Opening ging gepaard met veel geknetter Agressieve rijder was hoofdagent uit Ede Veenendaal moet zegevieren om koploper van titel af te houden Erehaag voor juf Succes markt zuid moet in „proef tijd" uiting komen NIEUWE BIJDRAGE TOT STADSALLURES Kantongerecht Wageningen 600 Verbreding ^flessehals" nabij ^De Korenbeurs'' Bloeiend G. H. B. opende bedrijf aan Parallelweg Muziek Terrein voor woningen in „Dragonder" binnenkort bouwrijp Parkeerruimte in het complex „De Molenbrug" Collecte voor Astma-Fonds Aanvragen visakten Candia gaat duelleren met degradant Baarn Baarn-Candia '66 Afdeling Utrecht Raad vergadert BEROEP OP MINISTER VOOR DE FINANCIËN o W ederopbouw- wet In nood Snijden UIT HET ZAKENLEVEN ZATERDAG 19 APRIL 1969 VEENENDAAL Met fors geknetter is gisteren de fonkelnieuwe markt op het Dr. Slotemaker de Bruïneplein in Veenendaal-Zuid geopend. Burgemees ter P. Bode trok met een touwtje een stapel fruitkisten omver, en na de klap waarmee deze naar voren vielen, kwam een aanzienlijke hoeveelheid knallend vuurwerk tot ontsteking. Achter de kisten werd een afbeelding van Pipo de Clown zichtbaar, die iedereen welkom heette op Veenendaals nieuwste aan winst. Burgemeester P. Bode wenst de heer Van Walsum veel succes met de markt in zuid. Na de officiële opening trokken burge meester Bode en wethouder E. C. Die- peveen met in hun kielzog veel belang stellenden, langs de kramen. Burgemeester Bode wierp in zijn toe spraak een blik in het verleden, toen hij een overzicht gaf van de ontwikke ling van de handel in het algemeen en de markthandel in het bijzonder. „Dat deze vorm van detailhandel ondanks de opkomst van het winkelwezen kon blij ven bestaan, is mede te danken aan de activiteiten van de marktkooplieden zelf en door hun instelling om waar te maken: bij ons koopt u in plaats van f 1,50 voor één gulden", aldus de heer Bode, inhakend op een bekende recla meslogan. „Was dat maar waar...", was een nauwelijks binnensmondse reactie van een der overvloedig aanwe zige belangstellende dames. De burgemeester zwaaide lof toe aan de leden van de winkeliersvereniging „Veenendaal-Zuid", die al jaren geleden het initiatief ontplooiden om een nieuwe markt tot een realiteit te maken. „Maar aan de realisering van deze markt heb ben ook de dames van dit stadsgedeel te krachtig meegewerkt", zo zei de bur- meester, „gelet op de positieve resul taten van de door de winkeliersvereni ging gehouden enquête is de beslissing daartoe bevorderd". In dit verband merkte hij voorts op dat Veenendaal, mede door de opening van de markt, nu al aardig „stadsallures" krijgen. Marktcommissie-voorzitter de heer Scholten noemde het marktwezen in Veenendaal „bloeiend", eh toonde aan dat ook bij de marktkooplieden veel ani mo bestaat. „Toen we bekend maakten dat hier een markt zou komen, kregen we 120 inschrijvingen, terwijl maar veer tig kramen konden worden geplaatst". De heer Scholten liet uitkomen dat hij de nieuwe markt voldoende levenskan sen toedenkt, ondanks het feit dat in Veenendaal op andere dagen al een twee markten plaatsvinden. Onder leiding van wethouder E. C. Diepeveen maakten de genodigden, on der wie ook functionarissen van de win keliersvereniging een rondgang over de markt. Burgemeester Bode, die eerst uit handen van verenigingsvoorzitter W. van Walsum een geschenk had ontvan gen, liet zich een malse plak kaas goed smaken, toen hij bij een van de kra men werd aangespoord eens iets te proe ven. Intussen strooide het stadsdraaiorgel van Zeist, de „Carl Frey" vrolijke klan- VEENENDAAL Gisterochtend vond de officiële opening plaats van het Grafisch Handelsbureau aan de Parallelweg in Veenendaal. Het nieuwe bedrijf eigendom van de heer J. P. de Haas. bestaat uit een showroom en een werkplaats en begeeft zich voor namelijk op het terrein van de recla me. Twee jaar geleden startte het GHB in de Buurtlaan-Oost maar het toenemende aantal opdrachten maakte vestiging in een groter bedrijfspand noodzakelijk. Tot de activiteiten van het GHB be horen het ontwerpen van affiches, het maken (en ook ontwerpen) van recla meborden en vele andere werkzaam heden, die met de reclame in welke vorm ook hebben te maken. Zo staan ondermeer op ruim 200 Nederlandse campings aanduidings en bewegwij zeringborden van het GHB. Ook voor het Veenendaalse politiebureau heeft het bureau opdrachten uitgevoerd. In de showroom van het bureau zijn letters, borden en verf verkrijgbaar voor de doe-het-zelvers. De heer De Haas overweegt om de showroom de naam „Letterbar" te geven, omdat al le typen letters verkrijgbaar zijn. Zo als het zich nu laat aanzien zal waar schijnlijk nog dit jaar een uitbreiding van de bedrijfsruimte van het GHB noodzakelijk zijn. De officiële opening van de bedrijfs ruimte werd bijgewoond door een groot aantal belangstellenden. ken over het marktplein, dat juist op dat moment werd gekoesterd door een schuchter zonnetje. Tegen het einde van de middag kwam een boerenkapel een bijdrage leveren tot de feestvreugde, wararmee een en ander gepaard ging. Ook de marktkoop lieden hadden het naar hun zin. Ten eerste omdat de zaken direct al rede lijk goed liepen, en ten tweede omdat hun tot twee maal toe een gratis kop koffie werd voorgezet. De nieuwe markt, die voortaan op vrijdagmiddag en -avond op klanten wacht, is hiermee begonnen aan een proeftijd van een jaar. In deze perio de moet blijken of hij commercieel en in andere opzichten voldoet in de ogen van alle betrokkenen, waartoe ook win keliers van buiten Veenendaal-Zuid zich zouden kunnen rekenen. VEENENDAAL Op korte termijn zal in Veenendaal worden begonnen met het bouwrijp maken van een ge deelte van het complex Dragonder- Zuid. Dat is noodzakelijk, aldus burge meester en wethouders, om de voort gang van de woningbouw in deze ge meente te verzekeren. B. en W. stel len voor in de eerste fase het gebied te betrekken dat wordt omsloten door de Vijgendam, de Polderweg en de Valleistraat. Er zyn op dit terrein 500 etagewoningen en ongeveer 100 een gezinswoningen geprojecteerd. Een ge deelte van het terrein is bestemd voor bijzondere bebouwing. Het bouwrijpmaken zal inhouden dat rioleringen worden gelegd, aarden weg- banen worden gemaakt, de binnenter reinen worden opgehoogd, en vijvers en watergangen worden gegraven. Te vens zal de eerste fase van de nood zakelijke asfaltwerken ter hand geno men worden. De gemeenteraad is verzocht de in verband met de genoemde werkzaam heden gehanteerde kostenramingen als vertrouwelijk te beschouwen. De wer ken zullen in het openbaar worden aan besteed. De raad zal een krediet be schikbaar moeten stellen dat zal wor den gedekt, zo is de verwachting, door het geld van ondermeer Patrimoniums Bouwvereniging. Deze vereniging heeft, evenals een exploitatiemaatschappij meegedeeld in principe bereid te zijn een aantal etagewoningen in de pre miesector te bouwen. De te ontvangen grondkosten kunnen dan worden ge bruikt voor de financiering van het kre diet. VEENENDAAL Het college van B. en VV. in de gemeente Veenendaal stelt de gemeenteraad voor een krediet beschikbaar te stellen voor de uitvoe ring van grond- riolerings-, bestratings- en asfaltwerken in en nabij het com plex „De Molenbrug". Blijkens het voorstel zullen onder meer parkeergelegenheden worden aan gelegd bij de 288 woningwertwoningen. Verder zal het krediet worden besteed voor de aanleg van plantsoenen, het aanbrengen van de laatste deklaag op de hoofdweg door het complex, het ma ken van een voetpad naar de korte Molenstraat en voor de reconstructie van deze straat. Ook zal een riool wor den gemaakt ter ontlasting van het hoofdriool in de Zandstraat. WAGENINGEN Vrijdagmorgen stonden de verklaringen van de Edese hoofdagent Heinekamp en de Arnhemmer G. H. W. J. lijnrecht tegenover elkaar, toen zij de Wageningse kantonrechter, mr. A. C. van den Brand uiteen zetten, wat er zich op de avond van de achtste januari op Rijksweg 12 onder Ede heeft afgespeeld. De heer Heinekamp beweerde, dat hy in een politiewagen al aan het inhalen was, toen J. vlak voor hem ook aan een inhaalmanoeuvre begon en dat slechts door krachtig remmen een aanrijding was voorkomen. J. zou bovendien te lang op de inhaalstrook zijn geweest, al vorens weer naar rechts te sturen. De verdachte was het daar beslist niet mee eens. „We zaten met twee personenwagens achter een vrachtwa gen en ik ben evenals mijn voorganger gaan passeren op een moment, dat ik nog best kon invoegen. Voordat ik naar de inhaalstrook ging heb ik in m'n spie gel gekeken en zag op enige afstand de koplampen van de achteropkomer, waarvan later bleek, dat het een poli tieauto was. Die wagen naderde met grote snelheid en begon met het licht te knipperen. Ik dacht: dat is weer zo'n agressieve rijder, die op mijn plaats wil rijden en vlak tegen m'n bumper gaat hangen. Ik kon niet zo snel naar rechts, omdat de voor mij rijdende in- RHENEN Van 21 tot en met 26 april wordt in de gemeente een open bare inzameling gehouden ten bate van de astmabestrijding in ons land. VEENENDAAL De burgemeester der gemeente Veenendaal maakt bekend dat vanaf heden aan het politiebureau verkrijgbaar zijn formulieren voor het aanvragen van visakten en bijdragebe- wijzen voor het seizoen, aanvangende 1 juni a.s. en eindigende 31 mei daarop volgende. De ingevulde en onderteken de aanvraagformulieren dienen uiter lijk 16 mei a.s. weer aan het bureau te worden ingeleverd. Zoals gebruikelijk zullen de leden van de hengelsportver eniging „De Rietvoorn" alhier door het bestuur van die vereniging in kennis worden gesteld van een voor hen gel dende afzonderlijke regeling. Voor na dere bijzonderheden wordt verwezen naar de publikatie aan de gemeentelij ke aanplakborden. De burgemeester voornoemd, P. Bode. VEENENDAAL Veenendaal heeft morgen maar één mogelijkheid in de vierde klasse H-West 1 een overwinning behalen. De pupillen van trainer Zei ler moeten in Utrecht aantreden tegen de gelijknamige club, die een achter stand van vijf punten heeft op Veenendaal en in de middenmoot van deze afde ling staat geklasseerd. Om koploper Stichtse Boys te kunnen blijven achtervolgen moet Veenendaal zegevieren, want bij verlies in Utrecht is de ranglijstaanvoerder vrijwel zeker kampioen. Stichtse Boys ontmoet namelijk op eigen terrein Saestum en het lijkt onwaarschijnlijk dat de gasten uit Zeist de leider van de vierde klasse H kunnen verrassen. Wanneer Veenendaal triomfeert in de Domstad blijft het een kleine kans op de titel behouden, want het moet onder meer nog aantreden tegen Stichtse Boys, dat bijvoorbeeld op het Salamander-sportpark een nederlaag kreeg te incasse ren van de leerlingen van oefenmeester Zeiler Veenendaal opereert morgen in de volgende opstelling: doel: A. Blanke- spoor; achter: C. Henzen, C. Gerrit sen, A. Schans, H. van de Boven- kamp; midden: H. Stuyvenberg, J. Henzen; voor: W. Derksen, C. van Barneveld, St. Rebergen en J. Sukkel. Het Rhenense Candia '66 - met achttien winstpunten momenteel in de middenmoot van de 3e klasse D ge klasseerd - heeft morgen de uitwed strijd tegen Baarn voor de boeg. De thuisclub vecht nog met Donar voor lijfsbehoud en de Rhenense formatie moet dan ook op felle tegenstand reke nen. Toch zijn de Candianen duidelijk fa voriet, vooral wanneer men de resul taten van vorige week nog eens be kijkt. Baarn speelde toen eveneens een thuiswedstrijd tegen Zeist en ging de gasten. Candia, dat ongeveer dezelfde kracht bezit als Zeist, moet derhalve ook een zege kunnen behalen in Baarn. De Rhenense ploeg is vermoedelijk als volgt geformeerd: doel: Kok; ach ter: Evers. Van Baal, Van Beek, Nel- lestijn; midden: Krechting, Van Es trik; voor: Eibers, Van de Pol, Ten Braak en Van Veenendaal. Scherpenzeel moet in de eerste klas se A de reis naar Soest ondernemen. Het gaat daar duelleren met BDC. van deze afdeling staat geklasseerd. De gasten uit Scherpenzeel worden waarschijnlijk met een nederlaag ge confronteerd. DVSA treedt morgen als gastheer op van MSV '19 uit Montfoort. De gas ten hebben nog een schitterende kans op het kampioenschap van de eerste niet laten ontnemen door de Ame- rongse formatie, die vrijwel zeker ten onder gaat op De Burgwal. DVSA heeft de laatste weken bijzon der teleurgesteld en een goede positie op de ranglijst verspeeld, zodat het volgend seizoen weer in de eerste klas se van de afdeling Utrecht moet uitko men. Oranje-Wit is in de tweede klasse B hevig in het nauw geraakt. Het staat als voorlaatste geklasseerd en slechts door in de laatste duels punten te ver garen kan het zich handhaven in deze afdeling. De Elstenaren ontvangen morgen op hun sportpark Rvierwij- kers, dat nog een kans heeft op de ti tel. Het ligt in de lijn der verwachtin gen, dat de gasten beide punten zullen meenemen, doch een compleet Oranje- Wit moet - vooral met het oog op het grote belang van deze match - een draw kunnen bereiken voor eigen pu bliek. Het Leersumse HDS speelt de laatste competitiewedstrijd. De Leersummers gaan op bezoek bij Bilthoven, een elf tal van ongeveer gelijkwaardige kali ber. Een puntenverdeling is de meest logische prognose voor dit treffen. De raad der gemeente Veenendaal komt dinsdagavond 22 april in het raadhuis in openbare vergadering bij een. De agenda luidt: Opening; Notulen; Ingekomen stuk ken; Voorstel van burgemeester en wethouders inzake de huisvesting van de gemeentelijke sociale dienst en een aantal secretarie-afdelingen; Alsvoren tot het verlenen van een krediet voor het uitvoeren van grond-, riolerings-, bestratings- en asfaltwerken in en na bij het complex „De Molenbrug" (be stek 69-02) en tot het onderhands aan besteden van deze werken; Alsvoren tot het verlenen van een krediet ten behoeve van de reconstructie van de Kerkewijk tussen de Markt en de J. G. Sandbrinkstraat (bestek 69-04) en tot het onderhands aanbesteden van dit werk; Alsvoren tot -het verlenen van krediet voor het uitvoeren van grond-, riolerings-, bestratings- en as faltwerken in het complex Dragonder- Zuid; Alsvoren tot aankoop van grond in Industriewijk II; Alsvoren tot wijzi ging van de gemeentebegroting, de be groting van de dienst van gemeente werken, de begroting van het grondbe drijf sociale dienst voor het dienstjaar lijke sociale dienst voor het dienstjaar 1969 en Sluiting. VEENENDAAL De „flessehals" in de Kerkewijk tussen de Markt en de J. .G Sandbrinkstraat zal, zoals al eerder werd bericht, worden verbreed. De tekeningen en het bestek voor de reconstructie zijn gereedgekomen, aldus bur gemeester en wethouders in een vertrouwelijk schrijven aan de gemeenteraad. B. en W. willen het werk onderhands aanbesteden aan Bruil-Apeldoorn N.V. Dit wordt uit praktische overwegingen gewenst genoemd, omdat deze onder neming al in een vroeger stadium belast is geweest met de uitvoering van de toen bestaande reconstructieplannen. breding van het weggedeelte omvatten, het rijwielpad aan de westzijde wordt doorgetrokken, en er zal aangrenzend een trottoir worden aangebracht. Aan de oostzijde komen enkele parkeer havens. Bij de J. G. Sandbrinkstraat wordt de weg zo breed dat er ruimte is voor een opstelstrook voor het ver keer dat linksaf slaat. Voor de uitvoe ring van de reconstructie is het nood zakelijk dat het pand Kerkewijk 6 wordt afgebroken. In verband met het ontbreken van financieringsmiddelen zal op de minis ter van Binnenlandse Zaken een beroep moeten worden gedaan. B. en W. zijn hierover niet erg optimistisch, waar voor als reden de „huidige schaarste op de kapitaalsmarkt" wordt genoemd. Het college acht het niet wenselijk dat de kostenraming naar buiten bekend wordt. De gemeenteraad zal op 22 april beslissen of er krediet voor het werk ter beschikking zal komen. haler weinig snelheid had en iedereen ophield". „Dat lichtsignaal was bedoeld om u te laten stoppen", zei de politieman, die daarmee de „agressiviteit" pareerde. „De politie gebruikt in zo'n gval toch zwaailichten of een hoornsignaal" ver dedigde J. zich. „Ik kon niet weten, dat er politie achter me reed en kreeg van die lichtflitsen achter me een totaal an dere indruk. Toen we eenmaal langs de kant stonden is er nogal een emo tionele discussie geweest. De eerste vraag was toen: Waarom ging u zo langzaam naar rechts..." Hoewel verdachte volhield, dat hij zich van geen kwaad bewust was, kwam de officier mr. H. J. Pieters op grond van de verklaring van de heer Heine kamp, ten aanzien van de noodzaak tot krachtig remmen, tot een eis. Om de objectiviteit te beklemtonen, had de hoofdagent vooraf gesteld, dat hij in principe niet verbaliserend optreedt wanneer hijzelf betrokkene is geweest, tenzij een ernstige gevaarsituatie is ont staan. Mr. Pieters bleef bij het schikkings voorstel van f 100,- boete. Verdachte haalde z'n schouders op: ,Ik heb geen getuigen", merkte hij spijtig op. Rechter v.d. Brand vonniste coni form. Tussen Eist en Veenendaal, op de Veenendaalséstraatweg had de Opheus- dense vrachtwagenchauffeur A. J. C. s morgens in alle vroegte een aanrij ding veroorzaakt, door achteruit een inrit in te rijden en daarbij de weg te barricaden. Terwijl C's vrachtwagen schuin over de weg stond passeerden drie wagens. De vierde reed tegen het obstakel op, waarbij de bestuurder vrij ernstig gewond raakte. ,,'t Is levensgevaarlijk geweest", vond de officier, die voor zijn visie echter RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen maken bekend, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de N.V. Waterleidingsmaatschap pij „Rhenen", gevestigd te Doorn, Woestduinlaan 53 om vergunning voor de uitbreiding van het filtergebouw van het pompstation, op het perceel kadas traal bekend gemeente Rhenen, sectie H nr. 3628, glegen aan de Reumers- weg. Dit bouwplan wijkt af van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Alvorens een beslissing" overeenkom stig artikel 20 der Wederopbouwwet, juncto artikel 23 der overgangswet ruimtelijke ordening en volkshuisves ting te nemen, worden eigenaren en gebruikers van aangrenzende percelen en nabij gelegen gronden in de gele genheid gesteld om binnen 14 dagen na dagtekening van deze bekendmaking tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bij hun college De hierboven bedoelde bouwaan- in te dienen. vraag en de daarbij behorende stukken liggen gedurende genoemde periode ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. Rhenen, 16 april 1969, B. en W. voornoemd, De Burg. L. Bosch v. Rosenthal, De secretaris W. C. Pieters. weinig begrip wekte bij de verdachte. „Drie zijn er zonder moeilijkheden voorbijgereden. De vierde schoot eron der". zei C. zonder zijn schuld aan te roeren. Het slachtoffer had een gestoord be wustzijn na het ongeval en C. kon niet vertellen of dat inmiddels weer in orde was, Hij zocht de gewonde automobilist wel verscheidene malen in t ziekenhuis op. Tenslotte gaf hij toe, dat zijn bijrij der niet op het erf waar gelost had moe ten worden, had behoren te zijn, maar op de weg om het verkeer op de onge wone manoeuvre attent te maken. De officier eiste f 150,- boete tegen C. en noemde zijn rijwijze „hoogst on verantwoordelijk". De rechter vonniste conform. „Het lijkt me meer in de zin van het Wegenverkeersreglement, dat ik even m'n snelheid opvoer boven het toege stane maximum, om daarmee een aan rijding te voorkomen, dan dat ik een botsing riskeer", zei de Amsterdamse journalist R. B. tegen de rechter. B. was in Rhenen in moeilijkheden gekomen door een plotseling remmende voorligger. „Ik had toen zelf ook straf kunnen afremmen, maar nog geen me ter achter me reed een vrachtwagen. Het leek me het beste uit te wijken. Om niet met tegemoetkomend verkeer in botsing te komen, moest ik weer even snel naar rechts in de file zien te ko men". „Het is uw derde proces-verbaal we gens te hard rijden", merkte rechter v.d. Brand op. B. kon zich maar één voorgaand geval herinneren en hield vol, dat hij ditmaal gewoon met de fi le mee had gereden en slechts even moest optrekken, omdat hij in nood kwam. De officier eiste f 60,- boete en de rechter deed er, rekening houdend met de naar voren gebrachte bijzondere om standigheden, twee tientjes af. Op 4 januari van dit jaar kreeg chauf feur W. M. S. uit Asten van de politie te horen, dat hij op 23 oktober 1968 bij het inhalen van een militaire colonne op de rijksweg Renswoude Planken Wambuis onder Ede zou hebben gesne den. Commentaar van verdachte: „Ik heb er niets van gemerkt. Ik weet van niets'. R. Passeck, een Wagenings student, die vorig jaar oktober als dienstplich tig sergeant het commando had over de bewuste militaire colonne, had het nummer van de passerende vrachtwa gen opgenomen en aangifte gedaan. „Ik zat in de eerste van vier militaire wa gens en zag een vrachtwagen naderen die ons bij het inhalen dusdanig sneed, 'dat onze zijspiegel vernield werd en te gemoetkomend verkeer moest in de berm duiken om een aanrijding te voor komen", aldus P. „Ik heb toen de snel heid opgevoerd en het nummer van de vrachtwagen genoteerd". Als tweede getuige a charge was de dienstplichtig soldaat N. K. J. M. uit Schaarsbergen verschenen. Hij zal als bijrijder in het tweede militaire voer tuig en had eveneens het „snijden" waargenomen. De chauffeur zei met nog vijf andere chauffeurs bij zijn firma te werken. Op de vraag van mr. Pieters of ieder wel op een vaste wagen reed, kreeg hij een bevestigend antwoord. Er bestond toen geen twijfel meer over het feit, dat S. de chauffeur van de genoteerde vracht wagen was geweest. Eis en vonnis: f 150,- boete. VEENENDAAL Kleuters van kleuterschool „De Zonnehoek" vorm den gisteren een erehaag toen hun „juf', mej. Y. Aartsen, na de kerkelij ke inzegening van haar huwelijk de Sola Fide-kerk verliet. De kleuterleid ster trouwde met de heer C. H. Wijn bergen. Het echtpaar blijft in Veenen daal wonen.

De Vallei | 1969 | | pagina 3