ij willen wel schoolmelk...' Het was „vurrukkulluk Hetlijkt of we al veel langer hebben met Scherpenzeel Nieuwe burgemeester hecht veel waarde aan goede samenwerking Middenstand is boos op vreemde textiel-koopman A. Datema: „Het is een leugen" Landbouwer gedood bij val in zaagmachine Wielrijdster geschept bij oversteken vï;.3™; 11079 Rob Hoeke in optreden van 3 uur Toneelgroep Friese ver. in finale Renswoude heeft nieuw postkantoor VW-busje over de kop Verenigbaar Samen werking Schoolhoofd spreekt bewering B. en W. tegen ff Lezing voor het Soefi-Centrum De Roodborstjes met operette „De Toverfluit" op de planken Belt Blikschade hij aanrijding Rhenense politie kon niet ingrijpen KESTEREN „De bewering, dat wij niet willen meewerken aan de schoolmelkvoorziening is een pertinente leugen. Integendeel, wij willen daar graag ons steentje aan bijdragen". Zo reageert de heer A. Datema, hoofd van de openbare school voor basis onderwijs in Resteren, naar aanleiding van een mededeling van burgemeester en wethouders. OVERHEMDEN 12.- 22.- 2 stuks MARKTEN Pagina 3 DINSDAG 22 APRIL 1969 ADVERTENTIE bijzonder mooie kwaliteit niet strijken in wit - bleu - crème mouwlengte 4 en 5 VEENENDAAL Goed van Van der Zee gaat langer mee In een brief aan de gemeenteraad over de invoering van gesubsidieerde school melkvoorziening op de openbare kleu terschool merkt het college onder meer op „Ongetwijfeld zult u zich af vragen waarom de schoolmelkvoorzie ning niet wordt ingevoerd voor de openbare school voor basisonderwijs. De reden hiervan is, dat men bij deze school niet bereid is enig financieel en administratief werk te verrichten. Mis schien is ook van belang, dat de ouder commissie van de kleuterschool sterk heeft geijverd voor deze voorziening, terwijl anderzijds geen activiteiten op (kt gebied werden ontplooid". „Ik begrijp niet hoe men er bij komt. Die bewering is volkomen uit de lucht gegrepen. Natuurlijk zijn wij voorstander van schoolmelk. Al gerui me tijd geleden heeft het gemeente bestuur mij over invoering daarvan op onze school benaderd. Ik heb toen ge zegd, dat we er achter stonden. Daar naast heb ik gevraagd of het niet mo gelijk was, dat de gemeente het ad ministratieve gedeelte voor haar reke ning zou nemen. Een definitief ant woord op die vraag heb ik nooit ge had. Trouwens daarna zijn wij hele maal niet meer over het invoeren van schoolmelk benaderd". De heer Datema is merkbaar verrast door de opmerking van B. en W. Het schoolhoofd legt uit, dat zijn verzoek om de administratie door de gemeen te te laten verrichten niet meer is ge- A. DATEMA suggestie weest dan een suggestie. „Kennelijk heeft men mijn wens opgevat als een ultimatum", zegt hij. Over het administratieve gedeelte, dat aan de schoolmelkvoorziening vast zit, merkt de heer Datema op: „In de praktijk is gebleken, dat die admini stratie verschrikkelijk veel tijd vergt, evenals het innen van het geld. Je krijgt er een enorme rompslomp door, die grotendeels kan worden vermeden wanneer alles centraal geregeld zou worden. Vandaar mijn suggestie om dit werk door de gemeente te laten doen. Als de plaatselijke overheid daar toe niet bereid is wil dat nog niet zeggen, dat er dan op onze school maar geen schoolmelk moet komen..." Dat de belangstelling voor school melk op zijn school groot is, trekt de heer Datema in twijfel. „Enkele jaren geleden hebben wij daarover een en quête gehouden en toen bleek, dat slechts 15 pet van de leerlingen school melk zou gaan gebruiken", merkt het schoolhoofd tot slot op. RENSWOUDE De 44-jarige land bouwer C. van Ekris uit "Renswoude is gisterochtend op slag gedood toen hij op het erf van zijn boerderij aan de Oude Holleweg in een elektrische zaag machine viel. De landbouwer was bezig met het zagen van bomen en schijnt plotseling te zijn uitgegleden. De zaag machine bleek aan alle veiligheidseisen te voldoen. Het stoffelijk overschot van de heer Van Ekris werd kort na het ongeval voor sectie overgebracht naar het Julianaziekenhuis in Veenendaal. RHENEN Op de Grebbeweg ter hoogte van de Vogelenzangweg, werd gistermiddag mevrouw Z. uit Rhenen, terwijl zij per rijwiel de rijbaan over stak, geschept door de automobilist J. K. uit Arnhem. Mevrouw Z. moest met een gebroken dijbeen worden overge bracht naar het ziekenhuis te Wagenin- gen. De auto van K. liep geen schade op. KESTEREN Burgemeester D. J. Pott heeft gisterochtend op de open bare kleuterschool in Resteren het startsein gegeven van de gesubsidieerde schoolmelkvoorzierting in zijn gemeente. Voor het oog van een 40-tal fees telijk uitgedoste kleuters dronk de heer Pott met hulp van een rietje een flesje schoolmelk leeg. Ook wethouder R. de Jongh, gemeentesecreta ris M. M. Vink en de voltallige oudercommissie moesten aan de melk ge loven. De aanwezigen lieten zich het „verrukkullukke" vocht merkbaar goed smaken. Burgemeester Pott waagde zich zelfs aan een tweede flesje en op z'n vraag aan de kleuters wat er eigenlijk gebeurt als je melk drinkt, antwoordde een van de kinderen parmantig „Dan raakt het flesje leeg". Dat je er sterk van wordt is tenslotte zo vanzelfsprekend, dat je het bijna zou vergeten VEENENDAAL In het gebouw van de Nederlandse Protestanten Bond vindt woensdag 23 april een bijeenkomst plaats van het Soe'fi-Centrum in Vee nendaal. Mejuffrouw drs. S. Labordus zal spreken over het onderwerp „De Boeddha". De lezing wordt geïllus treerd met dia's. RHENEN Het jeugd- en kinder koor „De Roodborstjes" uit Rhenen brengt vrijdag 25 april in het Eigen Ge bouw de operette „De Toverfluit" op de planken. De muzikale leiding is in han den van de Rhenense musicus Cor Huy- dink. Na de operette zal het kinderkoor samen met het teenagerkoor voor het voetlicht treden. Tot slot worden enke le „schlagers" gezongen door het teen agerkoor, muzikaal ondersteund door het trio „Cor Huydink". u dan even a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 RHENEN Bij de oversteek aan de Geertsesteeg kwam de Wageningse au tomobiliste mej. C. D. in moeilijkheden, toen zij stopte voor een overstekende bromfietser, die in moeilijkheden was geraakt en halfweg de rijbaan moest stilhouden voor een uit de richting Rhe nen naderende auto. De heer De K. uit Leusden, die ach ter mej. D. reed, probeerde nog wel af te remmen voor haar tot stilstand ge komen wagen, maar kon een botsing niet meer verhinderen. Beide auto's liepen blikschade op. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. VEENENDAAL De organisato ren van het „Electric Pop Circus", dat op Koninginnedag wordt geopend aan het Boompjesgoed, hebben ter aanvulling van onze berichten van ver leden week, meer nieuws over hun pro grammaonderdelen verstrekt. Rob Hoeke's Rhythm and Blues Group, de hoofdschotel van de nonstopshow, die in een grote tent wordt opge voerd, verschijnt in de nieuwe bezet ting met o.a. een van Nederlands bes te saxofonisten van dit genre, John Vennik. Het gezelschap verzorgt een optreden dat drie uur achtereen in be slag zal nemen. Het Electric Pop Circus dat 's mid dags om twee uur begint heeft giste ren opnieuw een contract afgesloten, ditmaal met een amateur-soulgroup, die wordt belast met de muzikale be geleiding gedurende de momenten, waarop het publiek zich te goed doet aan het voedsel dat in het circus ver krijgbaar is. Bovendien kunnen de be zoekers tot driemaal toe genieten van hippe modeshows, verzorgd door Lizzy Look en Modehuis Hiensch. ELST In het kader van een lande lijke eenakterwedstrijd voor Friese to neelverenigingen. georganiseerd door „It fryske Boum om Utens" kwamen onlangs in Junushof te Wageningen in de voorronde uit, de gecombineerde ploeg VVageningen-Veenendaal en de to- neelploegen uit Arnhem en Amersfoort. In de finale, die zaterdag 26 april in schouwburg ,,'t Spant" in Bussum plaats vindt, zal de gecombineerde ploeg Veenendaal-Wageningen met het stuk „It Oantinken". de Arnhemse to neelgroep met „In slet fan 10 dollar" en de Bussumse ploeg met „Forballen" uitkomen. De finale vindt plaats op de zogenaamde „Friesendag". Gedurende deze bijeenkomst is er tevens gelegen heid een expositie te bezichtigen van werken van Friese kunstenaars, 's Mid dags zal een voordracht worden gehou den door Riens Gratema. Gezien het feit dat de combinatie- ploeg van de Friese verenigingen uit Veenendaal en Wageningen in de fina le zijn doorgedrongen verwachten de besturen dat veel supporters in Bus sum aanwezig zullen zijn om hun to neelgroepen moreel te ondersteunen. PAARDENMARKT UTRECHT, 21 4 Op de paarden markt in Utrecht'zijn vanmorgen in to taal 424 paarden aangevoeld. De prijzen waren als volgt: luxe paarden 1200- 1650, werkpaarden 1175-1650, 3-jarige paarden 900-1175, 2-jarige paarden 725- 900: veulens 320-675; hitten 700-925; oude paarden 850-1550; slachtpaarden per kilogram geslacht gewicht 2,80-3,70; jonge slachtpaarden per kilogram ge slacht gewicht 3.70-4.25. De handel was vlug. llipg |J RHENEN „Ja, ik kan me voorstellen dat de verschillende textielhandelaren in Rhenen boos zqn. Het voltallig dagelijks bestuur van de middenstandscentrale heeft echter onmiddellijk het voltallig college van burgemeester en wethouders aangeklampt om te vragen hoe de kaarten eigenlijk lagen, maar er is blijkbaar niets aan te doen". Dat zei de heer A. J. Bovenschen. voorzitter van de RMC, toen hem commentaar werd gevraagd op het feit, dat tijdens de jongste koopavond in gebouw Irene een koopman van buiten Rhenen een autobus textiel had gelost en in dit verenigings gebouw een soort uitverkoop ging organiseren, waarvoor van te voren met een geluidswagen reclame was gemaakt in de gemeente. SCHERPENZEEL Van boerenzoon tot burgemeester. Daartussen ligt de carrière van de man, die met ingang van 1 mei is benoemd tot burgemeester van de gemeente Scherpenzeelde 48-jarige Arnhemse wethouder .1. Heij. Met uitzondering van zijn voorliefde voor het platteland is er weinig dat hij de heer Heij aan een boerenzoon doet denken. Geen forse gestalte, geen han den als kolenschoppen, kenmerken van het prototype van een boerenzoon. De heer Heij is uiterlijk eerder een nazaat van 'n oud adellijk geslacht met een postuur evenredig aan de lengte van zijn naam een figuur als het type premier De Jong. „De middenstanders, die textiel ver kopen, vragen zich nu af hoe dat al lemaal maar kan. ..Wij moeten vesti gingsdiploma's hebben en midden- #1 PI RENSWOUDE Het postkantoor in Renswoude is geheel vernieuwd. Sinds gisteren hoeven de mensen niet meer in de rij te staan in de ouderwetse gang met het luikje. Er is nu een echt kan toor met een wachtkamer. De trotse kantoorhouder G. van der Kaa: „In de oude situatie konden we de mensen niet goed meer helpen. Ze moesten vaak buiten staan wachten. Alles is nu ver nieuwd, zowel de meubels als de appa ratuur". standsdiploma's, alsmede een textiel- brevet en niet te vergeten voldoende kredietwaardig zijn en plotseling duikt er 'n vreemdeling op, die maar raak kan verkopen". In die geest redene ren de middenstanders in de Grebbe- stad, die met lede ogen moesten aan zien dat zo'n vreemde eend in de bijt verscheen en maar net kon doen wat hij wilde. Volgens het bestuur van de RMC had de man uitsluitend ontheffing no dig van de winkelsuitingswet, maar aangezien er op koopavond tot negen uur mag worden verkocht, mocht ook de koopman in gebouw „Irene" dat doen. Dit standpunt huldigt ook het gemeentebestuur, dat er feitelijk niet goed raad mee wist. Burgemeester en wethouders hebben toegezegd de zaak nog eens door te nemen aan de hand van de bestaan de en geldige vestigingseisen," zei de RMC-secretaris de heer H. de Rhoter, „maar ik betwijfel zelf of er iets aan te doen is. Het wordt een andere zaak wanneer zo iemand op de markt gaat staan, dan heeft hij erkenning nodig van de centrale vereniging voor de markt-, straat- en rivierhandel. Maat gebouw „Irene" is een besloten ruimte en beslist géén markt". Toen bekend werd dat de verkoop in gebouw „Irene" zou beginnen is ook de politie gewaarschuwd, maar ook van die zijde geloofde men niet, dat de man-in-kwestie in overtreding was. Er schijnt dus wel degelijk ver schil te bestaan tussen „middenstan der" en „koopman", al doet de hier gesignaleerde zaak voor een gevestig de middenstander wat vreemd aan. Seherpenzeels nieuwe burgemeester op zaterdagmorgen 3 mei wordt hij geïnstalleerd tijdens een bijzon dere raadsvergadering voelde zich al vroeg tot 'n bestuurlijke taak aan getrokken. Als 16-jarige werd hij lid van de Chr. Boeren- en Tuin- dersbond. waar hij opklom tot se cretaris-penningmeester. Zijn bestuursfunctie bij de Chr. Emi gratie Centrale vermenigvuldigde niet alleen zijn contacten met de Neder landse maatschappij, het verschafte hem ook de mogelijkheid over de landsgrenzen heen andere structuren en andere maatschappijvormen te le ren kennen. Zo bezocht hij onder meer de Scandinavische landen, Ame rika, Canada, Australië en Nieuw Zeeland. Zes jaar nadat hij zijn geboortegrond Ede, had verlaten en zich in Arnhem had gevestigd werd hij in 1958 geko zen als gemeenteraadslid voor de Pro testants christelijke groepering. Ih '64 volgde zijn benoeming tot wethouder met als portefeuilles sociale zaken, maatschappelijk werk, volksgezond heid en personeelszaken. Later werd hieraan toegevoegd de (lege) porte feuille woonruimteverdeling; een niet te onderschatten taak met de nog 5500 woningzoekenden. In 1966 werd de heer Heij benoemd tot lid van de provinciale staten voor de CHU en twee jaar later volgde zijn benoeming tot lid van de Eerste Ka mer. De heer Heij peinst er niet over nu hij tot burgemeester van Scherpenzeel is benoemd zijn lidmaatschap van de Eerste Kamer er aan te geven. Voor al omdat de werkzaamheden in de se naat minder tijd vergen dan bijvoor beeld het Tweede-Kamerlidmaatschap acht hij deze functies best verenig baar. Bepaald aan de voorzichtige kant is de heer Heij in zijn antwoord op de vraag of het lidmaatschap van de Eerste Kamer en het ingevoerd zijn op ministerieel niveau mogelijk voor delen kan afwerpen voor Scherpen zeel. "edereen moet-dezelfde open deur we ten te vinden en dat is heus niet zo moeilijk", zo zegt hij. Op dezelfde ontwijkende manier reageert de heer Heij als gevraagd wordt naar zijn mening over de gemeentelijke her indeling waarbij Scherpenzeel betrok ken raakt, over de bestemming van dit Gelderse Valleidorp in het ont- werp-streekplan Veluwe en zelfs over de modaliteit die hij aanhangt als Hervormde laat hij zich niet achter in de keel kijken. Veel van dit soort vragen doet hij af met te vertellen dat hij eerst over verschillende gemeentelijke zaken ge-' informeerd wil worden door een wat intensiever contact met zijn toekom stige wethouders. Wel een uitgesproken mening heeft hij over de manier waarop men hem in Scherpenzeel is tegemoet getreden. „De hartelijkheid en de bereidheid tot samenwerking die ik in Scherpenzeel bij mijn eerste bezoeken heb aange troffen doen mij het beste voor de toekomst verwachten. Mijn vrouw en ik kunnen ons dan ook niet voorstel len dat we pas deze week voor de eerste maal contact met de beide wethouders en de gemeentesecreta ris hebben gekregen; het lijkt al veel langer". Herhaaldelijk brengt de heer Heij het woord samenwerking naar voren. Hij hecht hieraan veel waarde: „In Arn hem wist ik me omringd door een aantal collega's en ambtenaren, die de bereidheid hadden samen iets tot stand te brengen en als ik me niet vergis in dezelfde sfeer ook in Scher penzeel aanwezig. Daarom verheug ik me er op naar Scherpenzeel te ko men en datgene verder uit te bouwen wat onder mijn voorganger reeds tot stand is gebracht". In dit opzicht ging de heer Heij spe-' ciaal in op de bebouwing van Scher penzeel, die hij alleraardigst noemde. Het echtpaar Heij heeft nog twee thuis wonende kinderen, namelijk 'n meis je van 18, dat het gymnasium in Arn hem bezoekt en een 12-jarige zoon. De oudste zoon van de familie Heij stu deert aan de universiteit te Gronin gen. De installatie van de heer Heij tot bur gemeester van Scherpenzeel vindt za terdag 3 mei plaats in de conversa tiezaal van het bejaardencentrum „Het huis in de wei". RHENEN In de bocht bij de Greb- besluis is het VW-busje, bestuurd door de 21-jarige Rhenenaar K., over de kop geslagen. K. kwam met de schrik vrij. Van de beide andere inzittenden, moest er één met een hersenschudding naar het ziekenhuis worden overgebracht.

De Vallei | 1969 | | pagina 3