Nederlandse gelegenheidsformatie versloeg nationale ploeg van Tsjecho-Slowakije: 2-0 Gent-Wevelgem voor Belg Vekemans Willy TOM OKKER PLAATSTE ZICH IN KWARTFINALES Tweede partij afgebroken Bondscoach Georg Kessler tevreden over debutanten Schotland en West-Duitsland hielden elkaar in evenwicht Prognose betaald voetbal Adorni in Gold Race Debutant Roggeveen scoorde in slotfase beide doelpunten „Stichting Betaald Voetbal PEC-Zwolle" Lierse SK en Brugge speelden weer gelijk Wapenschouw Formidabel Jürgen Bischof herstelt lang zaam Degelijk Lat Vakkundig Wraak Griekenl.-Roemenië: 2-2 Portugal-Zwitserland0-2 Oost-Duitsland-Wales: 2-1 Uiterst nuchter Herhaling Geluk Militai ren wonnen Twee van 13 goed WK SCHAKEN DONDERDAG 17 APRIL 1969 ROTTERDAM Het Tsjechische voetbal heeft na de drie dagen tevoren geleden royale nederlaag van lands kampioen Spartak Trnava tegen Ajax gisteravond in het stadion Feyenoord zijn revanche niet gekregen. Het Nederlands elftal, om uiteenlopende redenen in ver gelijking met het team, dat drie weken geleden Luxem burg klopte (4-0) gewijzigd op zeven plaatsen, won met nauwelijks vijftienduizend toeschouwers als meestal stille getuigen met 2-0 van de nationale ploeg van Tsjecho- Slowakije, waarin vijf spelers van Spartak stonden opge steld. Die zege mocht worden gezien als de persoonlijke triomf van debutant Sjaak Roggeveen, die in de slotfase plotse ling reikte naar het heldendom door twee keer kort na elkaar te scoren. Overigens bleken ook nu de Tsjechen technisch en con ditioneel vakkundige voetballers wier schotvaardigheid echter pijnlijk te wensen overliet. De Nederlandse gele genheidsformatie bleek in het sfeerloze en kille stadion' bij vlagen wel tot hard werken bereid, maar duidelijk ook viel de angst voor blessures te signaleren. Slechts bij zeer hoge uitzondering werd een persoonlijk duel uitgevoch ten. Voor de Tsjechen, die het Neder landse voetbal niet gauw zullen onder schatten sinds Ajax hun nationale kam pioen Spartak Trnava een vrije door tocht naar de finale van de Europa Cup zo goed als zeker versperde, had dit duel een graadmeter moeten bete kenen. Lonkend naar de eindronde om de wereldtitel 1970 in Mexico wisten zij tweede in 1962 en vier jaar la ter in Engeland niet behorend tot de deelnemers dat er het een en ander gepresteerd moest worden. De overwinningen op Denemarken (0-3 en 1-0) vormen een zekere basis maar confrontatie met poulgenoten Hongarije en Ierland heeft nog niet plaats gehad. Op 4 mei, drie dagen voordat een hopelijk compleet Oranje duelleert met Polen, zullen de Tsjechen strijden in een uitwedstrijd tegen de Ieren. Daarom gold dit duel met Nederland voor de Tsjechen als laatste wapen schouw voordat het ernst wordt. Daar om ook was het voor de Tsjechen die het belang van „Mexico" haar scherp zien en derhalve spelers van de Europese bekerstrijder Spartak ver plichtten te spelen en de overwinnings premies drastisch verhoogden uiterst teleurstellend te moeten spelen tegen een tweede-keuselftal. Deze interland was daardoor ook voor Oranjes tegenstander een teleur stellende bezigheid. Daarbij kwam, dat de ontwikkelingen te velde voorlo pig niet meewerkten aan het scheppen van enige sfeer. Tien minuten was er gespeeld voordat er enige actie van be tekenis te bekijken viel. Veenstra lanceerde toen Rensenbrink, die behendig het strafschopgebied bin- nendanste. Daar haalde de potige Ha- gara hem onderuit, doch om onduide lijke redenen besloot de Westduitse ar biter Schulenburg tot een vrije schop buiten dit gebied. Veenstra stelde Klijn- jan in staat een kogel af te vuren, die Vencel formidabel stopte. Deze arbitrale dwaling kreeg kort daarop een vervolg, toen Schulenburg verzuimde te fluiten, nadat Dobias de doorgebroken Veenstra tegen de grond Nederlandse aanval op het Tsje chische doel met links Roggeveen en rechts Eijkenbroek. WEVELGEM De 23-jarige Belg Willy Vekemans, winnaar van de laat ste rit van de Ronde van België en afgelopen zondag derde in Parijs-Rou- baix, bevestigde woensdag zijn uitste kende vorm met een overwinning in de wegrit Gent-Wevelgem. Hij maakte zich op vier kilometer van de finish los uit een kopgroep van veertien ren ners. Op de eindstreep had Vekemans een voorsprong van elf seconden op vier achtervolgers, van wie Roger de Vlaeminck de sprint won. De 31e editie van Gent-Wevelgem is dit keer een vrij kleurloze affaire ge worden. Ontsnappingen bleven in de beginfase tot 'n minimum beperkt en als een renner er in kon slagen de hoofd macht achter zich te laten liep het verschil niet verder uit dan tot 200 meter. Bij Roeselare (na 144 km) viel het peloton in een aantal stukken uit een en de Belg Walter Boucquet en Dancelli (Italië) maakten hiervan ge bruik en zetten een aanval in. Vijf en dertig kilometer verder hadden deze renners een voorsprong opgebouwd van drie minuten. Daarna moesten de vluchters steeds meer prijsgeven. Aan de voet van de Kemmelberg gaven zij zich gewonnen. Hierna vormde zich een kopgroep van veertien renners met onder meer Harm Ottenbros. De aanval, die Willy Vekemans op vier kilometer van het einde inzette, bleek onstuitbaar. Ottenbros volgde nog wel even zijn spoor maar hij kon Vekemans niet meer bereiken. De Willem Il-rijder eindigde als zevende. Bij de amateurs legde Tino Tabak beslag op de tweede plaats. De Belg Jos Abelshausen werd winnaar in 5.50,0 over de 220 kilometer. Tabak had een achterstand van vijftig me ter. De uitslag bij de beroepsrenners was: 1. Vekemans (Bel.) de 250 km in 5.16,03; 2. Roger de Vlaeminck (Bel) op 11 sec; 3. Eric de Vlaeminck (Bel); 4. Leman (Bel); 5. Houbrechts (Bel); 6. Van Sweevelt (Bel) allen op 15 sec; 7. Ottenbros (Ned.); 18. Van Rijcke- ghem (Bel.); 9. Sercu (Bel.); 10. Van Looy (Bel); 15. Vianen (Ned) allen op 25 sec.; 23 Zoontjes (Ned.); 27. Pijnen (Ned); 28. Schepers (Ned.); 31. Van der Horst (Ned); 41. Dolman (Ned), 46. Post (Ned.); 50 Nijdam (Ned), 54. Wagtmans (Ned) allen op 35 seconden. MUNCHEN - De Westduitse turner Jürgen Bischof (27), die een maand ge leden na een operatie aan de achilles pees niet meer uit de narcose ontwaak te, is enigszins vooruitgegaan. Zoals woensdag in MOnchen werd meegedeeld, is hij zover tot bewustzijn gekomen, dat hij zijn voedsel gedeeltelijk weer langs normale weg tot zich kan nemen. Ook de storingen in het gezichtsvermogen en de motoriek lijken zich langzaam op te heffen. MONTE CARLO In het tennistoernooi van Monte Carlo is de Nederlandse professional Tom Okker gisteren doorgedrongen tot de kwartfinales. Hy versloeg de Australiër Fred Stolle in drie sets: 6-4, 4-6, 6-2. Daarvóór had de Haarlem mer met 6-3, 6-4 gewonnen van de Westduitser Harald Elsenbroich. Onder de geplaatste spelers in het herenenkelspel vielen een paar slacht offers. De Amerikaan Dennis Ralston liet zich verrassen door de Fransman Frangois Jauffret en verloor met twee maal 6-4. Ook voor de 41-jarige Ameri kaan Pancho Gonzales kwam er voor wat het enkelspel betreft een eind aan het toernooi. Hij werd haastig wegge speeld door de Italiaan Martin Mulli gan: 6-0, 6-1. De Spanjaard Manuel Santana stuit te op hevige tegenstand van zijn ze ventienjarige landgenoot Antonio Mu- noz, die de oud Wimbledonkampioen zelfs een set afdwong: 2-6, 9-7, 2-6. De overige favorieten, van wie de Austra liër Rod Laver zich uit het toernooi heeft teruggetrokken, vervulden hun plicht. De voornaamste overige uitslagen: Heren-enkelspel tweede ronde: Oran- tes (Sp) versl. Bungert (W-Dld) 7-5, 6-1, Taylor (GB) versl. Leioes (Rusl) 6-1, 5-7, 6-4; derde ronde: Gimeno (Sp) versl. Davidson (Austr) 6-3, 7-5; Vier de ronde: Ashe (VS) versl. Taylor (GB) 3-6, 6-4, 6-4. Voor het toernooi om de Italiaanse tennistitels is Tom Okker als vierde geplaatst. Verleden jaar bracht hij de MOSKOU De tweede partij in de schaaktweekamp om het wereldkam pioenschap is in een voor Spasski gun stige stelling afgebroken. Met zwart heeft hij in een dame-eindspel het ini tiatief. Het zou evenwel toch verbazing wekken als Spasski, ervan uitgaande dat Petrosjan zenuwvrij aan het bord zal verschijnen, het volle pond uit deze stelling zal weten te behalen. Spasski, met reeds een punt achter stand, wees rond de dertigste zet een remiseaanbod van Petrosjan, die in he vige tijdnood verkeerde, van de hand. Het verloop: Wit: Petros jon - Zwart: Spasski. 1. c2—c4, e7—e6; 2. d2—d4, d7—d5; 3. Pbl—c3, c7c5; 4. c4Xd5, e6Xd5; 5. Pgl— f3, Pb3c6; 6. g2—g3, Pg8—f6; 7. Fflg2, Lf8—e7; 8. 0—0, 0—0; 9 Lelg5, c5Xd4; 10. Pf3Xd4, h7—h6; 11. Lg5e3, Lc8g412. Pd4—b3, Lg4— e6; 13. Tal—cl, Tf3—e8; 14. Pc3—b5, Dd8d7; 15. Pb5—d4, Le8—h3; 16. Pd4Xc6, b7Xc6; 17. Ddl—d3, Lh3Xg2; 18. KglXg2, a7a5; 19. Telc2, a5a4; 20. Pb3d2, Dd7—b7; 21. Kg2—gl, Ta8—c8; 22. Tfl—cl, Pf6—d7; 23. Pd2— f3, c6c5; 24. b2—b3, a4Xb3; 25. b2Xb3, Le7—f8; 26. Tel—al. Pd7—f6; 27. Tc2— a2, Tc8a828. Ta2Xa8, Te8Xa8; 29 TalXa88, Db7Xa8; 30. Dd3—c2 Pf6e4; 31. Pf3—d2, Pe4Xd2; 32. Le3X d2, Da8—a6; 33. Kgl—fl, Da6—b5; 34. Ld2—b3, g7g6; 35. Kc2—dl, Db5—c6; 36. f2—f3, Dc6—e6; 37. Kfl—g2, h6—h5; 38. h2—h3, Lf8d6; 39. Ddl—d3, Ld6— f5; 40. Lc3Xe5, De6Xe5; afgebroken. De partij wordt vandaag voortgezet. Italiaanse titel op zijn naam. De Australiër Tony Roche is als eerste geplaatst, gevolgd door zijn landgenoot Newcombe en de Amerikaan Ashe. Bij de dames staat de Amerikaanse Wimbledonkampioene Billie-Jean King op de eerste plaats. De Australische Lesley Bowrey staat tweede. Het toer nooi begint zondag in Rome. AMSTERDAM Wereldkampioen wielrennen Vittorio Adorni zal met een ploeg van zeven renners, Paolini, Casli- ni, Meallini, Ioto, Paolini, Franzoni en Armani, deelnemen aan de Amstel Gold Race, die morgen wordt verreden. De Italiaan en zijn ploeg komen in de plaats van de aanvankelijk aangekon digde Molteni-formatie. eens een kansje, maar meestal veel te lang. had gewerkt. Blijkbaar vonden toen de Nederlanders de aardigheid er gro tendeels af. Klijnjan kreeg nog wel hij aarzelde En wanneer Roggeveen, goed ge steund door de teruggetrokken spelen de Houwaart, veelbelovend ver kwam, dan stonden in laatste instantie een stel verdedigers hem in de weg. De Tsjechen degelijk voetballend doch zonder veel inspiratie en fantasie, hielden het evenals Spartak 3 dagen te voren op afstandsschoten, waaruit al leen na een half uur enig gevaar voort kwam. Kuna beukte toen de lat, waar na Vesely zeer hoog overschoot. Enige agressiviteit viel vervolgens nog te signaleren van Klijnjan, die zwaar gehinderd door Plass en Dobias zijn schot zag mislukken. Kort voor de rust kwam er even een opleving. Do bias gaf een lage voorzet naar de vrij staande Adamec, die vlak voor het doel over de bal heenmaaide. Na een langdurige pauze ruim een kwartier bleek Klijnjan zijn plaats te hebben ingeruimd voor Brouwers (NAC), wiens eerste actie resulteerde in een schot, dat de lat schampte. Bij de Tsjechen had Hrducka de plaats in genomen van Kuna. Iets sneller ope reerde nu het Tsjechische elftal, dat Adamec in de vijftigste minuut zag scoren in buitenspelpositie. Dat was de zwak leidende Schulen burg niet ontgaan. Mede door de daden va, de overigens sterk individualis tische Rensenbrink kwam er ook meer vaart in de Oranjeploeg. Maar deze tekenen van goede wil leidden al te vaak slechts tot weinig spectaculaire afstandsschoten. Niet altijd waren deze trouwens ge heel ongevaarlijk. Zo lanceerde Ada mec diep in de tweede helft de atten te Plass, wiens schuiver Van Beve- ren met grote moeite onderschepte. In deze fase bleek duidelijk dat beide ploe gen op basis van goede techniek heus wel bereid waren enige vechtlust te etaleren. Zonder dat ook nu felle per soonlijke duels hiervan getuigden werd menige snelle aanval opgezet. Een kwartier voor het einde kort nadat Adamec zijn plaats had afgestaan aan Szikora had Oranje een treffer binnen bereik toen Roggeveen een kans kreeg na een Tsjechische mistrap. Het toen volgende schot, laag en hard, werd echter vakkundig gestopt door Vencel. De kansenbenutter van Holland Sport nam echter kort daarna wraak op op zienbarende wijze. In de slotfase joeg hij, staande in een vrijwel onmogelijke po sitie buiten het strafschopgebied, met het linker been de bal subliem in de touwen. Vier minuten later draafde hij vastberaden door het centrum, passeer de handig de toegesnelde Hagara en won tenslotte ook het duel met Vencel: 2-0. Een debutant had zodoende toch eni ge glass gegeven aan deze overbodige interland. De opstellingen: Nederland: doel: Van Be veren (Sparta); achter Drost (FC Twente), Israël (Feijenoord), Eijkenbroek (Sparta) en Laseroms (Feijenoord); midden: Veenstra (Go- Ahead) en Rijnders (Go Ahead); voor: Roggeveen (Holland Sport), Houwaart (FC Twente), Kleijnjan (Sparta) en Ren senbrink (DWS). Tsjecho-Slowakije: doel: Vencel (Slovan Bratislava); achtter: Dobias (Spartak Trnava), Plass (Pilzen), Hor- vath (Slovan Bratislava) en Hagara (Spar tak Trnava); midden: Geleta (Dukla Praag) en Kuna (Spartak Trnava); voor: Vesely (Sparta Praga), Jokl (Slo van Bratislava), Adamec (Spartak Trna va) en Kabat (Spartak Trnava). Scheidsrechter: Schulenburg (West- Duitsland); Toeschouwers: 15.000. ROTTERDAM Vijf debutanten, een coach met ervaring, zes gelukkige mensen in de kleedkamer van het Nederlands elftal. Een kleedkamer overigens, waar een behoedzame woordkeus tamelijk weinig van de ju belstemming deed merken. Maar Georg Kessler wilde zijn te vredenheid natuurlijk best kwijt na eerst nog nadrukkelijk op de kwaliteit van de Tsjechen te hebben gewezen: „Het is, mijne heren, een sterke tegen stander. Het was voor ons niet gemak kelijk met vijf debutanten en de om standigheid, dat de voorbereiding lang niet ideaal was met wijzigingen op het laatste moment. Dit resultaat is een onmiskenbaar succes voor het elf tal, dat in de eerste helft voorzichtig heeft gespeeld. Na de rust heb ik scherp gelet op eventueel vermoeide spelers, die de strijd in het laatste kwartier bijvoor beeld conditioneel niet meer zouden aankunnen. Ik had zo'n man zonder twijfel vervangen, want ik wilde het resultaat zo graag voor de ploeg vast houden. Inderdaad, met 0-0 zou ik niet ontevreden zijn geweest. Over de de butanten dit: Rijnders heeft zonder meer voortreffelijk gevoetbald. Ver dedigend moest hij Adamec uitschake len. Dat is gelukt en bovendien heeft hij stuwend best werk gedaan. Drost was zonder meer goed. Roggeveen heeft gedaan wat hij moest doen. Hij heeft aan mijn verwachting, het ma ken van doelpunten, voldaan. Hou waart heeft het zeer moeilijk gehad. Hij moest een groot gebied bestrijken en zijn debuut in aanmerking geno men kan worden gezegd, dat hij het goed heeft gedaan. Brouwers is een wat moeilijk geval. Hij is een intelli gente jongen, die misschien tijdens het spel iets te veel denkt. Hij moet dus langzaam de gelegenheid krijgen in de SJAAK ROGGEVEEN twee doelpunten als debuut GLASGOW Schotland heeft woens dagavond in het Hampden Park in Glas gow in een wedstrijd voor groep 7 van de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal met 1-1 gelijk gespeeld tegen West-Duitsland. Bij de rust had West-Duitsland dank zij een doelpunt van Gerd Müller in de 39e minuut een voorsprong, maar vijf mi nuten voor tijd bracht de Celtic-speler Murdoch de stand in evenwicht. De 110.000 toeschouwers hebben in het Hampden Park tevergeefs op de door manager Bobby Brown aangekon digde Schotse overrompeling gewacht. De Westduitsers gingen direct in de aanval en kregen enkele goede kansen. De Schotten herstelden zich langzaam en op het moment, dat zij de Duitsers in de verdediging hadden gedrongen, passeerde topscorer Gerd Müller doel man Lawrence. Weer volgde een Schots offensief, maar tot ver in de tweede helft bleek Helmut Schön's tactiek („laat de Schotten komen", was zijn advies, „en sla dan in uitvallen toe") succes te hebben. De sterke Westduit se middenveldspelers, van wie vooral Beckenbauer uitblonk, beheersten het spel, ondanks vaak benauwende mo menten voor het Duitse doel, waarvoor vooral Law en Gilzean verantwoorde lijk waren. Een afstandsschot van Mur doch bracht de Schotten in de slotfase toch nog het verdiende gelijke spel. In West-Duitsland, waar woensdag avond de steden een verlaten indruk maakten, wordt het gelijke spel gezien als een belangrijke stap op de weg naar Mexico. De beslissing, wie uit groep 7 naar Mexico gaat, zal waarschijnlijk eind dit jaar vallen, wanneer West- Duitsland in Hamburg weer tegen Schotland speelt. En in eigen land re kenen de .Duitsers, in 1966 finalist, op een zege... De stand in groep 7 is: Schotland 3 2 1 0 5 8—2 West-Duitsland 3 2 1 0 5 4—1 Oostenrijk 3 1 0 2 2 85 Cyprus 3 0 0 3 0 06 ATHENE Griekenland heeft woens dag in Athene in een wedstrijd uit groep één van de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal met 2-2 gelijk gespeeld tegen Roemenië. Bij de rust van deze, door 45.000 toeschouwers bijgewoonde, wed strijd was nog niet gescoord. Hoewel de Grieken door Suderis (51e minuut) en Dedes (60e minuut) twee keer de leiding namen, heeft Roemenië zich in het Karaikakis-stadion niet la ten verrassen. In hetzelfde stadion ver loor Portugal vorig jaar oktober met 4-2, maar de Roemenen gaven, in te genstelling tot de Portugezen, de Grie ken geen kans door te gaan. Na beide Griekse treffers, die tot stand kwamen na misverstanden in de Roemeense de fensie, herstelden de Roemenen zich snel dank zij doelpunten van Doemi- trasjex (54e en 67e minuut). LISSABON Zwitserland heeft woensdagavond in Lissabon Portugal een verrassende nederlaag toegebracht. In een wedstrijd voor groep 1 van de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal wonnen de Zwitsers met 0-2, een stand die reeds bij de rust was bereikt. Beide doelpunten werden voor slechts 5.000 toeschouwers door Vuileumier gescoord. Portugal, iat in 1966 in het toernooi om het wereldkampioenschap op de der de plaats eindigde, bezet nu in groep 1 de laatste plaats met twee punten uit drie wedstrijden. De stand in groep 1 luidt: Zwitserland 3 2 0 1 4 32 Griekenland 3 1113 6—5 Roemenië 3 1113 45 Portugal 3 1 0 2 2 56 DRESDEN Door een doelpunt van Rock in de laatste seconden heeft het Oostduitse voetbalelftal woensdagavond in Dresden zijn kans op een plaats in de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal behou den. De Oostduitsers versloegen in hun tweede wedstrijd in groep drie van de voorronde Wales met 2-1 (1-0) en ble ven hiermee in punten gelijk met Euro pees kampioen Italië. Het Oostduitse elftal toonde voor 43.000 toeschouwers in de in regen, sneeuw en storm gespeelde strijd tegen Wales niets van de kwaliteiten die het tweeëneenhalve week terug tegen Ita lië (2-2) bezat. In de 32e minuut gaf Eberhard Vogel de Oostduitsers de lei ding, maar tien minuten na de rust scoorde Engeland, een middenveldspe ler van Tottenham Hotspur, voor Wales de gelijkmaker. Oost-Duitsland kreeg hierna wel een overwicht, maar leek niet in staat de Britse verdediging te passeren. De kort voor tijd ingevallen Rock besliste echter enkele seconden voor het einde (91e minuut) de strijd toch nog in het voordeel van de Oost duitsers. De stand in groep 3 luidt: Italië 2 1 1 0 3 3—2 Oost-Duitsland 2 1 1 0 3 43 Wales 2 0 0 2 0 1—3 ploeg te groeien, zoals ook met Pahl- platz is gebeurd. Voor mij heeft het goede spel van de nieuwelingen in fei te mijn moeilijkheden op het gebied van de keuze vergroot. Zo langzamer hand echter heb ik geleerd met moei lijkheden te leven en dan zijn dit soort problemen mij zeer lief". De debutanten zelf waren uiterst nuchter. Sjaak Roggeveen bijvoor beeld: „Zonder geluk gaat het nie mand goed. Het eerste doelpunt? Je probeert wat. Misschien kreeg ik die bal toevallig goed op mijn schoen. Na rust, in de spits spelend, ging het wat gemakkelijker. Ik ben toen ook mijn drempelvrees kwijtgeraakt. Vergeet niet, dat ik voor het eerst in het sta dion speelde. De wedstrijd was boven dien feller dan ik in de competitie ben gewend. Harder. De eerste keer, toen ik op de keeper afging, hield ik er ge woon onvoldoende rekening mee, dat hij mij zou pakken. De tweede keer weet je dat, dan neem je de bocht wat ruimer". Epi Drost, met een ervaring van en kele wedstrijden in jong oranje: „Ze nuwachtig ben ik geen moment ge weest. Echte spanning heb ik niet ge voeld, maar je merkt toch wel, dat het een stuk zwaarder is dan competi tievoetbal. Zelfs zo'n vriendschappe lijke interland". Nico Rijnders: „Mijn opdracht was Adamec uitschakelen. Na rust kon ik meer aanvallend spelen, dat gaat pret tiger. Het is mij meegevallen. Voor mijn gevoel speelde ik een paar maan den geleden beter, maar dat was geen reden om tegen deze wedstrijd op te zien. Misschien werkt zo'n oranjeshirt wel stimulerend". Henk Houwaart: „In Zeist hebben we nog eens een herhaling gezien van de wedstrijd tussen Ajax en Spartak. Je merkt dan, dat zo'n Tsjechische ploeg met vier man praktisch op één lijn verdedigt. Nu heb ik het zelf on dervonden en ik begrijp niet, hoe zij het kan doen. Met een individualist er bij moet je er zo door kunnen lopen. Ik vond het jammer, dat Dick van Dijk en Theo Pahlplatz niet van de partij waren, dan was het voor mij wat gemakkelijker geweest. Hen ken ik door en door. Nu heb ik het in het eerste half uur echt wat moeilijk ge had om te wennen". Ad Brouwers, 23 jaar, onderwijzer met paasvakantie: „Gewoonlijk speel ik na de rust het best. Bij NAC ben ik links- of rechtsbuiten. Ik gebruik de eerste helft meestal om uit te zoeken wat de zwakste back is en daar ga ik dan heen. Hier bijvoorbeeld in het stadion tegen Feijenoord kreeg ik van Haak geen kans. Ik heb mijn activiteiten toen maar naar Romijn verlegd. Vanavond had ik het geluk, dat het meteen de eerste keer, toen ik aan de bal was, goed ging met dat schot op de lat. Je hebt zo'n moedgevertje nodig, vooral om dat je dan pas later ontdekt dat dit soort voetbal veel harder, vinniger en sluwer is dan je gewend bent. Heb je echter een keertje succes ge had, dan maakt die hardheid niet meer zoveel indruk op je. Dat geluk heb ik in mijn eerste interlandwed strijd gekend". Epi Drost (rechts) waakzaam bij een Tsjechische doorbraakpoging. ZWOLLE De „Stichting Betaald Voetbal PEC Zwolle" is opgericht. De notariële akte is gepasseerd en er is een dagelijks bestuur gevormd. Dit dagelijks bestuur van de Zwolse 2e divisieploeg bestaat uit de heren W. A. M. ten Doeschate, directeur van Sca- do Archer Daniels, D. de Rijke, in specteur van de N.V. Grontmij, die als penningmeester zal fungeren en J. W. van der Wal, directeur van Slaven- burg's Bank, die de taak van penning meester heeft gekregen. De heren G. C. Duyn en W. van Huystee, die momenteel resp. als eer ste en tweede voorzitter fungeren bij PEC, zullen als leden aan het bestuur van de nieuw gevormde stichting wor den toegevoegd. De „Stichting Betaald Voetbal PEC- Zwolle" stelt zich ten doel om het be taald voetbal in Zwolle en omstreken op een hoger niveau te brengen. In dit verband vernemen we, dat het huidige spelerspakket een drastische wijziging zal ondergaan. Er zal een aantal pro minente spelers worden aangetrokken en voorts zal een nieuwe trainer wor den gecontracteerd, die tevens als coach zal optreden. Het stichtingsbestuur zal worden ge adviseerd door een Raad van Advies, die bestaat uit vooraanstaande zaken lieden en deskundigen. Het Zwolsche Boys-bestuur, dat had gehoopt, dat er één stichting betaald voetbal zou komen in Zwolle, waarin de betaalde afdelingen van PEC en Zwolsche Boys zouden worden opgeno men, hetgeen ook het doel was van be middelaar, de heer J. W. van Marle, vice-voorzitters van de KNVB, heeft voor heden (donderdagavond) een spoedvergadering belegd voor leden, donateurs en supporters met het doel de plarnen voor de roekomst te bespre ken. BRUSSEL De voetbalwedstrijd Lier- se SK - Brugge, voor de achtste fina les van de Belgische beker, is na 130 minuten in een gelijk spel van 11 ge ëindigd. Vorige week kwamen beide elf tallen tot 11, na 122 minuten spelen. De wedstrijd moest toen wegens de duis ternis worden gestaakt. Volgende week zal de derde wedstrijd tussen beide clubs plaatsvinden. AMSTERDAM Geuting (FC Twen te) heeft gistermiddag in de vriend schappelijke ontmoeting tussen De Vo- lewijckers en het militaire elftal faam als schutter verworven. Met twee scho ten van grote afstand zorgde hij ervoor, dat de militairen die voor de rust door een treffer van Boekestein met 10 ach ter kwamen, de wedstrijd uiteindelijk met 21 wonnen. Vijfhonderd toeschou wers woonden het oefenduel bij. DEN HAAG Bij het kantoor van de sporttoto in Den Haag waren woens dagmiddag slechts 2 meldingen van dertien punten binnengekomen. Voor de tweede en derde prijs waren resp. 36 en 478 gegadigden. Voor de extra-prijs kwamen 197 meldingen binnen. EREDIVISIE NECHolland Sport3 TelstarVolendam3 FC TwenteDOS 1 FeijenoordAjax3 MVVFort./Sittardia1 DWSSparta1 PSV—NAC1 AZ '67—Go Ahead3 ADO—GVAV1 EERSTE DIVISIE Willem IISC Cambuur2 VeendamHelmond Sport3 WageningenEindhoven 3 RBCBlauw Wit2 HVCRCH3 VolewijckersDFC1 ElinkwijkVitesse3 HaarlemHeracles1 SWFC Den Bosch1 TWEEDE DIVISIE BaronieHermes DVS3 AGOVV—EDO3 Zwolsche BoysZFC1 De GraafschapRoda JC1 FC VW—Fortuna VI2 LimburgiaExcelsior1 Velox—NOAD1 GooilandPEC1 HeerenveenSC Drente 1

De Vallei | 1969 | | pagina 17