden verwelkomd door de Ajax-bestuurders Jaap van Praag en Jaap Hordijk en stadion-commissaris Hans Tetzner, duurde kort. Want men wilde eerst naar het motel in Laren, daar eten en vervolgens om kwart over acht onder het kunstlicht van het Olympisch Stadion gaan trainen. Om kwart over acht omdat dat de aan vangstijd van Ajax-Spartak is. Ook vanavond komen de Tsjechen op die tijd naar het stadion voor een laatste oefening. Hoe de eventuele opstelling van Spartak zondag zal zijn kon Jan Hucko niet zeggen. „Waarschijn lijk beslissen wij daarover pas zon dag". APELDOORN Ook in de voorlaatste ronde van de nationale damstr(jd is nog steeds niet beslist, welke spelers automatisch worden geplaatst voor de volgend jaar te spelen finale. De Haaksbergenaar Piet Roozenburg kwam dank zij een ze ge op Jan Bom naast Harm Wiersma, die tegen Van Dyk remise speelde. Cees Varkevisser moest een punt aan de Groningse doctorandus Douwe de Jong af staan, maar heeft toch de beste kansen, gezien het programma, dat hem vandaag te wachten staat. Het komt natuurlek de toernooispanning wel ten goede, dat nog niet alle beslissingen zyn gevallen. Dat toonden de spelers gisteren duidelijk door in vrijwel alle partijen een grote strijdlust aan de dag te leggen. Vandaag zal dat ongetwijfeld ondanks de goede wil van de deelnemers een stuk moeilijker worden. Voor het eerst sinds jaren zijn er in de laatste ronde nog vier serieuze titelkandi daten bij de jeugd. De Geldersman Gerie Geurts heeft daarbij het voordeel één punt meer te hebben verzameld dan zijn drie concurrenten; De Bruyn, Ha- van en Kok. De mogelijkheid van 'n herkamp is derhalve zowel bij de jeugd met de titel als inzet als bij de senioren voor één van de eerste vier plaatsen niet uitgesloten. Dat zou dan een machtige apotheo se kunnen zijn van de Apeldoornse dam- week, waar de gehele damwereld nog lange tijd over zal napraten. In de voorlaatste ronde was de strijdlust van de senioren allerminst uitgeblust. Ton Sijbrands gaf weer eens opnieuw een demonstratie tegen Bakker, die de Am sterdammer wel alle gelegenheid gaf met zijn lange vleugel diep in de zwarte defensie binnen te dringen. Toch verdedigde de Alblasserdammer zich uitstekend. Hij koos in de tijdnoodfa se evenwel niet de sterkste voortzetting en de nieuwe kampioen had daarna weinig moeite de laatste verzetshaar- den op te ruimen. Oud-wereldkampioen Piet Roozenburg en de IJsselsteiner Jan Bom stortten zich in een onregelmatig avontuur, waarin de Haaksbergenaar zijn tegenstander in het middenspel verraste met een damcombinatie, maar hem toch wel een dam moest toestaan. Er volgde een strijd, waarin zwart on miskenbaar de beste mogelijkheden be zat, maar aanvankelijk niet tot winnend voordeel kon komen. In de tijdnood fase liet „nestor" Jan Bom zich ech ter zijn dam ontnemen, waarna het positionele voordeel van zijn vriend en tegenstander voldoende was voor de zege. Het meest opmerkelijke in de onder ste regionen was de tweede zege van Jan de Boer. Tegen de Enschedeër Bennie Wiggers opende hij met 31-26 en daarop ontstond een duel met talrijke combinatieve dreigingen. Zwart accep teerde daarbij reeds heel vroeg een schijf op 36, die hem uiteindelijk nood lottig zou worden. Het duel vorderde bijzonder langzaam, maar op de 34-ste zet kwam de volgende stand op het bord: Zwart 12 schijven op: 6/8, 11, 13/15, 18, 23/25 en 36; Wit 12 schij ven op: 16, 21, 22, 27, 31, 38, 40, 43/45, 47 en 49. Wiggers laatste zet was 9-14? waarop de Boer de partij als volgt be ëindigde: 47-41! (36x47), 31-26 (47x50), 40-35 (50x17) 21x1. Niet moeilijk, wel verraderlijk. Ook de Bennekommer Geert van Dijk brak na (een aanvankelijk rustige ope ning tegen Harm Wiersma in een klas sieke stand in het middenspel door. De jonge Fries kreeg het even moeilijk, maar vond in de overblijvende zes-om- zes-stand het juiste antwoord om op tijd remise te bereiken, ondanks het Gelderse materiaaloverwicht. De Bennekommer hoopt, dat er van daag toch nog wel gevochten zal wor den. Immers, zijn eventuele derde of vierde plaats is mede afhankelijk van de partij, die Sijbrands en Wiersma te gen elkaar spelen. Cees Varkevisser moest tegen de Groninger Douwe de HELSINKI Italië heeft zich niet in één dag kunnen herstellen. De nederlaag tegen Finland, die de Italianen van favoriet tot figurant maakten, speelde de ploeg vrijdagavond tegen Nederland nog danig parten. De wederom zeer vecht lustige Nederlandse ploeg won in Helsinki's ijsstadion in vier sets (8-15, 15-6, 16-14, 15-11) en bleef daardoor nog steeds de voornaamste kandidaat voor de Westeuropese volleybaltitel. Jong voortdurend op zijn qui vive zijn. De noorderling had een licht terrein- voordeel bereikt, maar een offer in het gevorderde middenspel stelde Var kevisser in staat naar dam te lopen en remise te forceren. Ex-titelhouder Pie- ter Bergsma wacht nog steeds op zijn eerste winstpartij. Gisteren deelde hij de punten met de Leidenaar Evert Bronstring, die evenmin als de Fries dit jaar heeft kunnen imponeren. In het jeugdkampioenschap hebben zich gisteren weer enkel sensationele ontwikkelingen voorgedaan. In de och tendronde verspeelde de Lentenaar Ge rie Geurts een punt aan de Fries IJs brand Haven, die plotseling sterk naar voren is gekomen. De Zuidhollander Kok versloeg de Groninger Riupassa en kwam op gelijke hoogte met de Gel dersman. De Woerdenaar Arie de Bruyn klopte de veel pratende maar nog weinig presterende Zeeuw Goed hart op vrij eenvoudige wijze en nam derhalve alleen de leiding. In de tweede ronde van de dag zorg de Riupassa voor de snelste zege door een zesklapper tegen Passchier. Gerie Geurts heroverde op verrassende wijze de leidersplaats door een knappe zege op Janssen. Arie de Bruyn liet zich in het middenspel teveel in op de hem voorgeschotelde spelsoort van Haven, die na een combinatie eerst een schijf won en vervolgens op fraaie wijze ook de partijzege afdwong. De Noordhol lander Frank Teer hield Kok op een puntenverdeling, waardoor vandaag voor Geurts de titel als het ware voor het grijpen ligt. Maar ook gisteren is voor iedereen duidelijk geworden, dat het spelen van constant twee partijen ECK en WIEL De derde editie van de biljartvereniging De Schans uit Eek en Wiel is gisteravond kampioen gewor den na een extra beslissingswedstrijd te gen Ons Genoegen 3. Hiermee verover de het team de titel in de 4e klas van het district de Betuwe. Voor de zege zorgden Johan Kakebeen en F. Ver- woert Sr., die beiden wonnen, C. van Soest en W. de Wit. De cijfers 54 ma ken duidelijk dat Ons Genoegen zware tegenstand bood, maar het tenslotte toch moest afleggen. Door de voorzit ter van het district werden de prijzen en bloemen aan het team uitgereikt. De Schans 3 is de enige formatie van de biljartvereniging die het dit jaar tot een kampioenschap heeft gebracht. Zekerheid over prolongatie heeft coach Henk Blok echter nog niet. Met een uitstekend gevoel voor verhoudin gen kozen de Finnen Nederland als laatste tegenstander. En wat aanvan kelijk vergaand optimisme leek, werd werkelijkheid: in die laatste wedstrijd heeft Finland, gesteund door enkele duizenden toeschouwers, de mogelijk heid Nederland als Westeuropees kam pioen te onttronen. Henk Blok: „We moeten in ieder geval winnen. Finland is een lastige tegenstander, speelt snel en vraagt bijzondere aanpassing. Ge zien de inzet van de Nederlandse ploeg ze geven alles moet dat kunnen lukken. Het blijft voor mij echter onzeker met dat publiek en die arbi ters. Ik zal er in ieder geval op toe zien, dat er neutrale leiding komt". Italië scheen in de strijd tegen Ne derland in de eerste set de klap van donderdag te boven te zijn. Het Neder landse blok had geen vat op de snelle aanvallen en bovendien probeerden de Italianen aanvaller Bert Aalders te vermoeien door steeds op hem te ser veren. In de tweede set had Blok dan ook Aalbers door Johnny Groen ver vangen, die met enig succes de taak van spelverdeler Geert Trompetter "bleek te kunnen verlichten. De ploeg kwam weer in het juiste spel, het blok sloot beter en de slecht stoppende Ita lianen waren machteloos tegen de aan val. De vechtlust, waarmee België werd bedwongen, moest in de derde set terugkeren. Bij 14-13 kwam Neder land vijf keer op setpoint, maar zag de Italianen gelijk komen en moest toen bovendien nog zeven keer de op slag afstaan. Enthousiast juichend (Henk Blok: „Laat ze hun gevoelens maar uiten, dat ontspant, dat houdt de wil en de moed erin") sloeg Nederland terug. In de vierde set moest weer voor elk punt worden gestreden. Italië toonde zich in die set een vasthoudend tegenstander. De door de Pool Jozef Kozak geschool de Italianen werkten herhaaldelijk een achterstand weg, maar hun tegen stand brak toen bij 10-11 het Neder landse blok onpasseerbaar bleek. Finland, dat in dit Westeuropese kampioenschap onverwacht de belang rijkste' rol speelt, is als volleyballand nog pas in opkomst. Drie jaar geleden kende het land slechts duizend volley ballers, waaruit nauwelijks een repre sentatief team kon worden gevormd. Zonder over financiële middelen te be schikken, werd op bijna professioneel aandoende wijze in korte tijd een team opgebouwd, dat zich kan meten met de Westeuropese top. Het spel van de Fin nen is echter geenszins Westeuropees. In 1966 keerde bondstrainer Kainu Mikkola terug van het wereldkam pioenschap in Praag met een uitvoeri ge studie van het Japanse volleybal. Harry Sundell, de trainer van de he- renploeg, slaagde erin de Japanse spelopvatting aan de kernploeg, die sinds twee jaar eens in de drie weken vier dagen in een trainingskamp bijeen is, over te dragen. Voor dit Westeuro pese kampioenschap, dat in Finland een ongekende belangstelling geniet, werd sinds januari twee keer per maand, zelfs een keer een week, een trainingskamp georganiseerd, ondanks het feit dat de spelers alle kosten zelf moeten betalen. Dit enthousiasme maakt Harry Sun dell optimistsch voor de strijd tegen Nederland. „Wij hebben Nederland ge zien en we zijn niet bang meer. De ploeg speelt tactisch goed, maar is technisch zwak. Hoewel het Westeuro pese kampioenschap niet ons eerste doel is we willen op het volgende toernooi om het wereldkampioenschap van behoorlijke kwaliteit zijn is de wedstrijd tegen Nederland voor ons van veel betekenis. We weten dat het mogelijk is Nederland te verslaan en dat willen we nu laten zien". JOHANNESBURG In de finale he- renenkel van de open tenniskampioen schappen van Zuid-Afrika heeft de Aus traliër Rod Laver Tom Okker, de win naar van vorig jaar, verslagen. De set standen waren 6-3, 8-10 en 6-3. Okker heeft in de finale van het he renenkelspel van de open Zuidafrikaan- se tenniskampioenschappen tegen Rod Laver slechts enkele ogenblikken op prolongatie van zijn vorig jaar verover de titel mogen hopen. Dat gebeurde in de tweede set. Nadat de Nederlandse kampioen de eerste set kansloos met 6-3 had verloren en in de tweede met 3-0 achterstond, hervond hij ineens het ritme, dat hem vorig jaar op de ten nisbanen tot zo'n gevreesd tegenstan der had gemaakt. Rod Laver, tot dan toe ongenaakbaar, moest terug of hij wilde of niet. De keiharde services, waarmee de „Rockhampton rocket" Okker in de eerste set om de oren had geslagen, werden nu ineens geretou- neerd. Daarenboven scheen de precisie, waarmee de Wimbledonkampioen in de eerste set de ene na de andere lob had losgelaten, te zijn verdwenen. Okker liep zijn achterstand in. Op de hem be kende wijze. Lichtvoetig en pijlsnel „haalde" de Nederlander elke bal, die Laver over het net plaatste en ook de services van Nederlands enige tennis- professional bezorgden Laver veel meer last dan voorheen. Bij de stand 8-8, op een moment, dat de volgepakte tribunes in het Ellis- park in Johannesburg de brandend he te zon geheel waren vergeten, zakte Okker echter plotseling weg. Laver trok onmiddellijk het initiatief tot zich en serveerde de partij prompt uit. In de laatste set is Okker geen moment gevaarlijk meer kunnen wor den. Laver won zoals hij wilde met met 6-3. Voor Okker was er overigens nog een „troostprijsje" van zevendui zend gulden weggelegd. Rod Laver ont ving vierduizend gulden meer. De finale van het dames-dubbelsspel werd gewonnen door Ann Jones (Groofc- Brittannië) en Frangoise Durr (Frank rijk), die het Amerikaans-Britse duo Nancy Richey/Virginia Wade in drie sets versloegen: 6-2, 3-6, 6-4. Tom Okker bereikte in het gemengd dubbelspel de halve finale. Samen met zijn Zuidafrikaanse partner Annettè du Plooy won hij in drie sets van het Zuid afrikaanse dubbel Frew McMillan/Pat Walkden. De setcijfers waren 6-4, 3-6 en 6-2. De overige uitslagen luidden: Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Maud/Wade (GB) - Yuill/Rossow (ZA) 6-4, 6-3; Gonzales/Durr (VS/Fr) - Ralston/King (VS) 3-6. 6-3, 6-4. per dag zelfs voor de beste jeugdspe lers echt te veel van het goede is. Bo vendien zou een strengere selectie van de kampioenen een verbetering van het spelpeil ongetwijfeld in de hand werken. De uitslagen: senioren: tiende ron de: De Boer - Wiggers 2-0; De Jong - Varkevisser 1-1; Brónstring - Bergsma 1-1; Sijbrands - Bakker 2-0; Van Dijk - Wiersma 1-1; Bom - Roozenburg 0-2. De stand: 1. Sijbrands 19; 2. en 3. Roo zenburg en Wiersma 13; 4. en 5. Van Dijk en Varkevisser 12; 6/8. Bom, Bronstring en De Jong 9; 9. Bergsma 8; 10. De Boer 7; 11. Bakker 5; 12. Wiggers 4. Jeugd: negende ronde: De Bruyn - Goedhart 2-0; Haven - Geurts 1-1; Hor dijk - Teer 1-1; Janssen - Steenbergen 2-0; Kok - Riupassa 2-0; Maertzdorf - Passchier 0-2; tiende ronde: De Bruyn - Haven 0-2; Hordijk - Goedhart 1-1; Janssen - Geurts 0-2; Kok - Teer 1-1; Maertzdorf - Steenbergen 1-1; Pas schier - Riupassa 0-2. De stand: 1. Geurts 14; 2/4. De Bruyn, Haven en Kok 13; 5. Riupassa 12; 6/8. Jansen, Maertzdorf en Teer 10; 9. Passchier 9; 10. Steenbergen 7; 11. Goedhart 5; 12. Hordijk 4. TIEL Het eerste herenelftal van Kromhouters krijgt zondag bezoek van Ares uit Apeldoorn. De dames ontvan gen thuis Hengelo. Uitwedstrijden zijn vastgesteld voor de veteranen tegen Oosterbeek, heren 2 tegen Upward 4, heren 3 tegen Up ward 8 en dames 2 tegen Upward 5. De opstellingen luiden: Heren I: doel: P. van Herwijnen; achter: J. van Mourik, B. Rouwhorst en v. Bockweg; midden: G- Corver en F. Dortland; voor: J. Jaspers, J. van Doesburg, J. P. Krijger, Ch. Sivre en J. Corver. Dames: doel: A. van Ommeren; ach ter: R. van Steen wijk, P. Corver en M. Dam; midden: I. van Herk en I. Da vids; voor: J. Boudewijk, D. Marres, H. Telkamp, W. Sonneveldt en H. van Beusichem. APELDOORN De regen is gisteren als spelbreker opgetreden in het schoolvoetbaltoernooi. De velden wer den onbespeelbaar en tengevolge daar van konden de finales in de C- en D- groep niet worden gespeeld. De fina les in de A- en B-groep kwamen nog wel tot een einde en in beide groepen moesten strafschoppen de beslissing brengen. In de A-groep speelde de St.-Joseph- school met 1 gelijk tegen de Pesta- lozzischool. Eerstgenoemde school ver overde de beker doordat ze de straf schoppen het beste nam. In de B-groep werd de strijd tussen de LTS-Molenstraat en de KHBS even eens met 11 beëindigd. Hier nam de LTS de strafschoppen het beste. De finales in de overige groepen wor den nu gespeeld op vrijdag 25 april om 18 uur. De prijsuitreiking heeft op de zelfde dag des avonds om 20 uur plaats. ZWOLLE De kans, dat er een ge zamenlijke stichting betaald voetbal in Zwolle komt, is heel klein gewor den. PEC, een van de twee gespreks partners, heeft zich namelijk terugge trokken bij de onderhandelingen, die onder leiding staan van KNVB-vice- voorzitter, de heer J. W. van Marle. Voorzitter G. C. Duijn van PEC: „Wij zijn het wachten beu en gelet op onze eigen reorganisatieplannen zijn wij in een positie gekomen die het ons onmo gelijk maakt nog langer af te wachten. Wij hebben besloten op eigen kom pas verder te varen". Gaat PEC dus zelfstandig met het betaalde voetbal door, ook bij Zwolse Boys zijn reorga nisatieplannen van de afdeling betaald voetbal aangekondigd. De leiding is thans in handen van een geheel nieuw driemanschap, dat carte blanche van het Boys bestuur heeft gekregen^ Door het besluit van PEC op eigen benen te willen blijven staan, lijken de bedoe lingen van de heer Van Marle te wor den doorkruist, hoewel hij zijn pogin gen nog niet heeft gestaakt. ZANDVOORT Het Motorraceteam Nederland zal het komende seizoen bij alle Grand Prix-evenementen, tellend voor de wereldkampioenschappen, ver tegenwoordigd zijn. De 50 cc-rijders Aalt Toersen, Jan de Vries, Paul Lo- dewijkx, Martin Mijwaart en Cees van Dongen zullen voor alle wedstrijden worden ingeschreven. Dat geldt ook voor Van Dongen en Jan Huberts in de 125 cc-klasse en Theo Louwers in de 350-cc- en de halve-literklasse. De overige leden van de A-ploeg van het MRTN zullen alleen in de Asser TT in actie komen en worden aangemeld voor de Belgische en Westduitse Grand Prix. O Het programma voor het Neder landse waterpolozevental, dat zal deel nemen aan het van 9 tot en met 14 september a.s. in Boedapest te hou den toernooi om de „Coppa Hungaria", luidt als volgt: 9/9 tegen de Sovjet Unie, 10/9 tegen Zuidslavië, U/9 tegen Hongarije, 13/9 tegen Oost-Duitsland en 14/9 tegen Italië. Er zal in dit toer nooi worden gespeeld volgens de nieu we regels zonder strafpunten. De afgebroken partij uit de twee de ronde van de schaaktweekamp om de wereldtitel dames, tussen Nona Ga- prindaschwili en Alia Kuschnir, is zon der verder spelen in remise geëindigd. Na twee ronden is de stand 1,5 - 0,5 in het voordeel van Kuschnir. De der de partij wordt vandaag gespeeld.

De Vallei | 1969 | | pagina 9