Reparaties aan lokalen openbare school Leersum zijn kosten niet waard VZC UITGEBEKERD Laatste kans op Koninginnefeest Duitsers wil den huurauto van de hand doen Gehandicapte jeugd gaat uit met NBM Schaatsploeg kwam in Leersum op krachten De Adelaar" te gast in Scherpenzeel Voogt en De Koning nemen deel aan Grand Prix Bel-Air Veiling Kesteren Dakbedekking is zo poreus als een vergietmuren slaan door Belt 10550 11079 Brandweer in actie voor schoorsteen brand Veenendalers weer ten onder tegen krachtiger aartsvijand „Oud- Renswoude" op excursie naar Koepelkerk Auto over de kop Vergunningen voor kersenverkoop Snackbar aan Nieuweweg open Veel interesse voor volleybal in Scherpenzeel Ruim drie mille voor kraam kliniek in Kenya Tweede vergadering Bejaardenavond door ziekte slecht bezocht Be j aardencomité sluit seizoen Sportlieden aan de schop Verloting van A.S.V. „Sparta" Geslaagd Ruilavond van „Tri market" Eerste steen gelegd voor jeugdcentrum Gastarbeider bestolen VERROT Pech UIT HET ZAKENLEVEN Geen overleg Wielrennen Wielrennen Damuitslagen MAANDAG 14 APRIL 1969 LEERSUM Schilders en andere reparateurs zijn in Leersum bezig met een operatie waarvan bekend is dat 't een mislukking zal worden. Het zor genkind is de oude openbare school annex neutrale kleuterschool waarvan het dak zo poreus is als een vergiet. De oude schoollokalen verkeren verregaande staat van ontbinding. Toch is het de bedoeling dat hierin straks weer onderwijs gegeven wordt, want de lokaliteiten zijn niet definitief afge keurd en het is zelfs de vraag of dat binnenkort het geval zal zijn, want ze worden „opgeknapt". Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat drie lokalen van de openbare lage re school door de gemeente zouden wor den gesloopt, omdat er niets aan te herstellen valt. Niettemin is onlangs één lokaal geheel ontruimd en doet een schilder zijn best alles een beetje toon baar te maken. Hij is daarmee bijna gereed. Dezer dagen echter bleek dat de regen duidelijke sporen heeft achterge laten, zodat men wel opnieuw kan be ginnen. Waarom?, zo vraagt men zich in Leersum wordt geld ten koste gelegd aan deze opknapbeurt (waaraan op zichzelf geen enkele eer te behalen valt) terwijl wellicht na de grote schoolva kantie de beschikking verkregen wordt over een nieuw semi-permanent ge bouw dat aan de overkant van de rijks weg'gebouwd wordt? De dakbedekking van de lokalen zijn totaal verrot en ook de muren slaan overal door. In deze ongezonde omge ving wordt straks weer les gegeven en dat geldt zeker voor het lokaal van de neutrale kleuterschool. Dit wordt in or- de gemaakt om binnenkort leerlingen van de school met de Bijbel die de expansie nauwelijks het hoofd kan bie den onderdak te verschaffen. Overi gens krijgt ook deze onderwijsinstelling wellicht op korte termijn de beschik king over een nieuw semi-permanent gebouw. Met emmertjes en potjes (zie foto) wordt het regenwater keurig op gevangen. Hoe doet men dat straks als er leerlingensets staan? Daar waar het lekt zal dan wel een emmertje op de vloer komen te staan Al met al een trieste zaak. Met emmertjes en pannetjes wordt het regenwater in de klas opgevangen van de neutrale kleuter school. Straks'' komen hier kinderen in van de school met de bijbel, tenminste dat ligt in de bedoeling. Schilders hebben een lokaal van de openbare school proberen op te knappen. Ook zij kunnen wel weer op nieuw beginnen, wat nog voor ze ge heel gereed gekomen zijn heeft lek kage de bekende sporen achter ge laten. dan •ven a.u.b. voor Veenendaal Tot uur 17.30 Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. N we Voor Rhenen 3320 Veenendaalseweg 59 VEENENDAAL De koop die twee jonge Duitsers afkomstig uit het Ruhr- gebied de Veenendaalse autohandelaar P. zondag voorstelden was juist even te mooi om zonder luchtje te zijn. P. kwam met het duo aan het politiebu reau en vertelde dat de Duitsers hem een nog jonge Opel Kadett hadden aan geboden voor f 1300. Bij onderzoek bleek dat de wagen in Keulen was ge huurd. Het tweetal werd na overleg met de officier van Justitie over de grens gezet. De eigenaar van het Keul se verhuurbedrijf kan zijn wagen van daag in Veenendaal in ontvangst komen nemen. Kees Verkerk ontkwam er niet aan om handtekeningen uit te de len aan de Leersumse jeugd. OPHEUSDEN De brandweer moest zaterdagavond in actie komen voor een schuurbrand in het woonhuis van dr. J. B. aan de Burg. Lodderstraat. De brand was vermoedelijk ontstaan door het veel stoken van hout in de open haard. Met het vegen van de schoorsteen werd het gevaar voor uit breiding van de brand bezworen. GOUDA De herenploeg van VZC heeft in Gouda de grote rivaal van verle den jaar. De Gouwe uit Waddinxveen. niet kunnen bedwingen. Het werd in het kleine overdekte had in Gouda een felle strijd, waarin De Gouwe de bo ventoon voerde. De jonge krachten van VZC waren niet opgewassen tegen het krachtige geweld var !De Gouwe, dat met name veel voordeel trok uit de „lijf aan lijf'-gevechten. De eerste helft van de strijd sloot VZC af met een 2-1 achterstand. In de laatste twee fasen echter gaven de grote routine en de man kracht van De Gouwe de doorslag waardoor VZC met een 6-2 nederlaag ge noegen moest nemen. De strijd golfde aanvankelijk wat op en neer, maar het was toch de gevaar lijke middenvoor van De Gouwe, Troost, die zijn ploeg met een keiharde om haal de leiding gaf (1-0). Vlak daarop scoorde VZC de gelijkmaker door Wim van der Meer (11). Vlak voor het einde van het eerste spelgedeelte zag middenvoor Troost toch weer kans uit een scrimmage voor het VZC-doel 21 aan te tekenen. In de tweede spelfase had VZC be paald pech. Jan Bos knalde rakelings over en Henk Uri schoot keihard op de paal. Nadat een doelpunt van Wim van der Meer om dubieuze redenen werd afgekeurd, regende het vrije wor pen. De Gouwe kon niet anders dan de snelle VZC'ers met geweld afstoppen en slaagde daarin niet uitstekend. Maar ook de thuisclub scoorde niet in dit spel gedeelte. In de derde speelfase vielen de doel punten. Allereerst kreeg De Gouwe een strafschop te nemen, die feilloos werd benut. (3-1). De VZC ploeg verzuimde hierna een sluitende mandekking toe te passen, waardoor de rechts-voor van De Gou we even de ruimte kreeg en uit vrije positie onhoudbaar voor goalie Henk van der Meer inschoot (4-1). Henk Uri schoot vervolgens een paar maal rake lings naast en ook Wim van der Meer kon zijn lange rushes niet bekronen met een doelpunt. Steeds strandde hij op een kluwen verdedigers van De Gouwe. RENSWOUDE Vrijdagavond 18 april zal de vereniging „Oud Renswou- de" een excursie houden naar de Ned. Herv. Koepel kerk. Het is de leden toe gestaan introducés mee te brengen ELST In de nacht van zaterdag op zondag sloeg een personenauto op de Cu- neraweg ter hoogte van de Brinker- steeg enkele malen over de kop door dat de bestuurder, de 47-jarige V. uit Veenendaal, vermoedelijk onwel raak te. De Veenendaler werd slechts licht gewond maar zijn wagen werd totaal vernield. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen maken belangheb benden er op attent, dat de verkoop van kersen uit de boomgaarden in de Nude verboden is zonder vergunning van hun college. Een dergelijke vergun ning dient vóór 15 mei 1969 schriftelijk te worden aangevraagd. Zij wijzen er op, dat aan deze ver gunning in ieder geval de volgende voorwaarden zullen worden verbonden: a. de verkoop van uitsluitend kersen mag alleen geschieden in de periode van 15 juni 1969 tot en met 31 juli 1969; b. de verkooppunten dienen uiterlijk 2 augustus 1969 te zijn afgebroken en uit de boomgaarden te zijn verwijderd. Rhenen, 11 april 1969 Burgemeester en Wethouders voornoemd, Secretaris, W. C. Pieters. Burgemeester, Mr. J. Deen, Lb. EDERVEEN Zaterdagmiddag vond aan de Nieuweweg de opening plaats van de snackbar „Trefpunt". De eige naar, de heer H. A. v. Manen kan bij zonder trots zijn op de naar de eisen des tijds ingerichte snackbar. Bij de ope ning was het bijzonder druk. De heer v. Manen kreeg talrijke bloemstukken aangeboden wat een feestelijke tint gaf aan de moderne snackbar. De kinde ren kregen bij de opening gratis patat en voor de ouderen was er een speciale aanbieding. SCHERPENZEEL Er is in Scher penzeel zoveel belangstelling voor de oprichting van een volleybalvereniging dat de initiatiefnemers hebben beslo ten om op vrijdag 18 april een verga dering te houden om te komen tot het oprichten van een vereniging. De verga dering vind plaats in hotel Boszicht. Naast het benoemen van een bestuur zal besproken worden welke avond het meest geschikt is. Om de vereniging te kunnen laten starten moet men wach ten tot de eierhal klaar is voor de bin- nen-sporten. SCHERPENZEEL De bazar van de zendingskrans van de Ned. Herv. Kerk voor de inrichting van de kraam kliniek in Kenia is een groot succes ge worden. In totaal werd een bedrag van f 3039,16 bijeengebracht voor dit doel. RESTEREN Woensdagavond vindt in café De Kuip te Resteren de jaar vergadering plaats van de oranjever eniging „Prinses Juliana" Enkele we ken geleden moest deze bijeenkomst op het laatste ogenblik worden verscho ven naar een andere datum, omdat geen der leden de vergadering bezocht. De festiviteiten op Koninginnedag in Kesteren kwamen hierdoor aan een zij- RHENEN Op 16 april gaat de NBM op stap met ruim 450 gehandicapte kin deren, die afkomstig zijn uit Ede, Wa- geningen, Bennekom, Rhenen en Vee nendaal. Deze dag, die ruim f 2000 gaat kosten wordt betaald door de personeels leden van de maatschappij, terwijl de directie medewerking verleent in de vorm van het beschikbaar stellen van 12 autobussen met personeel. De reis begint 's ochtends om 9 uur in Veenendaal, waar de kinderen met muziek uitgeleide worden gedaan. 's Avonds komen ze daar ook weer terug, waar opnieuw voor de nodige muzikale luister wordt gezorgd. De tocht gaat naar Harderwijk waar onder andere „Flipper" en de speeltuin worden bezocht. De kinderen worden rijkelijk getrakteerd. De Nobo in Ede schonk ondermeer een grote hoeveel heid spritskoeken voor de kinderen. den draadje te hangen. Het bestuur van de oranjevereniging richt zich nu met een hernieuwde oproep tot de leden voor het bijwonen van de jaarvergade ring. Men wijst er op, dat niet alleen bestuur, maar ook leden een bepaalde verantwoording dragen. Naast het huishoudelijke gedeelte van de vergadering staat de bespreking van de festiviteiten op Koninginnedag op de agenda. Bovendien zal men zich tijdens de vergadering van woensdag avond reeds beraden over de feeste lijkheden die volgend jaar aan de orde zijn. Dan geldt immers ook bevrijdings dag (5 mei) weer als feestdag. RESTEREN Dezer dagen werd de laatste ontspanningsavond voor de be jaarden uit Kesteren e.o. gehouden in de zaal van de heer G. M. van Verse- veld. De opkomst van de bejaarden viel wat tegen, maar dat kwam doordat er veel zieken waren. De heer R. de Jongh, wethouder van Kesteren heette de aanwezigen welkom. Deze avond werd gevuld door het optreden van de Tiroler Kapel, de Zingende Nichtjes, de gymnastiekvereniging uit Dodewaard, Jack Miles en de Betuwe Zusjes- In de pauze werd een verloting ge houden om de kosten te dekken. Na af loop was er gelegenheid tot dansen, waarvan door de bejaarden intensief gebruik werd gemaakt. Het kan een goed geslaagde avond worden genoemd. In het vierde en laatste spelgedeelte ging VZC met te weinig overleg in de aanval. Uit en afgeslagen aanval van VZC kon De Gouwe met een man meer op de VZC-veste af stevenen en dit betekende 5-1. Ditzelfde herhaalde zich nog eens en weer buitten de ge routineerde Gouwe-spelers de numerie ke meerderheid uit (61). Nadat Wim van der Meer op de lat had geschoten zag hij even later zijn harde zwoegen beloond. Van grote af stand kogelde hij feilloos in, waardoor de stand op 6-2 werd gebracht. VZC bleef in de laatste fase sterk aandringen, doch de ploeg zag de gro te inzet niet beloond. Wederom had men verloren van aartsvijand De Gouwe na een wat onbevredigend gevecht. VZC is door deze nederlaag voor verdere deel name aan de bekercompetitie uitge schakeld. RENSWOUDE De maandelijkse bijeenkomst van bejaarden te Renswou- de zal woensdagmiddag 16 april wor den gehouden om half drie in Rehoboth Voor deze middag is de heer Held (hoofd Christelijke school) uitgenodigd, om, aan de hand van dia's, te komen spreken over de Ned. Antillen, met na me Suriname. Het bestuur rekent op aller opkomst, te meer daar het de laatste middag van dit seizoen is. Voor eventueel halen en brengen kan men zich weer vervoegen bij Ds. v. d. Peut en de heer Van Dijk, v. Reedeweg te Renswoude. KESTEREN De prijzen van de aangevoerde produkten bij de veiling te Kesteren waren als volgt Goudreinette I 65-75: 104, I 75-85: 121 I 85-95: 114. Golden Delicious: II 60-65: 25-29, II 65-70: 34-39, II 70-75: 42-48, H 75-80 44-47, n 80-85: 44-45; Jonathan: II 60-65: 30-35, II 65-70 40-43, H 70-75: 44-48, II 75-80: 46-47; LombartscalvilleI 60-65: 42, I 65-70 54, I 70-75: 63, I 75-80:56, I 80-85: 52, II 65-75: 43, II 75-85: 48, II 80-90: 46 Conference: II 55-60: 32-45, II 60-70 42-57, I 55-60: 47, I 60-70: 58; KasaardbeienEI 170-200 per doosje a 200 gram, I 140-170 per doosje a 200 gram; Kievitseieren: 41-59 cent per stuk. Prijzen genoteerd in centen per kg., ten zij anders is vermeld. LEERSUM Zaterdagmiddag was het voor de eigenaar van Jachthuis „Dara- lust", de heer Tom Gerritse, een hele eer in zijn sfeervolle zaak de Nederlandse schaatsploeg te mogen ontvangen. Bij de schaatsploeg waren zowel de dames als de heren aanwezig, alsmede de coach, Leen Pfrommer. Het gezelschap was op doorreis van Hoogeveen, waar Jan Bols is gehuldigd naar Puttershoek, de woon plaats van Kees Verkerk. Hier zou later op de middag de huldiging plaatsvinden van Kees Verkerk en er zou een voetbalwedstrijd worden gespeeld. In Jachthuis Damlust werd de schaatsploeg verwelkomd door de bur gemeester van Leersum, mevr. s' Ja cob des Bouvrie. Zij vertelde bijzonder verheugd te zijn, met het bezoek van de schaatsploeg aan Leersum. Mevrouw s' Jacob die bijzonder sport-minded is, vertelde tijdens de wedstrijden op de ,.v. bijzonder te hebben meegeleefd met de prestaties. „Ik vind het nu een hele eer u allen hier in levenden lijve te mogen ontmoeten". Namens de Mid denstandsvereniging „Aller Belang" bood zij Ans Schut en Kees Verkerk een herinnering aan. De dochter van de heer Gerritse, Ca- tharina, kreeg de kans van haar leven om haar idool, Kees Verkerk, een sou venir van Leersum te kunnen aanbie den. In de namiddag zouden enkele schaat sers in Puttershoek moeten voetballen, maar het leek er op dat de conditie niet helmaal meer aanwezig was. Ard Schenk vertelde dat hij in verband met de huldiging bij Jan Bols veel te laat naar bed was gegaan. Waarschijnlijk heeft de goed verzorgde maaltijd in Jachthuis Damlust de jongens weer de nodige kracht gegeven. KESTEREN Zaterdag is een begin gemaakt met het graafwerk voor de fundering voor het clubgebouw op het sportcomplex „De Lede" te Kesteren. Het ontgraven werd door de leden zelf uitgevoerd. Ondanks het slechte weer was de opkomst groot, maar om ongeveer negen uur moest men ten ge volge van het slechte weer de werk zaamheden staken. Volgende week hoopt men opnieuw met frisse moed en goed weer verder te gaan. Iedereen die dan de helpende hand wil bieden is van harte welkom, OPHEUSDEN De Algemene Sport vereniging Sparta '57 te Opheusden or ganiseert weer een verloting. Als prij zen zijn beschikbaar een geslacht var ken, kinderfiets, stoomstrijkijzer en vel andere prijzen. De trekking zal plaats vinden op vrijdag 25 april tijdens de grote bingo-avond die in café van Broekhuijze gehouden zal worden. SCHERPENZEEL De heer Cor van den Ham deed in de afgelopen week examen aan de internationale vakschool voor etalage, decoratie en reclamekunst te Almelo. Hij slaagde hierbij met lof voor het diploma etaleur. Dat deze lof niet ongegrond was kan men opmaken uit het feit dat hij van de 155 kandidaten de beste cijfers had. VEENENDAAL Dinsdagavond 15 april wordt in één van de SKF-kantines weer een ruilavond gehouden van de postzegelvereniging „Frimaket". Deze ruilavond is deze keer weer gecombineerd met een postzegelveiling, zodat er naast het gebruikelijke ruilen ook gelegenheid is tot aankoop van een aantal zegels. Niet alleen de SKF-leden zijn welkom maar ook alle niet-leden kunnen deze avond bezoeken. AMERONGEN Zaterdag jl. vond onder grote belangstelling de eerste steenlegging plaats voor het Jeugdcen trum van de Hervormde gemeente, aan de Nederstraat door mevr. Von Ilseman gravin van Aldenburg Bentinck. In het gebouw zullen kerkelijke bijeenkomsten, jeugdontmoetingen, instuif enz. gehou den kunnen worden. Verwacht wordt, dat het gebouw met enkele maanden klaar zal zijn. VEENENDAAL Dinsdag 15 april 19.30 uur Geref. Kerk in Ned. (Fluiter straat) Ds. J. de Groot uit Rijssen. ffl SCHERPENZEEL „De Valleiren ners uit Scherpenzeel traden zaterdag middag als gastheer op van „De Ade laar" uit Apeldoorn. In deze clubont moeting op de Moorst, die onder barre weersomstandigheden werd verreden, werd bijzonder fel gestreden. Bij de 8- en 9-jarigen was de hoogst# eer voor J. Steur van „De Adelaar". Bij de 10- en 11-jarigen werd H. Jeths winnaar én in de categorie 12- en 13- jarigen was de eerste plaats voor P. v. d. Heuvel. Bij de adspiranten gingen er 15 ren ners van start om 6 ronden te draaien. Er vormde zich al snel een kopgroep, die. enige ronden gehandhaafd bleef. Alex Bongers wist even uit de groep te ontsnappen, maar werd toch weer teruggehaald. Ted Sas werd door een windvlaag de sloot ingedrukt en kon daarna geen aansluiting .meer met de kopgroep krijgen, waarin 4 man over bleven. Ook Chris Bongers werd door de wind van de weg gevaagd en moest de strijd staken. In de val nam hij zijn broe Alex mee, maar deze wist zich weer in het zadel te werken. Uitslag: 1. L. Steur; 2. H. Lubber- dink; 2. A. Bongers (allen Adelaar); 10. T. Sas; 11. E. Blotenburg; 13. A. Langelaar (Valleirenners). De nieuwelingen reden 12 ronden. De Groot demarreerde al vroeg, maar werd door Zillig en Möhlman na 3 ron den teruggehaald. Hij kon Zillig en Möhlman niet meer bijhouden en draaide de rest van de koers in zijn eentje achter de twee koplopers. De rest van het peloton viel in groepje# uiteen. G. Langelaar reed in de laat ste ronden lek en kon de eindstreep niet meer halen. Uitslag: 1. B. Zillig; 2. G. Möhlman; 1. J. d Groot; 4. A. Aartsen (allen Ade laar); 5. R. Sas; 6. C. Jansen; 11. B. Quint; 12. J. Hoksbergen (Valleiren ners). In hotel Marktzicht werden evenal# de vorige week de prijzen uitgereikt. SCHERPENZEEL De bekende Scherpenzeelse wieleramateurs Arnold Voogt en Matti de Koning komen steeds meer in de belangstelling- De KNWÜ die de twee renners van 25 april tot 1 mei afvaardigt naar Frankrijk voor een grote etappewedstrijd, heeft dez«r dagen besloten het veelbelovende duo niet onmiddellijk te laten terugkeren naar Nederland. De Wielerunie heeft Voogt en De Ko ning, samen met Zoetemelk uit Rijpwe- tering, namelijk ook laten inschrijven voor de Grand Prix Bel-Air in Luxem burg, die op 3 mei van start gaat. Als ploegleider is aangewezen de heer Krott, terwijl Joop Middellink aio coach fungeert. VEENENDAAL Door een in Vee nendaal verblijvende gastarbeider werd aangifte gedaan dat van hem een paar schoenen waren ontvreemd die hij juist tevoren had gekocht. De Marokkaan was in een warenhuis bezig met het passen van een pantalon toen een gauw dief zich over zijn nieuwe stappers ont fermde. De politie heeft de zaak in on derzoek. AMERONGEN De uitslagen in de onderlinge competitie van de Amerongse Damclub waren als volgt: M. Klein veld -.Veldhuizen 0-2; v. Ewijk - G. v. Zo- meres 2-0; v.d. Berg - Aved Grift 1-1: E.v. Zomeren - Maris 0-2; A. Klein- veld - Meijer 0-2; M. v.d. Grift - Visser 1-1; v. Loon - V. Dam 2-0; Rebergen - Derksen 2-0.

De Vallei | 1969 | | pagina 3