Volleybalteam kon Westeuropese titel niet prolongeren Ree behield schaaktitel ANS HEERSCHOP Nederlands turnkampioene Voetbal in het buitenland Resultaten eerste Assers Uitslagen draverijen Damesvolleybalteam won van Israël Boehm en Ligterink gaan tweekamp spelen Nationaal clubrecord 4 x 400 meter dames Cora Stins jeugdkampioene bij het turnen Okker won titel in gemengd dubbelspel Door beter setgemiddelde ging de triomf naar de Belgen Maria Gommers opnieuw eerste CHIO te Nice Ploeg voor EK damesturnen Engeland Duitsland België Frankrijk Italië Spanje Nationale titelstrijd bracht geen beslissing Geen vat Karakteristiek Snel te boven Geen enkel risico Hopeloze opgave Super Prestige Pernod Hilversum Wolvega Duindigt Groningen MAANDAG 14 APRIL 1969 HELSINKI In de chaos, die zaterdagavond in de Jaahalli in Helsinki heers te, is België het minst geschonden gebleven. Anderhalf uur hebben 4000 dol geworden Finnen de illusie gehad hun land voor de eerste keer Westeuropees volleybalkampioen te zien worden. Daarna sloeg de roes van de overwinning over op Nederland. Op het beslissende moment, aan het einde van een won derlijk wisselvallig gevecht tussen Nederland en Finland, bracht een opmer king van een van de onverwacht tot kanshebbers gepromoveerde Belgen. Hans Valkenburg uit zijn concentratie. Hij serveerde in het net en de Finnen hielden toen door een overwinning in vijf sets een mentaal gebroken Neder landse ploeg van zijn zevende titel af: 12-15. 13-15. 15-13. 15-3. 12-15. De achtste Westeuropese titel was daardoor voor België, dat evenveel punten als Nederland en Finland verzamelde, maar dat een beter setgemiddelde had. SNEEK Het Nederlands damesvol leybalteam heeft ook de tweede wed strijd tegen Israël gewonnen. In de sporthal te Sneek werd het evenals vrij dagavond in Aarle-Rixtel een 32 zege. Ook nu hebben de Nederlandse dames niet overtuigend gespeeld. Zij begonnen zwak, vooral verdedigend. Door het ster ke aanvalsspel van Israël, dat in Drora Epsthein een speelster van klasse had, en in Miriam Lauheimer een kundige spelverdeelster, ging de eerste set met 715 verloren. Beter was het spel van de Nederlandse dames in de tweede set, die met 1511 werd gewonnen. En het herstel zette zich in de derde set zo goed door, dat deze met een 136 score kon worden afgesloten. In de vierde set waren de Israële- sche meisjes wat beweeglijker en vooral door Drora Epsthein keerde de span ning weer terug: 915. In de beslissen de set kwam Nederland aanvankelijk achter te staan, maar door het goede spel van Marijke Bruggema en Joke ten Dekker werd het tenslotte toch nog 1512, waardoor Nederland de strijd met 3—2 won. LEEUWARDEN Hans Ree heeft de Nederlandse schaaktitel behouden. In de laatste ronde van het toernooi om het Nederlandse kampioenschap te I,eeuwarden versloeg hij zijn grote ri vaal Langeweg. Beide spelers behaal den 7V» punt uit elf partijen. Volgens de reglementen prolongeerde de kam pioen zijn titel. De slotpartij kreeg een dramatische wending. Ree moest winnen, hetgeen hem verplichtte de partij scherp op te zetten. Er ontstond een middenspel zonder dames, dat min of meer als in evenwicht werd getaxeerd. Langeweg overzag evenwel plotseling een voor de hand liggende wending en verloor toen in enkele zetten. Door opnieuw te win nen, ditmaal van De Ruiter, streefde de jonge Timman zelfs nog grootmees ter Donner en oud-kampioen Kuijpers voorbij. Hij bereikte met 7 punt een opvallend eervolle derde plaats. De 4e en 5e plaats zijn voor Donner en Kuijpers, met 6'/r punt. Ze speelden remise resp. tegen Zuidema en Van Baarle. De num mers één tot en met vijf van de slot- ranglijst zijn gerechtigd zonder voor- wedstrijden deel te nemen aan het vol gende titeltoernooi. Slot stand: 1./2. Langeweg /Ree 7Vt; 3. Timman 7; 4/5 Donner/Kuijpers 6'/«; 6 7 v. Baar- le/Zuidema 6; 8. Scholl 5Vt; 9. Kramer 4V«; 10. De Ruiter 3'/*; 11. Piket 3; 12. Etmans 2'/i. OOSTVOORNE De strijd om het nationale jeugdkampioenschap schaken is nog niet ten einde. Weliswaar wer den zaterdag de partijen voor de der tiende en laatste ronde gespeeld, maar zowel Boehm als Ligterink wonnen, zo dat ze beiden elf punten behaalden. Ze zullen nu op 2 en 3 mei in een tweekamp gaan uitmaken wie Nederland in Mal- mö zal vertegenwoordigen bij de strijd om de wereldtitel. De uitslagen van de laatste ronde wa ren: Smeets - Boehm 0-1, Pliester - Witt Vfc-Vt. Soesilo - Korvinus 1-0. Ligterink- v. d. Bosch 1-0, De Wolf - Wiersma 0-1, Odink - Hofstra Vt-'/t- De eindstand: 1/2 Boehm en Ligte rink 11 pnt, 3. Odink 91/», 4. Wiersma 8V£, 5/6. Korvinus en Hofstra 7Vt. 7. Viergever 6Vt, 8. Van de Bosch 6, 9. Soesilo SVi, 10. Witt 5, 11/12. Smeets en Pliester 4'/*, 13. De Wolf 3, 14. Doe- velaar 1. JOHANNESBURG Maria Gommers heeft haar toernee succesvol afgesloten. Vrijdagavond won zijn in het nabij Jo hannesburg gelegen Krugersdorp tijdens internationale wedstrijden opnieuw de 800 meter, ditmaal in 2 minuten en 7.3 seconden. Zij was slecht* een keer ge durende haar trip sneller. De eerste race liep zij twee weken geleden te Potchef- stroom in 2.07.1. Maria Gommers had voorsprong van een seconde op de Nieuw-Zeelandse Potts. Verder won de Oostenrijkse Eva Jan- ko het speerwerpen met 52 meter en 40 centimeter, een nieuw record op Zuidafrikaanse bodem. De Brit Howard Payne slingerde de kogel 65.61 meter ver en Penny Haworth (Nw.-Zeeland won de 100 meter (11,9 sec.) en de 200 meter (23.7). Hans Valkenburg, met Hans Jansen de beste spelers in de Nederlandse ploeg, kon na die nederlaag zijn ver driet en zijn woede nauwelijks meer be dwingen: „Wt hadden die service afge pakt. wij kwamen terug, ik gooi de bal op en op dat moment schreeuwt Hugo Huybrechts, die vlak achter me zat: ..Sla maar uit, dan zijn wij kampioen Je schrikt, aarzelt even en ik sloeg mis". Aan de Nederlandse verontwaardiging en teleurstelling en aan de Belgische vreugde is een dramatische strijd voor afgegaan. Dat drama leek zich aanvan kelijk in de Nederlandse ploeg af te spe len. Finland, dat zich snel tot een sterk volleyballand heeft ontwikkeld, had za terdagavond slechts een kans op de ti tel: het moest in drie sets winnen. Met hun snelle, harde Japans aan doende spel sloegen de Finnen in de eerst en tweede set gemakkelijk door de Nederlandse verdediging heen. Ne derland kreeg op het korte, verrassende aanvalsspel, dat steunt op de uitslui tend set-ups gevende Jorma Knuutinen en hoofdaanvaller Pentti Aallonen, geen vat, ondanks het feit dat Jans Jansen het tweemansblok uitstekend afdekte op plaatsballen. Het bleef voor de Nederlanders moei lijk te bepalen waarheen Knuutinen zijn door vreemde schijnbewegingen vooraf gaande set-ups dirigeerde. Henk Blok was -hierover niet verbaasd: „Tsjecho- Slowakije kende bij het laatste wereld kampioenschap het Japanse spel volko men, maar verloor toch de eerste en tweede set. De Tsjechen hadden tijd no dig om zich aan te passen. Ik wist dat ook voor ons een aanpassingsperiode onvermijdelijk was". Het inzicht in het Finse spel kwam inderdaad in de derde set. Nederland liep een achterstand 16 op maar vocht zich toen met het enthousiasme, dat in enkele dagen karakteristiek is gewor den voor dit team, terug. De Finse aan val kwam niet meer door het blok. Het verspelen van de Westeuropese titel bleek de Finnen en het Finse publiek, dat na de derde set de ijshal in groten getale verliet mentaal te hebben aan getast. Nederland won de vierde set met 15—3 maar stuitte toen in de laat ste set op eer herboren Finse formatie. Henk Blok: „Ik geloofde in een over winning. want zo'n verlies kom je men taal zelden te boven". De Nederlandse coach kreeg echter ongelijk. Weliswaar kwam Nederland met 85 voor, maar en aantal misverstanden tussen de Turkse tweede en de Italiaanse eerste scheidsrechter bracht de ploeg uit ba lans. Geert Trompetter ging enkele ma len in discussie met de scheidsrechter. Bij 11—14 gaf dat zelfs een minuten lang oponthoud. Toen kreeg Nederland de sendee terug, Finland leek aange slagen, maar de Belgen deden Hans Valkenburg weifelen. Henk Blok was zijn teleurstelling snel te boven. „In feite ben ik met' deze twee de plaats best tevreden. Het is een jon ge ploeg die vlak voor dit toernooi bij en is gekomen. We hebben zeven keer getraind voor we naar Finland gingen". Blok, die bijna elk jaar voor de taak staat met een verzwakt team Westeuro pees kampioen te worden, voegde er aan toe: „Ik hoop het team bijeen te kun nen houden. Met enkek aanvullingen wordt het de p'oeg van de toekomst". Minder snel dan Henk Blok zetten de spelers zich over de nederlaag heen. Horatiu Nicolau, trainer van de Belgen, die voor zijn ploeg belangrijker succes sen ziet weggelegd dan de Westeuropese titel, was tegenover d? Nederlanders zijn spraakzaamheid kwijt en kwam niet verder dan .Het is hard zo te verlie- De eindstand: België Nederland Finland Italië Israël 5 4 I 147 276—242 9 5 4 1 149 309255 9 5 4 1 14—9 306—267 9 5 2 3 10—12 269—278 7 5 1 4 9—12 254—271 6 West-Duitsland 5 0 5 315 159 —260 5 IICE De Europese kampioene dei- amazones Anne Drunmmond-Hay (GBr) heeft zaterdagavond het eerste onder deel van het internationale concours hippique te Nice gewonnen. Zij was met „Xantos II" in het jachtspring- concours om de ..Prix de la société des bains de mer de Monte Carlo" het snelst (60.6 seconden). De Britse bleef daarbij over de dertien hindernissen met vijftien sprongen foutloos. De Fransman Sarrazin met „Sully" werd tweede in 63,9 sec. Daarna volgde de Italiaanse kapitein Raimondo d'Inzeo met „Bellevue", die 64.3 seconden voor het parcours nodig had. Het tweede nummer werd een zege voor de jonge Westduitser Lutz Merkel. Hij won de „Prix du comité des fètes", waarbij de tijd van doorslagge vende betekenis was. Merkel maakte met „Sperber" geen fouten en liet een tijd noteren van 54,4 seconden. De Ita liaan Orlandi met „Fulmer Feather Duster" eindigde in 60.6 sec. als twee de. De derde plaats was voor de West duitser Snoek met „Dorina (63,3). Er bleven zeven combinaties foutloos. An ton Gebben kreeg met „Kairouen" vier strafpunten en met zijn tijd van 64,5 seconden werd hij twaalfde. UDEN Het Helmondse HAC heeft zondag tijdens nationale estafettewed strijden in Uden het Nederlandse record 4 X 400 meter dames voor verenigingen op een tijd van 4 minuten 14,1 seconden gebracht. Het record is eerst dit jaar ingevoerd. Tweede werd de Keien uit Uden in een tijd van 4.15.2. De 4 X 100 meter dames werd gewonnen door het Amsterdamse Sagitta. dat de afstand in 48,5 seconde liep. ALKMAAR Cora Stins van Hercu les Hygiea uit Noord Scharwoude heeft zondag in Alkmaar de notionale jeugtitel behaald. Zij bleef in de finale Marian van Zetten uit Zoetermeer ruim twee punten voor (105,65 pnt. tegen 103.50 p.). De uitslag was: 1. Cora Stins (Hercules Hygiea, Noord Scharwoude). totaal na halve finales 69.10. sprong 9.00, brug 8.95, balk 9,20, vrij 9.40, eindtotaal 105.65 punten; 2. Ma rian van Zetten (Pro Patri a. Zoetermeer) 67.75. 8.55, 8.90, 9.05, 9.25, 103.50; 3. Stien- tje de Goede (Adundo. Dokkum) 66.10, 8.80. 9.15. 8.25. 9.20. 101.50. ALKMAAR Het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond heeft voor de Europese dames turnkampioenschap- pen, die op 17 en 18 mei in het Zweedse Landskrona worden gehouden Ans Heerschop (HGV) en Margo Natte (Odin) ingeschreven. Als reserve wordt Cora Stins, de jeugdkampioene afgevaardigd. De Nederlandse afvaardiging elk land mag slechts twee turnsters in schrijven staat onder leiding van Tjit- te Wijmstra en Nel KrauWel. Als Ne derlands jurylid gaat Lenie Lens mee naar Zweden. ALKMAAR Rome en Alkmaar zijn twee namen waaraan Ans Heerschop met gemengde gevoelens zal terugdenken. Nog geen jaar geleden liep de 21-ja rige Hilversumse in de Italiaanse hoofdstad tijdens de interlandwedstrijd Ita liëNederland een ernstige armblessure op. die haar niet alleen voor de rest van het seizoen uitschakelde maar min of meer ook de oorzaak werd dat Ne derland op de Olympische Spelen in Mexico niet vertegenwoordigd was. In Alkmaar kon Ans Heerschop zondag echter weer lachen. De blonde Hilver sumse. die de afgelopen jaren drie maal nationaal jeugdkampioene werd. ver overde in de stampvolle veilinghal haar eerste Nederlandse titel bij de dames. Overigens kon Ans Heerschop na de halve finales, die ruim een maand gele den in Den Haag werden gehouden, het kampioenschap nauwelijks meer ont gaan. Margo Natte-Klees. de kampioene van het vorig jaar. moest haar grote concurrente in Den Haag 2,2 punt voorsprong toestaan en die achterstand was uiteraard veel te groot om in de finale weg te werken Ans Heerschop nam in Alkmaar geen enkel risico. De technisch uittsekend ge schoolde HGV-turnster behoefde deson danks slechts tweetiende punt van haar voorsprong prijs te geven. Ans Heer schop en Margo Natte ondervonden in de eindstrijd vrijwel geen tegenstand van betekenis. Aty van Veen en Femy Klunder waren beiden geblesseerd ter wijl ook Ans van Gerwen, evenals de andere twee een vaste keus in de na tionale ploeg, ontbrak. Doordat Cora Stins, Marian van Zetten en Stientje de Goede, die in de morgenuren de ere plaatsen bij de strijd om de jeugdtitel hadden bezet, buiten mededinging mochten uitkomen, won de damesfina le aanmerkelijk aan kwaliteit. Vooral jeugdkampioene Cora Stins kwam met een totaal van 36,80 punten voortref felijk voor de dag. Margo Natte heeft de ruim 1500 toe schouwers laten zien dat zij zich niet bij voorbaat wilde neerleggen bij het kampioenschap van Ans Heerschop. De door de Zuidafrikaanse trip gebruinde Margo heeft alles gedaan om haar ach terstand in te lopen. Het was haar ove rigens na de paardsprong duidelijk dat het een hopeloze opgave zou wor den. Ans Heerschop won dit onderdeel met een fraaie gehoekte handstand overslag, die haar 9,40 punten oplever de. Margo Natte bleef daar 0,15 pun ten bij achter. De Beverwijkse nam bij de brug ongelijk wel tweetiende punt terug (9,35 - 9,15), maar het verschil bleef bijna even groot. Alleen met een grandioze mislukking op de even- wichtsbalk zou Ans Heerschop haar ti tel hebben kunnen verspelen. De Hil versumse heeft altijd moeilijkheden met dit toestel, maar deze keer niet. Weliswaar verloor zij eenmaal bijna het evenwicht maar zij ving die fout keurig op. Met de weifeling verspeel de zij wel een waardering boven de ne gen. Bevrijd van haar zenuwen demon- strerde Ans Heerschop bij de vrije oefningen een prachtige kür vol spron gen, salto's en overslagen, die de ju ry met 9.25 punten beloonde. Terecht kon Ans Heerschop daarna de felicita ties in ontvangst nemen. Toch kreeg Ans niet de hoogste waar dering. Die was voor de jeugdige Ma rian van Zetten, die 's morgens bij de jeugd achter Cora Stins tweede was geworden. De Zoetermeerse zag haar sportief zeer zware kür beloond met 9.40 punten. Achter Ans Heerschop en Margo Natte bezette Piny de Jong, die overigens alleen bij de sprong boven de negen kwam, de derde plaats terwijl de Amersfoortse Willy Gielen, die haar beloften van enkele jaren geleden nooit heeft kunnen inlossen, als vierde ein digde. De einduitslag: 1. Ans Heerschop (HGV. Hilversum), totaal na halve finales 71,40; paard sprong 9.40, brug 9.15, balk 8.90, vrij 9.35, totaal 108.20 pnt; 2. Margo Natte (Odin - Heemskerk) 69.20, 9.25, 9.35, 9.05. 9.35. 106.20; 3. Piny de Jong (Her cules, Bodegraven) 62.40, 9.25, 8.50, 8.15, 8.20, 96.50 pnt; 4. Willie Gielen (Amersfoort '66) 61.10, 8.80, 8.35, 7.50, 8.50, 96,75; 5. Leny van Rheeden (Odin, Heemskerk) 59.70. 8.90, 8.45. 8.45. 8.40, 93.90 pnt; 6. Yvonne van 't Westeinde (Kralingen, Rotterdam) 60.50. 8,75. 8.20, 8.10, 8.10, 93,65 pnt; 7. Ria Bakker (Klimop. Heiloo) 59.35, 8.85, 8.60, 7.90, 8.10, 92.80. Buiten mededinging: Cora Stins (Hercules Hygiea. Noord- Scharwoude) 9.15, 9.15, 9.20. 9.30, 36.80 pnt; Stientje de Goede (Adundo, Dok kum) 9.25. 9.20, 8.85. 9.15, 36.45 pnt; Marian van Zetten (Pro Patria-Zoeter- meer) 8.70, 8.70, 9.00, 9.40, 35.80. Ans Heerschop: de nieuwe turn kampioene. JOHANNESBURG Tom Okker heeft samen met de Zuidafrikaanse An nette du Plooy de eindstrijd van het gemengd dubbelspel gewonnen van het toernooi om de open Zuidafrikaanse kampioenschappen. In de finale ver sloegen zij met 8-6, 5-7 en 6-4 de Zuidafrikaans-Britse combinatie Maud -Virginia Wade. Okker en Annette du Plooy maakten gebruik van het zwakke spel van Vir ginia Wade en richtten de aanval voor namelijk op de Britse. Robert Maud zag geen kans de opzet van de Neder- lands-Zuidafrikaanse coalitie te verhin deren. De titel in het dames-enkelspel ging naar de Amerikaanse Billie Jean King. De Wimbledonkampioene uit Long Beach versloeg haar landgenote Nancy Richey in de finale met 6-3, 6-4. Billie Jean King, als eerste geplaatst, speelde sterk aanvallend. Nancy Richey die tweede stond op de plaatsingsrang lijst, verdedigde bijzonder goed. De overmacht van de Wimbledonkampioe ne echter was zo groot, dat in 75 mi nuten de strijd beslist was. Tot 4-3 in de eerste set hield de kleine speelster uit Texas stand. Billie Jean King door brak vervolgens de service van haar landgenote waarna de beslissing viel. De weerstand van Nancy Richey was nog niet gebroken. Ze verdedigde fel, doch verloor in de tweede set bij 4-4 haar service. Billie Jean King had toen geen moeite om de set en de partij te winnen. Uitslag finale heren-dubbelspel: Pancho Gonzales (V.S.) en Ray Moore (Z Af.) - Bob Hewitt (Z.Af.) en Frew Mc. Millan (Z. Af.) 6-3, 4-6, 6-1, 6-3. LONDEN Leeds United heeft za terdag de kampioenstitel dichterbij ge bracht door de moeilijke uitwedstrijd tegen Arsenal met 2-1 te winnen. Het was een dramatische wedstrijd voor de Schotse international Ian Ure. Twee fouten van de verdediger van Arsenal beslisten de wedstrijd. Mike Jones gaf Leeds de leiding, nadat hij Ure voorbij was gesprint. John Giles zorgde voor de tweede treffer na een foute pass van de Schot. Liverpool, tweede op de ranglijst met vijf punten achterstand en één wed strijd minder gespeeld, blijft de enige concurrent van Leeds. Ook Liverpool zegevierde in een uitwedstrijd met 2-1. De ploeg veroverde de beide punten op Leicester City. Emlyn Hughes en Ian Callaghan scoorden de beide doelpun ten. Leicester, achtervolgd door bles sures. verkeert in degradatiegevaar. De club staat tweede van onder met 23 punten uit 35 wedstrijden. De achter stand op Coventry City, een plaats ho ger geklasseerd, bedraagt vijf punten. Het elftal uit Coventry speelde echter vier wedstrijden meer. Zeker was al dat Queen's Park Rangers na een verblijf van een jaar in de hoogste afdeling vol gend seizoen in de tweede divisie zal uitkomen. Derby County stelde de titel in de tweede divisie zeker, door zaterdag Milwall met 1-0 te verslaan. Het team vergaarde 59 punten uit 40 wedstrijden en heeft zeven punten voorsprong op Crystal Palace, dat tweede staat. Arsenal - Leeds United 1-2, Burnley- Sheffield 2-0, Everton - Coventry City 3-0. Ipswich Town - Southampton 0-0, Leicester City - Liverpool 1-2, Manches ter City - Sunderland 1-0. Newcastle United - Manchester United 2-0, Not tingham Forest - Tottenham Hotspurs 0-2, Queens Park Rangers - Stoke City 2-1, West Ham United - Chelsea 0-0, Wolverhampton - West Bromwrich Al bion 0-1. Espanol - Elche 1-1, Sabadell - Bar lona 0-0, Cordoba - Granada 1-1. Stand: 1. Real Madrid 45 pnt, 2. La.-> Palmas 38. 3. Barcelona 35, 4. Saba dell 31, 5. Valencia 30 punten. Eerste klasse a ZVV—OVVO 2—0 HRCJOS 2—1 Hertha BSC - 1. FC Kaiserslautern 1-0. Lierse S..K - Standard 0-2, Ander- lecht - Union St. Gilles 0-1, Racing White - Daring 1-2, FC Luik - FC Meche- len 2-1, Beerschot - Charleroi 0-1, St. Truiden - FC Brugge 1-1, La Gantoise- Beeringen 1-1, Waregem - Beveren Waas 3-1. De stand op kop luidt: 1. Standard, 39 pnt, 2. Charleroi 35, 3. Lierse SK 33, 4. FC Brugge 32, 5. Anderlecht 31. De laatste twee plaatsen worden ingeno men door FC Mechelen en Daring met resp. 15 en 14 punten. Red Star - Manaco 1-0, Metz - Bor deaux 1-0. Rouaan - Nantes 3-0, Stras bourg - St. Etienne 0-2, Nice - Valen ciennes 1-1, Nimes - Ajaccio 3-2, Ly on - Sedan 1-0. Bastia - Sochaux 1-0, Rennes - Marseille 2-1. De stand aan de kop is: 1. St. Etien ne 26 gesp., 44 pnt, 2. Bordeaux 25—37, 3. Rouen 2632. Bolongna - Caliari 2-2, AC Milan - Ju- ventus 1-0, Napels - Fiorentina 1-2, Va- resse - Internazionale 0-1, AS Roma - Lanerossi Vicenza 5-2, Torino - Atalan ta Bergamo 3-1, Verona - Sampdoria 0-3, Palermo - Pisa 1-0. De stand aan de kop is: 1. Fiorenti na 25 gesp., 37 punten, 2. AC Milan en Cagliari 2535, 4. Juventus en Interna zionale 2529. Valencia - Atletico Madrid 2-1, Bil bao - Pontevedra 2-2, La Coruna - Za- ragoza 0-1, Real Madrid - Malaga 2-0, ROUBAIX Door zijn tweede plaats in Parijs-Roubaix, heeft Eddy. Merckx zich een bijna onaantastbare voorsprong in het klassement van de Super Prestige Pernod (het wereldkampioenschap op punten) veroverd. Hij staat eerste met 220 punten voor Walter Godefroot (75 pnt.), Felice Gimondi (65) en Roger de Vlaeminck (België) en Marino Basso (Italië), die beiden 60 punten hebben. AFC DCG OVVO SDW JOS ZW HRC De Spartaan Zilvermeeuwen Stormvogels BVC Alkm. Boys Tweede klasse b LFCRoodenburg afg. Eerste klasse c AlcidesSneek afg. MuntendamVelocitas 01 ZwaagwesteindeNeptunia 00 LeeuwardenSpel. Assen 0—*-1 EmmenGermanicus 01 19 10 6 3 26 41—24 19 7 7 5 21 21—26 19 6 8 5 20 31—26 19 6 8 5 20 24—20 19 7 6 6 20 20—20 19 7 5 7 19 19—20 19 6 7 6 19 23—27 19 7 4 8 18 31—26 19 5 7 7 17 23—25 19 4 9 6 17 22—31 19 6 4 9 16 10—20 19 4 7 8 15 22—22 Drachten 18 10 4 4 24 34—22 Germanicus 18 9 5 4 23 32—21 Spel. Assen 18 10 2 6 22 25—21 Alcides 17 7 6 4 20 23—19 Velocitas 18 7 6 5 20 27—18 Sneek 18 7 4 7 18 26—27 Leeuwarden 19 7 4 8 18 25—25 Emmen 18 7 3 8 17 21—16 Neptunia 18 5 5 8 15 23—31 Zwaagwesteinde 18 4 7 7 15 21—20 Muntendam 18 6 3 9 15 25—36 Noordster 18 4 1 14 9 22—39 Eerste klasse d VostaQuick '20 afg. SC EnschedeBe Quick 20 Victoria Boys—ESCA/VC 2—0 AZCRheden 21 DOS '19Rietvogels afg. SC Enschede 19 16 2 1 34 51—13 De Treffers 19 12 2 5 26 44—24 Be Quick-Z. 18 8 4 6 20 34—36 Rheden 19 7 6 6 20 29—27 Hengelo 19 7 6 6 20 35—35 Quick '20 18 7 5 6 19 23—24 Rietvogels 17 7 4 6 18 28—23 DOS '19 18 6 6 6 18 19—23 Victoria Boys 19 5 5 9 15 20—33 AZC 19 4 5 10 13 26—40 VOSTA 18 4 4 10 12 21—32 ESCA/VC 19 2 3 14 7 17—46 SC Enschede kampioen. Eerste klasse e RKWU—Vlissingen 0—2 UNA—TSC afg. BrabantiaHelmond afg. Veerse BoysRKC afg. Concordia SVDSparta 23 Middelburg 21 11 5 5 27 33—24 TSC 20 8 8 4 24 18—<12 DESK 21 8 8 5 24 24—20 Concordia SVD 20 8 6 6- 22 35—23 Sparta *25 20 8 6 6 22 28—21 TOP 20 7 7 6 21 21—21 Helmond 20 8 5 7 21 30—27 Vlissingen 20 6 8 6 20 26—26 Brabantia 21 6 6 9 18 20-^-32* Veerse Boys 20 5 8 7 18 33—30 RKC 20 3 11 6 17 18—25 UNA 21 5 7 9 17 29—40 RKVVU 20 5 3 12 13 22—36 Eerste klasse f Voerendaal—RIOS '31 5—0 Spel. IreneWilhelmina '08 13 MKCCaesar afg. HeerMinor 00 KVC OranjeRoermond afg. SVNAlmania afg. Voerendaal 19 10 3 6 23 31—19 SC Irene 19 10 2 7 22 29—27 Almania 18 7 7 4 21 24—16 KVC Oranje 18 6 9 3 21 20—19 Roermond 18 7 6 5 20 24—17 Wilhelmina '08 19 8 3 8 19 28—28 MKC 18 7 4 7 18 24—23 Heer 19 5 9 5 18 25—29 RIOS '31 19 6 6 7 18 22—31 SVN 18 6 4 8 16 23—24 Caesar 18 5 5 8 15 26—27 Minor 19 2 6 11 9 20—36 HILVERSUM De uitslagen van de zaterdag in Hilversum gehouden draverijen waren: Crocussenprijs, 2440 m: 1. Gromby (J. Wagenaar jr) 3.44.1, 1.33.4; 2. Fira Beronna; 3. Go my Dear. Winn 11,30; pi. 3,30, 6,30, 2.30; kop pel 47,60; cov 15,40. Anemonen-prijs, 2000 m: 1. Grace Belwin (M Vergav) 2.55.7, 1.27.9; 2. Fair Lady; 3. Gina Narciso. Winn. 10.20, pi. 2,10, 4,80, 2,90; kopp 20,70; cov 10,— trio 675,70. Narcissen-prijs, 2420 m: 1. Furie (C. Zeilmaker) 3.33.6, 1.28.3, 2. Edel Hollandia; 3. Dita Pluto. Toto: winn. 4,80: pi. 2,80, 1,90. 1,30; koppel 6,10, cov 8.20. Hyacinten-prijs, 2000 m (2e afdeling) 1. Cunera (B. Leeuwenkamp). 2.49.5, 1.24.8; 2. Carrièhe; 3. Eronica W. Winn 7,80, pi 2,90, 2,50, 2,— kopp 14,40; cov 6.10. Tulpen-prijs, 2000 m: 1. Dacron Dear (T. H. Kooyman) 2.49.1, 1.24.6; 2. Goudvos; 3. El Mac. Toto winn 6,60, pi 1.40, 1.20, 1,50; kopp 6,20; cov. 5,10; trio 109. Amarilles-prijs, 2000 m: 1. Zevenklapper (F. J. Eerenberg) 2.46.1, 1.23.1; 2. Boy van Quick; 3. Ze- los van Vredenhof. Winn 1,40 pi 1,10, 1,70, 3,—; kopp 5,70; cov 5.70. Blauwe druifjes-prijs, 2000 m: 1. Goudplevier S (S. A. Hartman) 2.48.8, 1.24.4; 2. Dynamica; 3. Fitis S. Toto winn 2.40, pi 1.60, 1,30, 3.— kopp 5,90; cov 4,20; trio 205,-. Hyacinten-prijs, 2000 m (le afde ling): 1. Dea Alkestis V. E. (M. van Leeu wen) 2.50.1, 1.25.1; 2. Don Stuertmann W3. Cyrstal Heny. Winn .20, pi 2,-, 4.60; koppel 16,50 cov 6,80. Totalisatoromzet f 141.155.50. De uitslagen van de zaterdag gehou den draverijen te Wolvega: Van der Sandeprijs 1900 m te afde ling: 1. Falstraf (K. Neef) 2.58.2, 1.33.8; 2. Guiglia; 3. Horizon d'Or. Toto winnend 2,-, pl. 1,20, 1,20. 1,20; koppel 7,80; cover 5,-; trio 40.40. Autoprijs 1900 m: 1. Frankie Scotch (P. E. Bron) 2.47.-, 1.27.9; 2. Dido van Ernstheem; 3. Eldorado. Toto winnend 2,10, pl. 1,60, 1,60, 1,60; koppel 7,90; cover 4,60. Autoprijs 2 1900 m: 1. Darling Hollandia (H. J. Pools) 2.45.5, 1.27.1; 1. Ekster S; 3. Bird van Hiddum. Toto winnend 2,60, pl. 1,40. 1,40, 6,10; koppel 8.40; cover 4.20; trio 201,-. Van der Sandeprijs 1900 m 2e afde ling: 1. Guy Hollandia (L. Schoonhoven jr) 2.59.9, 1.34.7; 2. Fanotana; 3. Gra- nito. Toto winnend 2,70, pl. 1,90, 3,50, 1,70; koppel 12,60; cover 5,60. Drukkerijprijs 2200 m: 1. Baron Pluto (D. S. Bolwijn) 3.12.6, 1.26.6; 2. Acrobaat; 3. Arrow Axworthy. Toto winnend 2.60, pl 1,50, 3,50, 3,20; koppel 6,50; cover 9.30. Van Nijmegen Schonegevelprijs 2200 m: 1. Gen to van Hiddum (H. Roossien) 3.24.-, 1.32.7; 2. Frisco H.; 3. F. Wera J. H. Toto winnend 12,30. pl. 8,90, 2,60, 3,80; koppel 18-90; cover 4,70; trio 2649,60. Lijcklamaprijs 2200 m: 1. Gyas (W. F. Hauber) 3.16.1, 1.29.1; 2. Gravin Rita W.; 3. Earldo Con Dios. Toto winnend 7,70. pl. L90, 1,30, 1,40; koppel 4,20; cover 18,90. Van Helomaprijs 2160 m: 1. Garfia Con Dios (J. Scholten) 3.22.2, 1.31.1; 2. Herbert Norton; 3. Gay Moon. Tot winnend 4,80, pl 1,40, 1.50, 2,10; koppel 14,50; cover 5.40; trio 150.40. Autoprijs 1900 m finale: 1. Dido van Ernstheem (W. F. Ha- ber) 3.15.-, 1.28.6; 2. Friso A B; 3. Ek ster S. Toto winnend 2,90. pl. 1,80, 2,-, 1,70; koppel 15,20 ;cover 6,30. De uitslagen van de zondag gehou den draverijen en rennen te Duindigt: Assen-rijs (2140): 1. Furie van Liktor (J. W. Hoejen- bos) 3.07,3; 1.27.5; 2. Gonda Mac; 3. Fandango. Totalisator: winnend 2.20, pi. 1.30. 2,20, 1,40; gekoppeld 5,70, 70,-, Covercal 7.20; trio 32.60. Haarlem-prijs (2000) met autostart: 1. Geatonka, (J. Huiberts jr.), 2.49.9, 1.25.-; 2. Goeam; 3. Gloria. Totalisator: winend 7.50, pl. 3.50, 3.20, 2.30; gekoppeld 22.20; covercal 14,50; trio 3.079.60. Arnhem-prijs (2000 m) met auto start: 1. Edmund van Peterhof, (M. Ver gay), 2.50.8, 1.25.4; 2. Gieteling S.; 3. Farm Lady. Totalisator: winnend 9.- pl. 2.30. 2.-, 1.40; gekoppeld 16.70; covercal 9.-. Zwolle-prijs (2500 m): 1. Fabiola Kitty (J. Wagenaar jr), 3.33.8, 1.24.8; 2. Elite Mac; 3. C. Da- maskus B. Totalisator: winnend 3,20, pl. 1,40, 1,70, 1,60: gekoppeld 4,20; covercal 6.50; trio f90,-. Grofiingen-prijs (2100 m): 1. Dave Fez, (L. Schoonhoven jr) (2.53.9, 1.22.8; 2. Captain Double K.; 3. Nich. Totalisator: winnend 3,20, pl. 1.70, 2.30, 3.40; gekoppeld 10,-; covercal 6.50. Leeuwardenprijs (2040 m): 1. Helena H. (J. Wagenaar jr.), (3.01.1, 1.30.6; 2. Guy Derby; 3. Areta. Totalisator: winnend 5.30, pl. 3.10, 12.10, 16.90; gekoppeld 25.40; covercal 46.-. Utrechtprijs (1600 m) met auto start: 1. Esmeraud, (A. J. C. Harmsen) 2.11.3, 1.22.1; 2. Diana Sunshine; 3. Gougalls, Stern S. Totalisator: winnend f2.90. pl. 1.40, 2.20, 3.20; gekoppeld 12.60; Covercal 8.10. Fra Davol-prijs (ca. 1800 m); voor amatrices en amateurs: 1. Red Coral (mevr. E. Fokke van Duyn- Roona), 2.06.3; 2. Moonstar; 3. Rolanda. Totalisator: winnend 10.20, pl. 2,30, 2.20; gekoppeld 17.50; covercal 3.80. Herautprijs (ca 2100 m) 2e afd: 1. Persian Path S. (P. Perkins) 2.29.1; 2. Cartouche; 3. Johan. Totalisator: winnend 1.70, pl. 1.30, 1,90; gekoppeld 5,20; covercal 4,40. Herautprijs (ca 2100 m) le afde ling: 1. Confrontation, (F. van Deuren), 2.24.9; 2. Whitefoot S.; 3. Perhaps. Totalisator: winnend 1,60, pl. 1.20, 1.30, 1.70; gekoppeld 3.40; covercal 3.20; trio f 13.20. Totalisatoromzet 268.252.-. De uitslagen van de zondag gehou den draverijen te Groningen: Pearl Sencerprijs 2240 m: 1. Egena (W. C. Strooper) 3.20.6, 1.29.6; 2. Galanthis; 3. Gerda Dunst W. Toto winnend 26,90, pl. 5,30, 1,60, 1,70; koppel 10.70; cover 5,70; trio 531,70. Faith HoLlartdiaprijs 1840 m le afde ling: 1. Francisca 2 (J. Hof) 2.45,-, 1.29.7; 2. Hendrik B. S.; 3. Gerd Hanover. Toto winnend 18,40, pl 1,90, 1,20, 1,30; koppel 34,20; cover 4,40. Barones Spencerprijs 1840 m: 1. Frits W. (J. M. Lugies) 2.39.8, 1.26.8; 2. Gitte Norton; 3. Fred Har vester D. Toto winnend 18,10, pl. 1,90, 1,70, 1,20; koppel 16,90; cover 5.30; trio 229,40. Faith Hollandiaprijs 1840 m 2e afde ling: 1. Helma W. (R. Hamming) 2.42.2, 1.30.1; 2. Heno Victoria; 3. Granda. Toto winnend 15,60, pl 2,20, 1,80, 1,00; koppel 5,50; cover 29,60. Worthy Prideprijs 1840 m le afde ling: 1. Hippo (Th. Kooyman) 2.41.5, 2.31, 1.29.7; 2. Gipsy Again L.; 3. Gre- gor 2. Tot winnend 2,10, pl. 1,50, 2,30, 5,10; koppel 9,-; cover 6,80. Volannprijs 2240 m: 1. Yellow Six (B. Dapper jr.) 3.07.1, 1.22.1; 2. Flamingo Six; 3. Coryphee R. H. Toto winnend 3,60. pl. 1,50, 1,80, 2,-: koppel 8.20; cover 4,30; trio 120,40. Annie Burnettprijs 2240 m: 1. Ekster S. (K. Woudstra) 3.11.2. 1.25,4; 2. Eulogie 2; 3. Christine Mac. Toto winnend 7,60, pl 2,20, 2,70, kop pel 66,10 cover 4,50. Nellprijs 2240 m: 1. Danny Boy B. S. (P. E. Bron) 3.09.1, 1.24.4; 2. Cilly Harvester K.; 3 Calumet Bulwark. Toto winnend 6,80. pl. 1,40, 1,20, 1,30 koppel 12,10; cover 6.-. Nell Worthyprijs 1840 m: 1. Flying Victoria (J. Zeeman) geer tijd; 2. Fortissimo; 3. Freule. Toto W. 3,50, pl. 1,50, 1,70,3,60; kopp* 6,20; cover 8,20; trio 129.60. Worthy Prideprijs 1840 m 2e afde ling: 1. Gravin Johanna (W. Stort) 2.44' 1.28.2; 2. Gregor Hollyzood; 3. Gr goriue. Toto w. 5,30, pl 1,50, 1,20, 1,80; ko pel 12,90; cover 4,60. Totalisatoromzet 137823-

De Vallei | 1969 | | pagina 8