Veenendaals - dagblad Ierland vraagt Y.N. troepen te sturen Zware aanvallen op Jordanië Buiten Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Ulster: werk van IRA Werkspoor te Amsterdam kan met 1000 man minder toe Moeder Sirhan in tranen In Elspeet elf tbc- gevallen Voorstel V.S. over Vietnam Acht fracties vragen Luns standpunt mee te delen in Straatsburg BISCHOT Dublin: liever geen Britten Pasagierstrein reed op vrachtauto Nixon wil de belastingtoeslag halveren Piloot uit Ede ljoven Duitsland verongelukt Explosie maakt flat tot ruïne Proefvaart in Sjatt-el-Arab Wind naar het j noordwesten I.R.A. ISRAËL VERNIETIGT RADARSTATIONS Bij 't wervenhout imm Jordaan MAN OMGEKOMEN IN ZAAGMACHINE REORGANISATIE IN TWEE JAAR MAN BIJ DUIVEN MET AUTO TEGEN BOOM „Griekenland moet uit de Raad van Europa EERSTE CAISSON TER AFSLUITING VAN LAUWERSZEE AFGEZONKEN „Niet verontrustend" ZES KLANDESTIENE ZENDERS OPGESPOORD AL EERDER DEMONSTRATIE Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w., 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. 5 Advertentietarieven op aanvraag. DINSDAG 22 APRIL I969 - 43e JAARGANG no. 94 WASHINGTON Gisteren heeft president Nixon in een boodschap aan het Amerikaanse Congres over belas tinghervorming voorgesteld de belas tingtoeslag van tien procent met in gang van 1 januari 1970 te verlagen tot vijf procent. Een ander voorstel houdt onmiddellijke afschaffing van de investeringsaftrek van zeven pro eent in. Voorts zou er een wet moeten komen die verbiedt dat iemand meer dan 200.000 dollar per jaar verdient, zon der inkomstenbelasting te betalen aan de federale overheid en zou er voor minder draagkrachtigen vrijstel ling van belasting moeten komen. De president zei dat het belasting stelsel moet worden hervormd om het doeltreffender te maken, een betere verdeling van de belastingdruk te krij gen en het te laten voldoen aan de ei sen die de economische groei en de sociale behoeften stellen. Hij heeft het ministerie van Financiën gevraagd het hele belastingstelsel te herzien en hem voor 30 november aanbevelingen voor hervormingen te doen. De in vesteringsaftrek zou, als het congres met het voorstel akkoord zou gaan, on middellijk worden afgeschaft. DUBLIN De Ierse republiek heeft een grote stap genomen in de crisis in zake de gelijke burgerrechten voor katholieken in Noord-Ierland, door aan te kondigen dat zij de kwestie voor de Verenigde Naties zal brengen. Premier John Lynch zei na een spoedzitting van het Ierse kabinet van drieën eenhalf uur. dat hij streeft naar een spoedige bijeenkomst met de Britse premier Harold Wilson, ten gevolge van „de buitengewone ernst van de toestand'" in Noord-Ierland en dat hij de minister van Buitenlandse Zaken, Frank Aiken, naar New York stuurt, om te spreken met de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Oe Thant. Naar in de hoofdstad van Ierland verluidt, zou de regering-Lynch liever een vredesmacht van de V.N. in Noord- Ierland zien, dan de Britse troepen. De Britse interventie zou volgens haar, de toch al gevaarlijke situatie alleen kunnen doen verergeren. Eire heeft in het verleden herhaalde lijk militairen beschikbaar gesteld voor vredesmissies van de V.N. Op het ogenblik bevinden zich 500 Ierse militairen op Cyprus. In de grondwet van het sterk over wegend katholieke Eire staat dat het gehele eiland tot deze republiek be hoort. Tot dusver heeft de aanwezig heid van Britse troepen in Ulster (Noord-Ierland) nog niet geleid tot protesten van Dublin, omdat deze mi litairen zich niet in de binnenlandse aangelegenheden van dit gebied meng den. Nu vindt de regering van Eire dat dit wel gebeurt. De politie van Ulster heeft de schuld voor ontploffingen en branden gegeven aan het Ierse Republikeinse Leger. TEL AVIV Israëlische oorlogsvliegtuigen hebben vandaag een aanval gedaan op doelen op Jordaans grondgebied. Twee radarstations werden vernietigd. Ver der werden twee Arabische guerillabases gebombardeerd, aldus het leger. Een Israëlisch vliegtuig werd beschoten en ontplofte in de lucht. De radarstations waren eigendom van en werden bediend door de Egyptische luchtmacht. Zq waren 25 kilometer ten oosten van de Jordaan in Zuid-Jordanië gelegen. De piloot van het neergeschoten Israëlische Vliegtuig is hoogstwaarschijnlijk ge sneuveld. Volgens het Israëlische leger, werden de Egyptische radarstations gebruikt om dè Israëlische luchtbewegingen in Is- I angs onze grote rivieren hebben we w il g e n genoeg en daar bij is hun verscheidenheid zeer groot, zodat we in de lentetijd het mooie katjeshout zoveel kunnen be wonderen, als we maar willen. In die uitgestrekte cultures kan het plukken deze bijzondere voorjaars- tooi geen kwaad, al ziet de eige naar nu niet dadelijk graag veel volk in zijn rijswaard, die om de vier of vijf jaar gekapt wordt voor zinkstukken, kribwerken, tenen en grof vlechtwerk. Er moet altoos wel veel van dat rijshout in de lage landen hebben gegroeid, want de Germanen geloofden aan grote wilgenbossen in de onderwereld, waar Vidharr, de god van de dood woonde. Bij de Grieken was het Persephone. Griezelig moet het er voor onze voorouders hebben uit- gezien, wanneer het flauwe licht- schijsel van de honingzwam in de schemering gloorde uit de oude, ge- barsten stompen, door sinistere va- rens bekroond. Beter staat mij de i xcilg als lentesymbool aan met zijn zijdezachte zilveren poesjes, waar- uit nadien het gouden stiksel breekt. Daarom kan ik het slecht hebben, dat ongemanierd volk zo ongeremd onder de kinderen van april kan huizen, scheurend en stropend, zodat er een verfomfaai- i de bezem overblijft, waar iedereen zich in 't voorbijgaan aan ergert. J Zulke tere schoonheid dient onge- schonden te blijven, doch men raust maar aan. Ik wil er u nog even op wijzen, dat ook nadien de wilgen het aankijken waard zijn, de i bitterwilg met zijn purperen tak- ken. de kleine werf van het stuif- zand, de zilver glanzende schietwilg J en dan nog het mooi gekleurde Frans geel. roodgetopte teen, Beï- gisch rood en nog veel meer, want we hebben zo'n tweehonderd soor- ten met allerhande kruisingen en i bastaarden eigenlijk een spe- ciaal gebied van de botanie, waar- op een eenvoudig mens als ik mij 5 niet waag. 22 april 1969 A. B. WIGMAN 0090000*000' raël te volgen. De bases die gebombar deerd werden, lagen te Mazar ten zui den van Karah en Ekst aan de Dode Zee- alsmede Jebel Jinat ten westen van Ma'An. De twee sabotagebases. volgens het leger „concentraties van saboteurs", la gen in het Irbid-gebied in Noord-Jorda- nië. In een bericht werd door radio-Am- man gezegd, dat de Jordaanse luchtver dediging een Israëlische machine heeft neergehaald, een Mirage-jager, en dat als gevolg van de eerste vijandelijke aanval van de dag. zeven Arabieren werden gedood en 22 gewond. De Mira ge zou brandend ten westen van El Ma zar, ongeveer 80 kilometer van Amman verwijderd, neergestort en de piloot zou zijn omgekomen. Bij de Israëlische aanval op El Mazar zouden vier militairen zijn gedood en 16 gewond. De meesten hunner waren Egyptenaren. Ook is bekendgemaakt in Amman, dat er vanmorgen ook een Israëlische lucht aanval heeft plaatsgehad op Irbid in Noord-Jordanië. Hierbij zouden drie burgers zijn gedood en zes gewond. Een van de andere doelen van de Is raëlische luchtmacht was het kruispunt van wegen te Ajloen. De aanvallen begonnen kort na het licht worden, om 5 uur en duurden twee uur. Toen was het even rustiger, en werd de aanval weer geopend, deze keer nog heviger. Een Jordaanse soldaat werd gedood en tien werden gewond in het gevecht over de Jordaan dat vijf uur heeft ge duurd, en waarbij werd geschoten met artillerie, mortieren en tankgeschut. Volgens de Jordaniërs zijn er 40 Is raëlische soldaten gedood of gewond en twee Israëlische jagers neergeschoten, die op door Israël bezet gebied zijn te rechtgekomen. Twee Israëlische mili taire voertuigen en twee 106-mm ge- schutsposities zouden zijn vernietigd. Twee Jordaanse plaatsen in het dis trict Irbid zouden zijn geraakt. In een ervan werden drie huizen verwoest. Er waren geen slachtoffers. Egyptische troepen zijn gisteravond opnieuw het Suez-Kanaal overgestoken. Zij hebben de strijd opgenomen met de Israëlische defensiestellingen en zich vechtend een weg weten te banen uit Israëlische hinderlagen. De Israëlische woordvoerder sprak Egyptische berichten tegen, volgens welke verscheidene Egyptische ge vechtsgroepen het Suez-Kanaal zijn overgevaren en bij een verkenningsmis sie een Israëlische tank hebben vernie tigd. Ook de Jordaanse mededeling van maandag, dat twee Israëlische vliegtui gen door Jordanië waren neergeschoten- is tegengesproken. IRA. een in Ierland ook verboden ex tremistische organisatie. De ontploffin gen en branden vormden het hoogte punt van een weekeinde van sabotage en straatgeweld in Noord-Ierland. Een woordvoerder voor de politie noemde in het bijzonder de aanslagen op de gemeentelijke waterleiding en de postkantoren in de hoofdstad. Later werd meegedeeld, dat gister avond Britse troepen aangekomen zijn om de sleutelinstallaties te -bescher men. De Britse autoriteiten hebben verklaard dat hun doel is een burger oorlog te vermijden. In Londonderry is de politie op der de achtereenvolgende dag met de monstranten in botsing gekomen. De overwegend katholieke menigte negeer de de oproepen van de leiders van de actie voor de burgerrechten van de straat te verdwijnen. De wanordelijkheden breidden zich zelfs uit tot Dublin, de hoofdstad van de Ierse republiek, waar 40 jongelui de len van het Britse paspoortenkantoor bezetten, uit protest tegen het optre den van de Noordierse politie tijdens het weekeinde tegen betogers. Een grote politiemacht hield betogers weg van de Britse ambassade. Kort voor middernacht hebben zich in Belfast ongeregeldheden voorgedaan toen ongeveer 100 protestantse extre misten straatstenen gooiden door de ramen van twee politiebarakken en benzinebommen in de straat wierpen. De politie dreef hen uiteen en voerde versterkingen aan. Er waren geen gewonden bij het in cident. De extremisten probeerden bin nen te dringen in een vreedzame de monstratie van katholieken die tracht ten te protesteren tegen het optreden van de politie in Londonderry. RENSWOUDE Omstreeks het mid- uur is de 44-jarige landbouwer O. van Ekris uit Renswoude gisteren op slag gedood, toen hij op het erf van zijn boerderij aan de Oude Holleweg in een elektrische zaagmachine viel. De landbouwer was op dat ogenblik bezig met het zagen van bomen. Hoe het ongeluk zich precies heeft voorge daan is niet bekend. Het stoffelijk overschot van de heer Van Ekris is voor sectie naar het Julianaziekenhuis in Veenendaal overgebracht. Bij een botsing tussen een vracht wagen en een passagierstrein even buiten Lausanne in Zwitserland kwa men vijf mensen om het leven. Op de foto: reddingsploegen aan het werk tussen de ravage. BONN Boven West-Duitsland is gisteren een Thunderstreak van de Ko ninklijke Luchtmacht verongelukt. De vlieger De 21-jarige tweede luite nant K. Kleine uit Ede kwam om het leven. Het toestel- dat met een andere Thunderstreak van de vliegbasis Eind hoven een oefenvlucht op geringe hoogte maakte, stortte neer in het Westerwoud op dertig kilometer ten oosten van Bonn. De Koninklijke Luchtmacht houdt rekening met de mogelijkheid, dat de straaljager betrokken is geweest bij een botsing met een vogel. In de com missie van onderzoek,, die onmiddel lijk na^r de plaats van de ramp ver trok, is een ornitholoog opgenomen. Op het ogenblik vari het' ongeluk was het regenachtig weer met slecht zicht. De Thunderstreak stortte.neer op een oefenterrein van het Westduitse leger. Door rondvliegende wrakstukken raak ten enkele barakken in brand. ADVERTENTIE 0WARS6ERAKKEN NATÜÜRWITBOtRENBRlKN KRENTEN-ROZIJNENBROOD KRENTENBOLLEN BOERENROG PUNTJES EN BOLLEN A Mary Sirhan, de moeder van Sirhan B. Sirhan, verlaat hier bijna in tra nen het gerechtsgebouw van Los An geles waar zij een getuigenverklaring van minder dan een minuut aflegde in een laatste poging haar zoon van ae gaskamer te redden. De jury beraadt zich er nu over welke straf Sirhan moet ondergaan voor de moord op Senator Robert Kennedy. Mevr. Sirhan wordt hier vergezeld van haar zoon Munir. ZEVENAAR De 21-jarige J. II. Th. van Megen uit Oud-Zevenaar is gister avond door onbekende oorzaak met zijn auto tegen een boom gereden op de rijksweg Zevenaar-Arnhem, nabij Dui ven. Hij werd overgebracht naar' het „St Elisabeths-Zieknhuis" in Arnhem, AMSTERDAM Bij Werkspoor Am sterdam NV zal zich in de komende 2 jaar een belangrijke reorganisatie vol trekken, die tot gevolg heeft, dat van de ruim 4500 man personeel ongeveer duizend man zal worden afgestoten. Aangezien een en ander zal plaats vin den in een periode van ongeveer twee jaar, speelt het normale verloop bij dit verminderen van het personeelbestand een belangrijke rol. Volgens een zegsman van de directie, mag men aannemen, dat ongeveer 800 man in de loop van die tijd gepensio neerd zal worden of op andere wijze normaal het bedrijf zal verlaten. Het knelpunt zou dus gevormd worden door tweehonderd man, die mogelijk voor een deel binnen het grote concern VMF/Stork-Werkspoor zullen kunnen worden ondergebracht, al is het niet uitgesloten, dat een beperkt aantal zal moeten worden ontslagen. Sinds begin deze maand voeren de raad van bestuur van het concern en de vakbonden besprekingen over deze reorganisatie. Er was al iets over uit gelekt in de vakpers. Vanmorgen kon de woordvoerder van de directie de cir culerende geruchten bevestigen. AMSTELVEEN Maandagavond omstreeks 8 uur heeft zich in een flat in Bijdorp, een wijk van Amstel veen, een ernstige ontploffing voorge daan. De vrouw des huizes was in de douchecel bezig kleren te wassen met een vluchtig wasmiddel. Hierdoor neeft zich oen explosief mengsel ont wikkeld, dat vermoedelijk door het waakvlammetje van de geiser in de keuken tot ontploffing is gekomen. In de flat ontstond in een oogwenk een grote ravage. Niet alleen sneuvel den alle ruiten, maar ook de tussen muur tussen de slaapkamer en de woonkamer, terwijl de verbindings muur met de aangrenzende flat werd ontzet. De bewoners, een echtpaar, kwamen er betrekkelijk goed af. Zij liepen brandwonden op en zijn opgenomen in het ziekenhuis van de Vrije Universi teit. De ontploffing veroorzaakte brand, met het gevolg, dat in de flat zeer ernstige brandschade ontstond. De brandweer was het vuur na 20 mi nuten meester en heeft vervolgens de flat dichtgespijkerd. LEEUWARDEN De eerste van de 25 caissons, die, het afsluitingsgat van de Lauwerszee moeten dichten, is vanmorgen om twintig minuten voor zeven afgezonken, twintig minuten eerder dan men had verwacht. Dit kwam doordat de wind uit de meest gunstige richting ging waaien. Het afzinken van deze eerste caisson een gevaarte van 1845 ton. bij het Friese landhoofd, was een volledig suc ces. Donderdagmorgen om acht uur gaat de tweede caisson naar beneden. Deze zal geplaatst worden aan de Gro ninger kant. ELSPEET In Elspeet zijn elf ge vallen van tbc geconstateerd, voorna melijk bij kinderen. Eén meisje, doch ter van de familie Van M., ligt in het sanatorium „Sonnevanck" in Harder wijk. Zes kinderen kuren thuis, by de overigen kan worden volstaan met een medicijnkuur. Het vermoeden bestaan, dat de ziek te is overgebracht door een aan open tbc lijdende man uit Oldebroek, die re gelmatig naar Elspeet kwam om de kerkdiensten van de gereformeerde ge meente in Nederland bij te wonen. Het eerste geval van tbc werd ont dekt bij een meisje dat een open wond had aan een been, die niet wilde gene zen. Een intensief medisch onderzoek is meteen na de eerste ontdekking begon nen. De plaatselijke arts, dokter F. Woudstra. bij wie gisteravond de tele foon roodgloeiend stond, noemde de toestand beslist niet verontrustend. Dit is lang niet zo erg als met de polio explosie van 1966", zo zei hy ons. Ook de inspectie van de volksgezond heid heeft het tot nu toe niet nodig ge acht stappen te ondernemen. Berichten, dat ook in Oldebroek van een tbc-explosie sprake zou zijn, wer den gisteravond door de artsen in Olde broek ten stelligste ontkend. „Wij heb ben hier altijd wel één of twee geval len", zo was hun commentaar. De reorganisatie houdt in, dat Werk spoor Amsterdam NV gesplitst zal wor den in drie divisies, te weten als eerste Stork - Werkspoor - Diesel Amsterdam, die een nieuwe fabriek zal krijgen op het terrein van Werkspoor Amsterdam, de tweede divisie is Kromhout Motoren, eveneens een fabriek van dieselmoto ren en de derde divisie is Werkspoor Water, het ingenieursbureau van Werk spoor, dat eveneens in Amsterdam ge vestigd is. Deze drie divisies, die ieder een afzonderlijk leven zullen gaan lei den, zullen worden overkoepeld door en directie onder de naam Werkspoor Amsterdam NV. NEW YORK De Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken William Rogers heeft in New York verklaard dat de vredesbesprekingen in Parijs het best op gang konden worden gebracht door „een gelijktijdig terugtrekken van Noord-Vietnamese en Amerikaanse strijdkrachten te beginen". Hij zei tegenover 1500 journalisten op de jaarlijkse lunch aangeboden door de Associated Press in het Waldorf Asto ria Hotel, dat de Verenigde Staten con crete voorstellen hadden gedaan over het beëindigen van de oorlog in Viet nam. Deze voorstellen zijn opgesteld in de veronderstelling dat de leiders van Noord-Viëtnam nu in feite bereid zyn om te onderhandelen over een einde aan de oorlog, zei Rogers. Op deze basis zoeken wij onderhan delingen over het terugtrekken van al le buitenlandse gevechtseenheden uit Zuid-Vietnam. Rogers zei dat dit terugtrekken van troepen niet kan beginnen met 't voor opstellen van allerlei abstracte voor stellen. Het moet beginnen bij het be gin, zei Rogers. DEN HAAG Opsporingsambtena ren van de bijzondere radiodienst van PTT hebben het afgelopen weekend in samenwerking met verschillende rijks politiekorpsen weer zes clandestiene zenders opgespoord en in beslag geno men. In Drachtstercompagnie ging het om de zender „Hollandse Vlieger", proces verbaal werd opgemaakt tegen de 21- jarige timmerman W. J. de 20-jarige stoffeerder J. H. te Wierden kreeg een procesverbaal wegens activiteiten met zijn zender „De vrolijke stoffeerder". De zender „Ekelander Polka" werd in St. Isidorushoeve in beslag genomen, waar bij proces-verbaal werd opgemaakt te gen de 25-jarige broodbezorger N. J. D. L. Samen met de rijkspolitie te Sleen werden opgespoord de zenders „Cabal- lero", „Witte Tornado" en „Mona Lisa" oftewel „De grote onbekende". Tegen drie jonge mannen werd proces-verbaal opgemaakt. TEHERAN Het Iraansc vracht schip Ebne Sina is op het ogenblik on derweg in de Sjatt-el-Arab, de water weg die door Irak als Iraaks gebied wordt beschouwd. Het Iraanse schip wordt beschermd door Iraansejagers en vaartuigen van de Iraanse marine. Aan weerszijden van de rivier zijn duizenden Iraakse militairen opgesteld, maar het 1300 ton metende schip vaart nog ongestoord verder. Het is het eers te Iraanse schip dat de Sjatt-al-Arab bevaart sinds zaterdag toen de Iraakse verklaring over deze waterweg bekend werd. Om Iraans gebied te bereiken, zal de Ebne Sina nog zes uur moeten varen. Door de Iraanse havenautoriteiten is de buitenlandse scheepvaart gewaar schuwd buiten de Sjatt-el-Arab voor anker te gaan. De politie te Venlo heeft maandag vier jonge mannen tussen 19 en 29 jaar aangehouden. Het viertal had gister nacht een 18-jarig meisje te Venlo aan gerand. DEN HAAG Acht Tweede-Kamer fracties, waaronder die van de vier regeringspartijen, hebben er opnieuw bij minister Luns (Buitenlandse Zaken) op aangedrongen het Nederlandse standpunt over Griekenland duidelijk te maken in het ministerscomité van de Raad van Europa. Zij willen dat minister Luns duidelijk maakt, dat Griekenland nu niet meer voldoet aan de vereisten voor het lid maatschap van de raad. Een dictatuur- staat kan niet worden gehandhaafd als lid van de Raad van Europa, meent de meerderheid in de Tweede Kamer. De fracties vragen of minister Luns bereid is aan hun wens te voldoen. Zij willen daarop voor 5 mei het antwoord krijgen. Het comité van ministers van de Raad van Europa zal in zijn eerst volgende vergadering van gedachten wisselen over de Griekse kwestie. Het schriftelijk verzoek aan minister Luns is ondertekend door de Kamerle den Van der Stoel (PvdA), Mommer- steeg (KVP), Bos (CHU), Aarden (groep-Aard en), Van der Spek (PSP), Visser (D'66) Geelkerken (ARP) en Porthijne (VVD). Het is niet voor het eerst dat minis ter Luns wordt gevraagd zijn stand punt over Griekenland te bepalen en daarvan kennis te geven in de Raad van Europa. De minister antwoordde 9 april op schriftelijke vragen van het socialisti sche Kamerlid Van der Stoel, dat voor dat wordt besloten Griekenland te schorsen het rapport van de Europese commissie voor de rechten van de mens moet worden afgewacht. Hij was wel bereid in de komende zitting van het ministerscomité met de andere leden van gedachten te wisse len over de Griekse kwestie. Leden van de Socialistische Juegd hebben gisteren in Den Haag in stro mende regen een demonstratie gehou den tegen het regime in Athene. Ver kleed als militair of in gevangeniskledij liepen zij rond met borden waarop Pa- takos moordenaar en Griekenland vrij. Voor de demonstratie was geen toe stemming gegeven, maar de Haagse politie liet de twintig deelnemers onge moeid. ADVERTENTIE Wat is het exclusieve van Bartson's Regenmantels? Een Bartson's is een Bartson's. En daar is eigenlijk alles mee ge zegd. Zoals een Rembrandt een Rembrandt is. Onmiddellijk herken baar voor iedereen die maar ook iétsvan mode in regenmantels weet. Onze mantelafdeling is van oudsher specialist in regenmantels. Dat wil zeggen: in regenmantels die een klasse beter zijn. Vandaar dat Bartson's bij ons modehuis niet ontbreekt Sterker nog.van daar dat Bischot Modehuis de ex clusiviteit gekregen heeft: Een echte Bartson's koopt u vanaf f 125.- Maar overigens be gint uw keus in klasseregenmantels al bij f 89.50 Deventerstraat V'Apeldoorn Vredenburg 6 Utrecht luiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiimuiiiiiiiiiiiiiiiiiii' 5 5 T^e afgelopen 24 uur passeerde een 5 J uitgestrekt regengebied ons 5 J land. Het behoort bij een depressie, 5 5 waarvan het centrum vanmorgen 5 boven het westelijk deel van de J 5 Noordzee lag. Onder invloed van 5 dit regengebied en de daarbij beho- 5 rende bewolking kwamen de mini- S 5 mum-temperaturen vannacht niet 5 5 beneden de 5 graden. De neerslag- 5 hoeveelheden, die vanmorgen op 5 5 de waarnemingsstations werden af- 5 5 getapt, varieerden van 11 mm in 5 Den Helder tot 1 mm op het vlieg- 5 5 veld Beek. 5 Het eerder genoemde lagedruk- 5 5 gebied verplaatst zich langzaam in 5 5 oostelijke richting naar de Duitse 5 5 Bocht. Een randstoring, die bij de 5 5 depressie behoort en die vanmor- 5 gen boven Ierland lag, trekt om het 5 lagedrukgebied heen in de richting 5 van Frankrijk. Hierop volgt een 5 zwakke rug van hoge luchtdruk, 5 waardoor de wind naar richtingen 5 tussen west en noordwest zal rui- 5 i men. In deze stroming kunnen en- S 5 kele buien voorkomen, waarbij de 5 5 temperaturen iets lager zullen zijn 5 dan vandaag. 5 Morgen: zon op 05.27, onder 19.51, 5 5 maan op 09.07, onder 02.26. HiniiiiimifimiiiiftiimiiiiiuiiiiinnvfviiMnnNi

De Vallei | 1969 | | pagina 1