Spartak-Ajax op televisie Tom Okker bracht met sterk Santana op de knieën Petrosjan en Spasski naar remise DAF33 sterk, zuinig, i betrouwbaar EVINRUDE Sterke start van Nederland in WK tafeltennis Ad Brouwer in één jaar van tweede divisie naar de top Weinig winst voor 21e Tulpenrallye Zwolsche Boys gaat niet terug üek Schwartz tot 1 juli geschorst ZATERDAGSPELERS GESELECTEERD Atletiek- kampioenschappen weer in Groningen Michels observeerde Wolfgang Overath Vanavond één uur Sammy Davis op tv Ook AC Milan NEDERLANDER IN HALVE FINALES Russische waterpoloërs tegen Nederland Explosie Uitslagen Drafamateurs naar EK echte service „PATS EN WEG DE ZENUWEN" Geïmponeerd GROTE NAMEN ONTBREKEN Groter Nerveus Kans Vier turners naar Warschau Koningin bereid tot bezoek aan Indonesië Aanslagplegers in hongerstaking Havenmond bij Hoek van Holland Schaken ,IL"' De beste propositie onder de vijf mille Prijs 4.295,— (inclusief BTW 4.810,40) SPORT IN 'T KORT buitenboordmotoren daar staat achter! SUHARTO OOK N.S.-PERSONEEL WIL 2 PCT MEER Pagina 15 VRIJDAG 18 APRIL 1969 HILVERSUM De rechtstreekse te levisie-reportage van de Cupwedstrijd Spartak Trnava - Ajax, die donderdag- 24 april wordt gespeeld, begint 's mid dags om vijf voor vier via Nederland I. Om kwart over zes volgt, eveneens via Nederland I, de herhaling van de eerste helft. Om zestien minuten over zeven wordt de tweede helft herhaald. De wedstrijd AC Milan - Manchester United op woensdag 23 april zal de NTS eveneens rechtstreeks op het scherm brengen. De uitzending begint om vijf voor negen via Nederland 1. ZWOLLE Ondanks financiële moeilijkheden zal Zwolsche Boys be taald voetbal blijven spelen. Daartoe besloten gisteravond de leden tijdens een vergadering, waarop de fusieplan nen werden besproken. Mocht men in Zwolle niet slagen in het tot stand brengen van een samen gaan van PEC en Zwolsche Boys, dan zal laatstgenoemde vereniging toch niet terugkeren naar de amateurs. TOM OKKER sterk spel MOSKOU Grootmeester Flohr wist gistermiddag al te vertellen dat de afgebroken partij Petrosjan Spasski, die op remise uitliep, zwart maar een minimaal kansje op winst bood. In feite geloofde de beroemde schaakjournalist er helemaal niet in. Op de vraag waarom er dan toch zou worden gespeeld bromde hij wat. Waarschijnlijk wenste hij niet te zeg gen wat half schakend Moskou be weert, namelijk dat Spasski zich zo sterk in een conditie voelt dat hij met opzet de wereldkampioen dagelijks uren achter het bord zal dwingen plaats te nemen teneinde de onver stoorbare schaakmachinerie tot fysie ke uitputting te brengen. In hoeverre deze tactiek het karak ter van een boemerang kan aanne men is daargelaten, want men herin nert zich nog levendig dat het Spasski was die in 1966 ineenstortte en niet de thans 39-jarige Armeniër. Petros jan boogt na deze remise nu op anderhal ve punt. Spasski op een half. Vandaag heeft laatstgenoemd wit. Het is ietwat intrigerend, want men hoopt te weten te kunnen komen of zoals in vele voor gaande tweekampen het openingsre pertoire beperkt zal blijven. In dat geval staat er een Siciliaan op het vuur. Voortzetting tweede partij wit: (Pe trosjan) Kg2, Dd3, pionnen b3, e2 f3, g3, h3. Zwart (Spasski) Kg8-De5, pionnen c5, d5, f7, g6, h5. 41 h3—h4, Kg8—f8. 42 g2— fl, Kf8e7. 43 Kfl—f2, De5—e6. 44 Dd3 b5, De6d6. 45 Db5—b7 schaak, Ke7— f6. 46 Db7b5, Dd6—c7. 47 Db5—d3, c5— c4. 48 b3xc4, d5xc4. 49 Dd3c3 schaak, Kf6e6. 50 Kf2—e3, Dc7—c5 schaak. 51 Dc3d4, Dc5a3 schaak. 52 Ke3d2, Da3a5 schaak.53 Kd2-c2, Da5b5. 54 Kc2c3 Db5b3 schaak. 55 Kc3—d2, Db3b4 schaak. 56 Kd2c2, Db4a4 schaak. 57 Kc2c3, Da4a5 schaak. 58 Kc3xcv, Da5c7 schaak 59 Kc4—d3, Dc7xG3. 60 Dd4e4 schaak, Ke6f6. 61 De4d4 schaak, Kf6—e7. MANUEL SANTANA DEN HAAG Het Russische water- polo-team speelt tijdens de trip door Nederland twee officiële interlandwed strijden tegen het nationale zevental en wel op zaterdag 26 april a.s. in Groningen en een dag later in Leeu warden. Voorts spelen de Russen drie wed strijden tegen Nederlandse bonds- teams. Deze vinden plaats op 29 april a.s. in Gouda, op 30 april in Utrecht en op 1 mei in Dieren. Het Nederlandse team voor de beide officiële interlands is door coach Har ry Vriend als volgt samengesteld: Feike de Vries (Neptunus Amers foort); Joop Schmidt (De Meeuwen); Hans Wouda (aanvoerder), (De Meeu wen); Hans Hoogveld (Neptunus Amersfoort; Hans Parrel (Zian); Ad Moolhuyzen (Neptunus Arnhem); Hans Nolting (DJK); Bart Bongers (Neptunus Arnhem); Wim Hermsen (De Robben); Ton Schmidt (De Meeu wen); K. Tittel (HZPC). Het Russische team bestaat uit: Keepers Vadim Gulyaev en Yuri Mityanin; verdedigers: Alexander Dolgushin; Anatoli Akimov; Alexan der Dreval; Alexei Barkalov; aanval lers: Vyaceslav Skok; Alexander Shid- lovski; Vladimir Semenov; Leonid Os- sipov; Alexander Kabanov; Alexander Rodionov. BRUSSEL Elek Schwartz, de Hon gaarse oud-coach van het Nederlands voetbaleltfal is als trainer van de Bel gische eerste-divisieclub Crossing Mo lenbeek door de Koninklijke Belgische Voetbalbond tot 1 juli geschorst. Dit houdt in dat Schwartz tot die datum geen toegang heeft tot de kleedkamers en niet plaats mag nemen op de trainersbank langs het veld. Elek Schwartz kreeg die straf, om dat hij zich op 30 maart tijdens Ant werp - Crossing (12) niet had gestoord aan de scheidsrechter, die hem enkele malen verbood het veld te betreden. Overigens staat het vrijwel vast, dat Schwartz aan het einde van dit seizoen Crossing Molenbeek, dat een uitsteken de kans heeft op promotie naar de ere divisie, gaat verlaten. Hij heeft een aanbieding gekregen vanuit Zwitser land, waarop hij hoogstwaarschijnlijk zal ingaan. Crossing Molenbeek heeft onderhan delingen geopend met Daring Brussel en Schaarbeek om te komen tot een fu sie. MONTE CARLO Tom Okker heeft de halve finales bereikt in het open in ternationale tennistoernooi in Monte Carlo. Hij versloeg in de kwarteind strijden de Spanjaard Manuel Santana met 10—8, 6—1. De Nederlandse kampioen moest heel wat moeite doen om de oud-Wimbledon- kampioen tot de erkenning te brengen, dat de snelvoetige Nederlander hem de laatste jaren boven het hoofd is ge groeid. Santana, die het vorige jaar het Davis Cupduel tegen Okker verloor maar la ter in het seizoen revanche nam, ver dedigde zich uiterst bekwaam in de eerste set, die 55 minuten in beslag nam. De gehele partij duurde zeventig mi nuten. De dertigjarige Spanjaard had een zwakke start en kwam met 20 achter te staan. Hij doorbrak echter di rect Okkers service voor 22, waarna de Nederlandse professional pas in de achtste game de kans kreeg voor een nieuwe doorbraak. Deze kwam toen Santana na 040 een dubbele fout sloeg. Een nieuwe krachtsexplosie op dit kritieke moment bracht de spanning te rug. Diverse magnifieke rally's volg den. Okker miste drie setpoints in de zestiende game; daarna was Santana slechts één slag van een doorbraak ver wijderd, hetgeen Okker voorkwam met een prachtige dropshot. De Nederlan der pakte de set in de achttiende game op het zevende setpoint. Het verlies van deze set bleek fataal voor Santana's vitaliteit. Hij gaf zich gewonnen. In de tweede set scoorde hij nog slechts negen punten. Overige uitslagen: heren-enkelspel: kwartfinales: Pietrangeli (It) Jauf- fret (Fr) 63, 57, 62. Mulligan (It) Gimeno (Sp) 64, 43 opgegeven door Gimeno (dijbeenblessure). New- combe (Austr.) Ashe (VS) 86, 63. Dames-enkelspel: kwartfinales: Ann Jones (GB) Olga Morozowa (Rusl) 62, 62. July Heldman (VS) Susan Hodsworth (GB) 7—5, 6—2, Fran?oise Durr (Fr) Peaches Bartkowicz (VS), de Amerikaanse trok zich wegens hoofd pijn terug. Virginia Wade (GB) Ma- bel Vrancovich (Arg) 64, 64. Dames-dubbelspel: kwartfinales: Shaw/Williams (GB) Lloyd/Ta/lor (GB) 61, 60, Chanfreau/Durr Giorgi/Pericoli (It) 6—3, 7—5, Janes/ Nell Truman (GB) Holdsworth/New- combe (GB/Austr.) 62, 64. Jones/ Wade (GB) Ashner/Anthony (VS) 62, 6—3. Heren-dubbelspel: kwartfinales: Da- vidson/Newcombe (Austr) Bungert/ Kuhnke (W-Dld) 6—3, 6—0, Courrol Paul (Fr) Gimeno/Santana (Sp) 36, 64, 63. Howe/Stolle (Austr.) Le- jus/Likhachev (Rusl) 75, 62. DEN HAAG Voor de wedstrijd Frankrijk-Nederland, die zaterdag te Nancy wordt gespeeld en meetelt voor het toernooi om de Coupe Fernand Cha- nelle, zijn veertien zaterdagspelers ge selecteerd: Reitsma (Zwart Wit '28), Hoeve (WOG), Gouman (Heerjansdam), Effrink (Zuidvogels), Zijderveld (Heer jansdam), Smith (ONS), Den Rooyen (SSC '55), Schievink (Harkemase Boys), Gritter (ACV), Diepenveen (DOVO), Franken (De Meeuwen), Vedder IJssel- meervogels), Kalden (PPSC) en Demoed (DOVO). Het Nederlandse zaterdagelftal verde digt de Coupe Fernand. GRONINGEN De Nederlandse at- letiekkampioenschappen zullen dit jaar (op 2 en 3 augustus) wederom in Gro ningen gehouden worden. Aanvankelijk was Breda als organiserende stad aan gewezen maar hier blijkt niet voldoen de accommodatie aanwezig te zijn. Ook Enschede was kandidaat, maar viel af omdat men de nationale titelstrijd daar omstreeks half augustus wilde laten sa menvallen met de internationale ma rathonloop. „Dit was onaanvaardbaar in verband met de geringe aanlooptijd tot de Europese kampioenschappen", aldus KNAU-voorzitter de heer F. Jut te, „de wedstrijden gelden tenslotte als laatste selectie. Toen Breda wegviel, zochten we naar een zeer goede sintel- baan. En die hebben ze daar in Gronin gen". Vorig jaar ontving het district Gro ningen de Thompsonbeker als dank voor de uitstekende organisatie van de Nederlandse kampioenschappen. DEN HAAG Voor het Europees kampioenschap drafamateurs, dat dins dag 6 mei en donderdag 8 mei, respec tievelijk op de Parijse banen Enghien en Vincennes wordt gehouden, zijn voor Nederland ingeschreven de dra vers Esmeraud en Faith Hollandia met G. van der Wal, Clara Williams met G. J. Venneman, Bosvink S met D. L. de Bruyn en Beachcomber met H. Eysvogel. Aan dit kampioenschap, dat vorig jaar in ons land werd gewonnen door de Zweed Th. Bergh met Hunter, zullen negen landen deelnemen. De vijfde partij in de schaaktwee kamp om de wereldtitel dames tussen de Russinnen Nonna Gaprindaschwili en Alia Koesjnir is geëindigd in een zege voor de titelverdedigster Gaprinda schwili. De stand na vijf ronden is: 2,5 -2,5. Het Nederlands militaire volleybal team heeft donderdagavond in Gent de Belgische militairen verslagen in een vriendschappelijke wedstrijd. De set standen waren: 11-15, 14-16 en 16-18. Stuur mij informatie over DAF33, DAF44, DAF44 Stationcar, DAF55. DAF55 Coupé, DAF55 Stationcar. (Onderstrepen wat u wenst.) Q Naam: I Adres: Plaats:T* (U In enveloppe zonder postzegel zenden aan DAF antwoordnummer 2000, Elndhov Het Nederlandse studentenelftal heeft donderdagmiddag in Nijme gen de voetbalwedstrijd tegen de stu denten uit Groot-Brittannië verloren met 14. De inzet van de bezoekers was beduidend groter dan die van de Ne derlandse studenten. Bovendien combi neerden de Britten beter. Zij straften enkele verdedigingsfouten goed af. In de eerste helft scoorden de Britten een maal (in de 37ste minuut door Whit- bread), na rust liepen ze uit tot 30 door doelpunten van Highway (48ste minuut) en Williams (54ste minuut). Na het tegendoelpunt van Hekman in de 59ste minuut, bepaalde vijf minuten voor tijd Highway de eindstand op 14. Bij het tweede en derde doelpunt van de Engelsen ging de Nederlandse de fensie niet vrijuit. Voor de eerste divisie van de Spaan se voetbalcompetitie is de wedstrijd Barcelona - Valencia gespeeld. De ont moeting eindigde onbeslist: 0-0. ADVERTENTIE MÜNCHEN Nederland is bij de 30e wereldtitelwedstrijd tafeltennis te Miinchen goed van start gegaan. De overwinningen die de dames (3-0 tegen Iran) en heren (5-0 tegen Chili) behaalden, openen duidelijke perspectieven op tenminste de tweede plaats in de voorronde groepen. In de overige partijen viel geen verrassing te noteren. Nog voor de wedstrijden begonnen, waren er al ontevreden gezichten b(j de ongeveer 400 deelnemers, die uit 56 landen komen. In de ijssporthal van München heersen namelijk ijzige om standigheden: een temperatuur van rond acht graden celsius. Bovendien is de ijsvloer afgedekt met houten vlon ders en daaroverheen nog een soort linoleum van een te opzichtige kleur. De Roemenen zorgden voor opschud ding door op het laatste moment het herenteam terug te trekken. Diverse landen (ook Nederland) wilden een herindeling van de groepen, te meer daar ook Noord-Korea niet bjj de deel nemers bleek te behoren. De jury wees dit verzoek echter van de hand. De Nederlandse heren hadden wei nig moeite met het op tafeltennisge bied vrij onbekende Chili. Alleen Frans Schoofs had nogal wat tijd no dig om zich aan te passen aan het Zuidamerikaanse speltype. Gonzales en Flores beddenden zich van de pen- houdersgreep, die vooral in Japan veelvuldig wordt toegepast. Bert van der Helm begon met een gemakkelijke overwinning op Gonzales: 21-8 en 21-16. De Leidenaar scoorde veel met snelle loops en was ook sterk op zijn BREDA Bondscoach Kessler heeft woensdagavond Ad Brouwers een zeer gelukkig mens gemaakt. Immers, welke voetballer maakt het in één jaar mee, dat hij van de tweede divisie oprukt naar de eredivisie, daar een gevreesde aanvaller wordt en dan ook maar even in het Nederlandse elftal debuteert? En als je dan bovendien behoort tot de uitblinkers is er reden tot voldoening. Zo voelt Ad Brouwers, de Bredase on derwijzer, het ook. Op zijn kamer in zijn ouderlijk huis in Breda hangt het vui le oranjeshirt, dat de NAC-speler koes tert als een waardevol bezit. Zijn moeder vroeg hem gisteren of het shirt ge wassen moest worden, maar Ad wilde dat niet. „Nee", zo stelt hij, „dit shirt moet blijven, zoals ik het heb uitgedaan na de wedstrijd. Tenslotte blijft het al tijd een fijn aandenken voor later. Ik wil, dat de klei erin blijft zitten". Ad Brouwers heeft ook al het offi ciële donkerblauwe spelerskostuum in zijn kast hangen. En hij is er ontzet tend trots op. Toch had hij niet graag gezien, dat hij de hele wedstrijd in het veld was geweest. „Nadat ik zondag Spartak tegen Ajax had zien spelen, hoopte ik, dat ik tegen Tsjechoslowa- kije niet in het veld zou moeten. Ik was DEN HAAG De commerciëlere opzet van de Tulpenrallye heeft de sterrit van de R.A.C.-West vooralsnog slechts geringe winst gebracht. Hoewel het inschrijf geld werd verlaagd van 625 tot 275 gulden, geldprijzen beschikbaar werden ge steld en reclameteksten op de auto's werden toegelaten hebben er zich slechts zestien deelnemers meer aangemeld dan vorig jaar, toen 79 rijders inschreven waarvan er 77 van start gingen. Voor de 21e editie van de Tulpen rallye, die van maandag 28 april tot en met zaterdag 3 mei wordt gehou den, ontving het wedstrijdsecretariaat 95 inschrijvingen. Veel grote namen zullen dit jaar in de sterrit ontbreken. Vergeefs zal men op de deelnemers lijst zoeken naar de naam van de Zweede Porsche-rijder Björn Walde- gard, die de Rallye de Monte Carlo won. Ook favorieten uit het verleden als de Finnen Rauno Aaltonen, Timo Makinen, Simo Lampinen, Pauli Toi- vonen zullen niet deelnemen. Van het Britse contingent zal men Patt Carls- son-Moss, eenmaal algemeen winnaar en vele malen eerste in het klasse ment van de Coupe des Dames, mis sen, alsmede Roger Clark, Paul Eas ter en Vic Elford. De twijfel, die er ook dit jaar lange tijd over het al dan niet doorgaan van de wedstrijd heeft bestaan, is er mede oorzaak van dat onder meer de fabrieks-BMW's, Ford Escorts en Lancia's verstek laten gaan. Slechts op één punt werd duidelijke winst geboekt: de Nederlandse af vaardiging is aanmerkelijk groter dan vele jaren het geval is geweest. Er hebben niet minder dan 44 nationale rijders ingeschreven, dat is 21 meer dan in 1968. Twaalf landen zijn in de Tulpen rallye vertegenwoordigd, t.w. (tussen haakjes staan de aantallen deelnemers van 1968 vermeld) 44 Nederlanders (23), 16 Britten (19), 9 Duitsers (9), 6 Zweden (4), 5 Fransen (7), 5 Belgen (5) 3 Denen (3), 2 Zwitsers (2), 2 Oos tenrijkers, alsmede een deelnemer uit Monaco, Polen en Zuidslavië. erg geïmponeerd door Spartak. het spel van Het was geweldig wat die mannen op het veld presteerden. Het is dan ook voor mij onbegrijpelijk, dat Spartak er niet in slaagde Ajax te kloppen. Door het feit dat ik nogal onder de in druk kwam van die wedstrijd, maakte ik mij voor de interland van afgelopen zondag erg nerveus. Kessler heeft dat goed gezien. Voor de wedstrijd zei hij tegen mij, dat ik misschien in de twee de helft een kans zou krijgen, maar dat hij dat niet kon beloven. Het hing van allerlei omstandigheden af. Toen Klijnjan voor de rust niet zo best draaide, voelde ik, dat mijn kans zou komen. Het gekke is, dat ik op dat moment gelijk mijn zenuwen kwijt was. Ik had vanaf de reservebank ge zien dat deze Tsjechen te kloppen waren en pats... weg waren de zenu wen. Ik geloof, dat ik het wel aardig ge daan heb. Misschien denkt de heer Kess ler nog eens aan mij". Ad Brouwers calculeert dus in, dat hij zijn vaste plaats in het Nederlands elftal nog niet veroverd heeft. Zelfs als dat zo zou zijn, dan is het nog niet ze ker, dat hij dan beschikbaar is, want Ad Brouwers is onderwijzer en kan niet altijd vrij krijgen om in een trainings kamp te gaan. Brouwers: „Nu kwam het toevallig goed uit; de Paasvakantie viel pre cies op het goede moment. Maar ik heb weieens een keer een uitnodiging moeten afslaan voor jong Oranje. Als je onderwijzer bent, gaat vrij krijgen nu eenmaal niet zo gemakkelijk. Dat is jammer, maar wel begrijpelijk". DEN HAAG Het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond heeft voor het toernooi om het Europese kam pioenschap turnen heren, dat op 24 en 25 mei in de Poolse hoofdstad War schau wordt gehouden, de volgende vier turners ingeschreven: de nationa le kampioen Cor Smulders (PSV), Hans Gunneman (PSV) Alex Knip en Jan Snellenberg (beiden St. Mauritius), de laatste als reserve. In tegenstelling tot voorgaande jaren zal in Warschau elk land met drie in plaats van met twee turners mogen uitkomen. De interna tionale gymnastiekfederatie (FIG) heeft daartoe onlangs besloten. De Ne derlandse ploeg zal onder leiding staan van bondstrainer Hardy Frenger. FRANKFURT Ajax' trainer Rinus Michels heeft de wedstrijd Schotland- West-Duitsland bijgewoond en daarbij meer dan gewone belangstelling getoond voor de sterke Wolfgang Overath van I FC Köln. Al eerder heeft Ajax voor Overath belangstelling aan de dag ge legd. Ajax' voorzitter Jaap van Praag ont kende dat Michels spciaal voor Ove rath naar Glasgow zou zijn gegaan. „Michels is vaak op reis om spelers te zien", zo verklaarde Van Praag, „maar dat betekent nog niet, dat we direct wil len kopen...." DEN HAAG Koningin Juliana is bereid om een staatsbezoek te brengen aan Indonesië. Zij zal naar Indonesië gaan nadat president Suharto een offi cieel bezoek zal hebben gebracht aan Nederland. De Indonesische president zal de ko ningin persoonlijk uitnodigen voor een tegenbezoek aan zijn land. Die uitnodi ging zal dan ook voor prins Bernhard gelden. In Indonesische kringen vertrouwt men erop, dat de prins tegen die tijd al eens in Indonesië zal zijn geweest. Volgens Haagse kringen zal president Suharto zijn uitgesteld bezoek aan Ne derland hoogstwaarschijnlijk in novem ber van dit jaar kunnen brengen. De Indonesische president heeft dan een nieuwe buitenlandse reis op zijn pro gramma staan. In Nederlandse en Indonesische krin gen hoopt men dat eind van dit jaar ook de kwestie van de volksuitspraak in West-Irian haar definitieve beslag zal hebben gekregen. In elk geval zodanig dat politieke opvattingen in Nederland over de manier waarop zij is gehouden, het staatsbezoek van de Indonesische president niet meer behoeven te blok keren. Zowel in Nederland als in Indonesië begint de overtuiging veld te wannen, dat de wederzijdse staatsbezoeken op het hoogste niveau niet langer dan strikt noodzakelijk meer moeten uitblij ven. Het diplomatiek overleg dat nu een maal onoverkomelijk aan de hoge be zoeken moet vooraf gaan bevindt zich nog in een primair stadium. Ook presi dent Suharto kan nu nog niet voorzien of hij zijn buitenlands reisprogramma in november kan uitvoeren. service. Ook Bert Schoofs behoefde vervolgens geen game tegen Flores af te staan: 21-15 en 21-17. De jongste van de Schoofs-broers speelde bijzon der attent en was vooral goed in zijn reacties op de korte ballen. Frans Schoofs kwam tegen Aravena maar langzaam op gang. De Chileen kon in het begin veel scoren met verrassende stopballen. De Amsterdammer moest dan ook de eerste game afstaan (15-21). Scherp geconcentreerd kon Shoofs toch nog de winst behalen met 21-14 en 21-19. Van der Helm en Frans Schoofs zorgden tenslotte voor de resterende winstpunten door res- petievelijk Flores en Gonzales te be dwingen. Nederland speelt vandaag in groep A2 tegen Canada en het zeer sterke Rusland. De dames behoefden tegen Iran geen enkele game af te staan. Op regelma tige wijze werd het 3-0 door overwin ningen van Veronique van der Laan en Mieke ten Broek in het enkelspel en het duo Aukje Wynia/Veronique van der Laan in het dubbelspel. Voor de oranjedames staan vandaag in groep A6 wedstrijden tegen Wales en Zwe den op het programma. De gedetailleerde uitslagen van de door de Nederlandse ploegen gespeel de wedstrijden: dames-enkelspel: Ve ronique van der Laan - Shemirani 21-6, 21-8; Mieke ten Broek - Nassiri 21-10 21-14. Dubbelspel: Aukje Wynia /Veronique van der Laan - Shemira- ni/Nassiri 21-10, 21-14. Heren:, Bert van der Helm - Gonza les 21-8, 21-16; Bert Schoofs - Flores 21-15, 21-17; Frans Schoods - Acavena 15-21, 21-14, 21-19; Van der Helm - Flores 21-17, 24-26, 21-10; Frans Schoofs - Gonzales 10-21, 21-13, 21-10. UTRECHT. Drie bij het salaris- overleg bij de Nederlandse Spoorwe gen betrokken bonden hebben de direc tie van de NS vanmiddag verzocht op de korst mogelijke termijn overleg te beginnen over een nieuwe loonmaatre gel naar analogie van die welke in de centrale commissie voor georgani seerd overleg in ambtenarenzaken aan de orde is gesteld. De Nederlandse, katholieke en protestants christelijke bonden van vervoers personeel verlan gen voor het spoorwegpersoneel een maatregel van gelijke waarde. Zij be roepen zich daarbij op de bij het afslui ten van de cao voor dit jaar gemaakte afspraken. ZURICH De drie Arabische ver zetslieden die sedert 18 februari, de dag van de aanval op het verkeerstoestel van de El Al, gevangen zitten in Zürich, zijn in hongerstaking gegaan. De reden is, dat men hen niet uit hechtenis ontslaat. De hongerstaking ging toevallig in een dag voordat de rechtbank besliste, dat de hechtenis met twee maanden is ver lengd. Destijds is een aanbieding van Alge rije voor 100.000 franken (23.000 dollars) borgtocht voor de drie gearresteerden door de officier van justitie verworpen. ROTTERDAM De kosten van de nieuwe havenmond bij Hoek van Hol land zijn nu tot bijna een miljard gul den gestegen. Toen men twee jaar geleden met de uitvoering begon bedroeg de raming 700 miljoen gulden. De kostenstijging is te wijten aan aanvullende werken, de stijging van lonen en materialen en van de transportkosten. Het baggerwerk verloopt intussen zo gunstig dat afgeladen tankers van 225.000 ton aan het eind van het jaar in Europoort kunnen binnenlopen. In de zomer van 1967 maakte de Ame rikaanse zanger, danser, cabaretier, imi tator, clown en acteur Sammy Davis jr. een grote tournee door Europa. In Am sterdam trad hij onder meer op in een „Gala of the year", georganiseerd door Lou van Rees en de AVRO. Tijdens deze tournee volgde een filmploeg van Ba varia in München onder regie van Heinz Liesendahl Sammy op de voet en re gistreerde de grootmeester van de show vóór, op en achter het toneel in al zijn stemmingen. Deze produktie in kleur wordt op vrij dag 18 april van 20.20 tot 21.20 uur via Nederland 2 door de AVRO-televisie uitgezonden.

De Vallei | 1969 | | pagina 15