Arabische verzetslieden tegen koning Hoessein Italiaanse gevangenen over land verspreid Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep; Nixon bezuinigt op Johnsons begroting Lin-Piao Ook wel enkele voordelen S.P.D. weert radicalisme Over de grenzen GROTERE SOBERHEID EEN VEREISTE Bedoeïenen omsingelen Amman Zweden: helft meer deserteurs Russin behoudt vonnis Ex-SD'ers voor gerecht Enoch Powell met koffie bevuild Fransen zoeken op Borneo uranium PAUS ZAL SCHRIJVEN OVER PROBLEMEN GEESTELIJKHEID NOODZAAK I.M.F. SPAANSE EX-KONINGIN OVERLEDEN 9 BONUS De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. GEEN SIKKEL EN HAMER VOOR UNIFORM WOENSDAG f6 APRIL 1969 BRITSE BELASTINGVERHOGING TREFT ONDERNEMINGEN LONDEN De Engelse regering heeft het volk gezegd dat er teveel wordt uitgegeven en grotere soberheid bevolen opdat de betalingsbalans van het land weer in evenwicht komt. Vennootschappen en de dienstverlenende bedrijven worden het zwaarst ge troffen door de belastingverhogingen, die gisteren in de nieuwe Britse begro ting werden aangekondigd. Van de winst van ondernemingen wordt voortaan 45 procent afgeroomd; dat is een verhoging met 2,5 procent. Wasserijen, kappers, garages, hotels en restaurants en dergelijke kregen een bijzonder zware slag door een verhoging van de belasting op hun personeel met 28 procent. AMMAN, Jordanië) De verzetsbe weging van de Arabieren heeft dinsdag bekendgemaakt, dat zij de vredesvoor stellen van koning Hoessein voor een regeling van het conflict in het Mid den-Oosten volledig van de hand wijzen. Deze bekendmaking werd uitgegeven na een geheime ontmoeting tussen de leiders van de vijf voornaamste Pa lestijnse verzetsorganisaties die maan dag heeft plaatsgehad. In deze gezamenlijke verklaring wordt gezegd dat de verscheidene ver zetsgroepen zijn overeegekomen een gezamenlijke actie te beginnen om het hoofd te bieden aan wat ''zij déÉri*hstM ge situatie" noemen, als eerf gevolg van;de in zes punten vervatte voorstel len !^an koning Hoessein. In de bekend making werd tevens gezegd, dat dele gaties zullen worden gezonden naar een aantal Arabische landen. - De organisaties verwerpen „ieder af zonderlijk punt" van het plan van ko ning Hoessein en tevens alle andere voorstellen die gericht zijn op een poli tieke overeenkomst, zo wordt in de vér klaring gezegd. De voorstellen van koning Hoessein komen veel overeen met de resolutie van de veiligheidsraad van de Verenig de Naties van november 1967, waarin er bij Israël op wordt aangedrongen zijn troepen uit de bezette Arabische gebie den terug te trekken, in ruil voor een beëindiging, van de staat van oorlog. De koning van Jordanië, die zei dat hij tevens voor president Nasser van Egyp te sprak, verklaarde dat tevens Is raëlische schepen toegang zouden krij gen tot het Suez-k anaal en de Straat van Tiran. De verstandhouding tussen de ver zetsgroepen en de regering van Jor danië is belangrijk verslechterd, sinds de aanval met raketten op de Israëli sche haven Eilat een week geleden. De ze haven werd door de Jordaanse rege ring beschouwd als niet binnen het ter rein te liggen waarin de verzetsgroepen worden toegestaan te opereren. Een aantal verzetsstrijders is hierna gear resteerd maar is later weer vrijgela ten. Terwijl de leider van de verzetsgroe pen maandag bij elkaar kwamen, om hun gezamenlijke verklaring op te stellen, was het kabinet van Jordanië in een speciale bijeenkamst bijeen. Ook heeft de minister van Binnenlandse Za ken overleg gepleegd met de leiders STOCKHOLM Een woordvoerder van de Zweedse vreemdelingencom missie heeft gezegd, dat in zijn land 204 Amerikaanse deserteurs een ver blijfsvergunning hebben gekregen, of wel bijna tweemaal zoveel als wordt opgegeven door het Amerikaanse mi nisterie van defensie. Van een totaal van 244 deserteurs die in Zweden om een verblijfsvergunning hebben gevraagd, hebben er tot dusver 204 een gekregen, terwijl 20 het land vermoedelijk hebben verlaten en de aanvragen van de overige 20 nog in behandeling zijn, aldus de woordvoer der. Het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft onlangs verklaard, dat zich 116 Amerikaanse deserteurs in Zweden bevinden, van wie slechts 39 om idiologische redenen de krijgs dienst hadden verlaten en dat 56 wa ren gedeserteerd om aan disciplinaire bestraffing te ontkomen. De Zweedse woordvoerder gaf toe, dat sommige van de deserteurs slechts om disciplinaire redenen zijn gedeser teerd. Hun wordt echter even goed een verblijfsvergunning verleend, omdat zij anders de kans lopen naar Vietnam te worden gezonden. van het leger. Over dit overleg is -ver der "niets bekend geworden. De Jordaanse hoofdstad Amman is vrij- vrijwel geheel omsingeld door bedoeïn strijdkrachten die bekend staan als bij zonder trouw aan koning Hoessein. De verzetsgroepen voornamelijk geconcen treerd in de vallei van de rivier de Jor- wel geheel omsingeld door bedoeïnen- daan, hebben onlangs de uitreiking van wapens aan Palestijnse vluchtelingen in de kampen vermeerderd. MOSKOU Een Russisch hof van beroep heeft geweigerd het vonnis te herzien waarbij Irene Belogorodskaja eerder dit jaar veroordeeld werd tot een jaar dwangarbeid. Irena Belogorodskaja stond op 19 fe bruari terecht wegens het verspreiden van „valse en lasterlijke" pamfletten tegen de arrestatie van een andere Rus, Anatoly Marchenko. Irena Belogorodskaja is een nicht van de schrijver Larisa Daniel, en zelf gehuwd met een schrijver die in okto ber uit Moskou werd verbannen. De Britse minister van Financiën, Roy Jenkins, verlaat hier lachend samen met zijn echtgenote Downing- street 11 voor de indiening van de Britse begroting in het Lagerhuis. ROME De Paus werkt aan een document over de problemen van de geestelijkheid, heeft de voorzitter van de Italiaanse bisschoppenconferentie, kardinaal Urbani, meegedeeld in en verslag aan de jaarlijkse vergadering van de 300 Italiaanse bisschoppen. De Paus is volgens hem bezorgd over de priesters in Argentinië, Nederland en andere landen, In zijn rapport veroor deelt de kardinaal geweld bij demon straties, pornografie, echtscheiding en schandalen waaj&ij priesters betrokken, ziJh^Dit laat6'&» slaat op priesters die uit hun ambt treden om te trouwen, of hun ontslag indienen uit potest tegerf hun oversten. De Italiaanse bisschoppen hebben be sloten niet zelf een document te publi ceren, maar te wachten op het docu ment van het Vaticaan. Het is nodig dat de kerk een duidelijke verklaring aflegt over de discipline van de pries ter, „die elk spoor van twijfel bij de geestelijkheid en de openbare mening uitsluit". De kardinaal veroordeelde de „pornografische explosie" in Italië en deed een oproep tot de Italiaanse ka tholieken, meer propaganda te voeren tegen echtscheiding. De bisschoppen zijn maandagavond bijeengekomen voor hun zes dagen du rende vergadering. De Britse minister van Financiën, Roy Jenkins, heeft onder meer ver klaard, dat „onverantwoordelijk optre den in het bedrijfsleven" de Britse con currentiepositie heeft geschaad. Ook worden de Britten die ook zo graag van krediet leven getroffen. Ex ploitanten van speelzalen en dergelijke moeten meer belasting betalen en wel dra is het afgelopen met de belasting aftrek voor interest die men betaalt voor bankleningen. Daarentegen hebben ruim een miljoen Britten wel reden tot juichen: mensen uit de laagste klasse van de inkomsten belasting. Die zijn van nu af vrijge steld. Over het algemeen wees de minister van Financiën, Jenkins, de Britten nog maals op de voortdurende noodzaak om de tering naar de nering te zetten. De betalingsbalans gaat voor hem voor al les. Hij hoopt die snel in evenwicht te kr\jgen, maar een aanhoudend en flink overschot is een andere zaak. De teleurstellende resultaten van de buitenlandse handel in maart een tekort van 52 miljoen pond, vooral als gevolgen van een stijging van de invoer vormen de illustratie, dat Engeland er nog lang niet is. Vandaag komt een delegatie van het Internationale Monetaire Fonds weer in Engeland kijken, op welke manier het orde op zijn financiële zaken stelt. Nadat hij de wilde stakingen had ge geseld, die de Britse economie zoveel schade berokkenen, kondigde Jenkins aan dat er op het gebied van de lonen deze zomer iets meer vrijheid komt. Niet om een golf van loonsverhogingen uit te lokken (vorig jaar stegen de lo nen veel te hard), maar om af te ko men van het strakke stelsel, dat de bon den zo tegen de regering in het har nas joeg. Dit is dus een concessie, maar in ruil daarvoor vraagt minister Jenkins de vakbonden om de harde maatregelen tegen het stakingseuvel te slikken. Hij heeft zijn uitgaven begroot op 12,6 miljard pond, de inkomsten op vijftien miljard. Vorig jaar kreeg hij ruim der tien miljard in het laatje en gaf hij 11,6 miljard pond uit. Een ander middel waarmee de mi nister van Financiën de extra drie mil jard gulden aan belasting hoopt binnen te krijgen die hij nodig heeft, treft vooral dierenliefhebbers: honde- en kat- tevoer voortaan onder de omzetbelasting Plastic behang, aardappelchips, waar de Britten ontzagwekkend veel van eten, zoute pinda's, papieren zakdoekjes, pa pieren tafelkleden en servetjes treft het zelfde lot. „Waarom wel papierbehang met 13.75 procent belasten, maar plastic niet? vroeg de kanselier van de schatkist met ijzeren logica onder luid gelach. MILAAN De Italiaanse politie heeft gisteren 2.000 geboeide gevangenen uit de gevangenissen van Milaan en Turijn weggevoerd. Zij worden naar gevange nissen elders in het land overgebracht. De gebouwen te Turijn en Milaan, waar hevig is gevochten en veel ver vernield, vertoonden duidelijke tekens van de slag. Hier en daar kringelde nog rook uit de ramen en de daken omhoog. Ondertussen is er weer in een ande re gevangenis herrie ontstaan, namelijk in die van Bari in het zuiden van het land, waar men bezig was geweest om ruimte te maken voor de gestraften uit Turijn en Milaan. De meeste geëvacueerde gevangenen uit de twee grote steden werden vef- voerd in treinen, maar de gevaarlijkste en oproerigste maakten de tocht in auto's met getraliede vensters. 284 ge vangenen werden vandaag per schip naar Sardinië gebracht. In Florence weigerden vandaag 50 beter verwarmde cellen en mer luch ten) gingen zij weer terug. In Milaan zal vermoedelijk ee, ge- GENèVE De dood is bekendge maakt van de voormalige Spaanse ko ningin Victoria-Eugenia (81 jaar). Zij is dinsdagnacht om 18 minuten over 3 vredig gestorven in haar woning in Lausanne, omgeven door de naaste fa milieleden. Victoria Eugenia was een van de laatste overlevende kleindochters van koningin Victoria. Zij was een dochter van prins Hendrik van Battenberg en prinses Beatrice van Saxen-Coburg Gotha. Zij trad in het huwelijk met ko ning Alphons XIII van Spanje in mei 1906. Alphons XIII trad af in 1931. Na zijn dood in 1941 is de koningin in Lausan ne gaan wonen. ADVERTENTIE heel nieuwe gevangenis worden neerge zet ter vërvanging van die San Vittore, waar zo hevig is gevochten. In Turijn wil men hetzelfde doen. gevangenen, in solidariteit met die van Turijn en Milaan, naar de cellen terug te keren. Toen hun werd beloofd, dat hun eisen zouden worden ingewilligd (waaronder beter voedsel, schonere en beter verwarmde cellen en meer luch ten) gingen zij weer terug. In Milaan zal vermoedelijk een ge heel nieuwe gevangenis worden neerge zet ter vervanging van die van San Vit tore, waar zo hevig is gevochten. In Turijn wil men hetzelfde doen. Onder zware bewaking staan hier een aantal gevangenen, die in de San Vittore gevangenis in Milaan in opstand waren gekomen, met de han den tegen de muur te wachten op transport naar een andere gevangenis. Maar hij had ook prettiger nieuws: de AOW wordt verhoogd en de inkom- MEMMINGEN Vier vroegere le den van de misdadige Duitse Sicher- heitspolitzei zijn voor het gerecht ver schenen, in verband met hun aandeel in de moord op duizenden Joden in het Poolse Rzescow tijdens de tweede we- reloorlog. Adolf Schuster, thans 56 jaar oud en afkomstig uit Hannover, wordt beschul digd van medeplichtigheid aan de moord op 2049 Joden in het ghetto van Rzescow. Kurt Dammenberg, 58 jaar oud en afkomstig uit Duisburg, en de 59-jarige Paul Lehmann uit Hamburg zouden medeplichtig zijn geweest aan 110 moorden. De vier verdachten zijn op vrije voe ten, maar moeten zich ter beschikking houden van de justitie. Getuigen uit de Ver. Staten, Israël en Frankrijk zullen tijdens het proces, dat waarschijnlijk twee tot drie maanden zal duren, worden gehoord. stenbelasting blijft zoals ze was. Ver der kondigde htf een aantrekkelijk ter mijn-spaarsysteem aan, waarbij men periodiek wat opzij laat leggen van loon of salaris en van de overheid een bonus krijgt. De belastingtoeslag van tien procent op tabak, sterke drank en bier die vo rig jaar is ingesteld, zal in de norma le belastingschaal worden verwerkt, maar er zullen geen nieuwe accijnzen worden ingevoerd. Ook de motorrijtui genbelasting zal niet worden verhoogd. De minister is verder van plan de loonbelasting, ook bekend als de selectie ve werkgelegenheidsbelasting, te ver hogen. Dat is een belasting die dienst verlenende bedrijven moeten betalen. Ze zullen 48 shilling per manlijke werk nemer gaan betalen, 10 V* shilling meer dan tot dusver. Deze maatregel gaat overigens pas op 7 juli in. De tarieven voor vrouwelijke en jeugdige werkne mers worden dienovereenkomstig ver hoogd. ADVERTENTIE V/er middelen in één tablet waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen! MüNCHEN De Westduitse strijd krachten hebben besloten disciplinair op te treden tegen een vlieger die een communistische partijvergadering in het uniform van de luchtmacht bij woonde. De vlieger, Josef Baumgartner, heeft afgelopen weekeinde deelgenomen aan het eerste congres van de pas opnieuw opgerichte Duitse communistische par tij (DKP) in Essen. Hij droeg een ster met hamer en sikkel van het rode le ger op de revers van zijn uniform. Baungartner zal vermoedelijk alleen een berisping krijgen. Hij heeft het voorschrift overtreden, waarbij verbo den wordt om militair uniform te dra gen op politieke vergaderingen, tenzij hiertoe bevel gegeven was. Baumgartner was functionaris van de uiterst linkse socialistische arbeiders jeugd organisatie (SDAJ). Een woordvoerder van de commu nistische partij heeft gezegd, dat hij zich zal verzetten tegen elke poging van de strijdkrachten disciplinair te gen Baumgartner op te treden. NOTTINGHAM (Engeland) Enoch Powell, die een campagne voert voor het beperken van de im migratie in Engeland, kreeg giste ren een kop koffie naar zijn hoofd, toen hij een bijeenkomst van de conservatieve partij bijwoonde in Nottingham. Hij liep tussen de tafeltjes door, alvorens te gaan spreken, toen een va!. 4 "miljard kleurlinge uit Trinidad haaf koffie JGolfer voor rekeni: naar hem gooide. Het vocht droop van zijn gezicht. De vrouw werd niet verzocht de zaal te verlaten en er werd herhaal delijk geschreeuw „go home" toen Powell aan het spreken was. Er was politie aanwezig, maar er wer den geen arrestaties verricht. WASHINGTON De Verenigde Sta ten zullen de uitgaven voor ruimtevaart en buitenlandse hulp in het komende be grotingsjaar verminderen en de strfyd tegen de armoede In eigen land ver groten, zo blijkt uit de begroting van president Nixon. In vergelijking met het bestedings programma dat president Johnson had voorgelegd voor hij aftrad in januari, wordt op de nieuwe begroting 4 miljard dollar besnoeid. Afgelopen zaterdag had het Witte Huis aangekondigd dat de begroting van president Nixon in het op 1 juli begin nende nieuwe begrotingsjaar voorziet in uitgaven van 192.900 miljoen dollar en in inkomsten van 198.700 miljoen dollar. Hierdoor zal een overschot ontstaan van DJAKARTA Frankrijk heeft zon der voorbereidend onderzoek besloten geld te steken in de opsporing van uranium op Borneo, zo heeft een Indo nesische geoloog, P. Gorputty, die is verbonden aan het Indonesische na tionale bureau voor Kernenergie (Ba- tan), gisteren verklaard. Hij zei ver der, dat ofschoon er als gevolg van geldgebrek geen volledig onderzoek is ingesteld, Indonesische deskundigen de kans klein achten dat reserves wor den ontdekt, die exploitatie lonend ma ken. Op 3 april heeft de Franse commis sie voor kernenergie een overeen komst gesloten voor de opsporing van uranium op grote schaal in West-Bor neo. Batan heeft in 1962 een onder zoek ingesteld in het gebied zonder evenwel iets te vinden. Volgens Gorputty zijn er, ook al zijn de onderzoekingen onvolledig, wel eni ge uraniumreserves in Indonesië ont dekt, maar dat ontginning lonend zal zijn is niet aan te nemen. Batan heeft na 1958 in totaal 10 uraniumexpedities in Indonesië uitge zonden. Gebieden die nog steeds inten sief moeten worden onderzocht zijn heel Sumatra, een deel van Zuid-Bor- neo, Java, Centraal-Celebes en heel West-Irian. 5,8 miljard dollar. Van de vermindering «F ling wijl 2,9 miljard dollar wordt besnoeid ibllar komt 1,1 miljard van Defensie, ter- op binnenlandse programma's. Begrotingsdirecteur Robert Mayo zei, dat de uitgaven voor dé landbouw en de ontwikkeling van natuurlijke hulp bronnen verminderd zullen worden met 345 miljoen dollar, terwijl aan interna tionale programma's en aan het pro gramma voor de ruimtevaart respec tievelijk 185 en 140 miljoen dollar min der besteed zal worden. Daar staat te genover dat de uitgaven voor de socia le voorzieningen met 1 miljard dollar omhoog gaan en de uitgaven voor pro gramma's voor handel en vervoer met 420 miljoen dollar. In de nieuwe begroting van Nixon zul len de uitgaven voor de hulp aan de armen worden verhoogd met 10 procent tot 26.900 miljoen dollar. In het huidige boekjaar heeft men hiervoor 24.400 mil joen dollar uitgetrokken. BONN Het bestuur van de West duitse sociaaldemocratische partij (SPD) heeft, een dag voor het bui tengewone partijcongres, zijn ont werp voor een eigen regeringspro gram bekendgemaakt. Kernpunten van het ontwerp zijn versterking van de NAVO, voortzetting van het streven naar versterking van de be trekkingen met de Oost- en Zuid- oosteuropese landen, alsmede een vergelijk met Oost-Duitsland. Op binnenlands terrein wil het partijbe stuur stabiele prijzen, volledige werk gelegenheid, economische groei, her vorming van de strijdkrachten en het onderwijs en een oorlogsverklaring aan het politieke radicalisme van links en rechts. Als algemeen doel noemt het ontwerp voorwaarden voor een duurzame vredespolitiek met het Noordatlan- tische bondgenootschap als grond slag. In samenwerking met de ver bonden landen zou een gelijktijdige en gelijkwaardige vermindering van de strijdkrachten in Oost- en West- Europa moeten worden nagestreefd. Het SPD-bestuur pleit voorts voor politieke en economische versterking van de Europese gemeenschap en voor een zo snel mogelijke toetre ding van Engeland en andere kandi daten. Een duurzame Europese vre desregeling behoeft een verbetering der betrekkingen tussen West- en Oost-Duitsland, zo heet het in het ontwerp, waarin de DDR onderhan delingen op regeringsniveau wordt aangeboden. Het zegt verder, dat een beslissing over de ondertekening van het ver drag tegen de verspreiding van kernwapens door Bonn niet onnodig op de lange baan moet worden ge schoven, omdat dan het gevaar ont staat dat West-Duitsland zich iso leert. De SPD wil het verdrag ech ter geen onderwerp van de verkie zingsstrijd maken. De kwestie van de omstreden herziening van het kiesstelsel is naar het eerstvolgende gewone partijcongres verschoven. Na de parlementsverkiezingen in het najaar van 1969, zal een uitgebreide discussie over dit onderwerp plaats vinden. Het ontwerp-program zal onderwerp van discussie zijn op het sociaal-de mocratische partijcongres, dat van heden tot vrijdag in bad Godesberg wordt gehouden. "l/f aarschalk Lin-Piao die door het ne- gende congres van de Chinese com munistische partij is aangewezen als opvolger van voorzitter Mao Tsee- toeng, wordt algemeen beschouwd als een onvoorwaardelijk volgeling van Mao. Uitspraken van hem zijn: „Soms begrijpt men niet goed wat voorzitter Mao wenst, dan moet men zich verstandig tonen en zijn woorden bestuderen" en „het doet er weinig toe of men de richtlijnen van voorzit ter Mao al dan niet begrijpt, men moet ze onmiddellijk volgen. Later zal men ze wel begrijpen". Lin werd in 1908 te Oeang-Kan in de provincie Hoepeh geboren uit een fa milie van kleine neringdoenden. Toen hij tien jaar was, verliet hij het ge zin en verving de naam Joe-Joeng die hij van zijn ouders had gekregen, door Piao, hetgeen „wilde kat" betekent. Hij koos een militaire loopbaan. Even als de huidige premier Tsjoe En-lai bezocht hij de beroemde militaire academie Wjampoa in Kanton, die gesticht werd door maarschalk Tsjang Kai-sjek. In 1927 nam hij deel aan de militaire opstand van Nansjang, die nu in communistisch China wordt be schouwd als het ontstaan van het „ro de leger". Kort tevoren had hij al» kolonel van een nationalistisch regi ment de zijde van de communisten gekozen. Met Mao Tsee-toeng, de legendarische Tsjoe Teh en de inmiddels in on genade gevallen leider Lioe Sjao-sji en Pen Sjen nam hij deel aan de „lan ge mars", waarbij de communisten zich tenslotte in 1935 in het ontoegan kelijke bergland van de noordweste lijke provincie Sjensi met Jenan als centrum konden vestigen. Lin Piao die tijdens de lange mars verscheide ne militaire successen behaalde, kwam in de leiding van de militaire en politieke academie van Jenari, Vervolgen» speelde hij een belangrijke rol in de strijd tegen Japan. In maart 1939 raakte hij gewond. Voor herstel ging hij naar Moskou, waar hij Rus sisch leerde. In 1941 werd hij hoofd van genoemde academie in Jenan. Twee jaar later kreeg hij de leiding over het organiseren van communis tische guerrillagroepen tegen Japan. In 1945 trok hij naar Mandsjoerije, waar hij zijn troepen uitrustte met de Japanse wapens, die daar nog waren opgeslagen. In datzelfde jaar werd hij gekozen in het centrale partijcomité en benoemd tot opperbevelhebber van 't communistische leger in 't noord oosten. Jn 1948 voltooide hij de verovering van A Mandsjoerije op Tsjiang Kai-sjek en trok vervolgens naar het zuiden, waar hij achtereenvolgens het midden en het zuidwesten van China bezette. In 1959 volgde hij maarschalk Pen Teh- hoeai op als minister van Defensie en als voorzitter van de militaire commissie van het centrale partij comité. A ¥n augustus 1966 werd Lin-Piao op een plenaire bijeenkomst van het centra le partijcomité, „de naaste kameraad van voorzitter Mao" genoemd. Terwijl mensen als presedent Lioe Sajo- sji van het politieke toneel verdwenen, werd China door toedoen van Lin- Piao en andere medestanders van Mao, zoals Sjen Po-ta, Kang-Sjeng en mvrouw Sjiang-Sjing, de echtgenote van Mao, een reusachtig gemilitari seerd „werkkamp", gebaseerd op „de gedachten van Mao Tse-toeng". De strijdkrachten werden daarbij met steun van de „rode gardisten" gelei delijk de belangrijkste stuwende kracht. ¥n de grote meningsverschillen die zicto de afgelopen twaalf jaar in China hebben voorgedaan over kwesties als de modernisering van het leger, de „grote sprong voorwaarts", de volks communes en de betrekkingen met de Sovjet-Unie, stond Lin-Piao steeds onvoorwaardelijk aan de kar.t van Mao. Uiterlijk maakt Lin Piao weinig indruk. Hij ziet er slecht uit, is bijziend en heeft last van een droge hoest, die nog een overblijfsel zou zijn van een tbc-infectie waar hij in de jaren 1939- 1942 aan heeft geleden. EWING TOWNSHIP Een grote brand op het vliegveld van Mercy Count in de Amerikaanse staat New Jersey heeft gisteren 65 vliegtuigen en helikop ter! verwoest. De schade wordt ge raamd op ruim tien miljoen gulden.

De Vallei | 1969 | | pagina 7